14:31' Zumwinkleová   • 26:25' Panneková   • 53:02' Knightová
USA

Nejlepší hráčky zápasu
Finsko: Meeri Raisanenová
USA: Grace Zumwinkleová
Hráčky USA byly od první do poslední minuty lepší, zaslouženě vyhrávají tento zápas, ve kterém své soupeřky výrazně přestřílely.
59:42'
Hensleyová své spoluhráčky podržela, po velké šanci neinkasovala.
59:05'
Roqueová se dostala k rychlé střele, ale neprosadila se.
58:42'
Střely na branku 9:39.
58:23'
V poklidném tempu se utkání dohrává, hráčky USA míří za výhrou.
57:51'
Finská kapitánka Hiirikoskiová to zkoušela individuálně, ale k zakončení se nedostala.
57:17'
Steckleinová pálila od modré čáry, její rána končí vedle.
57:00'
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině i tomto zápase.
56:50'
Vyloučená hráčka se vrátila do hry, sledujeme už hru v plném počtu hráček.
56:23'
USA hraje přesilovku velmi dobře, drží hru v útočném pásmu a šetří čas.
55:50'
Finsko se musí znovu bránit tlaku soupeřek.
55:10'
Finské hráčky dokázaly puk vyhodit přes všechny čáry.
55:00'
Spojené státy Americké hrají přesilovku, pokouší se navýšit své vedení.
54:35'
Vyloučení v týmu Finsko (Minnamari Tuominenová – 2 min., nedovolené bránění).
54:16'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.
54:08'
Komerční přestávka. Buly před brankou Finska.
53:02'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Aktivně hrající Američanky navyšují své vedení, z hranice brankoviště se dokázala prosadit HILARY KNIGHTOVÁ. Asistence: Lee Steckleinová a Kendall Schofieldová.
52:35'
Američanky vypálily od modré čáry, ale rána končí vedle branky.
51:51'
Harmonová vypálila rychle, ale nepřesně. Hra je přerušená. Komerční přestávka.
51:24'
Tuominenová rozehrává od své branky, oba týmy střídají. Následně se píská icing proti Finsku.
50:30'
Dvě hráčky USA mířily na branku Finska, zakončit přesně ale nedokázaly.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, nyní neuspěla Tapaniová ránou z první.
49:31'
Hráčky v modrém se znovu nemohou dostat do útočného pásma. Mají obrovské problémy s přechodem do pásma soupeřek.
48:40'
Finsko hraje přesilovku a nyní rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Američanky hrají v oslabení velmi dobře.
48:07'
Vyloučení v týmu USA (Hilary Knightová – 2 min., hrubost).
48:07'
Raisanenová výborně zastavila velkou šanci soupeřek. Hráčky USA neproměnily velkou šanci, Knightová se pokoušela ještě o dorážku.
47:54'
Deckerová našla Kellerovou, ale její rána končí mimo branku.
47:34'
Coyleová-Schofieldová to vzala na sebe. Její rána z levé strany byla snadnou prací pro brankářku soupeřek.
47:00'
Pokus o bekhendovou střelu byl zblokovaný, následně Harmonová marně čekala na modré na přihrávku.
46:42'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Hráčky USA se rychle usadily v útočném pásmu.
46:17'
Hensleyová kryje ránu z pravé strany. Komerční přestávka.
45:32'
Mnoho velkých příležitostí jsme zatím ve třetí třetině neviděli, vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:04'
Hakalaová to zkoušela samostatně, následně se o dorážku pokoušely její spoluhráčky, ale nedokázaly se prosadit.
44:24'
Hráčky v bílém pokračují v aktivní hře, Finsko se musí bránit soupeři.
43:21'
Hra je přerušená až nyní, vhazovat se bude před brankou Finska.
42:43'
Kellerová mohla zakončovat, ale ještě pokračovala v kombinaci. Rána od modré čáry byla zblokovaná.
42:11'
V úvodu třetí třetiny sledujeme klidnější pasáž hry, Američanky pokračují v aktivní hře.
41:28'
Nylundová se pokoušela vybojovat puk a narušit rozehrávku soupeřek, ale nepodařilo se jí to.
41:05'
Steckleinová pálila od modré čáry, její pokus byl zblokovaný před brankou.
40:36'
Finská Holopainenová to zkoušela individuálně, ale přes obranu soupeřek se nedokázala prosadit.
40:01'
Zápas pokračuje třetí třetinou.
40:01'
6:30, tak vypadá statistika střel v tomto zápase. Hráčky USA jsou jednoznačně aktivnější a míří za výhrou.
40:00'
39:20'
Už se nic pravděpodobně nestane.
38:54'
Barnesová to vzala na sebe, její rána od modré čáry jen o malý kousek minula branku.
38:03'
Hráčky Finska se dostaly do problémů a tak tak dokázala brankářka udržet puk před brankovou čárou.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:35'
Raisanenová má kotouč za svou brankou, sledujeme klidnější pasáž hry.
37:21'
Na branku hráčky Finska v přesilovce vypálit nedokázaly.
37:15'
36:54'
Finsko se nemůže usadit v útočném pásmu.
35:15'
Vyloučení v týmu USA (Megan Kellerová – 2 min., hákování).
35:15'
Komerční přestávka.
35:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, Kellerová pálila od modré čáry, Raisanenová nic moc neviděla. Puk končí mimo.
34:20'
Američanky pokračují v aktivní hře, hráčky Finska se pouze brání.
33:53'
Scamurraová obkroužila útočné pásmo a vypálila. Puk ale končí mimo branku.
33:27'
Vhazovat se bude po zakázaném uvolnění před brankou Finska. Ale obrana si dokázala v pohodě poradit.
31:44'
První střela Finska na branku v této třetině, Tapaniová vypálila přes obránkyni a brankářka kryje kotouč. Buly v útočném pásmu.
31:17'
Američanky vyslaly ránu od modré čáry, finská brankářka si poradila.
30:54'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeřek,
30:23'
Raisanenová kryje ránu od modré čáry, komerční přestávka.
30:08'
30:04'
Špatná rozehrávka Finska znamená zakázané uvolnění, buly v obranném pásmu hráček v modrých dresech.
29:40'
Tapaniová protečovala puk do útočného pásma, následně její spoluhráčky o pásmo přišly.
29:25'
Přesilovku sice hraje Finsko, ale vůbec se nemůže dostat do zakončení.
28:08'
Vyloučení v týmu USA (Hayley Scamurraová – 2 min., podrážení).
27:30'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku USA. Finsko buly v útočném pásmu sice vyhrálo, ale do šance se nedostalo.
27:25'
26:25'
Naprosto zaslouženě hráčky USA navyšují své vedení. Střelu spoluhráčky dokázala mezi betony brankářky tečovat KELLY PANNEKOVÁ. Asistence: Juncy Dunneová.
26:05'
Hráčky USA jsou jednoznačně aktivnější, hrají důrazněji, tlačí se do zakončení, střelecky vedou 22:4.
25:44'
Harmonová se dostala do zakončení, ale její pokus byl před brankou zblokovaný.
25:24'
Raisanenová přerušuje hru, vhazovat se bude před její brankou.
24:59'
Finka Savalainenová je podle všeho po nárazu do mantinelu zraněná.
24:52'
Američanky hrají hodně aktivně.
24:16'
Finsko nesehrálo přesilovku špatně, nyní se ale musí bránit. Raisanenová nekontrolovala puk po tvrdé střele.
23:24'
Do brejku se dostala Knightová, která mířila sama na branku, ale překonat finskou gólmanku nedokázala.
23:00'
Hiirikoskiová od modré čáry znovu pálila. Ani tentokrát neuspěla.
22:39'
Rána od modré čáry postrádala přesnost, brankářka zasahovat nemusela.
22:27'
Vyloučení v týmu USA (Hayley Schamurraová – 2 min., podrážení).
22:11'
Autorka úvodní branky zápasu si vypracovala další šanci, tentokrát však brankářku překonat nedokázala.
21:21'
Finsko se pokouší hrát aktivně, Viitasuová to zkoušela individuálně, ale přes obranu soupeřek se nepropracovala ke střele.
20:50'
Sledujeme hru pět na pět.
20:16'
Holopainenová se dostala do zakončení, ale neuspěla, na druhé straně Kellerová minula branku.
20:01'
Úvodní buly pro Finsko, zápas pokračuje dál.
20:01'
Američanky byly v úvodní třetině jednoznačně aktivnější, a tak po první třetině vedou 1:0. Střelecky jsou hráčky USA aktivnější 17:4
20:00'
18:36'
Vyloučení v týmu Finsko (Tanja Niskanenová – 2 min., držení).
Vyloučení v týmu USA (Grace Zumwinkleová – 2 min., hrubost).
18:15'
Raisanenová viděla střelu, kterou vyslala Harmonová od modré čáry.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:23'
Carpenterová to zkoušela individuálně, ale přes soupeřky zakončit nedokázala.
16:50'
Lindstedtová čeká na dostřídání spoluhráček, následně na střídačku míří i ona.
16:24'
Nyní se pokouší Finsko něco vymyslet v útočném pásmu, ale Karvinenová neměla prostor pro zakončení.
15:45'
Veseová se pokoušela dobruslit kotouč jako první, ale to se nepodařilo, a tak se píská zakázané uvolnění.
15:39'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Finska.
14:31'
Američanky jdou po zásluze do vedení, prosazují se po sérii šancí. Finsko přišlo o puk, Scamurraová přihrála před branku, kde byla GRACE ZUMWINKLEOVÁ. Poslala puk předně pod horní tyč. Asistence: Hayley Shamurraová.
13:28'
Aktivní hra Američanek pokračuje dál, Finky se musí bránit.
13:20'
Vyloučená hráčka se vrátila do hry, sledujeme hru pět na pět.
12:45'
Raisanenová výborným zákrokem udržela bezbrankový stav, nataženým betonem zastavila puk, který vyslala soupeřka z bezprostřední blízkosti.
12:23'
Hráčky Finska dokázaly vyhodit přes všechny čáry, soupeřky musí až ke své brance.
11:52'
Hráčky USA jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 9:4, ale zatím stále platí bezbrankový stav.
11:33'
Američanky hrají aktivně přesilovku, nyní ale kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude před brankou Finska.
10:54'
Vyloučení v týmu Finsko (Susana Tapaniová – 2 min., podrážení).
10:27'
Američanky měly velkou šanci, Dani Cameranesiová to vzala na sebe. Vybruslila si před branku, a pak zakončovala. Brankářka předvedla velmi dobrý zákrok.
10:01'
Hensleyová si dokázala poradit se střelou, kterou vyslala Vainikkaová.
09:38'
Knightová to zkoušela individuálně, ale z dobré střelecké pozice vybruslila k mantinelu. Prosadit se nedokázala.
09:07'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Američanky se pokouší usadit se v útočném pásmu, ale soupeřky dobře brání.
08:54'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
08:38'
Puk vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.
07:58'
Finsko rozehrává od své branky, následně ale Edenová vybojovala puk a vedla rychlou protiakci.
07:34'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zatím na nějakou výraznější šanci čekáme.
06:40'
Hirikovskiová se dostala ke střele, ale její pokus byl zblokovaný soupeřkami.
06:29'
06:14'
Raisanenová kryje kotouč po rychlé akci soupeřek, vhazovat se bude před její brankou.
05:19'
Od modré čáry pálila hráčka Finska, ale brankářka USA byla připravená a dokázala si poradit.
04:38'
Přesilovku si nyní zahraje tým Finska.
04:29'
Vyloučení v týmu USA (Britta Curlová – 2 min., podrážení).
04:15'
Reisanenová kryje kotouč, vhazovat se bude před její brankou.
03:48'
Steckleinová zkoušela vypálit od modré čáry, ale její rána byla zblokovaná.
03:16'
Tuominenová vedla zajímavou akci svého týmu, ale přes obranu se do střelecké pozice nedostala.
02:54'
Výraznější šanci si Američanky vypracovat nedokázaly.
02:48'
02:27'
Američanky nahodily do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná, následně Finsko znovu vyhazuje.
01:55'
Finsko znovu vyhazuje přes všechny čáry, a tak musí Dunneová rozehrávat od své branky.
01:15'
Hráčky v bílém se usadily v útočném pásmu, následně ale špatná přihrávka na modrou způsobila to, že musely až za svou branku.
00:57'
Úvodní přesilovku si zahraje USA.
00:48'
Vyloučení v týmu Finsko (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Julia Liikalaová.
00:31'
Deckerová se dostala do zakončení, ale její rána končí vedle branky. Následně Finky vyhodily přes všechny čáry.
00:11'
Utkání začalo, Finsko hraje v modrém, USA v bílém.
00:01'
V Calgary v Kanadě momentálně zapadá sluníčko, k vidění je pěkný západ, ale my se budeme věnovat zápasu, který za malý moment začne.
Zápas brzy začne.

Finsko: Raisanenová (Keisalaová) – Hiirikoskiová, Savolainenová, Laitinenová, Tuominenová, Lindstedtová, Vitasuolová, Karjalainenová – Nieminenová, Karvinenová, Tapaniová – Vanhanenová, Vesaová, Vainikkaová – Holopainenová, Hakalaová, Niskanenová – Nilssonová, Nylundová, Sundelinová – Liikalaová

USA: Hensleyová (Cavalliniová) – Barnesová, Kellerová, Steckleinová, Bozeková, Harmonová, Dunneová – Deckerová, Knightová, Coyneová-Schofieldová – Panneková, Carpenterová, Kesselová – Zumwinkleová, Scamurraová, Cameranesiová – Roqueová, Curlová, Edenová

Rozhodčí: Manthaová, Senuková – Chartrandová, Toddová.
Poslední vzájemný zápas se odehrál v rámci finále MS v roce 2019 a po nájezdech vyhrály hráčky USA.
Američanky na úvod turnaje nastoupily proti Švýcarkám. Dockerová, Coyneová a Zmwinkleová se dokázaly prosadit, a tak Američanky vyhrály 3:0.
Finky na úvod turnaje nastoupily proti Kanadě. První třetinu sice vyhrály 2:0, ale ve zbytku zápasu se dokázaly prosadit jen jednou a inkasovaly celkem pět branek. Finsko prohrálo 3:5.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky ženského hokeje. Ve skupině A na mistrovství světa proti sobě nastoupí hráčky Finska a USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.