NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Columbus - 4. srpna 2020   22:10

Toronto
Toronto
36:00' Matthews (Hyman) • 44:56' Tavares (Dermott, W. Nylander) • 59:17' Rielly (Matthews, Kerfoot)
Columbus

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.
Československá stopa v utkání
Do duelu nenastoupil žádný český, nebo slovenský hokejista.

Trestné minuty: 10:12
Je dobojováno a Toronto dotáhlo dobře rozehraný zápas do zdárného konce. Columbus předvedl ve třetí třetině nejaktivnější výkon, jenže vše bylo marné, recept na Andersena hráči nenašli. Naopak ve 45. minutě se do sóla dostal John Tavares a povedlo se mu překonat Korpisala střelou pod jeho ruku. Definitivní pojistku pak dal v závěrečné minutě Morgan Rielly, Toronto tak vyhrálo 3:0 a srovnalo sérii na 1:1. Stínem tohoto úspěchu je ale zranění Jakea Muzzina, který musel být necelé dvě minuty před koncem po střetu odvezen na nosítkách.
59:17'
Toronto právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto. Puk se odrazil na hole domácích a z vlastního pásma vyslal přesnou střelu do opuštěné branky MORGAN RIELLY – 3:0. Asistence: Auston Matthews, Alexander Kerfoot.
59:10'
Toronto je v plném počtu.
59:00'
Nyquist hledal křížným pasem najíždějícího Werenskiho, tomu ale v rozhodujícím okamžiku přeskočil puk hokejku!
58:29'
Marner se pokusil trefit prázdnou branku, jeho pokus přes celé hřiště ale skončil vedle.
58:08'
Muzzin byl odvezen do útrob haly a po krátkém rozbruslení bude utkání dohráno.
58:08'
Ošetřování stále pokračuje, zdravotníci fixují Muzzina k k převozu a dalšímu vyšetření.
58:08'
Dokonce se objevují nosítka, snad to nebude s Muzzinem až tak vážné...
58:08'
Na ledě zůstává Jake Muzzin, kterého nejprve lehce krosčekoval Dubois, aby pak při pádu narazil obličejem do Bjorkstrandovy nohy. Vypadá otřeseně a ošetřování probíhá přímo na ledové ploše.
57:25'
Bjorkstrand trefil pouze Muzzina, ten poté ihned vyhodil. Mohl i mimo branku, Torontu v oslabení zakázané uvolnění nehrozí.
57:10'
Zároveň na střídačce zůstal Joonas Korpisalo, Columbus tak hraje v šesti proti čtyřem!
57:10'
Možná jedna z posledních šancí Columbusu něco udělat s výsledkem. Je tu další přesilovka, dvě minuty za sekání vyfasoval Kasperi Kapanen.
56:58'
Mezi dvěma protivníky se prosmýkl Texier, jenže ani teď z toho nebyla střela...
56:23'
Toronto lehce přečkalo oslabení a už zase hraje v plném počtu.
55:53'
Přesilovka Columbusu nejde, problém hráčům dělá už přechod modré útočné čáry. Muzzin hravě vyhodil.
54:23'
Zároveň je tu ale vyloučení na straně Toronta. Dvě minuty za podrážení dostal Jason Spezza.
54:23'
Na druhé straně podobně pohořel Clifford, puk se rázem ocitl ve středním pásmu.
53:21'
Zleva se o akci pokoušel Foligno, jenže těsná obrana jej do zakončení nepustila. A nevyšla ani přihrávka na Werenskiho.
52:29'
Nyquist přihrál doprava na najetého Wennberga, jeho následnou bombu z první kryl pozorný Andersen.
51:58'
Toronto se snaží držet puk a nepouštět tak soupeře do rychlých přechodů. Sám pak předvádí poklidné kombinace.
50:55'
Dermott pouze nahodil puk ke Korpisalovi a zase se otočil zpátky. Columbus jde do protiútoku.
49:44'
Z protiútoku mohl přidat další branku Matthews, na Korpisala si ale nepřišel, trefil pouze jeho chrániče.
49:33'
Dvě střely Columbusu od modté čáry, Andersen oba pokusy kryl dobrým postavením.
49:08'
Z takřka nulového úhlu zakončoval Bemström, byla to po dlouhé době vážnější akce Columbusu. Andersen ale stále drží čistý štít.
48:35'
Rielly posílal od modré čáry nahození na teč, puk byl hosty zastaven, Korpisalo tentokrát zasahovat nemusel.
47:33'
Korpisalo se má dnes co ohánět, teď musel pokrýt bleskový výpad v podání Michejeva.
46:57'
Toronto pokračuje ve svém tlaku, snaží se svého soupeře dorazit.
45:57'
V další akci se do zakončení probil Kerfoot, jenže střílel z opravdu ostrého úhlu a s tím si Korpisalo hravě poradil.
44:56'
A je to o dvě branky! Columbus překombinoval svou akci v útočném pásmu, vzápětí se JOHN TAVARES dostal do sóla, které proměnil, když doslova procedil puk pod rukou gólmana Korpisala – 2:0. Asistence: Travis Dermott, William Nylander.
43:15'
A své vyloučení mohl hned odčinit, když si najel na přihrávku zpoza branky a ihned zakončoval. Puk ale poslal přesně doprostřed branky a Andersen si s tím poradil.
42:53'
Foligno se vrátil na led, Columbus přečkal i páté oslabení.
42:01'
Najednou tu ale byla akce Columbusu. Na levé straně si zpracoval Nash a předvedl nepříjemný švih, který nadělal Andersenovi problémy.
41:37'
Werenski vyhazuje přes všechny čáry, Toronto jde do pozvolné útočné akce.
40:53'
Navíc je tu přesilovka pro Toronto, dvě minuty za sekání dostal Nick Foligno.
40:29'
Toronto pokračuje v náporu, na konci první akce byl Muzzin, jeho švih prolétl těsně vedle.

Trestné minuty: 6:10
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře je Toronto. To ve druhé části ještě vyšponovalo tlak a střeleckou převahu, jenže dlouho bylo vše marné a pokusy končily na vynikajícím Korpisalovi. Ten ale nakonec o nulu přišel, když jej po rychlém přechodu do útoku a teči překonal Auston Matthews. Toronto tak po dvou třetinách vede těsně 1:0 a my po pauze budeme sledovat snahu Columbusu o zvrat.
40:00'
39:38'
Neuspěl ani na druhé straně Jenner, ten byl zastaven u levého mantinelu.
38:56'
Matthews možná mohl sám zakončovat, prostor na švih určitě měl, rozhodl se ale raději pro přihrávku na modrou, čímž akci zabrzdil.
37:23'
Středem se snažil prosmýknout Tavares, jenže přes obranu neprošel a nepovedla se mu ani přihrávka na spoluhráče.
37:01'
Vyloučení na obou stranách, dvě minuty za hrubost dostali Kasperi Kapanen z Toronta a Vladislav Gavrikov z Columbusu.
36:45'
Pro Columbus je to studená sprcha, nyní bude muset hodně přidat v útoku, což dnes není zrovna silná stránka tohoto týmu.
36:00'
Teď už to Torontu vyšlo a jde tak do vedení! Po rychlém přechodu modré čáry přihrál zprava Hyman na střed, kde AUSTON MATTHEWS předvedl jemnou a zároveň přesnou teč, na kterou Korpisalo nedosáhl a je to 1:0. Asistence: Zach Hyman.
35:28'
Columbus má velký problém se vůbec probít přes střední pásmo, drtivou většinu protiútoků pochytá obrana Toronta ještě u červené čáry.
34:32'
K drtivé střele napřáhl Ceci, jeden z obránců Columbusu se ale obětavě vrhl do dráhy letu puku a pomohl svému brankáři.
33:44'
Je to teď hokej na jednu branku, ta je ale pro střelce Toronta jako zakletá. Čaroděj Korpisalo ze své brány udělal neprostupnou tvrz.
32:36'
Hráči Toronta už musí být lehce zoufalí, z dobré pozice na Korpisala nevyzrál ani Holl, gólman Columbusu jej dobře vybruslil.
31:49'
Samostatnou akci předvedl Matthews, prokličkoval se do útočného pásma, tam však narazil na Werenskiho a ten jej vytlačil k mantinelu.
30:36'
Kerfootova střela z úhlu neměla moc šancí na úspěch, tohle byl jeden z těch jednodušších zákroků gólmana Korpisala.
29:34'
Korpisalo je teď hlavní hvězdou Columbusu, vychytal i Tavarese, který zakončoval z první z mezikruží.
28:51'
I tato přesilovka se minula účinkem, Columbus je opětovně v plném počtu.
28:10'
Přesilovkový tlak je opravdu obrovský, na Korpisala se pokoušeli vyzrát Marner i Matthews, oba tyto hvězdné hráče ale gólman Columbusu vychytal.
27:08'
Korpisalo opět vleže zastavil akci Nylandera, ten byl už opravdu blízko...
26:51'
Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, vylučuje se na straně Columbusu. Dvouminutový trest za nedovolené bránění vyfasoval Boone Jenner.
26:34'
Přesilovka Columbusu je u konce, Robertson naskočil na ledovou plochu.
26:10'
Z první střílel Bemström, Andersen se zvládl přemístit a nepříjemnou ránu vykopnout betonem!
25:27'
Seth Jones si našel prostor pro střelu z levého křídla, jeho švih byl však ještě před Andersenem sražen.
24:34'
Sotva se Bemström vrátil na led, je tu další vyloučení. Přesilovku si tentokrát dá Columbus, dvě minuty za sekání obdržel Nicholas Robertson.
24:18'
Korpisalo vleže zastavil Kerfootův výpad z levé strany, Toronto svůj nápor začíná stupňovat.
23:46'
Od modré čáry nahazoval na teč Morgan Rielly, puk byl hosty zastaven a poté vyhozen.
22:43'
Po krátkém náporu se hosté osvobozují, puk přes všechny čáry vyhodil Boone Jenner.
22:21'
Toronto si dá další přesilovku, dvě minuty za držení obdržel Emil Bemström.
21:45'
Columbus v útoku, Andersen ale mohl zůstat v klidu, jeho obrana mu při práci pomáhá opravdu velice obětavě.
20:58'
I do druhé třetiny měli hráči Toronta aktivní vstup, výsledkem však byla pouze Tavaresova střela do boční sítě.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, která přinesla střeleckou převahu Toronta, jenže nic z toho se neuchytilo a gólman Korpisalo si pouze zvedl sebevědomí několika zajímavými zákroky. Neurodilo se ani na druhé straně a tak i Andersen drží čistý štít. Na góly si tak musíme počkat minimálně do druhé třetiny.
20:00'
19:35'
Columbus chce první třetinu dohrát v klidu, pouze tedy posunuje puk do středního pásma, co nejdál od Korpisala.
18:29'
18:25'
Z modré čáry si do kruhu sjel Atkinson, následnou bombu ale opřel pouze o bránící hráče před Andersenem.
17:54'
Kerfootovi se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry, bránící čtveřice může vystřídat.
17:08'
Pěkná kombinace Columbusu na jeden dotek, zakončoval Jones, jeho pokus z úhlu ale nebyl pro Andersena obtížný.
16:29'
Už se pískalo a na trestnou lavici míří Jake Muzzin s dvouminutovým trestem za vysokou hůl.
16:23'
Přesilovku si zahrají i hráči Columbusu, mají zatím ponechanou výhodu a snaží se toho využít ke vstřelení úvodního gólu.
15:24'
Oba celky střídají během nepřerušené hry, do útoku se chystá Toronto.
14:44'
Po rychlém přechodu do útoku vystřelil od modré čáry Werenski, i zde to ale na bránu nešlo, Andersen zasahovat nemusel.
14:15'
Mitchell Marner se vřítil do útočného pásma a vyslal opravdu prudký švih. S přesností je ale Toronto zatím docela na štíru, opět to totiž šlo vedle.
13:40'
Nick Foligno naskočil na ledovou plochu, Columbus je zase v plném počtu.
13:31'
Lehce tečovaná Spezzova střela doskákala ke Korpisalovi, ten puk pro jistotu přikryl a přerušil hru.
12:31'
Lépe dopadl Spezza, jeho prudký švih vyrazil Korpisalo před sebe.
12:03'
Matthews napřahoval k drtivému golfáku, puk ale netrefil čistě a ten se mu zamotal mezi bruslemi.
11:40'
Druhá přesilovka pro Toronto, dvě minuty za držení Kasperiho Kapanena dostal Nick Foligno.
11:16'
Kapanen hledal prudkým pase přes šíři pásma své spoluhráče, opět to ale skončilo sražením puku.
10:31'
Další výpad Toronta, nyní si to středem namířil Tavares, jeho střelu zápěstím ale jeden z obránců srazil mimo ledovou plochu.
09:58'
Na druhé straně zakončoval přes obránce Kerfoot, Korpisalovu branku ale netrefil.
09:16'
Po kombinaci v útočném pásmu se najednou před Andersonem zjevil Nyquist, jenže byl moc blízko a nedokázal najít mezírku, kterou by procpal puk za brankovou čáru.
08:49'
S obranou Columbusu to nevypadá vůbec dobře, Kukan je stále mimo hru a Werenskimu na střídačce obvazoval lékař pravé zápěstí...
07:13'
Columbus přečkal oslabení, Gavrikov je opět na ledové ploše.
06:48'
I na druhé straně musel gólman vytáhnout pořádný zákrok, Korpisalo se dokonce dostal kousek mimo své brankoviště, ale vyplatilo se. Puk zvládl zastavit a o zbytek se postarala jeho obrana.
06:20'
Andersen si připsal dva zákroky proti soupeři v oslabení, zejména přečíslení dvou na jednoho bylo velkou chybou Toronta.
05:37'
Marnerův švih z levého kruhu byl tečován a skončil vedle Korpisalovy branky. Columbus poté vyhodil.
05:13'
Je tu první vyloučení utkání, dvě minuty za vysokou hůl dostal Vladislav Gavrikov. Přesilovka pro Toronto.
04:18'
Zleva si před brankoviště sjel Tavares, zkusil blafák, na Korpisala si ale nepřišel.
03:43'
Do kabin míří Dean Kukan a to po jednom z tvrdých soubojů u mantinelu. To by byla pro obranu Columbusu ztráta, kdyby nemohl pokračovat a mužstvo by muselo hrát jen s pěti obránci.
03:29'
Zatím sledujeme velice svižné minuty, oba celky se snaží něco vymyslet. Rozhodně to není zákopová válka.
02:07'
Už to vypadalo, že Toronto přejde do útoku, po rychlé kombinaci ale Robertson pouze nahodil do pásma a odjel střídat.
01:16'
Dlouhý pas až na útočnou modrou na Atkinsona, tomu puk ale odskočil od hokejky a z akce Columbusu tak nic nebylo.
00:26'
Toronto se hned natlačilo do útočného pásma a Hyman urputně bojoval o puk s Werenskim. Ten byl nakonec úspěšnější a Columbus se osvobodil.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Rielly (A), Ceci, Muzzin, Holl, Dermott, Barrie – Marner (A), Matthews, Hyman – W. Nylander, I. Michejev, Tavares (C) – Robertson, Kerfoot, Kapanen – Clifford, Engvall, Spezza.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones (A), Gavrikov, D. Savard, R. Murray, Kukan – N. Foligno (C), Wennberg, Atkinson – Texier, Dubois, Bjorkstrand – Nyquist, Jenner (A), Foudy – Robinson, Riley Nash, Bemström.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Alphonso, Devorski.
Oba celky jsou již na ledové ploše, na řadě jsou hymny a poté už samotný start utkání.

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Rielly, Ceci, Muzzin, Holl, Dermott, Barrie – W. Nylander, Matthews, Hyman – I. Michejev, Tavares, Marner – Robertson, Kerfoot, Kapanen – Clifford, Engvall, Spezza.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, R. Murray, Kukan – N. Foligno, Wennberg, Atkinson – Texier, Dubois, Bjorkstrand – Nyquist, Jenner, Foudy – Robinson, Riley Nash, Bemström.

Rozhodčí: Dwyer, Hebert – Devorski, Alphonso.
První zápas série žádné gólové hody nenabídl. Až do začátku třetí třetiny vydržel bezbrankový stav, načež otevřel skóre Cam Atkinson. Těsně před koncem pak zpečetil možná trochu překvapivé vítězství Blue Jackets gólem do prázdné branky Alexander Wennberg. Výborný výkon podal gólman ohijského celku Joonas Korpisalo, který dostal přednost před fantomem posledních měsíců Elvisem Korpisalem. Finský brankář pochytal všech 28 střeleckých pokusů Maple Leafs!

Pokud chce Toronto i nadále reálně pomýšlet na postup do hlavní fáze bojů o Stanleyův pohár, bude dnes muset bezpodmínečně zvítězit. Ze stavu 0:2 na zápasy v sérii na tři vítězná utkání by se kanadskému celku zachraňovalo sérii jen velmi těžko...

Torontští hokejisté za 70 zápasů základní části jen jednou nedali ani gól, výsledek 0:2 asi čekal v prvním utkání play-off málokdo. V závěru zápasu dal trenér Sheldon Keefe dohromady hvězdné trio Marner, Tavares, Matthews, v posledních šesti minutách ale Maple Leafs nevystřelili ani jednou jedinkrát.
Dobrý den. Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z druhého utkání série předkola play-off mezi Torontem Maple Leafs a Columbusem Blue Jackets. Úvodní buly je naplánováno na 22 hodin, tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.