Máme tady konec utkání, které bylo téměř reklamou na hokej. Plno šancí na obou stranách, které ovšem dokázali využít pouze švédští hráči. Dvakrát se prosadil Mikael Backlund a jednou skvělou individuální akcí Gustav Nyquist. Toto je ode mne pro dnešek vše a bude se těšit u dalšího online přenosu na počtenou!
60:00
59:09
Karlson se prohnal po levé straně a Galbratih měl co dělat, aby zabránil čtvrté brance! Kotouč ležel u pravé tyče a dorážet se snažil Danielsson.
57:59
Dánský trenér Karlsson si ještě bere oddechový čas a dává svým svěřencům nějaké pokyny.
57:24
Erixon je na ledě a dnes již můžeme téměř jistě říci, že známe vítěze.
55:59
Přesilové hry dnes dánskému týmu opravdu nejdou.
55:24
Šance pro Dány! Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Tim Erixon!
55:01
Ericsson pálil z pravého kruhu, ale jeho střelu vyráží zřejmé Galbraith.
53:23
Dánové to zkoušejí ale hráči ve žlutých dresech skvěle brání.
52:10
Jensen je na ledě a Dánové přežili i toto oslabení. Mohou se tedy ještě pokoušet o nemožné.
50:49
Švédové jsou usazeni v útočném pásmu a pálí z každé pozice.
50:10
Švédové si zahrají další přesilovou hru. Za nedovolené bránění si odsedí dvě minuty Jensen.
49:25
Dnes je již zřejmě hotovo. S tímto již Dánové zřejmě nic neudělají.
48:13
Švédsko právě vstřelilo branku!
Tre kronor jdou do tříbrankového vedení! Kim Staal ztratil na modré čáře kotouč a poté už to byla ONE MAN SHOW v podání GUSTAVA NYQUISTA, který přebruslil celé hřiště, zasekl, nechal si projet Larsena a následně ještě vymíchal Galbraitha!
47:52
Fransson vystřelil na Galbraitha, který s jeho pokusem neměl sebemenší problém.
46:41
Hansen to zkusil nahozením a Nilsson přerušuje hru. Vhazovat se bude po pravici švédského gólmana.
46:19
Dánové mají veliký problém s přechodem modré čáry. Švédové dobře brání a nepouštějí soupeře do šancí.
45:31
Hjalmarsson na dvakrát dorážel sám před Galbraithem, ale dánský gólman držel betony pevně u tyče!
44:52
Nyní to zkoušel Christensen, ale dopadl stejně jako Lauridsen a odjíždí střídat.
43:58
Lauridsen se dostal do útočného pásma, ale tam rychle o kotouč přišel.
43:29
Boedker pálil z pravého kruhu, ale Nilsson jeho střelu vyráží do ochranné sítě.
42:26
Sjörgen prokličkoval dánskou obranou a jeho střelu musel vyrážet až Galbraith.
41:41
Lassen je na ledě a dánský tým dokázal přežít i druhé oslabení.
41:26
Tato přesilová hra je velice špatná. Švédové se nemohou dostat do útočné třetiny na delší dobu.
40:49
Dánům se daří vyhazovat a mohou v klidu vystřídat.
40:16
Švédové začínají třetí třetinu přesilovou hrou a ihned se usazují v útočném pásmu.
40:01
Je za námi druhá třetina, která nám sice nepřinesla žádný gól, ale byla také plná šancí. Švédové byli jasně lepším týmem a mnohokrát dokázali Dány zatlačit. Uvidíme, jestli se dánský tým dokáže v posledních dvaceti minutách prosadit.
Střely na branku 22 – 13

Vyloučení 2 – 2

Vyhrané buly 23 – 11
40:00
39:41
Druhá přesilová hra pro Švédy. Stefan Lassen bruslařsky nestačil na Möllera a jde si sednout na dvě minuty za hákování.
39:22
Švédští útočníci se při přechodu přes modrou čáru dostali do ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
39:05
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:30
Teď už jsou opět u puk Švédové, kteří kombinují v útočném pásmu.
37:56
Poulsen se dokázal po buly v útočném pásmu Dánska rychle otočit a vystřelit! Nilsson jeho střelu jen tak tak vytěsnil ramenem.
37:22
Lauridsen nakonec natlačil Sjörgena do brankoviště a hra se po nějakých dvou minutách přerušuje.
36:27
To je neskutečný tlak. Vypadá to, že Švédové hrají přesilovou hru.
35:19
Ke konci třetiny opět narůstá švédský tlak. Hráči v modro žlutém jsou usazen v útočném pásmu.
34:38
Sjörgen se dokázal prokličkovat celou dánskou obranou, ale sám před Galbraithem zklamal! Dánský gólman jeho střelu vyrazil betonem.
34:10
Lassen je na ledě a Dánové švédskou přesilovou hru dokázali přežít bez úhony.
33:09
Lindström dostal přihrávku až do prázdné brány, jenže švédský útočník nedokázal prudký kotouč usměrnit za Galbraitha!
32:43
Obrovský tlak Švédů, kteří pálí z každé pozice.
32:10
Přesilovou hru si zahrají i hráči Tre kronor. Stefan Lassen si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
31:19
Dánové nedokázali využít ani druhou přesilovou hru, a tak je stav stále 2:0 pro Švédy.
30:58
Hjalmarsson je na ledě a může se rychle zapojit do hry.
30:15
Dánové hrají tuto přesilovou hru mnohem lépe než tu předchozí. Tlačí Švédy, kteří nemohou již dlouho vystřídat.
29:11
Tak to je neuvěřitelné! Staal měl před sebou úplně prázdnou bránu, ale Nilsson dokázal máchnutím hole kotouč vyrazit!
28:58
Simon Hjalmarsson podrazil Bjorkstranda a odsedí si dvě minuty za podražení.
28:32
Komerční přestávka a následovat bude vhazování před Nilssonem.
27:41
Klasen poslal zpoza brány puk na úplně volného Lundqvista, který ovšem nedokázal puk zkrotit, a tak z této šance nakonec nic není.
26:49
Larsen střílel od modré, ale jeho dělovku zblokoval Ekholm.
25:58
Nyquist se snažil prohodit Lauridsena, ale kotouč mu utekl a Galbraith hru raději přerušuje.
25:12
To se jim daří až nyní a Jensen vyváží kotouč ven z pásma a nechává spoluhráče vystřídat.
24:32
Druhá švédská formace tlačí soupeře a Dánové už by asi rádi vystřídali.
24:08
Nepřesná rozehrávka švédského týmu a hra se stěhuje před Nilssona.
23:52
Lasen pálil od modré, ale jeho střela byla zablokována Danielssonem.
22:39
Hráči Tre kronor jsou lepším týmem a nepouštějí Dány ke kotouči.
21:53
Ericsson je na ledě a Švédové hrají v plném počtu.
21:22
Až nyní se Dánům podařilo dostat do útočného pásma, ale přesilová hra se blíží ke konci.
20:23
Dánové pokračují v přesilové hře, ale nemohou se dostat do útočného pásma.
20:01
Je za námi první třetina, která nám přinesla rychlý hokej na obou stranách a opravdu velice mnoho šancí. Jako zkušenější se nakonec ukázali Švédové, když Mikael Backlund dvěma góly poslal švédský tým do vedení. Uvidíme, jak na to odpoví Dánové.
20:00
19:53
Jimmy Ericsson si jde sednout na trestnou lavici- dvě minuty za hrubost.
19:23
Švédsko nakonec přidává druhou branku! Lindström se dostal ke střele od modré a kotouč trefil přesně hůl najíždějícího MIKAELA BACKLUNDA, který dokázal puk usměrnit za Galbraitha! Asistence: Joakim Lindström.
18:22
Tak to je smršť šancí! Na druhé straně se ocitl sám před Galbraithem Ekholm, ale nedokázal trefit ani bránu!
17:55
Jakobsen mohl zakončovat bekhendem do prázdné brány, ale Nilsson předvedl neskutečný zásah lapačkou!
17:11
Klasen se dostal do skvělé střelecké pozice, jenže kotouč ještě poslal na Rahimiho, který mohl zakončovat do prázdné branky, ale naneštěstí pro něj se mu kotouč dostal pod nohy, odkud se mu velice špatně zakončovalo.
16:25
Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Nilssonem.
15:35
Další velká šance Švédska! Erisccon vystřelil a kotouč ležel na brankové čáře. Galbraith ho nakonec přimáčkl bruslí k tyči a měl plné nohy práce, aby dojíždějící švédští útočníci neprocedili kotouč do brány.
15:01
Nyquist se prokličkoval až před bránu a jeho střela nakonec končí na horní síťce Galbraithovy brány!
14:33
Švédský tým zvyšuje obrátky a v posledních minutách je jasně lepším týmem.
14:01
Klasen vypálil od modré a Galbraith musel jeho střelu vyrazit maskou až do ochranné sítě.
13:23
Axelsson se dostal do šance před bránou, ale Galbraith jeho pokus zneškodnil betonem.
12:16
Dánové se snaží rychle srovnat, ale Švédové dobře brání střední pásmo.
11:47
Tak a Švédové jdou do vedení! Mattias Ekholm projel po pravé straně kluziště a vypálil na Galbraitha, který jeho střelu vyrazil jen před sebe a tam pohotově z otočky zakončil MIKAEL BACKLUND, jehož dorážka se ještě odrazila nešťastně od nohy Lauridsena! Asistence: Mattias Ekholm.
10:48
Odpískaná přihrávka rukou Švédům a vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:01
Máme za sebou polovinu z první třetiny a k vidění již bylo mnoho gólových šancí. Zatím se však stále hraje nerozhodně.
09:21
Klasen pálil z velkého úhlu a puk se odrazil nad Galbraitha, který dlouho nevěděl, kde puk má. Nakonec pro něj všechno dobře dopadlo.
08:01
Až nyní se Dánové dokázal osvobodit a mohou v klidu vystřídat.
07:35
První švédská formace uzamkla Dány před Galbraithem. Z pravé strany pálil Möller, ale kotouč netrefil cíl a končí v rohu.
07:09
Jimmy Ericsson vyprášil lapačku Galbraithovi a bude se vhazovat v obranném pásmu Dánska.
06:43
Jesper Jensen získal kotouč u mantinelu a vybruslil s ním až před Nilssona, který měl co dělat, aby puk mířící nad jeho rameno, dokázal vyrazit.
06:18
Dánové hrají výborně a Nilsson znovu přerušuje hru. Vhazovat se bude po levici švédského gólmana.
05:49
Opět to zkoušel Jensen, ale Nilsson jeho střelu chytá do své lapačky.
05:25
Klasen projel po pravé straně a namířil přesnou přihrávku na hůl Anehena, který se snažil tečovat za Galbraitha, ale dánský gólman byl pozorný.
04:18
Švédové nyní drží kotouč na svých holích snaží se přejít přes modrou čáru.
03:45
Na obou stranách vidíme mnoho chyb a hraje se opravdu velice rychle.
03:08
A nakonec to gól není! Opakovaný záznam prokázal, že puk nepřešel brankovou čáru.
03:08
Backlund nyní vypálil na Galbraitha a začal se radovat, jelikož byl přesvědčený o tom, že puk přešel brankovou čáru. Vše se ještě bude kontrolovat u videorozhodčího.
02:57
Jensen pálil z hranice levého kruhu, ale Nilsson byl pozorný.
02:44
Dánové se usadili v útočném pásmu a hledají mezeru ve švédské obraně.
02:12
Utkání má spád a vidíme rychlý hokej na obou stranách.
01:45
Ovšem první velkou šanci má Jimmy Ericsson, který tečoval puk před bránou, ale nedokázal ho následně dorazit za Galbraitha!
00:39
Dánové dobře napadají a stěžují tak Švédům rozehrávku.
00:05
Úvodní buly vyhráli Švédové, ale ihned je napadá první dánská formace.
00:01
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu a vše se připravuje k úvodnímu vhazování.

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelov, Rahimi, Nygren – Backlund, Moller, Lindström – Nyquist, Ericsson, Jarnkrok – Axelsson, Sjörgen, Hjalmarsson – Klasen, Danielsson, Lundqvist

Dánsko: Galbraith (Nielsen) – Larsen, Lassen, M. Lauridsen, J. B. Jensen, O. Lauridsen, Kristensen, Brugisser – Mdsen, Hansen, Boedker – Storm, Bjorkstrand, J. Jensen – Green, Poulsen, Christensen – N. Jensen, Staal, Jakobsen.

Vzájemné zápasy

Zajímavostí je, že Dánsku se ještě nikdy nepodařilo svého severského soupeře porazit a bude mít tedy velkou motivaci.

Švédsko 5:2 Dánsko – 16. 4. 2014

Dánsko 2:4 Švédsko – 14. 5. 2013

Dánsko 4:6 Švédsko – 7. 5. 2012
Vítáme vás u dnešního on-line přenosu z utkání Mistrovství světa mezi Švédskem a Dánskem. Utkání začíná v 15:45 a bude vás jím provázet David Košinár.