MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Německo - 12. května 2018   12:15

Lotyšsko
Lotyšsko
36:54' Keninš (Abols, Balcers) • 40:15' Galvinš (Indrašis, Džerinš) • 47:53' Džerinš (M. Redlihs, Freibergs)
Německo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Statistiky utkání:

Střely na branku: 32:34
Vyloučení: 2:2
Vyhrané buly: 31:20
Je konec. Lotyšsko nakonec vyhrálo 3:1 a připisuje si velmi důležité tři body.
Do utkání vstoupili aktivněji Němci, ale ti obléhají v útočném pásmu spíše rohy kluziště. Ke konci třetiny přidali na plynu Lotyši a po pár možnostech se dočkali i přesilové hry.
Ve 37. minutě měli Němci šanci 2 na 1, tu ovšem nevyužili a tak se do stejného přečíslení dostali Lotyši. Jako první Rudolfs Balcers poslal puk na levou stranu, kde byl Rodrigo Abols, ten místo střely přihrál pod sebe, tam si sjel Ronalds Keninš a zakončoval takřka do prázdné brány. Skvělá a pohledná akce do prázdné svatyně přinesla Lotyšům vedení.
Do třetí třetiny vstoupilo Lotyšsko skvěle, když se po patnácti vteřinách prosadil Guntis Galvinš, který prostřelil Niklase Treutla. Ve 48. minutě šli Lotyši už do tříbrankového vedení, když byl Andris Džerinš velmi důrazný a vybojoval puk z podprotihráče a následně zakončil mezi betony. O dvacet sedm vteřin později sice Němci snížili, když Dominik Kahun po přihrávce svého kolegy zakončoval takřka do prázdné brány. V 58. minutě orazítkoval Patrick Hage levou tyč. Lotyšsko tak vyhrálo 3:1.
59:55'
Nyní se Němci dopustili ofsajdu a následně došlo k menší strkanici. Dnes už je o vítězi rozhodnuto.
59:48'
Lotyšsko vyhodilo kotouč a dokonce se ani nepíská zakázané uvolnění.
59:26'
Dennis Seidenberg vystřelil z levé strany, ale Elvis Merzlikins předvedl jistý zákrok.
59:02'
Následné buly vyhráli Lotyši a vysvobodili se ze své třetiny.
58:55'
Oddechový čas pro domácí.
58:55'
Oskars Cibulskis se dostal k puku ve své třetině, ale následně netrefil prázdnou bránu a píská se zakázané uvolnění.
58:30'
Německo hraje bez brankáře!
58:04'
Nyní se bojuje za bránou Lotyšska o puk, ale poté ho získali právě domácí.
57:51'
57:44'
Patrick Hager se dostal k puku před bránou, následně se skvěle vytočil a trefil levou tyč Merzlikinsovy svatyně!
57:05'
Yannic Seidenberg vypálil od modré, ovšem ta šla pouze do spoluhráče Yasina Ehlize.
56:24'
Němci začínají svůj tlak ze svého pásma, ale nyní už jsou v útočné třetině, kde ovšem Matthias Plachta napálil pouze lotyšského obránce.
56:02'
Lotyši vyhodili kotouč do středního pásma a musí se bránit přesilovce 5 na 4.
Dnešní utkání sleduje 8997 diváků.
55:51'
Oddechový čas pro hosty.
55:51'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Oskars Cibulskis – 2 min., hákování).
55:34'
Jonas Müller podklouzl a ztratil tak kotouč v útočném pásmu. Následná akce Lotyšska ovšem nic nepřinesla.
55:10'
Yasin Ehliz na sebe nabral hráče a následně přihrál před bránu, kde ovšem si německý hráč nezpracoval kotouč.
54:42'
Lotyši pouze dostali puk do útočného pásma a rychle jeli vystřídat.
54:20'
Mikelis Redlihs vystřelil pouze do brankáře Niklase Treutla a ten chytil kotouč do své výstroje.
54:02'
Stále nepřichází ten velký tlak Německa, jelikož Lotyši jsou v obranné fázi velmi pečliví.
53:32'
Německo vyhodilo kotouč pouze na zakázané uvolnění a hra se tak přesune zpátky před bránu Niklase Treutla.
52:50'
Němci stále drží kotouč ve své moci, ale nemohou se dostat ke střele.
51:24'
Leon Draisaitl si najel na pravou stranu a tak to zkusil bekhendem, ovšem Elvis Merzlikins byl připraven u své tyče a vyrazil kotouč zpátky do hry.
50:48'
Němci opět drží útočné pásmo, ale zatím se nemohou dostat ke střele, jelikož Lotyši velmi dobré brání.
49:49'
Marcel Noebels se dostal ke střele, ovšem ta skončila pouze v moci brankáře Elvies Merzlikinse.
48:20'
Německo právě vstřelilo branku!
Ovšem Němci rychle snižují opět na rozdíl dvou branek! Leon Draisaitl skvělou přihrávkou našel na levé straně DOMINIKA KAHUNA, před kterým se ocitla poloprázdná brána, jelikož se Elvis Merzlikins nestihl přemístit a tak si puk zpracoval a následně vystřelil a snížil na 1:3. Asistence: Leon Draisaitl, Yasin Ehliz.
47:53'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyši přidávají třetí branku a jsou velmi blízko k výhře! Mikelis Redlihs napálil puk do protihráče, kde ho ovšem skvěle vybojoval ANDRIS DŽERINS, který následně vystřelil přímo mezi betony Niklase Treutla a několik okamžiků ani nemohl uvěřit, že kotouč je opravdu v bráně. Lotyšsko tak vede 3:0. Asistence: Mikelis Redlihs, Ralfs Freibergs.
47:35'
Následně ale přišla střela Lotyšska, se kterou si Niklas Treutle poradil a chytil do své moci.
47:27'
Kristians Rubins si nezpracoval přihrávku u modré čáry a Lotyši se tak musejí z útočného pásma stěhovat ven.
46:22'
Rudolfs Balcers si klepl hokejkou o led aby dostal přihrávku, což se nakonec povedlo, ale jeho ránu vyrazil Niklas Treutle.
45:56'
Opět musel zasahovat Elvis Merzlikins a toho budou ke konci zápasu čekat krušné chvíle, jelikož tlak Němců se stupňuje.
45:25'
Nyní se ovšem dopředu dostali Lotyši, ale nic velkého nevytěžili.
44:50'
Němci jsou od druhé obdržené branky velmi aktivní, jelikož ví že musí vstřelit dvě branky, jinak jsou jejich naděje na postup do čtvrtfinále velmi mizivé.
44:06'
Nicolas Krämmer se snažil ještě dávat puk nečekaně před bránu, ale obrana Lotyšska tento záměr překazila.
43:40'
Markus Eisenschmid se dostal z bezprostřední blízkosti ke střele bekhendem, ale přestřelil lotyšskou svatyni.
42:48'
Perfektní akce Lotyšska skončila zakončením Rudolfsa Balcerse, ovšem Niklas Treutle byl připraven a chytil puk.
42:30'
Lotyši se nyní dostali do útočného pásma, ale do zakončení už ne.
41:37'
Nyní skončil kotouč v ochranné síti, když přišla hned po buly střela na Elvise Merzlikinse.
40:15'
Fantastický vstup Lotyšska do třetí třetiny! Miks Indrašis přihrál puk GUNTISOVI GALVINŠOVI, který ho čekal trochu jinde a tak si ho nejprve zpracoval a následně vypálil pod lapačku Niklase Treutla! Lotyši tak vedou 2:0! Asistence: Miks Indrašis, Andris Džerinš.

Vyhrané buly: 9:8
Druhá perioda je u konce a nakonec jsme se dočkali i branky. Utkání je stále vyrovnané a obě mužstva si zahrála přesilové hry, ovšem ani tentokrát je neproměnila v branku. Nakonec se ale gólu dočkalo jako první Lotyšsko. Ve 37. minutě měli Němci šanci 2 na 1, tu ovšem nevyužili a tak se do stejného přečíslení dostali Lotyši. Jako první Rudolfs Balcers poslal puk na levou stranu, kde byl Rodrigo Abols, ten místo střely přihrál pod sebe, tam si sjel Ronalds Keninš a zakončoval takřka do prázdné brány. Skvělá a pohledná akce do prázdné svatyně přinesla Lotyšům vedení.
40:00'
39:14'
Poté přišlo i zakončení, ale to chytil do své moci Niklas Treutle a následuje tak buly před německou svatyní.
38:10'
Lotyše tato branka nakopla a opět jsou v útočné třetině, kde si nyní vyměnili pár přihrávek.
36:54'
Lotyšsko jde do vedení! Němci byli ve velké šanci, když šli do přečíslení 2 na 1, ale Ralfs Freibergs předvedl skvělý obranný zákrok. Poté se dopředu dostali Lotyši rovněž v přečíslení 2 na 1. Jako první Rudolfs Balcers poslal puk na levou stranu, kde už mohl zakončovat Rodrigo Abols, ovšem ten to udělal kulišáčky a poslal kotouč před bránu, tam si sjel RONALDS KENINŠ a vystřelil do poloprázdné brány, kde se ještě snažil vyrazit puk obránce Německa, ale byl takřka bez šance. Asistence: Rodrigo Abols, Rudolfs Balcers.
36:12'
Marcel Noebels se snažil přihrát před bránu z pravé strany, ale to se mu nepovedlo.
35:37'
Patrick Hager vypálil prudkou ránu od modré, ale ta nakonec skončila vedle domácí brány.
35:17'
Uvis Balinskis napálil puk jen do bránícího hráče. Po chvíli se Lotyši dopustili ofsajdu.
34:30'
Nyní se Němci dostali do menšího tlaku a vypálili tři střely nakonec, ale Lotyši vyhodili kotouč až po půl minutě.
33:39'
Ronalds Keninš zkusil vypálit z velkého úhlu, ale jeho pokus šel jen nad bránu Treutla.
33:16'
Rihards Bukarts dostal nabito, ale modré vypálil pouze do hole německého hráče a puk tak doklouzal k brankáři Niklasu Treutlovi.
32:42'
Dennis Seidenberg vypálil od modré, ale Elvis Merzlikins byl připraven a vyrazil puk. Následně Lotyši vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
32:14'
A další zblokována střela hostů, ovšem tentokrát skončila v ochranné síti a následuje buly před jejich bránou.
31:57'
Ronalds Keninš si dal puk na forhend z pravé straně se pokusil vystřelit, ovšem jeho rána byla zblokována.
31:29'
Boj za německou bránou vyhráli hosté a vydali se dopředu.
31:09'
Matthias Plachta dostal přihrávku na pravou stranu, odkud vystřelil, ale puk skončil pouze v moci Elvise Merzlikinse. Leon Draisaitl už si odpykal svůj osobní trest a může se vrátit zpátky do hry.
30:43'
Frederik Tiffels vystartoval z trestné lavice velmi svižně a ušetřil svůj tým od zakázaného uvolnění.
30:35'
30:07'
Lotyši se dopustili zakázaného uvolnění a následuje buly před jejich bránou.
29:53'
Nakonec jako první vystřelil Kristaps Sotnieks, ale jeho rána šla pouze do betonů Niklase Treutla.
29:32'
Nyní už je Lotyšsko zformované v útočném pásmu a přichází řada přihrávek.
28:47'
Elvis Merzlikins si hodně zavařil, když vyjel proti puku, který stíhal Nicolas Krämmer, ale lotyšský brankář ho napálil přímo do něj, ovšem nakonec z toho Němec nic nevytěžil.
28:45'
Lotyši tak mají druhou přesilovou hru na přelomu zápasu.
28:35'
Vyloučení v týmu Německo (Frederik Tiffels – 2 min., hákování).
28:06'
Andris Džerinš zkusil nebezpečnou střelu bekhendem z otočky, ale ta skončila vedle brány.
27:49'
Němci nyní vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a následuje buly před bránou Niklase Treutla.
27:29'
Teodors Blugers se dostal do zakončení, ale v těžké situaci bekhendem zamířil jen vedle brány Niklase Treutla.
26:44'
Z ničeho nic se dostal k odraženému puku Daniel Pietta, ale jen těsně zamířil vedle pravé šibenice. Zatím nejsvětlejší okamžik ve druhé dvacetiminutovce.
26:20'
Ronalds Keninš málem využil zaváhání německého obránce, který nepřihrál dobře, ale nakonec Němci dostali puk zpátky do útočného pásma.
25:56'
Rodrigo Abols se nedostal přes dva obránce, kteří mu odebrali kotouč z hole.
25:18'
Andris Džerinš dostal naloženo v nějakém souboji a okamžitě odjel na střídačku, kdy si ještě držel ruku.
24:41'
A další zakončení skončila v moci Elvise Merzlikinse, který zatím nemusel vytáhnout žádný skvělý zákrok jako v souboji proti USA.
24:20'
Teodors Blugers skvěle zabojoval a pomohl tak své obraně, když odebral puk Jonasi Müllerovi, který se už připravoval na střelu.
23:48'
Niklas Treutle raději podržel puk v lapačce a následuje buly před jeho svatyní.
23:16'
Manuel Wiederer byl v dobré šanci, když se dostal k odraženému puku a mohl zakončit bekhendem do odkryté brány, ovšem kotouč se mu lehce zamotal mezi nohy a poté už byl brankář Elvis Merzlikins na svém místě.
23:06'
Ani Němci nevyužili první přesilovou hru, ale poté se ještě dostal ke střele Yasin Ehliz, ovšem tento pokus Elvis Merzlikins dobře viděl a následně kotouč lehce chytil.
22:57'
22:13'
Následně přišla hodně nepřesná přihrávka ze strany Německa a Lotyši vyhodili kotouč přes celé kluziště do bezpečí.
21:46'
Yannic Seidenberg vypálil tvrdou ránu, ale ta skončila u zákroku Elvise Merzlikinse.
21:07'
Nyní si první přesilovou hru zahraje i Německo a mají tak možnost otevřít skóre utkání.
21:03'
20:57'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Miks Indrašis – 2 min., podražení).
20:26'
Lotyši obsadili útočné pásmo, ale následná střela skončila jen na vyrážečce Niklase Treutla.

Vyhrané buly: 10:6
První třetina je u konce a stav je zatím bezbrankový. Obě mužstva ví že jde o hodně a z tohoto zápasu je každý bod velmi cenný. Do utkání vstoupili aktivněji Němci, ale ti obléhají v útočném pásmu spíše rohy kluziště. Ke konci třetiny přidali na plynu Lotyši a po pár možnostech se dočkali i přesilové hry, která se jim přenese i do druhé části utkání.
20:00'
19:42'
Nához na německou bránu udělal menší problémy hostům, ale nakonec Němci vyhodili kotouč.
19:25'
Lotyši si nakonec zahrají v první třetině přesilovou hru.
19:03'
Vyloučení v týmu Německo (Leon Draisaitl – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Marc Michaelis.
18:52'
Leon Draisaitl dlouhou dobu držel puk a poté hledal před bránou svého spoluhráče, ovšem nakonec z toho nic vážnějšího nebylo.
18:14'
Puk skončil po zblokované přihrávce mimo hrací plochu a následuje buly před bránou Elvise Merzlikinse.
17:46'
Jonas Müller zaváhal s přihrávkou ve svém vlastním pásmu a k puku se tak dostal soupeř, ovšem zakončení nakonec nepřišlo.
17:12'
Nicolas Krämmer jenom vyzkoušel pozornost Elvise Merzlikinse, který vyrazil puk ramenem.
16:41'
Nyní to zkusil od modré Rihards Bukarts, ale tuto ránu Niklas Treutle viděl a vyrazil.
16:11'
Roberts Bukarts se dostal po přihrávce od svého bratra ke střele, ale ta skončila vedle německé svatyně.
15:27'
Dominik Kahun si sjel za bránu, kde se zastavil a poslal puk na Leona Draisaitla, ale ten než vystřelil tak mu puk odebrala lotyšská obrana.
14:46'
Němci jsou aktivnější, než jeho soupeř, ovšem zatím se nedostali do žádné větší šance a Elvis Merzlikins tak nemusel nijak vážněji zasahovat.
14:13'
Patrick Hager nahodil puk do útočného pásma, ale tam byl puk sražen do ochranné sítě a následuje buly před bránou Elvise Merzlikinse.
13:55'
Nyní se hraje převážně ve středu hrací plochy. Poté přišla střela německého hráče, ale ta skončila jen nad svatyní Lotyšska.
12:43'
Roberts Bukarts se dostal ke střele, ovšem puk se odrazil k Leonu Draisaitlovi, kterému stal v cestě poslední obránce, ale ten mu puk skvěle odebral.
12:15'
Němci vyhodili kotouč jen do pásma Lotyšska a to tak může podniknout nový útok.
11:16'
Dominik Kahun se procpal z pravé strany dopředu a snažil se zakončit, ovšem lotyšský obránce ho zbrzdil dovoleným zákrokem a následně se německý útočník narazil o tyčku, ovšem posléze vstal a odjel na střídačku.
10:44'
Němci vyhodili puk pouze na zakázané uvolnění a hra se tak přesune před bránu Niklase Treutla.
10:37'
A opět ofsajd, tentokrát to byl němec Yannic Seidenberg, který byl v útočé třetině dřív než kotouč.
09:54'
Manuel Wiederer se snažil zakončit z pravé strany, ale puk už byl v moci Elvise Merzlikinse. Následně opět došlo k menší strkanici, ale nic vážného z toho nebylo.
09:35'
Rudolfs Balcers je lehce otřesený po tvrdém hitu německého hráče a rychle odjel na střídačku.
08:46'
Kristaps Sotnieks si nepohlídal přechod přes modrou čáru a rozhodčí opět odpískali ofsajd.
08:30'
Nyní byl připraven i brankář na druhé straně Niklas Treutle, který chytil ránu lotyšského hráče do výstroje.
08:17'
Yannic Seidenberg dostal po skvělé kombinaci přihrávku a z jedné vystřelil, ovšem Elvis Merzlikins jeho tvrdou ránu vyrazil.
07:48'
Lotyši vyhráli buly ve svém pásmu a následně se vysvobodili. Posléze ale puk vyhodili pouze k bráně Niklas Treutla.
06:49'
Přihrávka ze strany domácích sice šla do brankového prostoru, ale následně z toho nic nebylo.
06:10'
Lotyšsko pouze chvíli udrželo kotouč v útočné třetiny a dopředu tak jde opět Německo.
05:27'
Další ofsajd ze strany Německa. Po odpískání ještě Yannic Seidenberg strčil do protihráče a utkání je od začátku velmi vyostřené.
05:09'
Dominik Kahun si udělal místo a vystřelil, ovšem jeho zakončení nebylo nijak nebezpečné.
04:49'
Lotyši vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a následuje vhazování před bránou Elvise Merzlikinse.
03:46'
Miks Indrašis se dostal dopředu, následně dával přihrávku před bránu na Mikelise Redlihse, ale poté skončil kotouč pod lapačkou Niklase Treutla.
02:35'
Niklas Treutle měl štěstí, když proti střele nezasáhl dobře a puk se pouze odrazil od lapačky zpátky do hry.
02:10'
Nyní se německý hráč ocitl v ofsajdu, když byl v útočném pásmu o něco dřív než kotouč.
01:45'
Rudolfs Balcers se dostal dopředu po levé straně, ale Yannic Seidenberg se svezl po ledě a holí odpálil puk z hokejky protihráče.
00:58'
Lotyši se provinili ofsajdem a následuje tak buly ve středním pásmu.
00:22'
Matthias Plachta se postaral o první střelecký pokus, který mířil na bránu, ovšem Elvis Merzlikins puk vyrazil.
00:06'
Úvodní buly vyhrálo Německo a okamžitě se dostalo do útočného pásma.
00:01'

Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Galvinš, Cibulskis, Balinskis, Sotnieks, Rubins, Freibergs, Zile – Indrašis, Džerinš (A), M. Redlihs (A) – Keninš, Abols, Balcers – Roberts Bukarts (C), Blugers, Rihards Bukarts – Razgals, Jevpalovs, Pavlovs – Meija.

Německo: Treutle (Pielmeier) – M. Müller, Y. Seidenberg, D. Seidenberg (C), Holzer (A), J. Müller, Krupp, Mebus – Plachta, Hager, Eisenschmid – Michaelis, Tiffels, Noebels – Ehliz, Kahun, Draisaitl (A) – Krämmer, Pietta, Wiederer – Hofflin.

Rozhodčí: Timothy Mayer, Mikko Kaukokari – Andreas Malmqvist, Nicolas Fluri.

Německo:

Němci jsou o tom o něco hůř a aktuálně jsou na šestém místě s pěti body a skóre 12:12. V posledním utkání narazili na nováčka Jižní Koreu. V 11. minutě poslal Německo do vedení v přesilové hře Draisaitl. Po čtyřiceti jedna vteřinách ve druhé dvacetiminutovce využil početní výhodu i Ehliz. V polovině zápasu zvýšil náskok na tři branky Hager a ve 35. minutě přidal další branku Tiffels. Ve 49. minutě se přesně trefil podruhé Ehliz. V 53. minutě Němci využili už potřetí přesilovou hru, tentokrát se prosadil Seidenberg. Nakonec se ale dočkal taky tým z Asijského poloostrova, když se tři minuty před koncem v přesilové hře prosadil Radunske. Německo tak vyhrálo vysoce 6:1. Nejproduktivnějším hráčem je s osmi body (2+6) Draisaitl.

Lotyšsko:

Lotyši se momentálně nacházejí na pátém místě s šesti body a skóre 11:13. V posledním utkání narazili na favorita ze Spojených amerických států. A ve 12. minutě poslal USA do vedení Kreider, který se trefil v přesilové hře. Tři minuty před koncem první třetiny ovšem srovnal Balinskis. Ve 24. minutě šlo Lotyšsko dokonce do vedení, když přesilovku využil Džerinš. Nakonec tři minuty před koncem druhé periody srovnal White. Američané se za celý zápas nemohli dostat do tempa, zatím co Lotyši hráli jako o život. Ve třetí dvacetiminutovce přes vyrovnaný výkon branka nepadla a šlo se do prodloužení. V něm se po půl minutě dopustil faulu Cibulskis a o minutu později se trefil američan Atkinson. Lotyšsko tak prohrálo 2:3 v prodloužení. Nejproduktivnějšími hráči jsou se čtyřmi body (3+1 a 1+3) Balcers a Abols.
V dalším zápase tohoto turnaje se proti sobě utkají týmy Lotyšsko a Německo. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok na Mistrovství Světa. Tam skončila první třetina bezbrankově, ovšem druhou periodu Němci vyhráli 2:1. Do třetí dvacetiminutovky vstoupili lépe Lotyši a nakonec třicet tři vteřin před koncem základní hrací doby zachránil Němce od prohry Schutz. Poté v prodloužení branka nepadla a šlo se do nájezdů. V nich Německo jako jediné vstřelilo branku a vyhrálo 4:3. Nyní se bude hrát v Jyske Bank Boxen v Herningu. Tato hala nabídne kapacitu pro 12 000 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.