MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Česko : USA - 29. prosince 2023   17:00

15:40' Štancl (Rymon) • 26:23' Bareš (Prčík) • 31:47' Sapoušek (Šalé)
(1:1, 2:2, 0:0 - 0:0)

1:2 (SN)

USA
USA
01:12' Howard  (Nazar) • 28:03' Smith  (Leonard, Perreault) • 34:11' Chesley  (Hutson) • 65:00' Howard
Česko
USA
Fowler (Augustine) – Hutson, Chesley, Fortescue, Buium, Rinzel, Pohlkamp – McGroarty (C), Gauthier, Snuggerud – Howard, Nazar, Brindley (A) – Perreault, Smith, Leonard – Finley, D. Nelson, Hayes – Moore.

Za zvuků americkém hymny Vám děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera.
Hráči utkání:

Česko: Adam Bareš
USA: Lane Hutson
Nakonec zřejmě spravedlivé dělení bodů po skvělém hokejovém zážitku, který svým nábojem rozhodně nezklamal.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým USA.
Autorem vítězné branky je ISAAC HOWARD.
Isaac HOWARD proměňuje střelou mezi betony a zajišťuje Američanům vítězství.
Eduard ŠALÉ neproměňuje.
Gabe PERREAULT několikrát naznačil, ale neproměňuje.
Jiří KULICH neproměňuje.
Matyáš ŠAPOVALIV neproměňuje. Střela na vyrážečku neuspěla.
Gabe PERREAULT proměňuje. Bekhendová klička vyšla.
Ondřej BECHER neproměňuje.
Lane HUTSON neproměňuje. Výtečný Hrabal nedal příležitost k volné střele.
Jiří KULICH proměňuje. Krásná střela do víka!
Ryan LEONARD neproměňuje.
Matyáš MELOVSKÝ neproměňuje, Fowler jeho kličky dobře vystihl.
Jimmy SNUGGERUD neproměňuje. Hezky si sice najel, ale pak přestřelil.
Eduard ŠALÉ neproměňuje, bekhendová klička nevyšla.
Cutter GAUTHIER neproměňuje, vypálil jen do betonu.
Samostatné nájezdy začínají.
V nastaveném čase měli zásadní převahu Američané zejména díky přesilové hře, kterou ale Češi bránili s vypětím všech sil velmi statečně. Pomohly i zákroky Hrabala, který byl vždy připraven.

Následovat budou nájezdy, takže Jiří Kulich a Rutger McGroarty losovali, který tým začne prvním pokusem.

Hned jak se za pár minutek upraví led rolbou, můžeme začít.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:40'
Kulich vyslal jedovatou ránu přes beka, brankář Fowler musel rychle do rozkleku!
64:20'
Kulichova střela od modré zblokována.
64:12'
Stále se nepovedlo Česku dostat do útoku. Hraje se 4 na 4.
63:40'
Češi získávají puk a rozjíždí útok.
63:30'
Češi v plném počtu.
63:02'
Skvělý zákrok Hrabala, volný puk český bek pak poslal přes všechny čáry.
60:12'
Gauthier uháněl na Hrabala od mantinelu, mezi nohy českého golmana se ale neprosadil.
60:01'
První třetině dominovali Američané, druhé Češi a v třetí části branka nepadla, čeká nás tak prodloužení vůbec poprvé na letošním mistrovství.

Kdo ovládne souboj 3 na 3? Na ledě jsou již připravení Kulich, Hamara a Šapovaliv.
60:00'
59:59'
Snuggerud ještě stihl vystřelit! Hrabal byl u pravé tyčky připraven.
59:58'
Buly před Hrabalem.
59:40'
Hodně náročný závěr na nervy českých fanoušků.
59:20'
Minule se ukázkově vrátil Melovský, nyní Šapovaliv.
59:00'
Útok Česka pomohl obraně, když udržel puk alespoň na chvíli v útočné třetině.
58:02'
Češi přežili asi tři nebo čtyři protiútoky v posledních dvou střídáních. Čeští beci z toho všeho už byli trochu zavaření, což se projevilo na provedení nahrávek.
57:12'
Další Hrabalova parádička – Rutger McGroarty se zkoušel obtočit v brankovišti, ale český brankář mu hokejkou včas sáhl do puku.
56:32'
Hrabal teď podržel český tým! Proti Gauthierovi zasáhl velmi pohotově, krátce předtím přitom hráči v bílých dresech vyšachovali českou obranu.
55:34'
Hrabal nahozený puk radši sebral do lapačky.
54:33'
Nebezpečný protiútok předvedla první formace Američanů, ale čeští junioři byli připravení včas zasáhnout.
53:20'
Bareš se proti dvěma bekům USA nebál, zabral nohama, pokryl si puk a vyslal střelu z úhlu.
52:03'
2544 diváků dnes ve Švédsku sleduje šlágr skupiny B. Jde zatím o nejvyšší návštěvu v menší hale.
51:45'
Oba celky zjednodušily hru, puk létá nahoru-dolu.
50:12'
Ve velmi pozitivním světle se dnes ukazují čeští obránci. Většinou včas stíhají vytvářet tlak na americké útočníky, zároveň díky dobrému bruslení vhodně podporují útok.
48:33'
A teď pro změnu povedené střídání Česka, střely sice létaly mimo branku, ale Američané museli reagovat na akce hokejistů v červených dresech.
47:04'
Velký tlak Američanů: Hutson našel Quinna Finleyho křižným pasem, Hrabal to ale čekal a ukázkovým přesunem zneškodnil šanci USA.
46:23'
Vhazuje se před americkou brankou.
45:03'
Rymon promáchl nahrávku mezi kruhy, přitom by býval mohl střílet zcela sám.
44:43'
Alscher pomohl Hamarovi, který u mantinelu trochu propadl.
43:01'
Už asi třetí spornou situaci (= pád českého hráče) posoudili rozhodčí tak, že se o faul nejednalo... Nastavený metr ale drží v celém utkání, které jinak řídí velmi citlivě.
42:32'
Leonard přihrával na Nelsona a ten dal málem gól, když dobrusloval do brankoviště. Od nože se mu puk odrazil těsně mimo tyčku.
41:23'
Prčík má za sebou povedené střídání se dvěma velkými hity.
40:34'
Kulich vybídl Šapovaliva, když mu z centru rozdal puk na křídlo. Střelu si Fowler pohlídal.
40:01'
Utkání se dost možná rozhodne ve třetí dvacetiminutovce, která vypukne v 18:52. Anebo uvidíme první prodloužení na MS juniorů?
Asi zatím ten nejlepší hokej na šampionátu nám nabídla druhá třetina souboje Česko – USA.

Dovednosti, důraz, dorážky... Juniorský hokej měl teď všechno, včetně dvou hezkých gólů na každé straně.

Čeští talenti srovnali tempo, mnohem lépe se dostávali do ofenzivy a získaný prostor dokázali tím pádem kvalitněji využít – ať už ke kombinaci, nebo i ke střelám, po kterých následoval pořádný provoz před brankou.

Jako kdyby si Češi přečetli hodnocení první třetiny a opravdu chtěli soupeři oplatit podobnou mincí, tedy takovým americkým stylem s maximálním nasazením a agresivitou.
40:00'
39:49'
Cibulka s kotoučem jakožto poslední hráč lehce zaváhal, americký útočník Leonard ale pálil mimo.
39:22'
Američtí junioři se delší dobu udrželi na puku – i díky zvláštnímu odrazu puku od mantinelu po vyhození Česka.
38:04'
Česká první lajna je ve formě! Velmi dobře ale zapracoval u modré čáry i Galvas, když udržel pásmo v poslední možné chvíli.
37:10'
Kulich ihned po buly vypálil a Fowler vytáhl puk koncem betonu.
37:01'
Šapovaliv na sebe velmi chytře stáhl obránce soupeře a nachystal šanci pro Kulicha. Ten z mezikruží vypálil jedovatou ránu, ovšem jemn do ramene Fowlera!
36:00'
Hra je v této třetině mnohem více otevřená – na obou stranách se především útočí.
35:00'
Šalé hledal Melovského přes osu, ten ale na hraně brankoviště nestihl zpracovat prudký pas.
34:11'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Autorem branky je RYAN CHESLEY. Další laciný obdržený gól Česka, znovu z původně nenápadné ztráty puku ve vlastním pásmu. Chesley se prosadil z vrcholu kruhu nikým nehlídán. Asistence: Lane Hutson.
32:33'
Židlického důraz baví diváky v Göteborgu snad v každém střídání.
31:47'
Česko právě vstřelilo branku!
Do odkryté branky uklízí puk přes lapačku Fowlera ROBIN SAPOUŠEK po nádherné asistenci přes hokejku od Eduarda Šalého, který se prosmýkl po mantinelu, zvedl hlavu a rozdal hokejovou radost. Asistence: Eduard Šalé.
31:10'
Výtečné střídání Šapovaliva a celé jeho formace.
30:50'
Tlak českých hokejistů, pramenící z rychlého zakládání útoků a důrazu v útočné třetině, teď otupí komerční přestávka.
30:20'
Několik střel v posledních třech střídáních prolétlo americkým brankovištěm – a čeští junioři rychle sbírají odražené puky a vrací je zpět do brankoviště nebo na modrou čáru.
29:01'
Marek Alscher zkoušel objet branku, ale Fowler to čekal a zakročil hokejkou.
28:03'
Autorem branky je WILL SMITH, který zakončil pohlednou – původně nenápadnou – akci na jeden dotek po souhře s kolegy. Asistence: Ryan Leonard a Gabe Perreault.
26:23'
Autorem branky je ADAM BAREŠ. Dnes hraje velmi povedený zápas a zdobí ho i brankou, kterou vstřelil do pravého horního rohu. Velmi přesná a rychlá střela – Fowler neměl šanci. Asistence: Matěj Prčík.
26:04'
Sapoušek si pokryl puk a šikovně vystřelil.
25:03'
Cibulka ukázkově zahrál holí v situaci jeden na jednoho.
23:34'
Ondřej Becher se krásně nabídl mezi kruhy, kde jej našel Melovský. Velká šance končí na betonu brankáře USA.
23:02'
Melovský se ke střele dostal snad třikrát, Kulich jen jednou, ale puk mu sklouzl. Nicméně Česko odehrává velmi povedenou přesilovku – celou dobu v útočném pásmu.
22:30'
České střely létají mimo, nebo do betonů brankáře USA.
21:52'
Vyloučení v týmu USA:
Frank Nazar – 2 min., nedovolené bránění.
21:21'
Ryan Chesley vypálil mimo branku. Ale Američané dlouho kombinovali v útoku.
20:23'
Puk vylétl mimo hřiště, bude se vhazovat v české třetině.
20:01'
Druhá třetina začne v 18:01.
Češi měli pět střel na branku a z jediné velké šance se dokázal prosadit Štancl.

Asi takto by se dala shrnout první třetina, ve které musejí být z pohybu USA unavení i fanoušci Česka, kteří hokej sledují. Zejména v rychlosti bruslení a v dovednostech zatím USA dominují, však také po 72 vteřinách hry uspěli právě díky bleskovému brejku. Junioři Spojených států také usilovně napadají českou rozehrávku – čímž trpí celý útok.

Právě gólová česká akce ale ukázala, že lze proti Američanům uspět právě jejich jednoduchým a přímočarým stylem.
20:00'
19:23'
Gauthierova lajna dělá rychlostí a kombinacemi v útočném pásmu pravidelně velký rozruch.
18:23'
Cibulka zavezl kotouč, čeští junioři kombinují.
18:10'
Robin Sapoušek šikovně vyhrál buly ve vlastním pásmu.
18:03'
Hayesovi ztížil přihrávku Hamara, takže musel střílet z úhlu do hrudníku Hrabala.
17:43'
Nazar ukořistil vyhozený puk a vypálil z úhlu.
16:59'
Eric Pohlkamp – 2 min., sekání.
16:45'
Kulich zavezl puk za modrou, ale zůstal mu pod nohami.
15:40'
Autorem branky je JAKUB ŠTANCL, který ale musí poděkovat Rymonovi za perfektní práci, když vyvezl puk z vlastní třetiny, nahodil si na zadní mantinel, dojel ho a předložil před branku do parádní pozice. Osamocený Štancl se z jedničky nemýlil. Asistence: Dominik Rymon.
14:30'
Českou reprezentaci zatím trápí hlavně nepřesnosti při zakládání útoku. Američané rychle vytváří tlak na puk, zavírají možnosti přihrávek, nenechají Čechy vydechnout.
14:03'
Adam Židlický si přesně našel Sama Rinzela a poslal ho k zemi v útočném pásmu.
13:02'
Série nepřesných přihrávek na české polovině hřiště.
12:00'
Komerční přestávka. Češi zatím nemají jedinou střelu na branku.
11:20'
Sapoušek pronikl mezi obránce a přes osu hledal Šalého, ale ten už měl puk na dlouhou hokejku a minul branku.
10:40'
Bareš padl do rány a úspěšně zblokoval.
10:01'
Vyhrané buly Česka, USA zakládají od vlastní branky.
09:21'
Jedinou možností pro pětku USA byla střela Willa Smithe od modré, kterou si Hrabal našel lapačkou. Dobrá práce české čtyřky.
08:34'
Američané dostali puk na Howarda před branku, čeští beci ale puk schovali pod brusle a po krátké nepřehledné situaci jej Hrabal přikryl.
07:57'
Aleš Čech – 2 min., podrážení.
07:23'
Alscher tvrdě dohrál Rutgera McGroartyho, který padl k zemi u mantinelu.
07:11'
Bareš si projel slalom před vlastní brankou mezi dvěma útočníky USA, vyvezl kotouč a vystřelil – jenže puk stihl zblokovat hokejkou protihráč do ochranné sítě.
06:22'
Zakázané uvolnění Američanů. Češi již na ledě v pěti.
05:35'
Gabe Perreault rychle našel Gavina Brindleyho před prázdnou brankou, ale přihrávka šla na nohy.
04:50'
Snuggerud vypálil z druhé strany než Gauthier, ale Hrabal byl připravený.
04:40'
Gauthierovu střelu Hrabal vyrazil levým betonem po rychlém přesunu.
04:20'
Sapoušek buly vyhrál, ale krátce nato získali puk soupeři.
04:07'
Ondřej Becher – 2 min., vysoká hůl.
03:50'
Nazar střílel zblízka jen do betonu.
03:20'
Eduard Šalé se na křídle už málem dostával ke střelbě, ale puk mu stihl vypíchnout obránce.
02:30'
Hrabal zasahuje vyrážečkou proti Rutgerovi McGroartymu.
02:10'
Prčík výtečně získal puk při obranném zákroku, protože byl pozičně ideálně postavený mezi dvěma Američany před vlastní brankou.
01:12'
Autorem branky je ISAAC HOWARD, který dostal ideální přihrávku v přečíslení dvou na jednoho a z první střely v utkání se prosadil mezi nohy Hrabala. Asistence: Frank Nazar.
00:50'
Puk v útočném pásmu Česka.
00:30'
Američané se zatím nedostali k souvislejší kombinaci.
00:01'

Česko: Hrabal (Vondraš) – Hamara (A), Alscher, Čech, Cibulka, Prčík, Galvas, Kočí – Bareš, Šapovaliv (A), Kulich (C) – Melovský, Sapoušek, Šalé – Rymon, Becher, Štancl – Přibyl, Židlický, Redlich – Hujer.

USA: Fowler (Augustine) – Hutson, Chesley, Fortescue, Pohlkamp, Buium, Rinzel – McGroarty (C), Gauthier, Snuggerud – Howard, Nazar, Brindley (A) – Perreault, Smith, Leonard – Finley, D. Nelson, Hayes.
Češi se s Američany utkali naposledy v srpnu 2022, kdy je ve čtvrtfinále MSJ zaskočili 4:2 i díky brankám Šapovaliva a Kulicha.

Na MSJ 2021 ale Spojené Státy vyhrály 7:0, o rok dříve 4:3 po prodloužení a v souboji o bronz v lednu 2018 dokonce 9:3.
USA:

Američané zatím proplouvají turnajem bez ztráty kytičky. Proti Norsku se sice polovinu zápasu nemohli prosadit (Norové převáděli solidní výkon podpořený dobrým pohybem i důrazem), přestáli ale několik šancí soupeře a z několika vlastních možností rozehráli ofenzivní koncert. Výhru 4:1 pak následoval volný den, což odnesli ve čtvrtek Švýcaři.

V utkání proti USA totiž od začátku tahali za kratší konec a po osmi minutách už prohrávali 0:3. Nepomohlo ani střídání brankáře, protože hvězdy Američanů Snuggerud, Brindley, Nazar nebo Gauthier se v utkání velmi dobře bavili. Při výhře 11:3 přitom Američané vsítili hned devět branek ze hry 5 na 5.

Sestava z minulého utkání: Fowler (Augustine) – Hutson, Chesley, Fortescue, Casey, Buium, Rinzel, Pohlkamp – McGroarty (C), Gauthier, Snuggerud – Howard, Nazar, Brindley (A) – Perreault, Smith, Leonard – Finley, D. Nelson, Hayes.
Česko:

Výběr Patrika Augusty dostal v úvodním duelu šampionátu tvrdou facku od Slovenska, během prohry 2:6 nefungovalo takřka nic. Češi devětkrát faulovali a zejména ve druhé polovině utkání je východní sousedé silně přehrávali.

Chuť si ale Česko spravilo proti Norsku. V první třetině sice znovu přišlo několik oslabení, Češi se ale drželi ve vedení a během šesti minut pak ve druhé třetině odskočili na 5:1. Šalé a Kulich navíc ve třetí části završili hattrick a český tým je tedy po výhře 8:1 a před soubojem s USA dobře naladěn.

Ve čtvrtek čeští hráči potrénovali a doplnili síly, uvidíme tedy, jak obstojí ve srovnání s Američany, kteří dohráli utkání se Švýcarskem teprve večer v 19:30.