Ode mne je to pro zatím vše, od 19:45 se vám přihlásím z arény Čižovka znovu, tentokrát ze severoevropského derby mezi Švédskem a Norskem.
Utkání mezi Itálií a Dánskem je u konce, nakonec se z jasného vítězství radují hráči Dánska. Ti o své výhře rozhodli převážně v závěru druhé třetiny, kdy během třiceti vteřin vstřelili dvě branky a notnou mírou rozhodli o své první výhře na turnaji. Dánové si tak do tabulky připsali první tři body a dotáhli se na Itálii a Českou republiku. Zároveň tak na samé dno poslali slovenskou reprezentaci, která má na svém kontě pouhý bod ze tří zápasů.

59:50
Dánové však ještě pokračovali v útoku a vynutili si faul. Za podražení je vyloučen Borreli (ITA).
59:40
Bjorkstrand ještě na útočném výletě, nakonec se ale ke střele nedostal.
59:05
Italové ještě kombinují s pukem na holích, obrana Dánska je ale na dostřel brankáři Nielsenovi nepouští.
58:27
Utkání už se spíše dohrává, Dánové se nikam neženou, o tuhle výhru by již přijít neměli.
57:34
Dánsko právě vstřelilo branku!
Italové se rozhodli pro hru bez brankáře, čehož Dánové využili a střelou do prázdné brány pečetí dnešní výsledek. Puk do opuštěné svatyně dopravil KIM STAAL, který ujel celé italské obraně. To byla třešinku na dortu za dnešním výkonem dánského výběru. Asistence: Mikkel Boekder, Philip Larsen.
57:21
Není na co čekat, Italové odvolávají brankáře a zkusí to v šesti!
56:34
Rána Eggera od modré čáry byla velmi nepřesná, minula asi o tři metry dánskou bránu.
56:18
Postavení mimo hru brzdí rychlý italský kontr. Času do konce zápasu Italům na zdramatizování výsledku mnoho nezbývá.
56:04
Dobrá střela Greena z pravého kruhu končí v náruči pozorného Bellissimy.
55:44
NIklas Jensen se snažil zpoza brány najít před brankou Itálie spoluhráče Madsena, tomu ale v rozhodujícím momentě přeskočil puk hokejku.
54:38
Gander obral za bránou o puk dánského obránce, jeho přihrávka na volného Tudina před bránou však už neprošla.
53:51
Lauridsenovi přeskočil na útočné modré čáře puk hokejku a dánský celek ztratil útočné pásmo.
53:15
Střela Bjorkstranda z levého křídla končí na pozorné lapačce italského brankáře.
52:49
Italové v plném počtu.
52:43
Dánové kombinují v útočném pásmu, ke střelbě se ale nemohou dostat.
51:55
Střela z první z levého kruhu v podání Niklase Jensena mířila jen do boční sítě.
51:26
Italové vybojovali v obranném pásmu puk a okamžitě ho vyhodili pryč.
50:49
Dánové budou hrát další přesilovou hru. Po šanci čtvrté dánské formace je vyloučen Johnson (ITA) za hákování.
49:56
Zmatky a špatné přihrávky na obou stranách kolem útočné modré čáry dánského výběru. Nakonec je z toho ofsajd Dánů.
48:59
Poulsen se snažil od pravého mantinelu natlačit před italskou bránu. Místo tam sice bylo, dánskému útočníkovi ale v rozhodujícím momentu utekl puk pryč.
48:24
Hra se začíná hodně kouskovat. Tentokrát je přerušena pro ofsajd dánského celku.
48:00
Ránu Johnsona od modré srazil povyjetý dánský útočník mimo.
47:40
Snaha se Italům určitě nedá odepřít, hráči v modrých dresech ale mají velké problémy s přihrávkami. Těm chybí hlavně přesnost. A to se pak špatně dostává do střeleckých šancí.
47:05
Po ráně Hansena od modré čáry tlumí Bellissimo puk mezi ramenem a helmou. Sudí nakonec přerušuje hru.
46:48
Hansen se po levém křídle procpal do útočného pásma, nakonec ho však o puk dokázala obrat italská obrana.
45:42
Kostner se od pravého mantinelu snažil najít před bránou Scandellu, puk však pod svoji kontrolu dostal brankář Dánska.
44:55
Ihned po buly pálí od modré Lassen, jeho rána však mířila vysoko nad.
44:51
Rozehrávka Johnsona z vlastního obranného pásma byla příliš rychlá a končí na zakázaném uvolněním.
43:49
Rocco se snažil projít středem útočného pásma, mezi třemi obránci v bílých dresech se ale do zakončení nedostal.
42:57
Další útok Itálie zastavuje postavení mimo hru.
42:25
Střela Christensena od pravého mantinelu končí na levém betonu italského brankáře. Dánové rozhodně nebudou chtít hrát ve třetí části jen v obraně, tahle akce tím byla důkazem.
41:25
Italové do třetí třetiny vstoupili daleko aktivněji a snaží se rychle dosáhnout kontaktní branky. Obrana Dánska je ale zatím opatrná a pozorná.
40:58
Střela Johnsona od modré čáry mířila těsně mimo dánskou bránu.
40:28
Dánové hrají v plném počtu.
40:01

ve druhé třetině: 4 – 13
celkově: 8 – 25.
Druhá třetina je minulostí, výhru na svoji stranu v ní překlopili Dánové. Ti se sice po většinu třetiny snažili překonat italský obranný val, jejich nájezdům odolávali Italové až do přelomu 36. a 37. minuty. Zde se v rozmezí dvaceti devíti vteřin prosadili Dánové dvakrát a dostali se do současného vedení 3:1. Tento výsledek jim dává do závěrečné periody hodně nadějí, pro Italy bude již velmi složité obrátit podobně nepříjemně se vyvíjející stav.
Další třetina začne přibližně v 17:19.
40:00
39:43
Scandella po přejetí modré čáry napřáhl, Nielsen musel jeho ránu vyrazit až do ochranné sítě.
39:08
Lassen se dostal na puk a okamžitě ho odpaluje do bezpečí.
38:50
Dánové však hrají v pohodě a dobře se zatím brání.
38:26
Přesilovka pro Itálii. Za vysokou hůl je vyloučen Niklas Jensen.
38:14
Poulsen se od levého mantinelu vymotal až na levý kruh, přenechal puk Christensenovi, který však trefil jen připraveného brankáře Bellissima. Nechybělo mnoho a Dánové mohli přidat další trefu!
37:45
Dánové jsou rázem na koni a je jich plný led. Italové neví, kam dříve skočit.
36:19
Dánové přidávají třetí branku! Rána EMILA KRISTENSENA od modré čáry zapadla přímo do italské brány, k cestě do sítě ji napomohla ještě teč jednoho z italských útočníků. Brankář Bellissimo na puk přes clonící obránce vůbec neviděl a nakonec kapituloval podruhé v rozmezí půl minutky. Asistence: Julian Jakobsen, Mikkel Boekder.
35:50
Dánové ve vlastním oslabení prchli do přečíslení dva na jednoho a z rychlé akce se vrací do vedení. Celou zodpovědnost na sebe na levém kruhu vzal JANNIK HANSEN a střelou k tyči nedal italskému brankáři žádnou šanci. Bez asistence.
35:19
Dánové se však zatím velmi dobře brání a nepouští soupeře do větších šancí.
34:42
Itálie v plném počtu a začala její přesilová hra.
34:34
Střela Jespera B. Jensena ze středního pásma nebyla žádným problémem pro dánského brankáře.
34:01
Ihned po buly se do puku opřel Fontanive a trefil přesně dánského brankáře.
33:55
Přesilovka Itálie je u konce. Za nedovolené bránění je vyloučen Jakobsen (DEN). Bude se hrát čtyři na čtyři.
33:36
Ihnačák se ve vlastním oslabení dostal na puk a vydal se do rychlého protiútoku. Jeho střela z levého křídla ale byla sražena do ochranné sítě nad bránou Dánska. Buly po pravici Nielsena.
33:14
Rána Storma od modré čáry mířila mimo.
32:42
Přesilová hra pro Dánsko, za zdržování hry sevřením kotouče je vyloučen Ital Trievellato (ITA).
32:21
Tudin spěchal za vyhozeným pukem, u toho ale byl nakonec rychleji brankář Nielsen, který raději touš přikryje a přeruší hru.
31:48
Scandella se snažil na pravém křídle něco vymyslet, přihrávka na Eggera ale neprošla.
30:55
Aktuálně sledujeme spíš boj ve středním pásmu, ani jeden z týmů se nemůže dostat na delší dobu do pásma útočného.
29:51
Po střele Kristensena z pravého kruhu se k vyraženému puku dostal Christensen, Bellissimo i nadvakrát úspěšný.
29:43
Od pravého mantinelu vypálil Jesper B. Jensen, Bellissimo ale na puk dobře viděl a bez větších problémů ho kryje ve své výstroji.
29:05
Larsen od modré trefil jen Itala Insama, který ránu srazil mimo dosah svého brankáře.
28:19
Poulsen se z levého křídla tlačil mezi kruhy, k bekhendové střele se ale nedostal. Hůl mu totiž zblokoval obránce Johnson.
27:52
27:22
Rána Sullivana od modré byla sražena dánským obráncem mimo. Následně se Dánové osvobozují.
27:05
Další střela Eggera byla pak tečována do ochranné sítě. Hra je přerušena a Dánové si mohou na chvíli oddechnout.
26:51
Rocco našel na hranici brankoviště Ihnačáka, který tečoval těsně mimo levou tyčku dánské brány.
26:09
Egger a následně Ihnačák stříleli od levého mantinelu, pokus ani jednoho z nich nebyl přesný.
25:52
Za hákování je vyloučen Staal (DEN). Přesilovka pro Itálii.
25:26
Na druhé straně v šanci Poulsen, svůj důraz na hranici brankoviště ale neuplatnil.
25:16
Scandella dostal dobrou přihrávku na levý kruh, místo střely se ale ještě snažil něco vymyslet, neuspěl. O puk ho nakonec obrala dánská obrana.
24:37
Se střelou Kostnera od modré čáry neměl dánský brankář žádné problémy.
24:26
Dánův se nevyvedl další přechod do útočného pásma, po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Nielsena.
23:56
Ihnačák vyslal z pravého křídla nepříjemný projektil, který musí na své náruči tlumit brankář Nielsen. Hra je přerušena.
23:17
Bjorkstrand se vydal společně se Stormem do rychlého protiútoku, jeho střela z pravého křídla z otočky však trefila jen italského brankáře.
22:54
Dánové posílají puk na zakázané uvolnění.
22:48
A znovu Scandella se tlačil do samostatného nájezdu na brankáře Dánska, sudí mu však tentokrát odpískali postavení mimo hru.
21:36
Velká šance italského Scandelly! Jeho střela z levého křídla však mířila jen do připraveného brankáře Nielsena. Scandella byl však na levém křídle sám, obrana Dánska na něj úplně zapomněla.
21:01
Z levého křídla se do střely tlačil Niklas Jensen, jeho střela ale byla zblokována mimo.
20:45
První minuta je zatím opatrná z obou stran, hraje se převážně ve středním pásmu.
20:01
Hráči obou celků jsou zpět na ledové ploše, utkání bude moci pokračovat druhou třetinou.
Střely na bránu: 4 – 12.
První třetina je u konce, viděli jsme v ní po brance na každé straně. Nejprve se do vedení dostali Dánové, kteří otevřeli skóre již ve třetí minutě zásluhou Jespera Jensena. To s Italy ale příliš neotřáslo a po deseti minutách vyrovnali díky přesné trefě Kostnera. V Čižovce se zatím hraje poměrně vyrovnané utkání, šance mají oba týmy, většinu střel ale zvládají pochytat oba brankáři.
Další třetina začne přibližně v 16:30.
20:00
19:24
Italové mohli znovu v závěrečné minutě udeřit. Gander si sjel sám mezi kruhy, mířila na něj dokonce přihrávka od mantinelu, italský útočník ji ale nedokázal dobře zpracovat.
19:07
Puk po teči opustil ledovou plochu, vhazování ve středním pásmu, blíže k brně Dánska.
18:56
Scandellu a jeho spoluhráče brzdí postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:50
Dánové jsou v plném počtu, Italové je však téměř celu dobu svírali a byli velmi nebezpeční.
17:38
Další střílené nahození Borgatelliho bylo tečováno těsně mimo.
16:54
Další ránu od modré čáry vyslal Borgatello, Nielsen tentokrát připraven.
16:20
Ihned po buly napřáhl na modré čáře Nicoletti, jeho pumelenice však mířila jen těsně nad břevno dánské brány, Zároveň sudí vykazuje hru do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
15:50
Přesilovka pro Itálii. Za nedovolení bránění je vyloučen Nicklas Jensen.
15:40
Larkinovo nahození od pravého mantinelu mířili mimo dánskou klec.
14:41
Bekhend Poulsena z pravého křídla končí opět na výstroji italského brankáře.
14:08
Jesper Jensen objel italskou bránu a pokusil se zakončit u levé tyče. Tam ale číhal připravený beton brankáře Bellissimy.
13:35
Jakobsen se snažil od pravého mantinelu vymotat před bránu, na poslední chvíli mu ale puk odpálili italští obránci.
12:59
Dánové si mohli vzít vedení zpět! Christensen prchal sám na brankáře, v patách mu ale byl italský útočník Gander, který čistým obranným zákrokem sebral Dánovi šanci.
12:15
Itálie právě vstřelila branku!
Itálie srovnává stav utkání! Po obrovské šanci Scandelly si před bránu najel DIEGO KOSTNER, obdržel přesný pas od Scandelly a přesně umístěným bekhendem propálil dánského brankáře Nielsena. Asistence: Giulio Scandella.
11:21
Čtvrtá dánská pětka dnes hraje velmi dobře, Itálie s ní má zatím největší problémy. Taky se o jediný gól v zápase postarala právě tahle formace.
10:45
Storm hledal od mantinelu před bránou volného Bjorkstranda, který touš tečoval jen těsně mimo!
09:38
Niklas Jensen zatáhl po levém křídle puk do pásma, objel s ním bránu a následně se snažil zakončit u vzdálenější tyče. Tenhle poslední krok se mu však již nevydařil tak, jak by si představoval.
08:40
Italové hrají v plném počtu.
08:07
Rána Jepsera B. Jensena od modré čáry byla sražena obětavým italským zákrokem mimo. Jeden z hráčů v modrém mu totiž padl do střely a osvobodil svůj celek.
07:38
Italové se zatím dobře brání, Dánové se nemohou dostat k žádné vážnější střele.
07:26
Další útok Dánů brzdí ofsajd. Larsen byl v útočném pásmu o něco dříve než puk.
06:55
Hofer se dostal poměrně snadno na puk a okamžitě osvobozuje svůj tým.
06:40
Přesilovka pro Dánsko. vyloučen je Scandella za podražení.
06:29
Dánové jsou aktivnější. Pokus Madsena z levého křídla mířil těsně mimo vzdálenější tyč italské brány.
05:42
Borrelli dostal přihrávku od pravého mantinelu mezi kruhy, byl ale rychle pokryt třemi obránci Dánska a do zakončení se ani nedostal.
05:00
Ital Ramoser dostal na levém křídle více prostoru, jeho střela však mířila vysoko nad.
04:31
Střela z pravého křídla v podání Boedkera, Bellissimo si připisuje další důležitý zákrok vyrážečkou.
04:09
Boedker si nahodil puk do útočného pásma s cílem, že ho sám dojede a vybojuje. Nahazoval však ještě před červenou čárou. Následuje tedy zakázané uvolnění a buly před brankářem Nielsenem.
03:26
Střela Madsena z levého kruhu, Ital Bellissimo tentokrát připraven.
02:51
Dánsko se dostává do vedení a z druhé vážnější šance otevírá skóre utkání! Storm zatáhl puk do útočného pásma, objel bránu a následně ho předložil do prostoru před bránou. Zde se ze skrumáže prosadil na několikátý pokus JESPER JENSEN. Asistence: Patrick Bjorkstrand, Frederik Storm.
02:10
Šance i na druhé straně, z přečíslení tři na dva předal Jakobsen puk Staalovi, který však z levého křídla neprocedil puk do italské brány. Bellissimo si bližší tyč patřičně pohlídal.
01:08
Itálie začala aktivněji, Scandella operuje se svými spoluhráči na pravém křídle.
00:10
Obrovská šance Itálie po deseti vteřinách hry! Rocco z pravého křídla propálil ne nijak důraznou střelou dánského brankáře, toho však zachránila levá tyčka!
00:01
Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše, utkání bude moci brzy začít.
Utkání mezi Itálií a Dánskem bude mít i českou příchuť, jako jeden z hlavních sudí bude zápas řídit Antonín Jeřábek. Společně s ním bude jako druhý hlavní rozhodčí zápas řídit Švéd Mikael Nord.
Oba týmy již ukončily na ledové ploše rozcvičku a odebraly se zpět do svých šaten k posledním přípravám na duel. Na ledě aktuálně krouží dvě rolby.
Hráči obou týmů jsou již na ledové ploše a rozcvičují se. Italové se znovu představí v modrých dresech, ve kterých v minulém zápase přemohli Francii těsně 2:1, na hráče Dánska pak čekají barvy bílé.

Itálie: Bellissimo (Andreas Bernard) – Egger (C), Nicoletti, Johnson, Trivellato, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin – Borrelli, Ihnačák, Rocco – Scandella, di Casmirro, Kostner – Gander, Felicetti, Tudin – Insam, Ramoser, Fontanive. Trenér: Tom Pokel.

Dánsko: Nielsen (Galbraith) – Larsen, Jesper B. Jensen, Lassen, Lauridsen, Kristensen, Bruggisser – Green (C), Poulsen, Christensen – N. Jensen, Madsen, Hansen – Staal, Jakobsen, Boekder – Storm, Bjorkstrand, Jesper Jensen. Trenér: Jan Karlsson.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Nord (SWE) – Carnathan (USA), Dahmen (SWE).
Dánové na svůj první bod na turnaji stále ještě čekají. Dáni nejprve podlehli jednoznačně Švédsku 3:0, nestačili však ani na druhý severský celek z Norska. S ním sice vyhráli vyrovnanější bitvu, nakonec ale padli těsně 3:4.

Přesto utkání proti Norům nezačalo pro Dánsko vůbec špatně. Svěřenci trenéra Jana Karlssona vedli již ve třetí minutě o dvě branky, Norové ale jejich náskok stihli do druhé třetiny umazat a následně obrátit vývoj utkání na svoji stranu.
Italové se před letošním ročníkem navrátili do elitní skupiny mistrovství světa a jejich hlavním cílem pro letošní šampionát je udržet si účast mezi nejlepšími šestnácti týmy světa i pro turnaj pořádaný Českou republikou v příštím roce.

A to se jim zatím daří. První zápas proti Norsku sice Italové nezvládli a prohráli 0:3, v tom druhém ale šťastně porazili Francii, která má na svém kontě skalp Kanady i Slovenska.

Výhra nad Francií měla pro italskou reprezentaci vysoký význam. Italové díky ní získali své první tři body na turnaji, navíc o nich mohli mluvit jako o bodech z nebe. Francie totiž byla po celou dobu utkání jednoznačně aktivnějším a lepším týmem, dokázala ale vstřelit jedinou branku a remíza 1:1 ji nakonec nevydržela. 58 vteřin před závěrečnou sirénou totiž zmrazil všechny francouzské příznivce Markus Gander.
Souboj Itálie s Dánskem by klidně mohl být klíčovým zápasem o držení se v elitní skupině mistrovství světa. Dánové totiž ze dvou zápasů nevydolovali jediný bod a nachází se na posledním osmém místě v tabulce skupiny A. Italové, kteří byli ve skupině považování za největšího outsidera, však dokázali ze svých dvou zápasů jednou zvítězit a ve stejné tabulce se tak nachází na pátém místě. Dokonce o jednu příčku před českým národním týmem.
Pěkný den z minské Haly Čižovka, která dnes bude svědkem pátého hracího dne běloruského mistrovství světa v ledním hokeji. Celý úterní den načne v menší z arén souboj mezi Itálií a Dánskem. Úvodní buly je naplánováno na 15:45 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.