NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Montreal - 14. srpna 2020   21:10

(0:2, 0:2, 0:1)
Stav série: (1:1)
Montreal
Montreal
01:02' Tatar  (Gallagher, Suzuki) • 12:36' Kotkaniemi  (Drouin, Domi) • 21:25' Tatar  (Mete, Domi) • 37:57' Armia  (Evans, Belzile) • 50:35' Kotkaniemi  (Domi, Mete)
Flyers
Hart (38. Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere – Farabee, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Laughton – Aube-Kubel, D. Grant, Voráček (A) – Pitlick, N. Thompson, J. van Riemsdyk.
Dwyer, Hebert – Barton, Berg
Scotiabank Arena, Toronto
Montreal

To už je ode mě vše. Přeji hezký zbytek večera!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 30:32 (6:16, 15:11, 9:5)
Zblokované střely – 25:11
Vyhraná vhazování – 29:21
Trestné minuty – 26:24
Hity – 36:32
Kirk Muller si užil povedenou premiéru v roli hlavního trenéra Montrealu! Jeho svěřenci totiž porazili Philadelphii jasně 5:0 a srovnávají stav série na 1:1 na zápasy.

V první třetině na ledě vládl Montreal, který Letce z Philadelphie jasně přehrával. Vedení Habs 2:0 tedy bylo naprosto zasloužené. Skóre se poprvé měnilo už po 62 sekundách, kdy se po Gallagherově akci prosadil z dorážky Slovák Tomáš Tatar. Flyers se neprobudili ani s přibývajícím časem a ve 13. minutě tak inkasovali znovu. Tentokrát puk procpal mezi Hartovými betony za brankovou čáru Jesperi Kotkaniemi. Hráči Philadelphie dlouho nedokázali ani vystřelit na branku soupeře, Carey Price si své první zákroky připsal až v závěrečných čtyřech minutách úvodní periody.

Také prostřední část přinesla dva zásahy Habs. Hned v čase 21:25 zvýšil na 3:0 svým druhým zásahem Tomáš Tatar, který povedenou střelou zápěstím zužitkoval přesilovku. Letci se poté zvedli, nevyužili však dlouhou přesilovku 5 na 3, ani další příležitosti. Dvě minuty před přestávku naopak opět udeřilo na druhé straně, když si nahození Joela Armii nešťastně kopl do vlastní branky obránce Gostisbehere. Poté byl vystřídán brankář Flyers Carter Hart, kterého nahradil Brian Elliott.

Ve třetí periodě Canadiens žádné komplikace nepřipustili. Letci na výtečného Price recept nenašli a v 51. minutě tak v přesilové hře pečetil skóre na konečných 5:0 Jesperi Kotkaniemi, který se stejně jako Tatar trefil hned dvakrát.

Stav série – 1:1
59:41'
Letci jsou v plném počtu, puk je za brankou Price.
59:08'
Běží nám už závěrečná minuta utkání.
58:59'
Hezká souhra Montrealu. Po nahrávce Domiho střílel z mezikruží vedle Joel Armia.
58:20'
Petrymu unikl puk do středního pásma, Montreal tak musí vyklidit útočnou třetinu.
57:46'
Tatar na ledě. Začíná přesilová hra Habs.
57:40'
A právě Nicolas Aube-Kubel je vyloučen za sekání.
57:40'
V závěru oslabení ještě Price ukryl v lapačce kotouč po střele Aubeho-Kubela.
57:25'
Kulak poslal puk až za branku Philadelphie.
56:49'
Canadiens vyhazují. Teď už se hraje hlavně o čisté konto pro Careyho Price.
56:22'
Teď už je z toho klasická početní výhoda 5 na 4.
55:45'
Tomáš Tatar zahákoval Joela Farabeeho. Flyers tak budou mít k dispozici výhodnou variantu přesilovky 4 na 3.
55:12'
Gostisbehere nahazoval od levého mantinelu puk před branku. Ten ale nebyl tečován tolik, aby to Price zaskočilo.
54:38'
Do Voráčkovy střely vložil hokejku Ben Chiarot. Puk skončil mimo hrací plochu.
54:21'
Po reklamní přestávce se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.
54:21'
Nate Thompson a Xavier Ouellet se chtěli poprat! Rozhodčí je od sebe včas oddělili a tak budou následovat jen dvouminutové tresty za hrubost.
54:01'
Zakázané uvolnění Montrealu. Vhazuje se před Pricem.
53:20'
Kouč Flyers Alain Vigneault se snaží různě rotovat se sestavou. Jakub Voráček byl teď na ledě s Girouxem a Hayesem.
52:42'
Z levé strany vystřelil Travis Sanheim. Price našel touš v rukavici.
51:34'
O přestávce odkulhal do útrob arény útočník Flyers Travis Konecny. Vypadá to na problém s kotníkem nebo kolenem.
51:34'
Střela Belzileho byl sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
50:35'
Montreal právě vstřelil branku!
Nakonec využitá přesilovka a Canadiens tak vedou už 5:0! Matt Niskanen sice dokázal i bez hokejky dostat puk fotbalovým způsobem do středního pásma, ovšem Habs ho zase rychle vrátili do útočné třetiny. Tam si ho vzal JESPERI KOTKANIEMI, který se uvolnil na osu hřiště a střelou z mezikruží na vyrážečku překonal brankáře Elliotta. Druhá trefa finského útočníka v zápase. Asistence: Max Domi a Victor Mete.
49:41'
Hráči Montrealu opět nikam nepospíchají. Asi jim stačí odehrát klidné dvě minuty.
49:16'
Důrazný Derek Grant se natlačil až do brankoviště Montrealu. Se svou snahou to nakonec přehnal, rozhodčí mu udělují trest za nedovolené bránění gólmanovi.
48:59'
Střely na branku – 24:30
48:14'
Po ráně Jeffa Petryho přerušil hru Elliott. Následuje reklamní přestávka.
46:49'
Letci jsou v plném počtu.
46:02'
Flyers mohli snížit ve vlastním oslabení! Po šanci Kevina Hayese se Price ocitl mimo své brankoviště. Puk do něj vracel Travis Sanheim, ovšem za svého brankáře zaskočil obránce Shea Weber, který v leže nepustil kotouč za brankovou čáru!
45:46'
Habs nikam nepospíchají, v poklidu kombinují v útočné třetině.
44:48'
Travis Konecny krosčekoval Drouina a posílá Letce do čtyř.
43:23'
A mohlo to být už 0:5! Z levého kruhu střílel Joel Armia a jeho pokus orazítkoval bližší tyčku Elliotovy svatyně.
43:05'
Letcům dnes není střelecky přáno. Carey Price opět předvádí, že se jedná o jednoho z nejlepších brankářů světa.
42:20'
Shayne Gostisbehere si najel na přihrávku mezi kruhy, odkud minul svatyni Habs. Odražený puk od zadního mantinelu se snažil uklidit do branky Derek Grant, ale Carey Price mu v tom akrobatickým zákrokem zabránil!
41:13'
Montreal je už v plném počtu. Nadále tak drží luxusní čtyřgólové vedení.
40:51'
Canadiens vyhazují.
40:02'
Letci ještě dohrávají přesilovku při vyloučení Domiho.
Hity – 27:25
Hokejisté Montrealu směřují za vyrovnáním stavu série. Po dvou třetinách totiž vedou nad Philadelphií už 4:0. Hned v čase 21:25 zvýšil na 3:0 svým druhým zásahem Tomáš Tatar, který povedenou střelou zápěstím využil přesilovku. Letci se poté zvedli, nevyužili však dlouhou přesilovku 5 na 3, ani další příležitosti. Dvě minuty před přestávku naopak opět udeřilo na druhé straně, když si nahození Joela Armii nešťastně kopl do vlastní branky obránce Gostisbehere. Poté byl vystřídán brankář Flyers Carter Hart, zbytek duelu dochytá Brian Elliott.
40:00'
39:59'
Giroux vyhrál buly a ke střele z levé strany se ještě dostal Nicolas Aube-Kubel. Price je dnes zatím bezchybný a i po druhé třetině bude držet čisté konto.
39:54'
Několik střel hráčů Philadelphie. Po Girouxově zasáhl dobře Price, ránu Provorova zase zablokoval Danault.
39:11'
Max Domi je navíc vyloučen za faul na gólmana soupeře.
39:11'
Do brankoviště Philadelphie vlétl Max Domi, který spadl na brankáře Elliotta. Ten je naštěstí v pořádku. Domi to pak ještě schytal od zadáků Flyers.
37:57'
A Carter Hart je trenéry odvolán z branky Letců! Nahrazuje ho Brian Elliott.
37:57'
A dost pravděpodobně je rozhodnuto! JOEL ARMIA nahazoval z levé strany puk do předbrankového prostoru a obránce Shayne Gostisbehere bruslí nešťastně srazil hrací předmět za záda vlastního gólmana – 0:4. Asistence: Jake Evans a Alex Belzile.
37:26'
Příležitosti Montrealu! V té poslední minul z předbrankového prostoru pravou Hartovu tyčku Artturi Lehkonen!
36:40'
Ivan Provorov z pravé straně těsně míjí branku Montrealu! Ruský zadák má střeleckou chuť.
35:49'
Špatnou rozehrávku Montrealu si našel mezi kruhy Philippe Myers. Puk měl ale na bekhend a tak nemohl hned zakončovat. Nyní se bojuje o kotouč v rohu.
34:50'
Nápor Flyers sílí. Dost prostoru měl před sebou James van Riemsdyk, jeho střelu z mezikruží však Price zastavil. Poté následovala strkanice před gólmanem Canadiens, ta se ale zřejmě obejde bez vyloučení. Reklamní přestávka.
34:29'
Zakázané uvolnění Montrealu.
33:38'
Velmi dobré střídání Letců. Bylo tam několik střel, které musel krýt Price. Celek z Pensylvánie v tom musí pokračovat, pokud chce myslet na zvrat.
33:07'
Od modré čáry vystřelil Gostisbehere. Price jeho střelu vyrazil a dorážka Scotta Laughtona branku Montrealu těsně minula!
32:12'
Lehkonen si ve středním pásmu dobře obhodil Niskanena. Ivan Provorov ho už ale dál nepustil.
31:50'
Oba celky v plném počtu. Hra 4 na 4 větší příležitost ani na jedné straně nepřinesla.
30:53'
Max Domi si nabruslil na levý kruh a vystřelil. Zamířil do hrudi dobře postaveného Cartera Harta, který hru přerušil. Čas na reklamní přestávku.
29:49'
Jakub Voráček a Artturi Lehkonen jsou vyloučeni za vzájemné držení svých hokejek. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
29:46'
Nahození Travise Sanheima od modré čáry skončilo v lapačce Price. Ten puk raději přidržel.
29:03'
Jeff Petry byl asi trochu překvapen, že se nepískalo zakázané uvolnění a tak měl problémy s forčekujícím Thompsonem. Pro Canadiens to nakonec dobře dopadlo.
28:31'
Puk končí v hledišti. Čas na reklamní přestávku.
28:25'
Ve druhé třetině Priceovi v brance Habs přibyla práce. Philadelphia ale nevyužila ani dlouhou přesilovku 5 na 3 a tak stále prohrává 0:3.
27:25'
Po přihrávce Pitlicka střílel z levého kruhu Derek Grant. Price vyrazil za svou branku.
27:03'
Střely na branku – 13:18
26:22'
Habs kritickou situaci přestáli, nyní jsou již kompletní!
26:00'
Montreal už je ve čtyřech!
25:56'
Ještě jedna rána aktivního Provorova. Carey Price má puk na svém těle a přerušil hru.
25:15'
Tentokrát Giroux nabil Ivanovi Provorovovi. Price opět na místě.
24:57'
Giroux nahrál na pravý kruh Jakubovo Voráčkovi. Price se stačil proti ráně českého útočníka přemístit.
24:43'
Provorov pálil z osy kluziště. Nikdo ze spoluhráčů puk nestačil tečovat a Price ho má ve výstroji.
24:21'
Flyers dostávají šanci na návrat do zápasu! Artturi Lehkonen u mantinelu najel do Konecnyho a je vyloučen za hrubost. Letci budou hrát minutu a 38 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!
24:16'
Od modré čáry vypálil Ivan Provorov. Price svým zákrokem přerušil hru.
23:59'
Za sekání je vyloučen Jonathan Drouin. Přesilovka pro Habs.
23:35'
Habs při chuti. Nick Suzuki zakončoval z levé strany do připraveného Harta.
23:08'
Letce zastavilo v rozletu postavení mimo hru.
21:25'
Situace Flyers v tomto zápase už začíná být řádně nahnutá! Habs totiž využívají přesilovku a vedou o tři branky. Victor Mete nahrál z modré čáry TOMÁŠOVI TATAROVI, který se dostal je střele zápěstím z vrcholu levého kruhu a trefil se naprosto přesně. Puk brnkl o vzdálenější tyčku a zapadl za bezmocného Harta – 0:3. Asistence: Victor Mete a Max Domi.
21:10'
Tentokrát střílel z pravé strany Armia. Branku netrefil.
20:41'
Shea Weber vyslal svou obávanou dělovku od modré čáry. Carter Hart ale byl pozorný.
20:02'
Canadiens mají k dispozici většinu přesilové hry při vyloučení Gostisbeherea.
Hity – 13:14
V první třetině na ledě vládl Montreal, který Letce z Philadelphie jasně přehrával. Vedení Habs 2:0 je tedy naprosto zasloužené. Skóre se poprvé měnilo už po 62 sekundách, kdy se po Gallagherově akci prosadil z dorážky Slovák Tomáš Tatar. Flyers se neprobudili ani s přibývajícím časem a ve 13. minutě tak inkasovali znovu. Tentokrát puk procpal mezi Hartovými betony za brankovou čáru Jesperi Kotkaniemi. Hráči Philadelphie dlouho nedokázali ani vystřelit na branku soupeře, Carey Price si své první zákroky připsal až v závěrečných čtyřech minutách úvodní periody.
20:00'
19:53'
Max Domi se dostal za záda Shaynea Gostisbeherea, který si pomohl faulem a znemožnil tak protihráči zakončit. Tady se možná dalo pískat i trestné střílení, obránce Flyers ale obdržel dvě minuty za držení.
19:44'
Zakázané uvolnění Habs. Vhazovat se bude před Pricem.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:42'
Na druhé straně si sáhl na puk zatím nepříliš zaměstnaný Price. Pálil Travis Konecny.
18:19'
Brendan Gallagher si to namířil dopředu na pravém křídle a střelou na vyrážečkou prověřil Harta. Ten byl pozorný.
16:53'
Montreal je také již kompletní.
16:45'
Letci konečně zaměstnali Careyho Price a málem z toho bylo snížení! Po nahrávce Girouxe pálil ze slotu Sean Couturier a k dorážce se dostal Jakub Voráček. Puk zůstal ležet u betonů sedícího brankáře Montrealu!
15:55'
Flyers v plném počtu.
15:45'
Kevin Hayes kroužil ve středním pásmu a zřejmě čekal, až naskočí Giroux na led a začne zkrácená přesilovka Letců. Puk mu ale utekl, což jen dokumentuje dosavadní trápení Flyers.
15:12'
Střely na branku – 0:12
15:12'
Na střelu Bena Chiarota od modré čáry měl Hart volný výhled a puk podržel ve výstroji. Reklamní pauza.
14:52'
Síly na ledě se vyrovnávají. Tomáš Tatar je potrestán za hákování.
14:40'
Provorov se dostal ke kotouči a poslal ho až za branku Montrealu.
14:03'
Hráči Philadelphie rychle vyhodili.
13:54'
Další komplikace pro Letce, kterých bylo na ledě šest. Po reklamní přestávce bude hrát Montreal přesilovku.
12:54'
Další střela na branku Flyers. Hart pokus Bretta Kulaka vyrazil.
12:36'
Flyers se stále ještě neprobudili a Habs je trestají druhým gólem! Puk si mezi kruhy stáhl rukavicí k ledu Jonathan Drouin, který z otočky vystřelil. Hart vyrazil před sebe a dorážka JESPERIHO KOTKANIEMIHO mu už propadla mezi betony až za brankovou čáru – 2:0. Asistence: Jonathan Drouin a Max Domi.
12:12'
Po dlouhé době tu máme přerušení hry. Důvodem je ofsajd Montrealu. Reklamní přestávka.
11:46'
Canadiens vyrazili do přečíslení 3 na 2. Byron se snažil nahrávat na levý kruh, bránící hráč však puk zastavil.
10:47'
Další chyba Letců ve vlastním obranném pásmu. K puku se tak mezi kruhy dostal Joel Armia, který ho potáhl doprava a jeho jedovatou střelu vytěsnil Hart vyrážečkou!
09:49'
Hráči Philadelphie chybovali za brankou a z toho mohl těžit Nick Suzuki. Ten z bekhendu přestřelil!
09:21'
Montreal nadále drží dobré tempo. To Letci se nemohou dostat do hry.
08:05'
Alex Belzile se málem ocitl v dobré šanci v předbrankovém prostoru. Jeden z obránců Flyers mu však stačil zablokovat hůl.
07:30'
Střely na branku – 0:6
06:46'
Na oblouček za obranu Habs si sjížděl Travis Konecny. Ke kotouči měl přeci jen blíže obránce soupeře.
05:43'
Střelu Xaviera Ouelleta od modré čáry si pohlídal Carter Hart. Ten svým zákrokem přerušil hru.
05:29'
Habs jsou zatím lepším týmem. Nyní opět dostali svého soupeře pod tlak, který zatím trvá. Byla u toho zase první formace.
04:52'
Přesilovka Montrealu právě skončila.
04:24'
Letcům se podařilo vyhodit.
03:58'
Na druhé straně pálil z voleje nad Tomáš Tatar.
03:48'
V oslabení zaútočil Kevin Hayes. Jeho rána z levého kruhu branku minula.
02:51'
Za sekání je vyloučen Nate Thompson. Canadiens si zahrají přesilovku.
01:40'
Montreal začal hodně aktivně. Nejprve pálil z mezikruží Max Domi a poté dorážel Brendan Gallagher. Hart se natáhl a vyrážečkou kotouč vytěsnil mimo svou branku. Svůj tým tentokrát výrazně podržel!
01:02'
Habs jdou do rychlého vedení! Brendan Gallagher se z levé strany natlačil do bekhendového zakončení, které Hart vyrazil k TOMÁŠOVI TATAROVI a ten puk umístil k levé tyčce z pohledu brankáře Flyers. Asistence: Brendan Gallagher a Nick Suzuki.
00:30'
Kevin Hayes to zkusil ze záporného úhlu. Sice trefil brankovou konstrukci, ale tak nebezpečné to nebylo. Price u své tyčky byl.
00:01'

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere – Farabee, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Laughton – Aube-Kubel, D. Grant, Voráček (A) – Pitlick, N. Thompson, J. van Riemsdyk.

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Ouellet, Mete – Gallagher (A), Suzuki, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Byron (A), Danault, Lehkonen – Evans, Domi, Belzile.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Barton, Berg.
Po prvním utkání série měl bolesti na hrudi trenér Canadiens Claude Julien. Ten byl následně převezen do nemocnice v Torontu, kde prodělal operaci koronární artérie. Dnes by se měl vrátit do Montrealu, kde se bude ze zákroku zotavovat. Lékaři očekávají plné uzdravení. Julien ale bude svému týmu na střídačce scházet po zbytek série. Trenérské povinnosti převezme asistent Kirk Muller.

Jakub Voráček (PHI) – 3 zápasy, 2 body (1+1)

Tomáš Tatar (MTL) – 5 zápasů, 0 bodů
1. zápas: Philadelphia – Montreal 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

První utkání série nabídlo poměrně vyrovnanou bitvu. V 9. minutě poslal Flyers do vedení v početní výhodě Jakub Voráček, který tečoval ránu Provorova. Habs odpověděli ve 35. minutě rovněž v přesilovce, v níž se prosadil střelou do odkryté klece Shea Weber, ale jen o 16 sekund později vrátil Letcům vedení Joel Farabee, jenž tečoval pokus spoluhráče Sanheima. V samotném závěru duelu měl na holi prodloužení Nick Suzuki, který ale orazítkoval jen břevno.

Branky a nahrávky: 9. Provorov (Giroux, Konecny), 35. Farabee (Sanheim) – 35. S. Weber (Drouin, Gallagher)

Philadelphia: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Gostisbehere (A) – Voráček (A), Couturier (C), Giroux – Konecny, K. Hayes, Laughton – Aube-Kubel, D. Grant, J. van Riemsdyk – Pitlick, N. Thompson, Farabee.