NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Boston - 2. června 2019   02:25

31:05' Barbašev (Sanford, Steen) • 45:24' Parayko (R. O'Reilly, Bozak)
(0:3, 1:2, 1:2)
Stav série: (1:2)
Boston
Boston
10:47' Bergeron  (Krug, DeBrusk) • 17:40' Coyle  (Ma. Johansson, Heinen) • 19:52' Kuraly  (Nordström) • 20:41' Pastrňák  (Krug, Bergeron) • 32:12' Krug  (Marchand, Bergeron) • 58:12' Acciari  (Nordström, Coyle) • 58:35' Ma. Johansson  (Krug, Clifton)
St. Louis
Binnington (33. Allen) – Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Maroon, Bozak, Fabbri – Steen, Barbašev, Sanford.
Kozari, Sutherland – Racicot, Devorski
Enterprise Center, St. Louis
Boston

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezké časné ráno.
3. David Pastrňák (BOS) 1+0
Zápas je u konce, St. Louis doma podlehlo Bostonu 2:7 a ve finálové sérii Stanley Cupu prohrává 1:2. Dnešní utkání rozhodla produktivita Bostonu, a to zejména v přesilových hrách, Bruins totiž proměnili všechny čtyři. Už po první třetině Boston vedl 3:0 a ve druhé části své vedení ještě navýšil na 5:2, přičemž mezi střelce se zapsal i český útočník David Pastrňák. Po pátém gólu vystřídal Jordana Binningtona v brance Jake Allen. Ve třetí části nejprve dokázalo St. Louis snížit, když se prosadil v přesilovce Colton Parayko, ale pojistku přidal gólem do prázdné brány Noel Acciari a pak ještě překonal Allena minutu a půl před koncem v přesilovce Marcus Johansson.
58:35'
Bruins právě vstřelili branku!
Boston je dnes při využívání přesilovek stoprocentní, střílí gól i ve čtvrté z nich. Tentokrát se prosazuje MARCUS JOHANSSON, na jehož pokus už Allen svým betonem nedosáhl. Asistence: Torey Krug, Connor Clifton.
58:12'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., sekání).
58:12'
Pokud ještě doteď nebylo rozhodnuto, tak teď už definitivně je. Kotouč do prázdné branky bez problému uklidil NOEL ACCIARI a Boston vede necelé dvě minuty před koncem 6:2. Asistence: Joakim Nordström, Charlie Coyle.
57:31'
Z levého kruhu střílel Alex Pietrangelo, ale hostům se jeho střelu povedlo zablokovat.
56:56'
Ani napodruhé to Kuralymu nevyšlo, tentokrát minul z pravé strany z útočného pásma.
56:27'
Sean Kuraly se pokusil trefit prázdnou branku, ale z půlky hřiště ji netrefil.
56:17'
Pálil Ryan O'Reilly, ale Rask měl odkrytý výhled, takže poměrně bez problému zasáhl.
56:09'
Allen už je znovu na střídačce.
55:38'
Joakim Nordström poslal omylem kotouč na střídačku Blues. Vhazovat se bude ve středním pásmu a Allen se vrací do branky.
55:20'
St. Louis se ale nyní nedokáže ani usadit v útočném pásmu.
54:40'
Allen už je na střídačce a St. Louis to zkouší v šesti proti pěti!
54:30'
Brayden Schenn si nabruslil mezi kruhy a vystřelil, kotouč však na Raska nakonec neprošel.
53:59'
Tarasenko zatím dnes není až tak výrazný, ale tentokrát si na vrcholcích kruhů našel prostor na střelu. Ta však na Raska neprošla.
52:58'
Ke střele se dostal až Bergeron, ale trefil po otočce jen Allenův beton.
52:49'
Pastrňák v rychlém protiútoku předložil puk Marchandovi, ale ten ho nedostal pořádně pod kontrolu a ani nakonec nezakončil.
52:25'
Po přerušení hry je na řadě komerční přestávka.
51:57'
Johanssonovo nahození bylo nepřesné a za brankou ho našel Krejčí. Jenže dlouho kotouč neudržel.
50:29'
Po zakázaném uvolnění Bostonu se bude vhazovat před Raskem.
49:33'
Chárova střela od modré byla sražena a Allen nakonec zasahovat nemusel.
49:00'
Marchand mezi kruhy našel Heinena, ale tomu v zakončení výborně zamezil obránce Blues Parayko.
47:48'
Tahle přesilovka se zatím domácím nedaří, tentokrát puk odklidil z obraného pásma Bostonu Marchand.
47:31'
A další vyhození Bruins. St. Louis to musí zkoušet znovu.
47:12'
Bostonu se navíc povedlo vyhodit kotouč.
46:57'
Polovina přesilovky Blues je za námi a domácí zatím ani nevystřelili.
46:04'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:24'
St. Louis právě vstřelilo branku!
St. Louis po šesti sekundách využívá přesilovou hru a ještě vykřesává naději na úspěch v tomto zápase, prohrává 2:5.Od modré čáry vypálil COLTON PARAYKO a jeho střelu nešťastně pro Boston tečoval Carlo. Navíc před Raskem stál Maroon a ten toho tak mnoho neviděl. Asistence: Ryan O'Reilly, Tyler Bozak.
45:18'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., hrubost).
44:12'
Po Barbaševovi se k puku před brankou dostal Steen a mohl se skoro zeptat Raska, kam to chce. Finského brankáře však nepřekonal.
43:05'
Už je to pět na čtyři a Boston dokázal vyhodit puk.
42:19'
Úplně volný byl před brankou Jaden Schwartz, a také dostal kotouč, fantastický Rask však opět zasáhl a Tarasenkovi dorážka nevyšla.
41:31'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., nedovolené bránění).
41:24'
Tarasenko se z pravé strany ke střele neprotlačil, byl vytlačen za branku.
40:53'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 2 min., krosček).
40:53'
Z blízka pálil Blais, ale neměl šanci kotouč propasírovat za Raskova záda.
40:30'
Joakim Nordström se z mezikruží už k dorážce nedostal, takže Allen nakonec mohl zůstat v klidu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 4:23.
Druhá třetina je už minulostí, Boston vede a ledě St. Louis už 5:1 a je už hodně blízko toho, aby se v sérii ujal vedení 2:1 na zápasy. Boston začal druhou třetinu skvěle, přesilovou hru hned v první minutě využil David Pastrňák. Poté přišlo snížení St. Louis, Rask poprvé inkasoval po zakončení Ivan Barbašev. Boston si však brzy vzal zpět čtyřbrankové vedení, když se v další přesilovce trefil Torey Krug a vyhnal Jordana Binningtona z branky. Toho vystřídal Jake Allen.
40:00'
39:49'
David Krejčí byl v útočném pásmu osamocen, ale i tak stihl vypálit. Jake Allen si připsal úspěšný zákrok.
39:39'
Ještě střílel Sammy Blais, jeho střela ovšem netrefila branku Bostonu vůbec.
39:07'
Velmi nebezpečně střílel Ryan O'Reilly a St. Louis byli blízko snížení na 2:5. Proti však byla branková konstrukce Bostonu!
38:38'
Druhá pětka Bostonu neudržela kotouč v útočném pásmu a Boston se nyní bude muset opět bránit.
37:57'
St. Louis je nyní aktivnějším týmem. Tentokrát střílel Ivan Barbašev, ale příliš nevystrašil jistého Raska.
37:16'
Další Schwartzova rána z levého kruhu skončila po Raskově zásahu jen v ochranné síti.
36:59'
Od levého mantinelu střílel Jaden Schwartz, ale jeho pokus si nenašel cestu mezi tři tyče.
36:08'
Aktivní Alex Pietrangelo znovu střílel od modré čáry, ale Rask dnes chytá skvěle a zachytil také tento puk.
34:53'
Pitrangelova přihrávka na jeho spoluhráče neprošla a Boston se tak dostal z obranného pásma.
33:46'
Pak ještě střílel Alex Pietrangelo, ale puk skončil jen v ochranné síti za brankou Bostonu.
33:34'
Od modré čáry střílel Joel Edmundson, avšak jeho pokus byl nepřesný.
32:12'
Jordan Binnington po páté brance poprvé v play-off střídá, nahradí ho v brance Jake Allen.
32:12'
Také třetí přesilovková rána Bostonu v tomto zápase končí v brance a Boston tak znovu vede o čtyři branky, 5:1! TOREY KRUG dnes hraje výborný zápas a ke své asistenci si připisuje také branku, když propálil Binningtona přesnou střelou z pravé strany pod brankářovu lapačku. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.
31:41'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Colton Parayko – 2 min., vysoká hůl).
31:41'
David Pastrňák dostal puk za branku a vyjel si před ní. Prostor na zakončení zde však nenašel.
31:05'
Hosté si v posledních minutách vytvořili velký tlak a nyní po zásluze snižují na 1:4. Sanford našel výbornou přihrávkou zpoza branky IVANA BARBAŠEVA, který propálil Raska a odčaroval jeho kouzlo pro tento duel. Asistence: Zachary Sanford, Alexander Steen.
30:44'
Zachary Sanford se natlačil před branku a dostal puk, ale z blízka Raska nepřekonal, finský brankář byl znovu na svém místě.
29:47'
Zkoušel to ještě Ryan O'Reilly, jeho střela byla však přizvednuta do ochranné sítě.
29:37'
29:17'
Schennova střela byla zablokovaná a pak ještě střílel z levé strany Schwartz, který ovšem netrefil branku.
28:35'
Domácí nahodili puk do pásma, kde se jim ho poté podařilo získat.
28:10'
Tyler Bozak střílel z mezikruží a skvělou práci předvedl obránce Bostonu John Moore, který puk na Raska nepustil.
27:37'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrick Maroon – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., nesportovní chování).
27:37'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie McAvoy – 2 min., sekání).
27:14'
Pastrňák si odskočil od obránců a mířil nad rameno Binningotna. Ten však dokázal skvěle zasáhnout a mohl si tak zvýšit sebevědomí.
26:43'
Blues na chvíli Bruins zavřeli před Raskem, ale finský brankář nakonec ani zasahovat nemusel.
25:38'
Patrick Maroon střílel z nebezpečné pozice z levé strany, ale jeho střela tahem minula branku Bostonu.
25:02'
Carl Gunnarsson dostal pas na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil, ale ani on Raskovi nezrušil čisté konto.
24:09'
Vladimir Tarasenko dostal dobrou přihrávku na levý kruh, ale zakončení mu vůbec nevyšlo, Rask zasahovat nemusel.
23:30'
Ke střele se dostal Alex Pietrangelo a jeho střela byla dokonce tečovaná, ale kotouč minul Raskovu branku.
22:48'
St. Louis se odhodlalo pouze k vyhození puku, je to zakázané uvolnění.
21:36'
Krejčí hledal před brankou DeBruska, ale ten se už do zakončení nedostal.
20:41'
Hosté vyuřívají přesilovou hru a už vedou 4:0! Bruins vybojovali kotouč za brankou, ten se pak dostal na modrou, odkud putovala od Kruga přihrávka před branku na DAVIDA PASTRŇÁKA. Ten nezazmatkoval, kotouč si zpracoval a pak bekhendem přehodil Binningtonův beton. Asistence: Torey Krug, Patrice Bergeron.
20:18'
St. Louis zahájilo druhou třetinu pozitivně, hned dokázalo vyhodit puk.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 3:35.
První třetina je za námi, St. Louis se vůbec nepovedla a prohrává na domácím ledě s Bostonem už 0:3. Začátek utkání sice více sedl domácím, ale pak postupně převzali iniciativu hosté. První branku vstřelil díky šikovné teči Patrice Bergeron, na 2:0 poté zvýšil parádní ranou pod břevno Charlie Coyle. A osm sekund před koncem zaskočil Binningtona nečekanou střelou z levého kruhu Sean Kuraly. Domácí navíc zahájí druhou třetinu v oslabení.
20:00'
19:52'
Branka platí a navíc je to automaticky po nevydařené challenge dvouminutový trest pro St. Louis za zdržování hry.
19:52'
Ale pozor, gól možná platit nebude, videorozhodčí na popud domácího týmu přezkoumává celou situaci. Řeší se, zda se nejednalo o ofsajd.
19:52'
Tak to už je hodně studená sprcha pro Binningtona a celé St. Louis. SEAN KURALY si našel na levém kruhu volný kotouč a věděl, že není čas na to, aby něco vymýšlel, tak ho napálil na branku a trochu překvapivě se trefil přesně mezi Binningtonovy betony. Asistence: Joakim Nordström.
19:05'
V poslední minutě první třetiny se píská zakázané uvolnění St. Louis.
17:40'
Boston potvrzuje, že je v první třetině zatím lepším týmem a navyšuje po rychlé akci své vedení na 2:0! Vše začalo ziskem puku od CHARLIEHO COYLA a po rychlé kombinační akci nakonec zakončoval z pravého kruhu právě Coyle a trefil se krásně přesně pod horní tyčku. Asistence: Marcus Johansson, Danton Heinen.
16:50'
Z úhlu se ke střele dostal Joel Edmundson, ale nemířil nakonec přesně.
16:09'
Když už se rozhodlo St. Louis pro útočný výpad, zastavil jeho akci ofsajd.
15:35'
Blues získali ve vlastním pásmu puk a dopředu zatím nespěchají, raději budou střídat.
14:22'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ivan Barbašev – 2 min., nesportovní chování).
14:22'
Od pravého hrazení vystřelil Patrick Maroon, ale ledově klidný Tukka Rask předvedl další jistý zákrok.
13:28'
David Pastrňák ukázal, že umí být platný i před vlastí brankou, povedlo se mu zablokovat střelu soupeře.
12:01'
Hosté jsou ale nadále aktivnější a hodně nebezpeční a znovu si vytváří tlak před brankou Blues.
11:37'
Boston tentokrát jen nahodil kotouč do pásma a tam se ho zmocnili domácí.
10:47'
Hosté vyhráli vhazování, kotouč se dostal na modrou čáru, odkud vypálil prudce Krug a jeho ránu tečoval PATRICE BERGERON. Na tuto změnu směru už nedokázal Binnington nijak zareagovat. Asistence: Torey Krug, Jake DeBrusk.
10:42'
Po zásahu Binningtona skončil kotouč v hledišti, vhazovat se bude před brankářem Blues.
10:30'
Domácím se povedlo vyhrát vhazování a okamžitě vyhodit puk.
10:26'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., nedovolené bránění).
10:23'
Hosté mají výhodu a ujížděli do přečíslení dva na jednoho. To však nezakončili.
09:46'
David Pastrňák měl obrovskou šanci na otevření skóre zápasu, když střílel z první z levého kruhu. Jordan Binnington se ale parádně přesunul a betony zasáhl.
08:56'
Boston vyhrál buly a z levé strany pálil Marchand. Branku Blues ovšem netrefil.
08:50'
Na programu je komerční pauza.
08:46'
Už to vypadalo, že bude útočník Bostonu Joakim Nordström střílet z nebezpečné pozice mezi kruhy, nakonec mu ale domácí prostor na zakončení nedopřáli.
07:50'
Na druhé straně zase musel Rask zasahovat proti Tarasenkově pokusu, nerozhodné skóre trvá.
07:36'
Z pravé strany střílel Pastrňák a pak ještě dorážel Bergeron. Nic z toho se ale neujalo.
06:01'
Od modré čáry znovu nahazoval Krug a poté hlavně z blízka dorážel Charlie Coyle. Jordan Binnington předvedl první důležitý zákrok.
05:49'
Blues se nepovedl přechod modré čáry, píská se ofsajd.
05:13'
David Pastrňák se ke kotouči v útočné třetině dostal jen na chvilku, domácí hráči ho hned o puk zase připravili.
04:35'
Domácí opět kombinovali v útočném pásmu, ale po nepřesné přihrávce se sami z pásma vyhnali a nyní se musí bránit.
03:50'
Obránce hostů Torey Krug nahazoval kotouč od modré čáry, ale Jordan Binnington mohl zůstat v klidu, zasahovat nemusel.
03:02'
02:59'
Znovu byl finský brankář Bruins v permanenci, tentokrát si poradil se zakončením Tarasenka z levé strany.
02:39'
Po teči opustil puk hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
02:33'
David Perron se dostal do zatím největší šance utkání, když si pěkně přehodil kotouč na bekhend a z blízka zakončil. Rask si připsal důležitý zákrok.
02:03'
Boston se v obranném pásmu dostal k puku a okamžitě ho přes celé kluziště vyhodil.
01:44'
Ryan O'Reilly vypálil z pravého kruhu, ale pozorného Raska nepřekonal. Tlak domácích však trvá.
01:02'
Hned v úvodu utkání proběhlo několik hodně tvrdých kontaktů mezi hráči a St. Louis z toho nakonec vytěžilo přesilovku.
01:02'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Jake DeBrusk – 2 min., faul kolenem).
00:34'
St. Louis důležité vhazování před vlastní brankou zvládlo, ale i dál se musí bránit, Boston je znovu u puku.
00:07'
A už po sedmi sekundách je zápas poprvé přerušen po zakázaném uvolnění St. Louis.
00:01'
Nyní tedy už vůbec nic nebrání startu třetího finálového duelu play-off NHL mezi St. Louis a Bostonem. Je tu úvodní buly zápasu.
Ještě předtím ovšem samozřejmě zazní hymna Spojených států amerických.
Teď už jsou hráči obou týmů zpět na ledové ploše a od začátku zápasu náš už dělí opravdu jen posledních pár desítek sekund.
V Enterprise Center už běží slavnostní zahájení utkání. Hráči obou mužstev ještě na okamžik zmizeli do kabin.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo, Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Gunnarsson – Tarasenko, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Blais – Maroon, Bozak, Fabbri – Steen, Barbašev, Sanford.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára, Carlo, Krug, Clifton, J. Moore – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Backes, Krejčí, DeBrusk – Heinen, Coyle, Ma. Johansson – Acciari, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Racicot, Devorski.
Průběh série

1. zápas: Boston – St. Louis 4:2 (1:0 na zápasy)
První dvě utkání série se sehrály na ledě Bostonu, který skončil lépe v základní části. Do prvního duelu vstoupili lépe hosté, kteří vedli na začátku druhé třetiny 2:0. Jenže poté se ke slovu dostali domácí a čtyřmi brankami duel otočili.

2. zápas: Boston – St. Louis 2:3 pp (1:1 na zápasy)
Ve druhém utkání série se už Blues konečně dočkali své první finálové výhry v historii. První třetina skončila nerozhodně 2:2 a od té doby vládli zápasu brankáři, a to až do prodloužení, které rozhodl Gunnarson a srovnal tak sérii, která se následně na dvě utkání přesune na led St. Louis.
Boston Bruins

Boston je tradiční klub a už od začátku sezony se o něm hovoří jako o jednom z hlavních adeptů na Stanley Cup. Poté, co Tampa Bay překvapivě vypadla už v prvním kole převzal právě Boston nálepku hlavního adepta na zisk Stanley Cupu. V základní části byl Boston druhý v Atlantické divizi se sto sedmi body a o postup se rozhodně strachovat nemusel.

V prvním kole Bruins narazili na Toronto a sehrála se tak možná nejzajímavější série prvního kola. Boston prokázal větší zkušenosti a nakonec sérii zvládl , když sedmé utkání vyhrál jasně 5:1. Ve druhém kole se Boston postavil do cesty Columbus, který překvapivě vyřadil 4:0 na zápasy Tampu. Tentokrát se však o další šok nepostaral. Po čtyřech utkáních sice bylo vyrovnáno, ale další dva zápasy už patřily Bruins. Ve finále Konference pak narazil Boston na Carolinu a uspěl v nejkratším možném časovém okamžiku, sérii ovládl jasně 4:0 na zápasy.
St. Louis Blues

Pro St. Louis je účast ve finále Stanley Cupu obrovským překvapením. Vždyť tento klub byl v určitou chvíli dokonce poslední v Západní konferenci a až výměna trenéra se mu povedla, mužstvo se zvedlo a nakonec postoupilo do play-off ze třetího místa Centrální divize s devětadevadesáti body.

V prvním kole play-off St. Louis vyřadilo 4:2 na zápasy Winnipeg, přičemž už po dvou venkovních zápasech vedlo 2:0. Poté sice dvakrát doma prohrálo, ale další dva duely vyhrálo. Ve druhém kole přišla na řadu přetahovaná proti Dallasu. Tentokrát začínali Blues doma a po dvou utkáních byl stav série 1:1 a po dvou zápasech na ledě Stars pak 2:2. Následně si Dallas vybojoval vítězstvím mečbol, ale další dvě utkání patřili Blues, kteří tak postoupili, sedmé utkání zvládli až v prodloužení. Ve finále konference St. Louis narazilo na San Jose. Také zde byla série po čtyřech utkáních nerozhodná 2:2. Další dva zápasy však už jasně patřily Blues, kteří je vyhráli 5:0 a 5:1 a radovali se z postupu do finále.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu 3. utkání finálové série play-off NHL mezi týmy St. Louis Blues a Boston Bruins. Zápas se odehraje na Enterprise Center v St. Louis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.