59:21' Jiříček (Špaček) • 69:11' Kulich (Šapovaliv, Špaček)
21:39' Jansson  (E. Pettersson, Östlund)
Česko
Campbell, Hamilton – Grillo, Wyonzek
9265 diváků
Švédsko

Dokázali jsme to! V nervy drásajícím zápase ukázal český tým neskutečnou sílu a dovedl souboj s pevně bránícími Švédy až do prodloužení. A skvělý výkon byl odměněn 39 vteřin před závěrečnou sirénou, kdy svou akci přesně zakončil Jiří Kulich a český tým bere po 18 letech medaili na MS juniorů!

Česko právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! JIŘÍ KULICH si pohrál se švédskými obránci a z předbrankového prostoru zvolil zakončení na vzdálenější tyč, přesněji se trefit nemohl a zařídil Česku medaili! Asistence: Matyáš Šapovaliv a David Špaček.
68:54'
Rána Davida Špačka letí mimo.
68:41'
Jakub Brabenec přihrál za kruhy Jaroslavu Chmelařovi, jeho střela přistála přesně v Lindbomově náruči.
68:14'
Noah Östlund se zkusil probojovat k Suchánkovi, zastavil ho hokejkou David Jiříček.
67:38'
Znovu nastal švédský zámek, českému týmu se v nastavení nedaří.
67:10'
Noah Östlund obkroužil kolem bránícího hráče v červeném a zkusil zakončit, Suchánek nás podržel i nyní.
66:47'
Švédové se usadili v útočném pásmu, Česku se nepovedlo rozehrát.
66:14'
Jiří Kulich drží puk v obranném pásmu, jeho spoluhráči střídají.
65:52'
Projet obranou, to Švédi umí, tentokrát musel Suchánek krotit pokus Lea Carlssona.
65:40'
Noah Östlund má puk v moci, musel se ale stáhnout do středního pásma.
65:18'
Nyní byl ale jeden z našich v ofsajdu.
65:00'
Naši jsou stále uzamčeni ve svém pásmu, nyní se pokouší ale o rozehrávku.
64:13'
Isak Rosén se dostal přes obránce a zakončoval zcela sám, Tomáš Suchánek puk vyrazil.
63:54'
Nakonec mají puk hráči ve žlutém, oba týmy střídají.
63:36'
Nyní se bojuje o puk v rohu kluziště.
62:45'
Švédové velmi tlačí, dvakrát se do nebezpečného zakončení dostal Liam Öhgren.
62:20'
Victor Sjöholm drží puk za svou brankou a čeká na moment pro rozehrávku.
61:45'
Stanislav Svozil je vyhnán z útočné třetiny, český tým má stále puk na holích.
61:12'
Šapovaliv zavezl puk na neutrální zónu, oba týmy střídají.
60:54'
Češu kombinují v útočném pásmu.
60:25'
Filip Bystedt to zkusil z mezikruží sám, Tomáš Suchánek ale kotouč vyrazil.
60:09'
Švédi po vhazování zavezli puk do své třetiny.
60:01'
Začalo prodloužení.
Český tým ve třetí části hlavně k závěru neskutečně tlačil a hnal se za vyrovnáním. Snaha se nakonec přetavila v gól 39 vteřin před koncem, kdy přesně zamířil David Jiříček.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:21'
Je srovnáno! DAVID JIŘÍČEK si vyměnil puk s Davidem Špaček a laserově přesnou ranou propálil Carla Lindboma! Asistence: David Špaček.
59:07'
Švédi vyhodili na icing a Suchánek vyráží zpátky na střídačku.
58:59'
Nahození Jakuba Brabence končí s odrazem v hledišti, bude se vhazovat ve středovém kruhu a Suchánek se vrací do branky.
58:43'
Česko tlačí a nechce boj o medaile vzdát.
58:23'
Tentokrát stejný hráč míří vedle.
57:52'
Střela Jiřího Kulicha míří do Lindbomovy vyrážečky.
57:20'
Český tým tlačí, tři koruny vyhodily na další zakázané uvolnění.
56:49'
Jiří Ticháček chtěl nabít Jiřímu Kulichovi, ten ale nepřesnou přihrávku nedosáhl.
56:01'
Elias Pettersson vyhodil přes všechny čáry, některým hráčům ve žlutém se nechce zpět na hřiště, ale kvůli icingu musí.
55:23'
David Jiříček si v mezikruží vylepšil střeleckou pozici, jeho projektil skvěle zastavil lapačkou Carl Lindbom.
Dnešní utkání sleduje 9265 diváků.
54:42'
Střela Jiřího Kulicha končí tečovaná v ochranné síti.
54:09'
A to samé se děje i nyní po nepovedené přihrávce Tomáše Hamary.
53:41'
Švédi opět nahodili do útočné třetiny, Češi se dopustili zakázaného uvolnění.
53:19'
Pokus Jiřího Ticháčka z pravé strany přistál v Lindbomově lapačce.
52:54'
Victor Sjöholm vyhodil na icing, sudí vyhání švédské hráče ze střídačky.
52:08'
Na hřišti se toho nyní moc neděje, Češi se snaží rozehrát z vlastního pásma a Švédi dobře brání.
51:17'
Český tým se snaží vyvinout si tlak, severský blok ovšem není jednoduché překonat.
50:26'
Přihrávka Davida Jiříčka je sražena, Češi musí pro puk do vlastního pásma.
49:27'
Puk se odrazil ke Carlu Lindbomovi, bude se vhazovat po jeho pravici.
48:49'
Marcel Marcel nahodil puk do útočné třetiny a spolu se svými spoluhráči zavelel ke střídání.
47:53'
Český tým rozehrává od vlastního pásma, zatím se jim to přes soupeřův forčeking nedaří.
46:55'
Sám se v mezikruží octl Fabian Wagner, jeho střela zamířila do Suchánkovy náruče.
46:32'
Českému týmu se nedaří najít potřebnou finální přihrávku na střelu, Švédové zkrátka dobře brání.
45:49'
Eduard Šalé trefil bližší tyč!
45:44'
Matouš Menšík to zkusil z nulového úhlu a puk končí v ochranné síti.
44:48'
Nyní se bojuje o puk ve skrumáži za českou bránou.
44:11'
Leo Carlsson vystrčil puk do středního pásma a se svými spoluhráči střídá.
43:53'
Szturcovu nepříjemnou střelu vyráží Lindbom svou lapačkou.
43:41'
Puk se po střele Davida Špačka odrazil pod nohy Gabrielu Szturcovi, ten se včas nedokázal zorientovat a Švédové vyhazují na icing.
43:12'
Fabian Lysell to zkusil zpoza kruhů, proti němu se ale vytáhl Suchánek.
42:35'
Puk se teď po sérii nepřesných přihrávek odráží ze strany na stranu.
41:53'
Tomáš Hamara to zkusil od modré, orazítkoval pouze Lindbomovu vyrážečku.
41:25'
Přihrávka šla Robinu Sapouškovi na paty, puk mu odsakuje na švédské hole.
40:28'
Adam Engström operuje za vlastní brankou, Češi se zatím skoro nedostali na kotouč.
40:10'
Švédové vyhráli vhazování a ženou se do útoku.
40:01'
Druhý úsek základní hrací doby se Česku nepovedl. Hlavně v úvodu měli Švédové navrch, což potvrdil přesnou trefou Ludvig Jansson. Češi hráli jako opaření a tre kronor naopak dobře zavřeli svou část hřiště. Na švédském obranném bloku si Češi stále vylamují zuby. Další třetina začne přibližně v 22:23.
40:00'
39:49'
David Šapček spěchá na vlastní pásmo za kotoučem, v této třetině už se zřejmě nic nestane.
39:16'
A pokus tohoto hráče se pokusil nyní dorazit Jiří Ticháček, Carl Lindbom ale puk chytá.
38:32'
Pokus Matyáše Šapovaliva letí vedle.
38:02'
Tre kronor kontrolují hru ve své třetině, českému týmu se nedaří na soupeře nic vymyslet.
37:05'
Kotouč přeběhl přes holi Eliasu Petterssonovi, Švédi nás zamkli v pásmu.
36:15'
Češi nemají kudy proniknout na soupeřovu část hřiště, Švédi hrají dozadu neskutečně.
35:40'
Puk se od hokejky Jakuba Brabence odrazil ke Carlu Lindbomovi, ten jej bez problémů pokryl.
34:26'
Rána Jiřího Kulicha na druhé straně jde těsně vedle.
33:58'
Češi opět v útočném pásmu ztrácejí po individuální chybě puk, Švédové drží hru na druhé straně.
32:52'
Stanislav Svozil ztratil puk na modré, Češi se opět musí stáhnout.
32:09'
Češi v útočné třetině hledají prostor ke střele.
31:05'
Davidu Moravcovi střela nesedla a nu druhou stranu vyrážejí Švédové.
30:20'
Puk mimo hřiště bude se vhazovat ve středním pásmu.
29:51'
Zakázané uvolnění ze strany Čechů.
29:32'
Švédsko dokáže vždy v mezikruží vytvořit neprostupný blok, na kterém se zasekla i střela Davida Špačka.
28:53'
Nahození Adama Engströma tečoval Filip Bystedt, i přes mírné komplikace nakonec Suchánek puk kryje.
28:38'
Oba celky se propracovali do útočné třetiny, nikomu se zatím nepodařilo vystřelit.
27:57'
Po střele Jiřího Kulicha se do vzájemné potyčky pustili Jakub Brabenec a Oskar Pettersson, oba jsou vyloučeni za hrubost.
27:23'
Střela Tomáše Hamary sražena vedle, Češi po delší době zas na útočné zóně.
26:49'
Po několika odrazech se píská postavení mimo hru Švédska.
26:18'
Po zákroku Carla Lindboma následuje komerční pauza.
25:58'
David Jiříček vyhodil, český tým opět v pěti.
25:21'
Ihned po vhazování vyhazuje Jiří Ticháček.
25:19'
Tohle vyhození zasáhlo na střídačce Aleše Čecha, hra se přesouvá zpět k Suchánkovi. Švédové požádali o oddechový čas.
24:59'
Daří se nám naštěstí vyhodit a podržet nějaké ty vteřiny.
24:42'
Švédové tlačí a ostřelují českou branku.
23:58'
Matyáš Šapovaliv byl po vyhození puku mimo zasažen holí do obličeje, je to ale pouze český hráč, kdo usedá na trestnou, jdeme do tří.
23:53'
A komplikace neustávají, za hákování je vyloučen Petr Hauser.
23:30'
Opět jsme se zasekli na půlící červené, Švédi předvádějí dobrý obranný blok.
23:03'
Další nepřesná přihrávka vyústila v další zakázané uvolnění ze strany Česka.
22:56'
Švédský útok nyní zastavil ofsajd.
22:36'
Českému týmu se stále nedaří optimálně rozehrát, Švédové zamkli útočnou třetinu.
21:39'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Elias Pettersson posunul po modré LUDVIGU JANSSONOVI, jehož střela se zřejmě odrazila od bránícího hráče v červeném až za záda Tomáše Suchánka. Asistence: Elias Pettersson a Noah Östlund.
21:10'
Jaroslav Chmelař napadl rozehrávku Carla Lindboma a zakončoval zpoza branky, neuspěl a lépe nedopadla ani pohotová střela Stanislava Svozila od modré.
20:46'
Filip Bystedt vypálil směrem na Suchánka, ten jeho střelu vyrazil a Jiříčkův výhoz jde těsně mimo branku, další icing.
20:29'
A ani tahle rozehrávka nevyjde, český tým se dopouští icingu.
20:09'
Češi vyhráli vhazování, na puku jsou ale Švédové.
20:01'
Podle očekávání byla první část velmi vyrovnaná. A také očekávání naplnili oba brankáři, Tomáš Suchánek a Carl Lindbom působí velmi jistě a několikrát své mužstvo podrželi. Češi měli navrch hlavně ke konci i díky přesilovce, zatím se ale nemůžou dostat do té své hry, kterou předvádí po celý turnaj, což je prudká střela odkudkoli a důraz před bránou. Celkově oba týmy hrály převážně opatrně. Další třetina začne přibližně ve 21:27.
20:00'
19:34'
Tre kronor naposledy vyhazují a hrají v plném počtu.
19:01'
Carl Lindbom všechny střely pokryl a jeho spoluhráči vyhazují.
18:40'
Češi stále ve vlastním pásmu.
18:15'
Švédi vyhazují a Čechům se nedaří rozehrát.
17:52'
David Jiříček nabil Jiřímu Kulichovi, jemu rána ale nesedla.
17:34'
Martina Ryšavého při pokusu o střelu podržel Adam Engström a zahrajeme si první přesilovku.
17:04'
Nahození dopředu Adama Engströma o mantinel vypadlo do hlediště, následuje komerční přestávka.
16:28'
Puk se drží ve středním pásmu, ani jedno mužstvo nechce dělat zbytečné chyby.
15:44'
Aleš Čech prokličkoval až do mezikruží, odkud to zkusil po zemi, Carla Lindboma však nezaskočil.
14:43'
Švédové vše nakonec vyřešili zakázaným uvolněním.
14:22'
Český tým drží útočnou třetinu, prostor ke střele se však nenabízí.
13:33'
Ludvig Jansson napálil kotouč na Suchánka ze středního pásma, český gólman s jistotou puk pokryl před švédskými nájezdníky.
12:57'
Gabriel Szturc chtěl poslat puk do mezikruží, do přihrávky na poslední chvíli vložil hůl švédský obránce.
12:29'
David Jiříček zajel od modré až za branku a chtěl poslat puk do slotu, přihrávku ale kryje Carl Lindbom.
11:55'
Nevyšlo jim to však dle představ a opět tak mohou útočit Češi.
11:35'
Tři korunky rozehrávají ve vlastním pásmu.
11:03'
Pokus Jakuba Kose byl sražen vedle.
10:13'
Už máme puk v moci a Brabencova formace vyráží dopředu.
10:00'
Jiří Ticháček anskočil do hry pomoct obráncům vzadu.
09:31'
Aleš Čech znovu vyhodil, tentokrát po mantinelu.
09:01'
Češi se přeci jen osvobodili vypíchnutím puku do středního pásma, oba týmy střídají.
08:38'
Střela zápěstím Ludviga Janssona jde těsně mimo.
08:14'
Aleš Čech vyhazuje přes celé hřiště.
08:00'
Jdeme do oslabení, za vyhození puku mimo je vyloučen na dvě minuty Jiří Ticháček.
07:29'
Švédové si vybudovali velký tlak a Tomáš Suchánek má opět plné ruce práce.
07:00'
Do samostatného úniku se dostal Martin Ryšavý, jeho bekhendovou kličku ale Carl Lindbom pohlídal.
06:34'
Nebezpečně nyní dorážel Jaroslav Chmelař, i jeho projektil však jde mimo.
06:19'
Střela Davida Špačka proletěla těsně mimo.
05:37'
Češi drží útočnou zónu a hledají prostor ke střele.
05:01'
Další rána Victora Sjöholma je sražena do ochranné sítě.
04:53'
Češi vyhodili puk z vlastního pásma do hlediště, naštěstí to bylo s tečí, takže se o vyloučení jednat nemůže.
04:49'
Victor Sjöholm vypálil od modré, Tomáš Suchánek puk pokryl a následují mírné strkanice mezi hráči.
04:25'
Nyní se o kotouč bojuje ve skrumáži u mantinelu.
03:57'
Švédové se poprvé usadili v útočném pásmu a Tomáš Suchánek si připisuje další zákroky.
03:22'
Hráči ve žlutém zablokovali další střelu, tentokrát z hole Gabriela Szturce.
02:55'
Stanislav Svozil trefil Fabiana Wagnera a Švédi se opět vydávají s pukem na druhou stranu.
02:12'
David Jiříček od modré trefil Matyáše Šapovaliva a puk se odrazil k Isaku Rosénovi, který spěchal na bránu sám, ale zvolil přihrávku, jeho spoluhráč byl ovšem krytý obránci.
01:56'
Střelu Aleše Čecha z kruhů vyrazil svou holí Elias Pettersson do ochranné sítě.
01:36'
Ale ještě větší problémy v rozehrávce jsou na druhé straně, tým Tre kronor vyhodil na zakázané uvolnění.
01:15'
Český tým stál drží kotouč, nyní se mu ale nedaří ideálně rozehrát.
00:44'
První střelcem na bránu se stává Jakub Brabenec, ten otestoval Carla Lindboma střelou z mezikruží.
00:24'
Puk se odrazil na střídačky, bude se vhazovat znovu ve středovém kruhu.
00:10'
Buly vyhráli Švédové, ti jsou ovšem rychle vyhnáni až za vlastní branku.
00:01'
Utkání by mělo začít přibližně ve 20:38.

Česko: Suchánek (Král) – Ticháček, Jiříček (A), Svozil (C), Špaček, Hamara, Moravec, Čech – Kulich (A), Šapovaliv, Šalé – Szturc, Brabenec, Chmelař – Kos, Menšík, Ryšavý – Měchura, Marcel, Hauser – Sapoušek.
Trenér: Radim Rulík

Švédsko: Lindbom (Brännman) – Engström, Sjöholm (A), Norén, Sandin-Pellikka, E. Pettersson, Jansson, Odelius – Rosén, Stjernborg (C), Lysell – Carlsson, Bystedt, Wagner – Öhgren (A), Östlund, Strömgren – Robertsson, Oscarson, O. Pettersson – Lekkerimäki.
Trenér: Magnus Havelid

Rozhodčí: Campbell, Hamilton – Grillo, Wyonzek.
Švédsko

Tým Tre kronor působí velmi podobným dojmem. Seveřané padli pouze proti Kanadě a po porážce Česka v prodloužení zakončili skupinu s osmi body. Ve čtvrtfinále se tak konalo severské derby s Finskem. To nestačilo pouze na USA a Švýcarsko a v utkání také mělo navrch. Jenže střelecká převaha nepomáhala, Švédové byli mnohem efektivnější. Suomi sice vedlo ve třetí části 2:1, jenže naprosto vypadli v poslední pětiminutovce. V té se povedlo třem korunkám obrátit stav ve vlastním oslabení a Finové už na to nedokázali odpovědět. V semifinále si to tak rozdají staří známí ze základní skupiny.
Česko

Češi působí na turnaji jako velmi silné mužstvo. Základní skupinou zakončili z prvního místa a ve čtvrtfinále narazili na Švýcary. Ti sice Čechy překvapili úvodní brankou po 22 vteřinách hry, kdy trestali soupeřovu chybu ve středním pásmu. Jenže netrvalo dlouho a národní tým srovnal a obrátil. Nadále už se trefoval pouze český tým a i díky povedené druhé třetině bral vysokou výhru 9:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.