To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný konec roku a do toho nového hlavně hodně štěstí, zdraví a lásky!
STATISTIKY V DNEŠNÍM ZÁPASE:

Střely na branku: 22-48
Trestné minuty: 29-4
Přesilové hry: 0/2-2/3

Branky a nahrávky: 18. Kučerov - 15. Hamilton (Nugent-Hopkins), 16. Scheifele (Huberdeau, Nugent-Hopkins), 27. Drouin (Nugent-Hopkins), 60. Huberdeau. Rozhodčí: Dumas, Sjoqvist - George, Staňo.
Statistiky ve třetí třetině:

Střely na branku: 4-10
Trestné minuty: 0-0
Přesilové hry: 0/0-0/0
Poslední utkání základních skupin letošního juniorského světového šampionátu skončilo, Kanada zvítězila nad Ruskem 4:1 a zajistila si tak přímý postup do semifinále, Rusy čeká ve středu čtvrtfinálový souboj se Švýcarskem. Ve třetí třetině padla už pouze jedna branka, když 27 vteřin před závěrečnou sirénou upravil skóre na 4:1 střelou do prázdné branky Jonathan Huberdeau.
60:00
59:41
Malcolm Subban si ale na Tkačjovovu střelu počkal a stav tak zůstává 4:1!
59:41
Rusové se rychle vrhli dopředu, Tkačjov byl při svém úniku zastaven faulem a nařízeno je tak trestné střílení!
59:33
Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďané si zajišťují postup do semifinále! JONATHAN HUBERDEAU se zmocnil puku ve své vlastní třetině a přes celé kluziště trefil prázdnou branku! Bez asistence.
59:23
Jakupov mohl střílet z velmi dobré pozice, nebyl ale na střelu připraven.
59:00
Makarov na střídačce, Rusové to zkusí v šesti, Kanaďané vyhazují na icing.
58:40
Rusové nejsou schopni se s pukem dostat do útočné třetiny, Makarov neměl ani možnost odjet na střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:10
Oddechový čas pro domácí tým.
58:10
Ofsajd Kanady.
57:45
Kanaďané znovu s pukem v útočné třetině, vše nasvědčuje jejich vítězství.
56:56
Zakázané uvolnění Rusů.
56:05
Strome se protlačil do zakončení, mířil ale nad branku.
55:40
Ritchieho střela z úhlu skončila na Makarovových chráničích.
55:00
Rusům už moc času nezbývá.
53:30
Huberdeau nabízel puk před branku, kde stáli pouze ruští hráči.
52:50
Jakupovův průnik po pravé straně málem využil Chochlačev, netrefil ale banku.
52:15
Domácí hráči se konečně po velmi dlouhé době usadili v útočném pásmu, Grigorenkova střela skončila v Subbanově lapačce.
51:40
Subban pouze zkontroloval Slepyševovu střelu, která mířila hodně nad jeho branku.
50:30
Řada tvrdých soubojů ve středu hřiště, rozhodčí zůstávají v klidu.
49:57
Rattie pálil z mezikruží pouze do Makarova!
49:15
Když už se konečně Rusové vymaní z kanadského tlaku, nedokážou si nic vytvořit.
48:30
Další tlak Kanady, Rusové vůbec neví, jak se dostat alespoň do středního pásma.
47:35
Tkačjov se ke střele neprosadil.
47:05
Kanaďané po delší době usazeni v útočné třetině, Makarov ale drží puk ve své lapačce.
46:24
Opět ofsajd Kanady, tentokrát se provinil Danault.
45:29
Teprve druhé přerušení hry, kanadský ofsajd.
44:50
Velmi agilní Drouin opět zavezl kotouč do útočného pásma, Nugent-Hopkins ale rychle o puk přišel, hrají tak Rusové.
44:00
Jenner byl vyhnán ruskými hráči do středního pásma, úvod třetí třetiny má opět velmi rychlý spád, hra se přelévá z jedná strany na druhou.
42:55
Murphy prokličkoval celé kluziště, jeho střelu ale Makarov vyrazil.
42:10
Huberdeau střílel zpoza obránce, Makarov si ale našel skulinu, kterou střelu viděl, a tak i dobře zasáhl.
41:45
Slepyšev se snažil obtočit kolem Subbanovy branky a následně zasunout kotouč do branky, kanadský brankář byla le na tuto možnost připraven.
40:45
Žarkov je na ledě, Rusové hrají v plném počtu.

Další třetina začne přibližně v 16:43.
Druhá perioda přinesla pouze jednu branku, když ve 27. minutě zvýšil vedení Kanady na 3:1 Jonathan Drouin, který využil střílené přihrávky Ryana Nugenta-Hopkinse, který zatím asistoval na všechny branky svého týmu. Kanada je tedy po 40ti minutách na dobré cestě k přímému postupu do semifinále, Rusové budou muset přidat nebo je čeká čtvrtfinálový boj se Švýcarskem.
40:00
39:50
Vše podtrhuje následné zakázané uvolnění.
39:38
Puk opět mimo útočnou třetinu Kanady, zámořským hráčům se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu.
39:15
Kanadští mladíci si nedokázali pohlídat průnik do útočného pásma a byli tak zastaveni ofsajdem.
38:57
Vladimir Tkačjov vybojoval vhazování před Subbanem.
38:45
Danil Žarkov vyloučen na 2 minuty za podražení.
38:25
Nugent-Hopkins se snaží dorážet o levé tyče.
37:45
První lajna Kanady opět motá své soky v jejich obranném pásmu, Scheifeleho střela míří vedle branky.
34:10
Mark McNeill pláchl všem ruským hráčům a nastřelil břevno Makarovovy branky!
33:22
Kanaďané vyhazují.
33:07
Nathan MacKinnon nepěkně sundal krosčekem Djakova, za což po právu vidí dvouminutový trest.
32:35
Mozerova individuální akce byla sice pohledná, ale neúčelná.
32:05
Na druhé straně Makarov likviduje pokusy Huberdeaua a Hamiltona.
31:30
Kučerov pálil do poloodkryté branky, Subban ale neskutečným zákrokem puk dokázal vyrazit!
31:13
Kanaďané rychle vyrazili do brejku 3 proti 2, zastavil je ovšem ofsajd.
30:34
Domácí hrají v plném počtu.
30:25
Po Hamiltonově ráně se puk odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude po Makarovově pravici.
29:30
Rusové vyhazují až k Subbanově brance.
28:34
Za vysokou hůl je ale vyloučen Mironov, kanadský tlak tak bude pokračovat.
28:34
Několik pokusů Nugenta-Hopkinse s Reinhartem se nesetkalo s úspěchem, neuspěla ani tvrdá rána Xaviera Ouelleta od modré!
28:20
První pětka Kanady opět usazena v útočné třetině.
27:52
Makarov kryje Jennerův pokus.
27:16
Zakázané uvolnění Ruska.
26:30
Nugent-Hopkins nahazoval na Makarova, který puk odrazil za branku, kde číhal JONATHAN DROUIN, který posléze rychlým vytočením před branku zasunul kotouč do branky a vrací Kanadě dvoubrankové vedení! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
26:15
Kanada hraje v plném počtu.
25:40
Skvělou práci v oslabení předvádí za ruskou brankou Boone Jenner.
25:15
Nestěrova rána končí pro změnu mimo branku, kanadští mladíci následně vyhazují.
24:38
Jakupov několikrát v krátkém sledu pálil směrem na Subbana, ani jedna střela ale do branky neprošla.
24:15
Nathan MacKinnon narazil Chochlačevana hrazení, za což vidí 2 trestné minuty. První přesilovka Rusů v dnešním utkání!
24:00
MacKinnon pálil z mezikruží nad branku.
23:25
Dobrou kombinaci Kanady mohl zakončovat Jenner do prázdné branky, včas byl ale odzbrojen od kotouče.
22:10
Morgan Rielly zkusil vystřelit, jeho pokus ale mířil mimo tři tyče.
21:30
Subban zasahuje před Kosovem, který zakončoval z bezprostřední blízkosti před ním.
20:50
Tvrdý souboj Jakupova s Scheifelem odnesl kanadský útočník, který se těžko zvedá z ledu.
20:11
Hned na začátku druhé periody je tu icing Ruska.

Přesilové hry: 0/0-2/1
Po první dvacetiminutovce je stav utkání 2:1 pro Kanadu. Důležitým momentem bylo vyloučení Ničuškina do konce utkání v 12. minutě, v následné přesilovce se Kanada ujala dvoubrankového vedení zásluhou Dougieho Hamiltona a Marka Scheifeleho. Následně už při hře 5 na 5 ale snížil Nikita Kučerov.
20:00
19:40
Kanaďané se spoléhali na odpískání zakázaného uvolnění, Rusové se tak zadarmo dostali do útočného pásma.
18:45
Subban se snažil rozehrát, čehož málem domácí využili, kanadský brankář se ale stačil rychle vrátit do své svatyně a všechno nebezpečí ruským mladíkům zhatit.
18:15
V tlaku opět Kanada, střela Ritchieho z otočky končí vedle branky.
17:36
Rusko právě vstřelilo branku!
Nejlepší odpověď na dva rychlé góly Kanady je rovněž rychlé snížení. K odraženému puku se mezi kruhy ujal NIKITA KUČEROV, na jehož střelu byl Subban krátký! Bez asistence.
16:43
Až nyní je domácí tým opět kompletní, Kanaďané využili dlouho přesilovou hru rovnou dvakrát!
15:58
Nyní už to ovšem branka je! Makarov sice dokázal zasáhnout proti střele Huberdeaua, na bekhendovou dorážku MARKA SCHEIFELEHO už byl ale krátký! Asistence: Jonathan Huberdeau a Ryan Nugent-Hopkins.
15:38
Další rána Scheifeleho z bezprostřední blízkosti končí na chráničích Makarova.
15:10
Makarov odolala jak další tvrdé ráně od modré, tak řadě dorážkám, Rusové se posléze osvobozují vyhozením do středního pásma.
14:30
Kanaďané navíc pokračují v přesilové hře, Ritchie se i v pádu cpal do zakončení, puk ale skončil vedle branky.
14:03
Kanaďané se opět usadili v útočné třetině, Nugent_hopkins nabil na modré stojícímu DOUGIEMU HAMILTONOVI, který tvrdou ranou otevírá skóre utkání! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins.
13:37
Rusové ujeli i v oslabení do protiútoku, Žarkov přenechal kotouč Nailu Jakupovovi, jehož střelu kryje Malcolm Subban.
13:00
Tvrdá rána Ryana Murphyho od modré propadla Makarovovi mezi betony, puk ale skončil těsně vedle pravé tyče!
12:12
Dougie Hamilton nahazoval před branku na teč, puk skončil v Makarově lapačce.
11:43
Ničuškin nakonec za svůj zákrok inkasuje trest do konce utkání, Kanaďané tak mají před sebou dlouhou pětiminutovou přesilovku!
11:43
První vyloučení dnešního utkání, Valerij Ničuškin to přehnal s důrazem a za vražení na hrazení kanadského obránce Wotherspoona míří na trestnou lavici.
11:00
Slepyšev se snažil vypálit, puk se mu ovšem svezl po čepeli.
10:26
Kanaďané v ofsajdu.
09:34
Po Šalunově pokusu se puk odrazil do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po Subbanově pravici.
09:08
McNeillova střela z úhlu končí na Makaravově plastrónu.
08:40
Unavená ruská pětka, která nemohla po icingu vystřídat, nyní musí čelit tlaku první kanadské formace.
07:58
06:55
Drouin se cpal do zakončení, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Jakupov z dorážky.
06:35
V podstatě vůbec se v úvodu utkání nepřerušuje, Nugent-Hopkins z úhlu střílí do připraveného Makarova.
05:20
Makarov vyráží ramenem střelu Ryana Stromea.
04:30
Druhá lajna Ruska nastěhována v útočné třetině, k ohrožení Subbana ale chybí jakékoliv zakončení.
03:35
Anthony Camara si počíhal na největší hvězdu ruského výběru, tedy Naila Jakupova, což se nelíbí ruským divákům v hledišti.
03:15
Mark McNeill vystřelil zpoza obránce, Makarov si ale jeho ránu našel a v klidu ji chytil.
02:30
Rusové se na chvilku usadili v útočné třetině, střela Nikity Nestěrova od modré skončila ale vedle branky.
02:00
Od začátku zápasu oba týmy hrají hodně aktivně, zápas navíc provází skvělá atmosféra.
01:20
Další střelu Jennera likviduje Makarov.
00:35
Jako první se pokusil o střelu Ryan Nugent-Hopkins, jeho bekhendový pokus byl ale příliš slabý.
00:01

Rusko: Makarov (Vasilevskij) - Jarullin, Nestěrov, Djakov, Dyblenko, Mironov, Koledov, Sergejev - Jakupov, Chochlačev, Žarkov - Kučerov, Slepyšev, Grigorenko - Tkačjov, Ničuškin, Kosov - Šalunov, Mozer, Kapustin

Kanada: Subban (Binnington) - Harrington, Hamilton, Ouellet, Reinhart, Rielly, Wotherspoon, Murphy - Nugent-Hopkins, Scheifele, Drouin - Rattie, Huberdeau, Strome - Ritchie, Danault, Jenner - Camara, Lipon, MacKinnon - McNeill

Rozhodčí: Dumas, Sjoqvist - George, Staňo.
Zajímavá může být i individuální statistika. První tři nejproduktivnější hráči turnaje jsou z Kanady, nejvíce bodů na svém kontě má Ryan Nugent-Hopkins (8). Rusko se pak pravděpodobně bude spoléhat na vycházející hvězdičku Jakupova, jenž na mistrovství světa v Ufě nastřádal zatím čtyři body.
Kanada zatím proplouvá šampionátem bez ztráty jediného bodu a je na první příčce. Naopak Rusové zaváhali hned v úvodním střetnutí se Slovenskem, z tohoto zápasu si odnesli pouze jeden bod. Nadcházející bitva tak bude soubojem o prvenství ve skupině B, což zajišťuje přímý postup do semifinále.
Dobrý den. Základní skupiny míří do svého konce. V Ufa Areně se dnes odehraje jeden z nejatraktivnějších zápasů turnaje. Domácí Rusové totiž vyzvou největšího rivala - Kanadu. Na tento souboj by měl dle dostupných informací zamířit největší počet fanoušků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.