NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Chicago - 12. srpna 2020   04:30

Vegas
Vegas
27:22' Theodore (R. Smith, Martinez) • 29:39' W. Carrier (Reaves, N. Roy) • 43:32' R. Smith (Marchessault) • 48:14' R. Smith (Marchessault)
Chicago

První zápas série je u konce. Lépe jej zvládlo Vegas. Po vítězství 4:1 tak jde do vedení 1:0 na zápasy. Góly začaly padat až ve druhé třetině. O ten úplně první se postaral ve 28. minutě obránce Theodore, na kterého o dvě minuty později navázal Carrier. Chicago sice po neúspěšné trenérské výzvě hrálo oslabení, ale právě nevýhodného počtu hráčů na ledě využil český útočník David Kämpf, jenž snížil. V závěrečné třetině ale dvakrát skóroval Reilly Smith, který využil dvou přihrávek Jonathana Marchessaulta. Vegas si závěr už v pohodě pohlídalo.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního rána. Na počtenou!

59:43'
Ale úplně závěrečné sekundy zápasu tráví vepředu Vegas. Dnešní utkání už určitě vyhraje výsledkem 4:1.
59:12'
Čtvrtá formace Chicaga se v pásmu soupeře usadit nedokázala. Hra se vrací do třetiny střední.
58:27'
Hosté se zřejmě ani nepokusí o hru v šesti. Zápas se víceméně dohrává.
57:57'
Jonathan Marchessault pálil hned po vyhraném vhazování od Paula Stastného. Levé křídlo druhé lajny Golden Knights ale trefilo Crawfordovu masku.
57:52'
Rána Cousinse skončila po teči obránce v ochranné síti.
57:17'
Třetí formace domácích dobře zapracovala při forčekingu. Chicago se nyní velice obtížně dostává alespoň do útočného pásma s pukem na hokejkách.
56:41'
Zakázané uvolnění hostů. Těžiště hry pro následující vteřiny zůstane před Coreym Crawfordem.
56:09'
Paul Stastny našel za bránou Marchessaulta, který se rychle otočil a ještě stačil nahrát Smithovi. Útočník Vegas ale svůj hattrick neuzavřel, neboť Crawford byl pozorný.
55:46'
Vegas ale situaci zvládá velmi dobře. Zkušeně svůj náskok brání, protože Blackhawks teď k ničemu nepouští.
55:00'
Alex Tuch získal cenné vteřiny v pásmu hostů. Chicagu zbývá minimálně k vyrovnání už jen pět minut.
54:37'
Alexander Nylander si vybruslil před bránu, odkud zakončil. Robin Lehner znovu svůj celek důležitým způsobem podržel.
54:06'
Ani tentokrát si domácí nekomplikovali situaci. Vyhodili opět na icing.
53:48'
Aktivitu Chicaga zastavilo zakázané uvolnění Vegas. Pokračovat se však bude v obranné třetině Golden Knights.
52:50'
Těsně po návratu Martineze na led dorážel z předbrankového prostoru Kubalík. Kotouč odskočil vysoko nad led, ovšem podle všeho by zapadl do brány, kdyby Lehner nevytasil výborný zákrok ramenem.
52:21'
Střela Patricka Kanea zazvonila o tyč z boční strany. Lehner už je pod tlakem.
51:50'
Dominik Kubalík pálil velmi tvrdě. Jeho ránu zřejmě schytal bránící Reilly Smith.
51:22'
Vegas se znovu osvobozuje. Chicago se zatím před Lehnerovou bránou neusadilo.
50:57'
Whitecloud dokázal vyhodit puk přes všechny čáry. Korunoval tak vyhraný osobní souboj s Jonathanem Toewsem.
50:44'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alec Martinez – 2 min., držení).
50:12'
Nic nenasvědčuje tomu, že by z dnešního utkání ještě mělo být drama. Třetí perioda jednoznačně patří rytířům.
49:22'
Chicago se snažilo usadit před bránou soupeře. Střela ale nepřišla. Je pravdou, že Robin Lehner už poměrně dlouho nemusel zasahovat.
48:14'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Domácí jsou za svou aktivitu po zásluze odměněni čtvrtým gólem. Marchessaultova parádní žabička našla hůl REILLYHO SMITHE, který natáhl krok a objevil se v úniku. Crawforda překonal i podruhé v utkání, tentokrát mu vyšla střela bekhendem pod horní tyč. 4:1. Asistence: Jonathan Marchessault.
47:35'
Mark Stone se dostal před bránou hostů do velké šance. Rychlá střela ale Crawforda nepřekonala.
47:04'
Carpenterovo nahození přišlo ještě před červenou čárou. Po zakázaném uvolnění se vhazuje před gólmanem Chicaga.
46:52'
Od mantinelu se puk před bránu Blackhawks odrazil velice nepříjemně. Corey Crawford musel dávat pozor.
46:26'
Po dalším zásahu Crawforda dochází k přerušení. Pokračovat budeme po komerční pauze.
45:42'
Tentokrát se už Smith dostal do vyložené pozice. Jeho pokus z první a z poměrně velké blízkosti Crawford stačil vyrazit. Brankář Chicaga tak svou chybu alespoň částečně napravil.
45:28'
Po ofsajdu Vegas je hra přerušená. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
45:06'
V této chvíli mají domácí hru plně pod kontrolou. Jsou častěji na kotouči a hosty do výraznějších šancí nepouštějí.
43:32'
Corey Crawford si vybral slabší okamžik, který jeho mužstvo vyšel draze. Chicago totiž dostává třetí gól v utkání. Ke střele z kruhu se dostal REILLY SMITH. Rána útočníka Vegas nebyla nikterak důrazná a ani ne moc přesná, jenže přes Crawfordovo rameno nakonec přepadla do sítě. 3:1. Asistence: Jonathan Marchessault.
42:57'
Kämpf střílel hned po přejezdu do útočné třetiny. Pokus českého útočníka pouze orazítkoval zadní mantinel.
42:33'
Sledovali jsme nepřesnosti na obou stranách. Teď dochází ke střídání.
41:36'
Stephenson chtěl v mezikruží vystřelit, ale svůj úmysl si na poslední chvíli rozmyslel. Snažil se vyprodukovat kličku, ale hůl Koekkoeka nebezpečí odvrátila.
41:04'
Maxu Paciorettymu se vůbec nepovedlo nahození do soupeřova pásma. Chicago se tak zadarmo dostává na kotouč.
40:22'
Dominik Kubalík se snažil prodrat po pravém křídle, ovšem těsně před bránou ztratil stabilitu. Ještě v pádu ale zakončil, jenže Lehner prostor u přední tyče utěsnil.
40:01'
Vegas je o chlup lepší, a proto je jednobrankový náskok zasloužený. Tým kouče Petera DeBoera vsítil dvě branky v romezí dvou minut z hokejek Theodora a Carriera. Po druhé brance Golden Knights si Jeremy Colliton vzal trenérskou výzvu, ale při ní úspěšný nebyl. Chicago tak hrálo oslabení, ale v něm k překvapení všech snížilo. Trefil se David Kämpf. Před třetí třetinou je tak dnešní utkání otevřené.
Střely na bránu po 2. třetině: 21 – 14
40:00'
39:43'
Caggiula neměl před sebou dostatek prostoru ke střele, tak zvolil pouze nahození za bránu.
39:11'
William Carrier neprotlačil touš do útočné třetiny. Zdá se však, že domácí závěr druhé periody kontrolují.
38:45'
Vegas se velmi dobře navrátilo do vlastní třetiny. Aktivní Kane se totiž snažil vymyslet protiútok Blackhawks.
38:13'
Po odrazu se puk dostal do ochranné sítě. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici Robina Lehnera.
37:44'
DeBrincatova přihrávka do středu mířila na hůl Stromea, jenž byl čistým způsobem kotouče zbaven.
37:28'
Duncan Keith zůstal na okamžik nehlídaný na levém kruhu, odkud rychle vystřelil. Jeho pokus skončil na boční síti.
37:20'
36:48'
Dominik Kubalík střílel zápěstím z mezikruží pouze do hrudi bránícího hráče. Chicago setrvává v tlaku.
36:22'
Lehner je znovu u své střídačky, aby si nechal opravit brusli. Jeremy Colliton je nespokojen. Zřejmě si žádá, aby do brány musel Marc-Andre Fleury, protože vinou opravy betonu se přerušení pořádně protahuje.
36:18'
První přesilovková formace zatopila pod kotlem, ale gól ze svého tlaku vytěžit nedokázala. Chicago nyní střídá.
35:46'
Chicago svou početní výhodu rozjelo dobře. Duncan Keith nahazoval od modré čáry. Kubalík ale tuto střelu zasáhnout nedokázal.
35:20'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., držení).
34:39'
Alex DeBrincat mohl dorážet do prázdné brány, jenže jeden z bránících hráčů mu touš na poslední chvíli vzal z hole.
34:03'
Matthew Highmore byl přitlačen na mantinel, ale mezitím stačil odehrát kotouč do středního pásma. Chicago mohlo vystřídat.
33:35'
Kirby Dach je zpět na ledě a Chicago je po čtyřech minutách v plném počtu.
32:45'
Jonathan Marchessault stál před bránou a dostal se do dvou velmi zajímavých šancí. Ani jednou ale šikovný útočník nezvedl puk až pod břevno.
32:05'
Corey Crawford vytasil výborný zákrok. Dokázal si povyjet a zasáhnout proti tvrdé ráně Theodora od modré čáry.
31:35'
Vegas při své přesilovce moc nebezpečné nebylo. Přesilovka ale bude pokračovat, neboť Kirby Dach je vyloučen za podrážení.
30:51'
Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago snižuje v oslabení! Theodore při rozehrávce zaváhal a Brandon Saad jej obral o kotouč. Následovalo přečíslení dva na jednoho, které Saad ještě vyšperkoval přihrávkou na DAVIDA KÄMPFA. Český útočník trefil přesně pod břevno a dává svou první branku v letošním play-off. 2:1. Asistence: Brandon Saad.
29:39'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Dylan Strome – 2 min., zdržování hry / trenérská výzva).
29:39'
Trenér Chicaga Jeremy Colliton si ještě vzal trenérskou výzvu. Chtěl prozkoumat, jestli gólu nepředcházel ofsajd. Podle sudích ale bylo vše v pořádku, branka platí a Chicago přichází o time-out.
29:39'
Během krátké chvíle domácí odskakují do dvoubrankového vedení. Roy přihrál před bránu Reavesovi, jenž chvíli podržel puk a poté přihrával před brankoviště. Na něm se nejlépe zorienoval WILLIAM CARRIER, který dostal kotouč do brány nejrychleji. 2:0. Asistence: Ryan Reaves a Nicolas Roy.
29:18'
Brandonu Saadovi nevyšla rána z voleje. Přesto dokázal dostat puk před bránu, odkud se ale Dominik Kubalík neprosadil.
28:59'
Vegas je na tom v posledních minutách bruslařsky lépe. Přestože šlo před chvílí do vedení, tak stále platí, že dnešní utkání je velmi vyrovnané.
28:31'
Chicago se snažilo protlačit do útočného pásma, jenže snaha Toewse vyšla vniveč.
27:22'
Domácí jdou do vedení! Hráči v černých dresech si v rychlosti vyměnili puk v útočném pásmu a dokázali skórovat. Reilly Smith přihrál na modrou čáru SHEU THEODOREOVI, jenž si přejel na vrchol pravého kruhu, odkud zápěstím vystřelil. Jeho ránu Crawford lapačkou promáchl. 1:0. Asistence: Reilly Smith a Alec Martinez.
26:31'
Schmidt vybídl zpětnou přihrávkou Whiteclouda, jenž posílal puk před bránu, kde bylo několik hráčů obou celků. Mezi hromadou těl se však kotouč vynořil v moci hráčů Blackhawks.
25:59'
Corey Crawford zachytil puk do lapačky, ale následně neměl čas k rozehrávce. Zkušený gólman tak raději hru zastavil.
25:44'
U střídačky Vegas se strhla mela. V hlavní roli se objevil kapitán Chicaga Jonathan Toews.
25:23'
Drake Caggiula jen posunul puk za bránu Vegas. Strome si volný kotouč dojet nedokázal, neboť dříve u něj byli bránící hráči.
24:36'
Už i domácí se po nepovedeném vstupu do třetiny oklepali. Nyní si vytvořili další zajímavou příležitost.
23:40'
Shea Theodore hledal Paciorettyho v mezikruží. Přihrávka ale směřovala pouze na brusle. Následně mělo Vegas štěstí, že Chicago nevyrazilo do brejku.
23:17'
Reaves se snažil vydolovat puk v rohu kluziště v útočném pásmu. To se mu sice povedlo, ale přesná přihrávka na spoluhráče nepřišla.
22:40'
Schmidtova tečovaná střela byla pro Crawforda velmi nepříjemná. Brankář Blackhawks musel zasahovat špičkou betonu.
Ano, je tomu tak! Robin Lehner si nyní nechává opravovat brusli u střídačky svého celku.
22:21'
Znovu tyč! Alexander Nylander nabil Dylanu Stromeovi, jehož dělovka pořádně cinkla celou arénou. Lehner předvedl netradiční zákrok, ale zřejmě měl už zhruba minutu problém s bruslí. Už při předchozí šanci Chicaga se těžce zvedal.
21:44'
Chicago stále zůstává v útoku. Na ledě je už třetí formace, ale ani ona zatím nepustila Vegas z obranného pásma.
20:35'
V nepřehledné situaci zůstal před bránou domácích Jonathan Toews, jenž zřejmě trefil tyč. Robin Lehner se ohlédl za sebe, ale rozhodčí za bránou rozpažil.
20:17'
Olli Määttä vyslal první střelecký pokus ve druhé třetině. Bránu však netrefil. Chicago se ale i poté udrželo v pásmu Vegas.
20:01'
Úvod střetnutí nabídl dobrou podívanou, jenže v posledních deseti minutách tempo hry trochu pokleslo. Chicago bylo aktivní v prvních pěti střídáních, ale poté se aktivita přenesla spíše na hokejky Vegas. K vidění bylo i několik zajímavých šancí, jenže branku jsme prozatím neviděli.
Střely na bránu: 9 – 5
20:00'
19:30'
Pacioretty se snažil přihrát podél mantinelu na modrou čáru. Forčeking Kubalíka ale obránce Schmidta zahnal.
18:57'
Nepříliš nebezpečnou střelu si Crawford s přehledem pokryl. Hra je přerušena.
18:39'
Přihrávka Patricka Kanea přes celou šíři útočného pásma úspěšná nebyla. Hůl spoluhráče útočník s číslem 88 na zádech nenašel.
18:08'
Domácí se museli vracet zpět do středního pásma. Chvíli předtím totiž znovu operovali v předbrankovém prostoru Chicaga.
17:34'
Calvin de Haan zkusil štěstí střelou hned za modrou čárou. Ani Lehner se překvapit nenechal.
17:25'
Při dalším přerušení hry nás čeká závěrečná komerční přestávka v první třetině. Pokračovat budeme za chvíli.
16:48'
Pacioretty se snažil hostujícího brankáře překvapit střelou na bližší tyč. Crawford vyrazil a poté se hra přenesla k modré čáře. Ani Theodore se svým pokusem neuspěl.
16:16'
Brandon Saad si najel na vrchol kruhu, odkud pálil. Bránu Lehnera však zkušený útočník trefit nedokázal.
15:47'
Po zakázaném uvolnění Golden Knights se bude vhazovat před Lehnerem. Pro brankáře Vegas je tato série velmi pikantní, neboť sezonu načal právě v barvách Chicaga.
14:55'
David Kämpf nahodil puk ze střední třetiny za bránu. Pro touš si za svou svatyni dojel Robin Lehner, jenž zároveň ukázal, že jeho práce holí je kvalitní.
14:12'
Vegas opět přitlačilo na svého soupeře. Hosté se zatím dobře brání.
13:29'
William Karlsson střílel hned po přejetí útočné třetiny. Ránu prvního centra Vegas ale Crawford vyrazil pravým betonem.
12:53'
Max Pacioretty posouval puk do strany Stoneovi, jehož přihrávka před bránu skončila na hokejce Duncana Keitha.
12:22'
Olli Määttä vracel kotouč do útočného pásma, jenže pouze do ofsajdu. Hra tak musela být přerušena.
11:52'
Carrier si před bránou sklepl nahození a ihned se snažil bekhendem zakončit. Pohotová obrana Chicaga ale problémy nedopustila.
11:17'
Smith se jen těsně nedostal k zakončení v mezikruží. Po teči hostujícího beka byl útočník Vegas na poslední okamžik vyrušen.
10:57'
Chicago se dokázalo ubránit. Domácí drží kotouč ve vlastním pásmu.
10:16'
Domácí znovu tlačí. Pacioretty na modré čáře oslovil McNabba, jehož následná přihrávka před bránu byla nebezpečná.
09:24'
Alec Martinez střílel okamžitě po přihrávce zpoza brány. Měl však s kotoučem problémy už při zpracování, takže pokus směrem k bráně Chicaga moc kvalitní nebyl.
08:52'
Chicago posunuje puk do střední třetiny a už nutně potřebuje střídat. Poslední minuta se totiž domácím povedla.
08:18'
Holdenova tvrdá střela od modré čáry byla hostujícím brankářem vyražena před bránu. K dorážce se žádný z hráčů Vegas nedostal.
07:40'
Teď už naopak útočí hokejisté v černém. Crawford měl na brankovišti plné ruce práce.
06:59'
Dominik Kubalík si pohotově zpracoval přihrávku Toewse a posléze se natlačil před bránu. Snažil se puk zastrčit k zadní tyči, ale zařízení těsně minul.
06:27'
Brayden McNabb ihned po vhazování pálil zápěstím. Jeho pokus ale Coreyho Crawforda moc nevystrašil.
06:12'
Kubalík postrčil na Saada, jenž objel bránu Vegas. Poté střílel obránce od modré čáry, ale rána až k Lehnerovi nedoputovala.
05:31'
Highmore sváděl u mantinelu v pásmu soupeře tvrdý souboj. Kotouč však pod bruslemi domácích vydolovat nedokázal.
05:10'
Icing Blackhawks. Hra se přesouvá do třetiny Coreyho Crawforda.
04:56'
Cousins se s kotoučem na holi musel vrátit až do vlastního pásma. Při následném přechodu do útoku byl týmu Vegas odpískán ofsajd.
04:26'
Chicago drží puk ve vlastním pásmu. Hokejisté v bílém už přemýšlí o své následné rozehrávce.
03:43'
Aktivní hra z obou stran pokračuje. DeBrincat vybídl Dacha, jehož ránu vyrazil Robin Lehner.
03:24'
Saadova zpětná přihrávka před bránu našla pouze hůl domácího zadáka.
02:34'
Alex Tuch předvedl fantastickou individuální akci, kterou se zbavil hned dvou bránících hráčů. Jeho následná střela jen těsně minula horní růžek a skončila na mantinelu.
02:02'
Nechybělo moc a Chandler Stephenson by vyrazil do samostatného úniku. Na poslední okamžik byl zastaven holí obránce Koekkoeka.
01:28'
Úvod se rozhodně lépe povedl Chicagu. Oba celky momentálně střídají.
00:56'
Kirby Dach se společně se svým spoluhráčem řítil do protiútoku dva na jednoho. Možnost ke střele i přihrávce ale prováhal.
00:16'
První a nepříliš důrazný střelecký pokus vyslal Jonathan Toews. Střela kapitána Blackhawks bekhendem ale Lehnera příliš neohozila.
00:01'
V Rogers Place v Edmontonu se už vše pomalu ale jistě chystá na začátek utkání mezi Vegas Golden Knights a Chicagem Blackhawks. Ještě před úvodním buly zazní hymny Spojených států amerických a Kanady.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Martinez, Holden, Whitecloud – Mark Stone (A), W. Karlsson, Pacioretty – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Tuch, N. Roy, Stephenson – Reaves, Cousins, W. Carrier.

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, de Haan, Koekkoek, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Caggiula, D. Strome, A. Nylander – Carpenter, Kämpf, Highmore.

Rozhodčí: St. Laurent, Meier – Kovachik, Suchánek.
Všechny zápasy letošního play-off se hrají z důvodu koronavirových opatření bez diváků.
Hokejisté Vegas ovládli skupinu o umístění v Západní konferenci. Po třech výhrách nad Dallasem, St. Louis a Coloradem si zajistili nejlepší výchozí pozici, a proto se v prvním kole střetnou s Chicagem, které do předkola play-off vstupovalo z dvanáctého místa. Po koronavirové pauze má tým kouče Petera DeBoera výtečnou formu, neboť zvítězil ve všech čtyřech duelech včetně přípravy s Arizonou. Golden Knights tak do této série vstupují v roli mírného favorita, ovšem budou se muset mít na pozoru, protože Chicago už v soubojích s Edmontonem ukázalo svou sílu.

Chicago překvapivě vyhrálo kvalifikační sérii nad Edmontonem poměrem 3:1 na zápasy. Za postupem Blackhawks se lvím podílem podepsal Dominik Kubalík, jenž si v úvodním zápase připsal pět kanadských bodů a v závěrečné čtvrté bitvě svým gólem zápas rozhodl. Edmonton tak skončil už v předkolové fázi a dva nejproduktivnější hráči základní části (Connor McDavid a Leon Draisaitl) se rozloučili s letošní sezonou. Podaří se svěřencům kouče Jeremyho Collitona zaskočit i rytíře?

Tomáš Nosek (Vegas)
David Kämpf (Chicago)
Dominik Kubalík (Chicago)
Přeji příjemné středeční ráno při sledování textového přenosu z play-off NHL. Dnes se v úvodním zápase 1. kola Západní konference představí celky Vegas Golden Knights a Chicaga Blackhawks. Startujeme krátce po 4:30. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.