NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Colorado - 31. srpna 2020   00:00

Dallas
Dallas
06:18' J. Klingberg (Faksa, Comeau) • 08:33' Faksa (Hintz, Heiskanen) • 10:45' Ja. Benn (Radulov, Pavelski) • 47:30' Hintz (J. Klingberg, Faksa) • 48:02' Gurjanov
5:4
(3:0, 0:2, 2:2)
Stav série: (3:1)
Colorado
Colorado
33:24' Ničuškin  (Makar, Burakovsky) • 39:34' Makar  (MacKinnon, Rantanen) • 51:24' Ničuškin  (Burakovsky, Girard) • 59:56' Naměstnikov  (Girard, Kadri)
Dallas
Sutherland, Kozari – Racicot, Murray
Rogers Place, Edmonton, AB
--- diváků
Colorado
Francouz (49. Hutchinson) – Graves, Makar, Girard, Zadorov, Cole, Connauton – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Burakovsky, Kadri (A), Ničuškin – Jost, Compher, Naměstnikov – Nieto, Bellemare, O'Connor.

Tři hvězdy utkání

1. Radek Faksa (DAL), 2. Roope Hintz (DAL), 3. Cale Makar (COL)

Statistické okénko

Střely na bránu: 29 – 37; Vhazování: 51% – 49%; Přesilová hra: 3/6 – 1/5; Trestné minuty: 12 – 14; Hity: 47 – 36
Dallas ve čtvrtém zápase semifinále Západní konference zdolal Avalanche poměrem 5:4, přičemž tak je krok od postupu do konferenčního finále. Blýskl se český útočník Radek Faksa, který vstřelil jeden gól a přidal k tomu dvě asistence.

Stars se dnes hodně dařila přesilová hra, když zde vsítili hned tři branky. Rozdílovou trefu má potom na svém kontě útočník Denis Gurjanov.
59:56'
Colorado právě vstřelilo branku!
Necelé čtyři vteřiny do konce a Avalanche snižují na 4:5! Kadri uspěl na vhazování v útočné třetině a následně skóroval VLADISLAV NAMĚSTNIKOV. Jeho druhá trefa v letošních bojích o pohár! Asistence: Samuel Girard, Nazem Kadri.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:02'
Střelecký pokus Makara od modré čáry a obětavý zákrok Comeaua.
57:30'
Stars vyhodili na zakázané uvolnění. Hutchinson už je na střídačce.
56:38'
Čeká nás poslední reklamní přestávka...
55:35'
Avalanche nezbývá moc času, soupeř navíc dobře brání vlastní modrou.
53:57'
Makar se prokličkoval do útočného pásma, ovšem zleva potom nemířil přesně.
52:53'
Po reklamní přestávce máme vhazování po pravé ruce Chudobina mezi hokejky Pavelskiho a Kadriho.
52:11'
Střely na bránu: 27 – 33
51:24'
Ještě zdaleka není hotovo! VALERIJ NIČUŠKIN zprava prostřelil Chudobina, svým způsobem mu k tomu pomohl bránící Benn. Jeho druhá trefa v dnešním střetnutí! Asistence: André Burakovsky, Samuel Girard.
50:13'
Colorado se provinilo icingem, vhazovat se tedy bude za malý moment před Hutchinsonem.
48:02'
Střídání v týmu Colorado Avalanche: ze hřiště odchází Pavel Francouz, přichází Michael Hutchinson.
48:02'
Dallas právě vstřelil branku!
A záhy je to 5:2 pro Stars! Chybu Makara při rozehrávce potrestal DENIS GURJANOV. Jeho osmá trefa v letošních bojích o Stanley Cup! Bez asistence.
47:30'
Už třetí využitá přesilovka Stars! Autorem branky je ROOPE HINTZ, který parádně z mezikruží prostřelil Francouze. Jeho druhá trefa v letošních bojích o Stanley Cup! Asistence: John Klingberg, Radek Faksa.
47:07'
Nahození Heiskanena od modré a Francouz připraven. Předtím to zkoušel Seguin či Radulov.
45:32'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Jost – 2 min., podrážení).
45:06'
Střely na bránu: 18 – 28
43:40'
Teď nepřesný střelecký pokus Klingberga od modré čáry zprava, Francouz tak zasahovat nemusel.
42:39'
Nieto se zprava tlačil před bránu, avšak nepochodil.
41:23'
Dallas Stars v plném počtu.
40:42'
Kadri z levého kruhu nahazoval touš na bránu, Chudobin zůstal bez práce.
40:01'
Je tady závěrečná dvacetiminutovka! Colorado bude mít ještě k dispozici přesilovku.
Statistiky po druhé třetině

Máme za sebou čtyřicet minut a je zaděláno na pořádné drama. Colorado bylo v prostřední části lepším týmem a zaslouženě vsítilo dvě branky. Na 2:3 snížil v poslední minutě obránce Cale Makar, jenž využil dvojnásobnou přesilovku.
40:00'
39:36'
Pokračuje klasická přesilovka Colorada...
39:34'
Avalanche se rychle daří využít dvojnásobnou přesilovku a jsou na dostřel! CALE MAKAR zleva střelou bez přípravy propálil Chudobina. Jeho třetí trefa v letošních bojích o pohár! Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.
39:23'
Oddechový čas pro Colorado Avalanche.
39:23'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Oleksiak – 2 min., nedovolené bránění).
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:17'
Colorado Avalanche v plném počtu.
37:28'
Na pravé straně byl dost aktivní Pavelski, ale Francouz pozorný.
36:17'
Stars jsou při přesilovkách hodně nebezpeční. Vhazování po pravé ruce Francouze.
36:17'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., nedovolené bránění).
35:21'
Kotouč vyletěl mimo hrací plochu a následuje další z reklamních přestávek.
33:24'
1:3 z pohledu Avalanche! Chudobinovo kouzlo očaroval VALERIJ NIČUŠKIN, jenž se velmi dobře zorientoval před bránou. Jeho první trefa v letošních bojích o Stanley Cup! Asistence: Cale Makar, André Burakovsky.
32:46'
Střely na bránu: 17 – 17
32:32'
32:26'
Dallas hraje další velmi dobrou přesilovku. Francouz se musí mít na pozoru.
31:04'
Klingberg střílel bez přípravy od modré čáry a za Francouzem se ozvala branková konstrukce.
30:32'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Kevin Connauton – 2 min., nedovolené bránění).
30:17'
Máme za sebou polovinu utkání a Stars nadále vedou o tři branky. Na řadě je reklamní přestávka.
29:40'
Další neúspěšná útočná snaha Dallasu – ofsajd.
29:00'
Naměstnikov vystřelil zleva z úhlu, ale Chudobin si tyčku pohlídal.
27:44'
Postavení mimo hru v podání Stars.
26:35'
Zpět do akce! Pavelski a Kadri v souboji na vhazování po pravé ruce Chudobina.
26:35'
Nahození Kadriho od levého mantinelu, Chudobin touš vyrazil do ochranné sítě. Reklamní přestávka.
25:06'
Střely na bránu: 14 – 10
24:56'
24:28'
23:41'
Faksa z dobré střelecké pozice minul bránu. Dnes hraje skvělé utkání.
22:56'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jamie Benn – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).
22:28'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Pierre-Édouard Bellemare – 2 min., podrážení).
22:07'
Bellemare se najednou ocitl za obranou soupeře, ale Chudobin zůstává neprůstřelný.
21:09'
Na kotouč si ve druhé třetině sáhl už i Francouz, to když útočil Seguin.
20:12'
Po 12 vteřinách vyzkoušel Chudobina střelou od levého mantinelu Graves.
20:01'
Oba týmy se vrátily zpět na ledovou plochu, před námi je prostřední část.
Statistiky po první třetině

Úvodní perioda byla jasnou záležitostí Dallasu, jenž se těší z náskoku 3:0 – dvakrát skóroval při přesilovce. Český útočník Radek Faksa vstřelil jeden gól a přidal k tomu jednu asistenci. Avalanche se na konci třetiny přece jen trochu vzpamatovali...
20:00'
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:26'
Velká šance Avalanche! Na 1:3 mohl snížit Kadri, jenže z těsné blízkosti Chudobina nepřekonal.
17:46'
Cole zkoušel štěstí dvakrát od modré čáry zprava, avšak ani jeden pokus neprošel.
15:57'
Na opačné straně ledu zahrozil zprava Comeau a byla z toho vskutku dobrá šance. Francouz teď na jedničku.
15:31'
Burakovsky to zkusil od modré čáry, Chudobin měl připravenou lapačku a konečně si připsal první zákrok.
14:57'
Kotouč se dotkl ochranné sítě za Chudobinovými zády, následuje reklamní přestávka.
14:37'
Landeskog útočil po pravé straně, ovšem k zakončení se nedostal.
13:26'
Střely na bránu: 9 – 0
13:17'
12:11'
Chudobin stále čeká na první zákrok v dnešním utkání.
11:17'
Po reklamní přestávce uvidíme přesilovou hru Colorada, které je doslova zralé na ručník...
11:17'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Dickinson – 2 min., nedovolené bránění).
10:45'
A také druhá přesilovka Stars je úspěšná – 3:0! JAMIE BENN před bránou hezky tečoval střelecký pokus Radulova od modré čáry. Jeho čtvrtá trefa v letošních bojích o pohár! Asistence: Alexandr Radulov, Joe Pavelski.
09:41'
Hned je tady další přesilová hra pro Dallas. Dočkáme se snad dalšího kotouče v síti Avalanche?
09:41'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., vysoká hůl).
08:33'
Využitá přesilovka a dvougólové vedení pro Stars! Zleva zkusil štěstí Hintz, bekhendovou dorážkou z brankoviště potom uspěl RADEK FAKSA. Jeho třetí trefa v letošních bojích o pohár! Asistence: Roope Hintz, Miro Heiskanen.
07:22'
Pavelski vystřelil z pravé strany, Francouz nastavil svou vyrážečku a puk vyrazil.
06:48'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Mattias Janmark – 2 min., nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nazem Kadri – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Vladislav Naměstnikov – 2 min., hrubost).
06:48'
Francouz má kotouč ve svém držení a proběhne první reklamní přestávka.
06:18'
Sedmá minuta a Stars otevírají skóre utkání! Francouz neudržel střelecký pokus Faksy z levé strany a se štěstím skóroval JOHN KLINGBERG. Jeho druhá trefa v letošních bojích o Stanley Cup! Asistence: Radek Faksa, Blake Comeau.
05:06'
Střely na bránu: 0 – 0
04:36'
03:45'
Colorado hraje první přesilovou hru dnešního utkání, ale zatím se jim vůbec nedaří. Stars se dobře brání.
02:36'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Corey Perry – 2 min., nedovolené bránění).
02:13'
Girard teď napřáhl ke střele od modré čáry zleva, ovšem Chudobin zasahovat nemusel.
00:38'
První střídání patřilo Dallasu, pro Francouze však žádné nebezpečí.
00:01'
Hymny jsou minulostí... Na úvodní vhazování se už staví Faksa a Landeskog, začínáme!
Zahajovací formace stojí na modré čáře, zazní americká a kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

DAL: Chudobin – Oleksiak, Heiskanen – Cogliano, Faksa, Comeau

COL: Francouz – Graves, Makar – Landeskog, MacKinnon, Rantanen
Kdo se dnes postaví do brankoviště?
(Pozn.: Statistické údaje – boje o Stanley Cup 2020)

DAL: Anton Chudobin (gólman, 34 let, RUS)
→ bilance 6-4-0, průměr 2.75, úspěšnost 91.3%, SO 0

COL: Pavel Francouz (gólman, 30 let, CZE)
→ bilance 2-3-0, průměr 2.69, úspěšnost 90.8%, SO 1

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – Lindell (A), J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin (A), Radulov – Janmark, Pavelski, Gurjanov – Dickinson, Hintz, Perry – Cogliano, Faksa, Comeau.

Colorado Avalanche: Francouz (Hutchinson) – Graves, Makar, Girard, Zadorov, Cole, Connauton – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Burakovsky, Kadri (A), Ničuškin – Jost, Compher, Naměstnikov – Nieto, Bellemare, O'Connor.

Rozhodčí: Sutherland, Kozari – Racicot, Murray.
Vítejte ještě jednou při sledování Play-off NHL 2020! Čtvrtý zápas semifinále Západní konference mezi Dallas Stars a Colorado Avalanche začne už za malou chvíli.

→ Textovým přenosem vás bude provádět Jiří Sameš.
ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

DAL: Andrej Sekera (obránce, 34 let, SVK)
→ 0+0, -2 účast, 10 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 14:06

DAL: Radek Faksa (centr, 26 let, CZE)
→ 2+2, -2 účast, 14 střel na bránu, TM 0, Ø čas na ledě 16:02

POSLEDNÍ UTKÁNÍ → Avalanche ve třetím zápase přestříleli Dallas, získali první úspěch v sérii

Colorado ve třetím zápase semifinále Západní konference přestřílelo Stars, přičemž tak získalo první úspěch v sérii. Ve třetí třetině padlo hned šest branek, vítěznou trefu zde v čase 53:54 obstaral Nazem Kadri.

Dallas po úvodní periodě vedl 1:0, ovšem Avalanche v prostředním dějství vsítili hned tři branky. Stars se potom v závěrečné části podařilo otočit skóre ve svůj prospěch, ale soupeř vzápětí odpověděl a šel do trháku.

Nathan MacKinnon bodoval v jedenáctém zápase v play-off po sobě, čímž se postaral o nový klubový rekord (Avalanche/Nordiques).

→ Třetí zápas semifinále Západní konference:

Dallas Stars vs. Colorado Avalanche 4:6
(1:0, 0:3, 3:3) • Stav série: 2–1 DAL

Branky a nahrávky: 12. Seguin (Benn, Heiskanen), 45. Gurjanov (Hintz, Perry), 50. Comeau, 51. Benn (Lindell) – 21. Zadorov (Kadri), 25. Burakovsky (Makar, Zadorov), 31. Landeskog (Makar, MacKinnon), 53. Rantanen (MacKinnon), 54. Kadri (Connauton, Makar), 59. Bellemare ENG (Rantanen, Cole).

Statistiky Střely na bránu: 37 – 32 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 10 – 10

Gólmani: Anton Chudobin (DAL) – prohra, 26 zákroků, 5 OG, úspěšnost 83.9%, čas 58:26 vs. Pavel Francouz (COL) – výhra, 33 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89.2%, čas 60:00.

Tři hvězdy utkání: 1. Cale Makar, 2. Mikko Rantanen, 3. Nikita Zadorov (všichni COL).
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Play-off NHL 2020! Zde poběží textový přenos ze čtvrtého zápasu semifinále Západní konference mezi Dallas Stars a Colorado Avalanche. Úvodní vhazování očekáváme krátce po 00:00 SEČ.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.