1. Matt MOULSON (NYI) 1+1, 3 střely, čas na ledě 14:01
2. Sidney CROSBY (PIT) 2+0, 8 střel, čas na ledě 23:21
3. Kyle OKPOSO (NYI) 1+0, 3 střely, čas na ledě 15:03

Hity: 26:29
Zblokované střely: 19:10

Nejvíce střel: Jevgenij Malkin 10 – John Tavares 6
Nejvíce času na ledě: Kris Letang 26:30 – Andrew MacDonald 22:27

Branky a nahrávky: 1. Malkin (Iginla), 4. Crosby (Iginla, Malkin), 8. Crosby (Dupuis, Eaton) – 8. Moulson (Tavares, Streit), 26. McDonald (Aucoin, Ullstrom), 31. Martin (Bailey, Nielsen), 53. Okposo (Moulson, Streit). Rozhodčí: Lee, Sutherland – Driscoll, Morin. Diváci: 18624 (vyprodáno)
Pittsburgh si dnešní utkání prohrál vyloženě sám. Už v první minutě se prosadil Jevgenij Malkin, chvíli po něm na něj navázal navrátilec do sestavy Sidney Crosby. Když v osmé minutě snížil v přesilové hře Matt Moulson, tak netrvalo Tučňákům ani dvacet vteřin, aby našla další odpověď v podobě druhé branky Crosbyho v utkání. V tu chvíli nikdo nevěřil tomu, že Ostrované dnes zvítězí. A podívejme se, v druhé třetině tým z Long Islandu srovnal zásluhou branek Colina McDonalda a Matta Martina. Do třetí třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu 3:3. O osudu dnešního utkání rozhodla 53. minuta, ve které se ke střele odhodlal Kyle Okposo, jehož pokus se od zadního hrazení odrazil zpátky před branku, kde si ho sám Fleury srazil za svá záda. Pittsburgh poté už nenašel žádnou odpověď, neuspěl ani v závěrečné power-play a druhé utkání série na svém ledě tak prohrává 3:4!

59:55
Nabokov ustál střely Letanga i Niskanena, následně hosté vyhazují!
59:36
Rozvážná kombinace zatím nevede ke střele.
59:08
Fleury spěchá na střídačku, domácí to zkusí v šesti, už jsou s pukem v útočném pásmu!
59:00
Ostrované sbírají velmi cenné vteřiny v útočném pásmu!
58:23
Ullstromova dělovka od modré čáry končí ve Fleuryho náruči, domácí brankář ale nemohl rozehrát, protože u něj byli včas hráči Islanders, vhazuje se tak před brankou Penguins.
57:53
Iginla se snažil vystřelit, hostující hráči mu to ale nedovolili.
57:29
Další icing hostů.
56:42
Hosté se hodně zatáhli do své vlastní obranné třetiny, nyní se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění. Tohle bude ještě velmi zajímavý závěr zápasu!
55:55
Crosby v ofsajdu.
55:27
Matt Cooke netrefil vůbec branku, na druhé straně Fleury likviduje střelu Grabnera.
53:35
Nyní je řada opět na domácích, na kterých je vidět velká chuť po vyrovnání.
52:23
Islanders právě vstřelili branku!
Obrat dokonán! Okposova střela z otočky se odrazila zpátky před branku, kde dojížděli dva hráči Islanders. Fleury si ovšem nešťastně srazil puk sám za svá záda, gól tak bude připsán KYLU OKPOSOVI! Asistence: Matt Moulson a Mike Streit.
51:30
Crosby se tentokrát neprosadil, na druhé straně střílel Aucoin z úhlu, Fleury byl pozorný.
50:29
Malkin se už poněkolikáté snažil vytočit zpoza branky, nyní se dostal až ke střele, kterou ovšem namířil pouze do připraveného Nabokova.
50:14
Zakázané uvolnění Ostrovanů.
48:50
Iginla se sám zamotal ve svých kličkách, Višňovský mu poté snadno sebral kotouč.
48:26
Nabokov pokryl kotouč pod svou lapačkou po nahození Brendena Morrowa.
47:45
Domácím hráčům se nedaří kombinace v útočném pásmu, nyní se dokonce provinili icingem.
46:47
MacDonaldova střela mířila nad, na druhé straně Nabokov vychytal v další šanci Crosbyho.
46:23
Malkin se vytočil zpoza branky, poté hledal Jokinena, který byl ale před brankou dobře bráněn.
45:16
Morrow pokazil kombinaci Tučňáků v útočném pásmu, nyní se domácí hráči musí opět bránit.
44:35
Bekhendový pokus Dupuise končí za brankou, domácí ale pokračují v tlaku v útočném pásmu.
43:59
Crosbyho pokus od levého mantinelu drží Nabokov na svých chráničích, vhazovat se bude po jeho pravici.
43:36
Malkin nabral slušnou rychlost, nabruslil do útočné třetiny, kde ale po chvíli o nadvládu nad pukem přišel.
42:25
Moulson se cpal k dorážce, Fleury ale vše ustál.
41:51
Engellandovo nahození končí na zdaním hrazení, dopředu už spěchají zase Ostrované.
41:00
Na druhé straně zahrozil Tavares, který se tak už vrátil z trestné lavice, útočník Islanders se snažil vytočit zpoza branky.
40:23
Velká šance domácích ihned v úvodu třetiny, po Malkinově střele se dostal k dorážce Crosby, Nabokov se ale rozchytal k velkému výkonu!

Nejvíce času na ledě: Kris Letang 19:44 – Andrew MacDonald 16:05
Ve druhé třetině jsme viděli výrazné polevení Pittsburghu, naopak Ostrované se dostali na koně, z čehož nakonec pramenilo vyrovnání. V 26. minutě se po dobré práci za brankou prosadil Colin McDonald. O pět minut později už bylo srovnáno, když se z dorážky prosadil Matt Martin. Po čtyřiceti minutách hry tak na ukazateli skóre svítí dvě velké trojky. Islanders vedou na střely 34:25, v závěru třetiny měli ale obrovské štěstí, když přežili velký tlak domácích v přesilové hře.
40:00
39:25
Velká série šancí hráčů Penguins! Crosby dvakrát netrefil poloprázdnou branku, z dorážky se neprosadili ani Malkin, ani Kunitz!
38:46
Váhavá kombinace Penguins došla až ke střele Morrowa z mezikruží, Nabokov byl ale úspěšný!
37:48
Nabokov kryje tečovaný pokus Crosbyho, kterého v dobré pozici našel Paul Martin.
37:05
Domácím se zatím početní výhoda příliš nedaří, Ostrované už dvakrát dokázali vyhodit.
36:31
Za hru vysokou holí do obličeje Morrowa je vyloučen John Tavares, domácí si tak zahrají třetí přesilovou hru, která bude navíc dvojnásobná, protože Morrow má z tohoto souboje krvavé znamení.
36:07
Fleury musí zasahovat proti nepříjemné střele Baileyho.
35:51
Zakázané uvolnění domácích stěhuje hru před Fleuryho branku.
35:34
MacDonald se po krátké chvíli sám zvedl z ledu a po svých odjel na střídačku, pokračuje se ve hře v plném počtu na obou stranách.
35:34
Na ledě zůstal ležet Andrew MacDonald, což přineslo opět napětí mezi hráče na ledě. Vypadá to ale, že Tanner Glass za svůj zákrok právě proti hráčovi, který během výluky hájil barvy karlovarské Energie, nebude vyloučen.
35:17
Fleury si připisuje další zákrok, tentokrát pálil Frans Nielsen.
34:27
Tavares přihrál Streitovi, který ale z vrcholu levého kruhu vysoko přestřelil.
33:33
Fleury musí řešit další situaci před svou brankou, Tavaresova střela byla hodně nebezpečná.
33:15
Po dá se říci nečekaném vyrovnání v podání hráčů Islanders jsou zaskočeni nejen domácí fanoušci, ale i hráči na ledě.
32:09
Nádherná individuální akce Okposa skončila střelou z mezikruží, puk ale pouze zaduněl o zadní hrazení.
31:35
Nabokov raději podrží kotouč ve své lapačce, nebude si dělat problémy s rozehrávkou.
31:15
Hostům byla odpískána hra vysokou holí, vhazovat se tak bude před Nabokovem.
30:37
Je to tady, Ostrované stahují manko! Baileyho střela se odrazila od zadního hrazení zpátky před branku, kde byl nejpohotovější MATT MARTIN, který překonal dezorientovaného Fleuryho dorážkou z úhlu! Asistence: Josh Bailey a Frans Nielsen.
30:16
Iginla je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
29:42
Po pohledné kombinaci střílel Boyes, trefil ale pouze Murrayho, který posléze vyhazuje.
28:50
Višňovský je na ledě, začíná zkrácená přesilovka Islanders.
28:16
Máme tu další vyloučení, Strait srazil k ledu Crosbyho, což se nelíbilo Jaromu Iginlovi, který ihned přispěchal s odplatou, za kterou ale dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení.
27:57
Hosté opět vyhazují.
27:20
Letang nezachytil puk na modré čáře a Nielsen s Grabnerem se řítili do zajímavé šance, Frans Nielsen ale nedokázal přihrávkou najít svého spoluhráče.
26:50
Ľubomír Višňovský to přehnal s důrazem u mantinelu a je vyloučen za krosček, kterým srazil Brendena Morrowa a nabízí tak Tučňákům druhou přesilovou hru v zápase.
26:25
Po inkasovaném gólu domácí hráči opět lehce přidali, Dupuis se ocitl sám před Nabokovem, nedokázal ale dostat puk přes jeho beton.
25:57
Crosby útočil na hattrick, jeho střelu z levé strany ale Nabokov kryje.
25:12
Paul Martin nedokázal poslat kotouč podél mantinelu, COLIN McDONALD si ho stáhl ze vzduchu přímo před branku, kde ho poslal Fleurymu na přední tyč, domácí brankář se pozdě přesunul a Islanders tak snižují na rozdíl jedné branky! Asistence: Keith Aucoin a David Ullstrom.
24:58
Po tvrdém střetu s Niskanenem se hodně těžce zvedal z ledu Matt Moulson, Kyle Okposo si nenechal nic líbit a do obránce Pittsburghu se ihned pustil, oba hráči se po tvrdé bitce, kterou Niskanen odnesl tržnou krvavou ránou v obličeji, si odsedí pětiminutový trest.
24:07
A další velmi důležitý zákrok Fleuryho proti střele Joshe Baileyho, který stál osamocen před jeho brankou!
23:40
Fleuryho sbírá zákroky opravdu po hrstech, nyní likviduje další pokus Hamonica.
23:15
Druhá třetina zatím nenabízí tak pohledný hokej jako třetina první, oba týmy se trochu zatáhly do své obranné třetiny.
22:25
Čtvrtá lajna hostů se dnes už podruhé dostala do zajímavého tlaku v útočném pásmu, Ullstrom předložil puk na modrou čáru MacDonaldovi, jehož střelu s problémy Fleury udržel.
21:32
Oba týmy hrají v plném počtu, Cooke i Hamonic jsou na ledě.
20:54
První zákrok ve druhé třetině si připisuje také Fleury, který zlikvidoval střelecký pokus Grabnera.
20:30
Stále se hraje na obou stranách ve čtyřech, Letangovu střelu z otočky Nabokov vyráží.

Nejvíce času na ledě: Kris Letang 9:26 – Mike Streit 7:44
První třetina nabídla velmi otevřený hokej, který přinesl celkem 4 branky. Již po 43 vteřinách hry se po dobrém forčekingu za brankou Islanders prosadil Jevgenij Malkin, ve čtvrté minutě přidal druhou branku v přesilovce Sidney Crosby. V 8. minutě hráli v početní výhodě také Ostrované a rovněž se radovali z branky, po povedené akci první útočné lajny se prosadil Matt Moulson, Islanders se tak prosadili vůbec poprvé v sérii. Pouhých 18 vteřin na to se ovšem podruhé v zápase prosadil Sidney Crosby, který z úhlu překonal Nabokova. Těsně před přestávkou ještě mohl přidat další branku Malkin, kterého ale z bezprostřední blízkosti vychytal jeho krajan hájící barvy celku z New Yorku.
20:00
19:32
Po ofsajdu domácích se do menší šarvátky chtěl pustit Travis Hamonic, Matt Cooke ale neměl sebemenší záměr se strkat, přesto vidíme vzájemné vyloučení obou hráčů.
18:57
Mike Streit si najel do co nejlepší střelecké pozice, jeho tvrdá rána ale končí ve Fleuryho náruči.
18:39
Fleury si poradil se slabým střeleckým pokusem Cizikase z levé strany.
18:02
Crosby našel před brankou volného Malkina, jehož pokus v pádu likviduje Nabokov!
17:25
Murray je zpátky na ledě, Penguins hrají v plném počtu.
17:09
MacDonaldova střela od modré čáry se odrazila od Fleuryho hokejky, domácí brankář si ale nebyl tímto zákrokem vůbec jistý.
16:36
Josh Bailey se snažil překonat modrou čáru přes dva bránící hráče, to se mu ale nepovedlo a domácí se opět osvobozují.
15:50
Nebezpečí před Fleuryho brankou nakonec řeší hráči Penguins vyhozením až k Nabokovovi.
15:25
Další přesilovka pro hosty z New Yorku, Douglas Murray je vyloučen za nedovolené bránění.
15:05
Frans Nielsen zpracoval dlouhou křižnou přihrávku, nabruslil s pukem do útočného pásma, z levé strany ale dlouho nevěděl co s pukem, a tak ho alespoň nahodil na Fleuryho, pro kterého nebyl problém kotouč zachytit.
14:07
Domácí se nyní dostali pod menší tlak, Tavaresova střela byla ale opět sražena obráncem Pens do rohu.
13:15
Nabokov nechtěl vhazování před jeho brankou, a tak rychle rozehrál, jeho spoluhráči ale ztratili kotouč ve středním pásmu.
12:38
Engelland je na ledě, Tučňáci hrají v plném počtu.
11:49
Matt Moulson se málem dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, Fleury ale stihl ukrýt kotouč do své lapačky.
11:10
Hosté opět rozestavěli přesilovkou formaci, Tavares se už dvakrát pokusil o střelu, vždy mu ale puk nesedl na hokejce tak, jak by si představoval.
10:38
Deryk Engelland půjde v dnešním zápase už podruhé na trestnou lavici, tentokrát se provinil nedovoleným bráněním.
10:21
Domácí trenér Dan Bylsma si bere oddechový čas, aby si jeho hráči mohli odpočinout, jelikož po zakázaném uvolnění nemohou vystřídat.
10:21
A další zakázané uvolnění domácího týmu, Višňovský byl u puku jako první.
09:45
Na hráčích Islanders je vidět frustrace z nezvládnutého úvodu utkání, čtvrtá lajna nyní rozdává bodyčeky v útočném pásmu na počkání. Tučňáci se nakonec z tlaku museli osvobodit za pomocí icingu.
08:52
Paul Martin se vydal na útočný výlet, za brankou Islanders ale přišel o kotouč.
07:22
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Máme tu ale hodně rychlou odpověď v podání hráčů Penguins! Slabý bekhendový pokus Dupuise z mezikruží Nabokov dokázal vyrazit pouze do míst, kde stál SIDNEY CROSBY, který z úhlu trefil odkrytou branku a vrací tak svému týmu dvoubrankové vedení! Asistence: Pascal Dupuis a Mark Eaton.
07:04
Ostrované také umí využít přesilovou hru, prosazují se vůbec poprvé v sérii! Kombinace první útočné lajny vedla k finální přihrávce MATTA MOULSONA na volného Brada Boyese na druhé tyči, před kterým si ale bránící hráči srazili kotouč za brankovou čáru! Asistence: Matt Moulson a John Tavares.
06:37
Fleury měl opět co dělat, aby udržel ránu Mika Streita od modré čáry, nakonec musel zalehnout kotouč.
06:22
I hosté si zahrají přesilovku, za krosček je na trestnou lavici poslán Deryk Engelland.
05:30
Fleury měl nyní co dělat, aby ustál tlak třetí lajny Ostrovanů, která se usadila v útočném pásmu, s problémy vše ale domácí brankář ustál.
04:45
Dupuis nyní opět pozvedl domácí diváky velmi tvrdým hitem proti Fransu Nielsenovi, dánský útočník hájící barvy Islanders se těžko zvedá z ledu.
04:10
Fleury likviduje střelecký pokus Baileyho.
03:19
Malkinova dělovka od modré se odrazila od zadního mantinelu zpátky před branku, kde stál Iginla, který viděl u tyče úplně volného SIDNEYHO CROSBYHO, který v poklidu posílá svůj tým do dvoubrankového vedení! Asistence: Jarome Iginla a Jevgenij Malkin.
03:13
Kombinace Malkina s Crosbym nakonec skončila střelou ruského snajpra, který ale trefil pouze prostor, kde stál Nabokov.
02:45
Hráči Islanders se zatím dobře brání, už dvakrát dokázali vyhodit.
02:23
Uvidíme první vyloučení v dnešním zápase, hostující obránce Andy MacDonald je vyloučen za sekání, kterým se provinil proti Jussi Jokinenovi.
01:57
První střídání Sidneyho Crosbyho v letošním play off pozvedlo diváky v hale, následný pokus Streita z mezikruží byl sražen do ochranné sítě.
01:23
Na druhé straně kluziště musí první problémy řešit také Fleury,který zlikvidoval pokus Tavarese z bezprostřední blízkosti.
00:43
Výborný forčeking domácího týmu pramení v úvodní branku již po 43 vteřinách hry! Malkin s Iginlou vybojovali kotouč za brankou soupeře, JEVGENIJ MALKIN se poté dostal k několika dorážkám před Nabokovem, z nichž ta třetí byla úspěšná! Asistence: Jarome Iginla.
00:01
Oba týmy nastupují na led, utkání začne za malou chvíli.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Vokoun) – Letang, Eaton, Niskanen, Murray, Engelland, Martin – Dupuis, Crosby, Kunitz – Iginla, Malkin, Bennett – Cooke, Sutter, Morrow – Adams, Jokinen, Glass

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – Strait, Streit, MacDonald, Hamonic, Višňovský, Carkner – Boyes, Tavares, Moulson – Okposo, Nielsen, Bailey – McDonald, Aucoin , Grabner – Martin, Cizikas, Ullstrom

Rozhodčí: Lee, Sutherland – Driscoll, Morin.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, v úterý začalo v zámořské NHL play off, v rámci prvního kola dnes změří síly hráči Pittsburghu Penguins a New York Islanders. První zápas série skončil jednoznačným vítězstvím Tučňáků 5:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:05.