NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Flyers - 30. srpna 2020   01:10

Islanders
Islanders
27:12' M. Martin (Barzal, Eberle) • 39:54' Komarov (Brassard) • 43:41' Lee (Eberle, Pulock)
Flyers

Islanders dokázali otočit průběh dnešního utkání a podruhé se v této sérii ujímají vedení! Celek kouče Barryho Trotze tahal od druhé třetiny za delší konec a tato výhra se dá popsat jako zasloužená. V 15. minutě sice skóroval Tyler Pitlick, ovšem ve druhé dvacetiminutovce Ostrované skóre otočili zásluhou Matta Martina a Lea Komarova. Ve třetí třetině už padla jen jedna branka. Postaral se o ní v přesilové hře Anders Lee. Islanders tak dnes vítězí 3:1 a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Další duel této série je na programu zítra.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek rána! Na počtenou!

59:38'
Islanders vyhazují tak, aby z toho nebyl icing a teď už to s hokejisty v modrém vypadá velice dobře.
59:13'
Claude Giroux si najel na levý kruh, odkud ale nevystřelil. Včas byl zpacifikován bekem.
58:36'
Konecny nebezpečně přihrával před bránu, ale jeho spoluhráči se v těchto místech neobjevili. Následovala nepřesná rána Sanheima od modré čáry.
58:08'
Philadelphii se po konci přesilové hry už nedaří se usadit před Varlamovem.
57:50'
57:26'
Až nyní domácí vyhodili. Přežili totiž těžké chvíle.
56:55'
Nyní už hosté pořádně zatlačili. Závar před bránou gólem neskončil, stejně jako i následná rána Niskanena z kruhu.
56:30'
Varlamov dokázal zapracovat za svou bránou. Letci zatím honí puk pouze okolo mantinelu.
56:03'
Hosté to už nyní zkouší bez brankáře. Carter Hart je na střídačce!
55:50'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., nebezpečná výstroj).
55:16'
Travis Konecny sice střílel z pravého kruhu, ovšem přes Toewse se černá guma až k Varlamovovi nedostala.
54:24'
Komarov společně s Brassardem přidržel puk za bránou Philadelphie. Do konce řádné hrací doby zbývá už jen necelých šest minut.
53:33'
Flyers sice měli výhodu vhazování v útočném pásmu, ale buly prohráli, takže znovu musí svou akci načínat od Harta.
53:03'
Domácí z vlastního pásma podél mantinelu kotouč vyhodili. Následně využili chvilky vhodné k vystřídání.
52:27'
Puk se ocitl v místech, kde se s ním hrát opravdu nedá. Skončil totiž v ochranné síti, takže rozhodčí museli přerušit.
51:56'
Dnes neviditelný Sean Couturier za bránou našel Voráčka, který se okamžitě snažil zakončit k bližší tyči. Obránci Islanders ale zareagovali pohotově.
51:43'
Joel Farabee před malou chvíli zazdil velkou šanci ke snížení! Ocitl se úplně sám před Varlamovem, jenž zasáhl špičkou levého betonu. Tohle může hosty ještě hodně mrzet.
51:02'
Mathew Barzal parádní žabičkou vybídl Jordana Eberleho, jenž chtěl rychle střílet. Jeho pokus ale jemně tečoval Hägg mimo bránu.
50:26'
Flyers se snaží usadit v útočném pásmu. Ale třeba nyní Myersovi kotouč z hokejky utekl, takže k ráně dojít nemohlo.
49:55'
Čas se už hostujícímu celku krátí. Islanders svého soka ani příliš nepouštějí až ke své brance.
49:12'
Islanders se dvakrát dokázali ubránit za cenu vyhození kotouče k Hartovi. Udělali to tak šikovně že zakázané uvolnění se ani zdaleka nepískalo.
48:43'
48:23'
Scott Laughton málem zakončoval z ideální pozice. Přihrávka z čepele Hayese ale nebyla úplně přesná.
47:52'
Teď se už domácím moc nedaří přechod do útočného pásma. Letci se brání celkem kvalitně.
47:18'
Philadelphia odpaluje kotouč přes všechny čáry. Úvodní čtveřice tak rychle míří na střídačku.
46:52'
Barzal šikovně našel Eberleho, kterému ale dlouho trvalo si srovnat puk ke střele.
46:43'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Robert Hägg – 2 min., sekání).
46:28'
Leo Komarov nahodil do útočného pásma. Za kotoučem už poté nespěchal, takže je jasné, že domácí se už dopředu moc hnát nebudou.
45:40'
Před bránou domácích chvíli zůstal Voráček. V těžké pozici si ale český forvard neporadil.
45:15'
Po ofsajdu New Yorku Islanders se bude vhazovat ve třetině střední.
44:50'
Mayfieldovi se vyhození puku nepovedlo. Kotouč na modré čáře zachytil Provorov, jenž se snažil přihrávat přes šíři útočného pásma. Jeho přihrávku ale domácí přečetli.
44:16'
Ivan Provorov přidržel puk za svou bránou. Vzápětí se pokusí přenést těžiště hry.
43:41'
Islanders právě vstřelili branku!
První přesilovková střela Ostrovanů končí gólem. Prosazuje se kapitán ANDERS LEE. Jordan Eberle jej uvolnil šikovnou přihrávkou těsně před bránou. Lee okamžitě zakončil bekhendem. Tento pokus si Carter Hart ještě holí usměrnil do sítě, takže pro brankáře Flyers to rozhodně nebyl šťastný moment. 3:1. Asistence: Jordan Eberle a Ryan Pulock.
43:14'
A stejný hráč o pár chvil později pošetřil cenné vteřiny v rohu kluziště v útočném pásmu Flyers.
42:45'
Přesilovka Islanders sice nezačala špatně, ale nyní se už hosté poprvé ubránili zásluhou Scotta Laughtona.
42:28'
42:05'
Islanders budou hrát přesilovku. Momentálně mají k dispozici výhodu.
41:31'
Semjon Varlamov srazil střelu z kruhu do ochranné sítě. Hra je přerušena a vhazovat se bude před jeho bránou.
41:10'
Jde vidět, že hosté si v kabině řekli, že musí být mnohem aktivnější. Do třetí periody vstoupili ve větším nasazení.
40:26'
První nápaditou akci ve třetí části vymysleli hosté. Travis Sanheim vypálil, ale trefil pouze brusli obránce Pelecha.
40:01'
Před třetí třetinou mají lepší výchozí pozici hokejisté Islanders. Ve druhé třetině totiž stav otočili a nyní vedou 2:1. Po brankách Matta Martina a Lea Komarova musel Hart už dvakrát lovit puk ze sítě. Druhá třetina herně patřila domácím, a proto je průběžné skóre zcela zasloužené.
Střely na bránu po 2. třetině: 25 – 15
40:00'
39:54'
Tohle podcenění situace může v konečném součtu vyjít Philadelphii draze. Derick Brassard dostal až příliš prostoru. Nejprve vystřelil, ale stejně si touš stačil dojet. Pět sekund před sirénou tak zpoza brány uvolnil finského útočníka LEA KOMAROVA, jenž rychlým zakončením se štěstím procedil puk za brankovou čáru. 2:1. Asistence: Derick Brassard.
39:35'
Ke kotouči se ale dostali Letci. Matt Niskanen vystřelil po velkém nápřahu z vrcholku kruhu, ale zamířil pouze do středu brány.
39:12'
Rozběhla se nám poslední minuta druhé třetiny. Domácí se zřejmě pokusí ještě něco vymyslet.
38:28'
Čtvrtá lajna Philadelphie bojuje v pásmu soupeře. Také Islanders se ale brání celkem kvalitně.
37:57'
Po dlouhé době musel do akce i Varlamov. Střelu z velkého úhlu ale vyrážečkou vyrazil.
37:25'
Adam Pelech si nečekaně sjel na levý kruh, kde si počkal na přihrávku svého kolegy. Zakončení mířilo na zadní tyč, v těchto místech ale měl Carter Hart lapačku připravenou.
36:35'
Nyní se však týmu v modrém moc nedaří přechod do pásma Flyers. Naopak hosté poctivě svou třetinu brání.
35:49'
Kevin Hayes musel vypomoct svým spoluhráčům s defenzivní prací. Clutterbucka na mantinel pořádně zatlačil.
35:22'
Philadelphia se v druhé třetině vůbec nemůže dostat do tempa. Tým z New Yorku je jasně lepším mužstvem.
34:46'
Hostům se rozehrávka z vlastní třetiny nepovedla. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat po levici Cartera Harta.
34:08'
Josh Bailey se ocitl úplně sám před bránou, ale Cartera Harta prostřelit nedokázal. Navíc se k němu v daný moment hostující hokejisté slétli jako vosy na med, a tak mu pořádné zakončení znepříjemnili.
33:03'
Ryan Pulock dokázal naprosto skvěle udržet puk na holi a poté navíc oslovil Eberleho v ideální pozici. Útočníkovi Islanders ale puk v poslední možný okamžik přeskočil hůl.
32:35'
Domácí znovu zatopili pod kotlem. Letci se ale i tentokrát dokázali ubránit. Družina Barryho Trotze ale má v těchto chvílích rozhodně blíže k druhému gólu v síti soupeře.
31:56'
Brassardova přihrávka našla na modré čáře Leddyho, který se zakončením neváhal. Až k Hartovi ale střelecký pokus nedoputoval.
31:28'
Ostrované rapidně překlopili počet střel na bránu na svou stranu. Momentálně v této statistice vedou 18-12.
30:24'
Jakub Voráček si na útočné modré čáře zpracoval dlouhou přihrávku a poté hned mířil k zadní tyči. Varlamov si proti zakončení vyjel a levým betonem v pohodě zasáhl.
29:40'
Ihned po buly střílel zápěstím Robert Hägg. Švédský obránce ve službách Philadelphie ale zařízení minul.
29:16'
Ivan Provorov to o chvíli později zkoušel z podobné pozice. Jeho krajan v bráně Islanders ale zaklapl betony včas.
28:46'
Po tvrdé ráně Provorova musel Semjon Varlamov kotouč vyrážet. To se mu povedlo s přehledem. Touš dostal do ochranné sítě nad svou bránou.
28:15'
Jakub Voráček byl v útočné třetině zdvojen. Prostor k přihrávce tak žádný nedostal.
27:53'
Carter Hart zastavil ránu domácích ve své lapačce. K rozehrávce se neměl, a proto je hra přerušena.
27:12'
Domácí srovnávají skóre. Eberle po mantinelu posunul na Barzala, jenž se rychle vytočil a před bránou si moc dobře všiml bojovníka MATTA MARTINA. Člen čtvrté lajny Islanders propasíroval kotouč až do brány a nakonec musí být velmi rád, že si své střídání nyní protáhl. 1:1. Asistence: Mathew Barzal a Jordan Eberle.
26:20'
Jeden z hráčů Flyers převedl fatální ztrátu puku na útočné modré čáře. Hned dva hráči Islanders tak mířili na Cartera Harta. Toews přistrčil Beauvillierovi, jenž okamžitě pálil. Hart se ale báječně stačil přemístit.
25:55'
Icing domácích. Těžiště hry se opět přesune před Semjona Varlamova.
25:25'
Aube-Kubel zůstal před brankovištěm po přihrávce Granta zpoza brány. Kotouč ale v zajímavé pozici netrefil.
24:46'
Brock Nelson byl o kotouč okraden. Poté se ve třech hráčích vydali vpřed hosté, kteří se ale přes Laughtona až ke střele neprobili.
24:13'
Pageau posunul na modrou k Leddymu, jehož pokus zápěstím zřejmě byl tečován. Carter Hart si ale i přesto černou gumu našel.
23:42'
Cal Clutterbuck opět velice tvrdě bojuje u mantinelu. Svým důrazem už několikrát zadělal Philadelphii na problém.
23:06'
Islanders pokračovali v aktivitě, jenže se už do další tutovky neprobojovali. Nyní je hra přerušena.
22:40'
Mathew Barzal měl před sebou velkou šanci. V gólové pozici po objetí brány ale puk za ležícího Harta nezastrčil.
22:11'
Philadelphia se opět usadila před bránou Islanders. Zatím se však až k přímému ohrožení brány nedostala.
21:46'
Andy Greene se včas vrátil na svou polovinu a obranné úkoly si poctivě splnil.
21:13'
Ivan Provorov střílel po přihrávce Travise Konecného. Zadák Flyers ale bránu Ostrovanů minul.
20:24'
Po vyhraném buly se ke kotouči dostali domácí. Pulock to od modré čáry zkusil, jenže hromadu těl před sebou nepropálil.
20:01'
První třetina je u konce. Lépe do utkání vstoupila Philadelphia, která byla v úvodních deseti minutách často aktivní. Vedení se zaslouženě ujala v 15. minutě z hole Tylera Pitlicka. Poté se však Islanders vzepřeli a také oni několikrát ohrozili Cartera Harta. Posledně jmenovaný ale branku neobdržel, a proto se jde do šaten za stavu 0:1 pro Flyers.
Střely na bránu: 8 – 9
20:00'
19:44'
Clutterbuck byl u mantinelu za bránou Philadelphie velice důrazný. Kotouč ale vybojovat nedokázal.
19:03'
Anders Lee posunul puk podél mantinelu až k obránci Greenemu, jenž vypálil. Jeho ránu ale srazil do bezpečnějších míst Joel Farabee.
18:36'
Na konci třetiny jsou více na kotouči domácí. Po první brance Letců se mnohem více tlačí dopředu.
17:46'
Carter Hart se na brankovišti dokázal natáhnout. Druhá lajna Islanders byla totiž velice nebezpečná. Nejprve Hart zastavil dorážku Beauvilliera a poté si poradil také s pokusem Brocka Nelsona z kruhu. Gólman hostů zasáhl lapačkou opravdu výborně.
17:06'
Mayfield na druhé straně zablokoval střelu van Riemsdyka. Třetí a čtvrté formace Flyers jsou zatím hodně vidět.
16:34'
Scott Mayfield to už potřetí zkusil od modré čáry. Ani tentokrát ale prostor mezi třemi tyčemi trefit nedokázal.
15:52'
Štěstí zkusil z mezikruží také Grant. Varlamov dost možná zasáhl špičkou lapačky.
14:18'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Hosté jdou v 15. minutě do vedení! Scott Laughton objel bránu a poté přihrál na levý kruh. TYLER PITLICK se svou střelou vyčkal a následně ji dokonale ukryl. Varlamov toho moc neviděl a nakonec inkasoval. Puk mu zapadl k levé tyči z jeho pohledu. 0:1. Asistence: Scott Laughton a Matt Niskanen.
13:44'
Anthony Beauvillier se poprvé v zápase připomněl. Vystřelil z levého kruhu pouze do připravené výstroje Cartera Harta.
12:53'
Mathew Barzal málem vyslal do předbrankového prostoru přihrávku na Eberleho, který by jinak zakončoval z dobrého postavení. Zadáci Flyers ale dráhu přihrávky přečetli a včas zasáhli.
12:16'
Varlamov musel za svou bránou spoluhráčům vypomoct s rozehrávkou. To se mu také celkem povedlo.
11:27'
Střelecká aktivita zatím patří hostům, kteří na pokusy na bránu vedou už 7-3.
11:00'
James van Riemsdyk bojoval u mantinelu, ale přesný pas mezi kruhy vyprodukovat nedokázal.
10:28'
Hra je opět zastavena. Oba celky se pokouší o dlouhé přihrávky dopředu, ale ty zatím moc úspěšné nejsou. Další icing, tentokrát v podání Flyers.
10:03'
Jakub Voráček pronikl po levém křídle, odkud také vystřelil. Semjon Varlamov ale ránu českého útočníka moc dobře viděl na to, aby bez problémů zasáhl.
09:43'
Dlouho se hrálo ve střední třetině. Hráčům v modrých dresech se nakonec rozehrávka nepovedla, a proto se odpískalo další zakázané uvolnění.
09:06'
Carter Hart po dlouhé době zasahoval. Máme zde první komerční pauzu.
08:45'
Scott Mayfield naprosto fantasticky přečetl hru, když dokázal vyrazit proti přihrávce. Nebýt tohoto zákroku, tak by se Philadelphia řítila do přečíslení tři na jednoho.
08:14'
Střelu Hayese z poměrně velké dálky dokázal Semjon Varlamov odkopnout pravým betonem.
07:51'
Domácí už dokázali vystřídat. Barry Trotz posílá na led čerstvé síly.
07:23'
Philadelphia ale tlačí v útočném pásmu. Velmi aktivně si počíná Nate Thompson.
06:46'
Andy Greene dokázal srazit nepříjemnou střelu z levého kruhu. Kotouč skončil na boční síti Varlamovovy svatyně.
06:10'
Martin posunul na Clutterbucka, jenž na útočné modré čáře svedl osobní souboj, který ale prohrál.
05:43'
Dlouhé přenesení hry v podání Caseyho Cizikase bylo až příliš dlouhé a nepřesné. Islanders se tak provinili svým prvním icingem.
05:22'
Domácí museli vyhodit do střední třetiny. Aktivita je zase na hokejkách Letců.
04:33'
Semjon Varlamov měl na druhé straně plné ruce práce se střelou Scotta Laughtona z mezikruží. Ruský brankář si poradil nadvakrát.
03:57'
Celek z New Yorku se z úvodních povedených střídání Flyers oklepal. Nyní ukázal svou sílu v útočné třetině. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Carterem Hartem.
03:14'
Anders Lee u mantinelu přetlačil Brauna a poté přihrával před bránu. Kotouč se nakonec odrazil až k modré čáře, ze které pálil Mayfield těsně vedle zadní tyče.
02:40'
Hosté si přihrávají z hole na hůl ve vlastním pásmu. Momentálně čekají na dostřídání útočných formací.
02:05'
Třetí formace domácích dlouho operovala před bránou Philadelphie. Pageau ale svůj pas před brankoviště nenačasoval nejlépe.
01:44'
Tentokrát už ano. Varlamov dokázal zastavit tvrdou střelu z levého kruhu.
01:28'
Nebezpečná přihrávka Kevina Hayese mířila před bránu. Varlamov si pokryl spodní část brány, ale i přesto zasahovat nemusel.
00:55'
Hra se poprvé v utkání přenesla také na útočnou polovinu Islanders. Domácí ale zatím nevystřelili.
00:22'
Hosté se vydali dopředu a ihned vyslali od modré čáry střelecký pokus. Ránu Travise Sanheima ale Semjon Varlamov před sebe vyrazil.
00:01'
Islanders jsou dnes v zápise uvedení jako domácí celek, takže navlékli modré dresy. Philadelphia bude hrát v bílém.
Oba celky už jsou nachystané na hrací ploše. Před úplným startem zápasu tradičně zazní hymny Spojených států amerických a Kanady.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Farabee – Aube-Kubel, D. Grant, J. van Riemsdyk – Pitlick, N. Thompson, Laughton.

Rozhodčí: Hebert, Dwyer – Amell, Cormier.
Celé letošní play-off se v Edmontonu a Torontu hraje před prázdnými tribunami.
Zápasy obou týmů po restartu National Hockey League

Philadelphia Flyers

Robin Round
Boston – výhra 4:1
Washington – výhra 3:1
Tampa – výhra 4:1

Flyers tak opanovali Robin Round Východní konference o dva body před Tampou.

5. zápas – výhra 4:0
Když loni odešel John Tavares do Toronta, nepatřili Islanders zrovna k favoritům na Stanley Cup. Jenže po výborné loňské sezoně si počínali velice dobře i letos. Vždyť až do 25. listopadu neprohráli jediné utkání v normální hrací době, a to je momentálně National Hockey League až extrémně vyrovnanou soutěží. V prosinci byste marně hledali tým, který je v celé NHL lepší v prodloužení, popř. samostatných nájezdech. K tomu připočtěme faktor Barry Trotz. Skvělý kouč, který před dvěma lety dovedl Washington až ke Stanley Cupu, má za sebou v NHL více než 1 600 odkoučovaných utkání. Dvakrát získal Jack Adams Trophy (2016, 2019).

Od 11. ledna byla Philadelphia nejlepším mužstvem National Hockey League. Na začátku prosince se sice propadla mimo první osmičku tabulky Východní konference, jenže poté tým dost možná semkla skutečnost, že Oskaru Lindblomovi byla diagnostikovaná rakovina kosti. Nakonec se Flyers probojovali do play-off a nemuseli hrát ani předkolo, nýbrž jen Robin Round. V prvním kole postoupili přes Montreal, když nejproduktivnějším hráčem série byl Jakub Voráček (4+3). Philadelphia tak nadále může snít o zisku třetího Stanley Cupu v klubové historii (zatím došla až na vrchol v letech 1974 a 1975). Před deseti roky prohrála až v šestizápasovém finále s Chicagem, kdy o Stanley Cupu rozhodl Patrick Kane.
Philadelphii táhne Carter Hart, který se vypracoval až do pozice brankářské jedničky. V letošní sezoně si drží bilanci 94 % a proti Montrealu se stal nejmladším gólem historie, který kdy Flyers vychytal výhru v play-off. Před dvěma roky byl jedničkou zlaté kanadské dvacítky na MS a vlastní i stříbro z posledního světového šampionátu dospělých. Navíc jeho jméno je skloňované ve spjatosti s olympiádou 2022, kam se vrátí hráči NHL. Pokud se tedy olympijské hry uskuteční... Hart je navíc dost psychicky odolný, sám tvrdí, že 90 % výkonu gólmana dělá hlava.

Philadelphia loni v play-off chyběla. Rok předtím narazila na Pittsburgh v šesti zápasech. Její poslední vyhraná série se datovala do sezony 2011/12, kdy v prvním kole přehrála Penguins, ale následně vypadla s New Jersey, pozdějším finalistou. Brankářskou jedničkou byl tehdy Rus Bryzgalov a dres Philadelphie oblékal například Jaromír Jágr. Jinak letos porazila Philadelphia v úvodním kole Montreal poměrem 4:2.

To Islanders si před rokem vyšlápli na Pittsburgh v prvním kole a v nejkratším možném termínu ukončili sérii. Posléze neuhráli ani zápas proti Carolině s Petrem Mrázkem v bráně. Loni se Ostrované dočkali první účasti v play-off od sezony 2015/16. Dodejme, že Islanders letos vyhráli v prvním kole proti Washingtonu 4:1, když došlo na souboj trenéra Trotze s Alexandrem Ovečkinem, kterého kdysi trénoval ve Washingtonu.
Kanadské bodování obou mužstev v základní části

1. Matthew Barzal (celkově 40. v celé NHL) – 60 bodů (19+41)
2. Brock Nelson (56.) – 54 bodů (26+28)
3. Anders Lee (113.) – 43 bodů (20+23)
4. Josh Bailey (117.) – 43 bodů (14+29)
5. Jean-Gabriel Pageau – 42 bodů (26+16)

1. Travis Konecny (32.) – 61 bodů (24+37)
2. Sean Couturier (44.) – 59 bodů (22+37)
3. Jakub Voráček (52.) – 56 bodů (12+44)
4. Claude Giroux (60.) – 53 bodů (21+32)
5. Kevin Hayes (127.) – 41 bodů (23+18)
Československá stopa na soupiskách
Jakub Voráček (PHI)
Soupiska Philadelphie Flyers pro play-off 2020
Útočníci: Andy Andreoff, Nicolas Aube-Kubel, Connor Bunnaman, Sean Couturier, Joel Farabee, Morgan Frost, Claude Giroux, Derek Grant, Kevin Hayes, Travis Konecny, Scott Laughton, Oskar Lindblom, Tyler Pitlick, Michael Raffl, Nate Thompson, James van Riemsdyk, Jakub Voráček.
Obránci: Justin Braun, Mark Friedman, Shayne Gostisbehere, Robert Hagg, Philippe Myers, Matt Niskanen, Ivan Provorov, Travis Sanheim, Andy Welinski, Yegor Zamula.
Gólmani: Brian Elliott, Carter Hart, Alex Lyon, Kirill Ustimenko.

Soupiska New Yorku Islanders pro play-off 2020
Útočníci: Josh Bailey, Mathew Barzal, Anthony Beauvillier, Derick Brassard, Casey Cizikas, Cal Clutterbuck, Michael Dal Colle, Jordan Eberle, Ross Johnston, Otto Koivula, Leo Komarov, Tom Kühnhackl, Andrew Ladd, Anders Lee, Matt Martin, Brock Nelson, Jean-Gabriel Pageau.
Obránci: Sebastian Aho, Johnny Boychuk, Noah Dobson, Andy Greene, Thomas Hickey, Nick Leddy, Scott Mayfield, Adam Pelech, Ryan Pulock, Devon Toews.
Gólmani: Christopher Gibson, Thomas Greiss, Semjon Varlamov.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně
NYI - PHI 5:3
PHI – NYI 3:4 po sn.
NYI - PHI 3:2 pp., příprava, září 2019
PHI – NYI 1:3, příprava, září 2019
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Stav série je po dvou zápasech vyrovnaný. Islanders vyhráli v prvním duelu 4:0 (7. Greene, 43. Pageau, 49. Lee, 53. D. Toews). Ve druhém utkání vedli Flyers již 3:0 a vyhnali z brány Varlamova. Nicméně dobře rozehraný zápas málem Philadelphia prohrála. Svěřenci kouče Trotze si Pageauem v 58. minutě vynutili prodloužení. To po pěti minutách ukončil Philippe Myers.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze třetího semifinále Východní konference mezi New Yorkem Islanders a Philadelphií Flyers. Začínáme krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.