MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Německo - 31. prosince 2020   00:00

Švýcarsko
Švýcarsko
49:59' Delémont (Allenspach, Canonica) • 50:55' Dähler  • 58:14' Meier (Allenspach) • 59:36' Knak (Meier, Baragano)
4:5
(0:3, 0:1, 4:1)
Německo
Německo
04:38' Peterka  (Elias, Stützle) • 09:08' Stützle  (Elias, Peterka) • 17:16' Peterka  (Stützle, Elias) • 33:19' Stützle  (Peterka) • 57:39' Peterka  (Stützle)
Švýcarsko
Německo

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště.
Nejlepší hráči zápasu

Ronny Dähler (Švýcarsko) – 1+0
John-Jonas Peterka (Německo) 3+2
Obrovská radost Němců, ti postupují do čtvrtfinále turnaje. Švýcaři se s šampionátem loučí, neboť se letos o záchranu nehraje. Ač Němci vedli po 40 minutách o čtyři branky, tak to ještě na konci bylo drama, za stavu 5:2 po Němce se totiž nechal na pět minut plus do konce zápasu vyloučit Justin Volek. Domácí dali dvě branky, na víc se už nezmohli. Vítěznou brankou tak zůstala trefa Johna-Justina Peterky ze třetí třetiny.

Statistiky utkání

Střely na branku: 35:25
Vyloučení: 8:8
Vyhraná vhazování: 29:30
59:43'
Ihned po vhazování se Švýcaři vrhli dopředu a nahození Knaka z rohu kluziště skončilo ve výstroji Fattona.
59:36'
Oddechový čas pro Německo.
59:36'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři se ještě pokouší o zázrak. SIMON KNAK dostal nahrávku od Meiera do jízdy a švýcarský kapitán poslal puk přesně na zadní tyčku. Švýcaři ovšem potřebují na postup vstřelit ještě dvě branky. Asistence: Noah Meier, Inaki Baragano.
59:01'
Začíná poslední minuta třetí třetiny.
58:30'
Domácí tým hraje i nyní bez brankáře.
58:14'
Tak ještě není úplně rozhodnuto. Na modrou čáru dostal pas NOAH MEIER, který se nebál vystřelit a jeho projektil skončil přesně v šibenici hostující klece. Přesilovka samozřejmě pokračuje. Asistence: Dario Allenspach.
57:59'
Vyloučení v týmu Německo (Justin Volek – 5 min., krosček + osobní trest do konce utkání, krosček).
57:39'
Německo právě vstřelilo branku!
Pravděpodobně je rozhodnuto. Německo si zahraje play off, Švýcaři na turnaji končí. JOHN-JONAS PETERKA se totiž dostal k odraženému puku na útočné modré, objel soupeře a poslal puk do prázdné branky. Asistence: Tim Stützle.
57:12'
Noah Delémont zkusil vystřelit od modré čáry, trefil ale pouze clonícího soupeře.
56:42'
Thibault Fatton je na střídačce a domácí tým to zkouší v šest mužích.
55:42'
Nepřesnou rozehrávku si připisuje Giancarlo Chanton, a tak se píská zakázané uvolnění.
55:15'
Po delší době byli Němci v útočném pásmu a stela Simona Gnypa skončila hodně vedle svatyně Fattona.
54:43'
Stefano Bottini se prodral přes pravou stranu až do pásma a následně zakončil bekhendem vedle branky Bugla.
53:25'
Nepřesné nahození Noaha Meiera končí zakázaným uvolněním.
53:03'
Nahození od modré ještě někdo v červeném tečoval, puk ale skončil na zadním mantinelu.
52:42'
Následuje komerční přestávka.
52:35'
Valentin Hofer se pokusil sám navézt puk do pásma, ale soupeři ho zavřeli v rohu kluziště.
51:50'
Hra se rozhodně po dvou brankách zrychlila a můžeme se ještě těšit na zajímavý závěr základní hrací doby.
50:55'
Že by to ještě Švýcaři zdramatizovali? Druhá branka během minuty je ještě vrací do boje. Vybojovaný puk u levého mantinelu si našel RONNY DÄHLER, který ho hned z voleje poslal naprosto přesně na zadní tyčku. Bez asistence.
49:59'
Tak přeci jen se domácí prosazují. Dario Allenspach vyhrál vhazování v útočném pásmu přímo na modrou čáru. Tam byl připravený NOAH DELÉMONT, který se otočil kolem soupeře a jeho nahození se po šťastném odrazu dostalo až do sítě. Asistence: Dario Allenspach, Lorenzo Canonica.
49:52'
49:52'
Simon Knak se uvolnil ve středním pásmu, dostal se do útočné třetiny a vypálil do lapačky Bugla.
49:06'
Švýcaři sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, ale Chantonovi utekl puk do střední třetiny.
48:49'
Zakázané uvolnění Německa.
48:20'
Rychlý výpad podnikli domácí a Stefano Bottini pálil z mezikruží jen nad branku německého výběru.
47:35'
Po chybné německé rozehrávce pálil od modré Inaki Baragano. Jeho nedůrazný pokus skončil pouze vedle branky Bugla.
47:04'
A stejný hráč se hnal i do další šance, jenže puk nedohnal a skončilo to zakázaným uvolněním.
46:27'
Sám na brankáře jel i Markus Schweiger, který ranou ze zápěstí tentokrát orazítkoval druhý beton Fattona.
45:35'
Němci v plném počtu.
45:18'
Ve vlastním oslabení byl John Peterka sám před brankářem. Rozhodl se pro střelu po ledě, který pouze trefila Fattona do betonu.
44:38'
Švýcaři v náporu pokračovat nebudou, protože nepřesná nahrávka Baragana skončila ve středním pásmu.
44:09'
Na levou stranu dostal nahrávku Inaki Baragano a z voleje poslal puk sice do sítě, ale pouze do té postranní.
43:35'
Vyloučení v týmu Německo (Markus Schweiger – 2 min., podrážení).
43:30'
Dario Allenspach si sice hezky prodloužil puk do útočné třetiny, jenže to bylo o kousek dál, a tak pálil na branku z hodně velkého úhlu.
42:55'
42:48'
Po rychlém brejku se až ke střele dostal Simon Knak, jež z voleje trefil spodní oblouk branky.
42:24'
Nepřesná rozehrávka jednoho z hostů osvobodila Švýcary z jejich vlastní třetiny.
41:45'
Na modré se do puku opřel Maximilian Glötzl a jeho důrazný pokus skončil v připravené lapačce Fattona.
40:55'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Cédric Fiedler – 2 min., vysoká hůl).
40:41'
Přímo proti hokejce dostal puk Alberg, který ale promáchl a kotouč netrefil.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:00.
Druhá třetina navýšila vedení německého týmu v klíčovém utkání o postup do čtvrtfinále. Němci nyní vedou už 4:0, když se ve druhé třetině prosadil Tim Stützle na samém konci přesilové hry svého celku. Švýcaři sice prohráli i druhou dvacetiminutovku, ale znovu byli aktivnějším týmem na ledové ploše. Puk za záda Bugla se jim ještě dostat nepodařilo. Už na to mají pouze jednu třetinu. Jestli ještě chtějí zabojovat o postup, tak by to chtělo vstřelit hodně rychlou branku.

Statistiky po dvou třetinách

Střely na branku: 22:17
Vyloučení: 7:5
Vyhraná vhazování: 18:22
40:00'
39:33'
Dlouhá nahrávka na modré našla Joela Salzgebera, který ale nezvládl souboj u mantinelu a putoval k ledu.
39:01'
Začíná poslední minuta druhé třetiny.
38:57'
Bastian Guggenheim si dovolil kličku na modré čáře, která se mu povedla, následně ale pálil do zadního hrazení.
38:21'
Švýcaři jsou v posledních sekundách opět lepším týmem, ale chybí tomu kvalita v zakončení.
37:54'
Až moc pospíchal Stefano Bottini do útočného pásma, čehož si všiml čárový rozhodčí a odpískal mu ofsajd.
37:48'
Maksymilian Szuber se šikovnou kličkou dokázal dostat až před Fattona, kde mu ovšem pozorný obránce nedovolil zakončit.
37:20'
Německo v plném počtu.
36:58'
Němci nyní znovu vyhazují a početní výhoda jejich soupeřů se chýlí ke konci.
36:08'
Inaki Baragano z levé strany hodně špatně nahrával přes střed pásma. Útočnou třetinu pro domácí zachránil pohotový zákrok Derungse.
35:35'
Němci vyhráli buly v obranném pásmu a vyhazují puk za Fattona.
35:20'
Vyloučení v týmu Německo (Florian Elias – 2 min., podrážení).
35:00'
35:00'
Nahrávku přes osu hřiště dostal nalevo Florian Elias a z druhého doteku puku pálil do lapačky Fattona.
34:19'
Slaboučký pokus vyslal na branku od modré Stefano Bottini a Bugl puk pouze hokejkou vytěsnil do rohu kluziště.
34:06'
Pozornost Fattona vyzkoušel pokusem od mantinelu Maksymilian Szuber.
33:19'
Němci to ještě stihli v přesilové hře, kterou využívají a odskakují do vedení o čtyři branky. John Peterka zavezl výborně puk do pásma a zadovkou ho dal TIMU STÜTZLEMU, který přejel přes osu hřiště a zavěsil do odkrytého koutu branky. Asistence: John-Jason Peterka
32:34'
Dlouhý pas do pásma dostal Elvis Schläpfer, jenže sám proti několika soupeřům neuspěl.
32:13'
Simon Knak se uvolnil od pravého mantinelu a následně vystřelil pouze na střed branky Bugla.
32:10'
Tim Stützle je zpět ve hře a Němci v pěti.
31:23'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Keanu Derungs – 2 min., krosček).
31:10'
Z levé strany pálil domácí Giancarlo Chanton. Jeho důrazný pokus skončil jen na tyčce.
30:10'
30:10'
Vyloučení v týmu Německo (Tim Stützle – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
29:17'
Elvis Schläpfer se vrátil z trestné lavice a hned nabízel puk před branku. Trefil ale pouze blokujícího soupeře.
28:47'
28:34'
Z rychlé kombinace střílel na levé straně Markus Schweiger, jehož střela skončila pouze na vyrážečce Fattona.
27:40'
Do předbrankového prostoru dostal pas Manuel Alberg, z voleje ale mířil pouze vedle branky Fattona.
26:47'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Elvis Schläpfer – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Stefano Bottini – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Německo (Samuel Dubé – 2 min., hrubost).
26:45'
Po nahození od modré se k exkluzivní dorážce sice dostal Stefano Bottini, ale před prázdnou brankou dokázal pouze trefil pohotový beton Bugla.
26:25'
26:22'
Zakázané uvolnění Švýcarů.
25:22'
Srdnatě se snažil do útočného pásma dostat Inaki Baragano, proti trojici soupeřů to neměl jednoduché a ještě dostal naloženo u mantinelu.
25:06'
Třetí německá řada se sice dostala do pásma, ale jen na chvilku, rozhodčí totiž odpískali ofsajd.
24:25'
Do útočného pásma se dostal Noah Meier, hned za modrou zastavil, ale jeho důrazná střela skončila vedle branky.
23:54'
Od modré nahazoval na branku Cédric Fiedler a před Buglem puk tečoval vedle branky Stefano Bottini.
23:36'
23:20'
Nepovedená přesilovka spěje do svého konce. Němci kombinují za vlastní brankou.
22:46'
Tato přesilovka se Němcům nedaří. Nemohou se usadit v pásmu, nyní opět začínají od Bugla.
22:00'
Domácí tým se vydal dva na jednoho v oslabení. Simon Knak dal puk Hoferovi, který ale celou akci zdržel a pak i nepřesně přihrál.
21:36'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Lorenzo Canonica – 2 min., hákování).
21:17'
Od pravého mantinelu nahazoval puk na branku Mario Zimmermann. Pro Fattona to nebyla nijak složitá práce.
20:22'
20:16'
Švýcaři byli nedočkaví při přechodu do útočného pásma a píská se ofsajd.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:03.
První třetina je za námi. V úvodu byli jasně lepším Švýcaři, jenže pak přišla na řadu německá produktivita, naši sousedé totiž dali z prvních čtyřech střel dvě branky, tu třetí následně přidali v přesilovce pěti proti třem a jdou si jasně za postupem do čtvrtfinále turnaje. Švýcaři sice byli lepším týmem první dvacetiminutovky, byli aktivnější, ale na branku to nestačilo a ani do nějaké větší šance se nedostali. Za Němce se dvakrát trefil John Peterka a jednou Tim Stützle, který ještě na začátku prostřední třetiny bude na trestné lavici.

Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 9:7
Vyloučení: 3:2
Vyhraná vhazování: 10:12
20:00'
19:15'
Švýcarům se v této přesilovce vůbec nedaří, znovu musí za vlastní branku, do útočného pásma se skoro ještě nedostali.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny.
18:29'
Švýcarský tým v plném počtu.
18:22'
Vyloučení v týmu Německo (Tim Stützle – 2 min., sekání).
17:16'
Dvojnásobná přesilovka využita a Němci vedou již o tři branky a směřují za postup mezi nejlepších osm. Tim Stützle po předchozím břevnu tentokrát nestřílel a raději nahrál ještě více napravo pro JOHNA-JASONA PETERKU, který z první trefil puk ideálně do šibenice. Asistence: Tim Stützle, Florian Elias.
16:48'
To byla šance. Tim Stützle dostal puk proti hokejce na pravé straně pásma a z voleje ho poslal přímo do břevna švýcarské branky.
16:29'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Cédric Fiedler – 2 min., hrubost).
16:22'
Z pravého křídla zkusil vystřelit John Peterka. Jeho pokus ovšem letěl hodně vedle branky.
15:53'
Švýcaři vyhráli úvodní vhazování a vyhazují za branku Bugla.
15:50'
15:50'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Stefano Bottini – 2 min., podrážení).
15:17'
O další střelu z úhlu se pokoušel Gaétan Jobin. Toto však Bugl za sebe jen tak nepustí.
14:21'
Lorenzo Canonica zkusil nahodit puk na branku od levého mantinelu a Florian Bugl ho dokázal jen lapačkou vyrazit do rohu.
13:21'
Přes modrou čáru se zkusil kličkou dostat Simon Knak. Soupeře se mu obejít nepovedlo a kotouč ztratil.
12:41'
Hned dvakrát se do střely dostal Samuel Dubé. Ani jeden jeho pokus však nedoletěl až k Fattonovi.
12:15'
Na domácím týmu je jasně vidět, že je opařený. V úvodu byl totiž jasně lepší, jenže prohrává o dvě branky.
11:48'
11:48'
Puk na modrou čáru dostal Maximilian Glötzl a na nic nečekal a pálil. Pohotový pokus skončil ve výstroji Fattona.
11:08'
Švýcaři v plném počtu.
10:21'
Výborně se v oslabení protáhl dopředu Simon Knak, ale následné zakončení mířilo jen do brankáře Bugla.
09:50'
Markus Schweiger z pravé strany pásma zkusil nahodit puk na branku, jenže jeho nabídku nikdo nevyslyšel.
09:08'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min. – zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Stefano Bottini.
09:08'
K žádnému pochybení nedošlo, branka platí a Němci vedou po devíti minutách 2:0.
09:08'
Švýcaři chtějí celou situaci přezkoumat trenérskou výzvou. Konkrétně se jim nelíbil přechod přes modrou čáru.
09:08'
Fenomenální úspěšnost střelby Německa. Čtvrtá střela na Fattona a už je to o dvě branky. Takové vyhození Floriana Eliase našlo na útočné modré čáře TIMA STÜTZLEHO, který, i se štěstím, překonal soupeře a dlouhou kličkou do forhendu obešel i brankáře Fattona. Asistence: Florian Elias, John-Jason Peterka.
08:53'
Lionel Marchand opět aktivní v pásmu soupeře. Dostal puk na střed třetiny, dal si ho na bekhend, ale Bugla na přední tyčce nepřekvapil.
07:38'
Zakázané uvolnění Švýcarska.
07:25'
Po rychlém brejku dostal nahrávka do mezikruží Markus Schweiger a jeho následné zakončení bekhendem skončilo pouze na středu branky.
07:15'
Nedůraznou rozehrávku Němců chtěl trestat Lionel Marchand, k puku mu ale chyběly dva kroky.
06:39'
06:39'
Joel Salzgeber byl až moc rychlý při přechodu do útočného pásma a píská se ofsajd.
06:19'
Dlouhé nahození do pásma Němcům ovoce nepřineslo, puk skončil jen na hokejkách jejich soupeřů.
05:24'
Z pravé strany útočného pásma zkusil vystřelit Lionel Marchand, ale jeho pokus skončil jen na zadním mantinelu.
04:38'
Druhá střela na branku a naši sousedé slaví vedoucí gól. Odražený puk za brankou si našel útočník JOHN-JASON PETERKA, který na nic nečekal a okamžitě se zpoza branky dostal před ní a bekhendem zavěsil puk do odkryté části branky. Asistence: Florian Elias, Tim Stützle.
03:40'
Moc rychlý přechod domácích do útočného pásma znamenal první ofsajd zápasu.
02:57'
Kamery právě nabídly záběr na tribunu, kde sedí jediný střelec švýcarské branky na turnaji, sedmnáctiletý Attilio Biasca.
02:57'
Poprvé se dopředu dostali i Němci, nahrávka Maximiliana Glötzleho z rohu byla hodně nepřesná.
02:32'
Po modré čáře dostal nahrávku Giancarlo Chanton, jenže při pokusu o střelu zlomil hůl a puk se došoural do rohu kluziště.
02:14'
01:47'
Na modré čáře nedokázal puk udržet Valentin Hofer, a tak Švýcaři musí zpět a času v této přesilovce už moc nemají.
01:32'
Noah Delémont si zkoušel vytvořit prostor na levé straně útočného pásma, puk mu ovšem na chvilku sjel z hole a nakonec ho ztratil.
00:17'
Švýcarsko sice vyhrálo vhazování v útočném pásmu, ale Inaki Baragano si nepřesně zpracoval puk na modré čáře.
00:14'
Vyloučení v týmu Německo (Luca Münzenberger – 2 min., podrážení).
00:01'

Švýcarsko: Fatton (Henauer) – Pezzullo, Fiedler, Chanton (C), Baragano (A), Meier, Vouardoux, Guggenheim (A), Delémont – Knak, Salzgeber, Dähler – Allenspach, Canonica, Fust – Marchand, Schläpfer, Bottini – Jobin, Derungs, Hofer.

Německo: Bugl (Tiefensee) – Gnyp (A), Glötzl, Münzenberger, Zimmermann, Raabe, Szuber, Flade – Reisnecker (C), Dubé, Alberg (A) – Stützle, Elias, Peterka – Volek, Samanski, Schweiger – Chrobot, Henriquez-Morales, Schumacher..

Německo

Němci se vloni prali o postup s českým týmem, ale nakonec jim na to nestačily ani tři body a putovali do baráže, kde vyhráli 2:1 na zápasy proti Kazachstánu a udrželi se. Na letošním šampionátu nestačili na Finy 3:5 a na Kanadu 2:16. V úterý však dokázali porazil Slováky v prodloužení, čímž si zajistili první dva body a výbornou pozici do klíčového zápasu proti Švýcarsku, ve kterém týmu trenéra Abstreitera stačí dovést to do prodloužení. Nejproduktivnějším Němcem na turnaji je Florian Elias, osmnáctiletý hráč dal tři góly a na stejný počet branek nahrál.

Poslední tři zápasy

Slovensko U20 VS. Německo U20 3:4 po prodloužení
Německo U20 VS. Kanada U20 2:16
Německo U20 VS. Finsko U20 3:5

Švýcarsko

Zatímco vloni na Mistrovství světa v České republice byli Švýcaři na druhém místě ve skupině A a postoupili do čtvrtfinále, kde nestačili na Rusko 1:3, tak letos se týmu vůbec nedaří. Nejprve nestačil 0:1 na Slováky, poté na Finy 1:4 a naposledy dokonce schytal deset branek od domácí Kanady. Zápas s Německem tak pro ně bude naprosto klíčový v boji o play off turnaje. K postupu ovšem potřebují vyhrát v základní hrací době. Nejproduktivnějším hráčem týmu je doposud sedmnáctiletý Attilio Biasca s jediným bodem za gól proti Finsku.

Kanada U20 VS. Švýcarsko U20 10:0
Finsko U20 VS. Švýcarsko U20 4:1
Švýcarsko U20 VS. Slovensko U20 0:1
Zdravím všechny fanoušky juniorského hokeje. V rámci posledního zápasu ve skupině se utkají týmy Švýcarska a Německa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.