Maďarsko – Vilmos Galló (0+1)

Střely na branku:

Slovensko – 28 (11, 11, 6)
Maďarsko – 21 (6, 4, 11)
Slovensko zvládá úvodní duel šampionátu a po třech vyhraných třetinách nad Maďarskem vítězí 4:1. Tomáš Marcinko otevřel stav utkání v první třetině. Maďaři dokázali vyrovnat zásluhou Franka Banhama, pak už ale přidávali další góly jen Slováci. Před pauzou se trefil Tomáš Jurčo, pak přidali další branky ještě Andrej Sekera a v závěru také Patrik Lušňák do prázdné branky.
59:14
Bartalisovi vyplaval na pravé straně kotouč pro střelu, maďarský útočník ale při svém pokusu zlomil hůl.
58:27
Ještě jeden trest pro Slováky. Libor Hudáček (SVK) dostává trest za hákování. Maďarsko ještě jednou odvolává Rajnu z branky!
58:12
Do dobré pozice pro střelu se teď dostal Bakoš, jemu dnes ale zdá se není přáno. Opět puk končí jen ve výstroji brankáře Rajny.
57:43
Slovensko právě vstřelilo branku!
Maďarsko zkusilo v závěru hru bez brankáře, Slováci je ale ihned vytrestali. PATRIK LUŠŇÁK se dostal ke kotouči v útočném pásmu a přesnou střelou definitivně pohřbil maďarské naděje na body z dnešního utkání 4:1. Asistence: Tomáš Hrnka.
57:05
Bartánusovu přihrávku vytečoval ven z pásma Bartalis.
56:58
Po sražené střele od modré se bude vhazovat.
56:53
Teď už se hraje po delší době zase chvíli před Rajnou.
55:58
Slovensko v plném počtu.
55:51
Marton Vas si teď sjel pro přihrávku mezi kruhy, ve výborné pozici ale nedokázal přesně zakončit.
55:19
Slovensko vyhazuje puk až za Rajnu.
54:51
Bude se vhazovat v útočném pásmu Maďarska.
54:51
Vas se teď s ničím nepáral a místo přechodu do pásma znovu jen nastřelil kotouč na Konráda, který jej chytá a ihned přerušuje.
54:45
Vas teď nastřeloval puk do pásma a nepříjemně zasáhl Marinčina. Ten bude ale v pořádku.
54:16
Maďarské přesilovky dnes nejsou vůbec špatné. Opět to sehráli na Banhama, který pálil bez přípravy a tribunami to jen zahučelo, jak kotouč po jeho ráně prolétl kolem levé tyčky Konrádovy branky.
53:58
Teď ale budou mít dobrou možnost při další přesilové hře. Christian Jaroš (SVK) vyhodil kotouč mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.
53:55
Maďarům pomalu dochází čas a stále prohrávají o dvě branky.
53:29
Koger si protečoval kotouč do útočného pásma, k zakončení se ale nepropracoval.
52:26
Marinčin se akorát s návratem Mikuše dostal do protiútoku. Zkoušel to přízemní střelou na zadní tyčku, Rajna ale jeho pokus vykopl.
52:03
Slováci ještě jednou vyhazují.
51:44
Frank Banham teď dvakrát za sebou neuspěl. Podruhé napálil jen obránce stojícího před sebou.
51:09
Dudásovu střelu z první Konrád vyráží a Slováci se osvobzují.
50:19
Juraj Mikuš (SVK) dostal menší trest za hákování. Maďaři budou mít šanci potvrdit svůj rostoucí tlak v přesilové hře.
50:16
Další skvělý zákrok Konráda! Tentokrát zasáhl levým betonem.
49:54
Istvan Bartalis teď projel slovenskou obranou jako nůž máslem a zničehonic se objevil sám před Konrádem, ten ale výborným zákrokem přizvedl jeho střelu nad břevno vlastní branky!
49:29
Maďaři začínají chvilkami hrozit. Potenciální kontaktní gól by mohl z koncovky utkání udělat ještě pěkné drama.
48:38
Teď proklouzl obraně Slovenska pro změnu Sebök, jeho střela na dlouhou tyč ale Konrádovu branku těsně minula.
48:18
Špatnou přihrávku Hrnky ukradl Banham a okamžitě vyrazil do brejku. Konrád si ale s jeho zakončením poradil.
47:51
Rajna teď vyrazil za branku, aby vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
47:31
Tvrdý hit po odpískání teď spustil menší strkanici v okolí trestných lavic. Vylučovat se ale nebude.
47:02
Zakázané uvolnění Maďarska. Vhazuje se před Rajnou.
46:35
Vasovu střelu kryje Konrád, který následně přerušuje hru.
46:18
Daňo zakončoval přímočarou akci Slováků, rozhodčí mu ale odpískali ofsajd při přechodu přes modrou čáru.
46:09
45:55
Banhamova rána příklepem minula branku a po mantinelu se vyvezla až do středního pásma.
45:23
Slováci vyhráli vhazování ve vlastní třetině a okamžitě vyhazují.
45:17
Tomáš Marcinko zůstal po tvrdém zásahu u hrazení ležet na ledové ploše a chvíli mu trvalo, než se za pomoci lékařů postavil zpět na nohy. Rozhodčí ale vylučovat nebudou.
44:56
Vas nabíjel žabkou Dudásovi. Jeho dělovku ale Konrád dokázal vyrazit.
44:09
Přesilovou hry si zahrají Maďaři. Martin Marinčin (SVK) obdržel menší trest za držení hole.
43:19
Meszárošova dělovka zůstala po bloku maďarského obránce mezi kruhy, kde si puk našel nejspíš Bakoš a dorážkou pořádně protáhl Rajnu, ten se ale dokázal včas přesunout a skvěle zasáhl!
42:20
Nagy byl při přechodu přes útočnou modrou odzbrojen. Musí tak pro kotouč zpátky do střední třetiny.
41:24
Teď na druhé straně kluziště zajímavě tečoval Koger, Konrád byl ale v dobrém postavení a jeho střelu tělem pokryl.
41:15
Hudáček se natahoval po puku před Rajnou, maďarský obránce se k němu ale dostal jako první.
40:01
Dobrý zápas hraje zatím hlavně druhá formace Slovenska, která dokázala s průměrným časem na ledě pod deset minut obstarat už dva góly díky Jurčovi a Sekerovi.
Střely na branku ve druhé třetině:

Slovensko 11:4 Maďarsko
I druhou třetinu vyhrálo Slovensko o jednu branku. Vedení navyšoval v šestatřicáté minutě po krásné kombinaci s Jurčem Andrej Sekera. Do poslední části utkání si tak nesou slovenští hokejisté dvoubrankový náskok a vše nasvědčuje tomu, že potvrdí roli favorita a zapíší první výhru.

Třetí třetina začne přibližně v 12:48.
40:00
39:17
Dlouhou přihrávku do pásma nestačil Kovács dojet. Icing a vhazování před Rajnou.
38:39
Marinčin teď chyboval ve vlastní třetině a mohlo se mu to krutě vymstít. Bartalis jej okamžitě dostal pod tlak, sebral mu kotouč a nastřelil jej na Konráda. Ten jej ale dokázal nadvakrát zkrotit.
37:46
Rajna teď vytáhl další dobrý zákrok betonem.
37:28
Po Daňově střele puk vylétl kolem Meszároše zpět do středního pásma.
36:47
Po dalším dobrém střídání teď Slováci nahazují kotouč za Rajnu a střídají.
35:09
Nádherná kombinace v útočném pásmu vede ke třetí brance Slovenska! ANDREJ SEKERA si narazil s Jurčem za maďarskou brankou, ten mu puk z otočky vrátil před brankoviště a slovenský zadák z bezprostřední blízkosti propálil brankáře Rajnu – 3:1! Asistence: Tomáš Jurčo a Martin Marinčin.
34:51
Naopak se dostal po jejich chybě do střelecké pozice Marton Vas, Konrád ale vytáhl výborný zákrok!
34:02
Daňo teď dobře zabojoval v útočném pásmu, Slováci ale zatím nezakončili.
33:24
Vysoký forčekink teď dělá Slovákům problémy s rozehrávkou. Ti nyní jen vyhazují na icing.
32:35
Vas teď našel na útočné modré čáře pozapomenutého Kogera, ten si ale nedokázal jeho prudkou přihrávku zpracovat. To je pro Maďarsko škoda, protože by se z této akce mohla zrodit zajímavá příležitost k vyrovnání.
31:49
Maďarsko v plném počtu.
31:42
A ještě jednou Maďaři vyhazují.
31:23
Nepřesná rozehrávka Réwaye se teď po mantinelu svezla až do střední třetiny.
30:47
Marinčin se dostal přes obránce a otevřel se mu prostor ke křižné nahrávce. On se však rozhodl pro střelu, ta se ale neujala.
30:13
Těm teď kotouč utekl až do středního pásma.
29:49
Balin Magosi (HUN) dostává menší trest za držení protihráče. Další přesilovka pro Slováky.
29:26
Réway poslal na Rajnu dvě střely od modré čáry, ten ale obě dvě viděl, a bez větších potíží také vyrazil.
29:05
Bakoš zavezl kotouč až za branku soupeře.
28:16
Graňák si sjel od pravého mantinelu až mezi kruhy, ale nedokázal přesně zakončit.
27:06
Marinčinův pokus se pokoušel ještě těsně před Rajnou jeden ze slovenských hráčů tečovat, gólmana ale nepřekonal.
26:11
Nepřesná rozehrávka Maďarska končí zakázaným uvolněním.
26:03
Réway se dostal do pásma, ale pod tlakem jen odhodil kotouč do rohu za brankou.
25:45
Další zákrok si připisuje také Konrád. Maďaři vybojovali vhazování v útočné třetině.
25:00
Další velká příležtost pro Vladimíra Draveckého, ten se natlačil až před Rajnu, bekhendem ale nedokázal maďarského gólmana překonat.
24:41
Rajna si pokus z ostrého úhlu pohlídal a přerušuje. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
24:07
Nagy se při přechodu do útočného pásma poroučel k ledu a dožadoval se odpískání trestu pro slovenského obránce. Rozhodčí ale přerušují jen kvůli ofsajdu.
23:36
Po Meszárošově dělovce od modré zazvonila arénou tyčka maďarské branky!
22:44
Jaroš teď našel fantastickou přihrávkou přes celý led až na útočné modré rozjetého Draveckého, ten si ale nedokázal puk dobře zpracovat, a z nadějně vypadající situace tak nakonec vůbec nezakončil.
21:53
Po skrumáži na brankovišti Rajny se přerušuje. Slováci si v závěru přesilové hry vytvořili mírný tlak, nedokázali jej ale přetavit v další branku. Krátce před přerušením už se navíc potrestaný Sagert vrátil do hry.
21:16
Sofron se dostal do úniku, neměl ale příliš velkou rychlost, a tak střílel ještě z poměrně uctivé vzdálenosti. Konrád bez větších problémů chytá a rychle rozehrává.
20:46
Nepřesná střela z levé strany a Maďaři se osvobzují. Oba týmy také střídají.
20:08
Slovensko začíná druhou třetinu v početní převaze.
20:01
Střely na branku v první třetině:

Slovensko 11:6 Maďarsko
Po první třetině vedou Slováci nad Maďarskem 2:1. Stav utkání otevřel v osmé minutě Tomáš Marcinko, který tak přetavil úvodní tlak favorita utkání v první branku. Maďaři ale dokázali odpovědět díky využité přesilovce ve 14. minutě. O vyrovnání se postaral dorážkou na brankovišti Frank Banham. Stávající podobu výsledku ale dal až dvě minuty před sirénou Tomáš Jurčo, jehož teč Sekerovy rány od modré poslala Slovensko zpět do vedení.

Druhá třetina začne přibližně ve 12:03.
20:00
19:52
Marko Daňo navíc ještě vybojoval další přesilovku. Kalvin Sagert (HUN) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
19:29
Slovensko vyhrálo důležité vhazování a zbytek první dvacetiminutovky už si zřejmě pohlídá.
19:05
Odpískaný ofsajd teď narušil snahu Maďarska o vyrovnání ještě před první přestávkou.
17:43
Ihned po vyhraném vhazování si ale Slováci berou zpět jednobrankové vedení! Sekerovu dělovku od modré tečoval nechytatelně do horní části branky TOMÁŠ JURČO – 2:1. Asistence: Andrej Sekera a Martin Marinčin.
17:39
Réway našel na modré čáře připraveného Bakoše, který si zatáhl puk do podobného místa, odkud rozhodl finále české Tipsport extraligy, tentokráte ale neuspěl.
17:04
Bude se vhazovat ve středním pásmu.
16:45
Konrád teď vypomohl s rozehrávkou a málem se Slováci dostali i do samostatného úniku, Bartalis si ale vysokou přihrávku za obranu rukavicí stáhl k sobě.
15:54
Šťastného střela neprošla přes obranu Maďarska, které okamžitě vyráží do brejku.
15:14
V obrovské šanci se teď ocitl Jurčo, jeho blafák do bekhendu ale Rajna přečetl a výtečným zákrokem i zlikvidoval!
13:30
Maďarsko právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Maďaři se rychle natlačili do branky a ve třech hráčích kolem braknoviště se jim nakonec podařilo dorazit kotouč za Konráda. Střelcem první branky Maďarska v elitní skupině je FRANK BANHAM – 1:1! Asistence: Vilmos Galló a István Bartalis.
13:13
Teď naopak pláchla do úniku dvojice slovenských hráčů, křižnou přihrávku před odkrytou branku ale Rajna skvěle zachytil.
12:51
Krásný přechod do pásma a rychlé zakončení teď předvedli Maďaři. Sofronův pokus ale Konrád vyráží.
12:19
Tvrdý hit u střídaček končí odpískaným faulem pro Tomáše Hrnku (SVK). Dvě minuty za nedovolené bránění a první přesilová hra pro Maďarsko.
11:42
Šťastného nahození od mantinelu Rajna trošku podcenil a kotouč se mu pod vyrážečkou odrazil od tyčky zpět do hry.
10:54
Po delší době si připisuje zákrok také Konrád na druhém konci kluziště.
10:43
Libor Hudáček se pokoušel prosmýknout mezi dvěma obránci až před Rajnu, o kotouč ale přišel.
09:30
Slováci potřebovali vystřídat, a tak jen nahazují puk za Rajnovu branku.
08:34
Viedenský s Bakošem se dostali do zakončení. Rajna ale zaúřadoval a vyrážečkou poslal nastřelený kotouč do rohu za svoji branku.
08:07
Maďarům se nedaří přechod přes útočnou modrou. Nahozené puky si většinou pohlídají slovenští obránci.
07:32
Po komerční pauze se pokračuje buly ve středovém kruhu.
07:32
Nagyho nahození do pásma končí po odrazu o plexi až v ochranné síti.
07:07
Slováci jdou do vedení! Nejprve se dostali do šance Maďaři, ale Konráda nepřekonali a z protiútoku inkasují. Puk se po střele z pravého křídla dostal až k TOMÁŠI MARCINKOVI, který jej z mezikruží dorazil za rozhozeného Rajnu – 1:0! Asistence: Dominik Graňák a Vladimír Dravecký.
06:30
Opět pálil Bakoš proti odkryté brance, tentokrát forhendem, ani teď ale nezamířil přesně.
05:46
Daňo se natlačil s pukem před branku a způsobil pořádný rozruch v maďarském brankovišti. Po další odražené střele dorážel proti odkryté brance Bakoš, bekhendem ale z ostrého úhlu zamířil jen do boční sítě.
04:53
Bakošovu křižnou přihrávku dokázal ze vzduchu odpálit ven ze třetiny Sarauer. Maďaři se navíc dostali i ke střele při vlastním oslabení.
04:27
Máme tu první vyloučení. Marton Vas (HUN) dostává menší trest za podražení.
04:14
Po nepřesné střele Marinčina se vhazuje ve středním pásmu.
03:08
Poprvé zahrozili také Maďaři. Dudás přihrával od mantinelu na brankoviště, kam si najel nehlídaný Sofron. Z bezprostřední blízkosti ale Konráda překonat nedokázal.
02:42
Lušňákova rána od modré nebyla přesná. Puk se odrazil od plexiskla za brankou Rajny.
01:30
Jurčo teď našel na modré Marinčina, jehož tečovaná střela natropila Rajnovi pořádné problémy. Maďarský gólman ale dokázal zasáhnout, na dorážku už dojíždějící slovenský útočník nedosáhl.
01:06
Jurčova sražená střela končí na betonech brankáře Rajny.
00:55
Oba týmy poprvé střídají.
00:19
První útočná akce Slovenska zakončení nepřinesla. Dopředu mohou vyrazit Maďaři.
00:01
Ve Sportovním paláci Jubilejnyj je přítomna poměrně početná skupina maďarských fanoušků za jednou z branek. Vypadá to, že v hledišti bude mít nováček elitní skupiny převahu.

Slovensko: Konrád (J. Hudáček) – Sersen (A), Meszároš, Sekera (C), Marinčin, Mikuš, Graňák, Švarný, Jaroš – Réway (A), Daňo, Bakoš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Bartánus, Marcinko – Lušňák, Sťastný, Hrnka.

Maďarsko: Rajna (Hetényi) – Wehrs, Dudás, Szirányi, Sagert, Stipsicz, M. Vas (C), Garat – G. Nagy, Sofron, Bartalis – Koger, Galló, Sarauer – Kovács (A), J. Vas (A), Sebök – K. Nagy, Magosi, Banham.

Rozhodčí: Mayer (USA), Wiegand (SUI) – Kaderli (SUI), Ritter (USA).
Velice prestižní souboj nás čeká hned v úvodním duelu druhého hracího dne. V rámci skupiny B se totiž v ruském Petrohradu utkájí celky Slovenska a Maďarska. Naši východní sousedé, kteří jsou v dnešním utkání vedení jako domácí tým, jsou jasným favoritem. Aby ne, vždyť Maďaři hráli v elitní skupině naposledy v sezoně 2008-09. Sledujte náš online přenos přímo z místa dění od 11:15!

SLOVENSKO
Zdeno Cíger do Petrohradu rozhodně nepřivezl špatný tým. V bráně Konrád s Hudáčkem, obranu vyztužili posily z NHL v podobě Andreje Sekery a Martina Marinčina. Špatný rozhodně nebude ani útok Slováků. 23letého forvarda Detroitu Tomáše Jurča doplnil v NHL hrající Marko Daňo. Zajímavé bude sledovat talentovaného, leč těžko ukrotitelného, Martina Réwaye. Kapitánem Slovenska bude již zmiňovaný 29letý obránce Andrej Sekera.

MAĎARSKO
Jak již bylo zmíněno, Maďarsko je v elitní skupině po dlouhých osmi letech. Sezona 2008-09 byla navíc dosud v historii této země jediná. Do pětadvacetičlenné nominace této země se vešel i János Vas, který je dobře známý českým fanouškům. Útočník, draftovaný do NHL jako velký talent ve druhém kole roku 2002, působil poslední dvě sezony v pražské Slavii. Dále v týmu najdeme čtyři rodáky ze Severní Ameriky, kteří získali maďarské občanství. Jsou to kanadští útočníci Frank Banham a Andrew Sarauer, kteří působí v EBEL, Kalvin Sagert či Kevin Wehrs. Kapitánem mužstva je Jánosův starší bratr Márton Vas. Jako hlavní trenér vede Maďary kanadský Rich Chernomaz, který jinak trénuje německý druholigový Frankfurt.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:15.