Dnešní utkání sledovalo 19204 diváků. Pro dnešek se loučím a přeji hezký zbytek noci!
3. Teuvo Teräväinen (CHI) 1+0
Dnešní dramatické utkání skončilo vítězstvím Tampy 4:3, která tak srovnává stav finálové série na 1:1. Zápas se musel divákům v aréně i u televizních obrazovek opravdu líbit.

V první třetině padl jediný gól, který zazmanenal ve 13. minutě domácí Cedric Paquette. Naopak prostřední perioda přinesla velkou přestřelku. Chicago nejprve zásahy Andrewa Shawa a Teuva Teräväinena otočilo skóre, ovšem Nikita Kučerov rychle vyrovnal a ve 34. minutě strhl Tyler Johnson vedení zpět na stranu Bolts.

Drama pokračovalo i v závěrečné části. Ve 44. minutě srovnal na 3:3 Brent Seabrook, ale ani to nebylo Černým jestřábům nic platné. V čase 48:49 totiž v přesilové hře od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Jason Garrison. Byla to jedna ze dvou střel Blesků ve třetí třetině... Tampu nezastavilo ani zranění brankáře Bena Bishopa, ke kterému došlo na začátku třetí dvacetiminutovky. Bishop to pak sice ještě zkoušel, ale na posledních osm minut ho v domácí svatyni definitivně nahradil Andrej Vasilevskij.

Střely na branku ve 3. třetině – 2:10, celkem – 24:29.
60:00
59:55
Vypadá to, že hosté už vyrovnat nestihnou!
59:48
Domácí vyhození jen těsně minulo branku Chicaga!
59:40
Hra přerušena, vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.
59:25
Blackhawks se nemohou vymanit ze svého obranného pásma, domácí dobře napadají.
58:51
Killorn mohl rozhodnout, ale hosté ještě žijí!
58:35
Branka hostí je prázdná!
58:28
Oddechový čas pro Chicago.
58:28
Velký tlak Blackhawks. Vasilevskému hodně pomohl J. T. Brown, který padl do bomby Seabrooka a srazil puk do ochranné sítě.
58:01
Poslední dvě minuty třetí třetiny, můžeme očekávat power play hostů.
57:14
Duncan Keith prověřil Vasilevského střelou ze středního pásma. Gólman Tampy byl pozorný.
57:03
Chicago má poslední tří minuty na vyrovnání.
56:26
Blesky se už soustředí hlavně na obranu. Puky pouze nahazují za branku soupeře.
55:55
Domácí opět zahráli na zakázané uvolnění.
55:49
Saad neprostřelil obranný blok Tampy.
55:22
Icing Tampy. Jon Cooper si bere oddechový čas, aby svým unaveným hráčům dopřál odpočinek.
55:09
Už po skončení přesilové hry vypálil od modré Seabrook, ale mladý Rus v brance Bolts puk vytěsnil do rohu.
54:39
Tahle přesilovka hostům vůbec nevychází.
54:10
Černí jestřábi se opět neudrželi v pásmu.
53:49
Domácí k radosti svých fanoušků vyhazují.
53:15
Keithovu ránu vyrazil Vasilevskij.
53:08
Andrej Šustr vyhodil puk až do hlediště a odsedí si trest za zdržování hry. Blackhawks dostávají dobrou šanci na vyrovnání!
52:47
Cumiskey si sjel až mezi kruhy, ale puk mu odskočil.
52:19
Peripetie v domácím brankovišti nekončí. Mezi tyčemi Tampy je zase Andrej Vasilevskij!
52:19
Blackhawks nevyšla rozehrávka, je z toho icing.
51:15
Hosté v útočném pásmu, Chicago už soustředí všechny síly do ofenzivy.
50:07
Necelých deset minut před koncem třetí třetiny je tu reklamní pauza.
48:49
Ben Bishop se vrací do branky Lightning! Zřejmě je tedy v pořádku.
48:49
Tampa právě vstřelila branku!
Blesky přesilovku přeci jen využívají a opět vedou! Hedman nahrál na modrou JASONOVI GARRISONOVI, který z voleje vypálil a kotouč, i s přispěním teče brnícího hráče, zapadl k levé tyčce z pohledu bezmocného Crawforda. Asistence: Victor Hedman a Ryan Callahan.
48:36
Oduya posílá puk až za branku soupeře.
48:10
Hosté vyhazují.
47:17
Patrick Sharp trefil holí do tváře Ryana Callahana a domácí budou hrát další přesilovku!
47:17
Pozor! Do branky Lightning se staví Andrej Vasilevskij! Ben Bishop se totiž ještě před vyrovnávacím gólem Blackhawks zranil, a přestože ještě zkoušel pokračovat, nakonec to nepůjde.
46:48
Callahan poslal do šance Filppulu, který zakončoval z mezikruží. Do střely mu však stačil padnout Hjalmarsson!
45:50
Domácím byl signalizován ofsajd a tak musejí vyklidit útočné pásmo. Chicago šetří cenné sekundy.
44:59
Za sekání je vyloučen Patrick Sharp, Tampa má k dispozici přesilovou hru.
43:38
Chicago právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Toews zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho BRENTU SEABROOKOVI, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Bishop okamžitě reklamoval, že stínící Marián Hossa měl brusli v brankovišti, ale rozhodčí po poradě s videem gól uznávají. Je tedy vyrovnáno. Asistence: Jonathan Toews a Johnny Oduya.
43:17
První lajna Blackhawks se v útočném pásmu dlouho neudržela. Dopředu může Tampa.
42:13
Střelu Oduyi našel Bishop ve své výstroji. Hosté začali třetí třetinu aktivně.
42:03
Richardsovu jedovku vyrazil Bishop.
40:42
Hjalmarsson od modré minul domácí klec.
40:01
Vše je připraveno ke startu třetí části, pojďme na to!
Třetí třetina začne přibližně ve 3:18.
Ve druhé třetině jsme viděli hned dva obraty! Nejprve se hostům podařilo otočit skóre z 1:0 na 1:2. Ve 24. minutě srovnal z dorážky Andrew Shaw a o chvíli později se v přesilovce prosadil Teuvo Teräväinen. Bolts však stačila na odpověď minuta a půl, pohotovou tečí skóroval Nikita Kučerov. Ve 34. minutě navíc rozjásal domácí příznivce ještě jednou Tyler Johnson, jenž zaskočil Crawforda střelou z těžkého úhlu. Lightnings tak vedou nad Chicagem 3:2.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:8, celkem – 22:19.
Po siréně, která ukončila druhou část, ještě došlo k drobnému vyřizování účtů. Ve vzniklé strkanici se hodně angažoval Nikita Kučerov. Nyní se už ale vše uklidnilo a hráči obou týmů zamířili do šaten.
40:00
39:39
Chicago vyhazuje na icing.
39:16
Brown měl na holi čtvrtý gól Tampy! Dostal puk před branku a z bezprostřední blízkosti trefil tyčku, na kterou kotouči možná pomohl špičkou betonu Crawford!
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:10
Tentokrát Garrison od modré branku trefil a Crawford musel zasahovat.
37:58
Nahození Garrisona skončilo na zadním mantinelu.
37:43
Toews vyhrál buly na Oduyu, který předal puk Saadovi. Ten z levého kruhu vypálil, ale kotouč končí na hrudi klečícího Bishopa.
37:36
Zakázané uvolnění Blackhawks. Hraje se nadoraz, oba celky touží tento zápas vyhrát.
36:49
Johnson nahrál z druhé vlny najíždějícímu Stamkosovi, který z první minul branku.
36:03
Domácím zatopil důrazným forčekingem Desjardins. Bishop si však mohl oddechnout, zasahovat nemusel.
35:35
Patrick Kane krásně obešel Browna, ovšem ke střele se už nedostal. Další protihráč mu vypíchl puk.
35:01
Máme tu reklamní přestávku.
34:38
V Tampě mohlo být ještě veseleji. To by ale musel Filppula vystřelit přesněji.
33:58
Blesky jdou do vedení 3:2! Nejproduktivnější hráč play-off, TYLER JOHNSON, překonal Crawforda bekhendovou střelou z téměř nulového úhlu. Crawford si špatně pokryl bližší tyč a sám si puk srazil za brankovou čáru. Asistence: Nikita Kučerov.
32:35
Dělovku Shawa vyrazil Bishop.
31:25
31:22
Filppula se dostal v oslabení až před Crawforda, ale branku těsně minul!
30:38
Další střela Sharpa skončila vedle.
30:27
Sharp vypálil nebezpečně z první, Bishop se stačil přesunout a vyrazil kotouč.
29:24
Braydon Coburn si přidržel Versteega a zamířil na trestnou lavici.
28:52
Filppula srazil puk do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Bishopem.
27:47
Od modré vypálil mimo Cumiskey.
27:17
Domácí jsou zase nabuzeni, Drouinova rána skončila na zadním mantinelu.
26:52
Rychlá odpověď Lightning! Nahození Jasona Garrisona zády k brance šikovně tečoval NIKITA KUČEROV a Crawford nestačil na změnu směru letu kotouče reagovat. Je vyrovnáno – 2:2. Asistence: Jason Garrison a Braydon Coburn.
25:20
Hrdina prvního utkání série, TEUVO TERÄVÄINEN, opět udeřil! Finský útočník si několikrát vyměnil kotouč s Hossou, který svou finální přihrávku nasměroval mezi kruhy a úplně volný Teräväinen se trefil pod Bishopovu vyrážečku. Asistence: Marián Hossa a Patrick Sharp.
24:49
Nyní už domácí vyhodili.
24:37
Hossova rána trefila do brusle Hedmana.
24:26
Blackhawks budou hrát přesilovku! Alex Killorn je potrestán za hákování.
23:04
Černí jestřábi vyrovnávají! Andrew Desjardins vypálil z levého kruhu a vyražený kotouč doklepl do odkryté branky důrazný ANDREW SHAW. Asistence: Marcus Krüger a Andrew Desjardins.
22:35
Seabrook se pokusil nastartovat rozjetého Terevainena, který se ale přes domácí obranu nedostal.
21:55
Bekhendový pokus Mariána Hossy přidržel Bishop. Vhazovat se bude po jeho pravici.
21:20
Patrick Kane vyvezl puk až do útočného pásma, domácí branku však netrefil.
20:32
Už v momentě, kdy bylo Chicago v plném počtu, vypálil od modré Stralman. Střela to byla dobrá, ale hostující gólman ji viděl a tak ji nadvakrát pokryl.
20:09
Tampa ještě dohrává přesilovku, ale musí začínat od své branky.
20:01
Hokejisté se již vrátili zpět na ledovou plochu Amalie Areny. Za malou chvíli začne druhá perioda.
Další třetina začne přibližně ve 2:22.
Dnešní utkání zatím kopíruje první zápas série, Tampa tak po úvodní dvacetiminutovce vede 1:0. Šance se od začátku rodily na obou stranách. Nejblíže ke gólu byl Johnson, jehož střelu zastavila tyčka, ale Bolts to zase tolik mrzet nemuselo. Ve 13. minutě si totiž chytře schovaná střela Cedrica Paquetta našla cestu do sítě.

Střely na branku v 1. třetině – 12:11.
20:00
19:56
Killornova střela z vrcholu levého kruhu trefila jen bránícího Hjalmarssona.
19:25
Blackhawks se zatím výborně brání, Tampa se nemůže dostat do pásma.
19:03
Seabrook poslal kotouč až za domácí branku.
18:45
Nepřesná přihrávka Kučerova domácí připravila o útočné pásmo.
18:28
Domácí budou hrát první přesilovku v utkání. Johnny Oduya je vyloučen za podražení Filppuly.
17:35
Teď jsou aktivnější zase domácí Blesky.
16:56
Před brankou Chicaga nebezpečně operoval Callahan, puk za záda hostujícího gólmana však nedostal.
15:30
Z pravého kruhu pálil Stamkos. Puk, který směřoval ke vzdálenější tyči, Crawford vytěsnil. Hostující brankář si pak poradil i s ranou Garrisona.
15:13
Ve velké šanci se objevil Toews! Ten se po spolupráci se Saadem a Kanem ocitl sám před Bishopem, ale bekhendem puk za jeho záda nedostal!
14:43
Hosté se snaží odpovědět na gól Lightning, domácí však dobře brání prostor před svou brankou.
13:30
Od modré pálil Oduya, Bishop byl pozorný.
12:56
Výborné střídání třetího domácího útoku končí gólem. Crawford ještě přestál šanci Browna, ovšem krátce poté se na modré dostal k puku CEDRIC PAQUETTE, jenž obešel bránícího soupeře a střelou, kterou chytře schoval za klubko hráčů před hostujícím brankářem, otevřel skóre zápasu. Asistence: Ryan Callahan a Victor Hedman.
12:12
Puk skončil někde v hledišti. Reklamní přestávka.
11:55
Drouin si stáhl kotouč na střed hřiště a jeho skrytou střelu musel vykopnout pravým betonem Crawford.
11:10
Richards si vyměnil puk s Terevainenem. Jeho střela zápěstím však byla sražena obranou soupeře.
10:25
Na druhé straně vypálil mimo Desjardins.
10:00
Dalekonosnou střelu Browna vyrazil Crowford.
09:01
Hraje se ve velkém tempu, útoky se střídají na obou stranách.
08:39
Brad Richards vypálil z ostrého úhlu. Bishop puk nejprve vyrazil a poté si ho stáhl hokejkou pod lapačku.
08:06
Bolts byl odpískán ofsajd.
07:37
Krüger se snažil zblízka dotlačit puk za Bishopa, vysoký gólman Tampy mu však předpisovým rozklekem nedal žádný prostor.
06:51
Saad ve středním pásmu vybojoval puk, ale Stralman ho vytlačil do rohu.
06:32
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
05:59
Hráči Chicaga vyrazili do přečíslení 2 na 1. Kane připravil šanci Saadovi, ale toho vychytal Bishop!
05:31
Pokus Vermetta vyrazil Bishop.
04:46
Po buly se dostal ke střele Filppula, Crawford na místě.
04:42
Tyler Johnson trefil z mezikruží tyčku Crawfordovy svatyně! Hosté vzápětí vyhodili na icing.
04:00
Hjalmarssonova nepříjemná střela od modré způsobila před brankou Tampy velký zmatek. Domácí zachránil Bishop, který se po kotouči vrhl a zalehl ho.
03:27
Blackhawks se snaží vymanit z úvodního tlaku soupeře, teď se hraje ve středním pásmu.
02:37
Po vhazování to zkoušel Palát, Crawford má puk ve výstroji.
02:31
Tampa zatlačila! Crawford musel likvidovat dva nebezpečné pokusy Drouina.
02:19
Boyle od mantinelu nahazoval puk před branku, kde číhal Morrow. Crawford si poradil.
01:04
Keithova rozehrávka byla tečována až za branku, kam se vydal pro puk Bishop.
00:24
Od modré střílel Oduya, Bishop nemusel zasahovat.
00:01
Hokejisté už jsou na ledě. Zazní hymna Spojených států amerických.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle – Stamkos (C), Filppula, Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Callahan (A), Paquette, Brown– Drouin, Boyle (A), Morrow. Trenér: Jon Cooper

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Hjalmarsson, Keith (A), Seabrook, Rundblad, Oduya, Cumiskey – Kane, Toews (C), Saad – Hossa, Richards, Bickell – Terevainen, Vermette, Sharp (A) – Shaw, Krüger, Desjardins. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: O'Halloran, Sutherland – Heyer, Racicot.
V potemnělé Amalie Areně blikají tisíce světelných mečů v barvách Lightning. Zatím čekáme na nástup obou celků na led.
Československá stopa:
Ondřej Palát (TBL) – 21 zápasů, 15 bodů (7+8)
Andrej Šustr (TBL) – 21 zápasů, 2 body (1+1)

Marián Hossa (CHI) – 18 zápasů, 13 bodů (4+9)
*Michal Rozsíval (CHI) – 10 zápasů, 1 bod (0+1)

*Rozsíval je po operaci zlomeného kotníku a sezóna pro něho již skončila.