MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  USA : Lotyšsko - 10. května 2018   16:15

USA
USA
11:39' Kreider (DeBrincat, D. Larkin) • 37:38' White (DeBrincat, P. Kane) • 61:23' Atkinson (J. Gaudreau, P. Kane)
3:2
(1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Lotyšsko
Lotyšsko
17:52' Balinskis  (Blugers, Rihards Bukarts) • 23:20' Džerinš  (Indrašis, Roberts Bukarts)
USA
Oliver Gouin, Konstantin Olenin – Dmitry Goljak, Andreas Malmqvist
Jyske Bank Boxen, Herning
Lotyšsko

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.

Vyloučení: 6:8
Američané nakonec vyhráli 3:2 po prodloužení, ale výkon to byl z jejich strany ostudný a za celý zápas se nedostali do tempa.
Ve 12. minutě mělo USA velkou možnost skórovat při přesilovce 5 na 3, což se jim taky povedlo, když střela Alexe DeBrincata přeskočila beton lotyšskému brankáři a následně dorazil kotouč do brány Chris Kreider. Lotyši působili odevzdaným dojmem, ale nakonec v 18. minutě srovnali. Uvis Balinskis od modré vystřelil, ovšem do rány mu sáhl Anders Lee, který změnil dráhu puku a ten zapadl k levé tyči. Ke konci třetiny se do šance dostalo jak USA tak Lotyšsko, ale branka už nepadla.
V poslední dvacetiminutovce jsme se branky nedočkali. Už ve 43. minutě byla střela lotyšského hráče ztečována Andersem Leem na tyč. Poté byla hra velmi vyrovnaná, ale gól už nepadl.
Nakonec se šlo do prodloužení, kde se už po půl minutě dopustil faulu hradecký Oskars Cibulskis. V přesilovce se k puku dostal Kane, který na sebe stáhl dva hráče, poté přihrál Gaudreaovi, který viděl u levé tyče volného Cama Atkinsona, ten si puk zpracoval bruslí a poté zavěsil do brány.

Spojené státy právě vstřelily branku!
Je hotovo! Kvalita nakonec zvítězila nad herním výkonem a USA berou dva body po výhře 3:2 v prodloužení. Kane na sebe stáhl dva hráče, uvolnil tak Johnnyho Gaudreau, který viděl u levé tyče volného CAMA ATKINSONA, ten si puk musel zpracovat nohou a následně holí zakončil do brány Merzlikinse. Američané tak využili přesilovou hru 4 na 3. Asistence: Johnny Gaudreau, Patrick Kane.
61:02'
Rána Patricka Kane byla zblokována, ale Američané jsou stále u puku.
60:41'
USA tak hraje přesilovku 4 na 3, ovšem Lotyši hned po buly vyhodili puk.
60:38'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Oskars Cibulskis – 2 min., držení hole).
60:03'
Lotyši se hned na začátku dopustili faulu a Američané to ještě zkoušejí ve čtyřech.

Vyloučení: 1:2
Třetí třetina je u konce a stav je stále nerozhodný 2:2. V poslední dvacetiminutovce jsme se branky nedočkali, ale pár šancí k vidění bylo. Už ve 43. minutě byla střela lotyšského hráče ztečována Andersem Leem na tyč. Lotyši hned hrají o něco líp než Američané, kteří se ani za šedesát minut nedostali do tempa a dnešní zápas připomíná spíš přátelské utkání.
60:00'
59:26'
Američané získali puk ve svém pásmu a následně se dostali za bránu Merzlikinse.
58:59'
Následně se dostal do střely bekhendem na druhé straně Rihards Bukarts, ovšem Keith Kinkaid jeho pokus chytil.
58:41'
Derek Ryan udělal neplechu před bránou, ale puk za záda Keitha Kinkaida nedostal.
58:15'
Lotyši opět vyhodili kotouč do pásma USA a minimálně bod jim z tohoto utkání stačí.
57:30'
Alex DeBrincat nabral dobrou rychlost a vypálil, ale Elvis Merzlikins byl připraven a chytil kotouč do své moci.
57:11'
56:46'
Rudolfs Balcers vypíchl puk a Američané musejí z útočného pásma ven.
56:25'
Po přihrávce Gaudreau se dostal ke střele Kane, ale ta skončila vedle brány Lotyšska.
55:55'
Opět měl před sebou místo Patrick Kane a tak vypálil tvrdou ránu, která přeskočila beton Elvisu Merzlikinsovi, ale ten nakonec skryl puk pod lapačku.
55:20'
Patrick Kane hledal před bránu hůl Atkinsona, ale následně puk opustil útočné pásmo.
55:11'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Mikelis Redlihs – 2 min., nedovolené bránění brankáři).
54:40'
Poté se dostal dopředu Chris Kreider, ale přestřelil lotyšskou bránu.
53:56'
Teodors Blugers se snažil vystřelit bekhendem, ale to se mu nepovedlo. Poté opět Blugers překvapil Kinkaida, ale ani tentokrát nedostal puk za jeho záda.
53:16'
Američané mají problém s přihrávkami už ve středním pásmu a stále se nedostali do herního tempa. Dnes mají Lotyši velkou možnost získat body.
52:35'
Rihards Bukarts byl v útočném pásmu o něco dřív a rozhodčí mu odpískali ofsajd.
52:20'
Po pár přihrávkách se dostal do zakončení Nick Jensen, ale Elvis Merzlikins byl připraven.
51:27'
Mikelis Redlihs se ocitl v dobré šanci a z boku vypálil pouze do tyče, kde ale byl připraven Keith Kinkaid.
51:11'
Následná střela amerického hráče byla zblokována do ochranné sítě.
50:39'
Ronalds Keninš se skvěle uvolnil a vystřelil, ovšem Keith Kinkaid si připsal další zákrok betonem.
50:00'
Je před námi posledních deset minut základní hrací doby a stav je stále 2:2. Američané se od první minuty stále neprobudili a nehrají v dobré tempu. Lotyši dnes hrají jako o život.
49:40'
Johnny Gaudreau skvěle prošel přes dva hráče, ale následné zakončení bekhendem nebylo nebezpečné.
48:38'
Domácí i hosté v plném počtu.
48:38'
Dylan Larkin si nezpracoval přihrávku z pravé strany, když mu puk přeskočil hůl.
47:54'
Miks Indrašis se poté dostal ke střele, když Patrick Kane jel strašně dlouho na střídačku a Lotyši se tak dostali do přečíslení, ovšem puk následně chytil Keith Kinkaid.
47:38'
Američané se nedostali ke střele a dopředu tak de Lotyšsko.
46:38'
Vyloučení v týmu USA (Johnny Gaudreau – 2 min., krosček).
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Andris Džerinš – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
46:18'
Connor Murphy se dostal ke střele z pravé strany, ale Elvis Merzlikins, i když nepředvedl jistý zákrok tak udržel puk ve své výstroji.
46:00'
Nyní Lotyši vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a následuje buly před bránou Elvise Merzlikinse.
45:17'
Johnny Gaudreau se dostal ke střele bekhendem, ale tu chytil do své moci Elvis Merzlikins.
44:21'
Po buly se ihned dostal ke střele Patrick Kane, ale Elvis Merzlikins byl připraven a předvedl další dobrý zákrok.
44:19'
Anders Lee chtěl odčinit dnešní nepovedený výkon, ale jeho střela byla zblokována do ochranné sítě.
44:00'
Teodors Blugers se nyní rozčiloval, jelikož byl před obráncem dřív, ale nakonec rozhodčí svůj verdikt nezměnili a odpískali Lotyšsku zakázané uvolnění.
43:43'
Quinn Hughes tělem vytlačil Rudolfse Balcerse, který nakonec vystřelil, ale s tímto pokusem si lehce poradil Keith Kinkaid.
43:15'
Johnny Gaudreau dával puk na levou stranu, kde ale nebyl žádný americký hráč a USA tak musí pryč z útočné třetiny.
42:13'
Rihards Bukarts si objel bránu a následně předal puk svému spoluhráčovi, který od modré vypálil, ovšem Anders Lee jeho střelu ztečoval na tyč!
41:34'
Alex DeBrincat nabral rychlost, ale jeho následné zakončení skončilo vedle brány Elvise Merzlikinse.
40:52'
Lotyšsko vlétlo i do třetí třetiny velmi aktivně, ale nakonec střela na bránu Kinkaida nepřišla.

Vyloučení: 3:2
Druhá dvacetiminutovka je u konce a stav je stále nerozhodný 2:2. Do druhé periody vlétli Lotyši naplno a Teodors Blugers se po minutě a půl dostal do úniku, ovšem s jeho zakončením si Keith Kinkaid poradil. Ve 24. minutě mělo Lotyšsko přesilovou hru, kterou využilo, když Miks Indrašis vypálil z pravé strany, poté se puk dostal pod betony brankáře Kinkaida, kde ho dorazil do brány Andris Džerinš. Ve 38. minutě ovšem přišlo vyrovnání. Colin White dostal přihrávku na pravou stranu, odkud vypálil přesně nad betony a mezi stehny brankáře Merzlikinse a následně puk zapadl do lotyšské svatyně.
40:00'
39:56'
Lotyši se poté dostali 2 na 1, ale přihrávka Rodrigo Abolse byla sražená vedle brány.
39:34'
Patrick Kane udržel pásmo Američanů, ale nakonec se nic vážného nestalo.
38:38'
Američané jsou po vstřelené brance ihned aktivnější, ale následná střela skončila pouze vedle brány Elvise Merzlikinse.
37:38'
Je srovnáno! COLIN WHITE dostal přihrávku na pravou stranu od DeBrincata, kde vypálil nad betony mezi stehna brankáře Elvise Merzlikinse a kotouč skončil v bráně! Asistence: Alex DeBrincat, Patrick Kane.
36:36'
Nyní Lotyšsko drží kotouč na své polovině a nepouští Američany k ničemu.
35:57'
A opět střela Američanů skončila v moci brankáře Elvise Merzlikinse.
35:18'
Kaneova střela byla sražená mimo bránu. Následně to byl opět Patrick Kane, který svou ránou protáhl Elvise Merzlikinse, který vymrštil beton.
34:25'
Uvis Balinskis vystihl přihrávku soupeře, ale následně ztratil kotouč.
33:36'
Lotyšsko se ubránilo v oslabení a nyní drží puk v útočné třetině.
32:58'
32:21'
Potom co Anders Lee schytal dvě střely vlastních hráčů mu nakonec bylo odpískáno postaveno v brankovišti a tento americký útočník dnes nemá svůj den.
31:58'
Střela amerického hráče trefila pouze Leeho. Američané dnes nehrají dobře ani v přesilových hrách, kdy jim puk přeskakuje hole.
31:38'
31:08'
Opět to byl Patrick Kane, který se dostal ke střele, ale ta šla přímo do brankáře Elvise Merzlikinse.
30:58'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Andris Džerinš – 2 min., hákování).
30:58'
Lotyšský hráč se dopustil faulu a Američané to ještě zkoušeli v pěti, následně se Patrick Kane nahrnul před bránu, ale tam byl jistý Elvis Merzlikins.
30:06'
Střela lotyšského hráče nebyla vůbec špatná a Keith Kinkaid několik vteřin nevěděl kde je kotouč.
29:38'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Rodrigo Abols – 2 min., krosček).
29:04'
Patrick Kane se snažil prostrčit kotouč k levé tyči, ovšem tam byl Elvis Merzlikins. Následně došlo k další potyčce mezi hráči a tohle bude ještě divoký zápas.
28:44'
Neal Pionk poslal hned dvě tvrdé rány od modré čáry, ale s oběma si poradil brankář Elvis Merzlikins.
28:31'
Cam Atkinson jen vyjel z trestné lavice a dostal se ke střele, ovšem ta skončila v moci Elvise Merzlikinse.
28:12'
27:06'
Lotyšsko drží útočné pásmo, ale zatím obě dvě střely skončily vedle brány Kinkaida.
26:12'
Američané mají další problém, jelikož jdou do oslabení. Rozhodčí lehce poškodil USA, když Rodrigo Abols projížděl brankovištěm, kde ho Keith Kinkaid podrazil. Ovšem to samé se odehrálo před pěti minutami, kde byl vyloučen americký hráč.
26:12'
Vyloučení v týmu USA (Keith Kinkaid – 2 min., podražení). Trest odpyká Cam Atkinson.
26:01'
Blake Coleman si nezpracoval poměrně jednoduchou přihrávku a Američané jsou ještě duchem v šatně.
25:25'
Opět se Lotyši dostali dopředu a po skvělém manévru se naskytla šance, kterou ale hostující hráč nevyužil.
24:48'
Střela amerického hráče minula bránu Elvise Merzlikinse.
23:20'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyši využívají přesilovou hru a jdou do vedení! Roberts Bukarts našel skvělou přihrávkou na pravé straně Mikse Indrašise, který vypálil a kotouč se zamotal pod betony Keitha Kinkaida, kde ho dorazil do brány ANDRIS DŽERINS! Američané se stále neprobudili a možná se schyluje k momentálně největšímu překvapení turnaje! Asistence: Miks Indrašis, Roberts Bukarts.
22:39'
Začátek druhé periody zatím patří Lotyšsku a to si nyní zahraje další přesilovou hru.
22:31'
Vyloučení v týmu USA (Anders Lee – 2 min., nedovolené bránění).
21:37'
Teodors Blugers se z ničeho nic dostal do samostatného úniku, ale jeho zakončení nebylo nijak důrazné a Keith Kinkaid vyrazil kotouč betonem. Lotyšsko tak nejde do vedení!
20:52'
Dylan Larkin se dostal ke střele, ale ta byla zblokována vedle hostující svatyně.
20:16'
Lotyši se hned dostali ke střele, ale ta skončila vedle brány Keitha Kinkaida.

Vyloučení: 2:3
První třetina je u konce a stav je překvapivě nerozhodný 1:1. Až na poslední tři minuty utkání připomíná spíše přátelský zápas, jelikož obě dvě mužstva nehraj ani na půl plynu. Ve 12. minutě mělo USA velkou možnost skórovat při přesilovce 5 na 3, což se jim taky povedlo, když střela Alexe DeBrincata přeskočila beton lotyšskému brankáři a následně dorazil kotouč do brány Chris Kreider. Lotyši působili odevzdaným dojmem, ale nakonec v 18. minutě srovnali. Uvis Balinskis od modré vystřelil, ovšem do rány mu sáhl Anders Lee, který změnil dráhu puku a ten zapadl k levé tyči. Ke konci třetiny se do šance dostalo jak USA tak Lotyšsko, ale branka už nepadla. Až na tyto momenty je zápas zatím velice neatraktivní a uvidíme co Američané předvedou ve druhé třetině, jelikož jejich dnešní výkon je kolem 30%.
20:00'
19:48'
Lotyšsko málem šlo do vedení, když se Rodrigo Abols dostal k odraženému puku před bránou Keitha Kinkaida, ale z bezprostřední blízkosti zamířil těsně vedle levé tyče!
18:30'
Cam Atkinson mohl rychle svrhnout vedení opět na americkou stranu, ovšem jeho střelu bekhendem fantasticky zneškodnil Elvis Merzlikins!
17:52'
Lotyšsko z ničeho nic srovnává stav na 1:1! Američané to s velmi lehkou hrou přehnali a jsou potrestáni. UVIS BALINSKIS vystřelil od modré čáry, ovšem do rány vložil hůl Anders Lee, který naprosto změnil směr a kotouč zapadl přesně k levé tyči. Asistence: Teodors Blugers, Rihards Bukarts.
17:25'
Nick Jensen dával puk před bránu z pravé strany, ale Lotyši ho dokázali vyhodit do středního pásma.
16:54'
Rodrigo Abols se dostal dopředu po levé straně a vystřelil, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě. Následuje tak buly před bránou Keitha Kinkaida.
16:13'
Alex DeBrincat přišel na chvíli o kotouč, ale nakonec se k němu posléze dostal Anders Lee, který ovšem vystřelil vedle hostující brány.
15:13'
USA opět drží kotouč v útočné třetině, ale žádná střela nebyla nebezpečná.
14:26'
Elvis Merzlikins si hodně zavařil, když chtěl zastavit puk za svou bránou, ovšem zaklopýtl a málem i spadl.
14:11'
Anders Lee vypálil od modré čáry, ovšem jeho rána byla ztečována americkým hráčem do ochranné sítě a následuje buly ve středním pásmu.
13:48'
Po boji na levé straně se k puku dostali Američané a udrželi tak útočné pásmo.
12:52'
Lotyšsko se snažilo rychle odpovědět, ale jejich střela opět minula americkou bránu.
11:39'
Nyní už USA využívají přesilovou hru a vedou 1:0! Střela Alexe DeBrincata přeskočila brankáři Merzlikinsovi beton a následně byl v brankovišti velmi důrazný CHRIS KREIDER, který uklidil kotouč do lotyšské svatyně. Asistence: Alex DeBrincat, Dylan Larkin.
11:26'
Nyní se Will Butcher dostal ke střele, ale ta byla zblokována Teodorsem Blugersem do ochranné sítě. Zatím Američané nepředvádějí dobrou hru a ani v přesilovce 5 na 3 neohrozili bránu Elvise Merzlikinse.
10:47'
USA mají velkou možnost se dostat do vedení, jelikož mají po dvou špatných střídáních Lotyšska přesilovku 5 na 3.
10:34'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Rudolfs Balcers.
10:03'
Will Butcher dvakrát napřáhl, ovšem nakonec ani jednou nevystřelil a posléze Lotyši vyhodili kotouč.
09:39'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Frenks Razgals.
09:19'
08:57'
Dylan Larkin se ovšem dostal k puku a po chvíli vystřelil Derek Ryan, ale jeho zakončení šlo vedle soupeřovy brány.
08:39'
Američané ale opět pouze vyhodili kotouč přes celou hrací plochu.
07:50'
Rudolfs Balcers se uvolnil a v dobré příležitosti vystřelil, ovšem jeho pokus skončil vedle pravé tyče.
07:41'
Lotyši tak mají už druhou přesilovou hru v dnešním zápase a Američané jsou od začátku utkání velmi podráždění.
07:19'
Vyloučení v týmu USA (Alec Martinez – 2 min., vysoká hůl).
07:18'
Lotyšsko se dostalo až ke střele, ovšem následně rozhodčí zvedl ruku a bude se vylučovat.
06:31'
Opět se Američané dopustili ofsajdu a zhatili tak další útok.
06:24'
Johnny Gaudreau byl lehce zahákovaný, ovšem rozhodčí nechali hru plynout dál.
06:01'
Nyní se USA provinilo ofsajdem a následuje vhazování ve středním pásmu.
05:30'
Alex DeBrincat získal kotouč ve středu hrací plochy a USA se rázem dostalo do přečíslení 2 na 1, ovšem po přihrávce na Sonnyho Milana Američané ztratili kotouč.
04:47'
Ani Američané tak neproměnili přesilovou hru v branku, ale zůstanou v pásmu Lotyšska, jelikož to se dopustilo zakázaného uvolnění.
04:26'
03:55'
Johnny Gaudreau lacině ztratil kotouč a Lotyši ho vyvezli až k bráně Kinkaida, kde se Teodors Blugers snažil vystřelit z otočky.
03:25'
Anders Lee hledal před bránou Cama Atkinsona, ale po zmatku před lotyšskou svatyní skončil puk za ní.
02:29'
02:26'
V přesilové hře Lotyšska se nic zajímavého nestalo a potom co se Chris Kreider dostane z trestné lavice bude mít USA přesilovku.
02:26'
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Rihards Bukarts – 2 min., podražení).
01:40'
Hosté drží kotouč v útočné pásmu, ale posléze Američané vyhodili kotouč přes celé kluziště.
00:37'
Lotyšsko si už po necelé půl minutě hry zahraje přesilovou hru. Ovšem USA zatím na tomto turnaji nedostalo v oslabení ani branku.
00:29'
Vyloučení v týmu USA (Chris Kreider – 2 min., držení).
00:15'
Úvodní buly vyhrály Spojené státy americké a po chvíli se dostali ke střele, ovšem tam minula bránu Elvise Merzlikinse.
00:01'

USA: Kinkaid (Darling) – C. Murphy (A), Martinez, Jensen, Butcher, Pionk, Oesterle, Hughes – P. Kane (C), White, DeBrincat – Atkinson, D. Larkin (A), Kreider – J. Gaudreau, D. Ryan, Lee – T. Thompson, Coleman, Gibbons – Milano.

Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Galvinš, Cibulskis, Balinskis, Sotnieks (A), Rubins, Freibergs, Zile – M. Redlihs, Džerinš, Indrašis (A) – Keninš, Balcers, Abols – Rihards Bukarts, Blugers, Roberts Bukarts (C) – Razgals, Jevpalovs, Pavlovs – Meija.

Rozhodčí: Oliver Gouin, Konstantin Olenin – Dmitry Goljak, Andreas Malmqvist.
Lotyšsko:

Lotyšsko se nachází na šestém místě s pěti body a skóre 9:10. V prvním utkání dokázalo vyhrát 3:2 s Norskem po prodloužení. Ve druhém zápase ovšem narazilo na Finsko, které jim nadělilo debakl 8:1. V posledním utkání se ovšem utkali s Jižní Koreou. Ve 12. minutě otevřel skóre utkání lotyš Meija. V 19. minutě přidal branku Kenins. Ve 29. minutě šlo Lotyšsko už do tříbrankového vedení, když se prosadil Bukarts. Ve 42. minutě se trefil i Balcers a nakonec poslední branku vteřinu před koncem zápasu přidal opět Bukarts. Lotyšsko tak vyhrálo vysoce 5:0. Nejproduktivnějšími hráči jsou se čtyřmi body (3+1 a 1+3) Balcers a Abols.
USA:

USA se momentálně nachází na druhém místě s osmi body a skóre 12:4. V prvním utkání se utkalo s Kanadou, kterou Američané dost potrápili a nakonec po nájezdech vyhráli 5:4. Ve druhém utkání přejeli domácí Dánsko 4:0 a v posledním zápase narazili na Německo. Opět se očekávala snadná výhra, ovšem první branku vstřelil až po polovině hry Kane. Ve 33. minutě zvýšil náskok USA Ryan. Devět minut před koncem základní hrací doby přidal třetí branku Američanů De Brincat a USA vyhrálo 3:0. Nejproduktivnějším hráčem je s pěti body (1+4) Patrick Kane.
V dalším utkání tohoto turnaje se proti sobě utkají týmy USA a Lotyšsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala při loňském Mistrovství Světa a Lotyšsko vedlo po 21. minutách překvapivě 2:0. Ovšem nakonec stav po druhé třetině byl 3:3. V poslední třetí periodě Američané přidali dvě branky a vyhráli 5:3. Nyní se bude hrát v Jyske Bank Boxen v Herningu. Tato hala nabídne kapacitu pro 12 000 diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.