3. Pekka Rinne (NSH) – 30 zákroků, 2 góly, 93.3%
Československá stopa:

Marián Hossa (CHI) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:33
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 2 hity, čas na ledě 18:12
Série se tak opět přestěhuje do Chicaga, kde se bude Nashville pokoušet odvrátit i druhý matchball Blackhawks.
Je dobojování. Díky skvělé třetí třetině vyhráli Predátoři zaslouženě 5:2, když hattrickem v zápase se blískl Filip Forsberg. Klíčový okamžik zápasu byl nástup Nashvillu do třetí části hry, kdy se prosadili už po 47 sekundách a o tři minuty později přidali dvě branky během dvanácti sekund.
60:00
59:51
Nashville právě vstřelil branku!
FILIP FORSBERG využil nešťastné rozehrávky Chicaga a upravuje na konečných 5:2 pro domácí. Forsberg v dnešním utkání zaznamenal hattrick, takže v tuto chvíli zaplavují ledovou plochu čepice. Bez asistence.
59:32
Chicagu se nadaří dostat zpět do útočného pásma.
59:11
Predátoři se dostávají ze zajetí a vyhazují puk do středního pásma.
58:49
Chicago opět hraje power play a tlačí domácí Nashville v jejich obranném pásmu.
57:55
Darling se vrací do své branky, neboť se bude vhazovat v útočném pásmu domácích, kteří si zahrají přesilovou hru.
57:55
Vyloučen Hossa a Shaw (oba CHI) na dvě minuty + Gaustad a Jones (oba NSH).
57:55
A máme tu menší šarvátku! Shaw si vyříkával problémy s Gaustadem pěstně.
57:30
Jones se pokusil trefit prázdnou branku přes celé hřiště, ale puk se mu nepodařilo trefit tak, jak by si představoval a nakonec jde mimo branku.
57:22
Pekka Rinne se vytáhl proti střela Keitha, který pálil od modré čáry. Finský brankář puk raději podržel ve své moci, protože se k němu hned slítli další hráči Chicaga.
56:57
Pokyn přichází a Darling opouští své brankoviště. Chicago zkusí hru v power play.
56:29
Darling už netrpělivě pokukuje po střídačce a čeká na pokyn k odvolání.
54:52
Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago se přeci jen ještě podařilo vstřelit branku naděje. Po parádní individuální akci Kane dostal přihrávku před prakticky prázdou branku KRIS VERSTEEG, který se nemýlil. Asistence: Patrick Kane a Brad Richards.
54:30
Co ty týče skóre ve třetí třetině v této sérii, tak je to 6:1 pro Nashville.
54:24
Nepřesný přechod do útočného pásma Chicaga znamená jediné – ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíž k domácí brance.
53:40
Marián Hossa dostal přihrávku od Toewse se vystřelil, ale brankář Pekka Rinne s jeho střelou moc problému neměl.
53:27
Pohledným hitem se prezntoval Stalberg, který najel do Mariána Hossy.
52:47
Kane nedokázal vyvést puk z obranného pásma, protože na posledních chvílu mu ho vypíchl Beck.
52:23
Predátoři se snažili přejít do útoku, ale jejich snaha přišla vniveč. Puku se ujímají hosté
52:01
Oddechový čas pro hosty.
51:48
Střelu Brenta Seabrooka vyrazil Pekka Rinne pouze před sebe kam se rychle řítil Toews, takže Josi rychle vyhodil puk na zakázané uvolnění.
51:39
Chicago sice drží útočné pásmo, ale ohrozit Pekka Rinneho už nikoliv.
51:09
Marián Hossa zavezl puk do útočného pásma, kde přihrál na svého spoluhráče Saada. Chicago se bude jistě snažit o snížení nepříznivého stavu.
50:20
Seth Jones se dostal do dalšího zakončení od modré čáry, ale tentokrát mu scházela přesnost.
50:09
Nashville vyhazuje puk na zakázané uvolnění, což jim sice stačí, ale nebudou moct vystřídat.
49:34
Chicago ani po skonční svého oslabení není schopno dostat se do útočného pásma a pokusit se zdramatizovat utkání.
48:47
48:40
Kdepak domácím se nedaří dostat do útočného pásma a přesilová hra je pomalu u konce.
48:19
K puku se dostal Marián Hossa, který efektivně šetří čas.
47:56
Predátoři mají problém dostat se zpět do útočného pásma. Chicago dobře brání modrou čáru.
47:24
Chicago trpělivě bránilo a odměnou jim bylo získání kotouče, který okamžitě poslali pryč z jejich obranného pásma.
46:48
James vyhrál buly v útočném pásmu, takže Nashville může začít přesilovou hru.
46:47
Vyloučen Andrew Shaw (CHI) na dvě minuty za faul na Pekka Rinneho, takže domácím se naskýtá další příležitost ke skórování.
46:44
Shaw se dral do zakončení, ale domácí brankář Rinne odmítl jakoukoliv komplikaci tohoto zápasu. Nashville si své vedení již nejspíš pohlídá a minimálně o jeden zápas si prodlouží sezónu.
45:34
Další ohrožení pro Darlinga. Brankáře Chicaga prožívá ve třetí třetině peklo. Jeho kolegové v obraně mu moc nepomáhají.
45:10
Chicago po dvou rychlých gólech působí hodně nervózně, zatímco domácí Nashville se dostal na koně. Fanoušci v Bridgestone Areně jsou na nohách a dodávají zápasu důstojnou atmosféru.
44:43
Jonathan Toews podklouzl a doslova vyhodil do vzduchu domácího brankáře, který tuto situaci vzal s úsměvem. Toews se následně ještě Rinnemu omluvil.
43:14
Chicago prožívá velmi těžké chvíli. Nashville udeřil po druhé během dvanácti sekund. Fisher svou přihrávkou našel v FILIPA FORSBERGA a ten si i podruhé dnes nemýlil. Asistence: Mike Fisher a James Neal.
43:02
Domácí rázem odskakují na rozdíl dvou branek. Mike Ribeiro přihrál před branku na COLINA WILSONA, který se otočil a zavěsil. Asistence: Mike Ribeiro.
42:37
Chicago vyhrálo vhazování a snažilo se vyhodit puk z obranného pásma, ale na modré čáře puk zastavil Seth Jones.
42:30
Na trestnou lavici k libosti domácích fanoušků usedá Rozsíval (CHI), který si odpyká dvouminutový trest.
42:19
Chicago bylo blízko vyrovnání, ale Rinne závar před jeho brankou ustál a udržel svůj tým ve vedení.
41:43
Rázem tu máme novou zápletku. Nashvile dostal Chicago přesně tam, kam domácí chtěli.
40:47
JAMES NEAL si vzal kotouč před brankářem Darlinga následně objel branku a zavěsil na druhé straně k tyči kam brankář hostů už nedosáhl. Asistence: Viktor Stalberg a Seth Jones.
40:09
Ačkoliv úvodní buly třetí třetiny vyhrálo Chicago, tak domácí Nashville zvládl puk vybojovat a přesunout se do útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 5:25.
Počet střel po druhé třetině

Nashville: 21
Chicago: 20
Ve druhé třetině jsme branku neviděli, což slibuje pořádné napínaví boj a až do konce. Aktivnějším týmem byl ve druhé části Nashville, který však pokaždé vyhořel na Scottu Darlingovi.
40:00
39:40
Střelu Toewse musel Rinne udržel na své hrudi, protože Saad s Hossou se okamžitě sjeli před něj.
39:15
Saad udržel puk v útočném pásmu, když jeho spoluhráči byli střídat a následně rozehrál na Hossu, ale slovenský útočník se do zakončení nemohl dostat.
39:01
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
Lišta držící plexisklo na svém místě je opravena, takže zápas může pokračovat.
38:41
Problémy s plexisklem za brankářem hostů. Hra budu pokračovat po opravení tohoto problému.
38:41
Scott Darling zastavuje dobře umístěnou střelu Filipa Forsberga.
37:58
Chicago se na malou chvilku dostalo do útočného pásma, ale Rinne mohl zůstat v klidu, protože obránci odvedli svou práci a nakonec získali kotouč.
37:10
Seabrook obehrál dotírajícího protihráče na obranné modré čáře a rozjel útočné tažení Chicaga.
36:26
Seth Jones se ocitl v dobré pozici pro zakončení ze, které však trefuje pouze hruď připraveného brankáře Chicaga. Následovat bude vhazování v útočném pásmu domácího celku.
35:58
Nashville se pokusil přejít do útoku pomocí nahození, což se neukázalo jako ideální volba, protože puk ulovili hosté
35:27
Týmy mají problém přejít přes útočnou modrou čáru, takže těžiště hry je ve prostřed hrací plochy.
34:38
Ve druhém poločase stále čekáme na branku to, ale neznamená, že zápas nenabízí zajímavé situace.
33:44
Rinne raději přikryl kotouč, aby uklidnil hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Chicaga.
33:34
Chicago ukazuje, že také umí pořádně potrápit soupeře, ale brankáře Rinne vytáhl parádní zákrok.
32:28
Nashville se nadále po přesilové hře tlačí do zakončení, ale brankář hostů drží svůj tým.
30:28
Hosté vyhazují kotouč až za brankáře Rinneho a odjíždějí střídat.
30:05
Nashville drží Chicago pod pokličkou, ale brankář Darling zatím zasahovat nemusel. Domácí předvádí kolotoč přihrávek.
29:02
Vyloučen Seabrook (CHI) na dvě minuty za držení.
28:57
Domácí se usadili v útočném pásmu a Darling musel vyhlásit pohotovnost. Od modré čáry pálil Jarnkrok, jehož střelu zablokoval obránce Chicaga pouze do prostřed hřiště, kde byl připravený Cullne, ale ani jeho zakončení na brankáře Blackhawks nestačilo.
28:22
Nahození Nashvillu za svou brankou lapil Oduya, který vyčkává než jeho kolegové vystřídají.
Střely: 14:16
27:30
Domácí se lapili do ofsajdové sítě, když byli až moc nedočkavý. Vhazova se bude ve středním pásmu, ale až po komerční přestávce.
27:27
Kruger zavezl puk do útočného pásma, ale to bylo vše co Chicago zvládlo pro tuto chvíli vymyslat. Predators mohou podniknout navíc rychlý výpad.
26:16
Vhazování před Darlingem vyhráli hosté, kteří měli problém se ze svého obranného pásma vymotat, ale nakonec se jim to povedlo.
25:48
Nashville má problém udržet se v útočném pásmu na déle než deset vteřin, natož ohrozit branku Chicaga.
24:45
Hossa přihrál na druhou stranu Saadovi, který se pokusil o střelu, ale puk mu byl na poslední chvíli ukradnut z hokejky.
24:20
Hossa zavezl puk do útočného pásma, kde jej podržel a vyčkal na příjezd svých spoluhráčů.
23:40
Domácí celek se dostal do útočného pásma pomocí nahození, které chytil Darling, takže se bude vhazovat v útočném pásmu Predators.
23:20
Nepřesné rozehrávky Nashvillu se ujímají hosté, kteří ale mají stejný problém, takže kotouč je zpět na hokejkách domácích.
22:30
Pozornost Darlinga prověřil Cullen, jehož střela však amerického brankáře ve službách Chicaga nenachytala.
22:17
Predátoři vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu a rychle přesunuli hru na opačnou stranu hřiště.
21:57
Nahození hostů do útočného pásma pro jistotu schoval Rinne do lapačky, takže následovat bude vhazování.
21:47
Rozehrávka Blackhawks zamířila rovnou na zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Darlingem.
21:17
Přesilová hra Chicaga je už sice u konce, ale aktivnějším týmem jsou stále hosté.
20:33
Do zakončení před Rinnem se dostal Brent Seabrook, ale finského brankáře nepřekonat. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.
20:05
Stejně jako v první třetině, tak i ve druhé třetině vyhrál úvodní buly Nashville, který chvíli podržel puk a následně jej poslal za branku Darlinga, tak aby ušetřil čas ze zbývající přesilové hry hostů.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 4:30.
Střely po první třetině:

Nashville: 9
Chicago: 13
První třetina je minulostí. Po nervózním začátku především ze strany Blackhawks se hosté po polovině první dějství začali čím dál tím více zapojovat do hry, což vyustilo až v úvodní branku zápasu, kterou vstíil Richards. Blackhawks si vedení, ale příliš neužilo, protože už o minutu později vyrovnal po vhazování Forsberg.
20:00
19:28
Nashville vyhazuje puk do bezpečí a odjíždí střídat.
19:01
Hosté tlačí domácí v obranném pásmu a nejaktivnější je asi sloveský útočník Marián Hossa, který i dvakrát vystřelil, ale Rinne si dával na střely opravdu velký pozor a zneškodnil je.
18:31
V záměru první třetiny si Chicago zahraje opět přesilovou hru, kdy na trestnou usedne Neal (NSH), který si odpyká dvouminutový trest.
18:14
Branky dodaly utkání ten správný šmrnc a oba týmy už nehrají tolik ze zabezpečených obrana jako tomu bylo úvodních deset minut.
17:27
Nepřesná rozehrávka domácího celku končí na zakázané uvolnění.
16:48
Smith se dostal v útočném pásmu do zakončení, ale jeho střelecký pokus se do prostoru tří tyčí nevešel.
16:13
Domácím po vstřelené brance opět narostly křídla a snaží se přidat rychle i druhou branku.
14:42
Nashville rychle odpovídá na branku Chicaga. Už to vypadalo, že domácí prohrají vhazování v útočném pásmu, ale Wilson na poslední chvíli ještě přistrčil puk do míst kam si dojel FILIP FORSBERG, který střelou na bližší tyč překonává Darlinga a vyrovnává na 1:1. Bez asistence.
13:27
BRAD RICHARDS obdržel puk ve středním pásmu odkud podel mantinelu zajet do útočného pásma, kde se dostal do zakončení před Rinnem. Jeho střela se vešla do mezery mezi betony, čímž poslal Chicago do vedení. Pro Richardse je to první bod v této sérii. Asistence: Bryan Bickell a Brent Seabrook.
12:53
S přibívajícím časem se Chicago začíná dostávat čím dál tím více do hry, což působí Nashvillu poměrné problémy.
11:36
Brent Seabrook se pořádně opřel do puku a vystřelil, ale do trajektorie jeho střely vložil hokejku jeden z domácích obránců, takže střela k brankáři Nashville nedorazila a zamířila do rohu kluziště.
10:45
Richards bojuje o puk v útočném pásmu a dost se mu daří minimálně znepříjemnit domácím hráčům rozehrávku.
09:47
Predátoři zatlačili Blackhawks do jejich obranného pásma a pokusili se ohrozit Darlinga, ale americký brankář zasahovat nemusel, protože střelu směřující na něj zablokoval před ním stojící hráč.
08:54
Brandon Saad se s kotoučem dostal za útočnou modrou čáru, ale to bylo asi tak vše. Hned na začátku útočného pásma byl připraven o puk.
08:06
Chicagu se nedaří pořádně přechod do útočného pásma, čehož Predátoři pochopitelně využívají a podnikají rychlé výpady na Darlingovu branku.
07:16
Domácí hráči vypadají dost odhodlaný. Je na nich znát, že není, aby jim dnes skončila sezóna.
05:16
Blackhawks se nedaří udržet útočné pásmo. Druhá polovina jejich první přesilovky už nebyla tak dominantní jako ta první. Úvodní branky jsme se v přesilové hře nedočkali.
04:23
Matt Cullen vyvezl puk do útočného pásma, kde se domácí snaží ušetřit co nejvíce cenného času z oslabení.
03:57
Chicago kombinovalo v útočném pásmu a doslova točilo domácí obranou formací. Na konci kolotoče byl Marián Hossa, který vyslal svižnou střelu na Rinneho, který jeho střelecký pokus zlikvidoval lapačkou.
03:06
Máme tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedne Ryan Ellis (NSH), který si odpyká dvouminutový trest za podražení.
02:51
Nashville kontroluje kotouč za svou brankou a vyčkáná až plně vystřídají.
02:03
Pozor zvoní tyč! James Neal dostal dobrou přihrávku na hranici kruhu pro vhazování, kde hned z první vypálil, jeho střela se opřala o tyč a vyletěla mimo hřiště.
01:09
Nepřesná rozehrávka Blackhawks končí až na zakázaném uvolnění. Hra se opět přesune před branku Darlinga.
00:47
Chicago získalo kotouč, ale při snaze rozehrát a přejít do útoku o něj přišlo po nepřesné přihrávce.
00:05
Úvodní buly první třetiny vyhrálo domácí mužstvo, které se hned vrhlo do útočné třetiny.
00:01

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Jones, Ekholm, Ellis, Bartley, Franson – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Cullen, Neal – Santorelli, Jarnkrok, Stalberg – Bourgue, Gaustad, Beck

Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Oduya, Hjalmaesson, Keith, Rozsíval, Timonen, Seabrook – Saad, Toews, Hossa – Bickell, Richards, Kane – Desjardins, Kruger, Shaw.

Rozhodčí: O’Rourke, Pochmara – Nansen, Amell.
Minulé utkání:
Chicago – Nashville 3:2po prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:0, 1:0)

Minulé utkání bylo nesmírně vyrovnané. Jako první šle do vedení Neshville, za který otevřel skóre zápasu Colin Wilson, ale Blackhawks zvládlo vyrovnat hned po minutě a půl zásluhou Antoine Vermettena. Více toho divoká první třetina nenabídla a diváci si na další branku museli počkat až do 38. minuty, kdy šli do vedení opět Predátoři. Tohle vedení jim už vydrželo o poznání déle než to první. Když už to vypadalo, že Nashville tento zápas vyhraje, tak se ve druhé polovině třetí třetiny prosadil Brent Seabrook, který nasměroval zápas do opravdu dlouhého prodloužení. První ani druhé prodloužení vítěze nenalezlo. Vše změnil až začátek třetího prodloužení a 101. minuta ve, které se prosadil opět Brent Seabrook.

Michal ROZSÍVAL (CHI) – 4 zápasy, 1 bod (0+1)
Marian HOSSA (CHI) – 4 zápasy, 5 bodů (0+5)
Dobrý den, vítám Vás u sledování pátého zápase ze série Nashville Predators – Chicago Blackhawks. Do tohoto duelu přichází s matchballem Chicago. Podaří se jim postoupit do dalšího kola nebo Nashvill celou sérii ještě zamotá?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.