Itálie - Lotyšsko | ONLINE | 14.5.2019 16:15 | MS v hokeji 2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Lotyšsko - 14. května 2019   16:15

Ukončeno
Itálie
Itálie
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)
Lotyšsko
Lotyšsko
29:11' Roberts Bukarts  (Rihards Bukarts, Meija) • 38:14' Marenis  (Gegeris, Freibergs) • 59:05' Blugers  (Balcers, Keninš)
Itálie
Sestavy:
Andreas Bernard (De Filippo Roia) – Trivellato (C), Pavlu, McMonagle, Helfer (A), Hofer, Marchetti, Tauferer, L. Zanatta – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher – Insam (A), D. Kostner, Miceli – Ramoser, Bardaro, Rosa.
Rozhodčí
Reneau (USA), Schukies (GER) – Dalton (GBR), Sormunen (FIN)
Zimný štadión Ondreje Nepely, Bratislava
5532 diváků
Lotyšsko
Sestavy:
Gudlevskis (Merzlikins) – Sotnieks (A), Freibergs, Balinskis, Cibulskis, A. Kulda, Galvinš, Zile – Darzinš (C), Blugers, Roberts Bukarts (A) – Rihards Bukarts, Balcers, Bičevskis – Gegeris, Keninš, Batna – Marenis, Dzierkals, Indrašis – Meija.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou.
Statistické okénko:

Střely: 15:65
Hráči utkání: Andreas Bernard (Itálie) a Roberts Bukarts (Lotyšsko).
Dnešní utkání je u konce. Itálie potrápila Lotyše víc než by si pobaltští hokejisté přáli. Rozhodla druhá třetina ve které Lotyši dali dvě branky. Skvělým výkonem se předvedl italský gólman Andreas Bernard, který ukončil utkání s úspěšností 96,8%.

V první třetině byli Lotyši, do žádné vyložené šance se ale nedostali. V 18. minutě se ke překvapení všech po smolné teči jednoho z lotyšských obránců prosadil Ital Diego Kostner. První gól Italů na turnaji byl ale nakonec neuznán z důvodu porušení pravidla o ofsajdu.

První gól byl k vidění až takřka po půl hodině hry. Rihards Bukarts našel zpoza branky vyjíždějícího Roberta Bukartse, který uklidil střelou z bekhendu puk pod břevno. Ve 39. minutě ještě přidal druhou lotyšskou brankou střelou z pravého kruhu Rihards Marenis.

55 sekund před koncem rozhodl trefou do prázdné branky Teodors Blugers.
Konec zápasu.
59:05'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Ztráta Italů ve středu hřiště se jim stala osudná. Rudolfs Balcers poslal puk na úplně volného TEODORSE BLUGERSE, který už jen dovezl puk do italské branky! Je rozhodnuto! Asistence: Rudolfs Balcers, Ronalds Keninš.
58:47'
Netrvá dlouho a Kristaps Sotnieks vyhazuje až za italskou branku. Zakázané uvolnění.
58:41'
Na hrací plochu nastupuje šestice italských hokejistů. Italové budou hrát bez brankáře!
58:41'
Oddechový čas pro domácí.
58:41'
Italové se na závěr dnešního utkání dopouštějí zakázaného uvolnění.
58:13'
Hosté v plném počtu.
58:05'
Alex Trivellato to zkusil od modré lajny, své nerazantní nahození namířil přesně do středu branky, kde si na něj počkal Kristers Gudlevskis.
57:46'
Italům se sice podařilo oblehnout Lotyšskou branku . Zatím se ale nedostali k jediné střele.
Dnešní utkání sleduje 5532 diváků.
56:13'
Rihards Bukarts podrazil u mantinelu unikajícího Itala. Tohle nemůže být nic jiného než dvouminutový trest za podrážení.
54:49'
Obrovská hrubka v italské obraně málem skončila gólem. Lauris Darzinš nakonec ale nedokázal zareagovat dostatečně rychle, čímž de facto odevzdal puk italskému gólmanovi.
54:22'
Další lotyšské nahození od modré, Ralfs Freibergs tentokrát ale netrefil ani italskou branku.
54:13'
Lotyšsko už vyprodukovalo 64 střel, zatímco Italové vystřelili jen čtrnáctkrát. Seveřané se však zatím prosadili jen dvakrát, což je hodně málo. Švýcaři proti Itálii nasbírali 61 střel a dali devět branek.
53:05'
Hra je na chvíli přerušena. Jeden z Italů zůstal ležet u italské střídačky. Do šatny ale nakonec nejde, takže by měl ve hře pokračovat.
52:54'
Roberts Bukarts nedokázal zpracovat prudkou přihrávku před branku, a tak musel hrát u mantinelu. Tam puk udržel pod kontrolou, Lotyši tak mohou pokračovat v tlaku.
52:24'
Miks Indrašis našel parádní přihrávkou zpoza branky v pravém kruhu volného Laurise Darzinše. Lotyšský střelec z nadějné pozice vypálil opět do míst, kde zakročil Andreas Bernard.
51:49'
Nedlouho po buly Lotyši opět pálí na italskou brankou. Andreas Bernard opět zasahuje.
51:46'
Teodors Blugers to zkusil z příklepu od modré. I tentokrát se ale Andreasovi Bernardu povedlo proti lotyšské střele zasáhnout.
51:18'
Teodors Blugers přenechal puk Ronaldsovi Keninšovi, který z první vystřelil. Andreas Bernard 59. lotyšskou střelu na branku s přehledem uklidil v lapačce.
51:07'
Italové se rychle dostali až k lotyšské brance. Tam se zkoušel prosadit Sean McMonagle, ale pro Kristerse Gudlevskise to nic složitého nebylo, puk srazil vyrážečkou do ochranné sítě.
51:00'
Parádní krosovou přihrávku teď přes celé hřiště dostal Raphael Andergassen. Čekání na střelu se mu ale nevyplatilo, vystřelil totiž až tehdy, když se lotyšský gólman stihl přemístit k pravé tyčce.
50:16'
Angelo Miceli se uvolnil na pravém křídle a vystřelil. Kristers Gudlevskis měl stíženou pozici kvůli dobře stojícímu Marcovi Insamovi, které bránil lotyšskému gólmanovi ve výhledu.
49:20'
Hra Italů začíná vypadat docela k světu, Marco Rosa po pohledné žabičce přes celou šířku hřiště vystřelil pouze do před sebou stojícího obránce.
48:35'
Nahození Ralfse Freibergse uklidil v lapačce Andreas Bernard. Pokračovat se tak bude vhazováním po jeho pravé ruce.
47:10'
Roberts Bukarts našel dobrou přihrávkou najíždějícího Ronaldse Keninše. Ten svou přízemní střelou trefil beton připraveného italského gólmana. Mimochodem tohle je už 57. lotyšská střela!
46:17'
Do zajímavé střelecké pozice se teď dostal Ital Anthony Bardaro. Jeho střela k levé tyčce ale skončila vyražená lotyšským gólmanem.
45:58'
Tak tahle střela se Lotyšům vůbec nepovedla. Miks Indrašis svým nerazantním pokusem minul italskou branku.
45:58'
Lotyšský tým ženou k dalšímu gólu fanoušci, kteří už nějakou chvíli skandují "Latvia, Latvia".
44:39'
Rudolfs Balcers se dokázal procpat až do zakončení, střílel už ale z takové blízkosti, že jeho střelecký úhel vzhledem k italskému brankáři byl takřka nulový.
43:50'
Itálie hraje v plném počtu, ubránila tedy i třetí oslabení v zápase.
43:24'
Italové po vyhraném vhazování vyhazují puk z vlastní třetiny až někam za branku Kristerse Gudlevskise.
43:16'
Dvě lotyšské střely, tu první vyslanou z hokejky Rihardse Bukartse dokázal italský gólman pouze vyrazit mimo klec, tu druhou už ale uklidil do lapačky.
42:37'
Lotyši mají problém s přechodem do útoku. Zbytečně tak přišli už o minutu hry v početní výhodě.
41:50'
Peter Hochkofler se po přerušení hry úplně zbytečně vrhnul do souboje, kvůli čemuž mu rozhodčí ukládají dvouminutový trest za hrubost.
41:50'
První střelu třetí třetiny si poměrně nevšedně připisují Italové. Angelo Miceli z pravého křídla poslal kotouč přímo do míst, kde klečel připravený Kristers Gudlevskis.
41:26'
Italská branka v obležení Lotyšů, do žádné střely se ale hokejisté v rudo-bílém zatím nedostali.
40:05'
Úvodní buly třetí třetiny vyhrává Teodors Blugers. Lotyši se jako první podívají do útoku.
40:01'
Začala třetí třetina.
Teodors Blugers je stále jednoznačně nejúspěšnější na vhazování. Ve druhém dějství prohrál jediné buly, zatímco jedenáct vyhrál. Celkem tak získal puk dvacekrát, nevybojoval ho jen dvakrát.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
Statistické okénko:

Střely na branku: 8:50 (6:29)
Vhazování: 11:32 (4:18)
Vyloučení: 2:0 (0:0)
Trestné minuty: 4:0 (0:0)
Druhá třetina je minulostí. Nabídla mnohem zajímavější hokej než ta první, dokonce byly k vidění dvě lotyšské branky.

Po čtyřech minutách hry obrovskou šanci promarnil lotyšský útočník Teodors Blugers, mohl totiž pálit do odkryté lotyšské branky. První gól byl k vidění až po půl hodině hry, kombinace Rihardse Bukartse a Robertse Bukartse znamenala, že sparťanský útočník zakončil střelou z bekhendu po břevno italské branky. O něco později se musel Andreas Bernard vytáhnout parádním zákrokem, aby zastavil zakončení Rihardse Marenise. Těsně před závěrečnou sirénou se Lotyšům povedlo skórovat ještě jednou, Rihards Marenis střelou z pravého kruhu vymetl levou šibenici italské branky.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:07'
Další obrovská lotyšská šance! Kristaps Sotnieks se dostal v prostoru mezikruží do parádní střelecké pozice. Puk se nakonec od mantinelu italského gólmana odrazil k Miksovi Indrašisovi, kterému chyběli milimetry, aby zakončil do odkryté italské branky.
38:30'
Rudolfs Balcers měl díky zaváhání jednoho z obránců na levém křídle dostatek místa na střelu, i tentokrát ale dokázal Andreas Bernard zasáhnout a nahradit si ztracené sebevědomí po posledním gólu.
38:14'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Těsně před druhou sirénou přichází druhá lotyšská branka, a to ze 48 střely! Emils Gegeris střílel z mezikruží, ale jeho ránu zblokoval Armin Hofer, který nešťastně poslal puk přímo k RIHARDSOVI MARENISOVI, který se z hranice pravého kruhu neomylně trefil pod víko! Asistence: Emils Gegeris, Ralfs Freibergs.
38:02'
Tak tohle bylo těsné. Nahození Emilse Gegerise se odrazilo od nohy jednoho z obránců a úplně změnilo svou trajektorii, naštěstí pro italského gólmana nakonec puk letěl mimo brankářskou klec.
37:38'
Seveřané opět velmi nadějně kombinovali. Rudolfs Balcers už se dokonce napřahoval, ale italský bek mu zablokoval hokejku, díky čemuž mohl puk uklidit do bezpečí.
37:04'
Další tři rychlé zákroky pro Andrease Bernarda. Po nahození Rudolfs Balcers se k dvěma dorážkám totiž dostal Ronalds Keninš. Ani tentokrát ale nikdo z lotyšských útočníků nedokázal italskou brankářskou hvězdičku překonat.
36:34'
Obrovská lotyšská šance druhý gól nepřináší! Po zákroku Andrease Bernarda se puk odrazil ke Gintsovi Meijaovi, který si všiml ještě lépe postaveného Robertse Bukarste. Ten zakončoval do prázdné branky, ale na poslední chvíli byl jeho pokus sražen jen na brankovou konstrukci!
35:36'
Tak to byla šance! Andreas Bernard měl obrovské problémy s vysoko letícím nahozením, dokázal ho totiž vyrazit pouze před odkrytou branku, kde už čekal Martinš Dzierkals. Tentokrát lotyšský ostrostřelec nedokázal gólovou příležitost proměnit.
34:49'
Pokus Uvise Balinskise dokázal italský gólman vyrazit vlastním tělem. Zatím má slušnou 97,5% úspěšnost zákroků!
34:27'
Guntis Galvinš se uvolnil od levého mantinelu do středu hřiště a švihem vystřelil. Mířil ale přesně doprostřed italského znaku na dresu Andrease Bernarda, takže ani tentokrát to gól nebude.
33:36'
Ani tentokrát Uvis Balinskis netrefil italskou branku. Takřka to vypadá, že Lotyši měli před dnešním zápasem krušnou noc.
33:13'
Rudolfs Balcers si pohrál s italským obráncem a následně chtěl překvapit Bernarda rychlou střelou pod horní tyč, ale ta se nakonec úplně nepovedla, protože kotouč skončil nad brankou.
32:37'
Anthony Bardaro chtěl překvapit lotyšského gólmana střelou z osy hřiště z otočky, nepovedlo se mu to. Velké plus ale je to, že se Italové pomalu přibližují k desítce střel na branku!
32:07'
Rychlý lotyšský protiútok skončil střelou přesně do lapačky Andrease Bernarda. Tohle je už jeho 39. zákrok v dnešním zápase!
31:53'
Diego Kostner pře střele z levého křídla zlomil hokejku a poslal puk pouze někam do mantinelů za Lotyšskou brankou.
30:03'
Z italského gólmana nervozita velmi rychle spadla! Po pěkné lotyšské kombinaci zakončoval Rihards Marenis skoro do prázdné branky, ale Andreas Bernard nedopustil další branku. Skvěle se přesunul a vyrazil kotouč mimo nebezpečí.
29:40'
Andreas Bernard začíná být po prvním gólu trochu nervózní, třeba teď nedokázal zastavit puk za svou brankou a seveřané se tak mohli usadit v útočném pásmu.
29:11'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
35 střel Lotyšům trvalo, než dokázali překonat Andrease Bernarda. Rihards Bukarts dokázal najít zpoza branky vyjíždějícího ROBERTSE BUKARTSE, který v těsné blízkosti pravé tyčky poslal bekhendem puk směrem na bránu. Bernard si sice na puk sáhl, ale nakonec ho nedokázal zastavit. Asistence: Rihards Bukarts, Gints Meija.
28:55'
Gints Meija po vyhraném vhazování na nic nečekal. S pukem si to ihned zamířil před branku, ale jeho přízemní střela přinesla Andresovi Bernardovi jen další zákrok vyrážečkou.
28:35'
Diego Kostner málem stál u dalšího gólu. Svou průnikovou přihrávkou středem hřiště od vlastní branky totiž trefil brusli jednoho ze svých spoluhráčů, čehož využil jeden z hokejistů v rudo-bílém, který se málem dostal i do zakončení.
27:52'
Čtvrtá italská střela! Ivan Tauferer nahodil puk od modré, ten proletěl hloučkem hráčů a skončil na vyrážečce lotyšského brankáře. Kotouč se sice ještě odrazil k dalšímu Italovi, ten si ho už ale nedokázal zpracovat.
26:50'
Tak tohle už není možné! Ani Rudolfs Balcers nedokázal procpat puk mezi tyčí a italským brankářem, který si tak připisuje už 32 zákrok ve dnešním utkání! Italové jsou prvnímu bodu na Mistrovství světa blíže než kdy jindy.
26:27'
Joachim Ramoser si asi nějakou chvíli nezahraje. Inkasoval totiž tvrdý úder na koleno, a proto si musí minimálně na chvíli odpočinout na střídačce.
26:23'
Další dvě lotyšské šance! Ze strany nejdříve Bernarda otestoval nahození Rihards Bukarts, o chvilku později na něj pak navázal střelou z příklepu Kristaps Sotnieks, ten zamířil puk ale přesně do míst, kde už číhal italský gólman.
25:49'
Přihrávka zpoza lotyšské branky nikoho nenašla, zakázané uvolnění.
23:58'
Tak to byla šance! Rudolfs Balcers dostal přihrávku od mantinelu a objevil se v mezikruží v jasné gólové pozici, díky špatnému zpracování nechtěně prodloužil přihrávku na úplně volného Teodorse Blugerse, kterému už jen stačilo ani ne z metru propálit přesouvajícího se gólmana. Ani tady ale Lotyši gólově nepochodili, Andreas Bernard si tak může zapsat další zákrok do deníčku.
23:42'
Lotyši pokračují ve střelecké exhibici. Seveřané se totiž ke střele dostali už potřicáté, ale přes skvěle chytajícího Andrease Bernarda se stále do branky nedostal ani jeden puk.
23:30'
Netrvalo dlouho a Andreas Bernard má zase práce na hlavu. Tentokrát musel vykrýt nahození od modré a následnou dorážku Teodorse Blugerse.
23:26'
Oskars Cibulskis si popojel po modré lajně k ose hřiště a zkusil vystřelit. Jeho nepříliš razantní pokus uklidil v lapačce zatím bezchybně chytající Andreas Bernard.
22:45'
Rihards Marenis chtěl být co nejdříve u kotouče, ale do cesty se mu připletl čárový rozhodčí, který tak schytal tvrdý hit. Pro Kristerse Gudlevskise to ale ale ani teď žádné nebezpečí neznamenalo.
22:30'
A proti další střele musí Andreas Bernard zasahovat! Z tlačenice u mantinelu totiž vypadl puk přímo na jednoho z lotyšský útočníků v prostoru mezikruží, který ihned ozkoušel reflexy italského gólmana, ten musel zasahovat vyrážečkou v prostoru nad svojí hlavou.
21:58'
Nahození Uvise Balinskise vyrazil italský gólman z branky mantinelem.
21:30'
Domácí v plném počtu.
21:12'
Roberts Bukarts je jednoznačně nejaktivnějším hráčem na ledové ploše. Lotyšský forvard se tentokrát individuálně dostal až do mezikruží, odkud ale zase nevyzrál na Andrease Bernarda.
20:41'
Kristaps Sotnieks se na hranici kruhu dostal ke střele, jeho přízemní pokus ale kolem italské branky pouze proletěl. Navíc se tak nešikovně odrazil od mantinel, že skončil až za lotyšskou brankou.
20:04'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají Lotyši. Ti teď budou ještě přibližně minutu a půl pokračovat v početní výhodě.
20:01'
Začala druhá třetina.
O necelou minutu později už vidíme na ledové ploše také italské reprezentanty.
Druhé dějství co nevidět začne. Na ledě už totiž můžeme vidět severské hráče.
V první třetině byl střelecky nejaktivnější sparťan Roberts Bukarts. Ten sice zaměstnal Andrease Bernarda čtyřikrát, ale ani jednou nedostal puk za jeho záda.
Lotyši jsou lepší na vhazování hlavně díky Teodorsovi Blugersovi, který vyhrál buly devětkrát, zatímco kotouč nezískal jen v jednou případě.
Statistiké okénko:

Střely na branku: 2:21.
Vhazování: 7:14.
Držení puku: 39%:61%.
Vyloučení: 2:0.
Trestné minuty: 4:0.
Další třetina začne přibližně v 17:04.
První třetina je u konce, výsledkem dopadla spíše fotbalově. Ani jeden tým totiž nedokázal vstřelit regulérní gól, Italům byla branka v závěru třetiny neuznána, celé akci totiž předcházel ofsajd. Lotyši v první třetině dominovali a své apeninské soupeře takřka do žádné šance nepustili.

Lotyši se i přes ohromný počet jednadvaceti střel nedokázali dostat do žádné větší příležitosti. V 9. minutě Teodors Blugers nedokázal procpat kotouč mezi betony italského gólman, v 18. minutě pak Andreas Bernard dobrým zákrokem vykryl střelu z druhé vlny od Robertse Bukartse. O pár sekund později se Italům po střele Diega Kostnera povedlo dát s pomocí nešťastné teče Guntise Galvinše gól, ten ale nakonec nebyl uznán kvůli ofsajdu.
20:00'
První třetina skončila.
19:43'
Lotyši nevstupují do přesilovky vůbec podle představ, Italům se dvakrát podařilo vyhodit puk až za lotyšskou branku.
19:31'
Marco Rosa to opět přehnal. Tentokrát to bylo při napadání, a to když tvrdě sundal protihráče. Rozhodčí ho le nakonec budou trestat za hákování.
19:14'
Marco Rosa tvrdě sundal soupeře u mantinelu, rozhodčí budou vylučovat a Lotyši si na chvilku zahrají bez brankáře.
19:00'
Právě probíhá poslední minuta první třetiny.
18:34'
Italy neuznaná branka trochu povzbudila, ale stále jsou mnohem aktivnější seveřané, kteří opět prověřili Andrease Bernarda.
17:40'
Gól nakonec není uznán! Rozhodčí uznali, že před gólovou střelou Diega Kostnera se italští hokejisté dopustili ofsajdu. První branka Italů na turnaji se tak ještě odkládá.
17:40'
Lotyši nejsou úplně spokojení s regulérností branky, a proto ještě využívají trenérskou výzvu.
17:09'
Andreas Bernard drží Italy nad vodou! Tentokrát vychytal sparťana Robertse Bukartse, který nebezpečně dorážel z druhé vlny.
16:35'
Tak tohle musí Lotyše mrzet! Roberts Bukarts si zřejmě nechtěně nahodil puk střelou do plexiskla přesně na čepel, ani napodruhé ale nedokázal trefit italskou branku. Napodruhé přízemním pokusem těsně minul pravou tyč.
15:50'
Jihoevropská rozehra je tragická. Italové ztratili kotouč při přechodu své modré čáry a vzápětí proto raději vyhodili puk až za lotyšského gólmana.
15:20'
Trápení Italů pokračuje, Kristers Gudlevskis se nemusí s náhradním lotyšským brankář dohadovat, oba dva mají totiž v dnešním zápase podobné množství práce.
14:23'
Roberts Bukarts projel italskou obranou jak nůž máslem a střelou z jedné nohy k bližší tyči donutil Bernarda k dalšímu zákroku. Italy zatím drží nad vodou dobrý výkon brankáře.
14:04'
Převaha Lotyšska jde vidět i při pohledu na střely na branku. Rudo-bílý totiž prověřili Andrease Bernarda už sedmnáctkrát, zatímco Kristers Gudlevskis musel být v pohotovosti jen dvakrát.
13:45'
Luca Zanatta teď svému týmu pořádně zatopil pod kotlem. Nejdříve totiž málem poslal Laurise Darzinše do samostatného úniku na italskou branku, načež úplně zbytečně přišel o kotouč za vlastní brankou.
13:28'
Martinš Dzierkals nevěděl co s pukem, a tak ho prostě nahodil směrem na branku. Pro Andrease Bernarda to tak byl pohodový zásah.
12:29'
Seveřané se sice dostanou s pukem až do útočné třetiny, ale tam se jim vůbec nedaří kombinace, z čehož plyne úplně zbytečná ztráta tlaku.
12:00'
Puk se dostal k Kristapsovi Sotnieksovi na modrou lajnu, lotyšský obránce moc dlouho neváhala a poměrně slušným nahozením otestoval italského gólmana. Ten měl se střelou opět velké problémy, dokázal ji vyrazit totiž opět pouze před sebe, kde už číhal připravený lotyšský útočník. Ani tentokrát ale nedokázal hráč v rudo-bílém gólově zakončit.
11:29'
Hokejové faux pas. Rovnou trojice italských útočníků se totiž hnala na jednoho jediného lotyšského beka, celá nadějná akce hráčů v azurovém ale skončila dřív než vůbec mohla začít. Jeden z Italů byl totiž až moc rychlý a nachytal své spoluhráče v ofsajdu.
10:54'
Zdlouhavá kombinace rudo-bílých se nedočkala svého zakončení, špatná přihrávka totiž stála Lotyše slušně rozehranou akci.
10:01'
Italové rychlým brejkem ohrozili lotyšskou branku, Kristers Gudlevskis tak radši puk schovává pod lapačku. Hra bude poměrně překvapivě pokračovat před Lotyšskou brankou.
09:10'
Marco Rosa sice vyřešil nepřehlednou situaci před italskou brankou, ale rozhodčí jeho zákrok posuzují jako podrážení, což znamená první přesilovku pro seveřany.
08:50'
Další závar před italskou brankou. Roberts Bukarts opět napálil beton italského gólmana od kterého se puk odrazil k Rihardsovi Bukartsovi, ten v přítomnosti dvou důrazných italských obránců už ale nedokázal zakončit.
08:18'
Lotyši díky aktivnímu napadání vybojovali kotouč, načež se dostal do velké příležitosti Teodors Blugers. Ten byl před Andreasem Bernardem úplně sám, ale střela mezi betony mu úplně nesedla.
08:07'
Oskars Cibulskis to ihned po vyhraném buly zkusil z příklepu. Jeho pokus k levé tyči vyrazil vyrážečkou brankář v azurovém dresu do rohu kluziště.
08:01'
Přihrávku Robertse Bukartse srazil jeden z italských dojíždějících obránců mimo herní plochu do sítě nad branku. Hra tak bude pokračovat po pravici italského gólmana.
07:28'
Nápor Lotyšů. Ani Arturs Kulda ale nedokázal z úhlu překonat zatím bezchybně chytajícího Andrease Bernarda.
07:03'
Tlačenice o puk v rohu kluziště, při níž rovnou dva hokejisté skončili na zemi, vyhráli Italové, kteří ale další naprosto zbytečnou pokaženou přihrávkou přicházejí o kotouč.
06:23'
Teodors Blugers to udělal velmi dobře. Zpoza branky se dostal až do levého kruhu, odkud mířil nad Bernardova rameno, ale brankář Italů tentokrát dokázal včas zareagovat.
05:45'
Tak tohle se Andreasovi Bernardovi vůbec nepovedlo. Nepříliš razantní nahození totiž vyrazil betonem přímo k lotyšskému útočníkovi, který ale naštěstí pro italské hráče nedokázal zakončit.
04:48'
Miks Indrašis prokličkoval útočnou třetinou a zkusil přihrát před branku. Na poslední chvíli to trajektorie puku zasáhl jeden z italských beků.
04:35'
Lotyši zatím pálí slepými. Ani Guntis Galvinš svým nahození od modré italského gólmana nepřelstil, Andreas Bernard totiž kotouč schoval v lapačce.
04:05'
Martinš Dzierkals byl první u nahozené puku a ihned zkusil pozornost Bernarda, ale ten zasahovat nemusel, protože lotyšský forvard pálil jen do boční sítě italské branky.
03:00'
Střela Rudolfse Balcerse k italské brance nedoputovala. Jeden z hráčů v azurovém dresu totiž lotyšský střelecký pokus vyblokoval.
02:53'
Italy trápí problémy se zakládáním útoku, podruhé v řadě totiž končí puk až za brankou Lotyšů.
02:41'
Sean McMonagle dává svým spoluhráčům chvíli oddechu, kotouč vyhazuje až za lotyšskou branku, píská se tedy zakázané uvolnění.
02:13'
Nahození sparťana Robertse Bukartse srazil jeden z italských hráčů holí, kotouč se ale odrazil od čepele italského hokejisty tak nešikovně, že málem přelobovalo gólmana hráčů v modrém. Puk nakonec dopadl za branku Italů.
02:05'
Andreas Bernard nestihl zastavit kotouč za svou brankou, a tak se Lotyši bez problémů usazují v útočném pásmu.
01:28'
Po chybě v lotyšské rozehrávce se dostal k puku v prostoru mezikruží Marco Insam. Kristers Gudlevskis musel zasahovat betonem, aby přízemní pokus letící švihem k levé tyči vyrazil mimo klec.
00:58'
Teodors Blugers zkoušel překvapit Bernarda rychlou střelou od levého mantinelu, ale italský brankář potvrdil svou pozornost.
00:39'
Závar před italskou brankou. Ronalds Keninš chtěl v kleče zakončit z otočky, branku italského gólmana Bernarda ale neohrozil.
00:02'
Italové jsou na buly úspěšnější, po nepovedené kombinaci se ale hra přenáší před jejich branku.
00:01'
Utkání právě začalo.
A je to tady! Na hrací plochu právě přijíždí lotyšský tým a to za mohutného potlesku! O chvíli později už přichází také Italové.
Nyní můžeme na ledě vidět maskota celého mistrovství – medvěda Macejka! Ten samozřejmě vylepšuje zdejší atmosféru.
Po ledové ploše se právě prohání nespočet různorodých barev, které se nakonec zformují do obrysu Slovenska! Začíná velkolepá světelná show, která představí fanouškům ledního hokeje nejen Slovensko, ale i dnešní zápase mezi Itálií a Lotyšskem!
Na řadu se samozřejmě dostává i italská sestava, ale ta už moc velké aplaus nesklidila.
Právě probíhá představení lotyšské sestavy, samozřejmě za bouřlivého potlesku pobaltských fanoušků.
Rozbruslení právě skončilo, oba celky jsou v šatnách a probíhá tak finální úprava ledu před samotným začátkem zápasu.
Italové na toto utkání opět mění brankáře, gólman Bernard si zachytá podruhé na turnaji. Složení obranných dvojic a útočných trojic zůstává od posledního zápasu stejné, jen je přeházené pořadí útoků.
U Lotyšska se také střídá brankář, Gudlevskis nastoupí k druhému utkání, poprvé se zachytal proti Rakousku. Od poslední prohry se Švýcarskem se dost promíchali všichni obránci, třeba zlínský Freibergs nastoupí v první lajně po boku Sotniekse. Také druhý Lotyš působící v Česku, Roberts Bukarts, který aktuálně obléká dres Sparty, se přesunul do elitné formace, kde bude spolupracovat s Darzinšem a Blugersem.
Úvodní sestavy:

Itálie: Andreas Bernard (De Filippo Roia) – Trivellato (C), Pavlu, McMonagle, Helfer (A), Hofer, Marchetti, Tauferer, L. Zanatta – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher – Insam (A), D. Kostner, Miceli – Ramoser, Bardaro, Rosa.

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzlikins) – Sotnieks (A), Freibergs, Balinskis, Cibulskis, A. Kulda, Galvinš, Zile – Darzinš (C), Blugers, Roberts Bukarts (A) – Rihards Bukarts, Balcers, Bičevskis – Gegeris, Keninš, Batna – Marenis, Dzierkals, Indrašis – Meija.

Rozhodčí: Reneau (USA), Schukies (GER) – Dalton (GBR), Sormunen (FIN).
Itálie

Itálie se po roce vrátila do elitní skupiny a zatím to vypadá, že velmi rychle spadne zpět do divize IA. Italové totiž první dva zápasy jasně prohráli, inkasovali sedmnáct branek, zatímco ani jednu nevstřelili. Nutno ale podoknout, jihoevropané hráli se Švýcarskem a Švédskem, což jsou týmy, které by oba měly postoupit do čtvrtfinále.

Tým z apeninského poloostrova si pro výhru asi nepůjde ani dnes. Lotyši totiž také mají dost silný kádr a určitě se ještě pokusí zabojovat o postup do play-off. Italové by se hlavně měli připravovat na souboj s Rakouskem, který se sice hraje až za týden, ale dost pravděpodobně rozhodne o sestupujícím celku.
Zápasy Itálie na mistrovství světa:

Švýcarsko – Itálie 9:0 (4:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Fiala (Josi), 8. Hofmann (Genazzi, Kurashev), 11. Martschini (Frick), 20. Ambühl (Fiala), 22. S. Moser (Haas, Ambühl), 24. Fiala (Hischier), 42. Fiala (Hischier, Praplan), 47. Loeffel (Rod), 50. Hischier (Praplan).

Itálie – Švédsko 0:8 (0:1, 0:1, 0:6)

Branky a nahrávky:
3. Lander (Bratt, Eriksson), 26. Hörnqvist (Eriksson), 42. Lindblom (A. Kempe, W. Nylander), 43. Krüger (Rasmussen, M. Kempe), 49. Lander (Eriksson), 53. W. Nylander, 56. Lander (E. Lindholm), 59. Hörnqvist (A. Kempe).
Nominace Itálie:

Brankáři: Marco De Filippo Roia (Cortina/AlpsHL), Gianluca Vallini (Sterzing/AlpsHL), Andreas Bernard (Mannheim).

Obránci: Armin Helfer, Armin Hofer (oba Val Pusteria/AlpsHL), Roland Hofer (Sterzing/AlpsHL), Stefano Marchetti (Bolzano/EBEL), Ivan Tauferer (Ritten/AlpsHL), Luca Zanatta (Olten), Alex Trivellato (Krefeld), Jan Pavlu (Heilbronn), Sean McMonagle (Frisk/Nor.).

Útočníci: Ivan Deluca, Marco Insam, Angelo Miceli (všichni Bolzano/EBEL), Raphael Andergassen, Markus Gander (oba Val Pusteria/AlpsHL), Anthony Robert Bardaro, Marco Rosa Gonzales (oba Asiago/AlpsHL), Peter Hochkofler (Salcburk/EBEL), Simon Kostner (Ritten/AlpsHL), Diego Kostner (Ambri-Piotta), Alex Lambacher (Heilbronn), Giovanni Morini (Lugano), Joachim Ramoser (Inglostadt).
Lotyšsko

Lotyšsko útočí na postup do čtvrtfinále a výhra nad Itálie je jednoznačně povinná. Lotyši totiž v první utkání na MS smetli Rakousko 5:2. Následovala velmi těsná prohra se Švýcarskem, které muselo rozhodovat o své výhře až gólem do prázdné branky Simon Moser, který upravil skóre zápasu na konečných 1:3.

Seveřané tak mají na kontě tři body a zatím se nachází na pátém, nepostupovém místě. Pokud tedy chtějí pomýšlet na postup, musí dnes bezpodmínečně vyhrát. Těžší úkol je ale čeká ještě později, protože musí zaskočit jednoho z favoritů: Rusko, Švédsko nebo Česko.
Zápasy Lotyšska na Mistrovství světa:

Lotyšsko – Rakousko 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky:
16. Balcers (Darzinš, Freibergs), 41. Darzinš (Balcers, Blugers), 45. Abols (Balcers, Keninš), 48. Meija (Cibulskis, Blugers), 56. Keninš (Balcers) – 15. M. Raffl (Pallestrang, Herburger), 56. Heinrich (Hofer, Zwerger).

Lotyšsko – Švýcarsko 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky:
35. Indrašis (Balcers) – 34. Hofmann (Kurashev, Martschini), 57. Hischier (Praplan, Josi), 60. S. Moser.
Nominace Lotyšska:

Brankáři: Kristers Gudlevskis (Dinamo Riga/KHL), Elvis Merzlikins (Columbus/NHL), Gustavs Davis Grigals (University of Alaska-Fairbanks/NCAA)

Obránci: Uvis Balinskis, Kristaps Sotnieks, Kristaps Zile (všichni Dinamo Riga/KHL), Oskars Cibulskis (Hradec Kralové/ČR), Ralfs Freibergs (Zlín/ČR), Guntis Galvinš (Třinec/ČR), Arturs Kulda (Čerepovec/KHL)

Útočníci: Oskars Batna, Lauris Darzinš, Martinš Dzierkals, Emils Gegeris, Gints Meija (všichni Dinamo Riga/KHL), Rihards Marenis (Mogo), Rodrigo Abols (Örebro/Švýc.), Rudolfs Balcers (Ottawa/NHL), Rihards Bukarts (Schwenningen/Něm.), Roberts Bukarts (Sparta Praha/ČR), Miks Indrašis (Dynamo Moskva/KHL), Ronalds Keninš (Lausanne/Švýc.), Teodors Bluegers(Pittsburgh/NHL).
Dobrý den přímo z Bratislavy! Spolu s námi budete moct sledovat první dnešní utkání ze Zimného štadiónu Ondreje Nepely, ve kterém se spolu utká Itálie a Lotyšsko. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.
Aktuální zápasy
Články odjinud