MS v hokeji -  ONLINE PŘENOS -  Česko : Rakousko - 17. května 2022   15:20

Ukončeno
Česko
Česko
17:59' Červenka (Blümel)
1:2
(1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

0:1 (SN)

Rakousko
Rakousko
59:22' Lebler  (Heinrich, Schneider) • ' Schneider  
Česko
Sestavy:
Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Hronek, Ščotka (A), Kundrátek, Jiříček, Šimek, Sklenička, Jordán – Červenka (C), Krejčí (A), Blümel – Vrána, Zohorna, Hertl – Černoch, Stránský, Smejkal – Flek, Špaček.
Rozhodčí
Frandsen (DEN), Nord (SWE) – Constantineau (FRA), Kroyer (DEN)
Nokia Arena, Tampere
3264 diváků
Rakousko
Sestavy:
Starkbaum (Madlener) – Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich (A), Hackl, Wolf, Wimmer, Brunner, Kirchschläger – Lebler, Haudum, Kasper – Schneider (A), Huber, Nissner – Wukowits, Ganahl (C), Feldner – Achermann, Schwinger.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je od nás pro dnešek vše. Budeme se na vás těšit u dalších přenosů, napočtenou.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 25 – 18
Zásahy brankařů: 17 – 24
Trestné minuty: 4 – 4
Nejlepší hráči utkání:

Hynek Zohrona (CZE)

Bernard Starkbaum (AUT)
Zápas je u konce. Bohužel se stalo to čeho se všichni čeští fanoušci během průběhu zápasu obávali. Rakušané zvítězili, poté co srovnali průběžné minutu před koncem. Utkání došlo až do prodloužení a následně samostatných nájezdů, v kterých byli šťastnější Rakušané.
Konec zápasu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Rakousko. PETER SCHNEIDER svůj nájezd jako jediný hráč proměnil, čímž zařídil výhru svého mužstva za dva body.
David Krejčí nic nevymýšlel najel mezi kruhy a z nápřahu vypálil na bránu Starkbauma. Jeho rána šla vedle, takže Rakušané vítězí.
Dominique HEINRICH nepřekonal Vejmelku, ten si jeho záměr pohlídal.
Jiří Smejkal zajel nájezd totožně jako Blümel. Stejně dopadla i jeho střela, kterou vyrazil Starkbaum betonem.
Peter SCHNEIDER proměňuje první nájezd.
Matěj Blümel si roztáhl brankáře dobrou kličkou do bekhendu, kterou zakončil svou akci po nájezdu z levé strany. Následnou střelu vyrazil brankář.
Manuel GANAHL neproměňuje.
Kapitán národního týmu přibrzdil před brankářem a poslal kotouč směr horní roh. Brankář střelu vyrazil rychle vytasenou vyrážečkou.
Mladíček nepřekvapil Vejmelku, ten jeho ránu chytil do lapačky.
Tomáš Hertl jel ve velké rychlosti. Po nájezdu z pravé strany se rozhodl pro rychlou forhendovou kličku, kterou zakončil střelou mimo tři tyče.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení vítěze nenašlo, a tak o vítězi musí rozhodnout samostatné nájezdy. Na každé straně pojede celkem pět hráčů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:49'
Češi měli možnost k poslední akci. Kempný ujížděl s pukem po levé straně. Z velkého úhlu se zkusil protáhnout před Starkbauma, což se mu nepovedlo.
64:42'
Dominique Heinrich vypálil od modré, Vejmelka se pouze ohlédl za střelou, která šla naštěstí pro český tým mimo.
64:18'
Češi si dali s rozehrávkou na čas. Po sérii nahrávek Červenka založil útok, jenomže Krejčího důrazný Rakušan o puk obral.
63:54'
Češi na modré teď sváděli boj o puk, nakonec ho vyhrál český celek, vítězství o kotouč jim ale nevydrželo dlouho.
63:23'
Filip Hronek dostal puk přímo před Starkbauma a mohl rozhodnout. Na místo střely udělal kličku, při níž mu sjel puk. Následně motání s pukem skončila střelou, která neměla gólové parametry.
63:10'
Roman Červenka ukradl puk ve středním pásmu a snaží se rozjet útočnou akci.
63:03'
Češi se dostali do pásma a Ščotka mohl střílet od modré. Jeho pokus zastavil blok.
62:19'
Češi točili soupeře v obranném boxu. Stránský se zamotal do vlastních kliček a puk mu ujel do středního pásma.
62:13'
Zohorna objel branku, na levém kruhu našel volného Kempného, ten pohotově zpracovat Zohornovu nahrávku a vystřelil, jeho rána šla ale mimo.
61:54'
Oba týmy střídají.
61:39'
Smejkal se elegantně dostal před bránu, ale místo ohrožení brány se rozhodl pro zajetí za bránu. Následně místo další akce odjel do středním pásma.
61:16'
Hra se drží ve středním pásmu, na ledě je Kempný a hledá cestu do svého útočného pásma.
60:19'
Rakušané točili Čechy v pásmu, ale do střelecké pozice se nedostali. Hertl zavezl kotouč do pásma, jenže puk po chvíli ztratil.
60:10'
Rakušané zavezli puk do svého útočného pásma, nakonec ale Vejmelka ani nemusel zasahovat.
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut vítěze nenašlo, takže musí přijít na řadu prodloužení. To bude trvat nejdéle 5 minut a v případě, že žádný z celků nevstřelí branku, se pojedou samostatné nájezdy.
Prodloužení začne přibližně v 17:40.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:24'
Češi ještě zkoušejí využít poslední třetiny do konce základní části a snaží se probojovat do svého útočného pásma.
59:22'
Rakousko právě vstřelilo branku! Češi si o to dlouho říkali a to čeho se většina fanoušku ve finském Tampere obávala se potvrdilo. Rakousko zvládlo vyrovnat pár sekund před závěrečnou sirénou. Střelu od modré čáry vyrazil Vejmelka nad sebe a kotouč se odrazil na hůl BRIANA LEBLERA, jenž ho v klidu dorazil do prázdné brány. Dlouho se zkoumal záznam hry kvůli nedovolenému bráněni brankáři. Pravidla porušena nebyla gól platí. Asistence: Dominique Heinrich, Peter Schneider.
58:45'
Další samostatný únik v krátkém časovém sledu. Blümel dostal puk na útočnou modrou a z levé strany jel směr brána. Rozhodl se pro střelu na bližší tyč, kterou brankář vyrazil betonem.
58:30'
Jakub Vrána se teď dostal ke střele. Vrána nabral rychlost, dojel až před rakouskou bránu, neměl však dostatek prostoru na zakončení, jelikož mu překážel obránce Rakouska. I tak to ale zkusil, ale rakouský golman si to pohlídal.
57:15'
Kempný měl puk na mantinelu v útočném pásmu a poslal ho za bránu. Rakušané puk získali a dostali se do pásma. Ali Wukowits nahazoval před Vejmelkou, kde dojížděl jeden z Rakušanů. Naštěstí vše dopadlo dobře.
56:54'
Češi se snaží přejít pásmo, Rakousko jim ale způsobuje v tom problémy. Nakonec hra končí zakázaným uvolněním rakouského týmu.
56:26'
Rakušané i přes prohrané buly udrželi pásmo. Následně Češi kotouč získali a dostali ho do neutrální zóny. Rakušané se dopustili icingu, když chtěl Dominique Heinrich rychle rozehrát, což se mu nepovedlo.
56:19'
Vhazování se musí opakovat.
56:19'
Hra přerušena, vhazovat se bude před Vejmelkou v levém kruhu.
56:08'
Clements Unterweger dostal puk na útočnou modrou, přes kterou zvládli jeho spoluhráči přejít. Nyní se Rakušané drží v útočném pásmu.
55:56'
Buly před Vejmelkou vyhráli Češi.
55:35'
Rakouský obránce puk napálil do pásma. Radim Šimek kotouč získal a poslal ho dlouhým pasem na osu hřiště. Žádný z jeho spoluhráčů prudkou nahrávku nezachytil, píská se icing.
55:25'
Sudí píská ofsajd.
55:25'
Bulky před Vejmelkou získali Rakušané. Ti ale v pásmu dlouho nepobyli, když je čeští hráči dobrým přístupem vytlačili do středního pásma.
55:13'
Zakázané uvolnění Čechů, vhazovat se bude před Vejmelkou.
54:36'
Češi vyhráli buly ve středním pásmu. Krejčí obkroužil bránu a předal puk Červenkovi. Ten nabil Kempnýmu, jehož bomba z jedničky skončila v náruči Starkbauma.
54:23'
Rakousko mělo puk v pásmu, ale po chvíli ho ztratilo. Následně šli opět přes střední pásmo, kde se jim povedlo projít přes modrou čáru, ale pouze za cenu ofsajdu.
53:50'
Blümel se zkusil individuálně probít přes střední pásmo, což se mu nepodařilo. Jeho tým začíná od Vejmelky.
53:10'
Rakousko se stále drží hodně na puku. Nicméně Češi zvládli získat puk a posunuli ho do středního pásma.
52:46'
Michael Špaček tečoval střelu od svého spoluhráče, jeho rána šla ale mimo.
52:31'
Klidná rozehrávka Čechům stačila na přechod přes pásmo. Špaček neměl podporu spoluhráčů, takže kotouč ztratil.
52:18'
Za Vejmelkou u mantinelu probíhá boj o kotouč.
51:21'
Hertl vybojoval puk v útočném pásmu, ale byl ve velké početní nevýhodě. Rakousko se dostalo do útočného pásma. Mladého Kaspera v rohu zboural Kundrátek. Češi měli puk, ale Rakušané ho opět získali.
51:00'
Hra není příliš příznivá pro oko diváka, čeští fanoušci jsou přesto v Nokia aréně slyšet a povzbuzují svůj tým.
50:36'
Hronek si počkal na čerstvé spoluhráče, jenže následná rozehrávka skončila nezdarem. Po boji hokejek ve středním pásmu mají puk Rakušané.
50:06'
Češi pouze odevzdali puk a jeli vystřídat. Rakušané následně ztratili kotouč ve středním pásmu. Češi se nastěhovali do pásma, kde se puk držel na mantinelu. Rakušané kotouč získali.
49:06'
Puk byl za bránou Starkbauma, kde se ho zmocnil Červenka, který černou gumu poslal na Krejčího, který kotouč po chvíli na pravém mantinelu ztratil.
48:45'
Oba týmy střídají, Jordán spěchá pro puk a může rozjet akci.
48:17'
Rakušané nahodili do pásma a jeli za bránu. Tam puk ztratili a Češi mohli útočit. Zohorna měl puk za rakouskou bránou, kde ho taktéž ztratil. Rakousko jde dopředu.
48:00'
Buly před Starkbaumem vyhráli Rakušané. Ti jeli s kotouč dopředu. Střelu z pravé strany chytil Vejmelka a zastavil hru.
Dnešní utkání sleduje 3264 diváků.
47:56'
Buly ve středním pásmu získali Čeští. Hertl zajel do pásma po pravém mantinelu a zkoušel nastřelit puk do brány. Kotouč se odrazil od Starkbauma a zůstal volný. Brankář Rakouska kotouč zalehl.
47:48'
Sudí píská ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
47:15'
Oba týmy střídají.
47:08'
Češi rozehrávali od vlastní brány. Hronek nahodil na Starkbauma, který kotouč zachytil do lapačky. Rakušané útočí.
46:34'
Rakušané vyvezli s obtížemi puk z pásma. Chtěli puk mít za bránou Vejmelky a tam kombinovat, ale to by ho nesměli po špatné nahrávce ztratit.
46:30'
Rakušané se osvobozují a mohou vystřídat. přečkali tlak českého týmu.
45:48'
Po levé straně se dostal kotouč do pásma Rakouska. Flek se rozhodl pro střelu z velkého úhlu do betonu Starkbauma, od nějž kotouč odrazil před bránu, kde ho odklidili obránci.
45:19'
Rakušané ve středním pásmu hledají, jak proniknout do svého útočného pásma.
44:56'
Blümel zajel do pásma a zkusil obránce oklamat rychlou stahovačkou, což se mu podařilo, ale místo střely zabrzdil. Poté našel Červenku, který zařízení minul.
44:15'
Smejkal zavezl puk do střední pásma, a posléze nahodil za bránu. Češi točili puk po mantinelu. Černoch hledal naslepo spoluhráče před bránou. Jeho pas adresáta nenašel.
44:10'
Češi se teď drží ve svém útočném pásmu, hledají cestu k zakončení, Rakušané ale dobře brání.
43:55'
Po jednom ze soubojů se puk dostal na hráčskou lavici. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
43:55'
Sudí pískají ofsajd.
43:18'
Češi se dostali pouze ke středovému kruhu, protože na půlící čáře je soupeři o puk obrali. Rakousko je v pásmu a rotuje s pukem na holích.
43:00'
Češi krouží kolem středního pásma, hledají cestu do svého útočného pásma.
42:44'
Buly před Vejmelkou vyhráli Rakušané. Nissner se chystal na střelu z mezikruží, jenomže jeho pokus byl zblokován. Češi jsou v plném počtu.
42:37'
Rakušané na modré, zkusili vypálil, jejich rána ale sražena mimo.
42:18'
Černoch vyvezl puk za bránu Starkbauma. Zkusil se dostat ramenem před bránu, ale obránce ho před ní nepustil. Útočí Rakušané.
42:06'
Za Vejmelkou probíhá boj u mantinelu o puk.
41:45'
Češi vyhráli buly a Kundrátek kotouč poslal do bezpečí. Následný rakouský průchod pásmem zastavila hradba na modré čáře. Puk se poté dostal do hlediště.
41:38'
Dominique Heinrich dostal dobrou přihrávku na modrou, vypálil, Vejmelka ale vše dobře viděl a chytil bez problému.
41:15'
Rakušané zavezli puk za bránu, jenomže po chvíli kotouč ztratili. Češi vyhodili, takže Rakousko musí začít od vlastní brány.
40:51'
Češi vyhazují a Rakušané spěchají pro puk.
40:48'
Roman Červenka sekl svého spoluhráče, za což je odeslán na dvě minuty na trestnou lavici.
40:34'
Rakušané ve výhodě.
40:18'
Brian Lebler zajel s pukem do pásma a pálil z levého kruhu. Jeho střela byla sražena za bránu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 16 – 12
Zásahy brankařů: 12 – 15
Trestné minuty: 2 – 4
Čtyřicet minut je minulostí.

Prostřední dvacetiminutovka nenabídla žádnou přesilovou hru ani gólovou radost.. Skóre je tedy stejné jako po úvodní pasáži, Česko vede nad Rakouskem 1:0.

Dokáží hosté během závěrečného dějství srovnat?
Třetí perioda začne přibližně v 17:00.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:44'
Zakázané uvolnění soupeře. Vhazovat se tedy bude před rakouským brankářem.
39:28'
Češi se dopouští ofsajdu.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Uvidíme ještě v této části hry nějaký gól?
38:43'
Nepřesná rozehrávka Čechů, Rakušané se tak chopili kotouče, nezvládli se ale dostat do svého útočného pásma.
38:10'
Češi bojují u mantinelu o puk, aby mohli vyrazit ke svatyni rakouského brankáře.
37:38'
Matěj Blümel odevzdal puk rakouskému obránci v domnění, že se jedná o spoluhráče. Češi se ke kotouči vrátili a zavítali kevStarkbaumovi.
36:20'
Češi zkusili vymyslet útočnou akci, Hynek Zohorna ale nemohl najít volného hráče, a tak zkusil zakončit sám, neměl ale moc prostoru, a tak nemusel rakouský brankář nijak zasahovat.
35:52'
Slibná brejková akce Rakouska! Brian Lebler vystihl rozehrávku Čechů, nabral ve středním pásmu rychlost a poslal přihrávku přes osu na Nica Brunnera. Ten s nataženou hokejkou nabídku nevyužil.
35:14'
Dominic Hackl našel u pravého kruhu ve svém útočném pásmu volný kotouč, který se odrazil, ujal se ho, bez rozmyslu zkusil vypálit. Jeho ránu ale Vejmelka opět bez problému zpracoval.
34:46'
Kundrátkovu dělovku z první vytěsnil jeden z hostujících obránců. Češi přichází o útočnou třetinu.
34:28'
Oba týmy se teď snaží dostat do svého útočného pásma.
34:03'
Z pravého kruhu tvrdě pálil Krejčí, jeho dělovka zacinkala o tyč!
33:41'
Střely na branku aktuálně: 14 – 11
33:41'
Zakázané uvolnění rakouského celku.
33:16'
Radim Šimek rozehrává novou akci, český tým se usídluje v útočném pásmu.
32:53'
Clements Unterweger vypálil od modré, Vejmelka ale slupnul jeho ránu lapačkou jak malinu.
32:20'
Fanoušci v publiku v posledních minutách ožili a za zvuku trumpety ženou národní tým vpřed. Po komerční přestávce se bude vhazovat u rakouské svatyně.
32:20'
Tomáš Kundrátek dostal dobrou přihrávku na modrou, vypálil, jeho rána ale vyražena levým betonem rakouského brankáře.
31:24'
Domácí na modré ztratili puk a spěchají pro něj.
30:51'
Český celek nyní drží Rakouska zkrátka.
30:42'
Jakub Flek poslal přihrávku přes osu na Michaela Špačka, ten ve slibné šanci nedokázal zakončit.
30:07'
Vejmelka pro jistotu přikryl kotouč pod lapačkou. Po úpravě ledu proběhne vhazování po jeho pravé straně.
29:50'
Na druhé straně zase jiný mladičký hráč, tentokrát Marco Kasper předvedl svou hbitost a prokličkoval se přes celé hřište až před Vejmelku, neměl ale dostatek prostoru na zakončení.
28:55'
Mladík Jiříček se na modré čáře snažil přelstít protivníka, o kotouč ale vzápětí přišel. Nakonec se ke kotouče stejně dostali domácí.
28:20'
Vejmelka teď musel zbystřit. Před jeho bránou se nebezpečně usadili Rakušané, nakonec ale jejich rány zblokovala česká obrana a Vejmelka nemusel zasahovat.
28:05'
Simeon Schwinger nahazoval, jeho snažení se těsně před brankou snažil tečovat Oliver Achermann.
27:21'
Michal Kempný zavezl puk ze svého obranného pásmu až do svého útočného. Na modré našel Davida Krejčího, který se dostal blíže před brankáře, vypálil, rakouský gólman ale jeho střelu zpracoval.
26:47'
Protiakci Paula Hubera zastavil ve středním pásmu Roman Červenka a znovu vyrazil k rakouskému gólmanovi.
26:05'
Český celek se teď drží ve svém útočném pásmu, rakouský gólman musí být na pozoru.
25:31'
Nebezpečná akce Rakouska! Lukas Haudum z pravého kruhu vystřelil na vzdálenější tyč, kde se snažil puk doklepnout za Vejmelkova záda Brian Lebler.
25:00'
Nokia arénou zní trumpety a čeští fanoušci podporují svůj tým.
24:51'
Špatné střídání vyhnalo české barvy z útočného pásma. Národní tým musí znovu rozehrávat.
24:14'
Bernd Wolf vypálil z buly, jeho rána šla ale mimo.
23:34'
Peter Schneider byl teď v mezikruží hodně dotěrný, ale českého obránce neobalamutil. Puk nadále na hokejkách domácího týmu.
23:22'
Hynek Zohorna zavezl puk do útočného pásma Čechů, našel volného Romana Červenku, který pak přihrál dobře stojícímu Kempnému, který vypálil, do rány mu ale vstoupil rakouský obránce.
22:41'
Sleničkova pasovka podél mantinelu na Jakuba Fleka byla nepřesná, k puku se dostali hosté.
22:22'
Sudí píská ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
21:57'
Jakub Vrána nabral rychlost, vyrazil dopředu, za zády ale měl rakouského obránce, který mu bránil v zakončení.
21:40'
Jan Ščotka poslal kotouč na Hynka Zohornu, který prokličkoval až ke rakouskému gólmanovi.
21:12'
U mantinelu probíhá boj o puk za bránou rakouského brankáře.
20:51'
Roman Červenka obdržel dobrou přihrávku, vypálil na bránu, trefil ale přímo brankáře.
20:26'
Michal Kempný se dostal ke střele, vypálil od modré, rakouský brankář ale jeho ránu chytil do lapačky.
20:10'
Češi vyhráli úvodní buly a vyráží do svého útočného pásma.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 6 – 5
Zásahy brankařů 5 – 5
Trestné minuty: 2 – 4
První třetina je u konce. Zápas mezi Českem a Rakouskem není příliš zajímavý pro oko diváka, přesto se tam ale zajímavé momenty našly. Svěřencům Kariho Jalonena nebyla uznána branka, Češi si ale do konce třetiny spravili chuť. Skóre otevřel Roman Červenka a potvrdil svou kvalitu a platnost v týmu.
20:00'
První třetina skončila.
19:39'
Matěj Blümel vystihl rakouskou rozehrávku a pozdržel puk v útočném třetině.
19:00'
Hynek Zohorna kličkoval rakouskou obranou, snažil se dostat až k brankáři, to se mu ale nakonec nepovedlo, i když si počínal velmi dobře.
18:41'
Zakázané uvolnění českého celku. Vhazovat se bude před českou bránou.
17:59'
Česko právě vstřelilo branku! Teď už skutečně gól platí a domácí se ujímají vedení. Matěj Blümel nahrál od mantinelu do mezikruží, kam najížděl osamocený ROMAN ČERVENKA. Kapitán národního týmu pohotově zakončil pod vyrážečku. Asistence: Matěj Blümel.
17:47'
Michal Kempný už je na ledě.
17:40'
Domácí nyní vystihli úmysl rakouských hráčů a vypíchli kotouč.
17:16'
Rakousko se drží ve svém útočném pásmu, snaží se vymyslet akci, česká obrana ale zatím svého soupeře k ničemu velkému nepustila.
16:20'
Střela Lukase Hauduma od pravého kruhu se svezla po zadním mantinelu. Češi se následně osvobozují a střídají.
15:52'
Za českou bránou probíhá boj o puk u mantinelu.
15:43'
Vyloučení v týmu Česko:
Michal Kempný – 2 min., vysoká hůl.

Rakousko si také okusím hru s hráčem navíc. Bude úspěšnější než hráči v bílých dresech?
15:37'
Čeští fanoušci v Nokia aréně ženou svůj tým dopředu.
15:11'
Radim Šimek vypálil od modré, jeho rána byla ale sražena rakouskou obranou.
14:55'
Přestože domácí v tomto zápase měli možnost dvou přesilových her, aktuální střely na branku jsou 3 – 3.
14:41'
Zakázané uvolnění Čechů, vhazování se přesouvá před Vejmelku.
14:35'
Hráči v bílém sice obsadili útočnou třetinu, ale neshodli se a kotouč vzápětí přišli.
13:50'
Filip Hronek teď dostal pěknou přihrávku od svého spoluhráče z levého kruhu, Hronek vypálil z první, puk ale pouze zacinkal o horní branku rakouské svatyně.
13:40'
Rakušané v plném počtu. I tentokrát zvládli oslabení s klidem.
12:48'
Nyní národní barvy zastavilo postavení mimo hru. Početní výhoda zatím bez výraznější šance či tlaku v pásmu.
12:30'
Rakousko se opět osvobozuje a střídá. Na ledě je i nová česká přesilovková pětka.
12:04'
Národnímu týmu se zatím přesilovky nedaří, znovu musí začínat od Vejmelky.
11:40'
Vyloučení v týmu Rakousko:
Brian Lebler – 2 min., zdržování hry / posunutá branka.
11:27'
Po úpravě ledu bude hra pokračovat v útočném pásmu Česka. Vhazování před Starkbaumem.
11:09'
Rakousko oslabení zvládlo, nyní už je v plném počtu.
10:45'
Jiří Smejkal poslal puk do mezikruží na Michaela Špačka, ten prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
10:19'
Rakousko opět vyhazuje a český tým vyráží rychle pro kotouč.
09:41'
Tomáš Hertl vystřelil z vrcholku levého kruhu, jeho pokus proletěl těsně vedle vzdálenější tyče.
09:20'
Rakušané vyhazují a Češi spěchají pro puk.
09:09'
Vyloučení v týmu Rakousko:
Bernd Wolf – 2 min., krosček.
08:45'
Českému obránci se nepodařilo rozehrát. Nico Feldner zachytil puk na útočném modré a následně rozjel slibnou akci Rakouska.
08:29'
Český tým chtěl vyvést puk ze svého obranného pásma, Kilian Zündel ale zachytil puk na modré a zkusil vystřelit. Jeho rána šla ale mimo českou bránu.
08:16'
Zakázané uvolnění Čechů. Vhazovat se bude před Vejmelkou.
07:53'
Češi se nesmí nechat rozhodit z neuznaného gólu a musí se opět dostat do hry.
07:39'
Po přezkoumání gól není uznán, protože došlo ke kontaktu s gólmanem a postavení útočícího hráče v brankovišti.
07:39'
Národní tým už se po dorážce Stránského radoval z úvodní branky zápasu. Rakousko zažádalo o trenérskou výzvu. Rozhodčí budou celou situaci ještě zkoumat na videu.
07:22'
Češi ztratili puk ve středním pásmu, ten se odrazil až k Vejmelkovi a Češi spěchají pro puk.
06:51'
Jakub Vrána poslal puk na střed, kde stál napřáhnutý Filip Hronek. Domácí obránce vypálil z první, avšak minul horní část Starkbaumovy klece.
06:20'
Hra se přesunula na druhou stranu. Rakušané se teď drží ve svém útočném pásmu, dokonce se dostali ke střele a český brankář musel zbystřit, žádné velké ohrožení Vejmelkovy svatyně se ale nekonalo.
05:30'
Nyní už jsou Češi na puku a snaží se vymyslet akci, která by je usadila v pásmu.
04:39'
Radim Šimek posílal kotouč na Jiřího Smejkala. Ten ho ale ve středím pásmě nezpracoval. Zakázané uvolnění českého týmu.
04:26'
Skoro prvních pět minut za námi a zatím jsme neviděli žádnou pořádnou šanci.
03:59'
Peter Schneider nahazoval kotouč na bránu, jenže jeho dloubák skončil až v ochranné síti. Hra je přerušena.
03:12'
Nyní se chopili kotouče hosté, kteří se snaží založit akci. Zatím ale neúspěšně, česká obrana je na svém místě.
02:55'
Lukas Haudum ukradl puk, když Michal Jordán podal nepřesnou přihrávku na svého spoluhráče. Haudum se ale k žádné velké akci nedostal.
02:00'
Michael Špaček si nabruslil až k levému kruhu, odkud z otočky vypálil. Trefil bližší tyč Starkbaumovy svatyně.
01:37'
Rakušani se také chtějí dostat do svého útočného pásma, Češi ale velmi dobře brání a nepustí je před střední psámo.
01:07'
Tomáš Kundrátek poslal zpoza rakouské klece přihrávku na Tomáše Hertla, který číhal zaparkovaný před bránou. Český útočník ale puk netrefil.
00:30'
Michal Kempný vypálil svou první ránu tady na šampionátu, jeho střela šla ale mimo bránu.
00:10'
Češi po vyhraném buly hned zavítali do útočného pásma.
00:01'
Utkání právě začalo.
Na ledové ploše už krouží čtveřice rozhodčích, k nim se následně přidávají i hráči. Utkání za několik okamžiků začne. Kdo se bude radovat z výhry?
V národních barvách poprvé na letošním šampionátu nastoupí Michal Kempný, který se k týmu připojil teprve během večera. Naopak sestavu a celé mistrovství z osobních důvodů opouští Dominik Simon.
Úvodní sestavy:

Česko: Vejmelka (Langhamer) – Kempný, Hronek, Ščotka (A), Kundrátek, Jiříček, Šimek, Sklenička, Jordán – Červenka (C), Krejčí (A), Blümel – Vrána, Zohorna, Hertl – Černoch, Stránský, Smejkal – Flek, Špaček.
Trenér: Kari Jalonen

Rakousko: Starkbaum (Madlener) – Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich (A), Hackl, Wolf, Wimmer, Brunner, Kirchschläger – Lebler, Haudum, Kasper – Schneider (A), Huber, Nissner – Wukowits, Ganahl (C), Feldner – Achermann, Schwinger.
Trenér: Roger Bader

Rozhodčí: Frandsen (DEN), Nord (SWE) – Constantineau (FRA), Kroyer (DEN).
Vzájemné souboje na MS:
MS 2019 Rakousko – Česko 0:8
MS 2018 Rakousko – Česko 3:4
MS 2015 Rakousko – Česko 0:4
MS 2007 Rakousko – Česko 1:6
MS 2004 Rakousko – Česko 0:2
Rakousko MS 2022

Rakušané jsou prozatím největší překvapení turnaje. Parádní výkony předvádí mladý útočník Marco Kasper, který táhne mužstvo svými útočnými dovednostmi. Jinak se trenéři rakouských hokejistů spoléhají na týmový duch a bojovnost.

V prvním utkání Rakušané dlouho trápili švédský výběr, ale nakonec prohráli 3:1. Druhý zápas byl ze strany Rakouska ještě o stupeň lepší. Rakušané obrali Spojené státy o body, když dlouhou dobu vedli, leč nakonec padli v prodloužení. Zápas s Českou republikou pro ně není až tak důležitý. Více klíčové budou pro ně souboje s Norskem, Velkou Británií a Lotyšskem.

Sestava Rakouska v posledním utkání:
Kickert – Hackl, Maier, Zündel, Heinrich, Wolf, Kirchschläger, Wimmer, Brunner – Lebler, Haudum, Kasper – Schneider, Raffl, Nissner – Ganahl, Feldner, Baumgartner – Wukowits, Achermann, Huber.
Česko MS 2022

Česká reprezentace přijela na šampionát s novým realizačním mužstvem. Během dvou duelů si v brance hned protočili všichni tři gólmani. Mužstvo táhne lídr útoku Roman Červenka (0+6). Ten momentálně vede díky šesti asistencím, které v průběhu prozatím nasbíral, kanadské bodování celého turnaje. Evropští hráči hrají na svém nejvyšším levelu, jenomže zámořským posílám se zatím vůbec nedaří.

První zápas proti Velké Británii vyhráli 5:1, za což si připsali tři povinné body do tabulky. Nicméně proti Švédsku to už byla jiná písnička. Česká reprezentace se nezvládla švédskému tempu vyrovnat a po 60 minutách zápas nezvládla zvrátit ve svůj prospěch, a tak prohrála 3:5. Zápas s Rakouskem bude dalším zápasem, kdy musí svěřenci Kariho Jalonena bezpodmínečně bodovat. V duelu s Rakouskem by měl Čechům pomoct Michal Kempný, který posílí český tým.

Sestava Česka v posledním zápase:
Vejmelka (29. Langhamer) – Hronek, Šimek, Kundrátek, Ščotka (A), Jiříček, Sklenička, Jordán – Blümel, Krejčí (A), Červenka (C) – Vrána, Hertl, Smejkal – Stránský, Špaček, Simon – Zohorna, Černoch, Flek.
Nominace Rakouska 2022

Brankáři:
David Kickert, Bernhard Starkbaum (oba Vídeň Capitals/ICEHL), David Madlener (Dornbirn/ICEHL).

Obránci:
Dominique Heinrich, Philipp Wimmer, Kilian Zündel (všichni Salcburk/ICEHL), David Maier, Clemens Unterweger (oba Klagenfurt/ICEHL), Nico Brunner (Villach/ICEHL), Dominic Hackl (Vídeň Capitals/ICEHL), Erik Kirchschläger (Štýrský Hradec/ICEHL), Bernd Wolf (Lugano/Švýcarsko)

Útočníci: Paul Huber, Brian Lebler, Benjamin Nissner, Thomas Raffl, Peter Schneider, Ali Wukovits (všichni Salcburk/ICEHL), Manuel Ganahl, Lukas Haudum (oba Klagenfurt/ICEHL), Simeon Schwinger (Vídeň/ICEHL), Oliver Achermann (La Chaux-de-Fonds/Švýcarsko), Benjamin Baumgartner, (Lausanne/Švýcarsko), Nico Feldner (Sheffield Steelers/EIHL), Marco Kasper (Rögle/Švédsko)
Nominace Česka 2022

Brankáři: Karel Vejmelka (Arizona Coyotes, NHL), Marek Langhamer (Ilves, Finsko), Lukáš Dostál (San Diego, AHL).

Obránci: Jan Ščotka (JYP Jyväskylä, Finsko), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), David Jiříček (HC Škoda Plzeň), David Sklenička (Kärpät Oulu, Finsko), Tomáš Kundrátek (HC Oceláři Třinec), Michal Kempný (Washington Capitals, NHL), Filip Hronek (Detroit Red Wings, NHL), Radim Šimek (San Jose Sharks, NHL).

Útočníci: Jiří Černoch, Jakub Flek (oba HC Energie Karlovy Vary), Petr Holík (HC Kometa Brno), Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Jiří Smejkal (Lahti, Finsko), Roman Červenka (Rapperswil-Jona Lakers, Švýcarsko), Matěj Stránský (Davos, Švýcarsko), Michael Špaček (Frölunda HC, Švédsko), David Krejčí (HC Olomouc), Hynek Zohorna (IK Oskarshamn, Švédsko), Jakub Vrána (Detroit Red Wings, NHL), Tomáš Hertl (San Jose Sharks, NHL), Dominik Simon (Anaheim Ducks, NHL).
Srdečně vítáme všechny fanoušky světového hokeje u dnešního přenosu. Společně dnes budeme sledovat vývoj třetího duelu České reprezentace. Ta se v úterý utká od 15:20 s výběrem Rakouska. Přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:20.
Play off
Články odjinud