Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:18
Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:52
Tři hvězdy utkání:
1. Ryan Johansen (NSH) 1+1
2. Viktor Arvidsson (NSH) 0+1
3. Pekka Rinne (NSH) 23 zák., 1 gól, 95,8%
Poprvé v historii klubu se Nashville představí v konferenční finále, tam jí poslal po povedené kličce Ryan Johansen! Blues se sice pokoušeli odpovědět a dvě a půl minuty před koncem hráli powerplay, Pekka Rinne ale za svá záda další jiný puk nepustil. Predátoři si tak počkají na soupeře a zahrají si historicky o pohár pro vítěze Západní konference.

Střely na branku: 18:24
59:34
Hned po vhazování poslali hosté puk do brankoviště. V mele před finským brankářem se ovšem nikdo v bílém neprosadil, další buly.
59:29
Domácí hráči se zbavili puku a vyhodili jej zpoza branky až na zakázané uvolnění. Hosté mají strašně málo času na dvě branky, je to spíše nereálné.
59:00
Nashville právě vstřelil branku!
Je hotovo, Nashville si zahraje finále konference! Pekka Rinne si rychle najel pro puk za branku a s pomocí Josiho se jej zbavil. CALLE JÄRNKROK přebruslil obránce Blues a střelou do prázdné branky ukončil nervy domácím fanouškům. Asistence: Roman Josi a Pekka Rinne.
58:17
Před posledním obráncem následně stanul Viktor Arvidsson, prostřelit se mu jej ovšem nepovedlo. Výborný obranný zákrok!
58:08
Tarasenko na sebe vzal iniciativu a zakončoval z mezikruží, jeho pokus do pravé šibenice nakonec skončil jen těsně nad brankou.
57:40
Jake Allen opouští branku a Blues hrají v šesti, závěrečný tlak Bluesmanů právě startuje!
57:02
Joel Edmundson se hned po vhazování opřel do kotouče, jeho pokus ale nakonec skončil jen těsně vedle branky. To byla jedovatá střela.
56:42
Hosté jsou s pukem za svou brankou a vymýšlejí závěrečný tlak, domácí publikum je stále hlasitější, a to se Predátorům musí opravdu líbit.
56:05
Nyní se domácí dostávali do další střelecké pozice, jeden z hráčů měl před sebou jen Allena, nakonec ale zamířil jen nad branku.
55:18
Sobotka vybojoval kotouč pro Parayka, tomu se ovšem od modré čáry nepovedlo zakončit. Střela mu vůbec nesedla a kotouč skončil na bránícím hráči.
54:15
Colton Sissons mohl být hráčem, jenž by svůj celek hodně výrazně přiblížil postupu. V samostatném úniku ovšem jeho bekhendová klička nevyšla.
53:57
Blues se pokoušeli něco v útočném pásmu vymyslet, nalezeni byli ovšem pouze v ofsajdovém postavení. Posledních šest minut pro Blues na odvrácení konce sezóny.
53:20
Následně se hostům nepovedlo zpoza branky projít do nějakého zakončení. Píská se icing a vhazovat se bude po levici Jakea Allena.
52:47
Predators se sice vydali do útoku, tam ale nic nevymysleli. Ušetřili cenné sekundy, ale o puk přišli.
52:17
Hra se přerušila poté, co se bojovalo u mantinelu o kotouče a několik hráčů tam na sebe popadalo. Vhazovat se bude před brankou Rinneho.
51:30
Fanoušci domácího Nashvillu šílí. Domácí celek se dobře brání a zaplněná aréna ví, že je úspěch a postup do finále konference blízko.
50:38
Pokračovalo se únikem jednoho z domácích, jenž šel do bekhendu. Jeho pokus z veliké blízkosti ovšem nemohl slavit úspěch.
50:06
Paul Stastny nahazoval kotouč před branku, puk se ale nakonec k brance nedostal. Rinne následně musel řešit pokus zblízka.
49:36
Individuálně projel do pásma Vladimír Sobotka, který hned po přejetí modré čáry přenechával kotouč Steenovi. Jeho bomba ale Rinneho nepřekvapila.
48:45
Ukrytou střelou od mantinelu se pokoušel prosadit obránce Jay Bouwmeester. Jeho nahození ovšem skončilo pouze na těle bránícího hráče před sebou.
47:49
Tvrdě napřáhl hostující obránce Parayko, jeho pokus ale nakonec k Rinnemu ani nedoputoval. St. Louis ovšem začínají být aktivním týmem na ledě.
46:55
Přes bránící hráče se prohozením pokoušel dostat Kyle Brodziak. Dvojice hráčů ve žlutém ale skvěle zapracovala a vystavila stopku.
46:29
Neskutečně nyní svůj celek podržel Jake Allen! Filip Forsberg se dostal do samostatného útoku, Allena si popotáhl doleva a zakončil na opačnou stranu. Lapačka hostujícího brankáře ale byla na svém místě!
46:08
Přes bránící hráče se pokoušel proháčkovat Vladimir Tarasenko, úspěšný ovšem nebyl. Do útoku jdou tedy hokejisté Nashvillu Predators.
45:20
Útok Blues byl následně ukončen odpískáním ofsajdu. Pokračovat se tak bude vhazováním ve středu ledové plochy.
44:45
Nyní to na levé straně zkoušel Dmitrij Jaškin, jeho nahození na branku ovšem bylo zablokováno, v hlavní roli P.K. Subban.
44:00
Fanoušci Preds jsou ve varu, stojí a mávají šálami. Hosté to budou mít hodně těžké, času na vyrovnání je ovšem ještě dost.
43:15
Parádní akce domácího celku končí brankou, Bridgestone Arena šílí! Viktor Arvidsson si najel po levé straně do pásma a u mantinelu si počkal na nájezd RYANA JOHANSENA. Tomu dal v ideální moment puk, domácí útočník udělal parádní kličku a nedal Allenovi jedinou šanci! Asistence: Viktor Arvidsson a Filip Forsberg.
42:40
Následně se Bluesmani dostali ke střeleckému pokusu, ten se ale za záda pozorného Rinneho nedostal. Pokračuje se hrou domácích.
41:45
Blues jsou s pukem v obraně, směrem do útoku se jim ovšem projít nedaří. Predátoři hodně aktivně napadají a znepříjemňují bránícím hráčům život.
40:57
Ukrytou střelu přes obránce posílal do brankoviště P.K. Subban. Produktivní obránce ovšem nikoho nenašel, puk skončil na betonu Allena.
40:20
Domácí celek je s pukem za brankou a opatrně vymýšlí nějakou útočnou akci, která by je posunula do vedení v tomto utkání.
40:01
Druhá třetina je minulostí, byla podobná jako ta první. Na začátku dvacetiminutovky se prosadili domácí, respektive Roman Josi. Poté bylo utkání vyrovnané a moc šancí nenabídlo. Rozsekne třetí třetina?

Střely na branku: 12:16
40:00
39:58
Pekka Rinne si dojel pro kotouč a od své branky jej poslal až za branku svého kolegy. V úplném závěru třetiny se tak píská icing.
39:04
Vladimir Tarasenko v šanci na straně druhé. Najel si až před Rinneho, následně jej ale šikovnou střelou nedokázal překonat!
38:39
Craig Smith se následně dostával před brankou do šance, z menšího úhlu ovšem zamířil pouze do betonů připraveného Allena!
38:03
Hosté se hned dostávali do útoku, střelecký pokus zápěstím od modré čáry ovšem skončil jen vedle branky. K puku se dostávají Preds.
37:53
37:05
Následně se Blues povedlo osvobodit se. Více jak polovina přesilová hry je navíc pryč.
36:31
Po dlouhém obléhání se dostal kotouč na hokejku Ellise, který hned zakončoval. Jeho střela nebyla přesná, zívala před ním odkrytá branka.
35:53
Domácí celek si zahraje přesilovou hru. David Perron za brankou podrazil pronikajícího domácího hráče a bude, v což on doufá, dvě minuty pykat na trestné lavici.
35:19
Do útočné třetiny si najel s pukem Roman Josi a bekhendem jej posílal na branku. Nebyl to ovšem důrazný pokus a Allen dráhu kotouče viděl.
34:28
Do dobré střelecké pozice se dostal Ryan Reaves, který po stahovačce zakončoval. Jeho pokus ale nakonec skončil jen vedle branky.
33:46
Následně se domácímu celku nepovedlo rozjet útočnou akci, puk skončil na icing, což znamená vhazování před brankou Pekky Rinneho.
33:14
Alexander Steen mohl být hostujícím hrdinou. Objevil se před brankou a bekhendem zakončoval do odkryté části, branku ale nakonec přestřelil.
32:38
Další pokus letěl na branku z hole Matta Irwina, ani on se ale neprosadil podruhé v utkání. Jeho rána byla zblokována pozorným bránícím hráčem.
31:49
Viktor Arvidsson již rozradostnil nějaké fanoušky Preds. Z úhlu to zkoušel na branku, ale svým pokusem rozvlnil pouze boční síť.
31:06
A další zakázané uvolnění, nyní se v něm nacházeli hokejisté Blues. Hra se tak přesouvá před branku Jakea Allena, jenž delší dobu neměl nějaký zákrok.
30:28
Následně se domácím nepovedla rozehra, a tak se píská icing. Sissons totiž nedokázal zachytit přihrávku mířící na jeho hokejku.
30:10
29:57
David Perron se po krásné kombinaci dostával do zakončení z mezikruží, do střely mu ovšem parádně padl Subban, jenž se stal hrdinou okamžiku.
29:15
Skvěle v obranné třetině zapracoval bránící Calle Järnkrok, jenž zachytil rozehrávku a kotouč následně poslal mimo obranné pásmo.
28:34
Od modré čáry zkoušel štěstí střílenou přihrávkou Steen, jeho pokus ale nakonec nedoputoval až k Rinnemu. Pokračovat se bude vhazováním.
28:10
St. Louis si zahrají první přesilovou hru utkání. Na lavici hanby míří domácí Mattias Ekholm, jenž si přidržoval Vladimíra Sobotku.
28:01
Od levého mantinelu nahazoval na branku bek Jay Bouwmeester. Jeho pokus byl ovšem ztečován a skončil v ochranné síti nad brankou.
27:40
Snažení Blues u pravého kruhu sice nebylo zakončeno, puk se ale dostal do brankoviště. Pekka Rinne tak hru raději pozdržel.
26:48
Branku Rinneho následně obkroužil Jaden Schwartz a dával puk do brankoviště. FInský brankář puk srazil a jeho spoluhráči se k němu dostali.
26:42
Jay Bouwmeester se následně prodral až do zakončení. Produktivní obránce si najel až před branku, z levé strany ale Rinneho nepřekonal.
26:37
25:54
Hosté se v oslabení vydali do útočné akce ve třech, zakončit se jim sice nepovedlo, ale hru o nějakých pár sekund pozdrželi.
25:08
Domácím se zatím nepovedlo usadit se v pásmu a kotouč se již dvakrát objevil mimo útočné pásmo domácího celku.
24:36
Dmitrij Jaškin je nyní smutným hráčem okamžiku. Bekhendem se pokoušel vyhodit kotouč z pásma, místo toho jej ale poslal nad mantinel.
23:58
Po přihrávce se od modré čáry pokoušel prosadit Calle Järnkrok. Jeho dělovka z první ovšem skončila na betonech připraveného Allena.
23:24
Hosté dostávali puk zpoza branky před ní, kde se pokoušeli zakončit. Puk byl ovšem odehrán na zakázané uvolnění pozorným bránícím hráčem.
22:42
Nashvillští jsou nadále aktivní u puku a pokouší se dostat do zakončení. Uvidíme, zda se domácím povede otočit stav utkání.
22:05
Rinne musel být nyní pozorný proti střeleckému pokusu Bortuzza, ten ale nijak finského brankáře nevystrašil. Vhazování před jeho zrakem.
21:28
Opět se ke kotouči dostal Mattias Ekholm, jenž se pokoušel oslovit pronikající spoluhráče. Jeho žabičku ovšem skvěle zasáhl bránicí hráč.
20:53
Blues se hned ovšem vydali do třetiny a dělají Rinnovi nepříjemně. Predators ale zatím brání pohodlně.
20:35
Je vyrovnáno, skvělý vstup domácích do třetiny! Mattias Ekholm našel skvělou přihrávkou skrz pásmo volného ROMANA JOSIHO, jenž se trefil přesně do odkryté části branky! Asistence: Mattias Ekholm a Ryan Johansen.
20:06
Ellis hned po vhazování poslal kotouč na pravé křídlo, kde byl Viktor Arvidsson. Jeho pokus z úhlu vyrazil Allen před sebe, tam nikdo ve žlutém ovšem nebyl.
20:01
První třetina je u konce. Blues do ní vstoupili hodně aktivně a po necelých třech minutách vedli po brance Paula Stastnyho 1:0. Následně bylo utkání vyrovnané, nějaké větší šance ovšem nepřišly. Na další branky si tak musíme počkat do druhé, případně třetí třetiny.

Střely na branku: 5:9
20:00
19:12
V probíhající poslední minutě se Blues hnali do útoku, zastavil je ovšem hvizd rozhodčího značící ofsajd. Pokračovat se bude ve střední třetině.
18:28
Snažení domácích hokejistů bylo zakončeno bombou Yannicka Webera od modré čáry. Švýcarský hokejista ovšem trefil bránící hráče před sebou.
17:53
Nebezpečně na branku nahazoval Carl Gunnarsson. Rinne moc neviděl přes Steena, nakonec ale puk svým tělem vytěsnil mimo své tři tyče.
16:46
Zápěstím to od modré čáry zkoušel obránce P. K. Subban. Jeho pokus z otočky ovšem nebyl vůbec důrazný a puk skončil na bránícím hráči před ním.
16:18
Následné nahození pokryl ve své lapačce Pekka Rinne. Hra se přerušuje a necelé čtyři minuty před koncem první třetiny nastává třetí komerční pauza.
15:58
Ryan Ellis je hodně střelecky aktivní, zkoušel to po vhazování i nyní. Jeho pokus ale přeletěl branku, možná byl ještě lehce tečovaný.
15:44
Blues ale nic nedopouštějí a neustále skvěle brání. Predators se moc do šancí nedostávají a hrají opravdu zodpovědně.
15:05
Po tvrdém zákroku na hosty jsou domácí s pukem za svou brankou. Po tomto zákroku naprosto ožili domácí fanoušci, kteří svůj celek ženou.
13:57
Od levého mantinelu nahazoval do brankoviště obránce Mattias Ekholm, jeho pokus ale k Allenovi ani nedojel. U puku jsou hosté.
13:03
Kolem branky se pokoušel dostat do zakončení český útočník Dmitrij Jaškin. Jeho klička ale nebyla dokonána, pozorně zasáhl bránící hráč.
12:09
Až ze střední třetiny posílal rychlou střelu na Allena domácí obránce Ryan Ellis. Hostující brankář puk chytil, hodil na zem a hokejkou rozehrál.
11:29
Do střelecké pozice se na levém kruhu již dostával Viktor Arvidsson, v ten moment byl ale povalen bránícím hráčem. Rázem tak bylo po akci.
10:57
Povedlo, ale bez efektu. Hra byla přerušena a následuje druhá komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před brankou nepřekonaného Jakea Allena.
10:35
Bránící hráči Preds obdrželi zdarma puk a nyní s ním mohou něco vymyslet. Uvidíme, zda se jim povede rozvést nějakou útočnou akci.
10:00
Následná snaha domácích bojovníků byla ukončena odpískáním ofsajdu. Pokračovat se tak bude po vhazování ve střední třetině.
09:27
Viktor Arvidsson se pokoušel překvapit Allena střelou z velkého úhlu, hostující brankář byl ovšem na tuto možnost připraven a puk vyrazil.
08:36
Vteřinu po návratu Schwartze na ledovou plochu se píská zakázané uvolnění. Allen si tak neodpočine a vhazovat se bude před jeho brankou.
08:35
08:00
Dobrou přihrávku mezi kruhy dostával James Neal, domácí útočník ovšem lehkou přihrávku možná trestuhodně nezpracoval.
07:26
Následně si Predátoři tak dlouho přihrávali u modré čáry, až byla jejich snaha přerušena zásahem napadajícího hráče, puk je ve středu hřiště.
06:42
Jay Bouwmeester se hned po vhazování ujal kotouče a dlouhým obloučkem jej poslal až za branku Rinneho. Odtud musí začít hráči ve žlutém.
06:35
V předbrankovém prostoru si počínal nedovoleně Jaden Schwartz, jenž inkasuje dvouminutový trest za nedovolené bránění. Přesilovka Preds tak navazuje na tu první.
06:35
Nahození od modré čáry dokázal Allen vyrazit, vše bylo ale následně přerušeno, rozhodčí bude po komerční přestávce vylučovat.
06:05
05:22
P. K. Subban posouval kotouč na levý kruh, kde stál Ryan Ellis. Ten z voleje zakončoval, Allen si ale svou tyčku pohlídal a kotouč vytěsnil.
04:55
Návrat do pásma se domácím zatím nepovedl, mezitím se hosté podruhé osvobodili. Jejich oslabení jde do své druhé poloviny.
04:17
Obrovský zákrok předvedl Jake Allen proti střele od modré čáry, následná dorážka nepřišla a Blues tak mohli vyhodit kotouč za branku.
04:05
Hra se přerušuje po zákroku a menší strkanici u střídaček. David Perron odjíždí na trestnou lavici, zbytečně atakoval střídajícího hráče.
03:20
Alex Pietrangelo byl dalším hráčem, jenž ohrozil Rinneho. Ujížděl podél pravého mantinelu a zakončoval. Našel ovšem jen lapačku připraveného brankáře.
03:01
Predátorům se následně nepovedlo projít do útočné fáze a píská se icing. Vhazovat se tak bude opět před zraky domácího fantoma v brance.
02:46
A další těžký zákrok finského brankáře. Nyní po vhazování pálil Colton Parayko, Rinne byl ovšem se svou lapačkou na správném místě.
02:41
Bluesmani jsou nabuzení a hned se dostali do dalšího útoku. Kyle Brodziak zakončoval z levé strany, Rinne si jeho pokus ovšem pohlídal.
02:04
St. Louis právě vstřelilo branku!
První vhazování před Rinnem a hned je z toho branka! Jaden Schwartz od pravého mantinelu neuspěl, následný pokus Tarasenka ovšem Rinnemu vypadl a PAUL STASTNY na čáře doklepl kotouč do branky – je to 1:0 pro Blues! Asistence: Vladimir Tarasenko a Jaden Schwartz.
01:49
Následně se domácí celek pokoušel projít do útoku zpoza své branky, rozehra ovšem nebyla ideální a puk skončil na zakázaném uvolnění.
00:57
Po vyhraném vhazování se do další střelecké pozice dostal obránce Matt Irwin, ani on ovšem neprostřel val těl před sebou.
00:47
K prvnímu střeleckému pokusu se dostal od modré čáry obránce P. K. Subban, jeho dělovka ale skončila na bránícím hráči Blues.
00:25
Hra se ale po necelé půl minutě přerušuje a vhazovat se bude opět ve středovém kruhu. Puk opustil ledovou plochu.
00:05
Ryan Johansen vyhrál úvodní vhazování utkání a Predators jsou s pukem na vlastní polovině. Následně budou chtít projít do útočné třetiny.
00:01
Před úvodním vhazování uslyšíme ještě hymnu USA. Po té se již bude hrát.
Vše je připraveno na úvodní vhazování šestého utkání, přeji příjemnou podívanou!
Krásný večer všem fanouškům kvalitního hokeje! Nashville a St. Louis sehrají šesté semifinále konference, bude se slavit postup domácích anebo se série přesune zpátky do St. Louis?

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi, P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Irwin – Forsberg, Johansen, Arvidsson – Zolnierczyk, Fisher, Watson – C. Wilson, Järnkrok, Neal – McLeod, Sissons, Salomäki.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Gunnarsson, Bortuzzo, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Pietrangelo – Schwartz, Stastny, Tarasenko – Sobotka, Berglund, Jaškin – Pääjärvi, Lehterä, Barbašev – Upshall, Brodziak, Reaves..
PRŮBĚH SÉRIE

Hodně vyrovnaná je série mezi Predátory a Bluesmany. Čtyři utkání z pěti skončili o jednu branku, ten pátý o dvě. Po utkáních v St. Louis byl stav série vyrovnaný, následovaly dvě domácí výhry Predators. Poslední utkání zvládli doma Blues.

SF1: Blues 3:4 Predators
29. Parayko (Edmundson, Brodziak), 47. Schwartz (Stastny, Edmundson), 50. Sobotka (Pääjärvi) – 12. C. Wilson (P. K. Subban, Ellis), 23. P. K. Subban (Johansen), 33. Forsberg (P. K. Subban, Josi), 55. Fiddler (Watson)

SF2: Blues 3:2 Predators
20. Tarasenko (Pietrangelo, Steen), 48. Lehterä (Berglund, Parayko), 57. Tarasenko (Edmundson, Schwartz) – 8. Neal (Sissons, Ellis), 44. Ellis

SF3: Predators 3:1 Blues
11. Ellis (Forsberg, P. K. Subban), 23. McLeod (Sissons, Ekholm), 55. Josi (Sissons, Zolnierczyk) – 33. Steen (Pietrangelo, Sobotka)

SF4: Predators 2:1 Blues
46. Ellis (C. Wilson), 54. Neal – 57. Edmundson (Steen, Lehterä)

SF5: Blues 2:1 Predators
26. Jaškin (Pietrangelo, Sobotka), 41. Schwartz (Parayko) – 34. Neal (P. K. Subban, Josi)
Krásný večer! V ideální čas pro oko evropského fanouška startuje šesté utkání série mezi Nashvillem a St. Louis. Preds jsou krok od postupu do finále konference. Povede se jim zvítězit a udělat historický krok?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.