MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Dánsko : Jižní Korea - 12. května 2018   16:15

Dánsko
Dánsko
22:55' Nielsen (Nielsen) • 32:14' Jensen (Bjorkstrand) • 56:35' Hardt (Nielsen, Jensen)
Jižní Korea

Přeju pěkný zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou.
Střely na bránu: 28-14.
Sledovali jsme utkání mezi Dánskem a Jižní Koreou, který končí povinnou výhrou 3:1. Dánsko ovšem zápas odchodilo a svého asijského soupeře hodně podcenilo. Jako první se v 23.minutě prosadil domácí Nielsen, jenže v 25.minutě srovnal Kim Ki-song. Dánové opět zabrali, když v 33.minutě poslal domácí do vedení Jensen. Ve třetí třetině už v přesilové hře pojistil výhru domácích Hardt. Korea poprvé byla vyrovnaným soupeřem, jenže ani na šestý pokus to nevyšlo. V posledním utkání budou hrát o setrvání s Norskem. Dánsko bude v posledním utkání bojovat o přímý postup do čtvrtfinále s Lotyšskem.
59:20'
Hosté se snaží, nicméně domácí národní tým postavil dobrou hráz.
58:30'
Korejci to zkouší bez brankáře. Uvidíme, zda dokážou vstřelit korigující branku.
58:00'
Poslední dvě minuty základní hrací doby a nejspíš i celého utkání, i když v hokeji není nic jistého.
57:24'
Oddechový čas pro korejskou střídačku. Jejich trenér to asi ještě nebalí.
56:59'
Dánsko konečně dobře kombinovalo a po zásluze se dočkali třetí branky v utkání. Jižní Korea tak nejspíš vyjde i pošesté na letošním turnaji naprázdno.
56:35'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je NICHLAS HARDT, který zakončil přesnou kombinaci Dánska ukončenou střelou Nielsena a chytrou tečí Nicklase Hardta, který využívá čtvrtou přesilovou hru Dánska v utkání. Asistence: Frans Nielsen a Jesper Jensen.
55:50'
Vyloučení v týmu Jižní Korea (Brock Radunske – 2 min., nedovolené bránění).
55:27'
Korejci se opět ubránili. Navíc v útoku byli tak nebezpeční, že domácí odpalují puk na zakázané uvolnění.
54:57'
Čong-hjun Lee udělal krásnou kličku ve středním pásmu, obešel dva červené dresy. V útočné třetině vypálil, jenže rána jde mimo branku.
54:11'
Po další střele Radunskeho Anderson chytá. Následuje komerční pauza. Střídačka domácího mužstva hovoří o všem.
53:43'
Korejci v plném počtu. Dánsko alespoň je blízko otřesnému utkání.
52:41'
Jižní Korea se bez problémů brání. Dánsko je dnes na políček.
52:00'
Mikkel Bødker nevyzrál na Won-čong Kimovi, neboť ten mu podržel hůl. Mělo se vylučovat, nicméně rozhodčí Gouin s Sjoqvistem je jiného názoru.
51:43'
Vyloučení v týmu Jižní Korea (Alex Plante – 2 min., sekání).
50:50'
Dánové krouží kolem brány Daltona, který dnes opět chytá velký zápas. Tento rok jsme ho viděli chytat skvěle již několikrát, třeba na Olympiádě.
50:00'
Posledních deset minut základní hrací doby a stav je stále 2:1 po velmi bídném výkonu domácího národního celku.
49:11'
Čin-hi Ahn se vydal na útočný výlet. Vystřelil beckendem, jenže Anderson je pozorný.
48:09'
Mikkel Bødker vypálil bez přípravy, nicméně Matt Dalton zasahuje. Následuje zakázané uvolnění.
47:51'
Eric Regan nechtěně nastřelil pukem domácího hlavního trenéra Karlsona. Ten vypadá dost smutně, neboť jeho výběr je dnes hodně laxní a lenivý pro rychlý pohyb.
47:14'
Frederik Storm jako správný lídr bojuje, jenže je jeden z davu v červeném dresu, který je zapálen do hry.
46:37'
Jesper Jensen Aabo inkasoval tvrdý úder od Bryana Younga, který si lehce povyskočil.
46:01'
Dánové v plném počtu a stále drží jednobrankové vedení 2:1.
45:47'
Dánští hokejisté tentokrát dobře zasáhli a bezpečně drží kotouč v útočné třetině.
45:14'
Korejci se lehce dostávají do útočné třetiny, neboť domácí hráči hrají laxně i ve svém vlastním oslabení a koledují si o vyrovnání.
44:24'
Mikkel Bødker dobře získal kotouč a poté ho vyhodil až na Daltona.
44:10'
Kotouč mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
44:01'
Vyloučení v týmu Dánsko (Nichlas Hardt – 2 min., držení hole).
43:38'
Nichlas Hardt se prodral přes tři malé korejské hokejisty, jenže poté nedokázal nalézt Kristensena.
42:42'
Patrick Russell nepřesně přihrál na Daniela Nielsena.
41:30'
Začátek třetí třetiny se nese v klasickém obrázku celého utkání. Téměř nic se neděje. Podle mě jedno z nejhorších utkání na Mistrovství světa 2018 v Dánsku.
40:20'
Jesper Jensen bez problémů vyhodil puk přes všechny tři čáry.
40:01'
Korejci budou dohrávat úvod první půle v přesilové hře.
40:01'
Sledovali jsme druhou třetinu, která nám konečně nabídla branky, konkrténě tři. Nejdřív se v 23.minutě prosadil Nielsen, nicméně v 25.minutě vyrovnal Kim Ki-song. V 33.minutě poslal domácí do vedení Jesper Jensen, který zužitkoval přesnou a prudkou přihrávku od Bjorkstranda. Uvidíme, co přinese třetí perioda.
Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.
40:00'
39:26'
Jižní Korea není ve své první přesilové hře v utkání moc aktivní. Dánové bez problému kontrolují své tenké vedení.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:27'
Vyloučení v týmu Dánsko (Jesper Jensen Aabo – 2 min., nedovolené bránění).
37:31'
Hraje se dlouho bez přerušení. Sice se oba celky střídají v útočných snahách, jenže drtivá většiny z nich je nekvalitní.
36:29'
Sang-u Šin kroužil za brankou dánského národního týmu, nicméně nakonec z toho nic nebylo, neboť nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl.
35:42'
Sang-uk Kim se vydal na útočný výlet. Jenže když se pokusil o střelu, přibruslil k němu Jesper Jensen Aabo, který mu dal čistý hit.
34:20'
Matt Dalton předvedl další sérii úspěšných zákroků. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
33:52'
Dánové jsou nalepeni na útočné třetině Koreje, nicméně ta se zatím velice obstojně prezentuje.
33:30'
Matt Dalton si připisuje další dobrý zákrok po střele Mortena Madsena.
32:14'
Autorem branky je JESPER JENSEN, který dostal přesnou přihrávku od Bjorkstranda po chybě Jižní Koreje v rozehrávce. Jensen z první trefil přesně místo mezi levou tyčí a vyrážečkou Daltona. Asistence: Oliver Bjorkstrand.
31:22'
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná. To samozřejmě vyhovuje asijskému týmu.
30:50'
Matt Dalton si pohlídal svůj pravý beton. Všichni asijští hráči se kolem něho postavili a udělali lidskou hráz.
30:00'
V polovině utkání je stav utkání nerozhodný 1:1. Jižní Korea sahá po velice dobrém výsledku po pěti debaklech.
29:30'
Frederik Andersen nezareagoval na střelu Won-čong Kima, která končí na horní tyči.
28:45'
I druhá přesilová hra byla ubráněna. Dánsko je dnes hodně mizerné, takhle se určitě nehraje na domácím šampionátu.
27:47'
K dorážce se dostal Petr Regin, nicméně dobře do obrany zasáhl Bryan Young.
27:00'
Dánům se první pokus v druhé přesilové hře nepovedl. Na led přichází druhá formace určená na tuto situaci.
26:45'
Vyloučení v týmu Jižní Korea (Brock Radunske – 2 min., krosček).
26:17'
Frederik Andersen předvedl dobrý zákrok před Reganem. Následuje první komerční pauza v druhé třetině.
25:26'
Dánové se hodně trápí a svou laxností si komplikují dnešní utkání.
24:18'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
Autorem branky je KI-SONG KIM díky tomu, že Storm udělal za brankou chybu a Kim Sang-uk nezištně přihrál na Kim Ki-songa, který z první střílí vyrovnávající branku. Asistence: Sang-uk Kim.
24:09'
Matt Dalton předvedl parádní zákrok proti střele Nielsena. Do rychlého brejku jde Korea.
23:14'
Brock Radunske se hnal do brejku, přihrál na Swifta, jenže Andersen opět parádně zakončil a potvrzuje, že sezóna v Torontu nebyla náhodná.
22:55'
Autorem branky je FRANS NIELSEN, který vystřelil v levém mezikruží a trefil přesně pravou šibenici brány. Matt Dalton neměl nárok, neboť před ním dobře stál Storm. Asistence: Daniel K. Nielsen.
22:52'
Jižní Korea v plném počtu. Dánsko vylo i v přesilové hře bezradné.
22:39'
Niclas Jensen nevystřelil přesně. Trenér Jižní Koreje ukázal svým svěřencům třetí nejlepší přesilovou hru turnaje velice kvalitně, neboť ji brání s velkou pohodou.
21:53'
Jižní Korea se zatím bez problémů brání. Teď vyhodil Michael Swift.
20:52'
Vyloučení v týmu Jižní Korea (Čong-hjun Lee – 2 min., držení).
Ton-ko I natlačil Regina na rozhodčího. Dán ovšem udržel puk a dál pokračuje ve své cestě.
20:30'
Jesper Jensen Aabo dlouhou přihrávkou nikoho nenašel. Puk lapil do svých spárů Dalton, vhazovat se bude po jeho pravici.
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Frans Nielsen.
20:01'
Sledovali jsme velice nudnou první třetinu mezi domácím Dánskem a Jižní Koreou, která končí bezbrankovým výsledkem. Dánové se přizpůsobili hře asijského tygra, který je možná nebezpečnější než jeho evropský protivník. Dánsko se musí rapidně zlepšit, jinak je čeká velice náročné utkání.
Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.
20:00'
19:50'
K nejspíš poslední střele v první třetině se dostal Sang-uk Kim, jenže Andersen bez problému chytá.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:40'
Oliver Lauridsen krouží půlkruh, aby se dostal do velké rychlosti, aby se dostal do útočného pásma.
17:58'
Mikkel Bødker vystřelil příklepem z levého kruhu, Dalton vyráží k Bjorkstrandovi, jenže ten to nečekal a k zakončení se nedostal.
17:00'
Do první vyložené šance s dostal Jensen, jenže jeho pokus z levého kruhu míjí bránu Matta Daltona.
16:24'
Stále se neděje nic zajímavého. Dánsko vždy ztratí puk na Daltonovi nebo u mantinelu. Korea je aktivní ve střelbě, nicméně Anderson chytá stabilně.
15:26'
První třetina se nám chýlí ke svému konci a domácí si stále lámou zuby na pevné defenzivě asijského šampiona.
14:42'
Morten Madsen prodloužil kotouč, do středního pásma. Zde nebyl nikdo v červeném a tak dánští fanoušci musí být hodně nespokojeni.
13:56'
Mikkel Bødker vehementně dorážel před Daltonem, jenže ten stále drží bezbrankový stav utkání.
13:13'
Korea to znova zkoušela, nicméně Lauridsen dobře zapracoval a okamžitě zakládá rychlý protiútok.
12:42'
První pěkná rychlá akce domácího národního celku končí nepřesným zpracováním Frederika Storma.
12:00'
Sang-uk Kim připisuje na konto Andersena další úspěšný zákrok. Dánsku se zatím vůbec nevede.
11:41'
Jesper Jensen Aabo neměl problém s napadajícími Korejci, neboť ti byli v signalizovaném ofsajdu.
11:14'
Frederik Andersen si připisuje další zákrok po střele U-sang Paka. Utkání je velmi unavené. Dánsko se přizpůsobilo asijskému tygrovi.
10:46'
Dánové opět nahodili před bránu, jenže zatím tady jim růže nepokvetou. Korejci jsou na tuhle taktiku připraveni.
10:29'
Brock Radunske málem vylekal Frederika Andersena, když mu kotouč sklouzl z velkého úhlu. Dánský brankář se asi zapotil.
09:26'
Po dalším dobrém zákroku Matta Daltona následuje první komerční přestávka utkání.
09:03'
Zajímavým faktem je, že Dánsko zatím dalo pouze dva góly při hře pět na pět. Zatím se tento fakt potvrzuje, kdy s Koreou hrají zatím vyrovnanou partii.
08:23'
Agilní Patrick Russell opět krouží kolem pravého křídla útoku. Nakonec vystřelil, nicméně jeden z hostujících obránců dobře blokuje.
08:05'
Jannik Hansen hledal před brankou Jakobsena, nicméně ten nedokázal usměrnit prudce letící puk za záda Daltona.
07:53'
Philip Larsen vyvezl krásně puk do útočného pásma, kde opět probíhá kombinace kolem mantinelu.
07:20'
Dánové stále nemají zápas v moci. Korea začala dnešní utkání velice aktivně a zatím je nebezpečnějším týmem.
06:50'
První velká šance Koreje! K zakončení se dostal Won-čon Kim na levém mezikruží. Mířil k pravé tyči, kterou ovšem trefil naprosto přesně.
06:11'
Ki-song Kim se dostal na ose hřiště k zakončení, jenže jeho pokus končí těsně vedle brány Andersona.
05:55'
Dánsku se zatím útočná fáze vůbec nedaří. Teď je na ledě druhá pětka, která má problém se dostat do útočné třetiny.
04:41'
Nicklas Jensen přihrál na Lauridsena, který vystřelil z mezikruží. Matt Dalton má další zákrok a potvrzuje, že jako jediný z asijského celku hraje na úrovni Mistrovství světa.
04:04'
Won-čong Kim dobře napadal a získal pro své mužstvo puk. Jeho spoluhráči ale nebyli tak úspěšní jako on, protože u kotouč rychle přišli.
03:42'
Korejci se pokoušeli vyhodit puk do středního pásma, nicméně ten končí na střídačce. Vhazovat se bude po levici Daltona.
03:07'
Brock Radunske nedovoleně zastavil jednoho z domácích hráčů, ovšem rozhodčí nechávají hru pokračovat.
02:39'
Dánové kombinují kolem mantinelů. Korejci se zatím jakž takž brání.
01:57'
Patrick Russell vyvezl puk do útočného pásma, objel bránu, kde přihrál na svého obránce. Poté Russell se hnal k teči, nicméně k té nedošlo. Matt Dalton má první zákrok.
01:33'
Sang-hun Šin si neporozuměl s Won-čon Kimem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:51'
Philip Larsen nedokázal udržet puk ve svém útočném pásmu. Dánové tak budou muset začít od začátku.
00:05'
Jižní Korea se vydala na první útočnou teč, jenže Ki-song Kim nepřesně přihrál.
00:01'

Dánsko: Andersen (Dahm) – Jensen Aabo, O. Lauridsen, Lassen, Larsen, Nicholas Jensen, Nielsen, Kristensen – Bjorkstrand (A), Nielsen, Bødker – Hardt (C), Regin, Storm – Nicklas Jensen, Jensen, Hansen – Jakobsen, Christensen, Russell (A) – Madsen.

Jižní Korea: Dalton (Song-če Pak) – Won-čon Kim, Young, Regan, Ton-ko I, Jong-čon Seo, Plante, Hjon-ho O – Č-h. Lee, Ki-song Kim, Sang-uk Kim – Radunske, Jin-Hui Ahn, Swift – Won-čong Kim, U-sang Pak, Sang-hun Šin – Hjun-čol Song, Jong-čon I, Sang-u Šin.

Rozhodčí: Oliver Gouin, Mikael Sjoqvist- Gleb Lazarev, Dustin McCrank.
Poslední tři vzájemné utkání:
09.11.17 Dánsko-Jižní Korea 7 : 4
09.02.17 Jižní Korea-Dánsko 4 : 2
12.02.16 Dánsko-Jižní Korea 2 : 0
Jižní Korea je na posledním místě skupiny B. V prvním čtyrech utkání nezískala ani bod, navíc má hrozivé skóre 2:29, takže mají velmi malé naděje na záchranu. V prvním utkání na Mistrovství světa podlehli 8:1 Finsku, poté o den později vyletěli s Kanadou 0:10. O dva dny později hráli proti Lotyšskému národnímu týmu, který jim opět uštědřil debakl, tentokrát 0:5. O den později hráli s Německem, které je nešetřilo a dalo jim výprask 6:1. Poslední páté utkání odehráli včera proti USA. sice vstřelili první branku utkání, jenže nakonec prohráli vysoko 13:1 a letošní MS je pro ně jako peklo na zemi.
Dánsko zažívá pohádkové Mistrovství světa na své domácí půdě. V Herningu si již došly pro tři výhry a jsou na krásném čtvrtém místě tabulky a jsou velice blízko postupu do playoff! K tomu jim nejspíš stačí porazit dnešního soupeře z Koreje. Dánsko v prvním utkání přehrálo 2:3 po nájezdech Německo, poté prohráli 0:4 s USA 7:1 s Kanadou, jenže poté senzačně zkrotili Finsko 2:3. V pátečním utkání lehce přehráli Norsko 3:0 a jsou na velice dobré cestě zažít životní turnaj své země.
Hezký den u sledování dalšího hracího dne Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku! V dnešním utkání se střetne domácí výběr, který vyzve Jižní Koreu. Utkání se odehraje v Jyske Bank Boxen aréně v Herningu. Utkáním vás provede Ondřej Klos.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.