ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Marián Hossa (CHI) 1+1, +0, 5 střel, čas na ledě 14:40
Richard Pánik (CHI) 0+1, +0, 4 střely, čas na ledě 16:13
___________________________
Tomáš Fleischmann, Michal Rozsíval (oba CHI) ani Dmitrij Jaškin (STL) do zápasu nenastoupili.
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Andrew Ladd (CHI) 1+1
2. Jonathan Toews (CHI) 0+2
3. Corey Crawford (CHI) 25 zák., 3 góly, úsp. 89,3 %
Je dobojováno! K vidění byl parádní zápas plný zvratů i krásných kombinací. Bluesmani po první třetině vedli 3:1, pak ale o svůj náskok přišli a Hawks šli po dvou třetinách do kabin za stavu 4:3 v jejich prospěch. Těsné vedení jim vydrželo až do závěru sedmapadesáté minuty, kdy výhru Chicaga pojistil Shaw a poté ještě trefou do prázdné branky Marián Hossa.
59:34
Kotouč sice na svých hokejkách drží hokejisté missourského celku, to ale domácím za současného stavu vůbec nevadí.
58:56
Cela hala je na nohou, do konce zápasu zbývá minuta a už je jasné, že Hawks si dnes minimálně o jeden zápas prodloužili svou sezónu!
58:12
Robert Bortuzzo (STL) navíc půjde pykat za podražení, Hawks tak zápas dohrají v početní výhodě.
57:40
Chicago právě vstřelilo branku!
Nyní už o triumfu Hawks nepochybuje ani ten nejzarytější fanda Bluesmanů, poněvadž Andrew Ladd u mantinelu vybojoval kotouč pro MARIÁNA HOSSU, který od vlastní modro čáry poslal touš do sítě! Asistence: Andrew Ladd.
57:27
Domácí mohli přidat další gól do prázdné branky, nicméně místo toho je z toho jen zakázané uvolnění. Ken Hitchcock si nyní vybírá oddechový čas.
57:18
Brian Elliott už je na střídačce, hosté to v závěru zkusí se šesti hráči v poli!
56:53
Tak to je návrat do sestavy jako hrom! ANDREW SHAW se po jednozápasovém trestu vrátil do akce a nyní zřejmě rozhodl o tom, že se v pondělí bude hrát sedmý zápas! Patrick Kane našel důrazného Shawa zpoza branky a domácí útočník se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Asistence: Patrick Kane, Jonathan Toews.
55:56
Adresátem Kaneovy přihrávky měl být těsně před brankovištěm Jonathan Toews, který ale v klíčový moment nedokázal trefit puk.
55:10
Jay Bouwmeester (STL) v nejhorší možnou chvíli oslabuje svůj tým, půjde pykat na dvě minuty za hákování.
55:06
Mohlo být rozhodnuto! Richard Pánik ujel do rychlého brejku, na poslední chvíli byl ale faulován Bouwmeesterem, a tak se mu nepodařilo vymíchat si Elliotta!
54:30
Bývalý hráč Novosibirsku Jani Lehterä se dostal ke střele ze zajímavé pozice, ta ale postrádala gólové parametry a Crawford měl úlohu snadnou.
53:32
Zatím ne, svěřenci Kena Hitchcocka prakticky okamžitě po buly uvízli v ofsajdové pasti, vhazovat se tak bude ve středovém kruhu.
53:04
No a před námi je další komerční přestávka, po jejímž konci už přijde na řadu závěrečná čtyřminutovka. Dočkáme se závěrečného tlaku Blues?
52:28
Slovenský forvard Richard Pánik se mohl stát hrdinou, bývalý hráč Toronta či Tampy Bay si ale nedokázal puk pořádně zpracovat a poslat ho do sítě!
51:56
Backes si rukavicí zpracoval Bortuzzův pas ze středního pásma, od ruky hostujícího kapitána se ale černá pryž odrazila až do rohu kluziště.
51:09
Pokus Shattenkirka od modré zblokoval Seabrook a našel na levém křídle volného Richarda Pánika, který nic nevymýšlel a zavezl puk do útočné třetiny.
50:21
Do rychlého protiútoku a za odraženým pukem se vydal Jaden Schwartz, jenž ale neměl dostatečnou rychlost a nic převratného s kotoučem na holi nemymyslel.
49:32
Colton Parayko chytře nahodil puk na branku z otočky, ačkoliv byl v trojnásobném obklíčení hráčů v červeném.
48:45
Aktivita Hitchcockovy party se s každou odehranou minutou začíná zvyšovat, troufám si tvrdit, že závěr utkání bude opravdu strhující.
47:58
Po Shattenkirkově skákavém nahození z pravého kruhu si Crawford radši několikrát zkontroloval, kde je puk, přerušil hru a před námi je komerční přestávka.
47:15
Parádně to udělal Pietrangelo, který si zahrál na útočníka a proháčkoval se přes celé útočné pásmo až na pravý kruh, doslova na poslední chvíli ale o kotouč přišel.
46:47
Projektil Troye Brouwera Crawforda nepřekvapil, strážce domácí svatyně opět předvedl jistý zákrok a přerušil hru.
46:02
Richard Pánik v souboji u hrazení obral o puk Brodziaka a nabil na modrou Seabrookovi, jehož střela ale nebyla přesná.
45:13
Jonathan Toews s Andrewem Laddem se vydali do rychlého protiútoku. Chicagský kapitán přesně přihrál úplně volnému exkapitánovi Winnipegu, jehož pokus zastavila tyč!
44:29
Berglund vyhrál buly pro Jaye Bouwmeestera, s jehož dělovkou si však Elliott bez problémů poradil, a buly po jeho pravici se tak bude opakovat.
43:55
Ve třetí třetině se zatím hra přelévá ze strany na stranu a hraje se prakticky bez přerušení, to se musí chicagským příznivcům líbit!
43:06
Carl Gunnarson se zapojil do rychlé protiakce Bluesmanů a právě on se dostal k dorážce z mezikruží, kterou ale připravený Elliott srazil do ochranné sítě!
42:22
Puk se nečekaně odrazil na hůl Andrewa Desjardinse, jenž by si dnes za svůj výkon gól zasloužil, ale ani tentokrát mu nebylo souzeno.
41:38
Zákrok Briana Elliotta proti střele Kanea z vrcholu kruhů nebyl vůbec jistý, nicméně strážce hostující svatyně to nakonec zvládl a nepustil nikoho v červeném k dorážce.
41:07
Paul Stastny nabil na modrou čáru Pietrangelovi, s jehož střelou si však Crawford jen tak tak poradil a sudí posléze přerušili hru.
40:24
Shawův pokus z pravé strany byl přizvednut do ochranné sítě, Hawks tak hned zkraje třetí třetiny vybojovali buly v útočném pásmu.
40:01
Ve třetí třetině se ještě můžeme těšit na pořádné drama, začínáme ve 4:13!
Druhá třetina zcela jednoznačně patřila domácím hokejistům. Svěřenci Joela Quennevillea se dostali na dostřel jediného gólu zásluhou Anisimova a poté se v rozmezí čtyř minut prosadili van Riemsdyk a Weise, Hawks tak zaslouženě vedou!
40:00
39:39
Corey Crawford už je na nohou a zdá se, že bude schopen pokračovat ve hře.
39:39
Toto nevypadá vůbec dobře – Corey Crawford leží v bolestech na trávníku a na strídačce se už začíná rozcvičovat Scott Darling.
39:06
Colton Parayko nabil do rohu kluziště úplně neobsazenému Berglundovi, jehož nahození z ostrého úhlu si ale cestu za Crawfordova záda nenašlo.
38:41
Domácí se dokázali osvobodit, Pietrangelo se k velké radosti publika vrací pro kotouč až do středního pásma.
37:59
Trevor van Riemsdyk (CHI) si v bousoji s Lehteräm pomohl drobným háčkem, Blues si tak zahrají dlaší přesilovou hru.
37:05
Jestřábi i nadále tvoří hru a kombinují v útočném pásmu, Blues jsou pod pořádně těžkou dekou, ze které se jim nedaří vymanit se.
36:18
Obrat dokonán, chicagská třetina snů ještě pokračuje! Artěmij Panarin si zpoza branky všiml v předbrankovém prostoru volného DALEA WEISEHO, předložil mu přesný pas a bývalý útočník Montrealu či Vancouveru se štěstím dostal puk za brankovou čáru! Asistence: Artěmij Panrin, Arťom Anisimov.
35:23
Produktivní Patrick Kane se po ose hřiště vydal do rychlého protiútoku, jeho nepřesný pokus ale skončil na zadním mantinelu a Blues jsou opět u kotouče.
34:37
Brian Elliott opět pro jistotu přerušil hru před dotírajícím Hossou, k dalšími buly po jeho pravici dojde až po komerčním brejku.
34:15
Rozehrávka Blues opět doletěla až na zakázané uvolnění, nicméně čtveřice sudích se začala radit a muži v černobílém se shodli, že puk byl tečován a zakázané uvolnění by to vlastně vůbec být nemělo.
33:46
Další akce Hawks ztroskotala na pozorném Brodziakovi, který vypíchl kotouč soupeři a vydal se s ním dopředu, daleko se ale neprokousal.
33:04
Před námi je další komerční přestávka, do United Center se společně vrátíme za pár okamžiků.
32:21
Windy City je na nohou, domácí vyrovnávají a začínáme opět od nuly! Richard Pánik náramnou kličkovanou připravil prostor pro Toewse, jemuž pokus o bekhendový blafák sice nevyšel, TREVOR VAN RIEMSDYK ale posléze uklidil puk do sítě! Asistence: Jonathan Toews, Richard Pánik.
31:40
Tarasenkovo nahození z rohu kluziště se nečekaně odrazilo přímo na hůl Jorimu Lehteräovi, finský šikula ale pouze orazítkoval Crawfordovy betony.
30:57
Brent Seabrook nakonec napadajícího Upshalla setřásl, následná rozehrávka Hawks ale doletěla až na zakázané uvolnění.
30:02
Missourští vysunuli své napadání až na útočnou modrou a zatím to slaví ovoce, Hawks totiž najednou mají velké problémy s rozehrávkou.
29:36
Andrew Shaw se po zisku kotouče neohroženě prokousal až před Ellliotta a posunul jeho svatyni, následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.
28:55
Svěřenci Joela Quennevillea jsu momentálně aktivnějším týmem, Blues pouze vyhazují puky z obranného pásma. Nutno dodat, že v poměrně krátkém intervalu.
28:06
Marián Hossa nedokázal přetavit přesnou přihrávku z rohu kluziště v gól, Brian Elliott si připsal další spolehlivý zákrok.
27:19
Před Elliottem se zrodil další nepřehledný závar a Pánik to poté zkusil z otočky, strážce hostující svatyně ale kotouč za svá záda nepustil!
26:36
Sledujeme rozlítanou pasáž hry, ve které se puk stěhuje ze strany na stranu, ale bez žádného většího efektu. V útočném pásmu nyní kombinují Bluesmani.
25:44
Ofsajd a v něm svěřenci Kena Hitchcocka, hlasatel v United Center posléze ohlásil další komerční brejk.
25:03
Toews to vzal na sebe, zrychlil ve středním pásmu a prokousal se až k Elliottovi, ten si však tentokrát připsal jistý zákrok.
24:13
Domácí přesilovku využívají a drama je na světě! Před Brianem Elliottem vznikl nepřehledný závar, z něhož se mohl prosadit Hossa, který ovšem poslal puk mimo. ARŤOM ANISIMOV už byl ale přesnější a propasíroval touš do sítě! Asistence: Marián Hossa, Artěmij Panarin.
23:34
Bluesmani ale ovládli buly v obranném pásmu a dostali kotouč do bezpečí, chicagští hokejisté se nyní ne a ne dostat za útornou modrou.
22:54
Zkušený Kyle Brodziak (STL) zahákoval Desjardinse, domácí si tak zahrají svou první přesilovku.
22:32
Arťom Anisimov byl vytlačen do rohu kluziště a jeho následný pas na modrou čáru nebyl přesný, domácí dokázali dostat kotouč do středního pásma.
21:49
Právě Marián Hossa se po pravém křídle vydal za odraženým kotoučem a z pravého kruhu vypálill k bližší tyči, Elliott ale spolehlivě zakročil.
21:18
Ofsajd a v něm Marián Hossa, následovat bude další vhazování ve středním pásmu.
20:45
Krátce po buly to zkusil střelou zápěstím Jonathan Toews, Elliot měl ale slušný výhled a spolehlivě přerušil hru.
20:22
Přihrávka na rozjetého Stastnyho byla příliš prudká a puk skončil na zakázaném uvolnění, hra se přestěhuje před Briana Elliotta.
20:01
Co nabídne druhá třetina? Moudřejší budeme ve 3:13.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí. Ani jeden tým nemá kam uhnout a na nic nečeká, zatím sledujeme až překvapivou přestřelku! Hawks sice zásluhou Ladda vedli, poté ale začali úřadovat sveřenci Kena Hitchcocka, kteří díky trefám Upshalla, Pietrangela a Tarasenka vedou 3:1.
20:00
19:59
Nakonec tu ještě byla jedna van Riemsdykova střela od modré, kterou ale Elliott jistě lapil a nepustil Panarina k dorážce.
19:26
Chicagští hokejisté se zmohli jen na nahození kotouče do pásma a Bluesmani se navíc v pohodě ubránili, v první třetině se už nic převratného nestane.
18:45
Právě Schwartz chytrou žabičkou vyzval ke skórování Joriho Lehteräho, jemuž byla ale odpískána hra vysokou holí.
18:02
Právě se rozběhla závěrečná dvouminutovka první třetiny a hra se i nyní přelévá ze strany na stranu, za odraženým kotoučem už spěchá Jaden Schwartz.
17:21
Richard Pánik ujel po levém křídle, ale Pietrangelo ho celou dobu poctivě stínoval a slovenský útočník byl vytlačen až do rohu kluziště.
16:54
Pietrangelova tvrdá rána od modré nadělala Crawfordovi pořádné problémy. Domácí gólman vyrazil puk jen před sebe, naštěstí pro něj se Backesovi pokus o dorážku nepodařil.
16:14
Vladimir Tarasenko mohl překonat Crawforda počtvrté, jeho rána ale orazítkovala vnější část brankové konstrukce a následná Schwartzova dorážka byla zblokována!
15:29
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu a byl tečován jedním z chicagských hráčů, následovat tak bude další buly před Coreym Crawfordem.
14:47
Trevor van Riemsdyk dostal nepřesnou přihrávkou Hjalmarssona pod tlak, zkušený švédský zadák ale nakonec dokázal dostat puk alespoň do středního pásma.
14:05
Partě Joela Quennevillea byl odpískán ofsajd a hlasatel v aréně posléze ohlásil komerční přestávku, do United Center se společně vrátíme za pár okamžiků.
13:14
Přihrávku adresovanou rozjetému Kaneovi omylem zblokoval jeden z čárových sudích, o puk se momentálně svádí lítá bitva v rohu kluziště.
12:38
Nepovedená rozehrávka Brenta Seabrooka doletěla až na zakázané uvolnění, hra se tak po nějaké době vrátí před Crawforda.
11:56
To je divočina! Defenzíva St. Louis propadla a Richard Pánik se zjevil spolu s Desjardinsem sám před brankou, ani jeden z nich ale nedokázal dostat kotouč do sítě!
11:00
St. Louis právě vstřelilo branku!
Takový začátek utkání asi nikdo nečekal, po jedenácti minutách padly už čtyři góly! Lehterä poslepu přenesl hru na pravý kruh, kde číhal VLADIMIR TARASENKO a poslal kotouč nechytatelně do šibenice! Asistence: Jori Lehterä, Jaden Schwartz.
10:12
Polovina úvodní periody je minulostí a Bluesmani jsou jako polití živou vodou, zato Hawks po nadějném začátku rázem nestíhají.
09:34
Hráči v bílých dresech jsou nadále při chuti a kombinují v útočném pásmu, naposledy to bekhendem zkusil Fabbri, ale nepochodil.
08:51
Přestřelka pokračuje, najednou je to 2:1 ve prospěch Hitchcockovy party! Skvěle to udělal Troy Brouwer, který v podstatě přivezl puk na modrou čáru ALEXI PIETRANGELOVI, jehož následná rána skončila v síti! Asistence: Troy Brouwer, Paul Stastny.
07:54
Paul Statstny našel v předbrankovém prostoru Brouwera, tomu se ale nepodařilo vůbec zakončit. Tlak missourského celku ale nadále přetrvává.
07:03
Moc ze Shattenkirkovy střely od modré sice Corey Crawford neviděl, přesto dokázal poměrně jistě zasáhnout.
06:18
Vedení ale domácím dlouho nevydrželo, je vyrovnáno! Na jedné straně Desjardins nedokázal dorazit puk do poloprázdné svatyně St. Louis a do rychlé protikace okamžitě poté ujeli Steve Ott a SCOTTIE UPSHALL, jenž se trefil přesně pod břevno! Asistence: Steve Ott.
05:22
Scottie Upshall povedeným hitem zastavil Andrewa Ladda, nicméně domácí i přesto nadále pokračují v tlaku.
04:24
Blackhawks se okamžitě po vstřelení gólu opět usadili v útočném pásmu, nicméně pokusy Anisimova a Keitha byly zblokovány.
03:47
Tak to bylo rychlé, Hawks jdou po necelých čtyřech minutách do vedení! Napadající Krüger obral o kotouč Shattenkirka a k volnému puku se v mezikruží dostal ANDREW LADD, který přesnou střelou nedal Elliottovi šanci! Asistence: Marcus Krüger.
03:03
Hra se v úvodu přelévá ze strany na stranu, oba týmy si především hlídají zadní vrátka. To je logické, nikdo nechce udělat chybu!
02:26
Černí jestřábi se vydali do rychlé protikce, kterou vedl Krüger, jenž ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou na lépe postaveného Hossu, ten ale nečekal, že se k němu kotouč vůbec dostane.
01:45
Hráči v bílých dresech nedokázali přejít do útočného pásma, Bluesmanům byl odpískán ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:02
Hawks vstoupili do zápasu aktivně a nenechávají hostům ani píď prostoru, což teď demonstruje napadající Andrew Ladd.
00:18
Úvodní buly ovládli Hawks a Patrick Kane se okamžitě ocitl v první šanci zápasu, střela z mezikruží mu ale příliš nevyšla.
00:01
United Center nyní zní Star and Spangled Banner v podání Jima Cornelisona, poté už jdeme na to!
Základní sestavy obou týmů už jsou známy. Po jednozápasovém trestu se vrací do akce domácí útočník Andrew Shaw, jenž v elitní formaci Hawks nahradil Pánika, který se posunul do čtvrté pětky. Černý Petr dnes zbyl na Michala Rozsívala, Tomáše Fleischmanna, Viktora Svedberga, Brandona Mashintera a Christiana Ehrhoffa.

Do sestavy Bluesmanů se nakonec nevrátil mladý zadák Edmundson, který bude sledovat utkání z tribuny spolu s Dmitrijem Jaškinem, Magnusem Pääjärvim, Petterim Lindbohmem a trojicí farmářů Anders Nilsson, Ty Rattie, Chris Butler.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, van Riemsdyk, Gustafsson, Rundblad – Shaw, Toews "C", Kane – Panarin, Anisimov, Teräväinen – Ladd, Krüger, Hossa – Pánik, Desjardins, Weise.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo, Shattenkirk, Parayko, Gunnarson, Bortuzzo – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Steen, Stastny, Brouwer – Fabbri, Berglund, Backes "C" – Upshall, Brodziak, Ott.

Rozhodčí: Sutherland, Jackson – Devorski, Nansen.

Michal Rozsíval (CHI)
Základní část: 51 zápasů, 13 bodů (1+12)
Play-off: 4 zápasy, 0 bodů

Marián Hossa (CHI)
Základní část: 64 zápasů, 33 bodů (13+20)
Play-off: 5 zápasů, 2 body (1+1)

Tomáš Fleischmann (CHI)
Základní část: 76 zápasů, 25 bodů (14+11)

Richard Pánik (CHI)
Základní část: 30 zápasů, 8 bodů (6+2)
Play-off: 4 zápasy, 1 bod (0+1)

Dmitrij Jaškin (STL)
Základní část: 65 zápasů, 13 bodů (4+9)
Play-off: Dosud nenastoupil.
Sestavy obou týmů by se od těch z minula neměly příliš lišit. Na straně Bluesmanů může být jedinou změnou návrat mladého zadáka Joela Edmundsona do hry, do sestavy Hawks se pak po jednozápasovém trestu vrátí Andrew Shaw, jenž nahradí mladíka Brandona Mashintera.
"V Chicagu už jsme odehráli dobré zápasy, věříme si," pravil útočník Blues Scottie Upshall. "Oba týmy hrají skvěle, ale myslím si, že o něco lepší budeme my. Ráno před zápasem jsme se všichni cítili čerství a plní sil připravit se na zápas. Čeká nás nejdůležitější zápas dosavadního průběhu sezóny!" dodal.

Blackhawks mají s odvracením nepříznivého stavu z minulých let spoustu zkušeností. "Ani mi nepřišlo, že jsme museli vyhrát, aby nám neskončila sezóna. Prostě jsme mysleli jen na další střídání," mávl po pátém duelu rukou Niklas Hjalmarsson.
Bluesmani si v úvodních čtyřech kláních série vypracovali nadějný náskok 3:1 a měli příležitost poslat Jestřáby na dovolenou před vlastními fanoušky. To se jim ale nepodařilo, obrovské drama rozsekl ve druhém prodloužení Patrick Kane a parta Joela Quennevillea si vynutila šestý zápas před vlastními fanoušky.

V United Center se ale Hawks v letošním play-off vůbec nedaří, obhájce trofeje zatím ve Větrném městě prohrál obě odehraná utkání.
Srdečně vítám všechny hokejové nadšence u sledování důležitého, možná klíčového, šestého klání prvního kola play-off mezi Chicagem Blackhawks a St. Louis Blues. Začínáme ve 2:00, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.