NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Dallas - 26. dubna 2019   03:40

St. Louis
St. Louis
05:57' Fabbri (Barbašev, Parayko) • 38:03' Tarasenko (B. Schenn, Pietrangelo) • 43:51' Tarasenko
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Stav série: (1:0)
Dallas
Dallas
30:25' Spezza  (J. Klingberg, Zuccarello) • 57:43' Ja. Benn  (Hintz, Seguin)
St. Louis
Rooney, Dwyer – Amell, Cherrey
Enterprise Center, St. Louis
Dallas

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou.

Česká stopa:

Roman Polák (DAL) – 0+0, +/- 0, 0 střel, 3 hity, 2 trestné minuty, čas na ledě: 16:38
Radek Faksa (DAL) – 0+0, +/- -1, 1 střela, 0 hitů, čas na ledě: 13:26.
Hvězdy zápasu:

1. Vladimir Tarasenko (STL), 2+0
2. Jordan Binnington (STL), 27 zásahů
3. Robby Fabbri (STL), 1+0.
První bitva v této sérii je u konce a opravdu to bitva byla. St. Louis vyválčilo první výhru v sérii po vítězství 3:2. O branky v barvách Blues se postarali Robby Fabbri a dvougólový Vladimir Tarasenko. Za hosty se trefil Jason Spezza a Jamie Benn.
59:42'
Ještě jedno zakázané uvolnění. Závěr tohoto zápasu je velmi dramatický.
59:28'
Perron dostává žabičkou puk do středního pásma.
59:14'
A stejná situace se opakuje o pár vteřin později. Další přerušení hry a zároveň další icing. Bishop je opět na střídačce.
59:09'
Domácí odpalují puk na zakázané uvolnění. Hra se velmi často kouskuje v závěru.
58:48'
Oddechový čas pro hosty.
58:48'
Zuccarello nepřešel do útočného pásma tak, jak měl. Hosty zastavil ofsajd. Bishop každou chvíli po vhození buly zřejmě znovu opustí bránu.
57:43'
Dallas právě vstřelil branku!
Branka platí. Vypadalo to, že Binnington má puk ve své moci, ale Hintz jej vydoloval a nabídl JAMIEMU BENNOVI. Benn už poté doklepával puk do prázdné brány. 3:2. Asistence: Roope Hintz a Tyler Seguin.
57:43'
Hosté vsítili branku, jenže o její platnosti jsou pochybnosti. Domácí trenér zvolil coach challenge.
57:25'
Bishop se prozatím do brány vrátil. Lze však čekat, že za chvíli zase odjede.
57:02'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., vysoká hůl).
56:51'
Bishop už sedí na střídačce a Dallas zkouší hru bez brankáře.
56:51'
Domácí si zbytečně nekomplikují situaci. Opět odpalují puk přes všechny čáry na icing.
56:19'
Hosté nahazují kotouč do útočného pásma a snaží se o závěrečný nápor, kterým si ještě chtějí zajistit prodloužení.
55:47'
Hra je opět zastavena. Kotouč se dostal do ochranné sítě.
55:14'
Perron vypálil z otočky velmi nebezpečně. Halou to opět jen zahučelo. Útočník Blues trefil Bishopovu masku.
54:52'
Bishop se při rozehrávce dostal do problémů. Se vším si ale nakonec poradil.
54:36'
Janmark přejel do pásma o chlup později než měl, a proto musel čárový sudí odpískat ofsajd. Pokračovat budeme po komerční přestávce.
53:50'
Do šance se dostal Fabbri. Byl však v příliš velkém úhlu a nezamířil přesně.
53:36'
Heiskanen byl tvrdě přitlačen na mantinel obráncem a nedokázal tak projít do útočného pásma.
53:02'
Nyní se hraje v pěti na obou stranách. Rozhodčí rozdělili tresty spravedlivě. Domácí se provinili icingem.
52:22'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., nedovolené bránění brankáři + 2 min. hrubost).
52:05'
V posledních fázích hry se často přerušuje. Hra je tak poměrně rozkouskovaná.
51:54'
Hosté museli pod nátlakem opustit útočné pásmo. Klingbergovi se rozehrávka moc nepovedla.
51:30'
David Perron přitlačil bruslí puk u mantinelu a rozhodčí přerušili hru. Vhazovat se bude opět v obranném pásmu Blues.
51:04'
Zakázané uvolnění Blues. Hra zůstane před Jordanem Binningtonem.
50:43'
Radulov ukázal přehled ve hře a dokázal bekhendem posunout puk před bránu. Na jeho pobídku si ale nikdo nenajel.
50:18'
Útočné snažení Dallasu pokračuje. Dickinson tvrdě bojoval na brankovišti, ale puk za záda brankáře St. Louis nedotlačil.
49:43'
Binnington dnes opravdu čaruje. Nyní dokázal ve stoprocentní příležitosti vychytat před bránou stojícího Hintze.
48:41'
Bouwmeester vystřelil od modré čáry, ale jeho rána rozhodně přesná nebyla. Bishop zasahovat nemusel.
47:39'
Steen vyvezl puk do útočného pásma a hned jel střídat. Polák se mezitím pokusil o dlouhý pas vpřed.
47:12'
Jason Spezza zůstal mezi kruhy a vyčkal na přihrávku Janmarka. Zápěstím následně rychle vystřelil, ale Binnington byl znovu pozorný.
46:56'
V posledních chvílích se hraje převážně ve středním pásmu. Tohle Dallasu rozhodně nevyhovuje.
46:27'
Domácí po třetí brance ožili a mnohem lépe bruslí. Dallas teď nestačí.
45:40'
Domácí vysoko napadají a snaží se dostat rozehrávku Stars pod tlak.
44:26'
Robert Thomas zůstal za obranou Dallasu a řítil se sám na Bishopa. Americký brankář udržel levý beton na ledě a zakročil.
43:51'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí ubránili oslabení a rázem zvyšují na 3:1. VLADIMIR TARASENKO předvedl nádhernou individuální akci a přidává druhý gól v tomto zápase. Dokázal přebruslit Heiskanena a natlačil se až do brány. Těsně před Bishopem dokázal zvednout puk pod břevno. 3:1. Bez asistence.
43:09'
43:00'
Další úspěšný zákrok brankáře St. Louis. Dallas ale tuto přesilovku hraje velmi dobře.
42:26'
Fantastický zákrok nám předvedl Binnington. Dokázal se natáhnout proti ráně Spezzy z bezprostřední blízkosti a hned dvakrát si připsal zásah.
42:03'
Dallas se musel dostat do pásma znovu. Nyní tam už kombinuje.
41:24'
Klingberg vypálil od modré čáry a na brankovišti ještě výborně pracoval Benn. Ani kapitán hostů ale touš za záda Binningtona nedoklepl.
41:09'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Carl Gunnarsson – 2 min., podrážení).
40:38'
Radulov zůstal úplně osamocený na vrcholku kruhu a zápěstím vystřelil. Mířil do horních pater brány, které si však Binnington dokonale pokryl.
40:22'
Perron nahodil puk do útočného pásma.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:30.
Skončila nám druhá třetina. Dallas sice ve 31. minutě vyrovnal zásluhou Jasona Spezzy, avšak domácím vrátil těsně před pauzou vedení Vladimir Tarasenko z přesilovky. Po druhé třetině tak platí stav 2:1 pro domácí. Střely na bránu: 14-12.
40:00'
39:12'
Zakázané uvolnění Blues. Hra se přesouvá do jejich obranného pásma.
38:46'
Halou zase zavládlo nadšení. Binnington ale raději musel přerušit hru před dotěrnými hráči Stars.
38:03'
Tohle byla bleskově využitá přesilovka v podání Blues. Schenn přenesl hru na levou stranu, kde pálil VLADIMIR TARASENKO ze své oblíbené pozice. Bishopa prostřelil střelou mezi betony. 2:1. Asistence: Brayden Schenn a Alex Pietrangelo.
37:55'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roman Polák – 2 min., hákování).
37:46'
Dunn puk přistrčil Edmundsonovi, jehož tvrdá rána skončila v moci Bena Bishopa.
37:04'
Zuccarello zápěstím vypálil pouze do bránícího hráče. Vpřed zase míří domácí.
36:26'
Blues jsou aktivní v útočném pásmu. Zatím je jejich snažení bez střelby.
35:38'
Tarasenko najel jako tank před Bishopa, který ho dokázal vychytat. Poté však ruský útočník nešetrně dopadl na brankovou konstrukci. Bude ale v pořádku.
35:15'
Bishop nyní pomohl svému celku s rozehrávkou. Dallas se tak dostal do útočného pásma.
34:59'
Perron poslal kotouč po mantinelu do ochranné sítě. Vhazovat se bude v pásmu Stars.
34:40'
Binnington se rychle přesunul proti pohotovému zakončení Radka Faksy. Český útočník nebyl daleko od gólu.
34:00'
Dallas má momentálně více ze hry. St. Louis tahá ve druhé třetině kratší konec provazu.
33:32'
Seguin dostal na pravé straně prostor, ale na jeho přihrávku si nenajel ani jeden ze spoluhráčů.
32:47'
Sundqvist dokázal zkrotit skákavou přihrávku, ale jeho následný pokus břevno o kousek přestřelil.
32:02'
Lovejoy dostal kotouč proti holi, ale jeho rána nebyla dostatečně přesná.
31:42'
Domácí se rychle snaží odpovědět. Zatím ale jejich snažení úspěšné není.
30:25'
Hosté předvedli parádní akci a rázem je vyrovnáno. Zuccarello přenechal puk Klingbergovi, který se po pravé straně natlačil až k bráně. Následně uvolnil na levé straně JASONA SPEZZU, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 1:1. Asistence: John Klingberg a Mats Zuccarello.
29:57'
Dallas se sice vydal do útočného pásma, ale nic tam nevymyslel. Útočnou akci tak opět rozjíždějí domácí.
28:48'
Radulov si najel po pravém křídle a zápěstím tvrdě vypálil. Binnington vyrazil puk před bránu přímo na brusle Benna. Kapitán Dallasu však zakončit nemohl, neboť byl důsledně bráněn obráncem.
28:37'
28:06'
Janmark zabojoval o puk a také on dokázal svůj tým osvobodit.
27:29'
Domácím se zatím kombinace v této přesilovce nedaří. Dallas se opět bez větších potíží osvobodil.
26:45'
Lovejoy okamžitě dostal puk do bezpečí. St. Louis se musí znovu dostat do pásma soupeře.
26:37'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., podrážení).
25:47'
Dallas předvedl rychlou souhru. Hintz objel bránu a nachystal kotouč na modrou čáru Fedunovi. Obránce hostů rychle vystřelil, ale obránci domácích jeho pokus vytěsnili.
25:15'
Radulov nachystal Lindellovi puk před bránu, jenže obránce Dallasu touš v rozhodující fázi zkrotit nedokázal.
24:34'
Před bránou zůstal volný Sundqvist, který však nedokázal zvednout puk v těsné blízkosti brány. Bishop navíc skvěle zapracoval hokejkou.
24:02'
Schwartz byl rozjetý, ale ve finální fázi nezakončil. Bishop si jej navíc skvěle vybruslil.
23:23'
Gunnarsson nedokázal dostat touš do bezpečí a Spezza díky svému napadání puk vybojoval.
22:54'
Úvod třetiny je ve znamení mnoha nepřesností. Viděli jsme už několik chyb v rozehrávce.
22:21'
Třetí lajna Blues se dostala do útočného pásma, kde nyní kombinuje.
21:24'
Polák založil útočnou akci, ve které s pukem na holi pokračoval Seguin. Kanadský útočník ale přesně Bennovi nenahrál.
21:04'
Dickinson byl čistě zastaven Pietrangelem, ale poté velmi nešťastně spadl na led. Snad bude v pořádku, protože dopad byl velmi nepříjemný.
20:32'
Druhá třetina začala v bojovném duchu. Tuhý boj se svádí u mantinelu v obranném pásmu Blues.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:37.
Skončila nám úvodní třetina. Na začátku zápasu byl lepší Dallas, ale už v šesté minutě se teprve druhou střelou na bránu v podání domácích prosadil útočník Fabbri. Poté už měl mírně navrch domácí celek. Střely na bránu: 7-8.
20:00'
19:49'
Hra se ale rychle přesunula na opačnou stranu a činit se musel také Binnington.
19:13'
Na konci třetiny přebrali iniciativu domácí. Alex Pietrangelo poslal puk na Bishopa, který jej stačil vyrazit.
18:49'
Na ledě se v závěru úvodní periody přitvrzuje. Jde vidět, že oba týmy chtějí uspět.
18:07'
Parayko tvrdě vypálil od modré čáry. Na brankovišti si poté zařizoval respekt obránce Ben Lovejoy.
17:50'
Maroon projel okolo mantinelu, následně se dokázal vytočit a poslat puk před bránu do nebezpečné pozice.
17:05'
Schenn se zjevil úplně volný před Bishopem a rychlou střelou zařízení jen o kousek minul. Halou to jen zahučelo.
16:27'
Fabbri mířil společně se svým spoluhráčem mezi obránce Dallasu. Klička mu však nevyšla a o kotouč nakonec přišel.
15:38'
Arénou v St. Louis panuje skvělá atmosféra. Fanoušci si první duel této série opravdu užívají.
14:47'
Krásnou přihrávku do ideální pozice dostal na hůl obránce Gunnarsson. Bishop předvedl výtečný zásah levým betonem a udržel pouze jednobrankovou ztrátu pro Stars.
14:29'
Čeká nás poslední komerční přestávka v této třetině. Po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Dallasu.
13:57'
Domácí se usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet. Dallas však dobře vyplňuje prostory před brankovištěm.
13:18'
Roman Polák v dnešním zápase prokazuje svůj důraz. Nyní čistě odstavil Steena od puku.
12:51'
Robert Thomas se dostal do útočného pásma, nic zbytečného nevymýšlel a ihned vystřelil. Ben Bishop si připsal důležitý zásah.
12:39'
Pietrangelo dokázal zastavit Faksův průnik do pásma.
11:54'
První lajna Stars opět zlobí. Lindell od modré čáry nahodil puk před bránu, kde stál Radulov. Ruský útočník ale přes hradbu těl nedokázal dostat puk do poloprázdné brány.
11:24'
Parayko dobruslil kotouč a sudí zakázané uvolnění přes nevoli domácích fanoušků neodpískal.
10:45'
Sundqvist neměl při svém útočném výpadu podporu spoluhráčů, a tak pouze kotouč nahodil do pásma Dallasu.
09:58'
Schwartz selhal v obrovské šanci. Bishop jeho střelu z mezikruží dokázal lehce tečovat a o zbytek se postaral pozorný obránce Esa Lindell na svém brankovišti.
09:28'
Schwartz se obtočil a bez přípravy vystřelil. Na jeho tvrdý pokus Bishop reagoval na poslední chvíli.
08:55'
St. Louis se snaží o dlouhé přihrávky. Teď jim to však příliš nevychází.
08:14'
Rozehrávka z vlastního pásma domácím nevyšla. Bishop pomohl Dallasu s rozehrávkou. Mezitím obě mužstva vystřídala.
07:46'
Bozakovi se úplně nevyvedla rozehrávka. Domácí se provinili zakázaným uvolněním.
07:05'
Hosté se hned snaží něco vymyslet a už pobývají v pásmu St. Louis.
05:57'
Domácí jdou trochu nezaslouženě do vedení. Stále platí, že Bishop si téměř nesáhl na puk a už inkasoval. ROBBY FABBRI se rozjel na pravém křídle a dostal na hokejku dlouhou přihrávku od Barbaševa. Následnou pohotovou střelou mezi betony překonal brankáře Stars. 1:0. Asistence: Ivan Barbašev a Colton Parayko.
05:27'
Tarasenko si vybruslil po levém křídle ke střele. Ani tentokrát nemusel Bishop zasahovat, neboť Polák jeho pokus zablokoval.
05:02'
Lindell vypálil od modré čáry pouze do pozorného Binningtona.
04:28'
Dickinson se nedokázal probít až ke střele. Byl na modré čáře zastaven důsledným Paraykem.
04:00'
Kotouč se dostal až k Binningtonovi, který svému celku pomohl s rozehrávkou.
03:26'
Perron se chystal ke střele, jenže před Bishopem odvedl výbornou práci bránící hráč.
02:59'
Dallas je v úvodu lepší. Elitní lajna Stars přitlačila domácí ve vlastním pásmu.
02:30'
Spezzova rána byla sražená do ochranné sítě. Vhazovat se bude opět v obranném pásmu Blues.
02:14'
Ihned po buly letěl kotouč na Binningtona. Ten si na rozehrávku nevěřil a raději přikryl puk pod lapačkou.
02:11'
Bozak udržel puk ve své moci a jelikož sudí neměli černou gumu v dohledu, tak hru přerušili.
01:44'
První útočnou akci podnikli také domácí. Dallas se však stačil vrátit do obrany.
00:58'
Heiskanen taktéž nebezpečně poslal kotouč k bráně soupeře a na brankovišti velmi dobře pracoval Faksa. Blues se úvodnímu náporu hostů ubránili.
00:26'
Klingberg nahodil kotouč po domácí bráně a Binnington si musel připsat první zákrok pravým betonem.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Dunn, Edmundson – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Perron – Sundqvist, B. Schenn, Schwartz – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Fabbri.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Zuccarello, Hintz, Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, Janmark.

Rozhodčí: Rooney, Dwyer – Amell, Cherrey.
Jak už jsme si u letošního play off NHL zvykli, o překvapení v prvním kole rozhodně nouze nebyla. Hned 6 papírových favoritů v úvodním kole vypadlo a mezi ně se zařadil i Winnipeg a Nashville. Právě přemožitele těchto dvou celků dnes uvidíme.

St. Louis prožilo velmi povedenou druhou část základní sezony a ve skvělé formě pokračuje také v play off. Hokejisty Winnipegu Bluesmani vyřadili v šesti utkáních a stále tak mohou snít o svém premiérovém Stanley Cupu. St. Louis by mělo být v této sérii mírnějším favoritem i díky výhodě domácího prostředí v úvodu. Za Blues v letošní sezoně nenastupuje žádný český hokejista.

Hokejisté Dallasu také překvapili. Nashville byl v hokejovém prostředí pasován mezi hlavního favorita v Západní konferenci, ale přesto svěřenci trenéra Montgomeryho postoupili v šesti zápasech. Mezi klíčové postavy série s Nashvillem se zařadil ruský útočník Alexandr Radulov, Kanaďan Tyler Seguin nebo kapitán mužstva Jamie Benn. Za Dallas nastupuje obránce Roman Polák a útočník Radek Faksa. Téměř celou sezonu figuruje na marodce Martin Hanzal.
Pěkné páteční ráno při sledování online přenosu z NHL. Hokejisté St. Louis Blues vyzvou v prvním zápase této série Dallas Stars. Utkání začíná ve 3:30. Přeji Vám příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.