MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : Švýcarsko - 2. ledna 2018   22:08

Kanada
Kanada
00:48' B. Howden (Comtois, Makar) • 08:29' Makar (Timmins, Comtois) • 12:06' Batherson (Katchouk, Thomas) • 26:12' Batherson (B. Howden) • 27:24' Kyrou (Steel) • 32:19' Timmins (Steenbergen, B. Howden) • 51:12' Dubé (Kyrou, Raddysh) • 59:09' Comtois (B. Howden)
8:2
(3:0, 3:1, 2:1)
Švýcarsko
Švýcarsko
28:46' Rohrbach  (Le Coultre, Maillard) • 50:26' Simic  (Maillard)
Kanada
Grumsen (DEN), Sjoqvist (SWE) – Jensen (DEN), Sysujev (RUS)
Key Bank Center, Buffalo
5 533 diváků
Švýcarsko
Wüthrich (28. Ritz) – Geisser, Gross (A), Le Coultre, Riva, Berni, Egli, Barandun, Cavalleri (A) – Miranda (C), Eggenberger, Kurashev – Müller, Jäger, Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Sigrist, Leuenberger, Rohrbach.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 5 533 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 60:15
Zásahy brankářů: 13:52
Úspěšnost brankářů: 86,67 % : 86,67 %
Trestné minuty: 6:8
Utkání je u konce a zcela dle očekávání se z výhry raduje Kanada. Ta sice ve třetí třetině trochu povolila a Švýcarsko se tak mohlo dostat do hry, ale k dramatu dojít ani nemohlo. Švýcaři se radovali jednou, ve vlastním oslabení se do akce dostal Axel Simic a propálil Harta, to ale bylo ze strany evropského týmu vše. Kanadská odpověď se skládala z gólů Dillona Dubého a Maxime Comtoise, kteří uzavřeli skóre na rozdíl třídy. Kanada vyhrála 8:2 a raduje se z postupu do semifinále, ve kterém se utká s Českou republikou.
59:40'
Opět se hraje v pásmu Švýcarska, nyní už ale bez nějakých přehnaných útočných akcí.
59:09'
Kanada právě vstřelila branku!
Tak ještě jeden gól ve švýcarské síti. MAXIME COMTOIS se nejprve chtěl stát nahrávačem, ale po neúspěšném pokusu se k němu puk vrátil za branku, tak ji rychle objel a na dva pokusy se mu povedlo zakončit pod horní tyčku. Asistence: Brett Howden.
58:12'
Steenberger kličkuje s pukem podél mantinelu, obrana Švýcarska se jej snaží udržet na uzdě a nepustit před Ritze. A daří se.
57:36'
Souboj u mantinelu v pásmu Švýcarska vyhráli hráči evropského týmu, na malou chvíli se tak dostali k puku.
56:54'
Kanadské kombinace jsou již trochu pomalejší, už ani není tolik střel na švýcarskou branku.
55:31'
Formenton číhal na svou příležitost mezi kruhy, střelu mu ale Ritz zvládl vyrazit do rohu.
55:14'
Zakázané uvolnění Švýcarska, vhazovat se bude po Ritzově levici.
54:28'
Z velice ostrého úhlu pálil Raddysh, Ritz se u své tyčky ale překvapit nenechal.
53:58'
Švýcaři se snaží uklidnit trochu divoké tempo na ledě a momentálně se jim to i docela daří.
52:51'
Ritz se má co otáčet, nyní musel krotit střelu z levé strany a pak také dorážku z brankoviště.
52:26'
Zase se začal hrát velice aktivní hokej a Kanada se snaží o další gólový úder.
51:12'
Přesilovka samozřejmě pokračovala a byla i využitá. Po kombinaci se puk dostal na vrchol kruhu, odkud jej napálil DILLON DUBÉ a jeho rána z první se zastavila až v Ritzově brance. Asistence: Jordan Kyrou, Taylor Raddysh.
50:26'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
No vida, je tu gól, ale na druhé straně. Kanada ztratila na modré čáře puk, vznikl brejk, který pak AXEL SIMIC zakončil svižnou střelou z poměrné velké vzdálenosti. Je sníženo na 6:2. Asistence: Guillaume Maillard.
50:00'
Dvě minuty za vysokou hůl dostal Marco Cavalleri.
49:57'
Dubé se snažil prokličkovat mezi přesilou protivníků, byl ale faulován. Kanada si dá další přesilovku.
48:40'
Sledujeme teď trochu poklidnější fázi utkání bez střeleckých pokusů a šancí.
47:13'
Švýcarsko je v plném počtu, přečkalo oslabení bez úhony.
46:58'
Hezkou zadovku dostal Makar, jeho dělovka orazítkovala Ritzovu branku!
46:37'
Batherson se hezky prosmýkl kolem obránců a mohl zakončovat. Ritz jeho oblouček skryl v lapačce.
46:30'
Kanada se baví kombinacemi, nikam zvlášť se ale hnát nemusí.
45:13'
Kanada si zahraje přesilovku, Davyd Barandun vyhodil puk přes mantinel a má to za dvě minuty za zdržování hry.
44:34'
Ritz má puk ve svém držení a okamžitě přerušil hru.
43:34'
Bean si sjel od modré, trochu povyjetého Ritze ovšem překonat nezvládl.
42:20'
Dubé poslal puk po mantinelu za branku, tam ale nikdo nedokázal prudkou přihrávku zachytit.
41:32'
Kanada je v plném počtu, při momentu naskočení vyloučeného hráče přišlo další vyhození.
40:46'
Kanaďané vyhodili puk přes celé kluziště, tohle oslabení jim vychází bez problémů.

Trestné minuty: 6:4
Čtyřicet minut hry je za námi a o postupujícím je definitivně rozhodnuto. Kanada pokračovala v nátlakové hře a když se během krátké chvíle trefili Drake Batherson a Jordan Kyrou, donutili Wüthricha vystřídat. Do branky se postavil Ritz a chvíli odolával. Švýcarsko se pak dočkalo snížení po teči Daria Rohrbacha, ale ve 33. minutě se trefil Conor TImmins, zrušil Rinzovo čisté konto a upravil na současných 6:1.
40:00'
39:32'
Další vyloučení na straně Kanady, dvě minuty za držení dostal Kale Clague.
38:57'
Puk teď létá ze strany na stranu, hráči obou týmů jej honí převážně kolem mantinelů.
37:51'
Steel dostal nabito od Dubého a jeho bomba prolétla jen kousek vedle Ritzovy branky.
36:57'
Kanada je v plném počtu, Raddysh se vrátil do hry.
36:42'
Dokonce jsme viděli rychlý kontr Kanady, Ritz musel zasahovat. Zvládl to a nyní už zase útočí jeho spoluhráči.
36:03'
A opět letí puk přes všechny čáry.
35:15'
Kanada vyhodila přes všechny čáry a Dubé dokonce zvládl v útočném pásmu pěkný bodyček.
34:57'
Přesilovka pro Švýcarsko. Za zákrok u mantinelu se vražením na hrazení provinil Taylor Raddysh a už je na trestné lavici.
34:22'
Zleva pálil Riva, Hart tak čelil docela nebezpečné ráně, kterou však zvládl u své tyčky vytěsnit do rohu.
33:42'
Tresty obou hráčů jsou minulostí, hraje se v pěti na obou stranách.
32:19'
Další gól Kanady. Ta využila více prostoru na ledě při hře čtyři na čtyři a po vyšachování obrany přišla přihrávka mezi kruhy na najíždějícího CONORA TIMMINSE. Ten se z první nemýlil a už Ritz přišel o čisté konto. Asistence: Tyler Steenbergen, Brett Howden.
31:42'
Je po přesilovce, na trestnou lavici totiž zamířil Kale Clague, když se provinil nedovoleným bráněním.
31:34'
Raddysh s pukem na holi čekal, až se Ritz přesune na led. Dočkal se, ale pak zblízka minul!
30:52'
Dubé se už cpal před brankoviště, zatím jej švýcarská obrana zvládla dostat od puku a gólmana Ritze.
30:44'
Dvě minuty za krosček dostal Tobias Geisser.
30:32'
Rozhodčí signalizují vyloučení, přesilovku si zahraje Kanada.
29:30'
Švýcary gól povzbudil, pustili se do dalšího útoku, nyní však skončili bez střeleckého pokusu.
28:46'
Tak se dočkali i Švýcaři. Po nahození od modré se k teči dostal DARIO ROHRBACH jeho sklepnutí trefilo Fabbra do brusle a od té šel puk za Harta – 5:1. Asistence: Simon Le Coultre, Guillaume Maillard.
28:21'
Kanadský nápor neustává, nyní to od modré zkusil Foote.
27:24'
Ve švýcarské brance došlo ke změně, Philip Wüthrich končí, zachytá si Matteo Ritz.
27:24'
No začíná to být debakl... JORDAN KYROU nejprve zlomil hůl a vydal se na střídačku. Tam mu svou dal Batherson, vrátil se tak do hry a po přesné přihrávce propálil Wüthricha z levé strany. Asistence: Sam Steel.
26:12'
A je to o čtyři. DRAKE BATHERSON si trpělivě počkal na nejlepší moment pro naskočení ze střídačky do hry, okamžitě se chopil puku, zanechal za sebou obránce a střelou na Wüthrichovu lapačku upravil na 4:0. Asistence: Brett Howden.
25:29'
Druhý pokus v krátké době vyslal Eggenberger, jednou prověřil Harta, druhá rána byla zblokována obranou.
24:32'
Švýcarské vyhození se od mantinelu odrazilo přímo na branku, o zakázané uvolnění tak nepůjde a hráči budou moci vystřídat.
23:57'
Z dobré pozice pálil Kyrou, jeho rychlý švih prolétl nad švýcarskou brankou.
23:15'
Tvrdou střelu z levé strany vyslal McLeod, Wüthrich ránu vyrazil do rohu.
22:51'
Fabbro udržel puk v útočném pásmu, švýcarská pětice zatím může zapomenout na střídání.
21:52'
Bekhendem vystřelil Comtois, puk byl tečován a vznesl se nad gólmana Wüthrich. Ten máchl lapačkou a podařilo se mu nebezpečí zažehnat.
20:49'
Raddysh s Katchoukem se vydali na první útočný výlet druhé třetiny, scházela jim ale trochu vyšší rychlost. Na modré jejich akce skončila.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina a už po dvaceti minutách hry se favorizovaná Kanada dostala do pohodlného vedení. Už od úvodního buly se hrálo před Wüthrichem a první gól padl po 48 vteřinách hry. Po přečíslení se prosadil Brett Howden a zahájil obrovský nápor. V deváté minutě se ranou pod břevno trefil Cale Makar a na začátku 13. minuty zase Drake Batherson. Až poté Švýcarsko trochu přidalo v obraně a zastavilo rozjetý kanadský válec. Po dvaceti minutách vede Kanada 3:0 a je na nejlepší cestě do semifinále.
20:00'
19:19'
Blíže byl Kyrou, když se stahovačkou uvolňoval mezi kruhy, v plné rychlosti mu ale jeden z obránců odpálil puk od hokejky.
19:02'
McLeod chtěl přenechat puk spoluhráčům do jízdy, soupeř tuto myšlenku ale vystihl a k ohrožení švýcarské branky tak nedošlo.
18:26'
Porušení pravidel i na straně Kanady, jejich akce ztroskotala při přechodu modré čáry – postavení mimo hru.
17:52'
Švýcaři se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění, hra se vrací před Wüthricha.
16:40'
Kyrou se snažil najít bekhendovou přihrávkou spoluhráče, Švýcaři si už v posledních minutách dávají ve vlastním pásmu velký pozor na kanadské kombinace.
15:54'
Několik přihrávek Kanady v útočném pásmu, na modré čáře vše kontroluje Fabbro.
14:59'
Kanada vede v tuto chvíli 12:5 na střely na branku, k tomu je potřeba přičíst i střely mimo. Výsledkem je opravdu velká převaha.
14:12'
Raddysh míchal s pukem na levé straně, nyní se ale proti obrané neprosadil. Nevystřelil, ani se mu nepovedlo přihrát.
13:03'
Kanada nemá dost, prakticky každý útok znamená pro Švýcarsko obrovské nebezpečí.
12:06'
Přesilová hra je využitá a Kanada už vede 3:0. Hra se posunula od modré čáry k brankovišti, kde se k puku dostal DRAKE BATHERSON a zblízka jej zametl za Wüthricha. Asistence: Boris Katchouk, Robert Thomas.
11:18'
Kanada si zahraje první přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Nicolas Müller.
11:11'
Timmins se uvolnil od protihráče a rázem stál v mezikruží a měl prostor pro ránu. A prudkým pokusem orazítkoval tyčku!
10:38'
Z ostrého úhlu vypálil Kyrou, jeho rána od pravého mantinelu Wüthricha pouze poškádlila.
09:30'
Pokračuje nadvláda jednoho týmu, Švýcarsko je neustále pod obrovským tlakem zámořského celku.
08:29'
Teď už je to o dvě branky. Kanada zavířila v útočném pásmu, z modré čáry si sjel CALE MAKAR, kličkou se zbavil protihráče a pod horní tyčku pak poslal nechytatelnou ránu. Asistence: Conor Timmins, Maxime Comtois.
07:58'
Hart si připsal první zákrok, i on musel čelit střele z dálky a i on byl proti tomuto pokusu úspěšný.
07:15'
Beanova střela od modré čáry byla tečována a Wüthrich se musel na poslední chvíli přemisťovat. Zvládl to, stále je to o jednu branku.
06:20'
Už to vypadalo na druhý gól ve švýcarské síti, po rychlé kombinaci stál před brankou volný Timmins, stačilo pouze překonat ležícího gólmana. Puk ale skončil těsně vedle!
05:34'
Katchouk dostal mezi kruhy trochu prostoru a hned toho využil pro střelu, o kousíček minul Wüthrichovu branku.
04:44'
Od levého mantinelu se před branku proháčkoval Comtois, chystal si puk na bekhend, zakončení však bylo zablokováno.
03:44'
Dubé a Kyrou opět kouzlí v útočném pásmu, tito dva hráči o sobě ví a jejich kombinace jsou rychlé a přesné.
02:05'
Zleva pálil Raddysh, mířil pod horní tyčku, Wüthrich ale ramenem puk vytěsnil.
01:47'
Kanada je v dalším ataku, tohle vypadá na velkou převahu.
00:48'
No tak to je velice rychlý úvod. Další útok znamenal přečíslení, Comtois přihrál na najíždějícího BRETTA HOWDENA a ten okamžitou střelou překonal švýcarského gólmana. Asistence: Maxime Comtois, Cale Makar.
00:31'
Kyrou s Dubém se vydali do první akce, střela z levé strany ale gólmana příliš nepřekvapila.
00:01'

Kanada: Hart (C. Point) – Timmins, Makar, Fabbro (A), Clague (A), Bean, C. Foote – Dubé (C), Steel, Kyrou – Katchouk, Raddysh, Thomas – Comtois, B. Howden, Formenton – Gadjovich, Steenbergen, Batherson – M. McLeod.

Švýcarsko: Wüthrich (Ritz) – Geisser, Gross (A), Le Coultre, Riva, Berni, Egli, Barandun, Cavalleri (A) – Miranda (C), Eggenberger, Kurashev – Müller, Jäger, Heim – Maillard, Nussbaumer, Simic – Sigrist, Leuenberger, Rohrbach.

Rozhodčí: Grumsen (DEN), Sjoqvist (SWE) – Jensen (DEN), Sysujev (RUS).
Hráči jsou připraveni na ledové ploše, zápas může začít!
Zápas v Key Bank Center začne ve 22:08, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Švýcarsko

Švýcaři obsadili ve skupině B obsadili čtvrté místo se ziskem tří bodů, když zdolali pouze poslední Bělorusko těsně 3:2. Další zápasy skončily pro mužstvo s helvetským křížem neúspěchem a nyní tak před ním stojí opravdu těžká výzva.

Odehrané zápasy

Švýcarsko – Bělorusko 3:2
Rusko – Švýcarsko 5:2
Švédsko – Švýcarsko 7:2
Švýcarsko – ČR 3:6

Nejvíce branek: Nicolas Müller, Marco Miranda, Ken Jager – 2
Nejvíce asistencí: Philipp Kurashev, Guillaume Maillard, Marco Miranda, Andre Heim – 2
Nejvíce bodů: Marco Miranda – 4
Kanada

Kanadští hokejisté ovládli skupinu A s třemi výhrami a jednou porážkou v prodloužení. Výsledkem tak bylo 10 bodů a nejlepší pozice pro vyřazovací boje. Jediným zádrhelem byla prohra s USA, kdy už Kanada vedla o dvě branky, Američané ale srovnali a sami pak rozhodli v samostatných nájezdech. Dnes ale budou hráči s javorovým listem na hrudi velkým favoritem a nepostup mezi nejlepší čtyřku by byl obrovským šokem.

Nejvíce bodů: Sam Steel, Jordan Kyrou – 5
Dobrý večer u mistrovství světa do 20 let. Společně se podíváme na čtvrtfinálový duel mezi Kanadou a Švýcarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.