NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Arizona - 12. srpna 2020   23:45

Colorado
Colorado
53:05' Kadri (Makar) • 53:15' Compher (E. Johnson, Ničuškin) • 54:28' Rantanen (MacKinnon, Landeskog)
Arizona

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Trestné minuty: 6:6
Utkání je u konce a z první výhry v sérii se raduje Colorado. Dlouho to vypadalo, že ani ve třetí třetině gól nepadne, jenže poté přišla 54. minuta, kdy během deseti vteřin udeřili Nazem Kadri a J. T. Ompher. Colorado se uklidnilo a v 55. minutě skóre navíc vylepšil další brankou Mikko Rantanen. Třetí gól definitivně rozhodl, Philipp Grubauer udržel čistý štít a celý tým může před pátečním druhým duelem klidněji spát.
59:57'
V úplném závěru se vylučuje, za vzájemné pošťuchování dostali dvě minuty za hrubost Nikita Zadorov z Colorada a Brad Richardson z Arizony.
59:34'
Závar před gólmanem Arizony, ten si na brankovišti poradil a puk srazil do rohu.
59:20'
Tak ještě jedna střela na Kuempera, z mezikruží ji předvedl Naměstnikov. Trefil gólmanův postoj.
58:50'
Erik Johnson si zajel pro vyhozený puk, dopředu se už ale nijak zvlášť nehrne.
58:28'
Žabička na Kessela nedoputovala, nicméně akce Arizony pokračovala a Grubauer se nakonec rozhodl pro přerušení přikrytím puku.
57:42'
I s tříbrankovým náskokem v zádech si Colorado v obraně počíná velice obezřetně, hráči chtějí Grubauerovi pomoci v udržení nuly.
56:56'
Lépe už vypadala střela v podání Garlanda, ten od levého mantinelu donutil Grubauera zakročit.
55:58'
Arizona se samozřejmě snaží se ztrátou něco udělat a hráči zakončují ze všech možných pozic. Chychrun trefil z křídla bránícího hráče.
54:28'
Colorado právě vstřelilo branku!
Jenže to s sebou nese pootevřenou obranu, čehož Colorado bezezbytku využilo. Po přečíslení a rychlé kombinaci přišla přihrávka zleva na brankoviště a MIKKO RANTANEN zblízka zametl puk za brankovou čáru. Asistence: Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog.
54:10'
Arizona tak musí najednou pospíchat a hodně přidat v útočné fázi.
53:15'
A je tu další gól! Colorado se hned po buly nastěhovalo do útočného pásma, před Kuemperem vznikl další šrumec, před brankovištěm si J. T. COMPHER hodil puk na bekhend a pohotově zakončil – 2:0. Asistence: Erik Johnson, Valerij Ničuškin.
53:05'
Přesilovka je ale nakonec využitá, neboť akce pokračovala, před Kuemperem vznikl závar, puk se odrazil na hůl NAZEMA KADRIHO a ten jen doslova propasíroval pod gólmanem za brankovou čáru. Asistence: Cale Makar.
52:56'
V pravém kruhu zpracovával Rantanen, ale trochu mu puk odskočil. Druhý pokus už byl obranou Arizony zablokován.
52:21'
Další vyloučení, nyní na straně Arizony. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Derek Stepan.
51:58'
Grubauer zakročil i proti střele od modré čáry, na kterou zrovna neviděl, dnes je to skutečně o obou gólmanech.
50:59'
Menší závar před Kuemperovou branku, ten si však svůj prostor dokázal pohlídat i proti nepříjemným dorážkám. Takže stále panuje stav 0:0.
50:08'
Colorado své oslabení přečkalo, Burakovsky se vrátil do hry.
49:22'
Kesselův pokus od modré byl zastaven hned prvním bránícím hráčem Colorada. Ti poté ihned vyhodili.
48:19'
Colorado se ale hned v úvodu oslabení dostalo do přečíslení dvou na jednoho, Johnson ale své zakončení trochu odflákl, střela zápěstím šla mimo.
48:08'
Arizona si dá přesilovku, dvě minuty za držení vyfasoval André Burakovsky.
47:31'
Kuemper zastavil prudký puk, mířící za jeho branku, pomohl tak svým spoluhráčům s rozehrávkou.
46:36'
Trocha uklidnění na ledové ploše, oba celky si uvědomují, že jedna chyba je může stát celý zápas.
45:18'
Compherově zatažení hry do útočného pásma a přihrávce na modrou vyslal dělovku Erik Johnson a prověřil Kuempera. Ten je stále k nepřekonání.
44:50'
Zleva vyslal prudký švih Fischer, Grubauerova lapačka ale předvedla, že je vážně rychlá.
43:55'
Arizona se začíná probouzet, Grubauer musel v posledních okamžicích vytáhnout několik dobrých pohybů aby zastavil výpady soupeřů.
42:55'
Za Colorado to zkusil od modré čáry Erik Johnson, trefil ale pouze jednoho z clonících hráčů před Cuemperem.
42:08'
Do dalšího zakončení z levé strany se nacpal Chychrun, jeho švih však postrádal přesnost, tohle šlo o poměrně velký kus vedle.
41:38'
Na druhé straně si Grubauer připsal jistý zákrok proti golfáku z levého křídla.
40:59'
I třetí třetina začala v aktivním stylu, Colorado se hned natlačilo do útočného pásma.

Trestné minuty: 2:2
Čtyřicet minut hry je za námi a my stále čekáme na úvodní gól. I ve druhé třetině měli převahu hráči Colorada, Kuemper se však dnes rozhodl svou branku zamknout a hráče soupeře už musí přivádět k šílenství. Blízko gólu však byla i Arizona, po rychlém útoku zakončoval střelou z první Keller, ale i Grubauer je stoprocentní, proti této střele vytáhl bleskový zákrok lapačkou.
40:00'
39:30'
MacKinnon nahazoval od modré čáry s myšlenkou na teč, nenašel se však nikdo, kdo by sklepl puk na Kuemperovu branku.
38:22'
Colorado je v plném počtu.
37:55'
Bomba Jakoba Chychruna od modré čáry byla zblokována, ke Grubauerovi se puk vůbec nedostal.
37:21'
Kessel Grubauera tečovanou střelou nepřekonal, hráči Colorada poté vyhodili přes všechny čáry.
36:56'
Urputný souboj o puk u mantinelu, Colorado zatím brání své oslabení na výbornou.
36:22'
Přesilovka pro Arizonu, dvouminutový trest za hrubost obdržel Ian Cole.
36:11'
Do odraženého puku plácl Zadorov, Kuemperova vyrážečka vše vyřešila.
35:14'
Po přečíslení tři na dva zakončoval Burakovsky, střela zápěstím šla vedle branky Arizony.
34:22'
Prudký švih od modré od Makara také skončil u Kuempera, tomu naskakuje jeden velký zákrok za druhým.
33:16'
Kuemper je hvězdou odehraných minut, nyní skvěle zakročil betonem na brankové čáře, zblízka jej nepřekonal Nieto.
32:36'
Zakončení zpoza branky proskočilo brankovištěm, Kuemper chvíli vůbec netušil, kde jej má hledat.
31:47'
Landeskog a MacKinnon se nepříjemně srazili ve středním pásmu, střet se naštěstí obešel bez zranění.
31:35'
Od modré čáry zakončoval Zadorov, Kuemper pro klid svůj i svých spoluhráčů raději přerušil hru.
30:42'
Vypadá to, že se Arizona začíná pozvolna zvedat, Grubauer už je taky docela vytížený.
29:12'
No a málem udeřilo na druhé straně. Po vystihnutí rozehry soupeře a rychlé přihrávce zakončoval Keller, Grubauer ale vytáhl bleskurychlý semafor!
28:56'
A znova Kuemper. Ten si dnes na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže...
27:44'
Na druhé straně střílel Kadri, Kuemper si připsal další ze svých úspěšných zákroků. Kadri je nyní nejčastěji střílejícím hráčem Colorada.
27:30'
Individuálně se snažil projít Crouse, proti přesile ale neměl moc šancí a dostal se sotva za modrou čáru.
26:44'
Donskoi nahodil od levého mantinelu, nebyla to vůbec prudká střela, přesto musel Kuemper zasahovat a puk srazit do rohu. Stále tak čekáme na úvodní gól tohoto utkání.
25:55'
Compher byl u levého mantinelu obrán o puk, Arizona jde do postupného, velice pomalého útoku.
24:31'
Kessel přihrával doleva na Dvoraka, tomu ovšem puk sklouzl z hole a k ohrožení Grubauerovy branky se nedostal.
23:39'
Hraje se teď nahoru a dolů a hráči obou celků zkouší svižná zakončení.
22:35'
Pěkná rána od modré čáry, Grubauer toho teď mnoho neviděl, možná vůbec nic, ale i tuto příležitost zvládl soupeři zneškodnit.
22:24'
Další ze zakázaných uvolnění Colorada, hra se tak vrátí před Grubauera.
21:44'
Na levé straně si počkal Fischer, předvedl rychlý švih, Grubauer měl ale dobrý výhled a nedělalo mu problém puk vyrazit.
20:57'
MacKinnon se snažil o prosmýknutí se mezi dvojicí obránců Arizony, byl zastaven ještě před případným zakončením.
20:36'
Kuemper si připsal první úspěšný zákrok druhé třetiny, když čelil Johnsonově nahození od modré a snaze Kadriho o teč.

Trestné minuty: 0:2
Je za námi první třetina, která přinesla velký tlak Colorada, Kuemper se musel několikrát činit, aby pokusy soupeřů pochytal, povedlo se mu ale udržet čistý štít. Na druhé straně Arizona vyrážela do ojedinělých protiútoků, Na Grubauera ale nešlo prakticky nic vážnějšího. Gólu jsme se tak nedočkali, do kabin se odešlo za stavu 0:0.
20:00'
19:18'
Zleva to zkusil Keller, Grubauera neohrozil, neboť puk byl opětovně sražen mimo jeho branku.
18:57'
Tohle se Coloradu nepovedlo, prudká přihrávka přelétla všechny čáry a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u Grubauera.
18:10'
Kuemper se roztáhl na svém brankovišti a svým neortodoxním postojem zabránil tomu, aby Compher zasunul puk za jeho záda!
17:14'
Zničehonic dostal přihrávku do jízdy Taylor Hall a povedlo se mu i vystřelit přes obránce. Bek Colorada ale jeho pokus srazil mimo Grubauerovu branku.
16:39'
Prudkou střelu od levého mantinelu si Kuemper u své tyče pohlídal, puk srazil do rohu kluziště.
15:44'
Arizona je pod tlakem a ne´ma takřka žádný prostor pro kontry. A tak pouze vyhazuje puky tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
15:00'
Kessel se s pukem moc daleko nedostal, už ve středním pásmu byl donucen pouze nahodit ke Grubauerovi.
14:06'
Oslabení Arizony je u konce, Demers naskočil zpátky na ledovou plochu.
14:01'
Další Kuemperův zákrok, ten je pro svůj tým opravdu velkou oporou.
13:24'
U levé Kuemperovy tyčky operoval Landeskog, puk mu ale v rozhodujícím okamžiku přeskočil hokejku a skončil za brankou.
12:52'
Arizona vyhazuje přes všechny čáry a pro tuto chvíli se osvobozuje.
12:34'
Možná trochu překombinovaná akce Colorada, na konci byl Kadri, jeho střelu z mezikruží Kuemper vyrazil.
12:06'
Je tu první vyloučení utkání, Jason Demers dostal dvě minuty za držení. Colorado si tak dá přesilovku.
11:48'
Landeskog sice vystihl chybnou rozehru od Demerse, jenže poté nebyl schopen vyslat pořádnou střelu a skončil u mantinelu.
10:39'
Arizona se teď snaží hru zpomalit a přerušit tak tlak soupeře. Daří se to tak napůl.
09:58'
Demers udržel na zádech Naměstnikova, nápor Colorada ale i nadále pokračuje.
09:22'
Neuspěl ani Ian Cole, i on chtěl prověřit Kuempera, zprava však trefil pouze pozadí clonícího Oesterleho.
08:46'
Další kombinace se Coloradu nevyvedla, puk doklouzal na zakázané uvolnění.
07:57'
Pěkná kombinace Colorada, která od modré čáry směřovala do pravého kruhu. Tam číhal Naměstnikov, svou střelou z první však nechal vyniknout brankáře Kuempera.
07:10'
Kousek za kruhy předvedl prudký švih Nazem Kadri, Kuempera ale trefil přesně na střed.
06:24'
Calvert a Garland se pošťuchovali u vhazování ve středním pásmu, zatím se to obešlo bez vyloučení. Nervozita ale cloumá oběma celky.
05:38'
Girardovo nahození od modré čáry bylo několikrát tečováno, Kuemper si na tyto změny směru musel dávat obrovský pozor.
04:44'
Colorado předvádí aktivní hru a neváhá ani přitvrdit. Přesvědčil se o tom Goligoski, když jej u mantinelu nachytal Kadri.
04:16'
Kadri vyslal nepříjemný švih od kruhů, Kuemper už musel zasahovat!
03:44'
Dvorak posunoval puk na Kessela, dal mu to ale až příliš prudce a přihrávka skončila v rohu.
02:57'
Nahození od červené čáry směrem ke Kuemperově brance, Demers puk zastavil a už rozjíždí protiakci.
01:58'
Pozor si už musel dát i Grubauer, i zde ale platilo, že v ohrožení při průniku Arizony nebyl.
00:55'
Aktivněji vstoupili do utkání hráči Colorada, ti se hned dvakrát pustili do útočení. Na střelu to ale nebylo.
00:01'

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Girard, E. Johnson (A), Graves, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Naměstnikov – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – Donskoi, Compher, Burakovsky – Calvert, Bellemare, Nieto.

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun – Kessel, Dvorak, Hall – Stepan (A), Keller, Crouse – Fischer, Söderberg, Garland – Hinostroza, Richardson, Grabner.

Rozhodčí: Joannette, O'Rourke – Murchison, Cherrey.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Rogers Place v Edmontonu začne ve 23:30, takže nechoďte spát a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.