Montreal - Pittsburgh | ONLINE | 7.8.2020 22:00 | NHL 2019/2020 | ŽIVĚ | iSport.cz

NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Pittsburgh - 7. srpna 2020   22:00

Ukončeno
Montreal
Montreal
55:49' Lehkonen (Byron) • 59:28' S. Weber 
2:0
(0:0, 0:0, 2:0)
Stav série: 3:1
Pittsburgh
Pittsburgh
Montreal
Sestavy:
Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Ouellet, Mete – Gallagher (A), Suzuki, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Lehkonen, Danault, Byron (A) – Weise, Domi, Belzile. Hlavní trenér: Claude Julien.
Rozhodčí
Eric Furlatt, Trevor Hanson. Čároví: Shandor Alphonso, Greg Devorski
Scotiabank Arena, Toronto
Pittsburgh
Sestavy:
Jarry (M. Murray) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Zucker – Sheary, McCann, Marleau – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
Přenos se aktualizuje automaticky

Československá stopa v utkání:

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:25
Tři hvězdy utkání:

1. Carey Price (MTL) 22 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Artturi Lehkonen (MTL) 1+0
3. Jeff Petry (MTL) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 22-22; Zablokované střely: 16-18; Vhazování: 50%-50%; Hity: 48-35; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Montreal dokázal překvapivě snadno vyřadit Pittsburgh a navázat na předchozí fantastický obrat. O postupu Canadiens do prvního kola playoff rozhodl necelých pět minut před koncem Artturi Lehkonen. Konečný výsledek. Montreal Canadiens 2 Pittsburgh Penguins 0.
Konec zápasu.
59:28'
Montreal právě vstřelil branku!
SHEA WEBER vyhodil puk zpoza vlastní brány tak, že se od hrazení u střídaček odrazil směrem na prázdnou bránu Pittsburghu a doklouzal do ní! Pens dnes překvapivě končí. Bez asistence.
59:03'
Ben Chiarot vyhodil puk z obranného pásma a málem zamířil do prázdné brány. Kotouč ale nakonec minul levou tyč a pískalo se zakázané uvolnění. Timeout.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:34'
Jevgenij Malkin taktéž pálil z levého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale zastavil Carey Price, zatímco Tristan Jarry vystartoval na střídačku!
58:22'
Tomáš Tatar mohl přidat pojistku, jenže jeho střela z levého kruhu pro vhazování skončila na vyrážce pozorného Tristana Jarryho, který puk vyrazil mimo.
57:20'
Sidney Crosby se pokoušel vyrovnat stav dnešního utkání, jenže jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě a následuje komerční přestávka. Montreal vede!
55:49'
Montreal právě vstřelil branku!
Paul Byron se prodral až před bránu Pittsburghu a zpoza pravé tyče oslovil fantastickou zadovkou ARTTURIHO LEHKONENA, který poté z blízkosti prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a Pittsburgh je na pokraji vyřazení! Asistence: Paul Byron.
55:27'
Brian Dumoulin nepřesně rozehrál podél střídaček a jeho kolmá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
55:03'
Jonathan Drouin byl v útočném pásmu příliš rychle a proti Montrealu se pískalo postavení mimo hru.
54:11'
Canadiens vystřelili z levé strany útočného pásma a Tristan Jarry puk sevřel v náručí. Komerční přestávka.
53:36'
Artturi Lehkonen se nyní probil na levém křídle do útočného pásma a z ostrého úhlu napřáhl k prudké střele s příklepem, na Tristana Jarryho si ovšem nepřišel. Zápas dnes zřejmě rozhodne prodloužení.
53:00'
Do konce normální hrací doby zbývá odehrát přesně sedm minut a Pittsburgh vyhodil puk na další zakázané uvolnění. Buly po pravici Tristana Jarryho.
51:55'
Pittsburgh vyhrál vhazování ve vlastním obranném pásmu a po skončení komerční přestávky se vydal vpřed.
51:43'
Jonathan Drouin vypálil z prostoru pravého kruhu pro vhazování a dobře mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže Tristan Jarry kotouč vyrazil na sklo.
50:06'
Pittsburgh vyhodil puk na zakázané uvolnění, mnohem důležitější ale je, že Sidney Crosby během přesilové hry orazítkoval ostrou ránou z vrcholu levého kruhu pro vhazování vzdálenější spojnici pravé a horní tyče brány Montrealu!
49:39'
Oba týmy se prezentují náročným fyzickým hokejem a vůbec nic si nedarují. Stále hrajeme bez branek.
48:00'
Pittsburgh si vytvořil během přesilové hry obrovský tlak a několikrát se dostal ke střele, žádné zakončení se ovšem neujalo a Dale Weise se vrátil zpět na led.
46:31'
Jevgenij Malkin zvedl hlavu a před vrcholem levého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, která skončila v lapačce brankáře Careyho Price.
46:00'
Dale Weise byl vyloučen za podrážení a Pittsburgh se může přiblížit k důležité výhře během přesilové hry.
44:46'
Pittsburgh vyhrál buly v útočném pásmu a na bodu pravého kruhu pro vhazování vypálil bez přípravy Jake Guentzel, který trefil pouze náruč Careyho Price.
43:29'
Brendan Gallagher dostal nádhernou přihrávku před bránu a ocitl se v obrovské šanci, jeho pokus z blízkosti ale skončil na semaforu Tristana Jarryho! A ještě se vrátím ke střele Joela Armiy, nakonec to byl Paul Byron, kdo zakončoval a orazítkoval vzdálenější pravou tyč! Stále 0:0.
42:49'
Carey Price odpálil volný kotouč téměř přes všechny čáry, Kris Letang ovšem musel hrát a po neodpískání zakázaného uvolnění rozehrál zpoza brány.
41:20'
A další pěkný sprint, který tentokrát na levém křídle předvedl Joel Armia. Jeho následná rána s příklepem ale minula vzdálenější pravou tyč brány Pittsburghu.
40:25'
Brendan Gallagher mohl krátce po přestávce prolomit ledy, když na pravém křídle šlápl do pedálů a na bodu pravého kruhu napřáhl ke střele zápěstím. Jeho pokus ovšem postrádal přesnost a skončil v náruči Tristana Jarryho.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 11-13; Zablokované střely: 13-15; Vhazování: 63%-37%; Hity: 35-21; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Třetí třetina začne přibližně v 23:52.
Carey Price sice předvedl v závěru prostřední třetiny duelu riskantní rozehrávku zpoza vlastní brány, Brian Dumoulin ho za to ale nedokázal potrestat, a tak po 40 minutách nadále trvá bezbrankový stav. Skóre tedy je a zní. Montreal Canadiens 0 Pittsburgh Penguins 0.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:38'
Canadiens se sice usadili v závěru přesilové hry v útočném pásmu, ke střele na bránu se ale nedostali a vyloučený Brian Dumoulin je zpět na hrací ploše.
35:38'
Brian Dumoulin nevyužil velkou brankovou příležitost a vzápětí dostal dvě minuty za držení. Komerční brejk.
35:21'
Carey Price rozehrál zpoza vlastní brány hodně riskantně a Brian Dumoulin se puk pokoušel po vyjetí zpoza ní rychle zasunout do sítě, kotouč ovšem minul vzdálenější levou tyč! Velká šance!
34:14'
Kanadský tým se dostal na ose útočného pásma k nahození od modré čáry, před bránou ovšem nedošlo k žádné teči, a tak puk skončil za bránou Tristana Jarryho.
32:49'
Pittsburgh musel během vlastní přesilové hry čelit nebezpečnému protiútoku Canadiens, jejichž bekhendové zakončení z levého kruhu minulo přední tyč.
32:07'
Penguins se úvod přesilové hry vůbec nepovedl, když nejprve nepronikli do útočného pásma podél střídaček a vzápětí podél nich nepřesně rozehráli.
31:36'
Joel Armia byl vyloučen na dvě minuty a Pittsburgh bude mít po reklamní přestávce přesilovou hru.
31:00'
Utkání se nám přehouplo do své druhé poloviny a Carey Price i Tristan Jarry nadále drží čisté konto. Vypadá to, že dnešní zápas rozhodne jeden gól.
29:33'
Tristan Jarry si musel dávat obrovský pozor po nahození Canadiens z levého křídla a následné teči, která puk usměrnila vedle levého horního rohu brány.
28:37'
Carey Price se rychle vrhl po volném puku před bránou a po přerušení hry následuje komerční přestávka.
27:56'
Montreal se dostal do zakončení u levé tyče, jenže jeden z jeho hráčů už byl příliš blízko brány a Tristan Jarry dokázal jeho pokus zneškodnit. Stále je to 0:0.
26:51'
Tristan Jarry předvedl po dalším nahození ze strany Montrealu nepřesvědčivý zákrok, když se mu puk zamotal pod brusle a chvíli vůbec nevěděl, kde je.
25:55'
Canadiens napálili puk do útočného pásma a Tristan Jarry musel jít rychle do kolen, aby velice prudké nahození od modré čáry vyrazil mimo svou bránu.
24:59'
Oba týmy se snaží prolomit bezbrankové skóre, jenže jejich zakončení schází přesnost.
23:43'
Victor Mete zkusil na levém křídle útočného pásma vypálit z téměř nulového úhlu a Tristan Jarry ukryl puk ve své výstroji. Skóre utkání je stále bezbrankové.
22:47'
Canadiens s velkými problémy udrželi útočné pásmo a na vrcholu levého kruhu napřáhli z otočky k prudké střele s příklepem, která byla sražena mimo nebezpečí.
21:47'
Artturi Lehkonen se nyní ocitl v pravém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jenže než zvedl hlavu a stačil zamířit, trefil klečícího Briana Dumoulina.
21:14'
Patric Hörnqvist hraje dobrý zápas a nyní se pokusil skórovat z prostoru pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale byla přizvednuta do ochranné sítě.
21:02'
Canadiens nepřesně rozehráli podél střídaček a jejich prudká přihrávka skončila na zakázaném uvolnění. Následovalo vhazování po pravici Careyho Price.
20:12'
Sidney Crosby si najížděl na levém křídle na přihrávku z osy útočného pásma, kotouč byl ale příliš prudký na to, aby ho dokázal v tísni a rychlosti zpracovat.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-8; Zablokované střely: 9-6; Vhazování: 61%-39%; Hity: 15-14; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 23:02.
Pittsburgh opět vstoupil do utkání podle očekávání s obrovskou aktivitou a chutí vstřelit rychle úvodní gól, jenže se mu to nepodařilo. Nejblíže k rozvlnění sítě byl Patric Hörnqvist, když orazítkoval tyč. Skóre po první třetině. Montreal Canadiens 0 Pittsburgh Penguins 0.
20:00'
První třetina skončila.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:09'
Canadiens mířili střelou z pravého křídla přesně ke vzdálenější levé tyči, Tristan Jarry měl ale čistý výhled a puk vykopl mimo svou bránu pravým betonem.
17:15'
Patric Hörnqvist předvedl skvělý forčeking a na bodu pravého kruhu zakončil zápěstím, jeho táhlá střela ale skončila mezi pravou rukou a tělem Careyho Price, který puk podržel. Hra byla znovu přerušena. (0:0)
16:31'
Penguins se podařilo vyhodit a během vlastního oslabení Montreal k ničemu nepustili. Vyloučený Jevgenij Malkin je zpět na ledě a Pittsburgh hraje v plném počtu.
15:27'
Bryan Rust vyrazil do rychlého protiútoku a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování se dostal ke střele zápěstím, která skončila v náručí klečícího Careyho Price.
14:31'
Jevgenij Malkin nyní zbytečně fauloval na levé straně útočného pásma a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Montreal si zahraje po reklamní přestávce přesilovku.
13:58'
Canadiens dokázali udržet útočné pásmo a na pravém křídle došlo k táhlému nahození od modré čáry, puk byl ale na přední tyči zablokován a Tristan Jarry nezasahoval.
12:34'
Kris Letang rychle zavezl puk do útočného pásma Penguins a na ose ledové plochy napřáhl ke střele zápěstím, která našla pouze lapačku Careyho Price.
11:54'
Jonathan Drouin využil volného prostoru na pravém křídle k táhlé střele od hrazení, Tristan Jarry byl ale na přední tyči připravený a ukryl puk ve svém náručí.
11:12'
Pittsburgh má obrovskou herní převahu a již se několikrát dostal ke střele na bránu, jenže v bráně kanadského týmu stojí Carey Price, který zatím drží nulu.
10:33'
Hra byla přerušena a rozhodčí chvilku váhali, kde se bude vhazovat. Nakonec ukázali na kruh po pravici Careyho Price, tedy obranné pásmo Canadiens.
09:43'
Penguins vyrazili dopředu, a přestože se na levém křídle gólově prosadit nedokázali, alespoň mohli vhazovat v útočném pásmu. Carey Price zatím tlaku Pens odolává.
08:46'
Zach Aston-Reese se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, jenže puk nedokázal zvednout a Carey Price ho po zákroku vyrážečkou sebral z ledu. Komerční přestávka.
07:25'
Patric Hörnqvist na pravém křídle vystřelil z úhlu a střelou zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, Careyho Price ale zachránila bližší tyč!
06:16'
Hokejisté Pittsburghu do toho od úvodních minut pořádně šlapou, zatím si ovšem žádnou vyloženou brankovou příležitost nevytvořili. Oba brankáři nadále drží čisté konto.
05:04'
Alex Belzile prohrál závod o puk a proti Montrealu se pískalo zakázané uvolnění. Za bezbrankového stavu tedy následovalo vhazování po pravé ruce Careyho Price.
04:13'
Brankář Montrealu čelil v rychlém sledu čtyřem nebo pěti střelám, respektive čelil by, jenže jeho spoluhráči obětavě padali do střel a až na jednu všechny zablokovali.
03:24'
Sidney Crosby vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho prudká rána s příklepem skončila v ochranné síti. Carey Price tentokrát nezasahoval.
02:58'
Canadiens měli obrovské problémy s rozehrávkou a kotouč se před bránou Careyho Price nebezpečně odrážel, nakonec ale skončil v jeho lapačce. Hra byla přerušena.
02:10'
Carey Price bleskově vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Penguins od střídaček a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Utkání má od prvních minut obrovský spád.
01:33'
John Marino vystřelil od modré čáry a jeho pokus z pravého křídla skončil v lapačce připraveného Careyho Price, který přerušil hru a připsal si první zákrok v dnešním zápase.
00:16'
Utkání začalo očekávaným náporem ze strany Pittsburghu, Penguins se ovšem na pravém křídle útočného pásma neprosadili a dopředu se mohli vydat Canadiens.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Ouellet, Mete – Gallagher (A), Suzuki, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Lehkonen, Danault, Byron (A) – Weise, Domi, Belzile. Hlavní trenér: Claude Julien.

Pittsburgh Penguins: Jarry (M. Murray) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Zucker – Sheary, McCann, Marleau – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Eric Furlatt, Trevor Hanson. Čároví: Shandor Alphonso, Greg Devorski.
Pittsburgh Penguins

Penguins sáhnou po posledním kolapsu s Canadiens ke změně brankáře a mezi tři tyče se tak postaví Tristan Jarry. Matthew Murray odchytal úvodní tři zápasy série a z 93 střel inkasoval 8 gólů. Pokud dnes Pittsburgh prohraje, bude mít procentuální šanci na první volbu v letošním draftu 12,5 procent. Dokáží Pens zvítězit?
Montreal Canadiens

Klíčovým hráčem Montrealu je bek Jeff Petry, který vstřelil vítězný gól v prvním i třetím střetnutí série. V prvním zápase to bylo vítězství 3:2 po prodloužení, kdežto ve třetím 4:3 v normální hrací době. Canadiens čekají na vítězství v sérii playoff od roku 2015, když v prvním kole Východní konference vyřadili Senators.
Montreal předvedl v posledním duelu proti Pittsburghu úžasný obrat a v pátek večer si může zajistit postup. Penguins se dostali po ztrátě velmi slibně rozehraného zápasu, ve kterém vedli o dvě branky, pod tlak a v případě dalšího klopýtnutí už nebudou mít prostor na nápravu. V opačném případě rozhodne páté střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud