MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Švédsko - 10. května 2019   20:15

Česko
Česko
01:55' J. Vrána (D. Kubalík) • 36:36' D. Kubalík (Jan Kovář) • 40:33' Frolík (Simon, Voráček) • 55:50' J. Vrána (Hronek) • 59:05' Jan Kovář (Voráček)
5:2
(1:0, 1:2, 3:0)
Švédsko
Švédsko
20:24' Hörnqvist  (W. Nylander, E. Pettersson) • 23:01' Lindblom  (E. Gustafsson, Bratt)
Česko
Gofman, Iverson – Hancock, Sormunen
Zimní stadion Ondreje Nepely, Bratislava
8723 diváků
Švédsko

Pro dnešní večer je to od nás z Bratislavy i Košic všechno. S konstatováním, že kromě České republiky překvapilo také Slovensko, které zdolalo nadupaný výběr USA 4:1, se s vámi loučíme. Již v sobotu ale nabídneme přenosy ze všech zápasů, které se budou hrát. Děkujeme, že nás sledujete a přejeme krásný večer a dobrou noc.
Střely na bránu:

Česká republika – 32
Švédsko – 32
Zápas byl hodně vyrovnaný a patřičně vyhecovaný. Nejdůležitějším a zlomovým okamžikem byl bezpochyby vstup do třetí třetiny, který Češi zvládli znamenitě. Michael Frolík totiž doklepl puk do prázdné brány a byli to Švédi, kdo musel dobývat. Obrana fungovala skvěle a když náhodou zaspala, zaskočil skvělý Patrik Bartošák.
Senzační vstup do šampionátu, ve který asi věřil málokdo. Česká republika vítězí nad Švédskem poměrem 5:2! Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni Elias Pettersson a dvougólový hrdina Jakub Vrána!
59:59'
Další hromadná šarvátka uprostřed hřiště, ale tu už rozhodčí nechají bez trestů. Česko vítězí nad úřadujícími mistry světa 5:2!
59:26'
Čtveřice hráčů inkasuje dvouminutové tresty za hrubost. Jsou to Radko Gudas a David Sklenička na české straně a Robert Hägg a Dennis Rasmussen na švédské straně.
59:26'
Švédi neunáší porážku a nevybíravě atakovali českého gólmana. Vznikla z toho hodně ostrá šarvátka, za kterou určitě přijdou tresty. Mezi tím v hale zní písnička od Josefa Melena „Ne, pětku ne!“
59:05'
Česko právě vstřelilo branku!
Hotovo, rozhodnuto, Češi podruhé v řadě získají skalp úřadujících mistrů světa, tentokrát dokonce v úvodním zápase mistrovství světa! Elias Lindholm neudržel kotouč, o který ho připravil Jakub Voráček. Ten našel na pravé straně rozjetého JANA KOVÁŘE, jenž bez problémů trefil odkrytou bránu. Asistence: Jakub Voráček.
58:15'
Konečně se český tým dostal ze sevření a alespoň na moment si odpočinul. Češi měli dokonce puk v útočném pásmu, ale neměli prostor na střelu do prázdné brány. Pak následovala sporná situace kolem modré čáry, která mohla být posouzena jako úmyslný ofsajd Švédska.
57:58'
Další rána z vrcholku kruhu, kterou měl na svědomí Elias Lindholm. Opět ale skončila ve výstroji jednoho z nejlepších hráčů dnešního zápasu – Patrika Bartošáka.
57:25'
Velká skrumáž před českou bránou, ale Bartošák udržel puk před brankovou čárou. Švédsko je ale stále nalezlé v útočné třetině.
57:15'
Seveřané se snaží útočit a drží puk v útočném pásmu. Od modré čáry napřáhl Mattias Ekholm, ale Patrik Bartošák měl dobrý výhled a naprosto s přehledem schoval kotouč do výstroje.
56:40'
Švédsko nemá na co čekat a zkouší to bez brankáře!
55:50'
Panečku, to je debut! JAKUB VRÁNA dostal přihrávku přes celé hřiště do jízdy od Filipa Hronka, který skvěle vypíchl puk. Útočník Washingtonu zamířil do protějšího horního rohu, trefil se neomylně a přidal druhý gól v zápase! Asistence: Filip Hronek.
55:40'
Řepík předvedl úžasnou obrannou hru a vytlačil Švédy pryč z pásma.
55:20'
Švédsko má obrovský tlak. Češi příliš nestíhají bruslit.
54:52'
Mattias Ekholm byl v dobré pozici, ale jeho střela skončila sražena těsně mimo!
54:52'
Češi udělali chybu v útočném pásmu a Ondřej Palát ji uhasil jen za cenu nedovoleného bránění. To je velká škoda pro české barvy.
54:04'
Jenže přichází útočný faul modro-žlutých! Elias Pettersson se dopustil podrážení. Pak ještě přišla menší strkanice, kterou sudí také trestají. Jan Kovář a Patric Hörnqvist jdou sedět za nesportovní chování.
53:55'
Moravčík neodvezl puk do bezpečí, takže Švédsko jde opět do útoku.
53:45'
Patrik Bartošák uklidnil hru. Do konce třetí třetiny zbývá více než šest minut. To vše se odehrává před zraky už legendárního fanouška České republiky, kterým je Fantomas!
53:33'
Šance pokračují, snad to nebude Česko mrzet. Jakub Vrána už chtěl střílet do poloprázdné brány, ale na poslední chvíli se objevila hokejka Antona Landera a uklidila puk do rohu.
52:44'
Dominik Simon zachytil příšernou rozehrávku Lindbloma středem a střílel tahem, jenže vysoko přestřelil!
52:35'
Tomáš Zohorna neprostřelil bránícího hráče. Skvělý manévr pak předvedl také Dmitrij Jaškin, ale ani jeho rána neprošla.
52:23'
Dnešní utkání sleduje 8723 skvělých diváků.
52:23'
Od mantinelu také přišla střela a poté ještě seknutí do českého gólmana, které bylo patřičně potrestáno. Opět se ale vylučovat nebude.
52:05'
Opět je puk v českém obranném pásmu. Hraje se ale u mantinelu, kde nehrozí nebezpečí.
51:49'
Elias Lindholm dostal mezi kruhy trochu prostoru a vyslal na bránu České republiky skákavou střelu. Tu ale zachytil Bartošák do výstroje a uklidnil tuto pasáž hry.
51:15'
Hraje se dlouho bez přerušení, hráči v bílých dresech stojí na modré čáře a snaží se likvidovat všechny útočné akce seveřanů.
50:41'
Jakub Vrána střílel od mantinelu a Filip Chytil ztečoval jeho ránu na horní síťku švédské brány!
50:14'
Jakub Vrána měl na hokejce dost možná rozhodnutí! Dostal výtečnou přihrávku od Jana Kováře a z velké blízkosti napálil švédského gólmana!
49:38'
Švédsko je teď jasně lepší a pořád tlačí. Další střelu zapsal Erik Gustafsson, ale opět orazítkovala pouze pravý beton Patrika Bartošáka.
49:24'
Mario Kempe pálil z vrcholku kruhů a Patrik Bartošák měl velké problémy, protože se potýkal s clonícím hráčem na hranici brankoviště. Všechno ale dobře dopadlo.
48:56'
Oba týmy jsou už kompletní a pokračuje se v klasickém počtu hráčů. Oliver Ekman-Larsson nahrával před bránu, ale nikdo se k teči nedostal.
48:35'
Švédsko už hraje krátkou přesilovou hru, ale David Musil vyhodil přes celé hřiště do bezpečí.
47:53'
Nadále jsou to hráči ze Skandinávského poloostrova, kteří mají ve čtyřech puk na holích. Tentokrát ale zapracovala česká obrana a vypíchla puk.
47:20'
Nylander se cpal před bránu, ale měl zablokovanou hokejku, takže vůbec nezakončil.
46:56'
Zatím to vypadá, že větší prostor svědčí více seveřanům, kteří mají tlak.
46:42'
Jenže přesilovka českého nároďáku byla hodně krátká. Filip Hronek totiž míří na trestnou lavici za nedovolené bránění a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
46:24'
Nejprve přišlo chybně vhozené buly od čárového rozhodčího, pak se proti pravidlům provinil Krüger. Napotřetí už to vyšlo a Švédi vyhodili.
46:24'
Přesilovka pro Českou republiku. Dlouho byl puk zašlápnut u mantinelu Radkem Gudasem, až přišel krosček od Mattiase Ekholma. Dvě minuty pro švédského obránce, který už pyká za katrem.
45:40'
Jeden takový vedl Jan Rutta, který měl hodně místa na ose, vystřelil a dostal se i k dorážce. Puk letěl nad Lundqvista a skákal do brány, jenže legendární švédský brankář se otočil a lapačkou vyhrábl puk z brankové čáry! Obrovská šance Čechů, která probudila fanoušky.
45:00'
Reprezentace Tre Kronor naráží na dobře postavenou obranu českého týmu, který podniká rychlé protiútoky.
44:15'
Švédsko rozjíždělo další akci zpoza vlastní brány po pravé straně, Marcus Krüger mířil mezi betony, ale ty sklaply včas.
43:47'
Česko to zkusilo dlouhou přihrávkou na hybridní icing, ale Jakub Vrána byl pomalejší, takže se opět vhazuje v obranném pásmu České republiky.
43:39'
Puk skončil na střídačce českého národního týmu. Vhazovat se bude po levé ruce Patrika Bartošáka.
42:56'
Michael Frolík pracuje fantasticky, tentokrát opět zachytil švédskou rozehrávku a zkusil i vystřelit, jenomže puk byl sražen mimo.
42:48'
Michael Frolík výborně vybojoval kotouč u mantinelu a předložil jej zadovkou na Dominika Simona. Ten střílel z velkého úhlu a navíc tísněn, takže nastřelil jen protější mantinel.
42:15'
Výborná teč Jaškina, který sklepl nahození Tomáše Zohorny do betonů Henrika Lundqvista.
41:52'
Od modré čáry střílel také Robert Hägg, ale Bartošák neměl velké problémy a chytil puk do lapačky.
41:05'
Švédsko se okamžitě vrhlo do útoku, ale Češi z toho bez problémů vybrousili. Michal Moravčík se dokonce dostal do protiakce a střílel z pravé strany, ale švédský gólman tentokrát zasáhl.
40:33'
Perfektní start českého týmu do třetí třetiny! Lundqvist předvedl dva skvělé zákroky, ale na dorážku MICHAELA FROLÍKA už byl krátký. Švédsko ještě jako historicky první tým na mistrovství světa využil Coach challenge, ale sudí verdikt potvrdili! Asistence: Dominik Simon, Jakub Voráček.
40:01'
Ve druhé třetině byli aktivnější Švédové, což dokazují i střely, protože Švédsko vyprodukovalo dvanáct střel, zatímco Česko jen osm.
Další třetina začne přibližně ve 22:00.
Druhé dějství zvládli lépe úřadující šampioni ze Švédska. Ti hlavně díky Patricovi Hörnqvistovi a Oskaru Lindblomovi zkompletovali obrat. Švédi následně hodně dlouhou dobu vedení drželi, ale český národní tým nakonec našel cestu do švédské branky i ve druhé třetině. O vyrovnávací gól se po skvělé kombinaci postaral Dominik Kubalík. O vítězi dnešního duelu tak bude muset rozhodnout třetí třetina.
40:00'
39:48'
Ondřej Palát hledal před brankou svého spoluhráče, ale švédská obrana srazila kotouč mimo nebezpečí.
39:20'
David Moravčík nedokázal kotouč vyhodit z obranného pásma, a tak Švédové mohou ještě útočit.
39:09'
Trenér Miloš Říha svým svěřencům dopřeje chvíli odpočinku, protože si bere oddechový čas. Ten česká pětka hodně potřebovala, neboť více než minutu byla v obležení ve svém obranném pásmu.
39:04'
William Nylander si opět vylámal zuby na fantastickém Patriku Bartošákovi!
38:28'
Švédi pokračují v tlaku. Anton Lander si položil českého hráče, ale křižná rána mu úplně nesedla a skončila mimo branku.
37:49'
David Sklenička zvládá svou roli obránce skvěle, a to když znemožnil další švédskou střelu.
37:20'
Do útoku se tlačil Jakub Vrána, ale český forvard nakonec nedokázal obejít švédského beka.
37:04'
Henrik Lundqvist si připisal velmi důležitý zákrok, a to když kryl střelu Davida Musila efektním zákrokem lapačkou
36:36'
Češi ještě před druhou sirénou vyrovnávají a celá aréna bouří! DOMINIK KUBALÍK dostal milimetrovou přihrávku přes šířku celého pásma od Jana Kováře a skvělou střelou bez přípravy dokázal překonat přesouvajícího se Henrika Lundqvista. Asistence: Jan Kovář.
35:58'
Michal Řepík po přechodu útočné modré dost nepřesně přihrál. Kvůli tomu ani další útok střelu nepřinesl.
35:30'
Jakub Vrána se skvěle vrátil do obrany a zasáhl hokejkou, čímž vystavil Švédy do ofsajdu. To bylo velké štěstí, neboť modro-žlutí šli do brejku třech proti dvěma.
35:19'
U nahození byl první Filip Chytil, který ale následný souboj nezvládl.
34:46'
Radko Gudas přihrál hodně nepřesně, a do útoku tak mohou jít opět Švédové.
34:15'
Tomáš Zohorna vyhrál vhazování v obranném pásmu. Vybojoval tak kotouč pro své spoluhráče.
33:46'
Adam Larsson zakončil rychlou švédskou protiakci, ale Patrik Bartošák potvrzuje svůj dobrý výkon dalším důležitým zásahem ramenem.
33:26'
Jakub Voráček nedokázal zachytit švédské vyhození, které nakonec končí až na zakázaném uvolnění.
33:19'
Jakub Vrána zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál ho Janu Ruttovi, který si také vylámal zuby na švédském gólmanovi. Po této střele se v brankovišti ještě strhla mela, do které byl aktivně zapojen Jan Kovář. Sudí ale tentokrát volili pouze domluvu.
32:53'
David Musil získal prostor na pravé straně ledové plochy, a tak prostě vystřelil. Henrik Lundqvist je stále pozorný.
32:14'
Fantastický Patrik Bartošák! Lindblom střílel takřka do prázdné branky, jenomže český brankář se skvěle přesunul a střelu zneškodnil pravým betonem.
31:57'
Elias Pettersson těsně před Patrikem Bartošákem píchl do pomalé nahrávky, ale český gólman i přesto dokázal zasáhnout.
31:38'
Radko Gudas ztratil puk v obranném pásmu. Jeho chybu tak musel zákrokem napravovat Patrik Bartošák.
31:01'
Filip Chytil zkoušel štěstí střelou z velkého úhlu, ale švédský brankář se nenechal překvapit.
30:16'
Češi vyhráli souboj v útočném pásmu. Vzápětí přišla střela, která šla jen mimo branku.
29:36'
Jakub Voráček zkoušel překvapit Lundqvista rychlou střelou od mantinelu. Následně ještě zkoušel dorážet Dominik Simon, ale už se k puku nedostal.
29:06'
Na druhé straně ledové plochy se zkoušel prosadit také Řepík, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.
28:45'
Po vyhraném vhazování okamžitě pálil Nylander, ale jeho rána byla sražená mimo tři tyče.
28:36'
Atmosféra v hale je opravdu strhující. Momentálně tu obíhá mexická vlna, do které se zapojují snad úplně všichni přítomní.
27:50'
Dominik Kubalík si sice dokázal zpracovat prudkou přihrávku, ale hned po přechodu útočné modré puk ztratil.
27:23'
Přihrávka Nylandera skončil až ve středním pásmu. Následné švédské nahození končí na zakázaném uvolněním, takže se bude vhazovat před Lundqvistem.
27:10'
Švédsko výrazně přidalo ve druhé třetině a dostává se do české obrany až příliš snadno.
26:36'
Dominik Simon nedokázal dobruslit nahození a kotouč tak opět mají Švédi.
25:39'
Chytil nedokázal zpracovat prudkou přihrávku. Následný souboj u mantinelu už prohrál.
25:04'
Elias Pettersson se po zákroku českého gólmana dostal k dorážce, ale jeho nebezpečnou střelu Bartošák ramenem vytěsnil vedle brány.
24:39'
Patrik Bartošák bez problémů kryl nahození ze středního pásma, takže se bude vhazovat před ním.
23:40'
Larsson s Jaškinem dostávají dvouminutový trest. Švédský hráč za krosček a český forvard za to, že svůj pád dle rozhodčích přihrál.
23:27'
Dmitrij Jaškin vybojoval kotouč v útočné třetině a dostal se s ním až do mezikruží, ale střelu nedokázal zvednout.
23:01'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédi velmi rychle dokonávají obrat! OSKAR LINDBLOM přizvedl dělovku od modré čáry nechytatelně do horní části branky. Asistence: Erik Gustafsson, Jesper Bratt.
22:29'
Loui Eriksson se s pukem dostal až před Bartošáka. Odtud nahrnul puk na bránu, ale ten se po zákroku českého gólmana svezl po brankové konstrukci.
21:39'
Eriksson vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale Frolík vybojoval puk a dostal se s ním až do útoku, ale tam se mu nepovedla přihrávka.
21:25'
Filip Chytil si při souboji nehlídal hokejku a omylem s ní zasáhnul švédského forvarda do tváře. To znamená dvouminutové oslabení pro český tým.
21:00'
Bratt vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale tentokrát si česká obrana dokázala poradit.
20:24'
Švédi hned na začátku druhé dvacetiminutovky vyrovnájí! PATRIC HÖRNQVIST dostal krásnou zadovku od Williama Nylandera a nadvakrát bekhendem ze vzduchu překonal Patrika Bartošáka. Asistence: William Nylander, Elias Pettersson.
20:01'
Z českých hráčů byli na ledové ploše nejdelší časový úsek Radko Gudas a Dominik Simon. První jmenovaný strávil na hřišti přes osm minut! Na švédské straně trenér věří nejvíce Eriku Gustafssonovi, ten odehrál sedm minut a třicet devět vteřin.
Českou převahu dokládají i střely na bránu. Češi totiž vyprodukovali dvanáct střel a Švédsko jen sedm.
Další třetina začne přibližně ve 21:03.
V první třetině byl lepší český tým. Češi si vytvořili více šancí a dokonce jednu proměnili. Svůj premiérový gól v národním týmu zapsal Jakub Vrána, který se z vrcholu levého kruhu trefil přesně pod beton Henrika Lundqvista. Švédsko zatím působí takovým nejistým dojmem, protože zatím Patrika Bartošáka vyrázně neohrozilo. To se ale určitě ve druhé třetině změní.
20:00'
19:53'
V posledních vteřinách první třetiny celá hala vstala a začala skákat na tradiční pokřik „Kdo neskáče, není Čech“. Byla to vskutku impozantní podívaná, která zakončila úspěšnou úvodní dvacetiminutovku.
19:45'
Jaškinův neúspěšný přechod středního pásma asi ukončí první dějství.
19:09'
Češi se tlačili do další nebezpečné šance, ale Švédi už nechtějí zbytečně inkasovat a k obraně proto přistupují zodpovědně.
18:48'
Švédsko rozehrává hodně opatrně, nechce zbytečně ztrácet kotouč ve svém pásmu.
18:29'
Kotouč se odráží do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:58'
Česko pokračuje v útočné aktivitě. Henrik Lundqvist musel řešit další nepřehlednou situaci.
16:58'
Gustafsson zkoušel hledat svého spoluhráče před odkrytou brankou, ale na poslední chvíli dokázal přihrávku zblokovat český hráč.
16:18'
Proti Čechům je odpískán sporný úmyslný ofsajd, takže se po delší době bude vhazovat před Patrikem Bartošákem.
16:08'
Filip Chytil skvěle udržel kotouč v útočném pásmu, ale nakonec z toho žádná velká šance nebyla.
15:34'
Reprezentace Tre Kronor se do útočného pásma dostala pomocí nahození, ale souboj u zadního mantinelu dopadl lépe pro české hráče.
15:15'
Češi jsou zatím lepší, Patrik Bartošák musel řešit jedinou složitější situaci po chybě obrany. Naproti tomu Henrik Lundqvist je často v permanenci. Úřadující dvojnásobní mistři světa působí lehce zaskočeně.
15:02'
Frolík hledal před brankou Jakuba Voráčka, ale na poslední chvíli dokázal přihrávku vypíchnout švédský obránce.
14:23'
Řepík vytlačil Švédy do středního pásma a díky své bojovosti dostal puk až do útočného pásma.
13:58'
O chvíli později se do nebezpečného zakončení dostal také Jan Rutta, ale švédský brankář opět dokázal zasáhnout.
13:33'
Jakub Vrána nebyl daleko své druhé brance, ale Lundqvist tentokrát dokázal zasáhnout svou lapačkou.
13:28'
Filip Chytil byl další z českých hráčů, který se snažil o střelu. Tentokrát ale narazil na švédský blok, který srazil puk až do ochranné sítě.
12:31'
Pettersson se pokoušel o vyrovnání, ale Bartošák stále podává velmi dobrý výkon.
12:00'
Frolík velmi aktivně napadal, díky čemuž dostal puk až do útočné třetiny, ale tam už Švédi souboj o kotouč zvládli.
11:31'
Sekundu před koncem Häggova trestu se kotouč odráží mimo ledovou plochu, proto se bude vhazovat ve středním pásmu.
11:08'
Řepík chtěl zavézt kotouč do útočného pásma, ale rozhodčí pískají ofsajdové postavení.
10:54'
Další obrovskou šanci měl Ondřej Palát. Ten střílel z pravého kruhu a Lundqvist sotva dokázal kotouč vyrazit mimo bránu.
09:58'
Voráčkova střela způsobila před švédskou brankou dost velký zmatek. Toho chtěl využít Frolík, ale Švédové mu při pokusu o dorážku zablokovali hokejku.
09:40'
Po krátké kombinaci se tvrdou střelou zkoušel prosadit Gudas, ale jeho rána skončila mimo tři tyče.
09:32'
Ondřej Palát byl při pokusu o střelu zahákován od Roberta Hägga, který si tak vysloužil dvouminutový trest.
09:21'
Jan Rutta udělal velkou chybu při rozehře. Kotouč se tak dostal k Rasmussenovi, který ale nedokázal Bartošáka překonat.
08:28'
Češi zase byli při vhazování úspěšnější. Nyní už se jim rozehra povedla, a tak musel Lundqvist zasahovat svou vyrážečkou.
08:10'
Národní tým sice vyhrál vhazování, ale následně nepřesně rozehrál. Kotouč skončil až za červenou čárou a píská se zakázané uvolnění.
07:59'
Postup Švédů zastavují rozhodčí, kteří signalizují ofsajdové postavení.
07:40'
Švédsko se po delší době dostalo do útočného pásma, ale ani tentokrát se v něm dlouho neohřálo.
07:09'
Filip Chytil trochu se štěstím vybojoval kotouč, díky čemuž se dostal do bekhendového zakončení, ale Lundqvist opět kryje.
06:54'
Švédské vyhození skončilo mimo hrací plochu, a tak se znovu bude vhazovat před brankou Tre Kronor.
06:50'
Jakub Voráček zakončoval z otočky, ale Henrik Lundqvist potvrdil svou pozornost, sklapl včas betony a pak podržel kotouč ve své lapačce.
06:28'
Michael Frolík se dostal do útočného pásma, ale při kličce kotouč nechal za sebou.
05:57'
Matthias Ekholm zkoušel štěstí, ale tentokrát nedokázal poslat kotouč mezi tři tyče.
05:18'
Chvíli na to přišla střela Dmitrije Jaškina a dorážka Jana Rutty, ale ani jedna neskončila v síti.
04:52'
Po důležitém zásahu Patrika Bartošáka se Češi ženou do dalšího protiútoku.
04:23'
Česko se díky dobrému přechodu střední třetiny dostalo k další šance, ale Jan Kovář nedokázal v pádu usměrnit puk do branky.
03:43'
Švédi museli další útok začínat zpoza své branky, ale ani tentokrát se v útoku k ničemu nedostali.
03:12'
Česká republika neměla daleko ke druhé brance, ale Frolíkovu střelu tentokrát chytil švédský gólman.
02:41'
Seveřanům se aktuální stav vůbec nelíbí a okamžitě chtějí vyrovnat, ale v útoku se jim zatím moc nedaří.
01:55'
Češi jdou velmi rychle do vedení a celý stadion hodně hlasitě jasá! JAKUB VRÁNA dostal přesnou přihrávku na vrchol kruhu, odkud se dokázal trefit pod Lundqvistův beton a vstřelil tak svůj první gól v reprezentaci hned při prvním střídání. Asistence: Dominik Kubalík.
01:33'
Hokejisté Tre Kronor velmi nebezpečně kombinovali v útočném pásmu, ale ke střele se nakonec nedostali a Češi tak ihned zahajují protiakci.
01:18'
Ihned po vhazování zkusil Bartošáka překonat Eriksson, ale český gólman byl pozorný.
01:05'
Česko se málem dostalo do šance, ale Palát nakonec nedokázal přesně přihrát.
00:37'
První útok v zápase podnikli Češi, ale těm se nepodařilo Lundqvista ohrozit.
00:18'
Hned na úvod utkání inkasoval Michael Frolík velmi tvrdý hit.
00:01'
První utkání českého národního týmu právě začíná!
00:01'
V hledišti mají Češi výraznou převahu, ale na stadion si samozřejmě našli cestu i švédští příznivci.
A o chvíli později se poprvé na šampionátu ukazují také hokejisté Tre Kronor!
Za bouřlivého potlesku vjíždí na led český národní tým!
Na ledě se také představuje oficiální maskot celého mistrovství – medvěd Macejko!
Před začátkem každého utkání je připraven videomapping, který patřičně umí naladit tu správnou atmosféru.
Čeští fanoušci samozřejmě využili toho, že Bratislava je velmi blízko, takže by mělo být vyprodáno. Před halou se lístky prodávaly až za 350 euro a bylo jich jen naprosté minimum.
Hráči už jsou nějakou dobu v šatnách, celý stadion napjatě očekává začátek dnešního zápasu.
Týmy se rozbruslují, mezitím se v hledišti shromažďují čeští i švédští příznivci. Hala se postupně plní.

Česko: Bartošák (Hrubec) – J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas (A), D. Musil – Frolík (A), Simon, Voráček (C) – Jaškin, Chytil, Palát – J. Vrána, Jan Kovář, D. Kubalík – T. Zohorna, Řepík.

Švédsko: H. Lundqvist (Enroth) – A. Larsson, Ekman-Larsson (C), E. Gustafsson, Ekholm (A), M. Pettersson, Hägg – Hörnqvist (A), E. Pettersson, W. Nylander – E. Lindholm, A. Kempe, Lindblom – Bratt, Lander, Eriksson – Rasmussen, Krüger, M. Kempe.

Rozhodčí: Gofman, Iverson – Hancock, Sormunen.
Vzájemná utkání na MS od roku 2014
Od roku 2014 se Česko se Švédskem utkalo čtyřikrát ve skupině a jednou o bronz. Většina z těchto zápasů šlo vítězně pro Švédsko, které vyhrálo hned čtyři utkání, včetně boje o bronz. Češi dokázali Seveřany porazit jen v roce 2016 v Moskvě, takže mají rozhodně co vracet. Naopak Švédi si tuto pozitivní bilance budou chtít ještě vylepšit.
Česko
Češi rozhodně nejsou favority tohoto turnaje a ani dnešního zápasu. Není divu, český národní tým už totiž čeká na medaili sedm let. Poslední medaili čeští reprezentanti získali na světovém šampionátu v roce 2012, který se hrálo ve finských Helsinkách a švédském Stockholmu. Tehdy to byly "jen" bronzové medaile, protože jsme v semifinále nestačili na Slovensko a naopak v boji o 3. místo jsme porazili domácí Finy. Od té doby se Čechům podařilo jen dvakrát dostat přes čtvrtfinále, ale stejně potom nezvádli ani semifinále, a ani souboj o bronz. Česko navíc nyní drží nepříjemnou sérii, protože už tři roky nedokázalo postoupit do semifinálových bojů.
Český národní tým by tak rád tuto sérii prolomil a nejraději by se chtěl dostat až do finále či dokonce získat zlaté medaile, ale bude to mít hodně složité, protože na tomto MS budou opravdu špičkoví hráči.
Příprava českého týmu
Česku se v přípravě spíše dařilo, ale rozhodně by to šlo lépe. V Euro Hockey Tour totiž Češi skončili na celkovém posledním místě se ztrátou tří bodů na třetí Švédy. Jednotlivé turnaje také moc úspěšné nebyly, tedy kromě Švédských her. Tento turnaj totiž Česko poprvé vyhrálo. Jiné turnaje už ale nebyly moc dobré. Na Karlaja Cupu to bylo třetí místo, na Channel One Cupu až poslední čtvrté místo a na posledním turnaji před MS, Carlson Hockey Games, to bylo zase místo třetí. Rozhodně se tedy pamatují lepší ročníky.

Dalé Česko odehrálo také šest zápasů v Euro Hockey Challenge a všechny byly vítězné. Češi dvakrát porazili Rakušani, Němce a Slováky a zaslouženě tak nakonec celou Euro Hockey Challenge vyhráli. Příprava ale byla jenom příprava, vše bude rozhodovat následujících sedm zápasů ve skupině.
Nominace Česka na MS:
Brankáři: Patrik Bartošák (Vítkovice), Šimon Hrubec (Třinec), Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL),

Obránci: Michal Moravčík (Plzeň), Petr Zámorský (Hradec Králové), David Musil (Třinec), Radko Gudas (Philadelphia/NHL), Filip Hronek (Detroit/NHL), Jan Kolář (Chabarovsk/KHL), Jan Rutta (Tampa Bay/NHL), David Sklenička (Laval/AHL),

Útočníci: Dmitrij Jaškin, Jakub Vrána (oba Washington/NHL), Jan Kovář (Plzeň), Michael Frolík (Calgary/NHL), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL), Filip Chytil (New York Rangers/NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýc.), Ondřej Palát (Tampa Bay/NHL), Michal Řepík (Podolsk/KHL), Dominik Simon (Pittsburgh/NHL), David Tomášek (Jyväskylä/Fin.), Jakub Voráček (Philadelphia/NHL), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti/Fin.), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL).
Švédsko
Švédsko je naopak velkým favoritem na zisk zlata, protože usiluje o zlatý hattrick. Z toho lze soudit, že se Švédům v posledních letech hodně daří. Zatímco Češi nezískali ani jednu medaili, tak Seveřané získalo hned čtyři, z toho hned třikrát získalo zlaté medaile a jednou bronz. Švédský tým má letos navíc osmnáct posil z NHL, včetně slavného brankáře Henrika Lundqvista. Tre Kronor sice poslední vzájemným zápas s Českem prohrálo 0:3, ale tehdy šlo jen o přípravný zápas, takže Skandinávci dnes rozhodně nastoupí ve větším nasazení. Máme se tedy na co těšit, dnešní večer budeme moct v Bratislavě sledovat špičkový hokej.
Příprava švédského týmu
Švédům se podobně jako Čechům v Euro Hockey Tour moc nedařilo. Švédsko totiž vyhrálo jediný turnaj, a to Carlson Hockey Games. Jinak to už moc dobré umístění nebyly. Na Karlaja Cupu to bylo poslední místo, na Švédských hrách třetí a na Channel One Cupu druhé.

Seveřané odehrálo v Euro Hockey Challenge osm zápasů. Postupně dokázalo porazit Slovensko, Maďarsko, dvakrát Norsko, dvakrát Dánsko. Poté přišla jedna porážka a jedna výhra proti Finsku, kvůli čemuž Švédi skončili až na třetím místě. Skandinávcům však špatná příprava určitě nebude vadit a do tohoto turnaje se vrhnou v plném nasazení.
Nominace Švédska na MS:
Brankáři: Henrik Lundqvist (New York Rangers/NHL), Jacob Markström (Vancouver/NHL), Jhonas Enroth (Örebro/Švé.),

Obránci: Adam Larsson (Edmonton/NHL), Robert Hägg (Philadelphia/NHL), Mattias Ekholm (Nashville/NHL), Marcus Petterson (Pittsburgh/NHL), Lukas Bengtsson (Linköpings/Švé.), Oliver Ekman-Larsson (Arizona/NHL), Philip Holm (Nižnij Novgorod/KHL), Erik Gustafsson (Chicago/NHL),

Útočníci: Adrian Kempe (Los Angeles/NHL), Joakim Nygård (Färjestad/Švé.), Marcus Krüger (Chicago/NHL), Loui Eriksson, Elias Pettersson (oba Vancouver/NHL), Elias Lindholm (Calgary/NHL), Mario Kempe (Arizona/NHL), Oskar Lindblom (Philadelphia/NHL), Anton Wedin (Timrä/Švé.), Anton Lander (Kazaň/KHL), Jesper Bratt (New Jersey/NHL), Dennis Rasmussen (Magnitogorsk/KHL), Patric Hörnqvist (Pittsburgh/NHL), William Nylander (Toronto/NHL).
Zdravím všechny fanoušky mezinárodního hokeje! Po roce nám opět začíná mistrovství světa, které se tentokrát koná Bratislavě a v Košicích. Hned na úvodní večer celého šampionátu nás čeká hodně atraktivní utkání pro české diváky, Česko se totiž střetně s úřadujícím světovým šampionem ze Švédska. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.