18:25' Hedman (Goodrow) • 59:51' Kučerov (McDonagh)
Tampa
Kozari, Sutherland – Cherrey, Murchison
Rogers Place, Edmonton, AB
Islanders

Právě nám skončil druhý duel série finále Východní konference mezi Tampou Bay a New Yorkem Islanders. Blesky dokázaly otočit nepříznivě se vyvíjející skóre a navíc rozhodly devět sekund před koncem řádné hrací doby. Jako první se ale do střelecké listiny zapsal jindy defenzivní útočník Matt Martin už ve 2. minutě. Domácí stačili vyrovnat v 19. minutě z hole Victora Hedmana. Nutno podotknout, že první dvě periody herně patřily Islanders, ovšem svěřenci Barryho Trotze se vícekrát neprosadili. V polovině třetí části dokonce hráli přesilovku 5 na 3, ale ani v ní neskórovali. Ten, kdo nepromění přesilovku pět na tři, si nezaslouží vyhrát. Tohle známé hokejové pravidlo se potvrdilo i dnes, pro Islanders ovšem velmi krutě. Nikita Kučerov proměnil přihrávku McDonagha a 9 sekund před koncem třetí třetiny rozhodl. Lightning tak vítězí i dnes a po druhém utkání vedou 2:0 na zápasy.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemné ráno. Na počtenou!

59:56'
Jordan Eberle ještě střílel z pravé strany, ale trefil pouze připravený levý beton domácího brankáře. Je rozhodnuto!
59:51'
Tampa právě vstřelila branku!
První formace Tampy předvedla těsně před koncem třetí třetiny skvělé střídání, které vygradovalo rozhodujícím gólem! Ondřej Palát sice v ideální pozici bránu netrefil, ale vyhozený puk se dostal k mantinelu, u kterého skvěle zapracoval Ryan McDonagh. Zkušený obránce poté skvostným pasem našel NIKITU KUČEROVA na pravém kruhu, jenž se prosadil rychlou a zároveň přesnou střelou. Zřejmě rozhodující knockout tak přichází 9 sekund před koncem. 2:1. Asistence: Ryan McDonagh.
59:06'
Začala probíhat poslední minuta základní hrací doby. Ostrované si přihrávají v útočném pásmu.
58:22'
Islanders z ničeho nic zahrozili. Dostali se do brejkové situace, kterou ale střeleckým pokusem nevyřešili. Zpětná přihrávka Anderse Leeho byla zbytečná.
57:56'
Kotouče se ale už zmocnila Tampa. Domácí si přihrávají před bránou.
57:32'
Cizikas vybojoval puk. Poté se dostal k červené čáře, odkud nahodil za bránu Tampy Bay.
56:42'
Vypadá to, že dnešní soupeři už počítají s prodloužením. Nikdo se nikam nežene a stále platí, že pokračuje spíše defenzivní podívaná.
56:08'
Domácí přidrželi puk za svou bránou. Mezitím útočné formace obou celků střídají.
55:25'
Shattenkirk reklamoval podrážení, ale vylučovat se nebude. Volného puku tak využil Anders Lee, jenž pálil z levé strany pouze do připravené Vasilevského lapačky.
54:31'
Barzal vyhrál vhazování na Mayfielda, jehož střela ale až k brankáři Tampy nedoputovala. Posléze se na kotouč dostaly Blesky.
54:02'
Cirelliho snažení v útočné třetině vyšlo vniveč. Útočník Blesků s číslem 71 na zádech se ocitl v přesile mužů v bílých dresech.
53:15'
Victor Hedman na útočné modré čáře kotouč jen posunul před sebe. Islanders ale do rychlé brejkové situace nevyrazili.
52:41'
Blake Coleman se natlačil před bránu. Mířil nad Varlamovovo rameno, ale zařízení nakonec o pár čísel netrefil.
51:55'
Nyní jsme sledovali nepřesné rozehrávky na obou stranách. O chvíli později ale zkusil štěstí Tyler Johnson z ostrého úhlu. Varlamov si ale bližší tyč pokryl.
51:10'
Tampa se ubránila přesilovce Islanders. Zase po nějaké chvíli se pokračuje v pěti na obou stranách.
50:34'
Andrej Vasilevskij naprosto fantasticky vychytal Beauvilliera, jenž si najel mezi kruhy. Na brankáře Tampy si ale s pohotovou střelou nepřišel.
49:50'
McDonagh se už vrátil na led, takže přesilovka Islanders už není dvojnásobná.
49:30'
Po zdlouhavé kombinaci ale Victor Hedman vystihl přihrávku na pravý kruh a poté touš do střední třetiny vyvezl.
49:10'
Hosty čeká téměř 40 sekund přesilovky pět na tři. Barry Trotz si nyní vzal oddechový čas.
49:10'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 2 min., hákování).
48:40'
Semjon Varlamov si dával s rozehrávkou kotouče až příliš na čas. Tampě se rozhodně vyplatilo vysoké napadání. Díky němu vybojovala ve vlastním oslabení útočné pásmo.
48:04'
Křížný pas Joshe Baileyho skončil s pomocí teče v ochranné síti. Andrej Vasilevskij si mohl oddechnout, že střela z pravého kruhu nakonec nepřišla.
47:48'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., držení).
47:44'
Pokus Brocka Nelsona zablokoval Ryan McDonagh, jenž útočníka hostů do poslední chvíle kvalitně stínoval.
47:06'
Vasilevskij musel zapracovat holí před Eberlem, jenž velice nepříjemně brankáře Tampy napadal.
46:21'
Po teči Matta Martina skončil puk v prázdném hledišti. Následovat bude vhazování ve středním pásmu.
45:55'
Hra se stále celkem často kouskuje a dá se říct, že ani jeden z týmů se nemůže pořádně dostat do tempa. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Varlamovem.
45:19'
Tampa zůstává na kotouči. Za bránou Islanders se snaží něco vymyslet, jenže obrana Ostrovanů je zatím velice pozorná.
44:34'
Tyler Johnson pálil z otočky z mezikruží. Jeho rána po ledě ale zadní tyč o pár čísel minula.
44:04'
Nyní si domácí přihrávají ve vlastním pásmu. Na pomoc s rozehrávkou se vydal Nikita Kučerov.
43:30'
Tampa nic moc při své přesilovce nevymyslela. Islanders už hrají v plném počtu.
43:19'
Semjon Varlamov udržel puk před brankovou čárou před dotírajícím Gourdem a Cirellim.
42:52'
Gourde si nedokázal zpracovat skákavou přihrávku. Následně se do hry dostali hosté, kteří opět vyhodili.
42:14'
Nepřesná zpětná přihrávka zamířila do střední třetiny. Michail Sergačjov se musí pro kotouč vracet.
41:40'
Buly zvládli lépe hosté, kteří se tak okamžitě osvobozují.
41:30'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., podrážení).
41:11'
V úvodní minutě třetí třetiny se pokračovalo v obrazu hry z předchozích třetin. Pokračuje opatrný hokej z obou stran.
40:35'
Josh Bailey posunul puk za bránu Tampy, tam si však hokejisté v modrých dresech poradili.
40:01'
Druhá třetina branku nenabídla. Rozhodně blíže k ní měli hosté, jenže ve dvou velkých šancích neuspěli. Tampa za první dvě třetiny vystřelila jen desetkrát, což je velmi málo. Tým Jona Coopera bude muset ve třetím dějství rozhodně přidat.
Střely na bránu po 2. třetině: 10 – 20
40:00'
39:45'
Sergačjov byl dojet Martinem, takže se zakázané uvolnění nepískalo. Celé situaci předcházel faul Tampy, který ale podle všeho potrestán nebude.
39:12'
Nyní už musí hosté rozehrávat v okolí své brány.
38:45'
Druhá lajna Islanders na chvíli zatlačila na pilu, jenže v útočné třetině se nedokázala usadit na delší časový úsek.
37:51'
Na pořadu dne je další vhazování, tentokrát před bránou Semjona Varlamova.
37:20'
Dlouhou přihrávku z vlastní třetiny Cizikas tečoval na střídačku Ostrovanů. Opět po pár desítkách sekund se tak muselo dění na ledě přerušit.
36:49'
Hra je opět přerušena. Vhazovat se bude na středovém kruhu.
36:25'
Brock Nelson střílel ze zajímavé pozice na levém kruhu. Victor Hedman ale puk tečoval tak, že do brány nakonec nezamířil.
35:57'
Hosté vybojovali kotouč a rázem se řítili do přečíslení dva na jednoho. Beauvillier ještě chtěl vyšperkovat situaci přihrávkou na Nelsona, ovšem hůl jednoho z bránících hráčů kotouč srazila k betonům gólmana Vasilevského.
34:45'
Od modré čáry vystřelil také Luke Schenn. Zadák Lightning ale několik bránících hráčů propálit nedokázal.
34:09'
Bogosianova pohotová střela zamířila k zadnímu mantinelu. Teď se hosté dostali pod menší tlak Tampy.
33:35'
Patrick Maroon byl natlačen do brány a poměrně dlouho v ní zůstal ležet. Už dojel na střídačku a zdá se, že bude moct pokračovat v dnešním velice ostrém zápase.
33:30'
Ale nyní se musel Semjon Varlamov činit. Se střeleckými pokusy Lightning si ale poradit dokázal.
33:02'
Ve druhé třetině patří aktivita jednoznačně na hokejky Islanders. Tampa se v rámci celého duelu hledá.
31:46'
Při hře 4 na 4 ujel do samostatného nájezdu obránce Ryan Pulock. Zakončoval střelou po ledě mezi betony, ale Andrej Vasilevskij se opět dokázal vytáhnout a svůj tým zachránil.
31:22'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Patrick Maroon – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 2 min., hrubost).
31:14'
Vypadá to, že domácí hokejisté dnes mají na Brocka Nelsona spadeno. Útočník Islanders byl hned dvakrát atakován Goodrowem. Tampa ale tentokrát potrestána nebude.
30:58'
Leo Komarov podporu spoluhráčů neměl, a proto se rozhodl pouze nahodit k bráně Vasilevského.
30:28'
Kvůli ofsajdu hostů je hra zastavena. Čeká nás druhá komerční pauza v rámci druhé třetiny.
29:40'
Tampa se po delším časovém úseku usadila před bránou svého soupeře. Varlamov se ale proti přihrávce přes šíři pásma stačil přemístit.
28:59'
Pelechova skrytá střela od modré čáry bránu minula. Vasilevskij ale vše jistil svou vyrážečkou.
28:34'
Yanni Gourde se znovu objevil na ledové ploše, což znamená, že ani další přesilovka Islanders gólem nekončí.
28:03'
Až nyní aktivita hostů v této přesilovce ustála. Tampa tak může na led poslat čerstvé síly.
27:48'
Opět pozorný Andrej Vasilevskij. Rychle si vyjel proti dobře mířené střele Anthonyho Beauvilliera.
27:03'
Islanders drží puk v útočném pásmu. Barzal předvedl na pravém kruhu několik manévrů až do chvíle, kdy uviděl volného spoluhráče u modré čáry. Vasilevskij zasáhl a následně s vypětím všech sil puk udržel ve své moci.
26:34'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., hrubost).
26:25'
Colemanovo bekhendové nahození skončilo na boční síti. Varlamov zasahovat nemusel.
25:57'
Islanders zahodili obrovskou šanci! Casey Cizikas zpoza brány oslovil Joshe Baileyho, jenž se před bránou Tampy ocitl úplně sám. Kotouč se mu ale při střele postavil na hranu, a proto zamířil vysoko nad horní tyč. Tato šance může hosty ještě mrzet.
25:02'
Brayden Point se jako tank vřítil před bránu hostů a posléze chtěl přihrát lépe postavenému spoluhráči. Hostující beci ale myšlenku elitního hráče Lightning dokázali přečíst.
24:27'
Zach Bogosian nahodil do lapačky Semjona Varlamova, který rychle touš vytřepal a poté rozehrál.
23:55'
Nick Leddy parádně oslovil před bránou Tampy Jordana Eberleho, jenž jen o kousek minul zadní tyč.
23:36'
Po souboji u mantinelu vznikla první bitka tohoto utkání. Luke Schenn vyzval na pěstní souboj Matta Martina. Robustního útočníka Ostrovanů celkem rychle povalil k ledu.
23:01'
22:44'
Semjon Varlamov předvedl důležitý zákrok. Kučerov bránu sice minul, ale vzápětí našel Point spoluhráče Ondřeje Paláta před brankovištěm. Český útočník ale mezeru mezi betony ruského brankáře nenašel.
21:54'
Shattenkirkovu přihrávku podél mantinelu Sergačjov vyloženě podcenil. Touš mu totiž odskočil až do střední třetiny, ve které se musel obránce Tampy hnát rychle dozadu.
21:20'
V prvních sekundách přesilovky hraje Tampa ve střední třetině. Islanders se dobře brání.
21:01'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., podrážení).
20:49'
Dopředu se snažila dostat také Tampa. Přihrávka Blesků ale zamířila přes všechny čáry až na icing.
20:24'
Islanders se hned dostali ke střele od modré čáry. Adam Pelech svým pokusem zápěstím ale bránu netrefil.
20:01'
Skončila nám první třetina, která nenabídla příliš ofenzivní hokej. Islanders se dostali do vedení už ve 2. minutě z hole Matta Martina. Posléze mohla hosty dostat do sedla dlouhá pětiminutová přesilovka, jenže ta i přes zajímavé příležitosti brankou neskončila. Tampa se hledala, ale necelé dvě minuty před úvodní sirénou dokázala vyrovnat. Tvrdá rána Hedmana totiž zaplula až do brány. Po dvaceti minutách tak platí průběžný stav 1:1.
Střely na bránu: 4 – 13
20:00'
19:52'
První perioda se dohrává ve třetině Islanders. Hosté ale mají puk pod kontrolou.
19:26'
Kučerov se snažil vybídnout Shattenkirka ke střele, ovšem druhý jmenovaný na puk o pár centimetrů nedosáhl.
18:48'
Jordan Eberle vybojoval puk v rohu útočného pásma, ale při snaze přihrát byl rychlým způsobem dostoupen.
18:25'
Domácí vyrovnávají necelé dvě minuty před pauzou. Goodrow vyhrál vhazování k modré čáře, odkud pálil VICTOR HEDMAN. Dělovka švédského zadáka zamířila od pravé tyče do branky. Hedman tak znovu prokázal své kvality, v letošním play-off si připsal už sedmý gól. 1:1. Asistence: Barclay Goodrow.
18:21'
Hra je přerušena. Islanders se opět provinili zakázaným uvolněním, takže se bude vhazovat před Varlamovem.
18:05'
Beauvillier mohl zamířit vpřed, jenže po přihrávce spoluhráče mu kotouč přeskočil hůl.
17:32'
Tampa už více než dvanáct minut neohrozila přímým střeleckým pokusem bránu Semjona Varlamova.
16:44'
Pokračuje se v celkem poklidném tempu. Sledujeme první třetinu, která je z obou stran spíše vyčkávací a taktická. Nyní ale hosté špatně rozehráli, v důsledku toho se pískal icing.
15:54'
Pulock je zpět na ledě. Islanders se početní výhodě svého soka bez problémů ubránili.
15:27'
Hedmanovo následné nahození zablokoval Clutterbuck. Poté se černá guma dostala k hokejkám hostů, kteří bez potíží vyhodili.
14:39'
Victor Hedman nabil na kruh Kučerovovi, jenž pálil z prvního doteku. Jeho rána ale zamířila do brusle bránícího Cizikase.
14:00'
Hned po vyhraném buly hosté vyhazují před všechny čáry až k bráně Andreje Vasilevského.
13:54'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., podrážení).
13:48'
Ondřej Palát hledal v předbrankovém prostoru Pointa. Pohotové hokejky bránících hráčů ale zasáhly rychleji.
13:15'
Goodrow bojoval u mantinelu, od obránců Islanders ale nedostal skoro žádný prostor navíc.
12:28'
Domácí se na chvíli usadili před svatyní Semjona Varlamova. Přesnou přihrávku mezi kruhy ale nevyprodukovali.
11:35'
Andrej Vasilevskij musel hned dvakrát dávat pozor proti nebezpečné sérii ran z hole Cala Clutterbucka. Útočník čtvrté lajny Islanders poprvé bránu trefil, podruhé jen těsně minul.
10:55'
10:45'
Eberle nedokázal propasírovat přihrávku k zadní tyči, u které číhal Anders Lee.
10:00'
Anthony Beauvillier nebezpečně střílel z kruhu. Hromadu těl před brankářem Tampy ale nepropálil.
09:32'
Z přesilové hry Islanders zbývá zhruba minuta a půl. Blesky se statečně brání náporu hostů.
08:46'
Lee před bránou domácích jen těsně nedoklepl vyražený kotouč do poloprázdné brány. Útočník Islanders si nestačil puk srovnat na čepel.
08:16'
Hosté chvíli kombinovali na pravé straně útočné třetiny, ale nepřesnost jejich souhru zastavila. Tampa znovu vyhazuje.
07:32'
Tampa se pro tuto chvíli dokázala ubránit. Islanders ale rozhodně nehrají svou přesilovku špatně.
07:01'
Andrej Vasilevskij se na brankovišti skvěle roztáhl proti zakončení Anderse Leeho. Kapitán hostů dostal přesnou přihrávku z hole Eberleho, ale ve finální fázi touš nezvedl.
06:27'
Průnik Eberleho byl tvrdě a čistě zastaven důrazným slovenským bekem Erikem Černákem.
06:07'
Hned po pár vteřinách dlouhé přesilovky si Mathew Barzal najel na pravý kruh, odkud také vystřelil. Vasilevskij si však lapačkou kotouč našel.
05:55'
Alex Killorn zezadu nešetrně sestřelil Brocka Nelsona, jenž se chvíli nezvedal, ale zdá se, že bude v pořádku. Útočník Tampy vyfasoval trest na 5 minut + do konce zápasu.
05:10'
Barclay Goodrow se dostal do samostatného úniku. V rozhodující chvíli byl dobruslen obráncem, a proto neměl tolik prostoru ke kličce. Nakonec zakončoval jednoruč bekhendem, ale Varlamov zasáhl levým betonem.
04:30'
Rána Anderse Leeho z mezikruží putovala mimo tři tyče. Navíc byla holemi domácích hráčů sražená do rohu kluziště.
03:46'
Brayden Point při předávce na útočné modré čáře o puk přišel. Vzápětí se mohli kupředu dostat hosté, jenže s dlouhou přihrávkou přesní nebyli.
03:03'
Hostující obránci drží touš na hokejkách za bránou. Úvodní minuty patří New Yorku Islanders.
02:26'
Nepřesná rozehrávka domácích znamená, že se píská první zakázané uvolnění v zápase. Vhazovat se bude před ruským brankářem ve službách Tampy Bay.
02:10'
Islanders se opět tlačili před bránu. Tampa má s aktivitou soupeře zatím plné ruce práce.
01:24'
Islanders právě vstřelili branku!
Ostrované načínají druhý duel série podstatně lépe než ten první. Nick Leddy se zapojil do ofenzívy a podél mantinelu se dostal až za bránu Tampy. Za ní si počkal a následně naservíroval přihrávku MATTU MARTINOVI. Útočník hostů dokázal rychle vystřelit tak, že kotouč dostal nad Vasilevského ramenem až za brankovou čáru. 0:1. Asistence: Nick Leddy.
00:55'
Hosté znovu dostali kotouč do útočné třetiny, ovšem tam si přes důrazné bránící hráče Tampy neporadili.
00:22'
Andrej Vasilevskij si za svou bránou dojel nahozený puk, který okamžitě rozehrál do strany na obránce.
00:01'
Oba celky už přijely na ledovou plochu. Samozřejmě nás jako obvykle ještě čekají hymny Kanady a Spojených států amerických.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Bogosian, Sergačjov, L. Schenn – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Ladd – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Cherrey, Murchison.
TAMPA BAY LIGHTNING

Tampa už před sezonou patřila k hlavním favoritům celé soutěže. Jednoznačný suverén loňské základní části po nepříliš povedeném začátku zabral a nakonec se s přehledem dostal mezi nejlepší čtyři celky Východní konference. V 1. kole play-off narazili svěřenci trenéra Jona Coopera na Columbus, který zdolali 4:1 na zápasy. Fanoušci hokeje si budou ještě dlouho pamatovat hlavně první duel osmifinálové série s Blue Jackets, neboť ten se hrál až do 151. minuty, ve které rozhodl Brayden Point. Blesky si překvapivě rychle, také 4:1 na zápasy, poradily s Bostonem, takže oproti svému dnešnímu soupeři měly několik dnů volna. I tento fakt byl zřejmě v úvodní bitvě v Rogers Place rozhodující, protože Tampa zvítězila vysoko 8:2. Podaří se favoritovi také dnes uspět?

NEW YORK ISLANDERS

Ostrované postoupili do konferenčního finále po dlouhých 27 letech. Družina trenéra Barryho Trotze, která na své soupisce nemá moc velkých jmen, podává v play-off kompaktní výkony, díky kterým zdolala hned tři protivníky. Islanders se totiž jako jediný tým dokázali z kvalifikačního kola probít až mezi čtyři nejlepší. Tým z New Yorku v předkole vyřadil Floridu poměrem 3:1 na zápasy. Možná největší překvapení přišlo v 1. kole Stanley Cupu, když Ostrované zdolali favorizovaný Washington 4:1 na zápasy. V semifinále konference Islanders taktéž nezaváhali, dokázali postoupit přes z Východní konference nejvýše nasazenou Philadelphii výsledkem 4:3 na zápasy. Paradoxem této série byl fakt, že Flyers ani jeden zápas nevyhráli v základní hrací době, přesto sérii díky třem výhrám v prodloužení dotáhli do rozhodujícího zápasu, ve kterém ale tým okolo kapitána Anderse Leeho dominoval. V prvním zápase série s Tampou bylo na Islanders vidět, že mají těžké nohy z dlouhého cestování, neboť finálové série se hrají už jen v Edmontonu. Úvodní duel proto vyhrála odpočatá Tampa poměrem 8:2. Podaří se hostujícímu celku dnes sérii vyrovnat?

Tampa Bay – NY Islanders 8:2
Branky a nahrávky: 2. B. Point (Coleman, L. Schenn), 9. Hedman (B. Point, Kučerov), 11. McDonagh (Kučerov, Sergačjov), 25. Gourde (Maroon, Shattenkirk), 34. B. Point (Hedman, Kučerov), 46. Kučerov (B. Point, Shattenkirk), 50. Palát (B. Point, Kučerov), 54. Gourde (Shattenkirk, Hedman) – 5. Eberle (Lee, Barzal), 49. Leddy (Lee, Eberle)
Česká a slovenská stopa v sérii

Jan Rutta (Tampa Bay) – Česko
Erik Černák (Tampa Bay) – Slovensko
Ondřej Palát (Tampa Bay) – Česko
Přeji příjemné čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z finále Východní konference NHL. V rámci druhého zápasu série se utkají celky Tampy Bay Lightning a New Yorku Islanders. Blesky vedou 1:0 na zápasy, protože úvodní duel zvládly skvěle. Zápas vyhrály poměrem 8:2. Dnešní utkání začíná krátce po druhé hodině. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.