MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Rusko : USA - 26. prosince 2020   03:30

Ukončeno
Rusko
Rusko
08:07' Ponomarjov (Kňazev, Kirsanov) • 23:12' Bardakov (Grošev) • 31:08' Ponomarjov  • 32:15' Safonov  • 59:39' Činachov (Amirov, Chusnutdinov)
5:3
(1:1, 3:0, 1:2)
USA
USA
14:01' York  (Caufield, Boldy) • 49:57' Farinacci  (Helleson, Brink) • 57:42' Zegras  (York)
Rusko
Sestavy:
Askarov (Achťamov) – Muchamadullin, Čisťakov (A), Čajka, Kuzněcov, Kirsanov, Kňazev, Byčkov – Amirov (A), Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Gricjuk, Safonov, Činachov – Spiridonov, Baškirov, Afanasjev – Grošev, Ponomarjov, Bardakov – Firstov.
Rozhodčí
Gouin, Roeland – O'Quinn, Vanoosten (všichni Kanada)
Rogers Place, Edmonton
USA
Sestavy:
Knight (33. Wolf) – Thrun, York (C), LaCombe, Sanderson, Johnson, Faber, Helleson – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Brink, Farinacci, Colangelo – Berard, Slaggert, Moynihan – Brisson.
Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno! Ruští hokejisté zvládli lépe vstup do turnaje a Spojené státy americké přehráli poměrem 5:3. O vítězství rozhodli hlavně ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Rozhodujícím momentem utkání nakonec byla čtvrtá branka Sborné, které předcházela chyba v rozehrávce gólmana Spencera Knighta. Brankář USA po tomto okamžiku přepustil své místo Dustinu Wolfovi, jenž neinkasoval. USA v závěrečné periodě sice dalo dvě branky a zdramatizovalo závěr, ale 21 sekund před sirénou skóroval útočník Činachov do prázdné brány. Úvodní utkání skupiny B, kterou hrají i čeští hokejisté, ovládla družina Igora Larionova.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji vám za pozornost a nezapomeňte se dívat také na zítřejší program juniorského šampionátu, ve kterém své vystoupení na turnaji načne i výběr Karla Mlejnka. Na počtenou!
Statistiky

Střely na bránu: 24-26
Trestné minuty: 8-2
Využití přesilovek: 0-1
Vhazování: 28-18
Konec zápasu.
59:39'
Rusko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! 21 sekund před koncem třetí třetiny potvrzuje Rusko své dnešní vítězství gólem do prázdné brány. Postaral se o něj JEGOR ČINACHOV, jenž se dokázal natlačit před obránce a poté už měl pozici jednoduchou. Kotouč dopravil do opuštěné klece. 5:3. Asistence: Rodion Amirov a Marat Chusnutdinov.
59:22'
Rusové dokázali dostat kotouč do střední třetiny, takže zatím si v těchto těžkých sekundách počínají zkušeně.
58:59'
Dustin Wolf zůstává na střídačce. USA hraje powerplay a před sebou má ještě minutu hry.
58:59'
Ale vzápětí přišlo zakázané uvolnění, takže lze očekávat, že americká střídačka si v tuto chvíli vezme oddechový čas.
58:52'
Rusko zatím kotouč hostům nepůjčuje. Tohle tvrzení rozhodně hokejistům Spojených států nevyhovuje.
58:32'
Rodion Amirov udržel kotouč u mantinelu a pošetřil pro svůj tým několik cenných vteřin.
57:59'
Zakázané uvolnění se nepískalo. Ruský útočník situaci dobruslil jako první. Američané musí rychle spěchat kupředu.
57:42'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané dávají další gól a poprvé v utkání využívají přesilovku. Cameron York přihrál TREVORU ZEGRASOVI, který si hledal výhodnou pozici, až ji našel. Nechytatelnou ranou zápěstím poslal puk přesně k tyči, Askarov vyrážečkou nestačil zasáhnout. 4:3. Asistence: Cameron York.
57:22'
Kaliyev si počkal na pohyb obránců a následně nebezpečně pálil z mezikruží. Jeho pokus se dost možná otřel o horní tyč.
56:55'
Vyloučení v týmu Rusko (Ilja Safonov – 2 min., podrážení).
56:51'
Po rychlé kombinaci zůstal u zadní tyče volný Alexander Turcotte. Útočník USA ale poměrně tvrdou přihrávku spoluhráče promáchl.
56:27'
Po poslední komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu. Závěr základní hrací doby se blíží a Rusové stále drží dvoubrankové vedení.
55:26'
Jake Sanderson si najel do výhodné pozice, ale bránu nakonec netrefil. Územní převaha Spojených států ale pokračuje.
54:43'
Rusko hraje v plném počtu. Přesilová hra USA skončila bez vstřelené branky.
54:09'
Jaroslav Askarov se musel na brankovišti natáhnout opravdu pořádně. Američané sice bránu netrefili, ale jednoznačně to byla pro Rusko velmi nepříjemná situace.
53:49'
Turcotteova přihrávka na levý kruh přesná nebyla, Američané ale už jsou v plné síle před bránou svého soka.
53:10'
Důležitý moment zápasu v podobě ruského oslabení zatím zvládají domácí dobře. Ihned po vhazování vyhodili přes všechny čáry až k bráně USA.
52:43'
Vyloučení v týmu Rusko (Marat Chusnutdinov – 2 min., podrážení).
52:18'
USA je sice na koni, ale Rusové mohli přidat další gól. Jegor Činachov využil chyby defenzívy hostů a ujel sám na bránu. Branku ale nedal.
51:42'
Jackson LaCombe si najel až k brankové čáře a z nulového úhlu vracel puk na brankoviště. Askarov měl co dělat, aby si jej nesrazil za záda.
51:07'
Američanů je plný led a hokejisté v bílém se rozhodně nebojí jít až do brány. Hrají velmi přímočarý hokej. Nyní zkusil štěstí z vrcholu pravého kruhu Patrick Moynihan, jenže Jaroslav Askarov vytáhl lapačku.
50:22'
Po vstřelené brance hostů se nějakou dobu nehrálo. Čekalo se na to, až ruští kustodi opraví masku brankáři Askarovovi.
49:57'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Tak možná se dramatického závěru nakonec dočkáme! Američané snižují na dvoubrankové manko. Drew Helleson vystřelil od modré čáry, Jaroslav Askarov jeho ránu vyrazil před sebe a v předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval JOHN FARINACCI, jenž touš dorazil do sítě. 4:2. Asistence: Drew Helleson a Bobby Brink.
48:52'
Rusko zatlačilo na svého soupeře a stále puk drží v útočném pásmu. Rozhodně nic nenasvědčuje tomu, že by body z dnešního duelu neměly jít do hrsti týmu kouče Larionova.
48:15'
Artěmij Kňazev ukázal, že i z pozice obránce umí být dobrým bruslařem. Objel protihráče a téměř se dostal k zakončení. Mohl střílet bekhendem, ale to si raději rozmyslel.
47:26'
Alexander Turcotte předvedl poměrně slušnou individuální akci. Mohl však přihrávat do strany na volného spoluhráče, což ale neudělal.
46:58'
Po dlouhé době se Rusko provinilo zakázaným uvolněním. Jegor Afanasjev byl u kotouče ve sprintérském souboji až jako druhý.
46:26'
Marat Chusnutdinov se snažil dorazit nahození Čisťakova od modré čáry. Mezi dvěma obránci USA se ale neprosadil.
46:09'
A Sborná vyslal další střelecký pokus, který si však Dustin Wolf přikryl v lapačce. Hra je zastavena, takže nás čeká první reklamní přestávka ve třetí periodě.
45:32'
Američané se chtějí mnohem více tlačit před bránu, ale kvalita soupeře jim zatím moc nedovoluje. Rusko zatím s přehledem svůj náskok brání.
45:03'
Matthew Boldy získal puk ve vlastním pásmu a poté se s ním dostal až na pravý kruh. Zkoušel ještě jednu kličku, ale tou se zahnal do rohu kluziště.
44:16'
Jake Sanderson následnou akci Američanů založil a poté si ji také zakončil. Střílel už však z poměrně značného úhlu a Askarov si zákrok náležitě vychutnal.
43:26'
Patrick Moynihan si hledal prostor před bránou, aby mohl nasměrovat nahození od mantinelu. Od beka Čajky ale nedostal ani centimetr volného místa.
42:48'
Rusko se ale rozhodně nechce jen zatáhnout a bránit náskok. O opaku teď jednoznačně přesvědčil střílející Gricjuk. Dustin Wolf měl plné ruce práce se svým zákrokem.
42:25'
Rychlé napadání Rusů dělá rozehrávce Američanů po celý zápas potíže. Nyní se do úzkých dostal Johnson, ale nakonec vše zvládl.
41:52'
Zachar Bardakov se dostal do zřejmě ideální pozice. Ranou zápěstím ale z mezikruží svatyni USA o kousek netrefil.
41:08'
Matthew Beniers pálil ve velké rychlosti z levého křídla. Před brankovištěm ještě sekundoval Matthew Boldy, ovšem puk se k němu neodrazil. Jaroslav Askarov byl úspěšný.
40:51'
Pobyt hostů v útočném pásmu střelou neskončil. Rusové momentálně střídají, jelikož touš dostali do střední třetiny.
40:13'
Vasilij Podkolzin si hned velmi nebezpečně najížděl za defenzivní dvojici USA. Amirov jej však žabičkou nenašel.
40:01'
Začala třetí třetina.
Druhá třetina nabídla hned tři góly v americké síti. USA sice začalo druhou část aktivně, ale rychlý brejk Rusů skončil gólem. Tento moment hosty trochu uzemnil a poté už byli Rusové o chlup lepší. Nakonec dokázali vsítit ještě další dvě branky v rychlém sledu, nutno říct, že při brance čtvrté jim velkou měrou pomohl gólman Knight, který velmi špatně rozehrál.
Střely na bránu po 2. třetině: 15 – 15
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:42'
Těžiště hry se ještě přeneslo na opačnou stranu. Před bránou Wolfa se zřejmě druhá perioda dohraje.
39:12'
Matthew Boldy dostal hodně prostoru na levém kruhu. Nakonec se ke střele odhodlal, ale Semjon Čisťakov zasáhl bruslí.
38:46'
Závěr druhé třetiny se kvapem blíží. Rusové drží kotouč ve vlastním pásmu a rozhodně nikam nespěchají.
38:21'
Následné nahození Camerona Yorka si Askarov raději podržel v lapačce. Hra je přerušena a vhazovat se bude po pravici ruského gólmana.
37:43'
Brett Berard se zpoza brány drze natlačil k přední tyči. Kotouč zkoušel dotlačit do brány i s Askarovem, což se pochopitelně ruským bekům nelíbilo a ti to také dali útočníkovi USA pocítit.
37:05'
Na obranné modré čáře Rusů byl k vidění ostrý souboj, po kterém se ale vylučovat nebude.
36:27'
S nadějemi Američanů na body to mohlo být ještě horší! Maxim Grošev si parádně najel za obranu a ocitl se tváří v tvář Dustinu Wolfovi. Zkoušel jej překonat střelou do růžku, ale brankářská dvojka USA se dokázala zaskvět.
35:49'
Henry Thrun se musel vracet do svého pásma, neboť se hostům nevyvedla rozehrávka. Vzápětí ale kotouč zamířil zpět do střední třetiny.
35:19'
Jaroslav Askarov měl plné ruce práce s povedeným střídáním Američanů. Tlak vyvrcholil ranou Camerona Yorka od modré čáry. Askarov ale včas zacvakl betony.
34:46'
Arsenij Gricjuk vyzkoušel pozornost brankáře USA chytrou střelou zpoza obránce. Wolf si ale nadvakrát se skákavým kotoučem dokázal poradit.
33:55'
A aktivita Ruska neutichá. Nyní domácí roztáčejí před bránou Spojených států kolotoč.
32:59'
Hra se po zakázaném uvolnění vrací před bránu Dustina Wolfa. Rusové mají momentálně všechny trumfy ve svých rukou, neboť drží poměrně komfortní náskok.
32:15'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Spencer Knight, přichází Dustin Wolf.
32:15'
Rusko právě vstřelilo branku!
Brankář USA dnes nemá svůj den. Inkasuje už počtvrté z teprve dvanácté rány na bránu. Navíc nyní Rusům dokonale namazal. Snažil se rozehrát po mantinelu, ale jeho přihrávku zastavil ILJA SAFONOV a vzápětí velice pohotově zamířil do branky. Knight už to zpět mezi tři tyče nestihl. 4:1. Bez asistence.
31:08'
Rusko právě vstřelilo branku!
Spencer Knight chtěl urychlit rozehrávku svého celku, ovšem svého spoluhráče v obraně dostal akorát do úzkých. Rusové na něj vytvořili tlak a Bardakov přihrál před bránu VASILIJI PONOMARJOVOVI. Útočník s číslem 13 na zádech poté zamířil přesně ke vzdálenější tyči a vstřelil svůj druhý gól v utkání. 3:1. Bez asistence.
30:38'
Bardakov je zpět na ledě. Hokejisté v červených dresech hrají v plném počtu.
30:24'
Sandersonova rána z voleje přesná nebyla. Druhá americká přesilovka v tomto utkání míří do svého konce.
30:04'
Cole Caufield pálil bez přípravy z levého kruhu. Jaroslav Askarov se ale dokázal přemístit a mezitím vystrčil své pravé rameno k zákroku.
29:43'
Trevor Zegras nedokázal přejít přes červenou čáru, kotouč mu utekl. Nicméně útočník USA dokázal alespoň nahodit za bránu Rusů.
29:06'
Nyní se už Američané dostali pryč z útočného pásma, takže se budou muset tam dostávat znovu.
28:57'
Arthur Kaliyev zřejmě prováhal ideální moment ke střele z kruhu. Nakonec si vybral přihrávku, ale tu Rusové zablokovali.
28:38'
Vyloučení v týmu Rusko (Zachar Bardakov – 2 min., vysoká hůl).
27:58'
York přečetl hru, najel si za útočnou modrou čáru a křížnou přihrávkou našel Benierse. Posledně jmenovaný vypálil bekhendem pouze do boční sítě.
27:18'
Alexander Turcotte si nabral na čepel kotouč ve vlastním pásmu a poté s ním na holi prosvištěl až k brankovišti Rusů. Zakončit ale nedokázal, neboť jeho rychlost byla opravdu velká.
26:36'
Rodion Amirov si našel prostor na vrcholu kruhu, ale bránu o kousek minul. V tuto chvíli zase tahají za delší konec provazu svěřenci Igora Larionova.
26:17'
Kotouč opustil hrací plochu, hra se tak po delší době přerušila. Nás teď čeká komerční přestávka, po které snad bude tento strhující hokej pokračovat.
25:36'
Spencer Knight musel levým betonem zasahovat proti střílené přihrávce Vasilije Podkolzina ze strany.
24:53'
Američané i nadále hýří aktivitou, ale zadáci Sborné zatím velmi solidně ucpávají veškeré volné prostory.
24:16'
Šance se nyní vystřídaly na obou stranách. Tempo ve druhé třetině je opravdu obrovské.
23:12'
Rusko právě vstřelilo branku!
Optickou převahu sice na začátku druhé části mělo USA, ale rychlý brejk Rusů končí gólem! Maxim Grošev získal puk ve vlastním pásmu a následnou dlouhou přihrávkou našel ZACHARYHO BARDAKOVA v samostatném úniku. Útočník Ruska našel mezírku mezi betony Knighta a podruhé v zápase poslal svůj tým do vedení. 2:1. Asistence: Maxim Grošev.
22:06'
Američané už vyšachovali ruskou obranu a kotouč si předali skoro do prázdné brány. V rozhodující chvíli ale jeden z hostujících útočníků promáchl. Askarov měl obrovské štěstí.
21:50'
Ryan Johnson střílel od modré čáry, Askarov si povyjel a následně vyrazil.
21:19'
Beniers si na opačné straně hledal prostor pro rychlou střelu z mezikruží. Ruští obránci ale na poslední okamžik zareagovali a kotouč odehráli.
20:39'
Rusové ale vrátili puk do útočného pásma a dlouho o něj bojovali za bránou USA. Ke střele se však v tomto střídání nedostali.
20:07'
Sborná chtěla urychlit dlouhou přihrávku, ovšem kotouč doputoval až na zakázané uvolnění, takže hra se bude stěhovat před Askarova.
20:01'
Začala druhá třetina.
Skončila nám první třetina, která nabídla dle očekávání rychlý hokej. Moc střel a šancí ale k vidění nebylo. I tak padly dvě branky, a proto po úvodních dvaceti minutách platí nerozhodný stav 1:1. O úvodní gól Rusů se postaral Vasilij Ponomarjov, jenž velmi šikovně tečoval střelu Kňazeva. USA se prosadilo až na konci první třetiny, v posledních deseti minutách totiž přidalo na aktivitě. O vyrovnání se zasloužil kapitán Cameron York.
Střely na bránu po 1. třetině: 8 – 5
20:00'
První třetina skončila.
19:41'
O puk se už bojuje za americkou bránou. Spencer Knight musí být na pozoru, teď se ohlíží z jedné strany na druhou.
19:12'
Běží nám už poslední minuta první třetiny. Rusové si mění kotouč ve středním pásmu.
18:40'
Rodion Amirov vystřelil přesně ve chvíli, kdy končila ruská přesilovka. Talentovaný útočník ale skulinu v bráně USA nenašel.
18:13'
Nyní se už Rusům nedaří přechod do útoku. Další rozehrávka bude muset jít až zpoza jejich brány.
17:39'
Po úvodní zajímavé minutě v útočném pásmu Ruska se hosté osvobodili. Nyní mají dostatek času k vystřídání a poslání čerstvých sil na led.
17:01'
Dělovka Gricjuka byla velmi nebezpečná. Knight se ale stačil přesunout z místa na místo a svému soupeři pořádně zmenšil střelecký úhel.
16:38'
Vyloučení v týmu USA (Ryan Johnson – 2 min., sekání).
16:24'
Šakir Muchamadullin dostal volný prostor na vrcholu kruhu, odkud zápěstím vypálil. Spencer Knight úspěšně zakročil vyrážečkou.
15:57'
Bobby Brink si na levém křídle našel prostor ke střele. Svou ránu ukryl, ale Askarov se tentokrát překvapit nenechal.
14:50'
O pár sekund později bylo před Askarovem znovu rušno. Ruský gólman konečky prstů udržel puk před brankovou čárou po poměrně velkém tlaku Američanů.
14:01'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané využili svého mírného tlaku tak, že vyrovnali stav utkání. Askarov si vybral poněkud slabší okamžik, neboť mu puk po střele CAMERONA YORKA propadl výstrojí až do brány. Branka bude zřejmě připsána právě kapitánovi USA, případná jemná teč Boldyho se bude ještě zkoumat. 1:1. Asistence: Cole Caufield a Matthew Boldy.
13:41'
Rychlý kontr USA úspěchem neskončil. Slaggert chtěl vracet puk do brankoviště z ostrého úhlu, ale pozorný Askarov odolal.
13:16'
Arsenij Gricjuk se vymanil mezi třemi hráči soupeře, ale ke střele už nedostal dostatek prostoru. I tak se domácí drží v útočné třetině.
12:29'
LaCombův pas hledal spoluhráče na útočné modré čáře. Caufield si ale poměrně tvrdou přihrávku nedokázal ideálně zpracovat.
12:01'
Američané následně vystřelili od modré čáry hned po vhazování. Askarov si ale kotouč našel.
11:56'
Ruská obrana se ale otevřela a v kvalitní palebné pozici na pravém kruhu se ocitl nikým nehlídaný Arthur Kaliyev. Útočník první formace USA ale nechal vyniknout brankáře Jaroslava Askarova, jenž je hokejovou veřejností vnímán jako budoucí brankářská hvězda NHL.
11:42'
První formace Ruska pořádně zatopila v útočném pásmu. Podkolzinova šikovná křížná přihrávka hledala Amirova, který jen těsně promáchl.
11:03'
Kirill Kirsanov nahodil od modré čáry. Spencer Knight toho moc neviděl, ale nakonec puk levým betonem vykopl.
10:13'
Matthew Beniers si šikovně najel do mezikruží, odkud pohotově vypálil. Bránu domácích minul jen o pár centimetrů. Z ničeho nic se USA ocitlo v dobré pozici.
09:38'
Daniil Čajka přenechal puk Askarovovi, který se zapojil do rozehrávky. Bekhendem vyhodil černou gumu po mantinelu.
09:03'
Domácí pokračují v aktivitě. Máme za sebou téměř polovinu první třetiny a v kolonce amerických pokusů na bránu stále svítí nula.
08:07'
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusko se zaslouženě ujímá vedení. Dá se říct, že střelec gólu VASILIJ PONOMARJOV si svou branku vybojoval. Kotouč si dokázal najít a následně jej poslat až k modré čáře. Poté z vrcholu kruhu vypálil obránce Kňazev, jehož pobídku právě Ponomarjov naprosto přesně tečoval. Knight byl bez šance. 1:0. Asistence: Artěmij Kňazev a Kirill Kirsanov.
07:15'
Čajka nabil Kuzněcovovi, jehož střela ale až k bráně hostů nedoputovala. Američané dokázali předvést ukázkový blok.
06:24'
Ponomarjov si najížděl do předbrankového prostoru, ale na žabičku zprava nakonec dosáhnout nedokázal. Rusko je ale v úvodních minutách aktivnější, i přes to, že už hrálo oslabení.
05:42'
Rusko už je v plném počtu a hned se pokusilo o rychlý nájezd před bránu. Knight si ale přední tyč pohlídal a dokázal puk posunout do rohu.
05:20'
Američané při své přesilovce stále nevystřelili. Jaroslav Askarov je tak v tomto zápase stále bez zákroku.
05:01'
LaCombe se zkoušel proháčkovat do útočného pásma, ale na modré čáře ztroskotal. Dvojice ruských hráčů si jej šikovně nabrala.
04:12'
Úvodní sekundy přesilovky USA nebyly moc kvalitní. Rusové brání střední pásmo a hosty zatím nikam nepouštějí.
03:43'
Rusko se ihned po vyhraném vhazování osvobozuje. Do rozehrávky se musel zapojit i Knight, jenž ukázal svou dobrou práci s holí.
03:31'
Bude se poprvé vylučovat. Za celkem zřejmé podrážení si půjde odsedět dvouminutový trest obránce Sborné Jan Kuzněcov.
02:56'
Až nyní je hra poprvé přerušena. Vhazovat se bude v obranné třetině ruských hokejistů.
02:36'
Zachar Bardakov vypálil z levé strany po šikovné práci Kirsanova. Pokus prvně jmenovaného ale zamířil do pravého betonu brankáře Spencera Knighta.
01:59'
Hosté dokázali posunout touš do středního pásma. Domácí se velmi obtížně dostávají do útočné třetiny.
01:29'
Boldyho pokus byl zablokován do rohu kluziště. Rusko se úvodní střele svého soupeře dokázalo ubránit.
00:58'
Matthew Boldy se okolo tří hráčů v červených dresech neprosadil. Utkání začalo poměrně opatrně, zatím střela nepřišla.
00:22'
Rusové se hned pokusili prostrčit puk do útočného pásma, ale obránce Cameron York jejich záměr přečetl.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba celky už přijíždějí na hrací plochu. Jak je v zámoří zvykem, utkání odstartuje pár minut po plánovaném začátku.
Už za chvíli nám začne úvodní utkání dvou velkých favoritů na zisk zlaté medaile. Rogers Place v Edmontonu už je nachystán na třetí duel dnešního programu. Rusové do dnešního klání nastoupí v červených dresech, USA bude hrát v dresech bílých.
Úvodní sestavy:

Rusko: Askarov (Achťamov) – Muchamadullin, Čisťakov (A), Čajka, Kuzněcov, Kirsanov, Kňazev, Byčkov – Amirov (A), Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Gricjuk, Safonov, Činachov – Spiridonov, Baškirov, Afanasjev – Grošev, Ponomarjov, Bardakov – Firstov. Trenér: Larionov

USA: Knight (Wolf) – Thrun, York (C), LaCombe, Sanderson, Johnson, Faber, Helleson – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Brink, Farinacci, Colangelo – Berard, Slaggert, Moynihan – Brisson. Trenér: Leaman

Rozhodčí: Gouin, Roeland – O´Quinn, Vanoosten (všichni Kanada).
Vzhledem k opatřením kvůli šíření nemoci Covid-19 se mistrovství světa odehraje bez přítomnosti diváků.


USA

Spojené státy americké sice minulý rok odehrály v Ostravě solidní základní skupiny, po které skončily na druhém místě, ovšem čtvrtfinálový souboj v Třinci prohrály s Finskem. S turnajem se tak musely rozloučit už v prvním kole play-off. USA tak poprvé po čtyřech letech v řadě neskončilo na stupních vítězů, takže letos má o to větší motivaci se tam vrátit. V základní skupině se střetne s Ruskem, Českem, Švédskem a Rakouskem.

Soupiska USA na MS v hokeji do 20 let

brankáři
Knight S. (draftován 2019 v 1. kole Floridou Panthers)
Stein L. (dosud nedraftován)
Wolf D. (draftován 2019 v 7. kole Calgary Flames)

obránci
Faber B. (draftován 2020 ve 2. kole Los Angeles Kings)
Helleson D. (draftován 2019 ve 2. kole Coloradem Avalanche)
Johnson R. (draftován 2019 v 1. kole Buffalem Sabres)
Kleven T. (draftován 2020 ve 2. kole Ottawou Senators)
LaCombe J. (draftován 2019 ve 2. kole Anaheimem Ducks)
Sanderson J. (draftován 2020 v 1. kole Ottawou Senators jako 5. v pořadí)
Thrun H. (draftován 2019 ve 4. kole Anaheimem Ducks)
York C. (draftován 2019 v 1. kole Philadelphií Flyers jako 14. v pořadí)

útočníci
Beniers M. (dosud nedraftován)
Berard B. (draftován 2020 v 5. kole New Yorkem Rangers)
Boldy M. (draftován 2019 v 1. kole Minnesotou Wild jako 12. v pořadí)
Brink B. (draftován 2019 ve 2. kole Philadelphií Flyers)
Brisson B. (draftován 2020 v 1. kole Vegas Golden Knights)
Caufield C. (draftován 2019 v 1. kole Montrealem Canadiens jako 15. v pořadí)
Colangelo S. (draftován 2020 ve 2. kole Anaheimem Ducks)
Farinacci J. (draftován 2019 ve 3. kole Arizonou Coyotes)
Kaliyev A. (draftován 2019 ve 2. kole Los Angeles Kings)
Moynihan P. (draftován 2019 v 6. kole New Jersey Devils)
Slaggert G. (draftován 2020 ve 3. kole Chicagem Blackhawks)
Turcotte A. (draftován 2019 v 1. kole Los Angeles Kings jako 5. v pořadí)
Zegras T. (draftován 2019 v 1. kole Anaheimem Ducks jako 9. v pořadí)


RUSKO

Na minulém šampionátu v Ostravě a Třinci se Rusové probojovali až do finále, ve kterém poněkud nešťastně nestačili na Kanadu. Tohoto soupeře ale Sborná porazila v základní skupině vysoko 6:0, o to byla pro ně porážka ve finálovém klání těžší. Oba dnešní soupeři se v základní skupině v Ostravě střetli i minulý rok, tehdy z toho byla výhra USA v poměru 3:1. Téměř celý svůj letošní výběr poslali Rusové na listopadový turnaj Karjaly, který na seniorské mezinárodní úrovni celkem překvapivě vyhráli po třech výhrách ze tří zápasů. Hlavními hvězdami letošního výběru kouče Igora Larionova budou brankář Jaroslav Askarov nebo útočníci Rodion Amirov a Vasilij Podkolzin.

Soupiska Ruska na MS v hokeji do 20 let

brankáři
Achťamov A. (draftován 2020 ve 4. kole Torontem Maple Leafs)
Askarov J. (draftován 2020 v 1. kole Nashvillem Predators jako 11. v pořadí)
Skotnikov V. (dosud nedraftován)

obránci
Byčkov R. (draftován 2020 v 5. kole Bostonem Bruins)
Čajka D. (dosud nedraftován)
Čisťakov S. (draftován 2019 ve 4. kole Nashvillem Predators)
Kirsanov K. (dosud nedraftován)
Kňazev A. (draftován 2019 ve 2. kole San Jose Sharks)
Kuzněcov J. (draftován 2020 ve 2. kole Calgary Flames)
Muchamadullin Š. (draftován 2020 v 1. kole New Jersey Devils jako 20. v pořadí)
Šechovcov J. (dosud nedraftován)

útočníci
Abramov M. (draftován 2019 ve 4. kole Torontem Maple Leafs)
Afanasjev J. (draftován 2019 ve 2. kole Nashvillem Predators)
Amirov R. (draftován 2020 v 1. kole Torontem Maple Leafs jako 15. v pořadí)
Bardakov Z. (dosud nedraftován)
Baškirov D. (dosud nedraftován)
Činachov J. (draftován 2020 v 1. kole Columbusem Blue Jackets jako 21. v pořadí)
Firstov V. (draftován 2019 ve 2. kole Minnesotou Wild)
Gricjuk A. (draftován 2019 v 5. kole New Jersey Devils)
Grošev M. (draftován 2020 ve 3. kole Tampou Bay Lightning)
Chusnutdinov M. (draftován 2020 ve 2. kole Minnesotou Wild)
Podkolzin V. (draftován 2019 v 1. kole Vancouverem Canucks jako 10. v pořadí)
Ponomarjov V. (draftován 2020 ve 2. kole Carolinou Hurricanes)
Safonov I. (dosud nedraftován)
Spiridonov J. (draftován 2019 ve 4. kole San Jose Sharks)
Přeji příjemné brzké sobotní ráno při sledování textového přenosu z MS v hokeji do 20 let. Každoroční povánoční šampionát nám startuje už dnes a hned v prvním hracím dnu nás čeká velký šlágr. V rámci prvního zápasu skupiny B vyzvou hokejisté Ruska celek Spojených států amerických. Duel startuje pár minut po 3:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.


Články odjinud