Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji Vám pěkné úterní odpoledne, třeba při sledování dalších online přenosů z hokejového mistrovství. Nashledanou!
Dnešní utkání je u svého konce. Bělorusko díky třem využitým přesilovkám vedlo v dnešním duelu již o tři góly. Norové se však nevzdali a dokázali snížit až na rozdíl jediné branky. Víc se však již hráčům v bílém nepovedlo a výsledek tak zní 3:2 pro Bělorusko. Tento výsledek krom jistoty postupu Běloruska znamená, že mimo hru o vyřazovací boje na šampionátu jsou tak hokejisté Slovenska.
Statistiky utkání

Střely na branku: 24 – 17
Vyloučení: 8 – 5
Využití: 0 – 3
Diváci: 8.812
Na závěr si diváci v hale vyslechnou běloruskou státní hymnu na počet vítěze.
a Lars Haugen, jistota v norské brance.
Jonas Holøs, číslo 6.
Mattis Olimb, číslo 46.
Na závěr účinkování Norska na turnaji budou oceněni jeho tři nejlepší hráči na šampionátu.
Z týmu Běloruska je to logická volba, Alexej Kaljužnyj, dnes 2+1.
Za Norsko zvolen Mattis Olimb, dnes přidal dvě asistence.
Nyní budou vyhlášeni nejlepší hráči utkání.
Je konec a Bělorusové mohou slavit postup do čtvrtfinále Mistrovství světa v ledním hokeji!
60:00
Po závěrečné siréně ještě dostávají Dmitrij Korobov (BLR) a Andreas Martinsen (NOR) menší trest za hrubost.
60:00
59:59
V záběru ještě pálil od modré Holøs, jeho ránu srazili obránce nalevo od branky. Z těch míst ještě z ostrého úhlu pálil Mattis Olimb, Lalande ale vyrazil ramenem.
59:53
Další střelecký pokus Holøse od modré čáry, Lalande však tlumí puk na své hrudi. Další buly v obranné třetině Běloruska bude následovat.
59:49
Thoresen a Volkov na jednom z posledních buly. Oba jsou však následně vykázáni a vhazování se bude opakovat.
59:48
Kevin Lalande vyrazil puk po další ráně obránce Holøse. Zdá se, že je hotovo. Vhazovat se však ještě jednou bude před běloruským brankářem.
59:25
Bělorusové vyhazují puk do středního pásma.
59:15
Norstebo pálí od modré, puk k Lalandovi nedoletěl, zastavila jej hradba těl před ním.
58:50
Holøs pálil od modré, Lalande vyrazil před sebe, ale poradil s i s následným pokusem Martinsena.
58:30
Norstebo poslal puk na Lalandea od modré čáry, jeho nepříliš tvrdou střelu brankář Běloruska vyrazil betony. Norové jsou následně vykázáni ven z pásma. Jeden z jejich hráčů byl v brankovišti.
58:27
Kotouč po buly je odpálen na střídačku Běloruska, následuje další buly před Lalandem.
58:25
Lalande si poradil s následným pokusem z hole Mattisa Olimba a hra je přerušena.
58:15
Holøs pálí od modré čáry bez přípravy, jeho pumelice však končí pouze na zadním hrazení.
58:03
Norové v šesti, Haugen na střídačce!
58:03
Oddechový čas pro tým Norska!
58:03
Norové se vrátí do útočné třetiny. Stasenko se nerozpakoval a v tísni poslal puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
57:45
Ojedinělá šance hráčů v červeném. Kaljužnyj předal puk z pravého kruhu nalevo na Stěpanova, jeho rychlý švih poslal puk jen vedle pravé tyče.
57:10
Kovyršin se s tím nijak nepáral a rychle poslal puk ven z pásma, ten však končí na běloruské střídačce. Hra se vrací před Lalandea.
57:00
Po buly se dostal do zakončení Ken Andre Olimb, jeho backhandový pokus vyrazil Lalande do rohu.
56:50
Bělorusové teď svému soupeři ulehčili přechod do útočného pásma. Puk totiž poslali na icing a vhazovat se tak bude před brankou Běloruska.
56:35
Norové mají kotouč na holích, začít však musí až od vlastní branky.
56:09
Norsko hraje v plném počtu.
55:52
Další pěkná kombinace přesilovkového komanda Běloruska, ne jejímž konci je rána Stěpanova z pravého kruhu. Haugen našel puk mezi svými betony.
55:30
Segej Kosticyn hledal Stěpanova, ten pálí mimo klec Norů.
55:15
Volkov zpět na ledě, Bělorusko je kompletní.
54:35
Kulakov se probíjel po levé straně do útočného pásma, dobře ho ale odzbrojil Ken Andre Olimb.
54:09
Síly na ledě se vyrovnají, vyloučen je Andreas Martinsen (NOR), dvě minuty za hrubost.
54:09
Velký tlak Norů, kteří zatlačili svého soupeře hluboko před svou branku. Thoresen a ani žádný z jeho spoluhráčů neuspěli.
53:48
Další tvrdá rána Norstebho opět končí na chráničích brankáře Běloruska
53:33
Norstebeho nahození končí na betonech Lalandera. Norové nadále u kotouče.
Dnešní utkání sleduje 8.812 diváků je opět vyprodáno!
53:15
Arťom Volkov (BLR) dostává dvě minuty za podražení. Velká šance pro seveřany na vyrovnání.
53:15
Bastiansen se pokusil vystřelit od modré čáry, trefil však pouze hráče před sebou a hra je následně přerušena.
52:40
Bastiansen byl faulován, ponechána výhoda a Norové to zatím zkouší se šesti hráči v poli.
52:29
Norové se dostali do přečíslení tří proti dvěma. To zakončil Patrick Thoresen lehkým nahozením z levého kruhu. Úmysl získat pásmo byl naprosto zřejmý.
52:00
Bělorusové vysunuli forčeking a nese to své ovoce. Kotouč drží hráči v červeném daleko od své branky.
51:35
Hra se po zakázaném uvolnění na chvíli přesune před Haugena. Tipl bych si však, že se tam dlouho hrát nebude.
51:20
Bělorusové jsou ve třetí třetině směrem vpřed hodně pasivní a nechávají Nory hodně hrát. Otázka je, zda se jim takto defenzivní taktika vyplatí.
50:36
Kulakov vybojoval kotouč a alespoň na malý okamžik jej posunul do střední zóny.
50:25
Norové opět v útočném pásmu, zatím drží puk v rohu kluziště.
49:50
Kotouč mimo hrací plochu, vhazovat se bude u modré čáře, blíže k běloruské brance.
49:39
Roest se s pukem rychle hnal po pravé straně vpřed, Korobov jej ale dokázal zastavit.
49:25
Bělorusové se po delší době dostali před branku soupeře a hned se snažili být alespoň trochu nebezpeční.
49:08
Norové po buly vybojovali puk a nebezpečně z pravé strany pálil Holøs, Lalande vyrazil.
48:59
Andrej Stas dostal tvrdý úder do ruky, sudí přerušují hru.
48:45
Lalande následně přerušuje hru. Poté ještě následovala krátká potyčka mezi hráči obou týmů. Vylučovat se ovšem nebude.
48:30
Lalande pod palbou střel. Nejprve vyrazil nahozený kotouč od modré čáry, následně si poradil i s dorážkou z bezprostřední blízkosti!
47:55
Nejprve Mathis Olimb a následně Thoresen hledali před brankou své spoluhráče, hledali však marně.
47:00
Východoevropané se dokázali ubránit krátkému tlaku Norů a na chvíli také vyrazili vpřed, rychle však o touš přišli.
46:30
Norové jsou svým druhým úspěchem řádně nabuzeni a hodně teď zatápí běloruské obraně.
46:00
Bělorusko se snaží o rychlou odpověď, z pravé strany se však neprosadil jeden z útočníků v červeném.
45:13
Norsko právě vstřelilo branku!
Norové se však přeci jen dočkali! Po vyhraném buly vybojoval puk u levého hrazení Mathis Olimb, jenž jej dostal na modrou čáru, odkud vypálil MATTIAS NORSTEBO a trefil přesně do pravého horního rohu běloruské branky! Asistence: Mattis Olimb, Patrick Thoresen.
45:05
Lalande si připisuje další zákrok poté, co se Norstebo dostal ke střele z levého kruhu. Puk po jeho technickém pokusu skončil v lapačce brankáře v červeném dresu.
44:44
Norové byli blízko druhé brance! Roest si najel na perfektní pas od zadního mantinelu a střelou švihem se pokusil překonat brankáře Lalandea, ten však dokázal pokrýt střelu mířící do dolní části jeho branky!
44:20
Lalande kryje ve své výstroji kotouč po nahození z hokejky Mathise Olimba. Hra bude pokračovat vhazováním po levé ruce brankáře Běloruska.
44:05
Bělorusko hraje v plném počtu. Toho oslabení sehráli hráči tohoto týmu na výbornou.
43:44
Bělorusové se dostali k rychlému brejku při vlastním oslabení a opět byl u toho Kitarov, který si nabruslil napravo a střelou švihem trefil připravenou rukavici norského gólmana.
43:20
Do zakončení se dostal Bastiansen, Lalande si poradil s jeho pokusem.
42:55
Obrana červených ale zatím pracuje na výbornou, Mathise Olimba obrala o kotouč na pravém kruhu.
42:25
Bělorusové dvakrát v krátké době posunuli kotouč až k Haugenovi.
42:05
Andrej Kosticyn (BLR) dostává dvě minuty za držení protihráče.
41:55
Do šance se dostali hráči v červeném, když se z levého kruhu pokusil překonat Haugena Kitarov, norský brankář ukryl puk po jeho střele do lapačky.
41:44
Bělorusové však hrají jednoduše a účelně a rychle posílají kotouče ven z vlastní obranné třetiny.
41:20
Kotouč opět za norskou svatyní, kde začne další pokus o průnik do běloruského obranného pásma.
40:45
Bělorusové nakonec vytlačili svého soka ven ze třetiny, Norové tak začínají další akci až od Haugena.
40:25
Norové se podél levého mantinelu rychle dostali vpřed, teď už jsou ale zatlačeni za branku.
40:01
Další třetina začne přibližně v 13:49.
Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 8 – 13
Vyloučení: 6 – 2
Druhá třetina je u konce a po jejím závěru jsou hráči Běloruska blízko účasti ve čtvrtfinále šampionátu. Ve druhé dvacetiminutovce postupně navýšili Bělorusové své vedení až na rozdíl tří branek, když se trefili Dmitrij Korobov a Andrej Kosticyn, obě branky padly v početní převaze. Norové sice vzápětí dokázali snížit zásluhou Patricka Thorsena, i tak ale vstoupí do třetí periody s dvougólovým mankem.
40:00
39:30
Závěr druhé třetiny se odehrává před brankou Běloruska.
39:00
Do konce druhé třetiny schází přesně jedna minuta.
38:44
Další pěkná kombinace elitního útoku Běloruska, na jejímž konci byl Alexej Kaljužnyj, z pravé strany však trefuje pouze norského brankáře!
38:15
Hráči v bílém vybojovali vhazování v útočném pásmu.
38:00
Bělorusové operují před Haugenem, o puk však vzápětí přichází.
37:35
Norové jsou vykázáni z útočného pásma, je odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
37:15
Mathis Olimb se pokusil natlačit před Lalandea z levé strany, na hranici pravidel ho od puku dostavil obránce Lisovec.
37:00
Puk je však již opět na holích norských hráčů.
36:30
Hokejisté Běloruska ale vcelku s přehledem kontrolují hru a navíc jsou teď v útočném pásmu.
36:00
Norové jsou v posledních minutách pravidelnými návštěvníky běloruského obranného pásma, do výraznější šance se ale prozatím nedostali.
35:25
Mathis Olimb se pokusil najet na přihrávku do útočného pásma. Byl však o něco rychlejší než puk a je pískán offside. Pas navíc šel z obranné třetiny Norska a tak následuje buly před Haugenem.
35:04
Norové se tlačí vpřed, Aska však o kotouč připravila běloruská obrana.
34:25
Dahlstrom odchází do kabiny, zdá se, že se zranil.
34:15
Hra po norském snížení výrazně ožila a má opravdu vysoké tempo.
33:46
Bělorusové mohli opět odskočit na rozdíl tří branek, když jejich rychlou kombinaci v pásmu zakončil Šinkevič střelou z mezikruží, kotouč však Haugen dokázal vyrážečkou vytěsnit!
32:20
Norové však vzápětí snižují na rozdíl dvou branek. Podél pravého mantinelu se s pukem na své holi protáhl Mathis Olimb za branku soupeře, následně vyslal rychlý pas vpřed, na který si najel PATRICK THORESEN, jenž neměl problém poslat puk do odkryté běloruské branky! Asistence: Mathis Olimb, Jonas Holøs.
32:03
Bělorusko právě vstřelilo branku!
A je to třetí branka v početní převaze! Alexej Kaljužnyj poslal z pravého kruhu puk před branku na ANDREJE KOSTICYNA, který udělal rychlou kličku Haugenovi a poslal puk do horní části branky! Asistence: Alexej Kaljužnyj, Andrej Stěpanov.
31:25
Andrej Kosticyn vypálil bez přípravy, Haugen reflexivně vyrazil jeho pokus.
31:02
Ani druhý pokus Bělorusů o rozestavení se v pásmu nevyšel a kotouč je ve středním pásmu.
30:40
Hráči v bílém získávají puk a ten posílají až k Lalandovi.
30:20
Další přesilovka pro Bělorusy. Ole-Kristian Tollefsen (NOR) dostává dvě minuty za držení protihráče.
30:01
Z něj jsou však záhy vytlačeni a poté jsou zastaveni ofsajdem.
29:40
Norové se pokouší o rychlou reakci a hned se natlačili do útočného pásma.
29:01
Bělorusové dnes podruhé využívají přesilovou hru! Sergej Kosticyn si za modrou čarou drze obhodil protihráče, poslal puk do prostoru levého kruhu, odkud přesně do branky soupeře poslal puk DMITRIJ KOROBOV! Asistence: Sergej Kosticyn, Alexej Kaljužnyj,
28:20
První část trestu Bonsaksena vypršela, zbývají však ještě celé dvě minuty.
28:15
Jefimenko nezpracoval přesně žabku mířící na levý kruh, Norové po chvíli vybojovali puk.
27:31
Norové přečetli pokus Kaljužného dostat puk mezi kruhy na Sergeje Kosticyna a opět vyhazují kus černé pryže ven z obranné třetiny.
26:50
Holøs vybojoval puk za vlastní brankou a lobem jej posílá až k brance soupeře.
26:27
Norové vyhrávají vhazování a puk letí daleko od jejich svatyně.
26:20
Alexander Bonsaksen (NOR) vyloučen za vysokou hůl. Přesilová hra pro tým Běloruska. A bude to za čtyři minuty, v obličeji běloruského hráče Stasenka se objevil krvavý šrám.
26:10
Už to vypadalo, že se Norové dostanou ven z pásma, k puku se ale poté dostal Stěpanov a z levého kruhu se pokusil o zakončení backhandem, Haugen odolal.
25:55
Bělorusové chvíli motali hlavy norským bekům, pouze však v rohu hřiště.
25:24
Další snaha Norů o přechod do útočného pásma je zastavena hned v samotném prvopočátku, postavení mimo hru.
25:09
Další nepřesná rozehrávka Děmkovova a puk opět letí přes všechny čáry. Norové se dostávají do náporu.
24:54
Hrát se bude před běloruskou brankou, neboť hráči v červeném poslali touš na zakázané uvolnění.
24:30
Bělorusové si nenahráli přesně v útočném pásmu, kotouč tak berou norští hokejisté.
24:15
Do útoku se opět tlačí hráči v červených dresech. Andrej Kosticyn předal puk na Šinkeviče na levý kruh, jeho rána mířící na Haugena však byla hodně slabá a norský brankář ji v pohodě kryje.
23:20
Pěkně to teď sehráli Norové, když Olsen unikl po pravé straně, zasekl kotouč a poslal puk na Tollefsena najíždějícího z druhé vlny. Ten však zpoza levého kruhu trefil pouze výstroj běloruského gólmana.
22:50
Patrick Thoresen se pokusil sám o zakončení, před kruhy udělal protisměrnou kličku Šinkevičovi a následně poslal puk přímo na hruď brankáře Lalandea.
22:35
Přesilovka dostala Bělorusko do hry a jeho hráči i nadále operují před brankou soupeře.
22:23
Gavrus se dostal k odraženému kotouči od zadního hrazení a z pravého kruhu se pokusil najít Volkova před brankou, puk se však odrazil od bruslí pouze k brankáři Haugenovi.
21:51
21:48
Rána Korobova od modré čáry, Haugen vyrazil svými betony do rohu kluziště.
21:35
Forbserg bez hole, nepříjemná situace pro norský tým.
21:23
Kotouč končí po pokusu o vyhození mimo mantinely, hra je přerušena.
21:00
Usenko pálí od modré čáry, puk míjí branku Norska.
20:45
Bělorusové pozvolna kombinují v útočné třetině.
20:20
Norové hned na úvod oslabení vyhazují kotouč daleko od své branky.
20:01
Statistiky utkání po první třetině

Střely na branku: 5 – 3
Vyloučení: 3 – 2
Využití: 0 – 1
Další třetina začne přibližně v 13:02.
První třetina je u konce a lépe se do šaten půjde hráčům Běloruska, kteří zásluhou branky Alexeje Kaljužného vedou nad Norskem v poměru 1:0. Hra v úvodní dvacetiminutovce ale byla jinak poměrně vyrovnaná a druhá perioda přinese jistě zajimavý průběh.
20:00
19:56
Ke střele se po vyhraném buly dostal Sergej Kosticyn, jeho ránu z pravého kruhu vyrazil levým betonem Lars Haugen.
19:51
Za nedovolenou výstroj dostává dvě minuty Alexander Bonsaksen (NOR). Norský hráč přišel o helmu a pokusil se zapojit do hry. Pavel Hodek nekompromisně trestá.
19:50
Šinkevič se dostal k puku na levé straně a pokusil se vypálit na Haugena, jeho rána sražena do rohu.
18:58
Bělorusko hraje v plném počtu.
18:50
Bělorusům se ale jinak vcelku daří bránit přesilovou hru soupeře, kotouč je opět u branky Norska.
18:29
Norové se tlačili k brance soupeře, naneštěstí pro ně se však puku ujal Usenko a vyhodil jej ven z pásma.
18:00
Volkov zlomil hůl, Bělorusové de facto ve třech!
17:50
Bělorusové se po buly dostali k puku a dokázali jej poslat k brance soupeře.
17:40
Lalande si v krátké době připisuje další zásah, když dobře pokryl střelecký pokus Holøse.
17:30
Lalande teď měl štěstí, když ho doslova trefil pokus Mathise Olimba.
17:05
Olimb našel mezi kruhy volného spoluhráče, jeho rána z mezikruží však končí vedle pravé tyče.
16:58
Norové si svou aktivitou vykoledovali faul, Oleg Jevenko (BLR) inkasuje menší trest za nedovolené bránění.
16:50
Norové v menším náporu, Sorvikova rána od modré čáry ale za zády Lalanda neskončila.
16:25
Lalande si poradil ostrým pokusem zpoza modré čáry a puk vyrazil betony vedle své branky.
15:32
Thoresen dobře napadal Šinkeviče, který chyboval při rozehrávce a k volnému puku se dostal Stene, jeho rána z mezikruží však minula branku Běloruska.
15:02
Norové jsou kompletní.
14:50
Norům se navíc daří posunout puk alespoň do středního pásma.
14:40
Norové však znepříjemňují červeným zpracování kotouče a drží hráče z východu Evropy u mantinelů.
14:25
Bělorusové se rychle usadili v útočném pásmu.
14:13
Bělorusko v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilová hra.
13:35
Lalande zasahuje až o chvíli později, když ukryl puk ve své výstroji po ráně jednoho z hráčů severského týmu.
13:25
Tollefsen se dostal do zakončení zpoza kruhů, jeho pokus ale dokázal zablokovat Lisovec svým tělem.
13:02
Síly na ledě se vyrovnají, Patrick Thoresen (NOR) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
12:55
Norstebo opět poslal puk před branku od modré čáry, před brankou se ještě pokusili dorážet Norové, leč neuspěli.
12:45
Norové se však rychle vrátili do útočného postavení, Lalande raději sebral puk, který uvízl ve změti těl před jeho brankou.
12:35
Bělorusům se daří vyhodit puk ven ze třetiny.
12:25
Norstebo vypálil od modré čáry, kotouč končí vedle branky Běloruska.
12:13
Pavel Hodek posílá na trestnou lavici Sergeje Drozda (BLR), ten dostává dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro tým Norska.
12:00
Na puku jsou teď více Norové, navíc se bude vylučovat.
11:40
Tak rozhodně to nejsou žádné útočné hody z obou stran, Bělorusové se už nemají kam hnát.
11:15
Olsen se pokusil protlačit před Lalandea z pravé strany, brankář Běloruska raději přikryl odražený kotouč svou rukavicí a přerušil hru.
10:40
Norové teď po dlouhou dobu okupují útočnou třetinu, do zakončení se však zatím nedostali.
10:10
Snahu Norů o přechod modré čáry zastavuje hvizd čárového sudího, offside.
09:46
Oba týmy zatím rovnoměrně přichází o kotouč a hra se odehrává převážně ve středním pásmu.
09:30
Hraje se i nadále velmi opatrně, nic na tom nezměnila ani úvodní branka tohoto duelu.
09:00
Lalande se teď jen ohlédl za střelou jednoho z norských forvardů.
08:40
šinkevič prodloužil nahození za Haugenovu branku, tam ale kotouč sbírají Norové.
08:20
Norové u kotouče a v pásmu, o kotouč vzápětí přišli a dopředu se už rychle tlačí červení.
07:29
Bělorusové dlouho kombinovali před Haugenem a pomalu se stahovali přes norskou branku.Na konci akce Bělorusů byl ALEXEJ KALJUŽNYJ, jenž využil ideálního pasu z levé strany od Sergeje Kosticyna, najel si pod hranici pravého kruhu a přesně trefil volné místo v Haugenově postavení! Asistence: Sergej Kosticyn, Andrej Kosticyn.
06:33
Hráči v bílém vyhráli buly před Haugenem a rychle posílají puk daleko od své branky.
06:29
Za sekání vyloučen Morten Ask (NOR), dvě minuty pro norského hráče.
06:20
Lisovec se dostal ke střele od modré čáry, jeho tvrdý projektil Haugen neudržel. Hra je ale přerušena, bude se vylučovat.
05:59
Norové se natlačili do obranného pásma Běloruska, jeho hráči raději poslali puk na icing.
05:30
Lalande našel dlouhou přihrávkou Stasenka, toho ale rychle o touš připravili norští obránci.
05:14
Děmkov zatáhl kotouč za branku soupeře, rychle o něj ale přišel.
04:50
Buly pro Beloruský tým, ten rozehrává zpoza branky.
04:44
Ken Andre Olimb se s pukem protlačil středem hřiště až mezi kruhy, Korobov však jeho ránu srazil mimo mantinely.
04:05
Bělorusové ale dokázali svého soupeře vytlačit do střední zóny. Začalo se vcelku opatrně.
03:40
Seveřané kouzlí s pukem na holích v útočném pásmu, ke střele se zatím nedostali.
03:17
Tvrdá rána Stasenka od modré čáry, Haugen vyrazil betony do rohu kluziště.
02:46
U kotouče jsou Norové a rozehrávají od vlastní branky.
02:29
Korobov nahazoval puk na branku Norska, Volkov se pokusil o teč, ale minul.
02:10
Bastiansen se pokusil o zakončení, Kevin Lalande ale kryje jeho snahu o zakončení.
01:55
Norové se nastěhovali do útočného pásma, o puk však bojují v rohu kluziště,.
01:15
Jen doplním, že hráči Běloruska nastupují v červených dresech, Norové v bílých.
00:50
Norům se i napodruhé podařilo eliminovat snahu o nahození do svého obranného pásma.
00:10
Úvodní buly patří Bělorusku, jeho hráči se hned vrhli do útočení.
00:01

Norsko: Haugen (Volden) – Holøs, Tollefsen (C), Norstebo, Trygg, Bonsarksen, Sorvik, Odegaard – Stene, Roymark, Roest – Ask, Thoresen (A), Olimb M. – Bastiansen (A), Olimb K., Rosseli – Trettenes, Martinsen, Forsberg – Dahlstrom.
Trenér: Roy Johansen.

Bělorusko: Lalande (Koval) – Usenko, Korobov (A), Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Goroško, Lisovec – Kaljužnyj (C), Kosticyn A. (A), Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Děmkov, Jefimenko, Kitarov – Volkov.
Trenér: Dave Lewis.

Rozhodčí: Pavel Hodek (CZE), Marcus Vinneborg (SWE) – Bevan Mills (CAN), Paul Carnathan (USA).
Norsko

Tým ze severu Evropy má před posledním zápasem ve skupině jasno. Do Play off se letos svěřenci kouče Roye Johansena nepodívají a o sestup se také seveřané obávat nemusí, neboť tato tajenka již byla rozluštěna v předchozích duelech šampionátu. Norům letošní mistrovství nevycházelo tak, jako ta předchozí, kdy dokázali ve velké míře trápit favority a dokonce vybojovat postup do vyřazovacích bojů. Před posledním utkáním s Běloruském tak hráči vyznávající červenou a modrou barvu hrají pouze o svou čest.

Jonas Holos – 5 bodů (1+4)

V brance Norska se prostřídali Haugen a Volden. Zkušenější z této dvojice Lars Haugen odchytal čtyři utkání s úspěšností přes devadesát procent.
Bělorusko

Hokejisté Běloruska předvádí na letošním světovém šampionátu více než povedené výkony a před svým dnešním., posledním utkáním ve skupině, mají blízko k postupu do vyřazovacích bojů. K tomu, aby svěřenci kanadského trenéra Davea Lewise definitivně otevřeli čtvrtfinálové brány, potřebují jediné, konkrétně jeden jediný bod z tohoto zápasu s Norskem, který při tříbodovém náskoku na Slovensko musí získat s ohledem na horší vzájemný zápas s tímto soupeřem. Vzhledem k doposud předváděným výkonům na mistrovství se nejedná o úkol z kategorie science fiction. V případě prohry však ani pak nemusí Bělorusové zoufat, neboť ještě mohou spoléhat na výběr USA, který právě v posledním duelu musí Slováci porazit, pokud chtějí zabojovat o postup.

Artur Gavrus – 5 bodů (2+3)

Jedničkou Bělorusů v brankovišti je Kevin Lalande, který si drží vysokou úspěšnost zákroků přes 92 procent.
Příjemné úterní poledne při sledování online přenosu z posledního dne soubojů v základních skupinách letošního Mistrovství světa v ledním hokeji, které v těchto dnech probíhá v Praze a Ostravě. Dnes pro Vás budeme sledovat souboj v rámci ostravské skupiny B, ve kterém se utkají reprezentační výběry Norska a Běloruska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.