05:21' Denisenko (Kravcov, Samorukov) • 51:00' Šen (Romanov)
Kočetkov (Tarasov) – Žuravljov, Ilja Morozov, Samorukov, Romanov, Alexejev, Olšanskij, Rubinčik – Muranov, Galimov, Slepec – Denisenko, Kravcov, K. Kostin – Šaškov, Šen, Starkov – Marčenko, Ivan Morozov, Podkolzin – Kovalenko.
Bruggemann (USA), Sjoqvist (SWE) – Kovacs (SUI), Yletyinen (SWE)
Rogers Arena
Kanada
DiPietro (Scott) – Bouchard, Phillips, Brook, Mitchell, Dobson, Smith – Tippett, Glass, Comtois – Suzuki, Bowers, Anderson-Dolan – Hayton, Frost, Leason – Veleno, Studnicka, Entwistle – Lafreniere.

To je z mé strany vše, já vám přeji hezký zbytek novoročního dne a těším se na vás u další fáze turnaje.
Skupina A je u konce, o pořadí už je rozhodnuto. Vítězem se stalo Rusko, druhá je Kanada, třetí příčka patří Čechům. Švýcaři jdou do čtvrtfinále z poslední příčky a na Dány čeká boj o záchranu.
Nejlepší hráči utkání: Pavel Šen (Rusko) – Michael DiPietro (Kanada)
Střely na branku (ve třetí třetině): 31:31 (13:8)
Je konec a překvapivým vítězem skupiny A se stávají Rusové! Ve třetí třetině měly navrch javorové listy, ovšem díky krásné individuální akci Pavla Šena mohou slavit Rusové.
Situace se nemění, vhazuje se v pásmu Ruska a zbývá do konce třetí třetiny pět vteřin.
Sudí jdou přezkoumat video, uvidíme, jaký verdikt přinesou.
59:55'
Šen na buly zalehl kotouč a dostává dvě minuty.
59:45'
Obránce Smith neudržel kotouč v pásmu a puk doletěl až na icing. Poslední šance pro Kanadu.
59:30'
Kotouč končí po střele v ochranné síti, další buly v pásmu Ruska.
59:00'
Celá hala povstala a hlasitě povzbuzuje svůj tým! Vyrovnání měl na holi Tippett, ale kotouč netrefil!
Kanadský trenér Hunter bere svému týmu oddechový čas.
58:42'
Přihrávka přes osu byla sražena do publika, vhazovat se bude před Kočetkovem.
58:02'
Kanada odvolala brankáře a hraje v šesti!
57:21'
Po vyhození kotouče z obranné třetiny jel sám na brankáře Slepec, zkusil kličku do forhendu, ale DiPietro udržel svůj tým ve hře!
56:53'
Až teď musel Kočetkov zasahovat, když byli u brankoviště hned dva protihráči. Poradil si a přerušil hru.
56:24'
Zámořskému vývěru se nedaří si vytvořit souvislý tlak, Rusové dobře brání.
55:38'
Ruský gólman sice přišel o hokejku, jenže Kanaďané toho nedokázali využít a přišli o útočné pásmo.
54:26'
Domácímu výběru se krátí čas, Rusové rozehrávají za svou brankou a nikam nechvátají.
52:56'
Neuvěřitelné štěstí nyní měl DiPietro! Skoro z nulového úhlu vystřelil Denisenko, jenže kanadskému brankáři střela propadla a otřela se o tyč. Do prázdné branky ještě mohl dorazit kotouč Kravcov, jenže promáchl a obrana Kanady následně zasáhla.
52:15'
Fanoušci burcují javorové listy k vyrovnání. Kanada je usazena v útočném pásmu, ale zatím pouze kombinuje.
51:00'
Rusko právě vstřelilo branku!
Nádhernou akci předvedl PAVEL ŠEN a posílá tak svůj tým do vedení! Ruský forvard nabral rychlost ve středním pásmu a velkým obloukem se dostal až před DiPietra. Kanadští beci mu nechali dostatek prostoru, aby dokázal zakončit a Šen trefil přesně. Asistence: Alexander Romanov.
49:50'
Od poloviny hřiště nahazoval kotouč na Kočetkova Glass, jenže ruský brankář nedokázal rychle rozehrát a sudí mezi tím přerušili hru.
48:38'
Kanadě se nedaří přesně rozehrát a hraje se tak v jejím pásmu. Od modré zkusil střelu Samorukov, ale DiPietro vyrazil.
47:25'
Nepřesnost nyní zastavuje tlačící Kanadu, sudí odpískal zakázané uvolnění.
46:57'
Přestože pokus Alexejeva směřoval vysoko nad, DiPietro se natáhl lapačkou a přerušil hru.
46:27'
Arénou to nyní jenom zahučelo, když střela Tippetta těsně minula levou tyč.
45:23'
S tečovaným pokusem Žuravljova měl DiPietro co dělat, ale rychlým zákrokem podržel svůj tým.
43:46'
Dovednosti ukázal Owen Tippett, když se dostal do pásma a po rychlé otočce i zakončil. Kočetkov byl připraven a bude se vhazovat před ním.
42:18'
Přečíslení dva na jednoho nevyřešil Suzuki dobře, když to chtěl vzít na sebe a ještě udělat kličku obránci. To se nepovedlo a ze šance sešlo.
41:33'
V tvrdé hře se pokračuje, i nadále halou duní mantinely po drsných dohráních.
40:28'
Ještě v početní výhodě pálil Bouchard, ale Kočetkov se rychle přemístil a pokus vyrazil.
40:01'
Třetí třetinu zahajuje Kanada krátkou přesilovkou.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:50.
Střely na branku (ve druhé třetině): 18:22 (5:12)
První polovina druhé třetiny byla vyrovnaná, v té druhé však měla navrch Kanada. Přesto máme stále vyrovnané skóre, i kvůli tomu, že kapitán Comtois netrefil odkrytou branku.
40:00'
39:10'
Přihrávka sice prošla až na Tippetta, který však z těžkého úhlu neměl šanci trefit přesně.
38:35'
Vyloučení v týmu Rusko (Vasili Podkolzin – 2 min., hrubost).
38:06'
Do zakončení se dostával Suzuki, ale jeho střela ke Kočetkovi nedorazila.
36:51'
Z těžkého úhlu najížděl na Kočetkova Bowers a v nouzi pouze vystřelil do betonu ruského brankáře.
35:22'
Sborná hraje obětavě a nyní kryla hned několik střel. Přesilovka domácích pomalu končí.
34:37'
Do předbrankového prostoru si sjížděl Comtois, ale kotouč nedostal dobře a od Kočetkova se puk odrazil do ochranné sítě.
34:06'
Jack Studnicka netrefil kotouč vůbec dobře a Kanada musí zakládat novou akci.
33:32'
Kanadští fanoušci jsou na nohou, jejich oblíbence totiž čeká přesilová hra. Dvě minuty za hákování dostává Kravcov.
32:47'
Obrovská šance Smitha nekončí gólem! Kanadský obránce si sjel před branku, kam se mu odrazil kotouč. Zkoušel ho napálit golfákem, jenže Kočetkov byl dobře postavený a skvěle zasáhl.
31:53'
Po samostatném průniku zakončoval Arťom Galimov, ale DiPietro dobře zasáhl.
31:00'
Po polovině hry máme vyrovnané skóre i počet střel na branku. Uvidíme, zda bude vyrovnaná hra pokračovat i ve druhé půlce utkání.
30:35'
Do dobré pozice se dostal Kravcov, ale jeho pokus skončil neslavně. Před brankou sestřelil svého spoluhráče Kostina, který musí být ošetřen a bez helmy odjíždí na střídačku.
29:52'
Ruští obránci se dostali pod tlak a raději poslali kotouč po mantinelu až na icing.
29:01'
Zápas se vyostřuje, nyní se dohrává každý souboj. Sudí musí krotit emoce.
28:17'
Přes obránce zkoušel vystřelit Hayton, ale Kočetkov si střelu našel a vyrazil.
27:37'
Kanada je v plném počtu.
27:27'
Střela Romanova byla přizvednuta do ochranné sítě.
26:52'
Nadvakrát se ke střele dostal kapitán Kostin, ale zamířil pouze doprostřed, takže nemohl počítat s tím, že byl poslal svůj tým do vedení.
26:07'
Javorové listy se v krátkém rozmezí dvakrát osvobozují a Rusové tak nezačínají početní výhodu dobře.
25:37'
Vyloučení v týmu Kanada (Nick Suzuki – 2 min., vysoká hůl).
25:37'
Na ledě zůstává ležet Muranov a sudí po chvilce uvažování vylučuje.
25:28'
Šikovný mladíček Lafreniere neměl moc na výběr, tak zkusil střelu, ale na ruského brankáře nevyzrál.
24:33'
A znovu Tippett v akci! Nyní přihrál přes brankoviště na volného Comtoise, který ve stoprocentní šanci trefil beton Kočetkova!
23:55'
Nyní se Owen Tippett krásně zbavil soupeře, když si prohodil kotouč mezi jeho bruslemi, ale následně trefil jen rameno Kočetkova.
23:28'
Před branku dostal kotouč Anderson, ale už byl příliš blízko před brankářem, takže nedokázal procedit kotouč za jeho záda.
22:35'
Tvrdým hitem nyní složil na zem soupeře Entwistle a od domácího publika sklízí hlasité ovace.
21:42'
Na dlouhou hůl se zkoušel prosadit Šen, ale v těžké pozici nezakončil ideálně.
21:11'
Na druhé straně byl rovněž úspěšný Kočetkov, když si na něho nepřišel Hayton.
20:23'
Jako první musel zasahovat DiPietro, mávl lapačkou a střelu Slepce chytil.
20:01'
Druhá třetina začne téměř půl minuty hrou čtyři na čtyři.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 3:00.
Střely na branku: 13:10
Prvních dvacet minut je za námi. Měli jsme možnost vidět zcela vyrovnané utkání, kdy se museli činit oba brankáři. Do vedení šla Kanada, když se trefil Cody Glass, ale v přesilové hře se podařilo srovnat Denisenkovi, takže do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.
20:00'
19:40'
Dvě povedené kličky udělal Brett Leason, ta třetí už ale byla navíc a o do zakončení se tak vůbec nedostal.
18:44'
Vyloučení v týmu Rusko (Stěpan Starkov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Kanada (Maxime Comtois – 2 min., hrubost).
18:44'
Velká šance sborné! Pokus Žuravljova vyrazil DiPietro pouze ke Starkovi, který nedokázal trefit poloodkrytou klec. Po následné šarvátce se bude vylučovat.
17:43'
Vitalij Kravcov hledal mezírku na zadní tyči, ale při svém pokusu byl nepřesný a branku soupeře vůbec netrefil.
15:15'
Zvláštní situace. Podkolzin zblokoval střelu a upadl na led. Sudí nechal hru pokračovat, po chvilce se puk odrazil k ruskému útočníkovi, který bez problémů pokračoval. Od fanoušků ve Vancouveru si vyslechl bučení.
14:59'
Obránce Phillips nabral rychlost, vyměnil si kotouč se Suzukim a zakončil. Na Kočetkovi si ale nepřišel, ruský brankář zasáhl betonem včas.
13:43'
Pokračuje se čtyři na čtyři, což zatím o něco více svědčí domácímu celku.
13:10'
Vyloučení v týmu Rusko (Klim Kostin – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Kanada (Maxime Comtois – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
12:35'
Hra se neustále kouskuje, nyní odehráli Rusové na icing.
12:10'
V posledních minutách je hra Kanady značně rozladěna, nyní to dokumentuje nepřesný pas na modrou čáru.
11:17'
Rusko se vřítilo do útočného pásma moc rychle a sudí zapískali ofsajd.
10:25'
V posledních minutách se hrálo v pásmu Kanady, takže po jedné ze střel DiPietro raději podržel kotouč a přivolal tím komerční přestávku.
09:41'
Kotouč vyletěl vysoko a ze vzduchu ho chtěl sklepnout Starkov, jenže minul a ke kotouči se dostal soupeř.
08:47'
Proti pokusu Romanova vytasil DiPietro lapačku a v ní ukryl nahozený kotouč.
08:27'
Od modré nahazoval Phillips, jenže nikdo jeho pokus netečoval a Kočetkova tak neměl těžkou úlohu.
07:42'
Obránce Dobson neudržel kotouč na modré čáře a javorové listy musí vyklidit útočné pásmo.
07:14'
Domácí fanoušci se zlobí, protože jejich kapitán Comtois v souboji mimo hru přišel o hokejku a sudí nevylučují.
05:21'
Máme srovnáno! Velmi rychlá a přesná souhra Denisenka s Kravcovem znamená první gól v síti Kanady. Kravcov přihrál prudkou přihrávkou přesně na hůl GRIGORIHO DENISENKA, který ze své pozice pokořil DiPietra. Asistence: Vitali Kravcov, Dimitrij Samorukov.
04:13'
Kanada se velmi rychle osvobodila a vyhazuje z obranného pásma.
04:00'
Sudí poprvé v zápase vylučují. Morgan Frost dostává 2 +10 za vražení na hrazení. Dvouminutový trest odsedí Alexis Lafreniere.
02:20'
Kanada právě vstřelila branku!
Rogers aréna je na nohou, Kanada se ujímá vedení! Owen Tippett uplatnil své parametry a vypíchl soupeři kotouč. Toho se ujal CODY GLASS a rychlou střelou švihem překvapil Kočetkova. Asistence: Owen Tippett.
02:06'
Vasili Podkolzin nerozehrál přesně a kotouč doletěl až na zakázané uvolnění.
01:16'
Brankář DiPietro dokázal pod tlakem dobře rozehrát a Kanada se dostala z obranného pásma.
00:40'
Do útočného pásma se dostal Brett Leason, jenže kotouč od něho odskočil až ke Kočetkovi, který ho přikryl a přerušil hru.
00:01'
Domácí celek nastoupí v bílých dresech, sborná bude mít červené.
Na ledě už krouží čtveřice rozhodčích a přicházejí i oba celky.
Rogers aréna se pomalu zaplňuje, za pár minut začne duel o první místo ve skupině!

Rusko: Kočetkov (Tarasov) – Žuravljov, Ilja Morozov, Samorukov (A), Romanov, Alexejev, Olšanskij, Rubinčik – Muranov, Galimov, Slepec – Denisenko, Kravcov (A), K. Kostin (C) – Šaškov, Šen, Starkov – Marčenko, Ivan Morozov, Podkolzin – Kovalenko.

Kanada: DiPietro (Scott) – Bouchard, Phillips, Brook, Mitchell (A), Dobson, Smith – Tippett, Glass, Comtois (C) – Suzuki, Bowers, Anderson-Dolan (A) – Hayton, Frost, Leason – Veleno, Studnicka, Entwistle – Lafreniere.

Rozhodčí: Bruggemann (USA), Sjoqvist (SWE) – Kovacs (SUI), Yletyinen (SWE).
Nominace

RUSKO
Brankáři: Petr Kočetkov (Rjazaň/VHL), Amir Miftachov (Kazaň/VHL), Daniil Tarasov (Toros/VHL)

Obránci: Dmitrij Samorukov (Guelph/OHL), Alexander Alexejev (Red Deer/WHL), Daniil Žuravlev (Kazaň/VHL), Ilja Morozov (Novosibirsk/KHL), Jevgenij Olšanskij (Zauralje/VHL), Alexander Romanov (CSKA Moskva/KHL), Mark Rubinčik (Toros/VHL)

Útočníci: Klim Kostin (San Antonio/AHL), Alexander Chovanov (Moncton/QMJHL), Vitalij Kravcov (Čeljabinsk/KHL), Grigorij Děnisenko, Nikolaj Konovalenko, Kiril Slepec (všichni Jaroslavl/KHL),Artěm Galimov (Kazaň/VHL), Kirill Marčenko, Ivan Morozov, Vasilij Podkozlin (všichni SKA Něva/MHL+VHL), Pavel Šen (Ufa/KHL), Ivan Muranov (Dynamo Moskva/KHL), Stěpan Starkov (Soči/KHL)
Nominace

KANADA
Brankáři: Michael DiPietro (Windsor, OHL), Ian Scott (Prince ALbert, WHL), Matthew Vilalta (Sault Ste. Marie, OHL).

Obránci: Evan Bouchard (London, OHL), Josh Brook (Moose Jaw, WHL), Ian Mitchell (Univ. Denver, NCHC), Ty Smith (Spokane, WHL), Noah Dopson (Acadie-Bathurst, QMJHL), Jared McIsaac (Halifax, QMJHL), Pierre-Olivier Joseph (Chatlottetown, QMJHL), Markus Phillips (Owen Sound, OHL), Nicolas Beaudin (Drummondville, QMJHL), Jacob Bernard-Docker (Univ. North Dakota, NCHC), Cameron Crotty (Boston Univ., HE), Calen Addison (Lethbridge, WHL).

Útočníci: Maxime Comtois, Joe Veleno (oba Drummondville, QMJHL), Jaret Anderson-Dolan (Spokane, WHL), Barrett Hayton, Morgan Frost (oba Sault Ste. Marie, OHL), Isaac Ratcliffe (Guelph, OHL), Mackenzie Entwistle (Hamilton, OHL), Cody Glass (Portland, WHL), Nick Suzuki (Owen Sound, OHL), Liam Foudy (London, OHL), Alexis Lafreniere (Rimouski, QMJHL), Brett Leason (Prince Albert, WHL), Shane Bowers (Boston Univ, HE), Jack Studnicka (Oshawa, OHL), Raphael Lavoie (Halifax, QMJHL), Ty Dellandrea (Flint, OHL).
Rusko

I sborná zatím neklopýtla, přestože její výkony nejsou nijak přesvědčivé. Rusové začali turnaj výhrou nad Dány 4:0, třebaže měl soupeř více střel v utkání. Následoval duel s Čechy, který Rusko rozhodlo v oslabení. Češi měli o něco více ze hry, ale nedokázali být produktivní a neposlali utkání ani do prodloužení.

Včera Rusko v zajímavém utkání přehrálo Švýcary, přestože dvakrát v utkání prohrávalo o dvě branky. Vždy se ale ruská mašina dokázala vzchopit a díky vydařené třetí třetině si připsala i třetí výhru.

V individuálních statistikách ruští junioři nijak nevyčnívají, spoléhají nejvíce na týmovost. Vypíchnout lze Vitalije Kravcova (2+2) nebo beka Romanova (1+3).
Kanada

Domácí celek zatím prochází mistrovstvím bez ztráty kytičky. V prvním duelu svěřenci trenéra Huntera vysoko deklasovali Dánsko 14:0, ale poté se pořádně zapotili. Urputní Švýcaři s nimi dokázali hrát zcela vyrovnanou bitvu a po zápase je mohlo mrzet, že po těsné porážce 2:3 nebrali ani bod.

Naposledy se zámořský výběr střetl s Čechy. Výhra 5:1 sice vypadá jednoznačně, ovšem jinak se hrálo vyrovnané utkání. Rozdíl byl pouze v tom, že javorové listy byly o dost produktivnější než soupeř z Evropy.

I díky vysoké výhře nad Dány mají Kanaďani hned čtyři hráče v nejlepší desítce bodování. Úplně na vrcholu je Morgan Frost (4+3), mezi střelci kraluje Maxim Comtois (5+1).
Dobrý ráno z Vancouveru. Máme tu poslední den základních skupin a před námi je i boj o prvenství ve skupině. O to se porvou dva neporažené týmy a zároveň favoriti na celkový triumf – Kanada a Rusko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.