MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Finsko - 13. května 2018   20:15

Německo
Německo
25:56' Tiffels (Y. Seidenberg, Michaelis) • 38:48' Krupp (Hager, Eisenschmid) • 62:00' Eisenschmid (Kahun)
3:2
(0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)
Finsko
Finsko
02:26' Tolvanen  (Riikola) • 57:54' Aho  (Mikael Granlund, T. Teräväinen)
Německo
Niederberger (Pielmeier) – Y. Seidenberg (A), M. Müller, Holzer, D. Seidenberg (C), Krupp, J. Müller, Mebus – Plachta (A), Hager, Eisenschmid – Draisaitl, Ehliz, Kahun – Michaelis, Noebels, Tiffels – Krämmer, Uvira, Hofflin – Pietta.
Gouin (Kanada), Hribik (Česko) – Fluri (Švýcarsko), Gleb (Rusko)
Jyske Bank Boxen (Dánsko)
Finsko

Hotovo! Finové během čtyřiadvaceti hodin vyhráli nad Kanadou, ale zároveň prohráli s Německem. Po prohře s Dánskem se tak postarali o další překvapení. Přitom to byli hokejisté ze severu Evropy, kteří byli po většinu utkání lepší, především ve třetí třetině. Avšak Aho jen vyrovnal.

V prodloužení nedotáhl Kapanen svůj forhendový blafák a Němci z kontru využili Eisenschmidem protútok dva na jednoho proti Nutivaarovi. Německo je šesté ve své skupině a čeká jej v úterý souboj se čtvrtou Kanadou, která má však zítřejší utkání s Lotyšskem k dobru. Tudíž stříbrný tým z letošní olympiády zřejmě nepostoupí do čtvrtfinále.
62:00'
Německo právě vstřelilo branku!
Což Němci trestají! Z kontru ujeli do protiútoku dva na jednoho proti Nutivaarovi. Jenže i tak nahrával Kahun zleva přes zmiňovaného ležícího hráče na zadní tyč a MARKUS EISENSCHMID ukončil zápas střelou pod břevno. Asistence: Dominik Kahun.
61:49'
Kapanen mohl rozhodnout, zleva se dostal před bránícího hráče, ale nedotáhl svůj forhendový blafák okolo levého betonu brankáře.
61:04'
Po nahrávce Teräväinena vypíchl německý hráč Ahovi kotouč z pohledu Finů na útočné modré čáře.
60:28'
Dennis Seidenberg zleva proti Granlundovi ztratil útočné pásmo a přesunul se s kotoučem na holi do střední třetiny.
60:02'
Prodloužení hrané tři na tři začalo.
60:01'
Prodloužení, anebo samostatné nájezdy rozhodnou tenhle zápas. Pro Finy je bod (asi) málo. Zejména ve třetí třetině si vytvořili drtivý tlak, ale vytěžili z něj jen srovnání, když Sebastian Aho z pravého kruhu na přední tyč využil přesilovou hru.
60:00'
59:55'
Jenže následně už nikdo nevystřelil a čeká nás prodloužení.
59:35'
Finové si berou timeout.
59:28'
Aho nabral na pravém křídle velice dobrou rychlost, pak se snažil na středu procpat kotouč na branku Savinainen, ale tenhle scénář nepřipustil Holzer a Hager.
58:50'
Draisaitl a Kahun útočili po pravé straně, ale k zakončení na Hussa nedošlo.
58:24'
Kapanen vystřelil zprava na bližší tyč do levého betonu Niederbergera.
57:54'
Finsko právě vstřelilo branku!
Bylo by to kruté pro Finy, kdyby Němci tenhle zápas vyhráli! SEBASTIAN AHO zpracoval kotouč na pravém kruhu při nahrávce Granlunda z levého kruhu a střelou k přední tyči srovnává. Asistence: Mikael Granlund, Teuvo Teräväinen.
57:37'
Teräväinen si vyměnil kotouč s Ahem, ale poté otřel své zakončení z pravého kruhu o soupeře.
57:09'
Granlund tlačil kotouč z levého kruhu k druhé tyči, kde Niederberger vykopl levý beton.
56:27'
Ahovi na pravé straně po vyhraném buly po levici německého brankáře utekl kotouč do středního pásma.
56:20'
Němci šlapali vodu a Finové budou mít možnost, jak svůj tlak vyšperkovat třeba i v situaci šest na čtyři! Michaelis (GER) putuje na trestnou lavici za krosček proti Riikolovi před německou brankou.
56:00'
Kapanen se po kličce zbavil bránícího hráče, ale následná teč Jormakky ze středu dopadla vedle levé tyče.
55:21'
Finský kolotoč trval dál před německou obranu. Finsko by si zasloužilo srovnání a prodloužení za tlak ve třetí třetině.
54:41'
Teräväinen střílel zleva na přední tyč do pravé ruky Niederberga, ale nikoliv do vyrážečky!
54:16'
Teräväinenova střela z levého kruhu měla pořádnou razanci, ale šla do bránícího hokejisty.
53:34'
Také Rantanen byl na pravém křídle pořádně nebezpečný, ale Niederberger s pomocí bránící hráče udržel vedení Němců.
53:01'
Kapanen nahrál zprava do ohně, kam si sjel jeho spoluhráč Jormakka, ale nezpracoval kotouč, jinak by byl sám před brankou.
52:24'
Ehliz byl na levé straně v útočném pásmu u kotouče jako první, ale Koivisto se stihl vrátit do obrany a překazil vše Němcům.
51:58'
Po nahrávce Noebelse zakončoval Tiffels zleva vedle delšího dolního rohu branky střelou přes beka.
51:35'
Finská převaha ve třetí třetině je zřejmá, ale zatím stále vedou Němci o gól.
51:09'
Granlund neuspěl zprava proti protihráči a Němci vyhodili kotouč do středního pásma, aby nemohl být pískaný icing.
50:46'
Ve třetí třetině se stále hraje bez vyloučení.
50:15'
Hager nahrával na pravý kruh křížem, ale tam pálil jeho spoluhráč do bránícího hráče, který srazil kotouč vedle bližší tyče.
49:56'
Finové v ofsajdu na levé straně.
49:35'
Tolvanen a Jormakka bojovali v pravé části útočného pásma, ale Němci tenhle souboj nakonec vyhráli.
49:14'
Husso a ještě jeden Fin postrčili kotouč na pravé křídlo, odkud rychlý Riikola byl vychytaný Hussem při střele na přední tyč.
48:39'
Savinainen si zprava počínal taktéž na hranici pravidel, ale bude hrát nadále pět na pět.
47:53'
Yannic Seidenberg na pravé straně pouze odevzdal kotouč a kontr rozjíždí Aho.
47:07'
Teräväinen dělal Němcům na pravé straně problémy, ale ti vše ustáli bez zákroku Niederbergera.
46:21'
Heiskanen a Pesonen dostali puk na levý kruh, ale tam bylo zakončení Anttily z jedničky zablokováno.
45:44'
Němci v posledních zhruba dvou minutách vyrovnali hru a Husso už se tolik nenudí jako v úvodu třetí třetiny.
45:10'
Draisaitl měl na levé straně proti sobě dva hráče, ale dovezl kotouč do útočného pásma, kde mu ruku podal Müller.
44:47'
Jeden z Finů byl na levé straně držený a tady se asi mělo vylučovat.
44:40'
Draisaitl nahrál na levou stranu Ehlizovi, ale po zakončení na přední tyč si pomohl Husso lapačkou.
44:28'
Teräväinenovu střelu z pravého kruhu kryje uprostřed své branky bez problémů Niederberger.
44:10'
Icing Finska na pravé straně vinou Nutivaary.
43:40'
Finové jsou aktivnější ve třetí třetině, Němci se hlavně brání.
43:19'
Müller měl za německou brankou na starost Antillu až vypálil zprava Jormakka.
42:43'
Finové nahodili kotouč do útočného pásma a posléze měl kotouč na hokejce Antilla za brankou, jenže po otočce na pravé straně nepřekonal Niederbergera.
42:29'
Husso neriskoval a radši lapačkou před dojíždějícím protihráčem přerušil hru.
41:50'
Husso si zahrál hokejkou, ale následně nenašli společnou řeč Nutivaara a ještě jeden Fin na pravé straně na hranici útočné modré čáry.
41:20'
Ehliz zleva bez úspěchu napadal rozehrávku, ale Nutivaara posléze po přechodu do útočného pásma nezakončil.
40:39'
Rantanen měl po kříži zleva na pravém kruhu tutovku, ale sám před brankářem střílel vedle přední tyče.
40:03'
Granlund porazil na první vhazování Tiffelse.
40:01'
Druhá třetina byla vyrovnaná. Nikdo neměl převahu. Podstatnější, že Němci jsou blíže k výhře a Finové můžou po prohře s Dánskem opět překvapivě prohrát. Ve druhém dějství se prosadil Tiffels dorážkou okolo pravé nohy Hussa a ke konci poté Krupp zápěstím a s přispěním clonícího Plachty. V závěru také Finové trošku dávali najevo své negativní emoce a podrážděnost. Asi moc nepočítali s tím, že by mohli mít s Německem také problémy.
40:00'
39:43'
Aho servíroval puk křížem zprava na levý kruh, ale tam neudržel rovnováhu jeho spoluhráč.
39:17'
Aho útočil po pravé straně až z jedničky od modré čáry trefil Honka střelou na přední tyč pravý beton Niederbergera.
38:48'
BJÖRN KRUPP využil na postu levého beka na modré čáře nahrávky Hagera a zápěstím i díky cloně Plachty dostal puk za Hussa. Němci otáčí vývoj zápasu! Asistence: Patrick Hager, Markus Eisenschmid.
38:26'
Němci postupovali po pravé straně na finskou branku, ale všemu nakonec zabránil hokejkou na obranné modré čáře Nutivaara.
37:51'
Antilla byl na levé straně středního pásma tím posledním, kdo se dotkl kotouče při finském oslabení.
37:45'
Střela Yannica Seidenberga z osy hrací plochy byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě.
37:36'
Aho to nemyslel zle nahrávkou z levého kruhu, ale Heiskanen zprava z druhé vlny posunul kotouč špičkou hokejky nad horní tyč.
37:14'
Finové se dvakrát v krátkém sledu ubránili a nyní jdou do útoku po levé straně.
36:39'
Dlouhá kombinace Němců v útočném pásmu až tvrdá střela Plachty z hranice levého kruhu byla vykopnuta pravým betonem Hussa na přední tyči.
35:51'
Je to tak! Mäenalanen (FIN) dostane dvě minuty za nedovolené bránění zprava na útočné modré čáře.
35:51'
Kivisto je na levém křídle v ofsajdu a navíc by se mělo vylučovat z řad Finů.
35:30'
Němci byli pod tlakem, ale neprosadil se zprava Nutivaara a ani z levé strany Anttila.
35:07'
Nutivaara poslal kotouč zprava do brankoviště, kde byl Pesonen, ale také lapačka Niederbergera.
34:43'
Koivisto a Nutivaara se setkali s kotoučem v obranné třetině až zakončení prvního zmiňovaného bylo sraženo do ochranné sítě.
34:21'
Kostrbatá rozehrávka Finů, ale ti stále drží kotouč, konkrétně Aho na pravé straně středního pásma.
34:04'
Granlund byl na levé straně přistižen v ofsajdu, komerční pauza.
33:41'
Střele Nutivaary zprava na přední tyč nescházela razance, ale proti ní použil Niederbger svůj levý beton.
33:24'
Icing Finska.
32:59'
Finové vyhodili kotouč po pravé straně do středního pásma a Němci se nedostali do vedení při přesilové hře.
32:47'
Při křižné nahrávce byl na pravém kruhu blízko Draisaitl k překonání Hussa, ale svojí střelu umístil vedle bližší tyče, ke které se přesouval finský brankář a natahoval levý beton.
32:16'
Po nahrávce Draisaitla skončila střela Dennise Seidenberga vedle levé tyče.
31:34'
Dva na jednoho při oslabení! Anttilova tvrdá střela z pravého kruhu byla vyřazena Niederbergem a ten neinkasoval ani při snaze Aha o dorážku bekhendem.
31:12'
Kotouč šel při střele Hagera z levého kruhu vedle zadní tyče.
30:58'
Savinainen (FIN) posílá Finy do čtyř po hákování Michaelise před brankou Hussa.
30:44'
Mebus padl na pravé straně na led, ale faul to podle rozhodčích nebyl.
30:10'
Heiskainen a Granlund si přihrávali v obranném pásmu, ale Plachta dobře forčekoval až následovala ztráta Kapanena ve střední třetině.
29:52'
Zakázané uvolnění Němců na levé straně.
29:20'
Tolvanen vypálil zleva vedle přední tyče směrem na vyrážečku Niederbergera.
28:39'
Jormakka vybojoval kotouč na levé straně. Následně vykopl nohu Niederberger proti zakončení zprava na druhou tyč.
28:04'
Kahun byl aktivní za finskou brankou a Němci se drželi v útočné třetině až udělal chybu na pravé straně Uvira.
27:30'
Riikola zakončoval s příklepem zleva vedle bližšího dolního rohu branky.
27:02'
Honka přihrával na levou stranu Kapanenovi, ale ten ihned prohrál jeden na jednoho na útočné modré čáře.
25:56'
Němci vyhráli buly na pravém kruhu. Následně přišla střela z osy hřiště. Dva Finové tečovali kotouč tak nešťastně, že se FREDERIK TIFFELS otočil okolo bránícího hráče a po pravé noze Hussa vyrovnal. Asistence: Yannic Seidenberg, Marc Michaelis.
25:47'
Po nahození Němců přikryl Husso kotouč lapačkou a vhazovat se bude právě před brankářem Finů.
25:35'
Ehliz se staral o zábavu v německém útočném pásmu až Husso zasáhl proti zakončení Müllera zleva.
25:10'
Tolvanenovi na pravé straně utekl kotouč, stejně byl pískaný ofsajd.
24:42'
Němci jsou kompletní, tahle přesilovka Finů nepatřila mezi ty povedené.
24:12'
Pietta na pravé straně šetřil čas a poté umístil puk pouze za finskou branku.
23:38'
Aho a Teräväinen dirigovali přesilovku Finů až Aho z pravého kruhu poslal kotouč vedle přední tyče.
23:02'
Po rozehrávce Teräväinena neprošli Finové do útočného pásma a stále hrají pouze ve střední třetině.
22:45'
Střelu Aha zleva chytil Niederberger, hra je přerušena.
22:37'
Dvě minuty pro Plachtu (GER) za nedovolené bránění proti Anttilovi.
22:12'
Koivisto střílel z otočky na hranici levého beku po dobré práci Jormakky, ale k přesnému zakončení měl daleko.
21:39'
Kahun směřoval svou nahrávku zprava na levý kruh, ale o tomhle moc dobře věděla finská obrana.
20:59'
Holzer odehrál kotouč z pravé poloviny středního pásma pouze k protihráči a začátek akce Finů tak bere Savinainen.
20:23'
Heiskainen rozehrál na levou stranu, kde bojoval Granlund, avšak Němci si jej pokryli.
20:01'
Finové byli rozhodně aktivnější v první třetině. Dobře vstoupili do zápasu. Jako jediný se prosadil ve třetí minutě Tolvanen z levého kruhu na zadní tyč. Je radost se koukat na finskou hru. Jak hrají Finové s lehkostí, mají dobrý pohyb a bruslení. Jsou určitě aspirantem na medaili v Dánsku. Předvádí pohledný hokej. Němci toho naopak směrem dopředu moc neukázali a je vidět, že se po senzačním stříbru na olympijských hrách trápí.
20:00'
19:46'
Savinainen neměl šanci na úspěch za německou brankou proti snad třem hráčům.
19:22'
Kombinace Rantanena a Savinainena v pravé části útočného pásma střelou neskončila.
18:44'
Nutivaara byl volný na levé straně a posléze jsme viděli souboj za branku Němců, po kterém pokračuje na levém kruhu Granlund.
18:04'
Kahun si udělal výlet na pravé straně, ale bránící hráč mu čistě vypíchl kotouč.
17:20'
Draisaitl byl bráněný na hranici pravidel, ale nevylučuje se po zákroku v útočném pásmu Finů z pohledu kamery na levém kruhu.
17:04'
Po chybě Kapanena hráli Němci po levé straně, ale několik Finů vystoupilo na své obranné modré čáře proti Hagerovi.
16:37'
Kapanen kroužil na levém kruhu, následně byla finská střela z druhého kruhu zablokovaná.
16:15'
Teräväinen nahrál ze středu na pravý kruh Granlundovi, ten nastřelil puk do brankoviště, kde marně dorážel Aho a Savinainen.
15:31'
Němci po levé straně vyhodili a Finové rozehrávají za vlastní brankou.
15:14'
Při finském útoku po levé straně sekl Noebels (GER) Riikolu a dostane dvě minuty.
15:01'
Po dlouhém tlaku Finů zasahuje Husso a dáme si komerční pauzu.
14:47'
Husso toho proti střele zleva moc neviděl, ale jeho spoluhráči mu pomohli.
14:05'
Hagger zatlačil se svými spoluhráči Finy, ale z tlaku vyplynulo pouze zakončení Yannica Seidenberga zleva vedle první tyče.
13:29'
Anttila zakončil z otočky mezi kruhy pouze do levého vykopnutého betonu Niederbergera.
13:00'
Aho a Pesonen začali útok Finů až si Němci dali pozor na pravé straně na Mäenalainena.
12:40'
Draisaitl byl na pravé straně v ofsajdu.
12:07'
Honka byl součástí rozehrávky Finů až neprošel Jormakka v pravé části střední třetiny přes soupeře.
11:27'
Husso zastavil kotouč hokejkou pro Koivista. Následně jsou Finové usazení v útočném pásmu a kombinují i s Ahem.
10:55'
Rantanen neměl špatnou pozici na pravé straně a zkoušel to zápěstím k druhé tyči, skóre se však nezměnilo.
10:24'
Hokka a Heiskanen rozehrávali po levé straně, ale Finové ukončili své snažení ihned po přechodu do útočného pásma.
10:04'
Plachta si na levé straně obhodil protihráče. Načež z pravého kruhu posléze vypálil Eisenschmid, avšak pouze na přední tyč do lapačky Hussa.
09:10'
Draisaitl svedl zprava souboj s Koivistem, finský bek byl úspěšnější a Manninen tak může útočit.
08:47'
Postavení mimo hru také při útoku Němců po levém křídle.
08:39'
Ofsajd Finska na pravé straně.
08:24'
Finové působí hodně sebevědomě, věří si, dobře se pohybují.
07:56'
Aho byl na levé straně podle finských fanoušků faulovaný, ale rozhodčí takový názor nesdíleli.
07:31'
Finové jsou zatím aktivnější a Husso je prakticky bez práce.
06:53'
Granlund udělal kličku na pravém kruhu po levé ruce obránce a poté se natahoval po kotouči v pádu, hákovaný však podle rozhodčích nebyl.
06:11'
Icing Němců na levé straně.
05:46'
Koivisto si vyměnil kotouč se spoluhráčem a poté zakončoval z první z osy modré čáře, odražený kotouč si poté před brankou nenašel Anttila.
05:04'
Granlund tečoval u přední tyče zakončení Pokky zprava, ale puk šel mimo branku od hokejky prvního zmiňovaného.
04:33'
Kahun se spoluhráčem na středu chtěli využít finské chyby v rozehrávce, ale Husso si pohlídal zakončení bekhendem.
04:08'
Draisaitl měl kotouč dlouho na hokejce, ale bránící hráč jej dobře stínoval a nepustil k zakončení na Hussa.
03:49'
Niederberger přerušil hru levou rukou a vhazovat se bude před německou brankou.
03:34'
Nutivaara sehrál akci s Honkou, ale nikdo z Finů v útočném pásmu nevystřelil.
03:04'
Rantanen si na pravé straně kryl kotouč až o něj přišel, Němci však reagovali chybou ve středním pásmu.
02:56'
Souhra Anttily se spoluhráčem na levé straně končí ofsajdem.
02:26'
EELI TOLVANEN projel zprava na levý kruh a střelou zápěstím k zadní tyči otevírá skóre zápasu. Před branku si ještě sjížděl Riikola, aby clonil brankáři. 0:1. Asistence: Juuso Riikola.
02:00'
Kahun na tom byl velice dobře, co se týče forčekinku a Finové po pravé straně odevzdali kotouč Němcům.
01:27'
Kahun ztratil kotouč na pravé straně na útočné modré čáře, následně tak rozehrává Nutivaara.
00:54'
Dva Němci si nerozuměli na levé straně a odpověď vymýšlí Aho s Teräväinenem.
00:21'
Pokka minul zprava od modré čáry první tyč, ale ještě za brankou bojují Finové.
00:03'
Granlund vyhrál první buly.
00:01'

Německo: Pielmeier (Niederberger) – Y. Seidenberg (A), M. Müller, Holzer, D. Seidenberg (C), Krupp, J. Müller, Mebus – Plachta (A), Hager, Eisenschmid – Draisaitl, Ehliz, Kahun – Michaelis, Noebels, Tiffels – Krämmer, Uvira, Hofflin – Pietta.

Finsko: Husso (Säteri) – Pokka, Heiskanen, Koivisto, Nutivaara, Kivistö, Honka, Riikola – Kapanen, Mikael Granlund (C), Rantanen (A) – Savinainen, Aho (A), T. Teräväinen – Manninen, Jormakka, Tolvanen – Anttila, Mäenalanen, Pesonen – Palola.

Rozhodčí: Gouin (Kanada), Hribik (Česko) – Fluri (Švýcarsko), Gleb (Rusko).
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy utkaly v únoru letošního roku v rámci olympiády. Finsko tehdy porazilo Němce 5:2. Ti tak mají svému soupeři dnes co vracet.
Finsko

Finové jsou na druhém místě ve skupině B s dvanácti body a mají tak stále ve hře první místo. Ti od začátku šampionátu gólově nadělovali. Zejména Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen dělají soupeřům vrásky na čele a patří mezi vůbec nejproduktivnější hráče turnaje. Nejprve výsledky 8:1 smetli Jižní Koreu a Lotyšsko. 7:0 pak porazili Nory. Poslední duel proti domácímu Dánsku jim ale nevyšel, kdy padli těsně 2:3. Ovšem tři ztracené body si vrátili zpět po jasné výhře 5:1 nad Kanadou a i dnes by rádi plně bodovali.

Nejproduktivnější hráči Finska

1. Sebastian Aho 13 bodů (5+8)
2. Teuvo Teräväinen 13 bodů (5+8)
3. Mikko Rantanen 8 bodů (3+5)
Německo

Němečtí hokejisté jsou v tabulce ve skupině B, která se hraje v Herningu, na šestém místě a na svém kontě mají devět bodů. Stříbrní medailisté z letošní olympiády jsou zatím za očekáváním a stále musí bojovat o postup do vyřazovacích bojů. Zatím dokázali zvítězit pouze jednou, a to proti Jižní Koreji, kterou porazili 6:1. Ovšem s Dánskem, Norskem a Lotyšskem odešli jako poražený tým. Se severskými soupeři si alespoň dokázali připsat po jednom bodu, ale to pro ně rozhodně není potěšující. Aby si uchovali naději na play-off, měli by dnes rozhodně bodovat, což proti Finům nebude vůbec nic jednoduchého.

Nejproduktivnější hráči Německa

1. Leon Draisaitl 9 bodů (2+7)
2. Yasin Ehliz 5 bodů (3+2)
3. Matthias Plachta 5 bodů (0+5)
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje. V rámci dalšího hracího dne na právě probíhajícím mistrovství světa v ledním hokeji nás čeká souboj mezi Německem a Finskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.