To je pro tuto chvíli z Petrohradu vše, ale už od 18:15 je na programu další atraktivní souboj mezi Slovenskem a Francií.
Nejlepším hráčem Německa byl vyhlášen útočník Dominik Kahun, na straně finského týmu si pro cenu přijíždí Leo Komarov.
Finové zápas jasně ovládli i díky třem využitým přesilovým hrám a dalšími skvělému představení mladíčka Patrika Laineho, který se blýskl znovu třemi body a při premiéře na MS nasbíral ve dvou zápasech už neskutečných šest bodů! Zatímco Finové jsou na turnaji zatím stoprocentní, Němci stále čekají na první triumf.
59:56
Finsko právě vstřelilo branku!
Neskutečné, co tady na šampionátu předvádí osmnáctiletý finský mladík PATRIK LAINE! Podobně jako v první partii s Běloruskem si připisuje tři kanadské body. Tentokrát dostal ideální přihrávku na kruh od Koiva a znovu zamířil nechytatelně do horní části branky. Finové tak využili už svou třetí přesilovku. Asistence: Mikko Koivu, Mikael Granlund.
59:11
Pielmeier si připisuje další úspěšný zákrok, finští fanoušci mezitím oslavují další zisk tří bodů.
58:39
Němci inkasují menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká ho Dominik Kahun. Přesilovka pro Finsko.
58:15
Finové se stále drží v útočné třetině, jakoby v závěru toužili po páté brance. Pyörälä si sjel dobře mezi kruhy, ale nemířil přesně.
57:42
Jokinen vyslal na Pielmeiera pokus z kategorie propagačních, vhazuje se po pravici německého brankáře.
56:48
Němci oslabení bez problémů zvládli, nadále se však musejí bránit optickému tlaku Finů.
56:13
Finové musejí znovu začínat z vlastní obranné třetiny, ale to je nemusí mrzet. Stále mají k dispozici luxusní náskok tří branek.
55:35
Finové se konečně dostali ke střele, ta však byla v podání beka Hietanena zablokována německým obranným valem.
54:48
Christian Ehrhoff je dalším vyloučeným hráčem v dnešním utkání, inkasuje menší trest za vysokou hůl. Přesilovka pro Finsko.
54:03
Gogulla si šikovně sjel do třetiny a z první napálil tyč finské klece, v hledišti to jen zahučelo. Teď měl Koskinen velké štěstí.
53:35
Začínají se ozývat finští fanoušci, kteří možná chtějí probudit své oblíbence.
53:09
Kink přestřelil branku Koskinena, který si teď na nedostatek práce stěžovat nemůže.
52:42
Seidenberg protáhl finského brankáře, který jeho pokus vyrazil holí do ochranné sítě.
52:23
Němci jsou v posledních minutách aktivnějším týmem, tentokrát se dostal k zajímavé příležitosti Goc. Koskinen si sice nebyl vůbec jistý svým zákrokem, ale nadvakrát kotouč schoval do výstroje.
51:26
Finové jsou kompletní.
51:11
Macek dostal puk do ideální střelecké pozice před Koskinenem, jeho pokus však byl zblokován do ochranné sítě.
50:47
Finové se teď aktivním napadáním drží daleko od své branky.
50:09
Druhá německá formace se sice drží v blízkosti finské branky, ale Koskinen zasahovat zatím nemusí.
49:26
Němci si svou aktivitou vynutili další přesilovou hru. Juuso Hietanen inkasuje menší trest za držení protihráče.
48:39
Draisaitlova formace teď zavřela Finy před Koskinenem, ale ke střele se jako už několikrát v dnešním zápase nedostala.
47:45
Třetí část se hraje v celkem poklidném duchu, o vítězi je nejspíš rozhodnuto a Finové se už vyloženě nikam neženou.
46:50
Hra se nakonec rychle přesunula na druhou stranu, ještě před vhazováním po pravici Pielmeiera následuje komerční přestávka.
46:27
Finové teď mají problém dostat se z obranné třetiny, naši západní sousedé výborně napadají. Sil mají očividně stále dost.
45:36
Na opačné straně ukázal šikovné ruce Granlund, který ještě hledal lépe postaveného Aha. Neúspěšně.
44:59
Finsko tohle oslabení přečkalo bez inkasované branky, hraje v plném počtu.
44:40
Boyle pálil tvrdě od modré, před Koskinenem zůstal osamocený Draisaitl, který nadvakrát nedostal puk za jistého finského gólmana.
44:02
Až nyní se hráči Suomi osvobozují vyhozením puku do středního pásma.
43:31
Hager se drze natlačil před Koskinena, ale kotouč do branky propasírovat nedokázal.
42:58
Rozhodčí posílají Antii Philströma zpátky na trestnou lavici, tentokrát se podle jejich názoru provinil sekáním. Další přesilovka pro Němce.
42:48
Němci vyhazují kotouč přes všechny čáry, čároví rozhodčí však rozpažují.
42:05
Finové se teď sami nepřesnou přihrávkou připravili o možnost navýšit své už tak pohodlné vedení.
41:34
Na druhé straně byli Němci o kotouč obráni, Koskinen tak má na kontě stále pouhých dvanáct zákroků.
40:39
Finové znovu roztáčejí tradiční kolotoč přihrávek, na konci rychlé akce stál aktivní Barkov. Pielmeier vyráží betonem.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 7:6.
Je za námi druhá třetina, v níž Finové postupně navýšili náskok až na čtyři góly, v závěru však Němci využili přesilovku a vykřesali tak drobnou jiskru naděje na lepší výsledek. Další část začne přibližně v 16:55.
40:00
38:42
Německo právě vstřelilo branku!
Přesilovou hru Německa využívá po bleskové spolupráci mladíků Kahuna s Draisaitlem přesnou střelou z první pod horní tyčku BROOKS MACEK a snižuje na 1:4 z pohledu Německa. Asistence: Leon Draisaitl a Dominik Kahun.
38:32
Na lavici hanby usedá Koribinian Holzer, který inkasuje 2 minuty za hrubost + 10 minut za nesportovní chování. Na straně Finska pak rozhodčí vyloučili Antiiho Pihlströma, ten dostává 2+2 minuty za hrubost a Němci si tak k nelibosti finských fanoušků zahrají přesilovou hru.
38:32
38:32
Za německou brankou vznikla menší potyčka, rozhodčí se chystají vylučovat. Finským fanouškům ani hráčům se vůbec nelíbil zákrok jednoho z německých hokejistů.
37:50
Finové se dnes prosazují poprvé při klasické hře pět na pět a navyšují své vedení už na 4:0! Pyörälä tentokrát našel mezi kruhy přesně hůl najetého JARNO KOSKIRANTY, který poslal puk přesně do horní části branky. Asistence: Mika Pyörälä, Leo Komarov.
37:23
Němce zastavil ofsajd, předtím se do zajímavé možnosti dostával Macek, ale neměl dobře seřízená svá mířidla.
36:50
Německo hraje v plném počtu, poslední přesilovku si Finové za rámeček jistě nedají.
36:23
Finům se přesilová hra vůbec nedaří, Pielmeier ještě nemusel zasahovat.
35:29
Němci vyhazují přes všechny čáry, Finsko musí začít další útok za Koskinenovou brankou.
34:50
Patrik Laine se řítil sám na německého gólmana, přičemž byl přidržen Denisem Reulem. Rozhodčí překvapivě nenařizují trestné střílení, ale posílají německého zadáka na lavici hanby. Přesilovka pro Finsko.
34:26
Ohtamaa nevěděl co s pukem, a tak jej nahodil na branku a vybojoval útočné pásmo. Vhazuje se po levici Pielmeiera.
33:57
Ani Gogulla se nepostaral o to, aby si Koskinen připsal další zákrok. Jeho pokus zablokovala precizní obrana Finů. Následuje komerční přestávka.
33:28
Menší finský nápor končí zakázaným uvolněním německého výběru.
32:30
Hraje se už nějakou dobu bez přerušení, Němci se stále nedokáží dostat z zakončení.
31:36
Němci se pokoušejí něco udělat s výsledkem, ale finská obrana působí velice jistě.
30:44
Němci jsou kompletní, pokračuje se při hře pět na pět.
30:35
Finové mají k dispozici krátkou přesilovku, Pokka to zkoušel od mantinelu.
29:53
Finové využili dvě přesilovky a teď se prosazují také při hře čtyři na čtyři. A znovu to byla krásná akce, na jejímž konci našel Mikael Granlund skrz útočným pásmem najetého SEBASTIANA AHA a ten poslal puk přesně nad lapačku německého gólmana. Asistence: Mikael Granlund.
29:29
Finové jakoby v posledních minutách mírně polevili, na kotouči jsou častěji Němci.
28:44
Jenže z ní ukrojilo pouhých 24 sekund a Brooks Macek zbytečně oslabuje svůj tým, provinil se držením protihráče. Pokračuje se při hře 4 na 4.
28:20
Leon Draisaitl dnes dvakrát sám fauloval, ale tentokrát je právě on hráčem, který byl faulován. Na trestnou lavici usedá Mikko Koivu, menší trest za podražení. Přesilovka pro Německo.
28:00
Koskinen vyrazil propagační střelu Ankerta od modré, následuje komerční přestávka.
27:18
Němci nakonec oslabení přečkali bez inkasované branky, už jsou kompletní.
26:30
A byl to znovu Aho, kdo vyslal na Pielmeiera další jedovatou střelu ze střední vzdálenosti.
26:08
Aho ze zajímavé pozice před brankou minul prostor tří tyčí. Finové potlačují ve velkém náporu.
25:18
Rozhodčí signalizují další vyloučení. Finsko si zahraje počtvrté v početní výhodě, Leon Draisaitl inkasuje 2 minuty za hákování.
24:32
Ehrhoffovu střelu od modré šikovně tečoval Goc, ale znovu jen do míst, kde operoval připravený Koskinen.
24:11
Až Koivu nepříjemně dorážel u levé tyče Pielmeierovy branky, německý gólman si tento prostor zkušeně pohlídal.
23:40
Ani Němcům se nepodařilo po přejetí útočné modré čáry nic vymyslet.
22:56
Sledujeme poněkud hluchou pasáž, oba týmy se teď nedokáží udržet na puku.
22:09
Nechybělo mnoho, aby se Pyörälä dostal aktivním napadáním ke kotouči. Němci si situaci pohlídali.
21:29
Finové zůstávají v útočné třetině, vhazuje se před německým brankářem.
20:43
Granund našel krásnou nahrávkou úplně volného Barkova, který sám před Pielmeierem neuspěl, když se ho pokoušel přelstít dost netradičním zakončením.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 10:7.
Další třetina začne přibližně v 16:06.
Skončila první třetina zajímavé partie mezi Finskem a Německem. Navrch mají zatím Seveřané, kteří dokázali v rozmezí pouhých tří minut využít dvě přesilové hry. I díky dvěma bodům talentovaného mladíka Patrika Laineho, jenž při své premiéře na MS zapsal za čtyři třetiny už neuvěřitelných pět bodů.
20:00
19:41
Tak přece jen ještě Gogulla protáhl finského brankáře, který ale nakonec zasahovat nemusel Střela německého útočníka byla nepřesná.
19:26
Oba týmy teď při svém útočném snažení nic nevymyslely a rychle přišly o kotouč.
18:46
V závěru prvního dějství zahrozili také Němci. Konkrétně Kahun střílel přes finské obránce. Koskinen toho moc neviděl, ale puk ho trefil.
17:59
Pielmier však musí být nadále ve střehu, teď si připsal další zákrok.
17:09
Je to tak, Němci hrají v plném počtu.
16:35
Reimer pošetřil cenné vteřiny za Koskinenovou brankou. Finové svou třetí přesilovku pravděpodobně nevyužijí.
16:02
Němci se už podruhé v oslabení osvobozují, Finům se zatím tato přesilovka nedaří podle představ.
15:09
Agilního Barkova musel zastavit pouze za cenu faulu Denis Reul, který se provinil hákováním. Finové si zahrají třetí přesilovku. Ty předchozí dvě přitom využili.
14:40
Müllerovu střelu od modré před Koskinenem šikovně tečoval Reimer, finský gólman byl připraven.
13:52
Následuje druhá komerční přestávka, Finové aktuálně vedou na střely 7:4.
13:17
Finové jsou zase nastěhováni před německým gólmanem, Lindell to zkoušel od modré, jeho střela však byla úspěšně zablokována.
12:50
Němcům je odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrací před Pielmeiera.
11:46
Hraje s už delší dobu bez přerušení, Finové v těchto chvílích nemají takový tlak jako v předchozích okamžicích.
10:51
Braun se pokoušel prověřit promrzlého Koskinena, jeho pokus však zastavili finští zadáci.
09:38
Finové pokračují v aktivitě, Pielmeier si připisuje další zákrok.
09:08
Finové navyšují své vedení další využitou přesilovou hrou po luxusní kombinaci úderné třetí formace. A znovu u toho byl mladíček Laine, který parádní přihrávkou našel u druhé tyče úplně volného LEA KOMAROVA, jemuž stačilo jen lehce nastavit hůl a poslat kotouč do úplně prázdné branky. Asistence: Patrik Laine, Jussi Jokinen.
08:58
Znovu to byl Barkov, kdo střílel nebezpečně z mezikruží. Finové pokračují v tlaku.
08:22
Barkovou střelu zablokovala německá obrana, kotouč končí v ochranné síti.
07:58
Na lavici hanby usedá Leon Draisaitl, který se dopustil hákování. Po komerční přestávce budou mít Finové šanci navýšit své vedení.
07:06
Koskinen míří z branky, Finové budou hrát další přesilovou hru.
06:22
Finové nakonec zkrácenou přesilovku využívají a ujímají se v sedmé minutě vedení. Hietanen poslal puk ideálně na volného PATRIKA LAINEHO, který dělovkou k zadní tyči nedal německému brankáři žádnou šanci. Osmnáctiletý mladík se trefuje potřetí na turnaji! Asistence: Jusso Hietanen, Jussi Jokinen.
06:03
Barkov ukázal šikovné ruce, ale pěknou akci nedokončil.
05:30
Finové jsou v plném počtu, začíná jejich zkrácená přesilovka.
04:44
Finové se dostávali do útoku, nebezpečí musel hasit Daryl Boyle, ten inkasuje menší trest za sekání. Hraje se 4 na 4.
04:29
Koivu teď výborně zapracoval a vyhodil kotouč do středního pásma.
04:10
Kahun se zkoušel z těžkého úhlu natlačit před Koskinena, ten si však prostor u levé tyče pohlídal.
03:30
Poprvé se vylučuje a jsou to Němci, kdo si vyzkouší hru v početní výhodě. Na lavici hanby usedá po útočném faulu Juuso Hietanen, menší trest za nedovolené bránění.
03:02
Až nyní se Německo osvobozuje ze sevření velkého favorita.
02:23
Finové pokračují ve velkém tlaku, obrana našich západních sousedů se má teď co ohánět.
01:29
Salmelovu střílenou nahrávku zblokovala německá obrana přímo k talentovanému Lainemu, který byl blízko třetí trefě na šampionátu poté, co mířil do protipohybu Pielmeiera.
00:54
Na opačné straně zahrozili Finové. Jaakola napřáhl na modré, ale německý gólman měl přehled a jeho tvrdou střelu chytá.
00:08
Koskinen si hned po osmi sekundách připisuje první zákrok, když do lapačky schoval pokus Kahuna.
00:01
Oba týmy jsou na ledové ploše, v petrohradském paláci Jubilejnyj je všechno připraveno k zahájení druhého zápasu třetího hracího dne mezi Finskem a Německem.

Finsko: Koskinen (Backström) – Kukkonen (A), Ohtamaa, Jaakola, Hietanen, Lindell, Pokka, Salmela – Pyörälä, Koskiranta, Komarov – Mikael Granlund, Koivu (C), Aho – Jokinen (A), Barkov, Laine – Pihlström, Sallinen, Pulkkinen.

Německo: Pielmeier (Brückmann) – Ehrhoff (A), Holzer, Müller, Reul, Akdag, Boyle, Braun, Ankert – Kahun, Goc (C), Fauser – Gogulla, Schütz, Macek – Rieder, Draisaitl, Reimer – Seidenberg, Hager, Kink (A).

Rozhodčí: Mayer (USA), Olenin (RUS) – Kaderli (SUI), Kilian (NOR).
NĚMECKO

Německý národní tým vstoupil do turnaje až v sobotu, kdy sehrál vyrovnané utkání s Francií. To rozsekly až nájezdy, v nichž naši západní sousedé vyšli střelecky naprázdno a zapsali prohru 2:3. Svěřencům kouče Marca Sturma nepomohly ani příspěvky Felixe Schütze a Philipa Gogguly, kteří zapsali dva body.

Také Němci mají ve svém kádru několik hráčů z elitní zámořské soutěže, v obraně Ehrhoffa a Holzera, v útočných řadách zase Riedera a talentovaného Draisaitla, jenž je synem hlavního pardubického trenéra Petera. Sturmův výběr má vzhledem k pořádání příštího šampionátu už jistotu záchrany mezi elitou.
FINSKO

Svěřenci trenéra Kariho Jalonena vstoupili do turnaje jasným triumfem 6:2 nad Běloruskem, když po rozpačité první třetině zápas ovládli i díky třem bodům mladíka Patrika Laineho. Ten stejně jako zkušenější útočník Mikael Granlund zaznamenal tři body za dva góly a jednu nahrávku.

Finové mají v kádru celkem šest borců z NHL, vedle už zmíněného Granlunda jsou to brankář Backström a útočníci Barkov, Jokinen, Komarov, Pulkkinen a Koivu. Kromě toho má finský kouč k dispozici řadu talentovaných mladíků. O Lainem už byla řeč, dále to jsou Rantanen nebo Aho.
Ve druhém zápase třetího hracího dne se v Petrohradu střetnou hokejisté Finska a Německa. Jasným favoritem zápasu jsou hráči SUOMI, kteří se navrch mohou spolehnout na obrovskou podporu svých příznivců.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.