1. Slava VOJNOV (LAK) 1+1, 3 střely, čas na ledě 22:17
2. Justin WILLIAMS (LAK) 1+0, 5 střel, čas na ledě 19:56
3. Jeff CARTER (LAK) 0+2, 3 střely, čas na ledě 16:04

Hity: 36:26
Zblokované střely: 12:15

Nejvíce střel: Justin Williams 5 – Bryan Bickell 4
Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 26:33 – Duncan Keith 26:47

Branky a nahrávky: 4. Williams (Vojnov, Scuderi), 27. Vojnov (Toffoli, Carter), 60. King (Carter, Greene) – 40. Bickell. Vývoj utkání: 2:0, 2:1, 3:1. Rozhodčí: Walkom, Furlatt – Kovachik, Heyer. Diváci: 18477 (vyprodáno).
Třetí zápas finále Západní konference ovládli Králové z LA! Do vedení dostal Kings už ve čtvrté minutě Justin Williams, v prvních dvou třetinách domácí byli jasně lepším týmem, Chicago se k ničemu pořádně nedostalo, za prvních čtyřicet minut měli Blackhawks pouze 10 střel na branku. Na 2:0 zvyšoval ve 27. minutě Slava Vojnov, který se tak prokousal do samotného čela bodování týmu. O zápletku dnešního utkání se ale postaral necelou půl minutu před koncem druhé třetiny Bryan Bickell, který snížil na rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině tlak Chicaga kulminoval, obrovskou šanci na vyrovnání měl 3 minuty před koncem Bickell, skvělý zákrok Quicka ale zastavil cestu puku do sítě. Radovat se tak mohli domácí, jejichž výhru ještě stvrdil gólem do prázdné branky Dwight King. Čtvrtý duel je na pořadu pozítří, hrát se bude opět na ledě Staples Center v Los Angeles.

Los Angeles právě vstřelilo branku!
Třetí zápas vyhrají Králové! Carterova střela přes dvě pásma ještě v brance neskončila, u puku byl ale nejrychleji DWIGHT KING, který tak už nejspíše uzavírá dnešní zápas! Asistence: Jeff Carter a Matt Greene.
59:09
Celá hala stojí, po Hossově střele se puk odrazil do rohu, domácí hráči poté vyhazují!
58:55
Toews nahazoval do brankoviště, puk se odrazil za branku.
58:25
Corey Crawford zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti!
58:25
Zakázané uvolnění Kings, hra se stěhuje před Quicka.
58:05
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Chicago má puk ve středním pásmu.
57:32
Carter vyřešil situaci dva na jednoho střelou, Crawford drží Blackhawks.
56:50
Neskutečný zákrok Jonathana Quicka proti dorážce Bryana Bickella! Hostující forvard se už radoval z branky, puku ale překazil cestu do branky svou vyrážečkou.
56:27
Jarret Stoll se prohnal po pravé straně, zachytil vyhozený kotouč a střelou, kterou musel Crawford podržet na svých chráničích vybojoval vhazování v útočném pásmu Kings.
56:00
Sharp našel v dobré pozici Kanea, ten se ale zbytečně pouštěl do kličky a ztratil kotouč.
55:22
Ofsajd hostů.
55:06
Tyler Toffoli se snažil prudce vypálit, Crawford jeho střelu srazil.
54:45
Brandon Saad dostal přihrávku před branku příliš před sebe, puk ho trefil do pouze do brusle.
54:10
Ve třetí třetině se hraje hodně plynule, hostující tlak stupňuje.
53:15
Kombinace Chicaga do prázdné branky byla velmi zajímavá, Kaneovu přihrávku na Sharpa ale srazil Scuderi!
52:43
Puk v ochranné síti za brankou Blackhawks, vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:10
Bickell vypálil, branku ale netrefil.
51:43
Domácí hráči si nebudou dělat problémy nějakou složitou rozehrávkou, naopak budou jednoduše dostávat puky ven z vlastní třetiny.
51:00
Přesně 9 minut před koncem třetí třetiny je tu icing domácích.
50:40
Jak byla hra v druhé třetině kouskovaná, nyní opět nabírá velké grády!
50:06
Střela Vjačeslava Vojnova zůstala v houšti těl před Crawfordem.
49:10
Duncan Keith naskočil ze střídačky rovnou do akce, Quick si připisuje další zákrok. Hosté přidávají na aktivitě, což se nejvíce jeví na poměru střel.
48:15
Andrew Shaw viděl volný prostor na zadní tyči, puk ale poslal nad branku.
47:45
Hjalmarsson už je po krátkém oddychu zpátky na ledě.
46:30
Po Regehrově sražené střele skončil puk v ochranné síti.
45:45
V době, kdy se Brown vrátil na led, měl obrovskou příležitost Marián Hossa! Ze vzduchu ale nedokázal puk sklepnout do branky!
45:35
Po Keithově ráně byl dlouho puk volný před brankou, Shaw se ale nedokázal zorientovat.
45:02
Kane nahodil puk na branku, Quick nejistě odrazil kotouč před sebe, kde stál Saad a Bickell, domácí brankář ale nakonec dokázal vše odčinit a udržel puk před brankovou čarou!
44:26
Puk v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:52
Krüger skáče na led, začíná tak přesilová hra Blackhawks!
43:43
Vylučovat se bude ale také na druhé straně, za nedovolené bránění je vyloučen domácí kapitán Dustin Brown.
43:26
Ofsajd domácích.
42:55
Hjalmarsson schytal hodně nepříjemný úder, sotva stojí na bruslích. Chicago ale dokázalo dostat puk ven z pásma, švédskému obránci dokonce na střídačku pomáhá hlavní rozhodčí!
42:16
Po Carterově střele se k dorážce dostal Dustin Penner, odkrytou branku ale netrefil!
41:52
Přesilovka pro LA, za hru vysokou holí vyloučen Marcus Krüger.
41:44
Crawford nyní skvěle zareagoval proti tečované střele od modré čáry, střílel Matt Greene.
41:35
Králové ale rychle vracejí úder a Crawford si musí připsat první zákrok v třetí třetině.
40:40
Do třetí části hry vstoupili lépe hosté, kteří kombinují v útočném pásmu.

Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 17:59 – Niklas Hjalmarsson 16:07
Pokud někdo sleduje pečlivě celou sérii od jejího začátku, nemohl by dnes na ledě poznat tým Chicaga, Blackhawks ve druhé třetině vyslali na Quicka pouze 3 střely! Do druhé třetiny vstoupili opět lépe Králové, už ve 22 minutě měl šanci Lewis, gól ještě ale nedal. Ve 27. minutě už ale Staples Center vybuchlo nadšením, když se trochu kuriózně prosadil Slava Vojnov, který při své střele zlomil hůl. Blackhawks ale nakonec vykřesali naději půl minuty před koncem druhé třetiny, když se prosadil v letošním play off až překvapivě produktivní Bryan Bickell. Po čtyřiceti minutách hry tak vedou Kings 2:1.
40:00
39:27
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté sice ve druhé třetině nepředvedli vůbec nic, i tak se ale dostávají na dostřel! BRYAN BICKELL dostal za brankou příliš prostoru, vytočil se před Quicka a poslal mu kotouč mezi nohy! Bez asistence.
39:06
Další zakázané uvolnění Blackhawks.
38:56
Icing hostů.
38:25
Brent Seabrook sice ztratil hůl, Williamsovi ale i přesto ukázal, jak může být hokej tvrdý.
37:23
Patrick Kane dlouho váhal se střelou, Quick upadl, hostující útočník se ho tak snažil lehce přehodit, nakonec se mu to ale nepovedlo.
36:58
Po Muzzinově střele se puk odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude v útočném pásmu Kings.
36:20
Hossa se snažil probít do útočného pásma, puk mu ale odebral Fraser.
35:16
Kouskování hry opět pokračuje, ofsajd také na druhé straně.
34:58
Toffoli zabrzdil akci před modrou čárou, Carter se tak dostal do ofsajdu.
34:36
Hra je nyní hodně kouskovaná, puk se opět dostal mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
33:47
Pro změnu odpískán icing domácích.
33:25
Ofsajd Králů.
33:11
Justin Williams si našel odražený kotouč a Crawford měl co dělat, aby udržel puk.
32:34
Domácí postupovali do brejku 3 na 1, Toffoli ale nedokázal procpat kotouč přes jediného obránce.
31:58
Keith se vrací na led, končí tak hrůzná přesilovka Králů.
31:08
Michal Handzuš vytlačil domácí hráče z útočného pásma, hra Chicaga v oslabení je výborná.
30:30
Už začala druhá polovina Keithova trestu, Crawford zatím může být v klidu.
29:45
Přesilovka Kings je zatím ale hodně rozpačitá, domácí hráči ještě nedokázali vystřelit, navíc Blackhawks už několikrát dokázali vyhodit.
28:30
Hossa vyhazuje, Kings mají před sebou stále hodně času v přesilové hře.
27:58
Kings si navíc zahrají přesilovku, za zbytečný zákrok mimo hru je vyloučen Duncan Keith, faul posouzen jako hra vysokou holí. Trest je navíc dvojnásobný, protože Carterovi teče krev.
27:50
Penner vyslal další střelu, tentokrát Crawford úspěšné zasáhl.
26:37
Tyler Toffoli našel zpoza branky přesně SLAVU VOJNOVA, který si sjel před branku, ruský zadák trefil přesně ačkoliv při své ráně zlomil hůl, puk si ale cestu do branky našel! Asistence: Tyler Toffoli a Jeff Carter.
26:18
Patrick Kane nečekaně poslal puk z velkého úhlu na Quicka, ten měl co dělat, aby nepustil puk do branky.
25:34
Zakázané uvolnění Blackhawks, vhazovat se tak bude před Crawfordem.
25:15
Williams si opět našel místo na střelu, nyní nikým neobtěžován vystřelil z mezikruží, Crawford si ale našel puk.
24:59
Oduya se vrací na led, Blackhawks hrají v plném počtu.
24:28
Stoll vystřelil z mezikruží, Dustin Brown se snažil před Crawfordem tečovat, puk ale končí za brankou.
24:10
Crawford drží puk po střele Justina Williamse.
23:40
Penner v dobré pozici vypálil, jeho střela ale byla sražena, Doughtyho přihrávka poté končí až ve středním pásmu.
22:59
Nedovolené bránění v podání Johnnyho Oduyi znamená druhou přesilovou hru Kings v zápase.
22:51
Andrew Shaw se pokusil vypálit, jeho střela byla sražena, k dorážce se ještě dostal Saad, Quick jeho střelu pohlídal.
21:52
Chicago v ofsajdu.
21:08
I do druhé třetiny vstoupili domácí hráči aktivně, Trevor Lewis se zničeho nic ocitl sám před Crawfordem, útočník LA se velké šance ale možná trochu zalekl.
20:30
Jarret Stoll se vyřítil do útoku, zastaven byl ale kvůli ofsajdu.

Nejvíce času na ledě: Drew Doughty 9:44 – Duncan Keith 8:49
Do dnešního utkání vstoupili lépe domácí hráči, kteří se hned ve 4. minutě dostali do vedení, když se prosadil Justin Williams, který tak stejně jako v prvním zápase série otevřel skóre zápasu. Poté první třetina nabídla zcela vyrovnaný boj, na střely vede LA 8:7, velké šance jsme ale počítali pouze před brankou Coreyho Crawforda. V 6. minutě se cpal do další šance Williams, Crawford jeho snažení bravurně zastavil. Při přesilovce v poslední minutě první třetiny se puk po Doughtyho střele odrazil od pravé tyčky Crawfordovy branky! Po první dvacetiminutovce tak vedou Kings 1:0
20:00
19:32
Sharp skáče na led, Blackhawks přežili své první oslabení v zápase.
19:22
Po Doughtyho střele polovina haly vytryskla nadšením, puk se ale nejspíše odrazil od tyčky, což také ukazuje hlavní rozhodčí!
19:09
Drew Doughty vypálil od modré čáry, Crawford opět připraven.
18:54
Vojnov nabil do střelecké pozice Stollovi, jehož střelu vyrazil Crawford, ruský obránce v barvách Králů z LA to poté vyzkoušel sám, Crawford lapil i jeho střelu.
18:15
I hosté se zatím v oslabení dobře brání.
17:32
Uvidíme první přesilovku Kings, za sekání je vyloučen Patrick Sharp.
17:07
Na druhé straně v rychlém brejku Patrick Sharp, jehož střelu bravurně lapil Jonathan Quick.
16:54
Carterova další střely byla sražená, puk se ale málem odrazil do branky, Crawford by neměl šanci zasáhnout.
16:23
Oba týmy hrají v plném počtu, Quick drží kotouč po střele Nicka Leddyho.
15:40
Jeff Carter vyslal dnes už několikátou střelu, ještě ale nedokázal trefit branku, stejně jako teď.
14:49
Ve hře 4 na 4 je zatím aktivnější LA, hosté poslali kotouč na icing.
14:03
Justin Williams a Patrick Sharp si to chtěli rozdat jako chlap s chlapem, rozhodčí je ale stačili hodně rychle oddělit, oba hráči jsou ale vyloučeni za hrubost.
14:03
Postavení mimo hru hostů.
13:23
Další Carterova střela končí mimo tři tyče, následně pálil Matt Greene, Crawford chytá.
12:54
Carter získal kotouč ve středním pásmu, uvolnil se od obránce, vypálil, jeho střela ale minula branku.
12:10
Slava Vojnov vypálil od modré čáry, puk těsně proklouzal vedle pravé tyčky.
11:45
Williams dnes hýří velkou aktivitou, nyní napadá všechny hráče v obrnaném pásmu Chicaga.
10:58
Zakázané uvolnění Kings.
10:18
Rozsíval se odhodlal ke střele, jeho zajímavý pokus skončil těsně nad brankou!
10:00
Útočné snažení Blackhawks nemělo dlouhého trvání.
09:25
Carter si snažil obhodit Hjalmarssona, švédský obránce mu trochu se štěstím nakonec vzal puk.
08:46
Až nyní si Quick připisuje první úspěšný zákrok proti střele Brenta Seabrooka, to všechno v době, kdy se Anže Kopitar vrací z trestné lavice.
08:20
Keithova střela zablokována, Quick si tak ještě nepřipsal ani jeden zákrok v dnešním utkání!
07:39
Blackhawks nejsou schopni se dostat do útočného pásma, LA se zatím skvěle brání.
07:10
Králové se zatím dobře brání, už dvakrát dokázali vyhodit.
06:42
Bude se poprvé v dnešním utkání vylučovat, za podražení Brandona Saada míří na trestnou lavici Anže Kopitar.
05:54
Justin Williams se cpal do další velké šance, Crawford skvělým zákrokem zachránil Chicago!
05:35
Po řadě nepřesných přihrávek na obou stranách uklidňuje hru Jarret Stoll.
04:32
První lajna Blackhawks nyní nebezpečně kombinovala v útočném pásmu, střela Seabrooka ale nebyla přesná.
03:57
LA je při chuti, další střelu na branku vyslal Drew Doughty.
03:21
Domácí se opět na malou chvíli usadili v útočném pásmu, Williams vybojoval puk, akce pokračovala, po Vojnovově krásné přihrávce napříč pásmem se kotouč vrátil k JUSTINU WILLIAMSOVI, který tak otevírá skóre třetího semifinále! Asistence: Slava Vojnov a Rob Scuderi.
02:52
Králové mají problém se dostat ze své vlastní třetiny.
02:05
Dnešní utkání začalo opravdu ve velkém tempu.
01:20
Domácí se usadili v útočném pásmu, Slava Vojnov už dvakrát vypálil od modré čáry, obě střely skončily vedle branky.
00:35
Utkání začali lépe hosté, Keith se snažil pálit bez přípravy, jeho střela ale ke Quickovi nedošla.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) – Doughty, Regehr, Vojnov, Scuderi, Greene, Muzzin – Brown, Kopitar, Williams – Toffoli, Carter, Penner – Lewis, Stoll, King – Richardson, Fraser, Clifford
Trenér: Darryl Sutter

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Kane, Handzuš, Sharp – Hossa, Toews, Bickell – Shaw, Stalberg, Saad – Frolík, Krüger, Bolland
Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Walkom, Furlatt – Kovachik, Heyer.
Vzájemné zápasy v sezóně (1-4):

19.1.2013 – Los Angeles – Chicago 2:5
(Scuderi, Nolan – 2x Hossa, Kane, Frolík, Toews)

17.2.2013 – Chicago – Los Angeles 3:2
(Seabrook, Toews, Sharp – 2x Richards)

25.3.2013 – Chicago – Los Angeles 4:5
(2x Frolík, Kane, Toews – Kopitar, Stoll, King, Toffoli, Brown)

1. UTKÁNÍ – 1.6.2013 – Chicago – Los Angeles 2:1
(Sharp, Hossa – Williams)

2. UTKÁNÍ – 2.6.2013 – Chicago – Los Angeles 4:2
(Shaw, Seabrook, Bickell, Handzuš – Carter, Toffoli)