Děkujeme vám za sledování on-line přenosu. Loučíme se s vámi z Minsk Areny a přejeme hezký zbytek dne.
A protože pro kazašské hráče je to poslední utkání na šampionátu, budou se vyhlašovat i tři nejlepší hráči celého turnaje. Jsou jimi: Maxim Semjonov, Roman Starčenko a Andrej Gavrilin.
Nejlepší hráči dnešního utkání: Jori Lehtera (Finsko)Fjodor Poliščuk (Kazachstán).
Nakonec to bylo v závěru ještě pořádné drama! Finové každopádně získávají proti sestupujícímu celku velmi důležitou výhru a stále mohou pomýšlet na postup čtvrtfinále. Budou ovšem muset čekat na výsledek dnešního večerního duelu i zítřejších zápasů.
60:00
59:56
Obrovský závar před Rinnem, Haula nakonec vyváží puk.
59:37
Ivanov znovu spěchá z branky, Kazaši útočí.
59:31
Kazachstán právě vstřelil branku!
Kazaši ještě živí naději o vyrovnání! KONSTANIN ROMANOV si našel napotřetí odražený kotouč, který nasměroval za záda bezmocného brankáře Suomi! Asistence: Talgat Žajlauov.
59:15
Savčenkova rána končí na betonu finského brankáře.
58:36
Kazaši jsou v plném počtu a hrají v šesti proti čtyřem.
58:32
Kazaši stáli příliš blízko Rinneho. Je pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.
58:20
Rymarev střílel z pravého kruhu, Rinne měl lapačku připravenou. Vhazovat se bude po jeho levici.
57:40
Kazaši jsou opět bez brankáře.
57:40
Juuso Hietanen (FIN) si půjde odpočinout podruhé v krátkém čase. Je poslán na dvě minuty za hákování.
57:37
Krasnoslobodcev se protáhl do pásma, tam si poradil se dvěma finskými beky a dostal se až do zakončení. Rinne jeho střelu vyráží, ale rozhodčí signalizují vyloučení Finů.
57:12
Finové v poklidu kontrolují koncovku zápasu. Nyní se nacházejí v útočném pásmu Kazachů.
56:36
Dmitrij Upper dostává dvě minuty za hrubost a hra bez brankáře tak pro Kazachy alespoň prozatím končí. Šance na zvrat klesají blízko k nule.
56:24
Kazaši jsou se šesti bruslaři na ledě!
56:16
Finští trenéři na lavičce Kazachstánu si vyžádali oddechový čas pro svůj tým.
56:09
Haula vyrazil v závěru oslabení do útoku a z levého kruhu vypálil na Ivanova, ten jeho pokus vyráží. Finsko je v plném počtu.
55:58
Krasnoslobodcevovu nahrávku na Dallmana tečuje Huhtala mimo finské území.
55:09
Komarov posílá puk až za Ivanova a odchází střídat.
54:52
Kazachům se prozatím nedaří přechod do útočného pásma. Finové dobře brání kolem středového kruhu.
54:31
Blochinovu přihrávku vypíchl Immonen a Kazaši musejí zakládat nový útok.
54:09
Kazaši budou mít šanci na snížení. Po průniku Rymareva fauluje Juuso Hietanen (FIN), který je vyloučen na dvě minuty za podražení.
53:48
Střelu Semjonova od modré zblokoval finský útočník Komarov.
53:39
Finský útok končí na modré čáře. Je pískán ofsajd.
52:26
Huhtala byl po Salomäkiho nahrávce připraven na střelu z voleje v mezikruží. Trefil do hrudi klečícího Ivanovova.
52:04
Finové nikam nespěchají s rozehrávkou, Karalahti teď dlouho držel puk za vlastní brankou.
51:06
Lehtera našel prudkou přihrávkou od levého mantinelu hůl Pakarinena, která měla na své čepeli pátý gól Finů. Finský útočník ovšem přestřelil!
50:28
Lajunen poslal puk na kruhy na najíždějícího Komarova, tomu střela z první příliš nesedla.
50:01
Pekka Jormakka uháněl společně s Haulou dva proti jednomu kazašskému obránci. Přihrávka prvně jmenovaného skončila na holi vracejícího se Litviněnka.
49:14
Z tribun se ozývá mocné povzbuzování kazašských fanoušků. Jejich miláčci ovšem zatím nevypadají na to, že by měli nakročeno alespoň ke snížení.
48:22
Finové posílají puk na zakázané uvolnění. Ve třetí třetině nesledujeme moc atraktivní hokej.
47:49
Haula posunul v rychlé akci na Komarova, jehož ránu z voleje tečoval jeden z Kazachů do ochranné sítě.
47:15
Komerční pauza, po které se bude vhazovat v útočném pásmu Finů.
47:15
Jormakka dostal dobrou přihrávku na vrchol kruhu, ale střela mu nesedla a Ivanov v pohodě chytá.
46:32
Huhtala nejprve tečoval Mäntyläho ránu od modré, následně pak pálil nad Ivanovovu branku.
46:05
Karalahti si dává s rozehrávkou na čas.
45:27
IIro Pakarinen střílel od pravého mantinelu z velkého úhlu, ale puk proletěl nebezpečně brankovištěm a v ochozech to jen zašumělo.
45:14
Tvrdá přihrávka Rymareva po modré byla pro Blochina nezpracovatelná. Útok Kazachů tak končí.
44:47
Oba týmy jsou na ledě v plném počtu.
44:24
Kazancevovu střelu od modré si Rinne stáhl do lapačky. Kazaši jsou ve třetí třetině zatím jasně aktivnější.
43:47
Litviněnko pálil od modré pouze do betonu Rinneho, který ji následně vykopl do rohu kluziště.
43:27
Střela Kevina Dallmana od modré se otřela o pravou tyč Rinneho branky!
43:10
Starčenko vylovil kotouč z pod hradby těl za brankou a posunul na Dallmana. Kazašský obránce vypálil pouze do Rinneho lapačky.
42:47
Juuso Hietaten je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění, Dmitrij Upper na dvě minuty za hrubost. Kazaši mohli hrát přesilovku, ale Upper zbytečně oplácel. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
42:21
Mäntylä v souboji s Anciferovem za brankou posunuli vrátka, které směřují do míst, kudy hráči chodí na rozhovory – tedy do mixzóny.
41:52
Střelu Krasnoslobodceva ztlumil Rinne na hrudi a přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
41:11
Michail Panšin dojel za modrou čáru a odtud vypálil ránu, kterou Ohtamaa zablokoval svým nártem.
40:54
Olli Jokinen vjel do pásma, vypálil těsně za modrou, ale branku soupeře minul.
40:01
Ve druhé třetině vystřelily oba týmy na branku osmkrát, ale zatímco Kazaši Rinneho nepřekonali ani jednou, Finové ze svých pokusů vytěžili dva góly. Celkově vede favorit dnešního zápasu na střely 25:17.
Finové se dostávají do velmi důležitého dvoubrankového vedení, zásluhou Jarkka Immonena dvě sekundy před koncem prostředního dějství. To bude zřejmě klíčový moment, protože těsně předtím nedokázali Kazaši proměnit svých několik vynikajících příležitostí. Suomi tak opět nijak nepřesvědčují, ale vedou 4:2.
Třetí třetina začne přibližně v 17:24.
40:00
39:58
Finsko právě vstřelilo branku!
Jeden z kazašských útočníků zbytečně fauloval v útočném pásmu, Finové ujeli v signalizované výhodě do protiútoku a dvě vteřiny před koncem druhé třetiny navyšují své vedení. Přečíslení tři na dva vyřešili naprosto ukázkově, Jormakka nejprve našel Jokinena, ten poslal rychlou přihrávku mezi kruhy na JARKKO IMMONENA, který v ideální střelecké pozici zakončil přesně k tyči. Asistence: Olli Jokinen, Pekka Jormakka.
39:22
Jevgenij Rymarev v další obrovské šanci Kazachů! Tentokrát byl sám před Rinnem, zamíchal s kotoučem a pokoušel se blafák do bekhendu. Pekka Rinne dokázal, že hlavně díky němu bojují Finové o čtvrtfinále!
39:08
Akci dva na jednoho zakončoval po přihrávce Romanova Andrej Gavrilin, ale nedokázal zakončit za přesouvajícího se Rinneho. Branku Finska přestřelil.
38:54
Erik Haula provedl za brankou Kazachů protisměrnou kličku a poslal kotouč přímo na hůl Lea Komarova, který trefil jen před sebou klečícího Ivanovova.
38:22
Lakizova střela ze středního pásma nenadělala Rinnemu starosti.
38:05
Salomäki se přes urputné obránce Kazachů neprodral. Ti tak mohou založit protiútok.
37:46
Poliščuk se protáhl do zakončení mezi kruhy, ale jeho střela postrádala razanci a Rinne v pohodě vyrazil.
37:18
Poté, co Ivanov přikryl kotouč, se bude vhazovat po jeho pravici. Nyní nevidíme příliš pohledný hokej, který by nabídl nějaké šance.
35:42
Haula si vzal volný puk ve středním pásmu a vyřítil se před Ivanova, odkud vystřelil do připravených betonů kazašského strážce branky.
35:36
Karalahti je na ledě, Finové jsou v plném počtu.
35:16
Immonen posílá puk přes všechny čáry.
34:57
Kazašská kombinace navedla zakončení na obránce s kanadskými kořeny, Kevina Dallmana, jehož ránu se snažil dotlouci za Rinneho Žajlauov. Brankář Nashvillu Predators si vše pohlídal.
34:29
Haula zavezl puk do útočného pásma, Finové se zatím v pohodě brání.
33:36
Lehtera svou zadovkou vyslal do šance dva na jednoho své soupeře. Upper našel krásnou žabkou Romanova, kterého fauloval Jere Karalahti (FIN). Svým hákováním však zmařil jasný gól.
32:58
Hned další akce nabídla šanci Pakarinena, který se prodral k už skoro ztracenému puku těsně před Ivanovem. Jeho následný pokus kazašský brankář ztlumil na své výstroji.
32:38
Žaljauov našel mezi kruhy Starčenka, ale tomu poskakoval puk a nedokázal ho ideálně trefit.
31:44
Na druhé straně vyzkoušel pozornost Ivanova Haula, brankář Kazachstánu se nenechal zaskočit.
31:07
Spiridonovo objetí branky zakončila střela do Rinneho betonu.
31:03
Kazancev pálil od modré, Rinne vyráží betonem do rohu.
30:23
Panšin dorážel po střele Romanova jen těsně vedle Rinneho branky!
29:54
Svěřenci Erkky Westerlunda se ubránili a jsou v plném počtu.
29:25
Rymarev byl v další šanci svého týmu, kam jej posunul Krasnoslobodcev. Útočník s osmaosmdesátkou na zádech trefil pouze před sebou vyjetého Rinneho.
29:04
Blochinovi nevyšla přihrávka na spoluhráče, puk končí až na zakázaném uvolnění.
28:43
Finové se osvobozují zásluhou Ohtamy.
28:13
Po střele Blochina se puk povaloval před Rinnem, až jej jeden z finských beků nabral na hokejku a vyhodil mimo hřiště. Bylo to ale s tečí protihráče, a tak se nevylučuje.
27:54
Kazachstán bude mít možnost srovnat v přesilovce. Tommi Huhtala je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
27:24
Finové využívají již druhou početní výhodu utkání, a to hned po pěti sekundách jejího průběhu. Mäntylä naznačil střelu, našel hůl Kontioly, který okamžitě přehrál na OLLIHO JOKINENA a hráč Winnipegu Jets se prosadil, ač trošku kuriózně. Trefil totiž hlavu obránce Litviněnka, od níž se puk dostal za záda bezmocného Ivanova. Ledaři nyní musejí odklízet krvavé stopy z ledu. Asistence: Petri Kontiola, Tuukka Mäntylä.
27:18
Finové si podruhé v dnešním zápase zahrají přesilovku. Na trestnou lavici byl odeslán Artemi Lakiza na dvě minuty za vražení. První početní převahu Seveřané využili, uvidíme, jak se jim bude dařit teď.
27:03
Andrej Gavrilin v útočném pásmu Finů ztratil kotouč a na branku Kazachů se hrne protiútok hráčů Suomi.
26:19
Probíhá komerční přestávka a hlasatel mezitím oznámil, že na dnešní utkání si našlo cestu 12 119 diváků.
26:19
Rymarev dostal přihrávku za obránce, prohnal se kolem finské branky a posílal kotouč před branku na Poliščuka, který na něj ovšem nedosáhl a druhou branku v utkání tak nyní nedocílil.
26:04
Jokinenovu střelu z prostoru mezi kruhy zblokovali obránci Kazachstánu.
25:39
Ville Lajunen pálí od modré čáry do betonu Ivanovova, který ihned poté přikrývá puk pod lapačkou.
25:20
Následná přihrávka Rachmanova na rozjetého Starčenka na modré nevyšla. Zakázané uvolnění.
25:18
Lehtera pálil z levého kruhu, Ivanov si proti jeho střele dobře povyjel a vyrazil puk do bezpečí.
24:09
Panšin dostal po Romanovově kroužení kotouč mezi kruhy, ovšem v rozhodující chvíli mu praskla hůl.
23:37
Vyloučený Palola se vrací na led, Finové jsou kompletní.
23:22
Finové opět mířili v oslabení do útoku, ale zastavil je offside.
23:06
Leo Komarov po chybě v kazašské rozehrávce pádil na Ivanova od modré čáry zcela sám, ovšem vybral si nepříliš dobré zakončení. Chtěl trefit pod lapačkou asijského brankáře. Nepovedlo se a trefil pouze zadní hrazení.
22:30
Semjonov nezachytil na modré zpětnou přihrávku a puk mu utekl do středního pásma.
21:54
Finové se zásluhou Ohtamy osvobozují.
21:37
Kazaši si zahrají druhou přesilovku. Na trestnou lavici míří za hákování Litviněnka útočník Olli Palola (FIN).
21:25
Gavrilin vypálil ze středního pásma tvrdou ránu, po níž zazvonilo plexisklo za finskou brankou.
21:12
Zakázané uvolnění kazašského týmu po nepřesné Lakizově rozehrávce.
20:33
Kazaši vlétli do druhé třetiny. Po Upperovi se ke střele dostal Starčenko, ale mířil vedle.
20:01
Po první třetině je stav na střely 17:9 pro Finy, ale i již sestupující celek hraje velmi slušný a hlavně útočný hokej. Uvidíme, co vymyslí finští trenéři na obou střídačkách. Ari-Pekka Selin a Raimo Helminen budou chtít alespoň jedinkrát na turnaji dopřát svým kazašským svěřencům pocit vítězství, ač by to bylo proti jejich rodné zemi.
Finové vstoupili do zápasu poměrně s přehledem a dlouho byli lepším týmem, což dokumentovali trefou Paloly v osmé minutě. Pak ale přišly pro favorita dvě minuty hrůzy, během nichž Kazaši otočili vývoj zápasu. Od té doby měli několik dalších nebezpečných šancí, ale v poslední minutě nechali Finy kombinovat v obranném pásmu a inkasovali vyrovnávací gól z hole Lehtery.
Další třetina začne přibližně v 16:33.
20:00
19:57
Třetí útočná asijského celku ve složení Krasnoslobodcev – Rymarev – Polišuk hraje dnes skutečně výtečně. Prvně jmenovaný tři sekundy před koncem trefuje z vrcholu kruhu Rinneho rameno.
19:18
Také u druhého gólu dokázali Finové perfektně zakombinovat. JORI LEHTERA dostal přihrávku od Karalahtiho skrz brankoviště, a i když byl hodně z úhlu, dokázal se trefit naprosto přesně do odkryté kazašské branky. Asistence: Jere Karalahti.
18:36
Upper natáhl na sebe v rohu dva obránce a poslal kotouč na zcela nekrytého Žajlauova, který svou svižnou střelou trefuje Rinneho rameno. Kazaši jsou u vytržení!
18:00
Dvě minuty před koncem třetiny vyzkoušel pozornost Ivanova Palola, ale byl to hodně slabý pokus.
17:32
Finové se trápí, puk jim přeskakuje hokejky a nemohou se dostat do tempa.
16:25
Ohtamaa hledal na modré Komarova, ale přihrávka byla příliš prudká a přeletěla hůl finského útočníka. Zakázané uvolnění.
15:51
Tak to byla nádhera, skutečně překrásná přesilovková akce Kazachů končí obratem ve skóre. Finové se mají nad čím zamýšlet. Po rozestavení šablony se kotouč dostal za branku na Rymareva, který odbruslil za záda nic netušícího Rinneho a nezištně poslal zadovku na FJODORA POLIŠČUKA. Kazašská osmnáctka pak zakončovala do odkryté branky přesně pod horní tyč. Asistence: Jevgenij Rymarev, Vadim Krasnoslobodcev.
15:38
Kazaši si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Atte Ohtamaa.
14:49
Marttinen vypálil od modré, ale Ivanov jeho střelu dobře viděl a schoval puk do lapačky.
14:32
Asijci se dočkávají srovnání, čímž dokazují, že tu nejsou jen do počtu. Škoda těch promarněných koncovek předchozích utkání. Poliščuk zpoza branky našel JEVGENIJE RYMAREVA a ten nadvakrát překonal Rinneho střelou z mezikruží. Asistence: Fjodor Poliščuk, Vadim Krasnoslobodcev.
14:03
Erik Haula byl po Komarovově vybídnutí na moment sám v mezikruží, ale puk mu sjel z hole a namířil ho do ochranné sítě!
13:37
Panšin vyzkoušel pozornost Rinneho zpoza obránce, gólman Nashvillu Predators si střelu pohlídal.
13:24
Talgat Žajlauov se užuž hnal do úniku dva na jednoho společně s Gavrilinem, ovšem jeho záměr zastavil hlavní sudí, který signalizuje hru vysokou holí.
13:17
Lehterä tečoval před brankou Kontiolovo nahození, Ivanov si připisuje další úspěšný zákrok.
12:51
Komerční přestávka dává oběma týmům na chvíli oddechnout. Finové vedou na střely 11:4.
12:51
Rachmanov ihned po vhazování ujel po levém křídle finským útočníkům a pálil do připravené Rinneho lapačky, který musel kotouč před najíždějícím Spiridonovem podržet.
12:38
Vhazování po pravici Ivanova.
12:21
Olli Palola páli z otočky z prostoru mezi kruhy, branku soupeře ale netrefil.
11:46
Vadim Krasnoslobodcev teď předvedl svoji šikovnost a po překřížení na pravou stranu podržel kotouč, který následně posunul zadovkou na Polišuka. Jeho spoluhráč trefil jen beton Pekky Rinneho.
11:22
Střelu Konstantina Romanova Rinne bez problémů vyráží do rohu.
10:57
Panšin kroužil kolem finské branky a z otočky následně hledal spoluhráče, což se mu bohužel nepodařilo. Rychlá akce Kazachů končí.
10:39
Jori Lehterä objel branku, pak se silou natlačil před kazašskou klec, ale trefil pouze betony Ivanova.
09:37
Jarkko Immonen se tlačil do brankoviště po střílené přihrávce Paloly, na kotouč se mu ale nepodařilo dosáhnout.
08:59
Krasnoslobodcev vyzkoušel bekhendem pozornost Rinneho, ten byl u své levé tyčky včas.
08:31
Erik Haula projel do útočného pásma soupeře s velkým klidem, který ale nepotvrdil svou nahrávkou. Ta byla velmi nepřesná a Suomi jsou tak nuceni založit další akci ze středního pásma.
07:53
Seveřané předvedli v přesilovce krásnou kombinaci. Jori Lehterä našel od pravého mantinelu přihrávkou přes celou šířku pásma z modré sjíždějícího OLLIHO PALOLU, a ten z první trefil odkrytou kazašskou klec. Asistence: Jori Lehterä, Leo Komarov.
07:32
Trenér Westerlund přeskupil i přesilovkové řady. Na ledě je teď Palola společně s Jormakkou a Lehterou a kombinují.
07:10
Finové si zahrají první přesilovku v dnešním zápase. Na trestnou lavici míří Alexej Litviněnko za hákování.
06:52
Následuje první přestávka na vyčištění ledu. Po šest minutách a dvaapadesáti sekundách je stav 0:0. Na střely sice vedou Seveřané poměrem 6:0. Nebyly to však žádné velké šance.
06:52
Finy zastavil v útoku čárový rozhodčí, který jim odpískal offside.
06:16
Hráči v bílých finských dresech krouží po rozích. Zase chybí tlak do branky, s tím se potýká mužstvo Erkky Westerlunda zatím po celý turnaj.
05:01
Lajunenova bomba od modré jen zaduněla o zadní mantinel, Ivanov nemusel zasahovat.
04:52
Finský třetí přeskupený útok v čele s navrátilcem Jormakkou do sestavy má zatím nejvíc pohybu a šancí ze všech řad Suomi. Zmíněný hráč se nejprve dvakrát neprosadil, na což navázala střela Paloly do připraveného Ivanova.
04:28
Panšin nachytal nepřipravenou finskou obranu, nabruslil si mezi kruhy a pořádně protáhl Rinneho. Puk skončil těsně vedle branky.
04:00
Dallman uklidnil zpětným manévrem do pásma situaci a založí útok Kazachů zpoza vlastní branky.
03:14
Lehterova střela z pravého kruhu byla zblokovaná a skončila vedle kazašské branky.
02:45
Suomi sice nemají tolik příležitostí, ovšem na jejich výkonu je vidět velká snaha. Hrají do těla, bruslí. Není však příliš pozdě?
02:12
Po Jormakkově další příležitosti tváří v tvář Ivanovovi se Kazaši osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
01:55
Navrátilec do finské sestavy Jormakka vypálil z levého kruhu, Ivanov vyrazil puk do rohu.
01:34
Romanov zavezl puk do pásma, tam ho o něj obral Kivistö a Finové mohou založit další akci.
01:22
Leo Komarov se projel po levém křídle až za branku Kazachů, odkud nasměřoval nepřesnou přihrávku mezi kruhy, čímž finská šance končí.
00:56
Po ofsajdu Suomi se vhazuje ve středním pásmu.
00:15
Finové vlétli do utkání velmi svižně. Mäntylä pálil po Kontiolově přihrávce jen do betonu brankáře Ivanova.
00:01
Utkání je již na spadnutí. Zápas nabídne bitvu již jistě sestupjícího Kazachstánu a o malý zázrak bojujících Finů.

Kazachstán: Ivanov (Polujektov) – Dallman, Blochin, Semjonov, Lakiza, Savčenko, Litviněnko, Vasilčenko, Kazancev – Žaljauov, Upper, Starčenko – Gavrilin, Panšin, Romanov – Polišuk, Krasnoslobodcev, Rymarev – Spiridonov, Anciferov, Rachmanov.

Finsko: Rinne (Koskinen) – Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Lajunen, Marttinen – Lehtera, Kontiola, Pakarinen – Jokinen, Haula, Komarov – Jormakka, Immonen, Palola – Savinainen, Salomäki, T. Sallinen – Huhtala.

Rozhodčí: Nord (SWE), Patafie (USA) – Dehaen (FRA), Kilian (NOR)..
Poslední zápasy obou soupeřů:

USA – Finsko 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Nelson (Jones), 47. Johnson (Smith, Jones), 60. Johnson (Shore) – 57. Mäntylä (Hietanen, Immonen)

Švýcarsko – Kazachstán 6:2 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Kukan, 15. Hollenstein (Seger, Ambühl), 28. Weber (Josi), 38. Ambühl (Hollenstein), 44. Cunti (Moser, Josi), 47. Blum (Cunti, Brunner) – 51. Krasnoslobodcev (Dallman, Blochin), 60. Rymarev (Krasnoslobodcev, Blochin)
Finsko je v hodně obtížné situaci. V dost možná klíčovém zápase celé skupiny totiž včera Suomi podlehli mladému výběru Spojených států, když inkasovali nešťastně už po 19 vteřinách od úvodního buly. Po tomto utkání tak na svém kontě mají pouze osm bodů – lépe na tom ve skupině jsou Rusové, Američané, Lotyši i Bělorusové. Pokud dnes Finové zvítězí za tři body, minimálně do večera se posunou před Lotyše i domácí Bělorusko, právě tyto dva týmy se ale střetnou ve vzájemném utkání už dnes večer. V posledních zápasech pak Lotyši narazí na Švýcarsko, které stále ještě má teoretickou šanci na postup, Bělorusové naopak potkají suverénní Rusko.
Kazachstán má před sebou na nějakou dobu poslední zápas v elitní skupině MS – po utkání se Švýcarskem už je totiž jasné, že po letošní anabázi poputuje zpět do druhé výkonností skupiny. Kazaši přitom začali turnaj nadějně remízou s Němci, výsledkově už ale na tento zápas nedokázali navázat. K jednomu bodu z prvního utkání už přidali jen druhý bodík za porážku v prodloužení se Spojenými státy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.