KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Dynamo Moskva - 24. září 2020   18:30

Soči
Soči
43:21' Strömwall (Nilsson) • 50:29' Nilsson (Miromanov, Strömwall)
2:3
(0:0, 0:1, 2:2)
Dynamo Moskva
31:27' Hietanen  (Kagarlickij, Šipačov) • 49:34' Jaškin  (Šipačov, Hietanen) • 57:52' Čajkovský  (Jaškin, Šipačov)
Soči
Akuzovskij, Sidorenko – Kučava, Sadovnikov
Bolšoj dvorec sporta, Soči

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání:

Dmitrij Jaškin (DMS) 1+1, 3 střely, čas na ledě 15:55
Michal Čajkovský (DMS) 1+0, 4 střely, čas na ledě 16:31
Je konec! Dynamo Moskva nakonec zvítězilo nad Soči poměrem 3:2 a pokračuje tak ve vítězné sérii. O jedinou branku v prvních dvou třetinách se postaral ve 32. minutě Juuso Hietanen. Ve 44. minutě sice snížil Strömwall, ale v 50. minutě poslal hosty zpět do vedení Jaškin. O minutu později ale srovnal Nilsson. Nakonec ale rozhodl o vítězství Dynama v 58. minutě Čajkovský.
59:46'
Posléze opět Moskva vyhodila kotouč a je konec.
59:28'
Následně se Soči nemohlo dostat do třetiny soupeře a Dynamo se skvěle brání.
59:13'
Hostům se pod tlakem podařilo vyhodit kotouč ze svého vápna.
58:45'
Domácí mužstvo hraje v šesti bez brankáře!
57:52'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Hosté nakonec jdou dvě minuty před koncem základní hrací doby opět do vedení! MICHAL ČAJKOVSKÝ dostal na pravé straně přihrávku, kterou si zpracoval a posléze vypálil pod lapačku brankáře! Asistence: Dmitrij Jaškin a Vadim Šipačov.
57:15'
Joel Lassinantti svým betonem vyrazil nepříjemnou střelu soupeře.
56:39'
Tentokrát to byl Linus Johansson jenž prověřil brankáře Bočarova, který si poradil s jeho pokusem z úhlu.
55:50'
Nyní nám tempo hry trochu opadlo a pomalu to vypadá, že uvidíme prodloužení.
54:35'
Joel Lassinantti raději přikryl kotouč svou lapačkou a následuje komerční přestávka.
53:39'
Domácí hráč Nikita Kvartalnov se sice prodral do zakončení, ale to poslal vedle svatyně soupeře.
52:54'
52:50'
52:29'
Hostům se ale v oslabení už poněkolikáté podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
51:10'
Nyní se nám utkání začalo hodně sekat a Soči má přesilovou hru 4 na 3!
50:54'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Oscar Lindberg – 2 min., podrážení).
50:50'
Vyloučení v týmu HK Soči (Konstantin Klimontov – 2 min., nedovolené bránění).
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ilja Kruglov – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
50:29'
Soči právě vstřelilo branku!
Gól je po přezkoumání uznán a domácí celek tak rychle srovnává na 2:2! Daniil Miromanov podobně jako před minutou jeho soupeř vystřelil na bránu, kde byl jeho kolega MARCUS NILSSON, jenž srazil kotouč směrem do brány. Asistence: Daniil Miromanov a Malte Strömwall.
49:34'
Hosté využívají přesilovou hru a jdou tak zpět do vedení! Nyní je to 2:1 pro Dynamo. Autorem branky je DMITRIJ JAŠKIN, který skvěle tečoval prudkou střelu Vadima Šipačova. Asistence: Vadim Šipačov a Juuso Hietanen.
48:39'
Michal Čajkovský se dostal ke střele v přesilové hře, ale jeho pokus skvěle zlikvidoval Joel Lassinantti.
48:15'
Vyloučení v týmu HK Soči (Marcus Nilsson – 2 min., vysoká hůl).
46:55'
Opět to byli domácí, kteří se dostali ke střele, ale ta byla zblokována a puk skončil mimo hrací plochu. Následuje tak komerční přestávka.
46:33'
45:47'
Soči může otočit vývoj tohoto zápasu, ale zatím se v přesilové hře nedostali do žádné šance.
44:33'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Michal Čajkovský – 2 min., hákování).
44:16'
Soči se posléze opět rychle dostalo dopředu, ale tentokrát už z toho střela na bránu nebyla.
43:21'
Je srovnáno na 1:1 a začínáme od znova! MALTE STRÖMWALL jel s pukem dopředu po levé straně a místo přihrávky to nakonec vzal na sebe, což udělal skvěle, neboť jeho pokus letěl přímo do pravé šibenice! Asistence: Marcus Nilsson.
42:47'
Posléze se ovšem Soči dopustilo zakázaného uvolnění a následuje tak buly před svatyní Joela Lassinanttiho.
41:38'
Dynamo stejně jako ve druhé třetině, tak i nyní se dostalo dopředu, ale následný pokus byl zblokován.
40:59'
Joel Lassinantti byl připraven a poradil si tak se střelou svého soupeře.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 20:09.
Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Dynamo Moskva vede nad HK Soči poměrem 1:0. O jedinou branku se postaral ve 32. minutě Juuso Hietanen. Hosté byli lepším týmem a zaslouženě tak vstřelili úvodní branku.
40:00'
39:18'
Hosté se dostali do zajímavé šance, ale obrana Soči skvěle zasáhla.
38:39'
Posléze se ovšem do zakončení vrhnul domácí útočník Nikita Točickij, ovšem jeho pokus byl zblokován.
38:13'
Dynamo Moskva je ve druhé dvacetiminutovce o něco lepším týmem, ale stále nevidíme nijak pohledný hokej.
37:38'
Tentokrát už sice Ivan Bočarov musel zasáhnout, což se mu také povedlo.
36:09'
Domácí celek se sice dostal ke střele z pravé strany, ale ta minula bránu soupeře.
35:34'
Po chvíli se bojovalo o kotouč za bránou Soči, kde jej nakonec získal domácí celek.
34:38'
Tentokrát to bylo Dynamo, které se procpalo dopředu, ovšem do zakončení už nikoliv.
33:52'
Ivan Bočarov tentokrát musel zlikvidovat pokus domácího hráče, což se mu také povedlo.
32:46'
Soči chce srovnat stav utkání, ale domácí hráč přišel o kotouč v útočné polovině.
32:11'
31:27'
Hosté využívají přesilovou hru 5 na 3 a otevírají tak gólový účet tohoto utkání! JUUSO HIETANEN dostal přihrávku od Kagarlického a z první vyslal tvrdou ránu pod horní tyč. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Vadim Šipačov.
30:57'
Teemu Pulkkinen tentokrát pálil z první z levé strany, ale ani jeho pokus neskončil v bráně. Soči je ale pod velkým tlakem.
30:28'
Dynamo Moskva má velkou šanci jít do vedení, když má skoro dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Tentokrát to zkoušel Juuso Hietanen, ovšem jeho ránu brankář vyrazil.
30:11'
Vyloučení v týmu HK Soči (Rafael Batyršin – 2 min., vysoká hůl).
30:01'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Sedov – 2 min., hákování).
29:48'
Tentokrát se Dynamo dostalo do šance, ovšem bylo to při faulu soupeře a bude hrát přesilovku.
29:09'
Nebezpečná střela ze strany hostů, která ještě byla tečovaná, ovšem gólman Joel Lassinantti si poradil.
28:32'
Amir Garajev byl v útočném pásmu o něco dřív, než kotouč a rozhodčí tak odpískal ofsajd.
27:06'
Nyní je hra opět přerušená a následuje tak komerční přestávka.
26:44'
26:30'
Teemu Pulkkinen vypálil z levé strany, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí.
25:25'
Dynamo může otevřít brankový účet tohoto utkání, ale Soči se dobře brání a opět vyhodilo kotouč ze svého pásma.
24:44'
Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
23:56'
Bohužel i ve druhé třetině vidíme podobnou hru jako v první periodě a není to nijak moc atraktivní.
22:39'
Hosté se posléze sice dostali ke střele ze středu kruhů, ale brankář předvedl jistý zákrok.
22:22'
21:05'
Soči sice má k dispozici přesilovou hru, ovšem Dynamo se zatím velice dobře brání.
20:22'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Juuso Hietanen – 2 min., podrážení).
20:01'
Další třetina začne přibližně v 19:18.
První celkem nudná perioda je u svého konce. Na ledovém dvorci Soči jsme se zatím nedočkali nějaké branky, ani pohledného hokeje. Soči ovšem vede na střely na branku a to poměrem 7:4.
20:00'
19:16'
Soči se snaží nějak vykombinovat soupeře, ale nevypadá to, že bychom se v první třetině dočkali branky.
18:06'
Nakonec se hostům podařilo dostat ke kotouči, ale ten pouze vyhodili ze své třetiny, aby mohli vystřídat své formace.
17:49'
Soči drží puk za bránou soupeře, kde svádí boj s obránci Dynama.
17:11'
16:40'
Potom co Soči hraje v plném počtu a má tak přesilovou hru se hra samozřejmě přesunula do pásma soupeře.
15:58'
Při stejném počtu hráčů drží kotouč Dynamo Moskva, ale stále nevidíme nijak atraktivní hokej.
15:11'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Daniil Tarasov – 2 min., podrážení).
14:48'
Dynamo sice má přesilovku, ale zatím si nevypracovalo žádnou střeleckou příležitost.
14:13'
Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2 min., nedovolené bránění).
13:45'
Po chvíli si už brankář Joel Lassinantti poradil a následuje komerční přestávka.
13:20'
Nakonec se právě hosté dostali do zajímavého přečíslení, ale po dobré přihrávce kotouč přeskočil hůl zakončujícího hráče.
12:48'
Dynamu se ale podařilo vyhodit puk ze svého pásma.
11:39'
Moc nám tohoto toto utkání zatím nepřináší a nyní se bojuje o kotouč na polovině hostů.
10:57'
Vjačeslav Kuljomin se snažil zakončit, když se dostal z pravé strany před bránu.
10:21'
Nyní přišlo zakázané uvolnění ze strany Dynama a následuje tak buly před bránou Ivana Bočarova.
10:00'
Jsme přesně v polovině první třetiny a gólu jsme se zatím bohužel nedočkali.
08:57'
Domácí útočník Malte Strömwall se dobře uvolnil, ale své následné zakončení poslal pouze do připraveného brankáře.
08:50'
08:02'
Jurij Alexandrov se posléze dostal ke střele zpoza modré čáry, ale obrana Dynama si s ní poradila a vyhodila puk do bezpečí.
07:29'
Soči drží soupeře pod tlakem v útočné třetině, ale zatím bez nějaké vážnější střely.
06:50'
Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Teemu Pulkkinen – 2 min., hákování).
06:38'
Znovu se Moskvě nepodařilo vystřelit a dopředu tak jde Soči, které bude hrát přesilovou hru po faulu soupeře.
05:39'
Kurzy před zápasem favorizovaly Dynamo, ovšem začátek utkání nám nabízí něco jiného a lepším týmem je Soči.
04:44'
Nepovedená přihrávka ze strany Soči znamená další ztrátu kotouč a dopřed tak může jít Dynamo.
04:13'
Nakonec ale kotouč skončil v moci gólmana Ivana Bočarova, který tak svým zákrokem přerušil hru.
03:48'
Nikita Točickij nyní rozjel novou akci domácího celku z levé strany.
02:39'
Zatím nám toho zápas moc nepřináší a kotouč pouze klouže ze strany na stranu.
01:58'
Soči přišlo o kotouč ve středu hrací plochy.
00:46'
Domácí mužstvo se sice dostalo z levé strany do šance, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.
00:01'

HK Soči: Lassinantti (Treťjak) – Rundblad, J. Alexandrov (C), Pogorišnyj (A), Miromanov, Batyršin, Klimontov, Sedov, Garajev – Strömwall, Linus Johansson, Nilsson – Šmeljov, Točickij (A), Kolgotin – Michajlov, A. Galimov, Rubcov – Kukštel, Petkov, N. Kvartalnov.

Dynamo Moskva: Bočarov (Kuzněcov) – Čajkovský, Hietanen, An. Sergejev, Mironov (A), J. Zajcev, Grigorjev, Volkov – Šipačov (C), Tarasov, Jaškin – O. Lindberg, Kagarlickij, Pulkkinen – Brjukvin (A), Jefremov, Alexejev – V. Kuljomin, Kruglov, Igumnov – Zajcev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Sidorenko – Kučava, Sadovnikov.
Československá stopa

Michal Čajkovský (DMS)
Dmitrij Jaškin (DMS)
HK Soči se momentálně nachází v Západní konferenci na 9. pozici s 5 body a skóre 10:23. Po třech prohrách zavítalo na led Ufy, kde už konečně dokázalo zvítězit a to poměrem 3:2. Je to tak po sedmi zápasech první tříbodový zápis do tabulky.

Dynamo Moskva je na tom ve stejné konferenci lépe a aktuálně jej najdeme na 6. pozici s 8 body a skóre 22:16. Začátek sezóny se Moskvě v podobě tří proher moc nepovedl, ovšem nyní je to zatím jedná velká jízda a po jasné výhře 5:0 nad Spartakem Moskva si Dynamo připsalo čtvrtou výhru v řadě.
V dalším zápase KHL se proti sobě utkají týmy HK Soči a Dynamo Moskva. Naposled se spolu tato mužstva utkala v prosinci na půdě Dynama, které zvítězilo poměrem 3:1. Dnes se ovšem bude bojovat na ledě Soči. Úvodní buly je naplánováno na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.