To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů na počtenou!

Přesilové hry: 0/2-1/4

Nejlepší hráči: Branko Raivojevič – Ilja Kovalčuk
Nejvíce střel: Andrej Sekera 4 – Jevgenij Medvěděv 4
Nejvíce času na ledě: Andrej Sekera 24:27 – Ilja Nikulin 25:27

Branky a nahrávky: 40. Radivojevič – 26. Radulov (Medvěděv, Nikulin), 32. Kovalčuk (Radulov, Těreščenko), 45. Děnisov. Vývoj utkání: 0:2, 1:2, 1:3. Rozhodčí: Piechaczek, Reiber – Arm, Hunnius. Diváci: 4041.
Dnešní utkání dvou týmů, kterým se v posledních zápasech nevedlo podle představ, končí vítězstvím Rusů v poměru 3:1. První třetina nenabídla pohledný hokej, mírně aktivnější byli v první dvacetiminutovce Slováci, ani jedna ze střel ale za Bryzgalovova záda neprošla.

Do druhé třetiny vstoupili Rusové aktivně, ve 26. minutě otevřel skóre v přesilovce Alexander Radulov, těsně po polovině zápasu se prosadil také Ilja Kovalčuk, který využil skvělé individuální akce svého parťáka Radulova. Na konci druhé třetiny navíc měli Rusové příležitost v podobě přesilové hry, ve které ale nakonec sami inkasovali, když se do samostatného úniku dostal Branko Radivojevič, který nedal Bryzgalovovi šanci.

Ve třetí třetině ale Rusové nepřipustili žádné překvapení, ve 45. minutě dal konečnou podobu výsledku Denis Děnisov, který využil velké chyby Januse, který ve své premiéře na letošním mistrovství světa neoplýval zrovna jistotou. Rusové si tak připisují důležité tři body do tabulky, kterými si definitivně zajistili postup do čtvrtfinále, Slováci musí bojovat dál.

59:26
Puk opět ve středním pásmu, Slováci nejsou schopni se udržet v útočné třetině.
59:05
Švarný neudržel puk v útočném pásmu, Janus stále zůstává v brance.
58:45
Slováci nemají kontrolu nad pukem, Rusové hrají skvěle.
58:02
Kovalčuk je na ledě, Rusové jsou kompletní, do konce základní hrací doby zbývají poslední 2 minuty.
57:42
Těreščenko opět vyhazuje, Slováci přesilovku nevyužijí.
57:05
Sojn opět posílá puk až k Janusově brance, Slovákům se vůbec v početní výhodě nedaří.
56:35
Slováci mají velký problém udržet modrou čáru, kde jim chybí právě Andrej Sekera, který je po Kovalčukově faulu ošetřován na střídačce.
56:20
Kokarev vyhazuje alespoň do středního pásma.
56:02
Kovalčuk se řítil na Janusovu branku, v situaci 1 na 1 ale nechtěně zasáhl vysokou holí Sekeru a Slováci tak budou mít obrovskou příležitost ke snížení!
55:45
Jurčina rozjíždí novou akci.
55:01
A další icing Ruska, čtvrtá lajna sborné už je hodně dlouho na ledě.
54:35
Další zakázané uvolnění Rusů.
54:18
Rusové už se moc dopředu neženou, stačí jim puk dostat do středního pásma a dobře bránit.
53:30
Anton Bělov uklidňuje hru za ruskou brankou.
52:51
Icing Rusů.
52:40
Janus opět chybuje, když neudržel Perežoginovo nahození, ruský útočník se pak dostal k dorážce, kterou orazítkoval tyčku!
52:15
Na druhé straně pálil Švarný, Bryzgalov je připraven.
51:57
Nádhernou akci Rusů zakončil po povedené kombinaci Radulova s Kovalčukem Těreščenko, Janus se štěstím vyrazil betonem.
51:35
Přihrávka na Radulova byla až příliš dlouhá, opět se píská zakázané uvolnění.
51:08
Surový tlačil do Kokareva, pod nímž ležel kotouč, po chvíli rozhodčí přerušuje hru.
50:42
Kuzněcov s Anisimovem natlačili puk do brankoviště, kde se ho pak silou snažili procpat za brankovou čáru, Janus ale udržel beton zaražený k tyči!
49:43
Šatanova formace sice dobře kombinovala v útočném pásmu, Bryzgalov ale nemusel zasahovat.
48:58
Perežogin hledal před brankou Popova, ten se ke střele ale nedostal.
48:22
Miklíkovi sklouzl puk z hokejky a slovenský útočník se pak ocitl už ve středním pásmu, puk navíc získali Rusové.
47:38
Opět zakázané uvolnění, pro změnu na straně Rusů.
47:10
Několikátý icing ve třetí třetině, tentokrát se zase provinili slovenští hráči, hra se tak stěhuje před Janusovu branku.
46:31
Zakázané uvolnění tentokrát na straně Rusů.
46:23
Tjutin nabídl puk Haščákovi, který ihned vyslal střelu, se kterou ale Bryzgalov neměl sebemenší problém.
45:52
Icing Slováků.
45:30
Slováci se ale stále snaží o aktivní pojetí hry.
44:48
Rusko právě vstřelilo branku!
Janus nyní musí zpytovat svědomí, Slováci dobře vstoupili do třetí třetiny, nic to ale není platné, protože lehké nahození DENISE DĚNISOVA od pravého mantinelu propadlo slovenskému brankáři pod betonem do branky!
44:10
Bryzgalov zasahuje proti Záborského střele z levé strany.
43:47
Pro změnu zakázané uvolnění Slováků, vhazovat se ale bude ve středovém kruhu, čároví rozhodčí přiznali chybu.
43:17
Třetí třetina je zatím hodně kouskovaná, nyní se opět stěhuje hra před Bryzgalova po icingu Rusů.
43:00
Slováci mají velkou touhu po vyrovnání, ruští obránci mají velký problém s jejich forčekingem.
42:14
Anisimov už zachytil puk ve středním pásmu, píská se tak ofsajd.
41:53
Zakázané uvolnění Rusů.
41:20
Švarný obral o puk Mozjakina a zakládá nový slovenský útok.
40:44
Šatan se odhodlal ke střele, Bryzgalov vyráží.
40:19
Ölvecký se vrací na led, Slováci hrají v plném počtu.

Nejvíce času na ledě: Andrej Sekera 16:06 – Ilja Nikulin 17:42
Do druhé třetiny vstoupili Rusové rozhodně lépe než do první části hry a rychle vyrovnali poměr stře na branku. Ještě než začaly padat branky, se ve velkých šancích objevili Popov, jehož střela propadla Janusovi, ale puk vyklouzl těsně vedle branky, a Kuzněcov, který svůj nájezd namířil do tyče.

V 26. minutě se poprvé měnilo skóre, přesilovou hru využil Alexander Radulov, který ze své oblíbené pozici na vrcholu pravého kruhu prostřelil Januse. O chvíli později mohl srovnat Surový, který ale skvělou práci Daňa za ruskou brankou nedokázal využít.

V 32. minutě se Radulov uvolnil z rohu kluziště od Sekery, dostal se až před branku, kde jeho práci dokončil dorážkou Ilja Kovalčuk. Rusové měli celou dobu druhé třetiny zápas jasně pod kontrolou, v závěru jim byla nabídnuta další přesilová hra, ve které ale sborná inkasovala. Nikulin nedokázal zpracovat Kovalčukovu přihrávku, do brejku se dostal Branko Radivojevič a snížil na rozdíl jediné branky!
40:00
39:45
Slovensko právě vstřelilo branku!
Nepovedená kombinace Rusů skončila těžkou přihrávkou Kovalčuka na Nikulina, který nedokázal zkrotit puk na modré čáře, do brejku se dostal BRANKO RADIVOJEVIČ, který se v samostatném nájezdu nemýlí, když svižnou ranou prostřelil Bryzgalova! Bez asistence.
39:08
Janus vyrazil střelu Nikulina od modré čáry, Slováci se poté osvobozují.
38:40
Birjukov se dostal ke střele z těsné blízkosti Janusovy branky, jeho střela ale byla sražena.
38:19
Kuzněcov si vymodlil další faul, Peter Ölvecký se provinil podražením.
38:00
Nyní se hraje dlouho bez přerušení, hra se hodně zrychlila.
36:50
Další přetažené střídání první ruské lajny končí střelou Mihálika, který ale zlomil hokejku.
35:57
Střela Nikulina se odrazila od hradby těl před Janusem.
35:04
Petrov vypálil i v kleče, puk skončil mimo tři tyče.
34:42
Kuzněcov se hezky uvolnil, přihrávkou ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
34:05
Akorát v době, kdy se Švarný bude vracet z trestné lavice, se Rusové provinili zakázaným uvolněním.
33:52
Nikulinova bomba od modré čáry skončila na zadním hrazení, puk se poté vyklouzal až do středního pásma.
33:05
Mozjakin se ocitl v dobré pozici, Janus ale se štěstím stačil zasáhnout.
32:40
Přesilovku tentokrát rozjela druhá lajna, ke střelám se dostali Perežogin a Medvěděv, Janus ale oba pokusy srazil.
32:05
Rusové si navíc zahrají další přesilovku, za podražení je vyloučen Ivan Švarný.
31:44
Další přetažené střídání dvojice Radulov-Kovalčuk končí druhou brankou Rusů! Radulov se skvěle uvolnil v rohu od Sekery, dostal se před branku, puk ale nechal někde na přední tyči, kde si ho jako první našel ILJA KOVALČUK, který zamířil do odkryté klece! Asistence: Alexander Radulov a Alexej Těreščenko.
30:59
Jurčinovo nahození končí v ochranné síti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
30:20
Slováci jsou pod velkým tlakem, zmůžou se pouze k ojedinělým brejkům jako nyní Kukumberg, jehož střelu srazili Rusové do ochranné sítě.
29:45
Perežogin si dobře zamíchal s pukem, dostal se do mezikruží, odkud vyslal střelu, která ale končí na zdaním mantinelu.
29:11
Těreščenko se snažil tečovat přihrávku před branku, slovenští obránci se k němu ale dobře stáhli.
28:42
Daňo vybojoval za ruskou brankou puk, předložil ho volnému Tomášovi Surovému, který ale z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit zařízení!
28:20
Čtvrtá lajna Rusů se usadila v útočném pásmu, na pomoc už přispěchal Kovalčuk, který ale ztratil nadvládu nad pukem.
27:40
Rusy viditelně vstřelená branka hodně povzbudila, takové napadání jsme od nich celý zápas neviděli.
26:48
Anisimov vypálil hodně tvrdě zápěstím, branku ale přestřelil.
26:20
Mihálik čeká na své spoluhráče, kteří odešli střídat, Slováci se budou snažit rozjet nový útok.
25:36
Rusové využívají přesilovku! Nikulinovo nahození skončilo v houšti těl před brankou, Medvěděv přiklepl kotouč ALEXANDRU RADULOVOVI, který trochu se štěstím propálil Januse! Asistence: Jevgenij Medvěděv a Ilja Nikulin.
25:08
Radulov už mohl střílet, ještě se ale snažil vylepšit pozici pro Kovalčuka, slovenští hráči ale sáhli do této přihrávky.
24:34
Ivan Švarný je vyloučen za hákování, druhá přesilovka pro Rusy v dnešním utkání.
24:34
Kuzněcov nabral rychlost, dostal se přes Švarného a i přes faul dokázal vypálit a trefil tyč!
24:15
Roman Kukumberg vypálil z velkého úhlu, Bryzgalovovi ale vypadl kotouč, žádný ze slovenských hráčů ale nebyl připraven k dorážce.
23:42
Kopecký se málem dostal ke střele, nakonec v jeho akci pokračuji Kukumberg se Záborským.
23:00
Radivojevič dobře tečoval těsně před Bryzgalovem, od něhož se nakonec odrazil puk za ruskou branku.
22:40
Puk se odrazem od Haščákovi rukavice dostal až na tribunu, i přes velkou nespokojenost Radulova se ale ani teď nebude vylučovat.
22:24
Daňo sice tečoval dlouhou přihrávku, ale ještě na vlastní polovině, píská se tak zakázané uvolnění.
21:30
Hra přerušena kvůli tvrdé srážce Švarného s Radulovem ve středním pásmu, vylučovat se nebude.
21:08
V době, kdy se Radulov a Sersen vrací na led, se v obrovské šanci objevil Alexander Popov, Janusovi propadl kotouč pod betonem, naštěstí pro Slováky ale vyklouzl mimo branku.
20:32
Kovalčuk si vzal kotouč, dostal se až ke střele, která byla sražena, Janus měl tak usnadněnou práci.

Nejvíce času na ledě: Vladimír Mihálik 7:51 – Jevgenij Medvěděv 8:18
V první třetině jsme nebyl k vidění příliš pohledný hokej, možná trochu překvapivě měli více šancí Slováci. Do první vážnější situace se ale dostal Arťom Anisimov, který už ve druhé minutě mohl poslat Rusy do vedení, svou kličkovanou ale nedovedl do úspěšného konce. V 5. minutě mohl otevřít skóre Ölvecký, Šatanovu dobrou nabídku ale nevyužil. Oba týmy měly k dispozici po jedné přesilové hře, při té ruské se ke střelám hodně cpal Jevgenij Medvěděv, ani jeden z jeho pokusů ale nebyl úspěšný. Ve 14. minutě, pro změnu ve slovenské přesilovce, nahodil Radivojevič puk do brankoviště, kde se od hráčů před brankou odrazil kotouč na levou tyč Bryzgalovovy branky! Po první třetině je tak stav utkání 0:0.
20:00
19:40
Kokarev nechal puk při přechodu modré čáry za sebou, Slováci uklidňují hru u své branky.
19:08
Sersen se nepohodl s Radulovem, po menší šarvátce míří oba na trestnou lavici, ruský útočník za hrubost, slovenský obránce za sekání.
18:30
Kovalčuk se hnal za pukem, jednoruč ale nedokázal prohodit puk na Radulova, první ruská lajna se drží v útočném pásmu.
18:05
Jurčina posílá kotouč na zakázané uvolnění.
17:49
Střela Ölveckého z úhlu, pod tlakem, ohrozila Bryzgalovovu pozornost, brankář Ruska je ale zatím bezchybný.
17:05
Slováci se snaží o postupný útok, nakonec ale opět přišli o kotouč.
16:20
Surový v těžké pozici netrefil skákající puk, dopředu tak opět postupují Rusové.
16:04
Mozjakin nahodil kotouč na Januse, který raději pokryje kotouč na svých chráničích.
15:30
Rusové nejsou ani dnes ve své kůži, není to od nich takový výkon, jaký jsme od nich zvyklí.
14:48
Soin je na ledě, Rusové jsou kompletní.
14:25
Ofsajd Slováků.
14:03
Další nahození Sekery, Bryzgalov si ale přes houšť těl před jeho brankou našel dobrý výhled a drží kotouč ve své lapačce.
13:30
Po Radivojevičově nahození se puk od hráčů před brankou odrazil do tyčky!
13:14
Sekerovo nahození Bryzgalov nejdříve neudržel, nikdo ale nestál v jeho bezprostřední blízkosti, a tak si kontroverzní brankář sborné stáhl kotouč pod sebe.
13:01
Bryzgalov udržel puk u své tyče, po písknutí jsme mohli vidět menší strkanici, po které se ale nebude vylučovat.
12:48
Zcela zbytečný zákrok nyní předvedl Sergej Soin, který mimo hru sekl do ruky Daňa. Slováci si tak zahrají první přesilovku v dnešním utkání.
11:58
Bližňák s Daňem se provinili ofsajdem, přitom mohli postupovat do zajímavé šance.
11:28
Anisimov hledal lépe postaveného Kuzněcova, puk ale k mladému útočníkovi Ruska neprošel a hrát tak mohou Slováci.
10:36
Slováci se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění, trenér Slováků Vladimír Vůjtek si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli trochu odpočinout.
10:25
Medvěděv se ocitl v několika slibných šancích, jeho poslední střela měla skvělé parametry, Janus ji ale vyrazil svou holí!
10:19
Mihálik je na ledě, tlak Rusů ale pokračuje.
09:56
Popov našel zpoza branky Perežhogina, jehož střelu se štěstím vyráží Janus.
09:24
Kopecký opět vyhazuje, Rusům se v početní výhodě zatím příliš nedaří, Kovalčuk s Radulovem míří střídat.
09:03
Slováci zásluhou Švarného vyhazují.
08:46
Radulov hledal před brankou Birjukova, ten sice stačil tečovat, ale pouze do Januse.
08:19
Bude se poprvé vylučovat, Popov se dravě cpal před branku, Mihálik ho zastavil hákováním, což neuniklo rozhodčím.
07:40
07:05
Birjukov sice dobře zavezl kotouč do útočného pásma, tam o něj ale rychle přišel.
06:31
Denis Děnisov si vůbec neporozuměl se svými spoluhráči a jeho rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
06:10
Bryzgalov musel krýt pokus z levé strany, poté Bělov posunul vlastní branku, vhazovat se tak bude před ruskou svatyní.
05:28
Po ofsajdu rusů se do menší roztržky dostali Daňo a Medvěděv, vše se ale obejde v klidu a bez trestů.
04:51
Další nedorozumění v obraně Rusů mohl potrestat po dobré práci Šatana Peter Ölvecký, tváří tvář Bryzgalovovi ale neuspěl!
04:16
Mozjakin získal puk, snažil se rychle vypálit, jeho střela byla ale sražená. Akce ovšem pokračovala a k dalšímu střeleckému pokusu se dostal Perežhogin, Janus si ale připisuje první zákrok.
03:25
Zatím vidíme hodně rozháraný úvod utkání, oba celky mají problémy s přechodem středního pásma.
02:39
Kovalčuk si zbytečně zkomplikoval situaci ve vlastní obranné třetině, Marko Daňo mu sebral kotouč a snažil se rychle vypálit bekhendem, Bryzgalov ale schoval puk v lapačce.
02:03
Svitov se uvolnil, jeho střelu ale srazili Slováci do rohu kluziště.
01:39
Arťom Anisimov se skvěle uvolnil mezi dvěma obránci, překonal i Januse, ale puk mu sjel z hokejky!
01:15
Možná trochu překvapivě poloprázdnou halou zní pokřik slovenských fanoušků: "My sme tu doma!"
00:40
Na druhé straně se snažil o střelu Surový, Bryzgalov zatím nemusel zasahovat.
00:15
Těreščenko se cpal poprvé za pukem do útočné třetiny, slovenští obránci ho nepustili dál.
00:01
Oba týmy jsou na ledě, zazní obě státní hymny.

Slovensko: Janus (Staňa) – Sekera, Mihálik, Sersen, Švarný, Vydarený, Jurčina – Surový, Kopecký, Radivojevič – Kukumberg, Miklík, Záborský – Šatan, Hudáček, Ölvecký – Daňo, Bližňák, Haščák – Bartek

Rusko: Bryzgalov (Varlamov) – Nikulin, Birjukov, Tjutin, Medvěděv, Děnisov, Bělov, Zajcev – Těreščenko, Radulov, Kovalčuk – Mozjakin, Popov, Perežogin – Anisimov, Petrov, Kuzněcov – Svitov, Kokarev, Soin – Loktionov

Rozhodčí: Piechaczek, Reiber – Arm, Hunnius.
RUSOVÉ UŽ MUSÍ ZABRAT

Ani ruský národní tým se nenachází zrovna v optimálním rozpoložení, po dobrém vstupu do turnaje, kdy tým vedený Zinetuljou Biljaletdinovem vyhrál všechna tři úvodní zápasy turnaje (Lotyšsko 6:0, Německo 4:1, USA 5:3) a navázal tak na úspěšné tažení sborné z loňského šampionátu, se stroj zadrhl a Rusové musí rychle přijít na to, jak rychle z toho ven.

Ve čtvrtek odpoledne přišlo nejspíš největší překvapení na mistrovství světa za poslední desítku let, nabitý ruský tým hvězdami jako Kovalčuk, Radulov nebo Bryzgalov podlehl podceňované Francii 1:2 a udělal si tak obrovskou ostudu nejen ve své zemi, ale na celém světě. Není ani divu, že se po tomto výsledku ruští hokejisté ani nechtěli bavit s novináři.

Napravit zaváhání mohli Rusové už v pátek večer, kdy se střetli s domácím celkem. Po krásném hokeji nakonec zvítězil tým Suomi 3:2 a sesadil tak Rusy z vedoucí pozice ve skupině. "Hráli jsme celkem dobře, jenže jsme nedávali góly, a proto jsme prohráli." zhodnotil brankář Semjon Varlamov střetnutí s Finy.
SLOVÁCI SI POŘÁDNĚ ZKOMPLIKOVALI POSTUP

Slovenští hokejisté vstoupili do šampionátu suverénní výhrou 6:2 nad Francií. Poté, co nedokázali vstřelit ani jeden gól domácím Finům a prohráli 0:2, následovala další výhra nad Německem 3:2. Už v tomto utkání ale měli svěřenci českého trenéra Vladimíra Vůjtka velké problémy.

Ve čtvrtek, v den překvapivých výsledků na MS, si Slováci začali komplikovat boj o postupovou pozici do play off, před tímto utkání bezbodovému Lotyšsku podlehli naši východní sousedé 3:5. Trenér Vůjtek zhodnotil utkání s Lotyši objektivně: "Od začátku jsme tahali za kratší konec. Hned na začátku jsme dostali gól, a přestože jsme se zvedli a vyrovnali, nebylo to ono" řekl trenér, který loni Slováky dovedl k první medaili od roku 2003.

V pátek si tak chtěli Slováci spravit chuť na podceňovaných Rakušanech, ale ani tým, který se opírá o megastar z Buffala Thomase Vaneka, si nenechal nic líbit. Po dobrém výkonu dovedli rakouští hokejisté utkání až do samostatných nájezdů, kde byl jediným úspěšným střelcem právě Vanek.
Zdravím všechny fanoušky dobrého ledního hokeje, 77. mistrovství světa v ledním hokeji dnes vstupuje do svého desátého dne, většina týmů má před sebou poslední dva zápasy v základní skupině, v helsinské skupině se v repríze loňského finále střetne Slovensko s Ruskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.