Ode mě už je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek sobotního dne.

Střely na branku: 9:12. (18:28).
Trestné minuty: 0:0 (4:8).
Využití: 0:0 (1:0).
Stadionem zní americká hymna a pod strop stadionu míří americká vlajka.
Máme za sebou dost možná jedno z nejkrásnějších utkání v dosavadním průběhu šampionátu. Pro Lotyšsko je výsledek až příliš krutý, v souboji s Američany hráli výtečně. Na druhou stranu svěřenci trenéra Jeffa Blashilla lépe dodrželi v závěrečných minutách taktiku, a i když mají velmi mladý kádr, odehráli je zkušeně.
59:58
Utkání končí, Američané už jen vyčkají do konce duelu.
59:47
Arturs Kulda neudržel puk v útočném pásmu.
59:33
Lotyši zahajují jeden z posledních útoků v utkání.
59:20
Hokejisté v bílých dresech se osvobozují, ale tak, že se zakázané uvolnění pískat nebude.
59:10
Puk míří za americkou branku.
58:58
Spojené státy právě vstřelily branku!
A vytvořili si tlak, jenže v pádu vyhodil kotouč DYLAN LARKIN a přes celé hřiště trefil prázdnou branku. Je rozhodnuto, Spojené státy americké si odnesou z krásného duelu proti Lotyšsku všechny body.
58:30
Hokejisté ve vínových dresech se usazují v útočném pásmu.
58:10
Lotyši hrají v šesti s prázdnou brankou v zádech.
57:40
Pomoci obraně musí i Merzlikins, ten se dívá po střídačce.
57:20
Američané ukořistili kotouč v souboji za brankou a pochopitelně se nikam neženou.
56:55
Kotouč je na lotyšských hokejkách. Vytvoří si Pobaltší potřebný tlak?
56:38
Američané poprvé v utkání vedou a zřejmě v nejlepší možný okamžik. Nervózní pasáž hry ukončil přesnou ranou z levého kruhu ANDREW COPP. Merzlikins chytá během celého mistrovství výborně, ale tento gól si za rámeček určitě nedá, puk po celou dobu střely viděl. Asistence: Connor Hellebuyck.
56:06
V útočném pásmu působí Američané. Do konce základní hrací doby zbývají pouhé čtyři minuty.
55:40
Miks Indrašis inkasoval velmi tvrdý hit ve středním pásmu, vylučovat se nebude a rozhodčí si vysloužili od diváků pískot.
55:17
Indrašis je zpět na ledové ploše, Lotyšsko je kompletní.
54:49
Stejná situace se opakuje i o několik chvil později.
54:30
Lotyši se osvobozují.
54:07
Andris Džerinš vyrazil do rychlého brejku s Teodorsem Blugersem. Druhý jmenovaný zakončoval a Hellebuyck si připisuje jeden z klíčových zákroků závěrečných minut! Puk vytěsnil nad branku.
53:28
Kotouč letí o pár chvil později až za Hellebuyckovu branku.
53:20
Vhazování v obranném pásmu Lotyšska vyhráli Pobaltští.
53:17
Pro Lotyše přichází velká komplikace v podobě vyloučení, diváky ještě předtím čeká komerční pauza.
53:17
Vyloučení v týmu Lotyšsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Miks Indrašis.
52:57
Miks Indrašis svou ranou od modré čáry zařízení netrefil, puk prolétl těsně vedle levé tyče.
52:40
Kotouč velmi často mění majitele, na ledě se začínají kupit nepřesnosti.
52:08
Vyhození Merzlikinse se podél mantinelu dostalo až do středního pásma, lotyšský gólman rozehrávat opravdu umí.
51:53
Jenže následný pas byl nepřesný, icing USA.
51:47
Hokejisté v bílých dresech kombinují ve své obranné třetině.
51:20
Američané nepustili své protihráče ke střele a kotouč letí až do středního pásma.
50:48
Lotyši začínají přebírat iniciativu hry. Dokáže skórovat jeden z celků ještě před vypršením základní hrací doby?
50:21
Rihards Bukarts dostal kotouč do útočného pásma, nicméně spoluhráči v tu chvíli střídali a tak o puk po chvíli přišel.
49:50
Nebezpečnou situaci před brankou vyřešil Merzlikins včasným vypíchnutím kotouče, čímž ho dostal mimo nebezpečné území.
49:34
Jacob Trouba si u mantinelu počítal velmi tvrdě, rozhodčí ale vylučovat nebude.
49:17
Kotouč vypadl z ledové plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu celku z Pobaltí.
49:09
Lotyšské rozehrávky postrádají v posledních minutách přesnost.
48:38
Zemgus Girgensons pálil od modré čáry, Hellebuyck kotouč odrazil hrudí mimo nebezpečné území.
48:11
V prvních dvou třetinách bylo hlavně výhodou Lotyšů bruslení a právě na tom Američané značně zapracovali.
47:49
Spojené státy měly opět menší potíže s rozehrávkou, teď už ale míří do útočného pásma.
47:19
Johnny Gaudreau napálil kotouč od levého mantinelu vší silou směrem ke vzdálenější tyči, ale minul.
47:05
Zakázané uvolnění se pískat nebude, Američané musejí hrát.
46:58
Lotyšský gólman si poradil s nahozením ze středního pásma. Hra je opět přerušena.
46:14
Oba celky dostanou chvíli oddechu, komerční přestávka.
46:14
Noah Hanifin naservíroval chytrým pasem kotouč na před brankou postaveného Nicka Schmaltze. Ten neotálel a puk ihned tečoval směrem na branku. Merzlikins se stihl přesunout a výtečným zákrokem udržel vyrovnaný stav!
45:50
Gints Meija vystřelil z levé strany, Hellebuyck si bližší tyč pohlídal.
45:38
Lotyši byli nakonec úspěšnější.
45:37
Vhazování ve středním pásmu se bude opakovat.
45:37
Pobaltští ujížděli do brejku, ale nezvládli přechod přes útočnou modrou čáru. Ofsajd.
45:08
Charlie McAvoy musel sprintovat do obranného pásma, aby byl u vyhozeného kotouče první. To se mu povedlo a Američané mohou založit útok.
44:50
Teď si lotyšský gólman tak jistě nepočítal i tak puk střílený ihned po buly zastavil včas. Vhazovat se bude na levé straně útočného pásma USA.
44:44
Danny DeKeyser ihned po přejetí modré čáry nebezpečně vypálil. Merzlikins máchl lapačkou a vysloužil si zasloužený potlesk od diváků.
44:29
Další nepřesná rozehrávka Američanů a další icing. Kotouč se v ruce čárového sudího vrátí před Hellebuycka.
44:10
Hra je přerušena kvůli ofsajdu Lotyšů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:07
Dělovku od modré čáry vyrazil gólman týmu ukolo Jeffa Blashilla mimo tři tyče.
44:02
Zakázané uvolnění Američanů.
43:47
Nahození Lotyšů Hellebuyck za brankou zastavit nedokázal.
43:18
Kaspars Daugavinš mířil do brejku, nedosáhl ale potřebné rychlosti a byl od kotouče odstaven.
42:47
Až teď se Lotyši dostávají s kotoučem na holi do středního pásma, tlak USA ustáli.
42:10
Američané stále působí ve svém útočném pásmu. Co vymyslí?
41:40
Merzlikinsovi nadělala nemalé potíže svižná rána Nelsona zleva, nakonec ji však dokázal přidržet na své výstroji.
41:30
Nepřehledný souboj za brankou Hellebuycka vyzněl lépe pro hokejisty v bílých dresech.
41:06
Lotyšský brankář vyjel pomoci svým kolegům v poli, rozehrávku zvládl na výbornou.
40:48
Američané jsou stále u kotouče, tentokrát zahajují útok zpoza své branky.
40:33
Merzlinkis vyrazil nahození z pravé strany za branku.
40:11
Cibulskis trochu zariskovat ve středním pásmu, nakonec ale situaci ustál.
40:03
Úvodní buly patří Lotyšům.
40:01
Oba celky přijíždějí na led, začíná se znovu od nuly. Kdo bude úspěšnější?
Třetí část bude zahájena přibližně v 14:02.
Statistiky druhé třetiny

Střely na branku: 9:12. (17:20).
Trestné minuty: 2:8 (4:8).
Využití: 1:0 (1:0).
Po druhé třetině je skóre vyrovnané 3:3. Máme možnost vidět krásný zápas, ve kterém Američané i Lotyši ukázali svou sílu. Celek z Pobaltí se nejprve dostal do vedení 3:1, nicméně Spojené státy zvrátily nepříznivý stav a během čtyř minut náskok soupeře zneškodnily.
40:00
39:57
Ještě jedna střela v podání Kasparse Daugavinše a arénou se rozléhá siréna signalizující konec třetiny.
39:35
Vhazovat se bude ve středním pásmu, do konce prostřední dvacetiminutovky zbývá pouze pětadvacet sekund.
39:35
Kotouč vypadl mimo ledovou plochu, hra je přerušena.
39:16
Teodors Blugers se málem dostal do úniku, na sprint už ale neměl potřebné síly.
Rozhodčí ještě vysvětlují předchozí situaci oběma trenérům.
38:37
I přesto je vyrovnáno! JOHNY GAUDREAU opět potvrdil, že má gólový čich a po dobrém výběru místa a křižné přihrávce Trouby propálil Merzlikinse ranou z první! Asistence: Jacob Trouba, Nick Bjugstad.
38:30
Roberts Bukarts pálil z levé strany a povedlo se mu nachytat Hellebuycka. Kotouč se však odrazil do tyče a masky amerického brankáře mimo brankoviště.
38:22
Trevor van Riemsdyk pálil z mezikruží, Merzlikins výborným zásahem puk vytěsnil mimo tři tyče!
37:33
Spojené státy americké zklidnily hru, teď už ale míří na opačnou stranu kluziště.
37:00
Po nenápadné střele Blugerse zazvonila vnější strana tyče.
36:36
Nelson je zpět na ledové ploše, uvidíme hru v pěti bruslařích na obou stranách.
36:27
Američané se osvobozují.
36:22
Uvis Balinskis zkoušel vyzvat k teči jednoho ze spoluhráčů stojícího před brankou. Jeho pokus byl však pouze sražen mimo ledovou plochu.
36:07
Celku z Pobaltí se nedaří usídlit v útočném pásmu.
35:50
Kotouč znovu letí až za branku Merzlikinse.
35:25
Stejná situace se opakuje i o pár chvil později.
35:10
Hokejisté v bílých dresech se osvobozují.
34:55
Guntis Galvinš od modré čáry svou střelu mezi tři tyče nenasměroval.
34:40
Lotyši ovládli vhazování a zahajují svou kombinaci.
34:36
Přichází čas na druhou komerční pauzu třetiny.
34:36
Vyloučení v týmu USA (Brock Nelson – 2 min., krosček).
34:36
Pouze ale na několik vteřin, brejk USA zakončoval Daniel Brickley, který si opět sjel do velmi nebezpečného prostoru mezi kruhy. I tentokrát minul.
34:20
Lotyši se hodně krkolomně udrželi v útočném pásmu.
33:44
Krásný zápas pokračuje, svěřenci trenéra Jeffa Blashilla opět skórují. Opět ze stejného místa jako během první branky, odražený kotouč sebral NICK BJUGSTAD a nechytatelně ho poslal k bližší tyči. Asistence. Asistence: Nick Schmaltz, Clayton Keller.
33:20
Američané si vytvořili menší tlak, který nakonec skončil lotyšským vyhozením do středního pásma.
32:58
Zakázané uvolnění se pískat nebude, hokejisté ve vínových dresech musejí hrát.
32:31
A to se jim málem povedlo, střela Brickleyho se odrazila od výstroje lotyšského brankáře pouze před zařízení. Tam byli první lotyšští beci.
32:05
Američané jsou viditelně opaření, snaží se však rychle odpovědět.
31:37
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Po brejku Američanů se obránci nepohodli a Lotyši ujeli do přečíslení 2 na 1. Indrašis chytře nahrál o betony brankáře OSKARSI CIBULSKISOVI a druhý jmenovaný s přehledem dorazil kotouč do poloodkryté branky. Pobaltští vedou opět o dva góly. Asistence: Miks Indrašis.
31:05
Následně se hokejisté v bílých dresech osvobozují.
30:52
Dělovku Guntise Galvinše od modré čáry vyrazil Hellebuyck mimo nebezpečné území.
30:22
Svěřenci kouče Blashilla se osvobozují.
30:15
Vyloučení v týmu USA (Clayton Keller – 2 min., vysoká hůl).
29:57
Arturs Kulda nahodil kotouč do útočného pásma, tam ale nebyl žádný ze spoluhráčů.
29:47
Rána jednoho z amerických forvardů provětrala pouze ochrannou sít. Vhazovat se bude na levé straně útočného pásma USA.
29:00
Američané jsou na dostřel, nečekanou brankou překvapil celou halu včetně Merzlikinse J. T. COMPHER, který tečoval pokus Leeho zleva. Teč to byla výstavní. Asistence: Anders Lee.
28:40
Charlie McAvoy se ocitl v dobré střelecké pozici na pravé straně, kotouč mu však utekl.
28:28
Rozehrávka USA je opět velmi krkolomná, tentokrát zřejmě ale úspěch přinese.
28:12
Icing celku z Pobaltí.
28:09
Střela Jacoba Trouby nenadělala lotyšskému brankáři problémy, jeho spoluhráč však ano. Merzlikins chtěl kotouč přikrýt pod lapačku, jeden z beků ho ale raději odpálil.
27:43
Prozatím se jim však nedaří přejít přes červenou čáru. Lotyši poctivě brání.
27:26
Američané ovládli buly ve svém obranném pásmu.
27:22
Stadionem obíhá mexická vlna, fanoušci se během krásného hokejového utkání skvěle baví.
27:22
Následovat bude komerční přestávka.
27:22
Další vyhrocený souboj před branou Američanů gólem ani trestem nekončí. A to jeden z lotyšských útočníků, který ležel na ledě, inkasoval nepříjemný krosček.
27:20
DeKeyser je zpět na ledové ploše, Spojené státy americké početní výhodu soupeře přečkaly.
27:16
Uvis Balinskis vypálil od modré čáry přes do hrudi Hellebuycka. Americký gólman nadvakrát pokus zneškodnil.
26:57
Stejná situace se opakuje i o chvíli později.
26:42
Vzápětí se navíc znovu osvobozují.
26:20
Američané díky odraženému kotouči ušetřili vteřiny z trestu.
25:58
Přihrávka Robertse Bukartse na opačnou stranu útočného pásma byla příliš prudká.
25:43
Buly v útočném pásmu Lotyšů se bude muset opakovat.
25:30
A Connor Murphy ho s přehledem posílá až za Merzlikinsovu branku.
25:23
Američané získali kotouč po vhazování.
25:19
Vyloučení v týmu USA (Danny DeKeyser – 2 min., podražení).
25:19
Na ledě se rozpoutaly další šarvátky, duel je prozatím hodně vyhecovaný. Za vše mohl zákrok mířící na koleno Rihardse Bukartse.
24:57
Rihards Bukarts operuje s kotoučem na levé straně útočného pásma.
24:40
Bude se vylučovat, celek z Pobaltí má ponechanou výhodu.
24:15
Copp dotíral před brankou po odražené střele z vrcholu útočného pásma USA, úspěšný ale nebyl.
23:52
Kristaps Sotnieks vyslal nepříjemnou ránu od modré čáry, americký gólman ji nadvakrát zkrotil.
23:37
Andris Džerinš nepropasíroval přihrávku zprava při brejku 2 na 1 před branku kvůli obětavému zákroku jednoho z amerických beků.
23:11
Lotyši jsou kompletní.
23:02
Američané vyhráli vhazování a míří do útočného pásma.
22:58
Vhazovat se bude po levici Connora Hellebuycka.
22:58
Spojené státy mají k dispozici devět minut přesilovky, ale až poté, co bude led zbaven krve.
22:58
Američané jsou kompletní, úder kotoučem do obličeje inkasoval Noah Hanifin a mizí společně s kustody v útrobách stadionu.
22:45
Roberts Bukarts a jeho další rána, tentokrát z pravého kruhu pro vhazování. Maskovaný muž týmu okolo Jeffa Blashilla je v permanenci, tentokrát vytěsnil střelu letící k bližší tyči vedle branky.
22:28
Američané se nemohou vymanit z lotyšského sevření.
21:59
Střílené nahození Arturse Kuldy od mantinelu už musel Hellebuyck vytěsnit mimo tři tyče, větší potíže mu však nenadělalo.
21:39
Stejná situace nastala i po pokusu Robertse Bukartse.
21:16
Kristaps Sotnieks netrefil svým pokusem z pravé strany branku, Hellebuyck nemusel zasahovat.
21:06
Lotyšská přesilovka je u konce po patnácti vteřinách. Uvidíme hru ve čtyřech bruslařích na každé straně.
21:06
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Andris Džerinš – 2 min., držení protihráče).
21:03
Pokus Guntise Galvinše byl ztečován mimo zařízení.
20:54
Miks Indrašis vybojoval kotouč po vhazování, Lotyši zůstávají v útočném pásmu.
20:50
Vyloučení v týmu USA (Anders Lee – 2 min., podražení).
20:45
Do dobré střelecké pozice si sjel Danny DeKeyser, nicméně nezamířil přesně a branku z mezikruží netrefil.
20:23
Následně se Američané provinili ofsajdem.
20:07
No jenže to jim nebylo vůbec nic platné, protože Roberts Bukarts se vydal napadat, kotouč se odrazil před branku, kde byl první KASPARS DAUGAVINŠ. Ten jen puk co nejrychleji trefil propasíroval ho mezi betony Hellebuycka. Lotyšsko vede už 2:0. Asistence: Andris Džerinš, Roberts Bukarts.
20:03
Úvodní buly druhé části ovládli Američané.
20:01
Oba celky přichází vedeny svými brankáři na ledovou plochu. Bude druhé dějství stejně pohledné jako to první?
Druhá třetina začne přibližně v 13:03.
Statistiky první třetiny

Střely na branku: 8:8.
Trestné minuty: 2:0.
Využití: 0:0.
To tedy znamená, že Lotyšsko si z první třetiny odnáší vedení 1:0. O to se postaral ve 12. minutě po přečíslení 2 na 1 Teodors Blugers. Celek z Pobaltí vede zaslouženě, v úvodním dějství byl aktivní, což dělalo Američanům po celou dobu nemalé potíže. Jednogólové vedení však nezaručuje vítězství, uvidíme proto ještě velmi zajímavých čtyřicet minut.
20:00
19:48
Andrew Copp se ještě málem dostal do šance, Cibulskis byl ale nakonec úspěšnější a pro Lotyše důležitý souboj ustál.
19:11
Nahození Murphyho vyrazil Merzlikins vyrážečkou do rohu kluziště.
18:55
Obránci v bílých dresech zastavili jejich útočné snažení včas.
18:34
Zemgus Girgensons byl úspěšnější a u kotouče jsou necelé dvě minuty před koncem třetiny Lotyši.
18:29
Buly ve středním pásmu se bude muset opakovat.
18:29
A ofsajd o pár chvil později přichází i na straně Američanů.
18:23
Stejná situace se opakuje i o pár chvil později, tentokrát byl ale odpískán ofsajd celku z Pobaltí.
18:00
Američané si dobře pohlídali svou modrou čáru, tentokrát se přes obranný val Lotyši nedostali.
17:32
Roberts Bukarts dostal přihrávku na levou stranu, mířil nad Hellebuyckův beton, ale maskovaného muže nepřekonal!
17:24
Oskars Cibulskis rychle kombinaci přerušil a Lotyši směřují na opačnou stranu hřiště.
17:15
Vhazování ovládli Američané a zůstávají v útočném pásmu.
17:12
I tentokrát se celá situace obejde bez vyloučení.
17:12
Skrumáž před Merzlikinsovou brankou skončila hromadnou strkanicí, při níž vypadla branka ze svého základního postavení.
16:40
Spojené státy americké raději na pár chvil uklidní hru. Aktuálně kombinují beci za brankou.
16:10
Jack Eichel byl tvrdě, ale čistě sražen k zemi před lotyšskou brankou. Vylučovat se nebude.
15:40
Přihrávka Janise Spruktse od mantinelu proletěla před Hellebuyckem, nikdo z Lotyšů ji však nezachytil včas.
15:12
Američané záhy přicházejí o své útočné pásmo.
14:50
Merzlikins musel být na pozoru, Johnny Gaudreau se nebezpečně otočil kolem své osy uvnitř pravého kruhu pro vhazování. Jeho rána byla zblokovaná obránci.
14:23
Daugavinš je zpět na ledové ploše, první přesilovka zápasu využita nebyla.
14:18
Lotyši ještě jednou posílají puk přes všechny čáry.
14:13
Brock Nelson byl na pár chvil sám před brankou, kotouč mu ale utekl z hole.
13:57
Američané už jsou ve svém útočném pásmu.
13:35
Na druhé straně navíc zahrozil Cibulskis, který svůj brejk zakončil sraženou ranou do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Hellebuyckem.
13:18
Američané mají prozatím problémy s přesností, přihrávky nejsou takové, jaké by potřebovali.
12:49
Elvis Merzlikins riskantně, ale bravurně vyhodil kotouč po nepříjemném odrazu směrem k brance přes celé hřiště.
12:32
A ti se poprvé osvobozují.
12:26
Vhazování dopadlo lépe pro Lotyše.
12:23
Ještě před přesilovkou USA budeme svědky komerční pauzy.
12:23
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Kaspars Daugavinš – 2 min., držení protihráče).
12:14
Američané se snaží okamžitě odpovědět, rána od modré čáry ale k brance nedošla. Byla ztečována mimo nebezpečné území jedním z beků.
11:57
Ti byli při buly ve středním pásmu tentokrát úspěšnější.
11:55
Ofsajd Lotyšů.
11:23
No a rázem k obrovské radosti většiny stadionu Lotyši vedou. Přečíslení 2 na 1 vyřešili ideálně a Hellebuyck se natahoval marně. Kotouč před branku naservíroval Bičevskis, gólmana překonal ranou z první TEODORS BLUGERS. Asistence: Maris Bičevskis.
10:55
Svěřenci trenéra Blashilla chtěli uklidnit hru, to se jim ale vůbec nepovedlo.
10:30
Tentokrát pas Zemguse Girgensonse příjemce nenašel.
10:05
Zhola nic, navíc po pravé straně ujel Roberts Bukarts a vyslal nepříjemnou střelu mířící k bližší tyči. Hellebuyck si připisuje další, náročný zásah.
09:54
Američané se probojovali do své útočné třetiny. Co vymyslí?
09:30
Po pohledné pasáži hry se bojuje hlavně ve středním pásmu.
08:58
Lotyši prozatím vůbec nevypadají jako outsideři, ba naopak. Jsou aktivní a svým bruslením dělají Američanům velké potíže.
08:34
Nakonec střílel Gints Meija od modré čáry, Hellebuyck puk vyrazil mimo tři tyče.
08:05
K vidění je nepřehledná skrumáž v rohu kluziště za americkou brankou.
07:42
Kombinace hokejistů z Pobaltí skončila u Gunarse Skvorcovse, který nezachytil pas ve středním pásmu a odjel střídat.
07:14
Lotyši se ocitli v postavení mimo hru.
06:59
Na druhé straně hřiště musel Merzlikins hned dvakrát v krátkém časovém sledu zasahovat proti střelám z pravé strany. Byl úspěšný.
06:29
Roberts Bukarts byl sice u kotouče rychleji, jenže souboj u mantinelu prohrál.
06:25
Zakázané uvolnění se pískat nebude, obránci v bílých dresech musí hrát.
06:14
Američané opět vyhráli vhazování, prozatím jsou v této činnosti jednoznačně úspěšnější.
06:09
Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
06:09
Hra je přerušena. Následovat bude komerční přestávka.
05:59
Roberts Bukarts záhy ztratil kotouč, když se zamotal do kličky.
05:52
Což Lotyšům dopomohlo k přechodu do útoku.
05:30
Tvrdý souboj ve středním pásmu se obešel bez vyloučení.
04:59
Lotyši pečlivě brání, své protivníky do šancí nepouštějí.
04:36
Nicméně kvůli nepřesnosti budou muset zpět za modrou čáru.
04:26
Američané okupují své útočné pásmo.
04:07
Gints Meija střílel z velkého úhlu, Hellebuyck si svou bližší tyči pohlídal a přerušil hru.
04:01
Oskars Cibulskis se vřítil do útočného pásma a obdržel přihrávku zleva. Jeho střela byla zblokovaná.
03:30
Jenže hokejisté ve vínových dresech jsou po chvíli opět u kotouče.
03:14
Eichela musel nahradit Lee, který buly vyhrál.
03:14
Přihrávku z obranného pásma Eichel nezachytil ani pomocí rybičky. Zakázané uvolnění Spojených států amerických.
02:52
A na druhé straně zase ve velké šanci Jacob Trouba, který obral jednoho z beků o kotouč při rozehrávce a vyslal na branku velmi nečekaný pokus. Merzlikins zkrotil kotouč na své hrudi. To je začátek duelu!
02:27
Lotyši měli na hokejce úvodní gól utkání. Přečíslení 2 na 1 vyřešili ideálně a Kaspars Daugavinš stál sám proti gólmanovi. Svůj pokus chtěl bekhendem poslat pod horní tyč, nicméně lapačka Hellebuycka byla na místě včas.
02:15
Hra je znovu přerušena, velmi často se v úvodu duelu kouskuje.
02:08
Ofsajd USA.
01:54
Obrovská hrubka obrany hokejistů v bílých dresech skončila pokusem Marise Bičevskise z velmi dobré pozicie Chtěl překonat Hellebuycka přízemní ranou, beton maskovaného muže byl rychlejší.
01:27
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:27
Rihards Bukarts v plné rychlosti upadl a vyrazil konstrukci americké branky ze svého základního postavení.
01:06
Guntis Galvinš zastavil protiútok USA a na druhou stranu hřiště směřují Lotyši.
01:02
Na druhé straně musel zasahovat Connor Hellebuyck. I on byl proti střele z levé straně úspěšný.
00:50
Stejný hráč se o několik chvil později natlačil před branku, Merzlikins si svou bližší tyčku pohlídal.
00:30
Nick Schmaltz nezvládl otočku u mantinelu a upadl, Američané i tak zůstávají v útočném pásmu.
00:17
Ti ale měli menší problémy s rozehrávkou, celek z Pobaltí okamžitě napadal obránce v bílých dresech.
00:04
První buly dopadlo úspěšněji pro Američany.
00:01
Na ledě už zůstaly pouze zahajovací formace. Utkání za několik vteřin vypukne!
Na ledovou plochu vjíždí obě mužstva, Lotyši nastoupí ve fialových dresech, Američané v bílých.

Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks, A. Kulda (A), Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis – Daugavinš (C), Džerinš, Roberts Bukarts – Sprukts (A), Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Blugers, Pavlovs, Meija – Bičevskis.

USA: Howard (Hellebuyck) – C. Murphy (C), Hanifin, Trouba, DeKeyser, McAvoy, T. van Riemsdyk, Brickley – J. Gaudreau, Eichel, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – Bjugstad, Dvorak, Keller – Compher, Copp, Bjork – Greenway.

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Iverson (CAN) – Jensen (DEN), Lazarev (RUS).
Ještě jednou vás vítám, tentokrát již z LANXESS areny, kde probíhá rozbruslení obou celků. V ochozech dominují lotyšští fanoušci, kteří dorazili na šampionát minimálně v hojném počtu.
Na to, jak jistojistě zajímavé utkání dopadne, si budeme muset počkat do sobotních dvanácti hodin a patnácti minut.
Zápasy Lotyšsko

Lotyšsko – Dánsko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Lotyšsko – Slovensko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Lotyšsko – Itálie 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Lotyšsko – Švédsko 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Lotyšsko vstoupilo do turnaje nejlépe, jak mohlo. Tři vítězství znamenají historicky nejúspěšnější začátek na Mistrovství světa celku z Pobaltí. Nejprve si Lotyši poradili s Dánskem poměrem 3:0, poté přehráli Slovensko 3:1 a následně porazili i Itálii a to poměrem 2:1. Poprvé narazili až v duelu proti Švédsku, ve kterém prohráli s výběrem Tre Kronor 0:2. Lotyši mají na svém kontě devět bodů, přidají další?
Zápasy USA

USA – Německo 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
USA – Dánsko 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
USA – Švédsko 4:3 (2:3, 1:0, 1:0)
USA – Itálie 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

V prvním utkání turnaje Američané prohráli s Německem, když vyprodaná LANXESS aréna hnala domácí celek za vítězstvím. Poté však svěřenci trenéra Jeffa Blashilla dvakrát zvítězili. Nejprve rozstříleli Dánsko 7:2 a poté ve velmi napínavém utkání, během kterého Švédsko třikrát vedlo, ubojovali výhru 4:3. Ve čtvrtém, velmi nepohledném utkání Američané zvítězili 3:0 nad Itálií. Na svém kontě tak mají celkem devět bodů a rozhodně budou chtít proti Lotyšsku přidat další.
Nominace Lotyšska

Brankáři: Janis Kalninš (Dinamo Riga/KHL), Elvis Merzlikins (Lugano/Švýc.), Ivars Punnenovs (Langnau/Švýc.),

Obránci: Uvis Janis Balinskis, Oskars Cibulskis, Guntis Galvinš, Ralfs Freibergs (všichni Dinamo Riga/KHL), Kristofers Bindulis (Lake Superior State University/NCAA), Arturs Kulda (Jokerit Helsinky/KHL), Janis Jaks (American International College/NCAA), Kristaps Sotnieks (Togliatti/KHL),

Útočníci: Maris Bičevskis, Miks Indrašis, Lauris Darzinš, Gints Meija, Vitalijs Pavlovs, Gunars Skvorcovs (všichni Dinamo Riga/KHL), Rihards Bukarts (Springfield/AHL), Roberts Bukarts (Zlín/ČR), Andris Džerinš (Hradec Králové/ČR), Kaspars Daugavinš (Nižnij Novgorod/KHL), Zemgus Girgensons (Buffalo/NHL), Ronalds Keninš (Curych/Švýc.), Frenks Razgals (HK Riga/MHL), Janis Sprukts (Ritten/Renon/It.).

Celek z Pobaltí přivezl do Kolína nad Rýnem výběr poskládaný hned z několika nejrůznější soutěží. Jediným zástupcem NHL je Zemgus Girgensons hrající za Buffalo Sabres. Nejpočetnější zastoupí má Kontinentální hokejová liga, pozadu však nezůstala ani česká Tipsport extraliga. Na Mistrovství světa se probojovali Andris Džerinš z Hradce Králové a Roberts Bukarts ze Zlína.
Nominace USA

Brankáři: Connor Hellebuyck (Winnipeg/NHL), Jimmy Howard (Detroit/NHL), Cal Petersen (University of Notre Dame/NCAA),

Obránci: Charlie McAvoy (Boston/NHL), Daniel Brickley (Minnesota State University/NCAA), Danny DeKeyser (Detroit/NHL), Noah Hanifin (Carolina/NHL), Connor Murphy (Arizona/NHL), Trevor van Riemsdyk (Chicago/NHL), Jacob Trouba (Winnipeg/NHL),

Útočníci: Christian Dvorak, Clayton Keller (oba Arizona/NHL), Anders Lee, Brock Nelson (oba NY Islanders), Anders Bjork (University of Notre Dame/NCAA), Nick Bjugstad (Florida/NHL), J. T. Compher (Colorado/NHL), Andrew Copp (Winnipeg/NHL), Jack Eichel (Buffalo/NHL), Johnny Gaudreau (Calgary/NHL), Jordan Greenway (Boston University/NCAA), Dylan Larkin (Detroit/NHL), Nick Schmaltz (Chicago/NHL).

Spojené státy stejně jako v posledních let vyslaly do Kolína nad Rýnem velmi mladý tým. Hokejisté z USA mají na soupisce hned čtyři hráče z univerzitní soutěže NCAA. Zbytek týmu je tvořen převážně vycházejícími hvězdami NHL. Výjimkou je brankář Jimmy Howard, který by měl být ve svých devětadvaceti letech základním stavebním kamenem úspěchu zámořského výběru.
Dobrý den, vítám vás u textového přenosu z devátého hracího dne Mistrovství světa v ledním hokeji 2017. Dnes se proti sobě postaví USA a reprezentace Lotyšsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.