MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Rusko - 18. května 2019   12:15

1:3
(1:0, 0:3, 0:0)
Rusko
Rusko
20:27' Orlov  (Kovalčuk, S. Plotnikov) • 23:50' N. Gusev  (Dadonov, Kučerov) • 32:40' Kučerov  (Anisimov)
Lotyšsko
Merzlikins (40.–41. Gudlevskis) – Cibulskis, A. Kulda, Sotnieks (A), Zile, Balinskis, Jaks, Dzierkals – Balcers, Blugers, Keninš – Darzinš (C), Meija, Indrašis – Roberts Bukarts (A), Bičevskis, Rihards Bukarts – Gegeris, Batna, Marenis.
Hribik (CZE), Sidorenko (BLR) – Goljak (BLR), Oliver (USA)
Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava
9 084 diváků
Rusko

Dámy a pánové, z naší strany je to dnes kompletně vše. Za hodinu a půl začíná v Bratislavě zápas mezi Itálií a Norskem, i toto utkání vám textově naši kolegové přiblíží. Z Bratislavy se pro toto utkání loučí Tomáš Kalas a Lukáš Mihal.

Rusko: Dmitrij Orlov
Rusko otočilo zápas s Lotyšskem a zůstává na turnaji stále neporaženo!

Ve třetí třetině, která nabídla nejméně z celého utkání, jsme již gól neviděli. O osudu celého zápasu rozhodla druhá třetina, respektive její úvod. Za tři minuty a 50 sekund se podařilo Rusům otočit vývoj zápasu a definitivně jej strhnout na svoji stranu.

Oproti očekávání to byl lotyšský tým, kdo se dostal do vedení. V 11. minutě využil přesilovku 4 na 3 obránce Oskars Cibulskis. Klíčové se v první třetině ukázalo ubránění dlouhého oslabení Lotyšska, Ronalds Keninš musel trávit za hru vysokou holí s krvavým zraněním hned čtyři minuty na trestné. Pobaltská čtyřka však přečkala tyčku Guseva a několik křižných přihrávek.

Rusové odhodláni srovnat zápas se radovali poprvé po 27 sekundách druhé třetiny, střela Dmitrije Orlova od modré skončila přesně v síti. Na konci 24. minuty byla sborná zpět ve vedení, Nikita Gusev využil přihrávky od Dadonova a překonal Merzlikinse v přesilové hře. Lotyši si dopředu vypracovali snad jedinou šanci v 30. minutě, Cibulskis naskočil z trestné a hned se dostal do zakončení, které ale neproměnil. Rusko udeřilo potřetí v čase 32:40, Nikita Kučerov se s dávkou štěstí prosadil na tomto turnaji již svým 11. bodem. Na konci třetiny dostali Lotyši přesilovku 5 na 3, kterou ale neproměnili.

Ve třetí třetině byli Lotyši o něco lepší, jenže se jim nezadařilo skórovat či snížit. Snaha v závěru byla navíc otupena vyloučením Balinskise, a proto Rusko zůstává na turnaji stále neporaženo.
59:57'
Kovalčuk z útočného pásma prohodil puk bleskově zpět ke své brance, čímž definitivně zakončil toto utkání.
59:24'
Rusové se nikam neženou. V klidu si nahrávají a kombinují.
59:08'
Je po lotyšských nadějích. Gusev se už chystal na vyhození kotouče do prázdné, Balinskis ho ale podsekl nohama a dostává dvě minuty.
58:29'
Trojice ruských hráčů nedokázala dostat kotouč do prázdné branky, Anisimov z útočné modré trefil pouze blokujícího hráče!
58:08'
Lotyši zkoušejí své štěstí ve hře bez gólmana!
57:49'
Sotnieks od modré tvrdě vypálil a Vasilevskij měl problémy se zákrokem, nakonec se mu lapačku povedlo sevřít včas.
57:08'
Kuzněcov objel branku a křižnou přihrávkou pustil puk pro Barabanova, ten však nedokázal přesně zamířit.
56:24'
Tvrdá střela od Jakse bez přípravy pořádně překvapila stadion a dosti možná i gólmana. Ten ale stihl zasáhnout.
55:51'
Marenis vypíchl přihrávku Rusů podél modré čáry, neměl už ale síly na dojetí puku a šel střídat. Proto může v klidu založit sborná útok zhruba ve středním pásmu.
55:23'
Přihrávka rukou přerušuje útočné snažení Lotyšů.
55:11'
Nestěrov přihrál na levou stranu pro Guseva, přesunujícího se Merzlikinse ale nedokázal ruský snajpr prostřelit.
54:15'
Balcers se prokličkoval až před branku a chtěl zakončit, v poslední chvíli mu ale puk sebral Chafizullin a otočil hru na druhou stranu.
53:51'
Opět se bude vhazovat u ruské branky a Lotyši musí pomalu vymýšlet taktiku na závěr zápasu.
53:06'
Meija šel s Keninšem do brejku 2 na 1, Keninš dostal přihrávku od Meijy pod padajícím Nestěrovem, avšak nedokázal trefit přesně kotouč.
52:06'
Indrašiš táhne kontr Lotyšů, končí ale v poli poražených mezi kruhy v útočném pásmu. Následoval brejk na druhé straně, ani tam ale gól nepadl.
51:41'
Dnešní utkání sleduje 9 084 diváků.
51:00'
Jaks dostal nahrávku do jízdy a předpokládala se střela od tohoto beka, ta ale nepřišla, místo toho následovala pomalá kombinace Lotyšů, která končí v lapačce ruského gólmana.
50:44'
Přechod do útoku byl od Lotyšů kostrbatý a taktéž byl posouzen jako ofsajdový.
50:33'
Ofsajd Lotyšů přerušuje hru a opět se uklízí led, se kterým je spojena i „Kiss Cam“ na kostce nad ledem.
49:58'
Přihrávka od Dadonova na Grigorenka před branku byla zajímavá, Merzlikins ale skokem do přihrávky zažehnal možné nebezpečí.
49:28'
Před chvílí to byl Rihards Bukarts se svou střelou z pravého kruhu. Tu Vasilevskij vytěsnil, načež Rusové vyhodili na icing.
48:54'
Bičevskis vylákal z branky Vasilevského a zkusil ho překvapit objetím branky, ruský gólman se stihl vrátit na své místo a zamezit lotyšskému gólu.
48:12'
Rusko zamklo Lotyše v pásmu a dostalo se k několika slibným střelám, ty ale Merzlikins pokryl bez větší námahy.
47:07'
Sotnieks přistrčil na osu hrací plochy pro Robertse Bukartse. Jeho klička byla úspěšná, což již neplatilo o střele, kterou maskovaný muž sborné bez problémů vykryl.
46:07'
Grigorenko pouze ze středního pásma nahodil puk do útočného a odjel střídat. Již ze střídačky tak mohl pozorovat, jak se Roberts Bukarts dostal na pravém kruhu ke střele, ta ale pouze rozduněla zadní plexi.
44:45'
Roberts Bukarts se tlačil za pukem, na modré šel ale k zemi, sudí nehodlají vylučovat. Proto je hra v lotyšském útočném pásmu současným dějem v utkání.
43:53'
Přihrávka od Zajceva před branku neslavila úspěch a bleskově byla otočena hra před Vasilevského, který však neměl prakticky žádnou práci.
43:42'
Další přerušení hry po střele z levého kruhu. Lotyši začínají zápas tlakem, ale je to lehce platonické z jejich strany.
43:13'
Keninš objel ruskou branku a Rihards Bukarts se snažil před brankou tečovat. Tím pádem je jasné, že bratr Robertse bude schopen pokračovat ve hře. Tečování se ale nelíbilo Nestěrovovi, který trochu důrazněji do lotyšského hráče zajel.
42:47'
Merzlikins si připsal další zákrok, tentokrát skryl puk do lapačky.
42:00'
Balcers na levém kruhu vymyslel skrytou střelu na bližší tyč, kterou Vasilevskij viděl v poslední chvíli, nicméně se mu podařilo zasáhnout a odrazit kotouč za branku.
41:44'
Meija přebral kotouč ve vysoké rychlosti a z ostrého úhlu pálil na Vasilevského, který udržel puk na hrudi a přerušil hru.
41:20'
Jaks nahrál nepřesně a tím prakticky přesilovka pro Lotyše skončila. Rusové ale mohli situaci rozhodně vyřešit lépe, než vyhozením na zakázané uvolnění.
40:54'
Rusové vyhazují a vypadá to, že oslabení již bez problémů zvládnou.
40:33'
Hned si navíc musel připsat zákrok, neboť Grigorenko se protlačil až k bekhendové střele, Merzlikins udržel puk ve výstroji.
40:01'
Role Gudlevskise byla přímo 35 sekund. Nyní je v brance opět Elvis Merzlikins.
40:01'
Další třetina začne přibližně za devět minut.

Střely na branku: 11:23 (6:10)
Vhazování: 20:20 (12:12)
Vyloučení: 4:4 (2:2)
Trestné minuty: 10:18 (4:14)
Druhá třetina nenabídla tolik vzruchu jako ta první, nicméně se diváci dočkali hned tří gólů. Rusové odhodláni srovnat zápas se radovali poprvé po 27 sekundách, střela Dmitrije Orlova od modré skončila přesně v síti. Na konci 24. minuty byla sborná zpět ve vedení, Nikita Gusev využil přihrávky od Dadonova a překonal Merzlikinse v přesilové hře. Lotyši si dopředu vypracovali snad jedinou šanci v 30. minutě, Cibulskis naskočil z trestné a hned se dostal do zakončení, které ale neproměnil. Rusko udeřilo potřetí v čase 32:40, Nikita Kučerov se s dávkou štěstí prosadil na tomto turnaji již svým 11. bodem. Lotyšsko navíc zřejmě přišlo o Rihardse Bukartse, který od Zadorova inkasoval tvrdý hit za brankou na konci třetiny. Záhy přišel pro Rusy druhý trest a Lotyši měli přesilovku 5 na 3, tu ale nevyužili.
40:00'
39:56'
Vladislav Gavrikov se obětavě vrhl do lotyšské střely, takže si Rusové dvoubrankové vedení do třetí třetiny udrží.
39:25'
Navíc dochází na straně Lotyšů k překvapivému střídání gólmanů! Kristers Gudlevskis nahrazuje Elvise Merzlikinse.
39:25'
Lotyšsko má 31 sekund 5 na 3! Nestěrov sevřel puk rukou a dostává dvě minuty. Lotyši tedy mají možnost, jak se prosadit!
38:45'
Lotyši mají přesilovou hru, ve které nejsou zatím nebezpeční a Rusové se bez problémů brání.
37:55'
Další Lotyš zůstává ležet na ledě a tentokrát to už vyloučení bude. Nikita Zadorov poslal Rihardse Bukartse na hrazení, který už je v šatnách. Sborná si tak zahraje dvouminutové oslabení. Zadorov navíc dostává desetiminutová osobní trest, takže musí na trestné lavici sedět také Nikita Gusev.
36:08'
Keninš bojoval s Orlovem o puk a prohrál, tím pádem se musí vracet zpět do obranného pásma Lotyšska. Pobaltské zemi se nyní moc opravdu nedaří.
35:51'
Keninš se snažil dostat na kotouč směřující k ruské brance, Vasilevskij ale celou akci rázně utnul přikrytím puku do lapačky.
35:39'
Zakázané uvolnění Lotyšska opět stěhuje hru před branku Lotyšska. To zatím za tuto třetinu nasbíralo čtyři střely!
35:23'
Grigorenko nahrával podél modré. kotouč byl ale sražen přímo na ruskou střídačku. Stadionem obíhají mexické vlny a na ledě se uklízí.
34:25'
Zadorov si odstavil u vlastní klece Dzierkalse a postoupil do útoku. V něm mohl střílet po Ovečkinově přihrávce, ale skoro zlomil hůl bez toho, aniž by se puk někam posunul.
33:43'
Blugers vybojoval puk za brankou a vrátil ho na modrou pro Cibulskise, který střílel, nicméně přes bloky puk k brance ani nedošel.
32:51'
Je to opravdu tak, sudí se nerozhodli Orlova vyloučit. Za nevole velké části publika pokračujeme dále v utkání.
32:51'
Oskars Batna schytal hodně tvrdý hit, proto zůstává ležet na ledě. Následně se ještě strhla potyčka, ale rozhodčí pravděpodobně vylučovat nebudou.
32:40'
Rusko právě vstřelilo branku!
Rusko se trhá do dvoubrankového náskoku a může být hned klidnější! Anisimov nahrál pro NIKITU KUČEROVA, který se dostal přes tři lotyšské obránce a mířil vstříc brance Merzlikinse. Rozhodl se pro střelu někam do vrchních části branky, Sotnieks ale nešťastně sklepl kotouč přímo mezi betony gólmana – 1:3! Asistence: Arťom Anisimov.
31:52'
Jaks prohodil obránce za lotyšskou brankou a poslal spoluhráče dopředu, slibný útok se ale zastavuje po odpískané přihrávce rukou Balcerse. Ten se hodně zlobil a hodně byl i sudími uklidňován.
31:18'
Blugers dostal přihrávku zpoza branky a pokusil se z ostrého úhlu překvapit Vasilevského u tyče, horký kandidát na Vezinovu trofej se ale rozhodit nenechal a zasáhl.
30:50'
Zakázané uvolnění spáchal lotyšský tým a Merzlikins se tak bude muset mít opět na pozoru.
30:13'
Oblouček na útočnou modrou pro Anisimova nebyl nejpřesnější, nicméně se musí Lotyši bránit.
29:17'
Sergačjov nahrál při kombinaci nepřesně, Lotyši jsou navíc v plném počtu. A mohla z toho být hned srovnávací trefa! Vyhození obloučkem si zpracoval Balcers a v útočném pásmu vybídl přihrávkou na levý kruh navrátilce z trestné, Oskars Cibulskis ale zamířil pouze do ramene ruského gólmana!
28:18'
Gegeris vypíchl přihrávku na Ovečkina a oba hráči pak šli vedle sebe při úniku, Ovečkin nakonec lotyšského útočníka odstavil na modré tělem a sborná se vrací do útočného pásma.
27:59'
Jevgenij Kuzněcov mohl jít sám na branku, ale nedokázal zpracovat prudkou přihrávku, kvůli čemuž musí hrát u levého mantinelu.
27:20'
Cibulskis se mu snažil pomoci posunutím hole blíže pro něj, čehož si sudí všiml a správně posílá lotyšského beka na dvě minuty ven.
27:08'
Lotyši se nyní dostali pod velký tlak a kotouč poskakoval po střele Malkina okolo brankoviště, nakonec se ale nepovedlo sborné dotlačit puk do branky! Navíc přišel Merzlikins o hůl.
25:59'
Zajcev vyvážel kotouč po pravém mantinelu a v útočném pásmu nahodil z úhlu na gólmana, který se nenechal překvapit a přilepil puk k ledové ploše. Máme tu další úpravu ledu.
24:18'
Uvis Balinskis se zkusil prosadit lehkým nahozením od modré, ale Andrej Vasilevskij nakonec ani zasahovat nemusel, protože rána skončila mimo branku.
23:50'
Přesilovka využita a Lotyšům se vedení rozsypalo za necelé čtyři minuty! Nikita Kučerov se na pravém kruhu opřel do puku a poslal jej na branku, lotyšský obránce jej ale srazil. Bohužel pro Lotyšsko přímo na Dadonova, který se před brankou neunáhlil a z otočky vybídl ke střele NIKITU GUSEVA. Ruský útočník pak překonal střelou zasahujícího Merzlikinse – 1:2! Asistence: Jevgenij Dadonov, Nikita Kučerov.
23:12'
Přihrávka krosem napříč pásmem pro Guseva byla rychlá, Gusev ale zbytečně váhal se střelou a Merzlikins se mezitím zvládl přesunout.
22:54'
Zajímavý útok Lotyšska ukončuje hlavní sudí signalizací trestu. Kulda stáhl přímo u arbitra Hribika Anisimova na zem a lotyšský bek inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
22:23'
Bude se vhazovat ve středovém kruhu, puk se totiž dostal na střídačku ruského týmu.
21:34'
Alexandr Ovečkin se sice dostal skrz dva lotyšské obránce, ale poté mu puk utekl z hokejky, takže se ruský forvard ke střele nedostal.
20:27'
Okupace hned od úvodního buly se vyplatila, Rusové srovnávají 27 sekund po začátku třetiny! Plotnikov na pravém kruhu shrábl puk a nahrál ho na ruského kapitána Kovalčuka. Přes něj se kotouč dostal až k DIMITRIMU ORLOVOVI, jehož střela z nápřahu od modré skončila ve vinglu u bližší tyče – 1:1! Asistence: Ilja Kovalčuk, Sergej Plotnikov.
20:02'
Úvodní buly vyhrála ruská sborná, která ihned nahodila do útočného pásma a okupuje území před lotyšskou brankou.
20:01'
V lotyšském týmu najdeme hráče, který má ice-time z první třetiny pouhých 18 sekund! Je jím Martinš Dzierkals, který těch 18 sekund měl dělené dvěma střídáními. V průměru byl tak na ledě dvakrát po devíti sekundách...
Další třetina začne přibližně za 11 minut.

Střely na branku: 5:13.
Vhazování: 8:8.
Vyloučení: 2:2.
Trestné minuty: 6:4.
Tenhle hokej musí diváky bavit! Sledujeme parádní utkání z obou stran, které nabízí všechno, co by měl zápas mít. Emoce, šance, atmosféru a i gól. Oproti očekávání to byl lotyšský tým, kdo se dostal do vedení. V 11. minutě využil přesilovku 4 na 3 obránce Oskars Cibulskis. Klíčové se v první třetině ukázalo ubránění dlouhého oslabení Lotyšska, Ronalds Keninš musel trávit za hru vysokou holí s krvavým zraněním hned čtyři minuty na trestné. Pobaltská čtyřka však přečkala tyčku Guseva a několik křižných přihrávek. Ač Lotyši střelecky pasivnější, vedou 1:0 a to je podstatné.
20:00'
19:44'
Emils Gegeris zachytil kotouč, který okamžitě vyváží do útočného pásma, kde vybojoval vhazování po levé ruce ruského gólmana.
19:06'
Jsme v závěru první třetiny, Merzlikins rozehrává zpoza své branky a určitě nebudou chtít Rusové jít do kabiny se ztrátou jedné branky.
18:09'
Darzinš si sjel až do téměř nulového úhlu a nahodil na ruskou branku. Vasilevskij ale nepředvedl vůbec dobrý zákrok, neboť puk sklepl prakticky přímo pro Meiju na dorážku. Lotyšská #87 ale nedostrkala kotouč do klece!
17:43'
Pěknou kombinaci rudo-bílých zakončoval Rudolfs Balcers. Ten mířil nad levý beton ruského brankáře, ale Andrej Vasilevskij se nenechal zaskočit.
17:19'
Anisimov se dostal přes Keninše ke kotouči a poměrně z nevýhodné pozice střílel, Merzlikins měl ale dobrý rozhled a neměl problém se zákrokem.
17:06'
Jevgenij Dadonov se pohyboval v lotyšském brankovišti, čehož se rozhodčí všimli. Hra se tak přesouvá do střední třetiny.
16:45'
Ohromný tlak vrcholí, Lotyši se nicméně dostali do plného počtu. Opět to byla souhra na Kučerova, který střílel podruhé z pravého kruhu, tentokrát do téměř prázdné branky. Blokující obránce ale kotouč nohou srazil do rohu. Důležitý zákrok!
16:15'
Kučerov dostal křižnou přihrávku na pravý kruh, kde byl osamocen, trefil ale střed branky. V křižných přihrávkách se pokračovalo i nadále a Gusev se dočkal taktéž šance na gól, z levého kruhu ale trefil vnější část levé tyčky prázdné branky!
15:40'
Ovečkinova rána je sražená do ochranné sítě, hra je tedy přerušena. Lotyši už mají skoro celé oslabení za sebou.
15:24'
Ovečkin přes bloky střílel na branku, ale Merzlikins zasáhl vyrážečkou. Darzinšovi se následně nepovedlo vyhodit a sborná pokračuje v přesilovkovém náporu.
14:56'
Polovinu přesilovky mají Lotyši skoro za sebou. Vyjma tyčky Kučerova se brání poměrně v pohodě.
14:18'
Lotyšsko vyhazuje, navíc tahá čas u ruské branky. Tohle přesně svěřenci trenéra Hartleyho potřebují.
13:39'
Kombinace na jeden dotek od Rusů vrcholila střelou Kučerova, který byl zcela volný na pravém kruhu, ale trefil pouze tyčku!
12:59'
První pokus využít přesilovku ztroskotal na tom, že Dadonov byl před brankou jediný proti dvěma Lotyšům. Ti posílají puk na druhou stranu.
12:50'
Je tu první přesilovka pro sbornou. Ronalds Keninš celkem nešťastně trefil Alexandra Ovečkina hokejkou do obličeje, kterému navíc teče krev. Lotyšský útočník si tak odsedí na trestné lavici čtyři minuty za vysokou hůl.
12:37'
Blugers dojel vyražený kotouč a okamžitě pálil na ruskou klec, avšak Vasilevskij vyrazil betonem do méně nebezpečné zóny.
12:08'
Lotyši vyhazují do středního pásma a jedou rychle střídat. Střelecky jsou na tom sice hůře, ale vedou 1:0.
11:02'
Malkin dostal od Grigorenka přihrávku z otočky a ruská #11 si nabruslila až do zakončení, které šlo nicméně o kousek vedle pravé tyčky.
10:39'
Oba týmy hrají v plném počtu. Rusové na nic nečekali a okamžitě se dostali ke střele, ale Elvise Merzlikinse to v žádném případě nepřekvapilo.
10:28'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Lotyši využívají početní výhodu a hala explodovala radostí! Miks Indrašis si od mantinelu vybruslil na střed a prohodil si tím místo s OSKARSEM CIBULSKISEM. Tomu pak posunul jednoduše puk a obránce působící v Hradci Králové propálil Vasilevského na bližší tyči – 1:0! Asistence: Miks Indrašis.
10:02'
Balinskis v přesilovce 4 na 3 sjel nechráněn až mezi kruhy a vystřelil, Andronov mu srazil pokus do ochranné sítě.
09:35'
Roberts Bukarts se proháčkoval přes dva obránce až před branku a už chtěl střílet. Během provádění kličky ho Gavrikov „na jistotu“ zahákoval a ruský obránce dostává dvě minuty.
09:22'
Darzinš tělem odstavil Guseva a poslal svůj tým vpřed. Dokonce tak, že to bude za vyloučení!
08:39'
Po buly překvapivou skrytou střelu udivil diváky Gavrikov, Merzlikins se vytasil s lapačkou a zamezil gólu.
08:39'
Utkání je už od začátku hodně vyhrocené. Vzájemný souboj Jevgenije Kuzněcova a Teodorse Blugerse končí dvouminutových trestem pro oba hráče, Rus pyká za hrubost a Lotyš za nedovolené bránění.
08:18'
Ovečkin chce více, než doposud má. Po levém křídle natáhl dva obránce a propracoval až do zakončení, na bližší tyč ale neprostřelil Merzlikinse. Sám Ovečkin za brankou po střele čistě složil na zem Cibulskise.
07:47'
Po vyhraném buly vystřelil na branku Zajcev, jehož pokus Merzlikins vykryl holí. Sborná však ještě chvíli pokračovala v útoku a Dadonov z předbrankového prostoru vytěžil nepříjemnou střelu, která se povedla lotyšskému gólmanovi pokrýt.
07:42'
Střela Orlova zpoza obránce byla pro Merzlikinse dosti nepříjemná, lotyšský gólman ale zasáhl lapačkou a máme tu první přestávku na úpravu ledu.
07:12'
Marenis vybojoval u mantinelu kotouč a krosovou přihrávkou vybízel zbytek lajny ke spolupráci, avšak dva hráči mu jeli střídat a lotyšský tým o kotouč tak přišel.
06:25'
Na druhé straně se připomněl Cibulskis střelou z levého křídla, první obránce Ruska ale puk srazil na svoji hůl.
05:58'
Teodors Blugers heroickým pádem zabránil dost nebezpečné střele, přihrávka před branku totiž směřovala na ruského forvarda.
05:15'
Ovečkin si zpracoval nahrávku od Kuzněcova, sjel si kličkou na osu kluziště a za křiku fanoušků z vrcholku kruhů vypálil do protipohybu gólmana. Jenže také minul o kousek levou tyč!
04:40'
Bičevskis dojížděl nahození od obrany, nedokázal se ale přes obránce Orlova prosadit a Rusové opět pospíchají do útoku.
04:28'
Atmosféra je zde skvělá, dovolil bych si tvrdit, že na dnešní utkání dorazilo více než 9000 diváků.
04:13'
Nahození od Guseva neslavilo úspěch, Lotyši postupují vpřed v situaci 3 na 3. Indrašis po přechodu do útočného pásma nahodil na branku, Vasilevskij raději přikryl puk. Po přerušení se do sebe pustil Kovalčuk s Indrašisem, rozhodčí vše řeší domluvou.
03:40'
Plotnikov pak u své střídačky usadil Indrašise a sklidil potlesk ruských fanoušků.
02:53'
Gusev si vyjel a napálil kotouč od modré. To způsobilo lotyšské obraně problémy a rázem se Plotnikov dostal před brankou k šanci, z nadějné pozice však minul!
02:10'
Od Kuzněcova přišla nahrávka před branku na Barabanova, Barabanovovi se ale nepovedlo dostat ke kotouči. Rusové se pak dopustili ofsajdu a hra je přerušena.
01:28'
Sborná pokračuje v tlaku okolo branky a Lotyši se hned v úvodu dostávají pod velký tlak.
00:37'
Lotyši sice svého soupeře vytlačili až do vlastního pásma, jenže o 10 sekund později to bylo stejné. Rusové před brankou Merzlikinse kombinují a snaží se vytvořit šance.
00:02'
Úvodní buly bylo vhozeno sudím Hribikem, Rusové jej vyhráli a natěsnali se do útočného pásma.
00:01'
-08:20'
Představují se sestavy obou dnešních soků. Za osm minut jdeme na to, sledujte náš onlajn!
-16:45'
Rozbruslení je za námi, nyní je prostor pro rolby na ledové ploše. A také pro režii, aby pustila do potemnělé haly Alexandrovce.
-26:00'
Stadionem zní song od Def Leppard „Let´s go!“, rozbruslení obou týmů je v plném proudu. Za ruskou brankou se žádají pomocí transparentů selfie s hráči, tak uvidíme, zda hvězdy sborné tuto žádost přijmou.
-48:00'
Krásné poledne z ochozů bratislavského zimního stadionu! Za necelých padesát minut nám začne utkání, které bude mít na tribunách rozhodně náboj. Po hale proudí skupinky fanoušků z obou táborů, opět se dá čekat výtečná podpora pro lotyšský tým.
-60:00'
Startovací formace:

Lotyšsko: Merzlikins – Kulda, Cibulskis – Balcers, Blugers, Keninš.

Rusko: Vasilevskij – Orlov, Zajcev – Plotnikov, Andronov, Kovalčuk.
-61:00'

Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Cibulskis, A. Kulda, Sotnieks (A), Zile, Balinskis, Jaks, Dzierkals – Balcers, Blugers, Keninš – Darzinš (C), Meija, Indrašis – Roberts Bukarts (A), Bičevskis, Rihards Bukarts – Gegeris, Batna, Marenis.

Rusko: Vasilevskij (Georgijev) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Tělegin – Dadonov (A), Malkin, Grigorenko – Barabanov, Kuzněcov (A), Ovečkin – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – S. Plotnikov, Andronov, Kovalčuk (C).

Rozhodčí: Hribik (CZE), Sidorenko (BLR) – Goljak (BLR), Oliver (USA).
Lotyši na vítězství proti Rusku čekají již 16 let! Naposledy se radovali z výhry v roce 2003 poměrem 2:1. Na MS v letech 2016 a 2017 nevstřelili svému rivalovi ani gól a celkově skóre z těchto zápasů činí 0:9.
POSLEDNÍ ZÁPAS LOTYŠSKA

Čtvrtek 16.05.2019, 20:15, ČESKO – LOTYŠSKO 6:3 (0:2, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Hronek, 32. Jan Kovář (Palát, Zámorský), 38. Voráček (Simon, Hronek), 39. J. Vrána (Faksa, Gudas), 46. Simon (Voráček, Frolík), 59. Voráček (Frolík, Simon) – 7. Indrašis (Darzinš, Cibulskis), 14. Darzinš (Balcers, Cibulskis), 56. Darzinš (Cibulskis).

SESTAVY

Česko: Bartošák (Francouz) – D. Musil, Hronek, Moravčík, Rutta, Gudas, J. Kolář, D. Sklenička, Zámorský – Frolík, Simon, Voráček – Palát, Faksa, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, H. Zohorna, T. Zohorna.

Lotyšsko: Merzlikins (Gudlevskis) – Sotnieks, Freibergs, Cibulskis, A. Kulda, Balinskis, Galvinš, Zile – Darzinš, Rihards Bukarts, Indrašis – Balcers, Blugers, Meija – Roberts Bukarts, Keninš, Batna – Dzierkals, Gegeris, Bičevskis – Marenis.
LOTYŠSKO
5. místo, 6 bodů, skóre 12:11, bilance 2-0-0-2

Lotyšsko nemá rozhodně tak suverénní projev jako ruská sborná, nicméně předvádí divácky atraktivní hokej, který je mohutně podpořen jejich fanoušky. Ti jim v Bratislavě vyjadřují maximální podporu. Lotyššům se povedl skvěle vstup do turnaje, zápas proti Rakousku zlomili až na začátku třetí třetiny, když během sedmi minut nasázeli tři góly a přesvědčivě dotáhli zápas k výhře 5:2. Tolik se jim ale nedařilo den poté ve večerním taháku proti Švýcarsku. Výtečný hokej nabídl mnoho emocí a celkem čtyři góly. Na švýcarský gól odpověděli za půl minuty Lotyši v přesilové hře a vyrovnaný zápas se definitivně překlopil v 57. minutě, když se Švýcarům povedlo strhnout vedení na svoji stranu, což už nepustili. Zápas s Itálií nabídl celkem 65 střel pobaltské země na branku, z čehož 62 střel italský gólman pochytal. Lotyšsko se nakonec propracovalo k utrápené výhře 3:0. Poslední zápas s Českem nabídl taktéž velice solidní parametry, nadějné vedení 2:0 po první třetině ale Lotyši neudrželi a i díky pětiminutovému oslabení se museli spokojit s prohrou 3:6.

Nejproduktivnějším hráčem je určitě Rudolfs Balcers s bilancí 1+6. Gólově je na tom nejlépe však kapitán Lauris Darzinš se třemi zásahy a dvěma asistencemi. Darzinš byl dokonce i třetím nejtrestanějším hráčem turnaje, chyba rozhodčích v utkání s Českem ale připsala správně pětiminutový trest Ralfsu Freibergsovi. Teodors Blugers je pro změnu druhým nejlepším hráčem mistrovství na vhazování. Ze 117 buly vyhrál 87, úspěšnost je 74,36 %.
POSLEDNÍ ZÁPAS RUSKA

Středa 15.05.2019, 20:15, RUSKO – ITÁLIE 10:0 (4:0, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. N. Zajcev (N. Gusev, Kučerov), 9. Chafizullin (N. Gusev, Kučerov), 14. Kuzněcov (Barabanov), 17. Ovečkin (Kuzněcov), 21. Kuzněcov (Ovečkin, Orlov), 27. Kovalčuk (Kuzněcov), 34. Dadonov (Kučerov, N. Gusev), 37. Grigorenko (Barabanov), 45. Kučerov (Chafizullin, N. Zajcev), 46. Dadonov (Kovalčuk).

SESTAVY

Rusko: Vasilevskij (Georgijev) – Nestěrov, Sergačjov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Malkin, Grigorenko, Dadonov – Ovečkin, Kuzněcov, Barabanov – Anisimov, Kučerov, N. Gusev – Tělegin, Andronov, Kovalčuk – Kaprizov.

Itálie: Andreas Bernard (21. De Filippo Roia) – McMonagle, Helfer, Tauferer, L. Zanatta, Trivellato, Pavlu, Hofer, Marchetti – Insam, D. Kostner, Miceli – Ramoser, Bardaro, Rosa – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher.
RUSKO
1. místo, 12 bodů. skóre 23:2, bilance 4-0-0-0

Nadvláda Ruska ve skupině pokračuje, sborná ale ještě nehrála s notně posíleným Švédskem a také Švýcarskem. Již 180 minut nedostali ruští brankáří gól. Poslední zápis na střelecké konto Rusů obstarali hned první den šampionátu Norové, kteří korigovali na konečných 2:5. Jinak se jedná o pevnou obranu podpořenou kvalitním výkonem brankáře Vasilevského. Nepovedlo se to ani Rakušanům, kteří vystřelili na branku patnáctkrát a Vasilevskij si připsal 15 zásahů, na druhé straně se z 37 střel urodilo pět gólů. Český nároďák byl sice oproti Rakušanům střelecky aktivnější, ale opět doplatil na koncovku a sborná si připsala výhru 3:0. O posledním zápase se toho namluvilo mnoho, Itálie měla sice několik velice dobrých šancí, ale nebylo jí souzeno snížit už tak hrozivé skóre 0:10.

Ve svém týmu skrývají Rusové několik hvězd, ale nejvíce se prosazuje Nikita Kučerov, který měl na 23 gólech týmu desetkrát podíl s bilancí 3+7! Dalším produktivním hráčem je Nikita Gusev s osmi celkovými body (2+6). Góly ale sází za ruskou mašinu Jevgenij Dadonov, ten nemá zapsanou žádnou asistenci, ale rovnou šest zásahů. Andrej Vasilevskij je navíc druhým nejlepším gólmanem turnaje s procentem úspěšnosti 96,92 %.
Dobré víkendové dopoledne z Bratislavy! Mistrovství světa se nám přehouplo do druhého hracího týdne a ve skupině B na nás čekají již zápasy, které rozhodnou, který tým bude muset na čtvrtfinále absolvovat cestu do vzdálených Košic. Z pěti týmů mohou postoupit pouze čtyři, o postup do čtvrtfinále bude bojovat i Lotyšsko, které má proti sobě ale velmi těžkého soupeře. Rusko prochází turnajem doposud bez porážky a určitě nebude mít zájem o narušení své nadvlády ve skupině. V Bratislavě začínáme ve 12:15, utkáním vás provedou Tomáš Kalas a Lukáš Mihal. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.