NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Tampa - 3. července 2021   02:00

Montreal
Montreal
11:16' Danault (S. Weber) • 38:04' Suzuki (Petry, Caufield) • 55:58' Perry (Gallagher, Chiarot)
3:6
(1:2, 1:2, 1:2)
Stav série: (0:3)
Tampa
Tampa
01:52' Rutta  (Palát, Hedman) • 03:27' Hedman  (Kučerov, Cirelli) • 21:40' Kučerov  (Palát, Černák) • 23:33' T. Johnson  (M. Joseph, D. Savard) • 55:19' T. Johnson   • 56:48' Coleman  (Goodrow)
Montreal
Dwyer, Charron – Cherrey, Murchison
Bell Centre, Montreal
3500 diváků
Tampa

Já Vám děkuji za pozornost a někdy se u hokeje zase budu těšit na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 35:30 (17:12, 8:9, 10:9)
Zblokované střely – 11:13
Vyhraná vhazování – 30:31
Trestné minuty – 2:2
Hity – 38:46
Hokejisté Tampy vítězí na ledě Montrealu 6:3, v sérii vedou 3:0 na zápasy a to znamená, že je od obhajoby Stanley Cupu dělí už jen jediná výhra!

Domácí doplatili především na nezvládnuté začátky prvních dvou třetin. Vždy dvakrát inkasovali hned v prvních čtyřech minutách, až poté skóre alespoň korigovali a po čtyřiceti minutách se tak šlo do šaten za stavu 2:4 z jejich pohledu. Ve třetí části si Bolts náskok hlídali a v 56. minutě navíc zvýšil Tyler Johnson, jenž potrestal chybu v rozehrávce Habs. Domácí ještě dokázali rychle snížit na 3:5 zásluhou Coreyho Perryho. Pak to zkusili bez brankáře a za to je potrestal trefou do opuštěné klece Blake Coleman

V utkání byli vidět i čeští hokejisté. Obránce Tampy Jan Rutta otevíral skóre, jeho spoluhráč Ondřej Palát hned dvakrát asistoval.
59:38'
Ještě zákrok Vasilevského, který vyrazil pokus Colea Caufielda od pravého mantinelu.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:17'
Už je jasné, že Blesky po dnešku povedou 3:0 na zápasy a od obhajoby Stanley Cupu je bude dělit jediná výhra.
57:57'
Střelu Yanniho Gourdeho srazil do ochranné sítě Merrill. Vhazuje se v útočném pásmu Tampy.
57:38'
Zakázané uvolnění hostí.
56:48'
Tampa právě vstřelila branku!
Domácí odvolali brankáře a Tampa trestá! Forčekující Barclay Goodrow obral o puk Caufielda a po jeho přihrávce už to měl BLAKE COLEMAN snadné. Střílel do opuštěné branky Habs. Asistence: Barclay Goodrow.
56:29'
A málem jsme tu měli drama! Ben Chiarot z bezprostřední blízkosti nepřekonal Vasilevského!
55:58'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí ale zase snižují na rozdíl dvou branek! Po nepřesné střele Gallaghera se dostal v rohu k puku COREY PERRY. Ten s ním vyjel do střelecké pozice a z ostrého úhlu se trefil milimetrově přesně nad levé rameno klečícího gólmana Tampy – 3:5 Asistence: Brendan Gallagher a Ben Chiarot.
55:19'
Zřejmě je hotovo! Obránce Gustafsson namazal špatnou rozehrávkou puk rozjetému TYLEROVI JOHNSONOVI. Ten si ho ve středním pásmu zpracoval, dobruslil s ním mezi kruhy a vystřelil. Po zákroku Price se dostal i k dorážce, která už skončila za brankovou čarou. Bez asistence.
55:02'
Už jen pět minut do konce třetí třetiny. Domácím rychle utíká čas.
53:58'
Domácí Phillip Danault střílel z levého kruhu. Z této pozice v první třetině skóroval, tentokrát ale minul bližší tyčku.
52:44'
Mohlo tomu být jinak! Corey Perry číhal na puk v předbrankovém prostoru, odkud se ho snažil usměrnit za záda Vasilevského. Gólman Tampy odolal!
52:25'
Čas ale ubíhá, aniž by si domácí v posledních minutách vytvořili nějakou šanci.
51:55'
Ozývají se fanoušci Montrealu, kteří se snaží dotlačit své miláčky k závěrečnému náporu.
50:58'
Domácí už to musejí otevřít. Nic jiného jim nezbývá.
50:13'
Pokus Michaila Sergačjova od modré čáry pokryl Price. Další z reklamních přestávek.
49:07'
Eric Staal se ocitl před Vasilevským. Zakončoval ale z úhlu a to si brankář Tampy pohlídal.
48:55'
Do kotouče se na pravém kruhu opřel Shea Weber. Vasilevskij si stačil povyjet a vyrazil ránu kapitána Montrealu.
48:47'
Hosté se po vhazování dopustili zakázaného uvolnění. Hra se tak vrací do jejich obranné třetiny.
48:41'
Nyní se domácí do útočného pásma dostali a po přihrávce Danaulta střílel z osy kluziště Erik Gustafsson. Vasilevskij byl ale na místě.
48:12'
Blesky tlačí na rozehrávku Montrealu a domácí tak mají problémy se založením kloudné akce.
47:27'
Ondřej Palát přebral puk na pravém křídle a uvolnil se směrem na osu. Zápěstím dokázal nepříjemně vystřelit a Price měl co dělat, aby kotouč ukryl v lapačce.
46:52'
Do střely Yanniho Gourdeho vložil hokejku Merrill. Puk opustil hrací plochu a tak tu máme reklamní přestávku.
46:34'
Domácí se konečně vymanili a mohou prostřídat sestavu.
46:04'
Hosté výtečným forčekinkem stále nepouštějí Habs z jejich pásma.
45:30'
Hosté nyní hrají v útočném pásmu, což jim pochopitelně vyhovuje.
44:29'
Od modré střílel Shea Weber. Vasilevskij puk vyrazil pravým betonem. Weberův pokus možná ještě tečoval clonící Lehkonen.
43:48'
Tečovaný puk se obloučkem snesl před hostující branku, ale tam chyběl někdo z hráčů v červenomodrém. Gustafssonova střela od modré pak neprošla až na Vasilevského.
42:41'
Hosté mohli rychle skórovat i ve třetí třetině! Habs chybovali v rozehrávce, puku se ujal Joseph a po jeho nahrávce střílel Patrick Maroon do poloodkryté branky. Trefil tyčku!
41:50'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku. V přečíslení 3 na 2 se snažili rozebrat obranu soupeře. Stamkos nahrál na pravý kruh Anthonymu Cirellimu, který chtěl vracet před odkrytou branku, přihrávka se mu ale nepovedla.
41:03'
Od modré vypálil Ben Chiarot. Vasilevskij kotouč vykopl levým betonem. Poté následovala další rána od Sheay Webera a brankář hostí tentokrát přerušil hru.
40:35'
Montreal si tentokrát potřebuje pohlídat začátek třetiny. Další inkasovaný gól už by byl asi rozhodující.
Hity – 33:36
Po dvou třetinách prohrává Montreal s Tampou 2:4. Domácím opět utekl začátek periody a v prvních čtyřech minutách znovu dvakrát inkasovali. Po zásazích Nikity Kučerova a Tylera Johnsona tak Blesky vedly už o tři branky. Canadiens pak byli hodně dole, směrem dopředu toho moc nepředvedli, ovšem dvě minuty před přestávkou jim pomohl brankář Tampy Vasilevskij. Ten si totiž vybral slabší chvilku, když za svá záda propustil nenápadnou střelu Nicka Suzukiho. Habs tak ještě mají šanci s utkáním něco udělat.
40:00'
39:40'
Rozhodčí si teď mohli vybrat, zda domácím odpískají ofsajd nebo přihrávku rukou. Každopádně se bude vhazovat ve středním pásmu.
39:01'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:32'
Hodně zajímavá střela Webera, který pálil z levého kruhu na vzdálenější tyčku. Vasilevskij tentokrát zakročil výtečně, když puk vyrazil lapačkou.
38:04'
Pozor, tak tohle může postavit Habs na nohy! NICK SUZUKI sebral puk na pravém křídle a vydal se s ním dopředu. Jeho nenápadná střela od mantinelu pak proklouzla pod betonem Vasilevského až za brankovou čáru a tohle si tedy bude hostující gólman jistě vyčítat – 2:4. Asistence: Jeff Petry a Cole Caufield.
37:43'
Zakázané uvolnění Lightning.
37:36'
Další jistý zákrok Vasilevského, který ztlumil ve výstroji puk po nahození Jeffa Petryho.
37:23'
Lehkonen posunul puk doprava na Bena Chiarota. Ten vystřelil na bližší tyčku, lapačka Vasilevského však byla připravena.
36:48'
Tak nakonec bylo vhozeno buly v útočné třetině Montrealu. Domácí se tam ale neudrželi moc dlouho.
36:39'
Puk vypadl na střídačku Montrealu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:03'
Perry nedosáhl na přihrávku a domácí se tak dopustili zakázaného uvolnění.
35:45'
Eric Staal to zkoušel z ostrého úhlu. Tím asi nemohl Vasilevského zaskočit.
34:32'
Edmundsonovi na útočné modré utekl puk a do protiútoku mohl vyrazit Stamkos. Celou akci nakonec přibrzdil a Price v brance Canadiens tak nemusel řešit nic nebezpečného.
34:04'
Hosté v postavení mimo hru. Je tu další reklamní pauza – tentokrát už poslední v této třetině.
33:25'
Habs by potřebovali nějaký moment, který by je nastartoval. Ideálně vstřelený gól. Momentálně domácí nemají nic, čím by soupeře dokázali zaskočit.
Střely na branku – 21:20
32:31'
Pískána přihrávka rukou. Čas na další reklamní přestávku.
31:45'
Šance Tampy. Nikita Kučerov v rychlosti obkroužil branku Montrealu a Carey Price měl co dělat, aby se stihl ke své tyčce přesunout!
31:27'
Weber nabil Artturimu Lehkonenovi. Ten pálil z první vedle hostující branky.
30:55'
Nahození Coreyho Perryho od pravého mantinelu vyrazil Vasilevskij do rohu.
30:41'
Po buly přišla rána Jeffa Petryho, po níž Vasilevskij přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
30:37'
Domácí si teď přeci jen vytvořili tlak. Vasilevskij si připsal dva zákroky v krátkém sledu a hosté následně zahráli na icing.
30:06'
Brendan Gallagher vyrazil s pukem do útočného pásma domácích. Ocitl se ale v obležení Blesků, kteří ho o kotouč připravili.
29:40'
Zakázané uvolnění Montrealu. Hra se vrací před Price.
29:19'
Od modré čáry to zkusil Černák. Jeho pokus byl sražen za branku Habs.
28:15'
David Savard nejprve vytlačil ze střelecké pozice Coreyho Perryho a za brankou navíc domácího útočníka sroloval.
27:46'
Domácí se usadili v útočném pásmu. Najíždějící Ben Chiarot se ale k zakončení nedostal.
27:00'
Hraje se dlouho bez přerušení. Domácí se mají problém na ledě srovnat. Jsou velmi otřeseni.
26:15'
Začátek druhé třetiny se nese v téměř stejném duchu jako úvod první části. Tohle už může Montreal stát celý zápas.
25:18'
Domácí jsou úplně mimo! Teď měl Price štěstí, když za ním po dělovce Erika Černáka zazvonila tyčka!
23:33'
Blesky udeřily po necelých dvou minutách znovu! Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, které řešil Mathieu Joseph střelou z levého kruhu. Price zasáhl vyrážečkou, ovšem kotouč se následně odrazil k TYLEROVI JOHNSONOVI a ten dorážel do odkryté klece. Asistence: Mathieu Joseph a David Savard.
21:40'
Hosté si i ve druhé části připisují rychlý gól! Domácí špatně vystřídali, čehož využil Erik Černák, jenž našel dlouhým pasem Ondřeje Paláta. Ten zůstal za obranou Habs společně s Kučerovem a Carey Price tak čelil nájezdu dvou protihráčů. Palát to vyřešil nahrávkou na NIKITU KUČEROVA, který bekhendem usměrnil hrací předmět do odkryté klece – 1:3. Asistence: Ondřej Palát a Erik Černák.
21:02'
Úvodní minuta druhé části nic většího nepřinesla. Oba brankáři zatím bez práce.
Hity – 18:21
První třetina je za námi. Montreal po ní prohrává s Tampu 1:2. Hosté začali utkání ve velkém stylu a v čase 3:27 vedli už o dva góly. Nejprve se trefil český obránce Jan Rutta a poté využil početní výhodu jeho kolega z obrany Victor Hedman. Zaskočení Canadiens se zvedali pomalu. Ve 12. minutě se ale vrátili do utkání, když kontaktní trefu zaznamenal z rychlého protiútoku Phillip Danault. Ten tak prolomil své střelecké mlčení ve vyřazovacích bojích.
20:00'
19:30'
Hosté jsou v tuto chvíli kompletní.
19:16'
Domácí se sami připravili o pásmo nepřesností v kombinaci. Jejich přesilovka se chýlí ke konci.
19:01'
Střelu Erika Gustafssona od modré sebral Vasilevskij svou lapačkou. Do konce první třetiny chybí minuta.
18:13'
Hosté opět odpalují puk až za branku soupeře.
17:52'
Hosté vyhazují.
17:35'
Hned po buly pálil nepřesně Tyler Toffoli. Domácí zůstávají v pásmu.
17:29'
Uvidíme přesilovku Montrealu! Za nedovolené bránění je vyloučen Michail Sergačjov.
16:47'
Na druhé straně to zkoušel Tyler Johnson. Price si poradil s jeho ranou z mezikruží i následnou dorážkou.
16:18'
Kotkaniemi vybídl ke střele z první Joshe Andersona. Vasilevskij ji vyrazil do rohu.
15:52'
Zápas má velmi slušné tempo. Hra se přelévá ze strany na stranu.
14:49'
Vasilevskij odpaloval puk po mantinelu, ale našel jen hůl Nicka Suzukiho, který hrací předmět bekhendem okamžitě vracel směrem na branku. Gólman Tampy včas zaujal místo v brankovišti.
14:13'
Rána Stevena Stamkose z levého kruhu končí v Priceově výstroji. Následuje reklamní přestávka.
13:07'
Hostující Nikita Kučerov před brankou tečoval žabičku Ondřeje Paláta a domácí musel podržet Price. To byla velká šance Blesků!
12:40'
Utkání samozřejmě dostalo zase nový náboj. Ožili hráči i fanoušci Habs.
11:16'
Hra se po útoku Tampy rychle otočila a právě Savard chyběl v obraně! Z levého křídla táhl brejk PHILLIP DANAULT, jemuž ještě na druhé straně najížděl Gallagher. Danault nakonec vše řešil sám a trefil se k bližší tyčce Vasilevského svatyně – 1:2. Asistence: Shea Weber.
11:08'
David Savard se rozjel na pravém křídle a vyzkoušel Price. Ten zasáhl vyrážečkou.
10:53'
Po přerušení hry následuje druhá reklamní přestávka.
09:39'
Joel Armia sebral puk za brankou soupeře a vyjel si až do střelecké pozice. Zamířil však jen do připraveného gólmana Tampy Bay.
09:11'
Domácí se vzpamatovávají z úvodního šoku a postupně srovnávají obraz hry.
08:30'
Brendan Gallagher to zkoušel z levé strany a ostrého úhlu. Vasilevskij byl u tyčky připraven.
07:29'
Málem bylo sníženo! Cole Caufield zavezl puk středem hřiště do útočného pásma a zkusil to švihem přes obránce. Vasilevskij asi mnoho neviděl a kotouč zazvonil o pravou tyčku z jeho pohledu! Následuje reklamní přestávka.
06:40'
Po vyhraném buly střílel na hostující branku Erik Gustafsson. Vasilevskij puk vyrazil.
05:50'
Domácí mají zatím velké problémy ve vlastním obranném pásmu. Nebezpečně střílel i Jan Rutta, Price odolal.
04:43'
Na druhé straně to zkoušel Jeff Petry. Andrej Vasilevskij si připsal úspěšný zákrok.
04:30'
Velký závar před brankou Montrealu! Price vyrazil střelu z pravého kruhu a puk se následně od brusle některého z hráčů odrazil zpět do brankoviště. Domácí brankář zachraňoval hokejkou a poté se stačil přemístit i proti dorážce Rosse Coltona!
03:41'
Coleman se za potlesku diváků zvedl a odjel do útrob arény, kde zřejmě podstoupí povinné vyšetření na otřes mozku. Uvidíme, zda se pak do utkání vrátí.
03:41'
Po souboji s Edmundsonem u mantinelu zůstal ležet na ledě hostující útočník Blake Coleman. Rozhodčí okamžitě přerušili hru.
03:27'
Domácí si vyžádali oddechový čas.
03:27'
Eric Staal poslal puk bez teče do hlediště, za což následovalo vyloučení za zdržování hry, které přišlo Montreal draho! Od modré čáry vypálil VICTOR HEDMAN a kotouč propadl Priceovou výstrojí až za brankovou čáru – 0:2. Asistence: Nikita Kučerov a Anthony Cirelli.
02:54'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Eric Staal – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
01:52'
Bolts se ujímají vedení! Ondřej Palát poslal kotouč na pravou stranu útočného pásma, odkud vystřelil švihem JAN RUTTA a puk zaplachtil nad pravým ramenem brankáře Price do brankové síťky. Asistence: Ondřej Palát a Victor Hedman.
01:21'
Na druhé straně to zkoušel také zadák – Jon Merrill. Tomu ale v lepším zakončení zamezil bránící hráč a Vasilevskij snadno zasáhl.
01:05'
Z pravé strany střílel na domácí branku Jan Rutta. Carey Price má první zákrok.
00:53'
Gallagher zavezl puk dopředu na levém křídle a předložil puk na kruh pro vhazování Phillipovi Danaultovi. Ten netrefil branku.
00:26'
Po Savardově nahození se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy Barclay Goodrow. Jeho střela však neprošla až na Price.
00:05'
Kotouč po úvodním buly ukořistili hosté, kteří tak mohou rozjet první útok.
00:01'
Dozněla kanadská hymna a teď už se tedy budeme moci vrhnout na finálový zápas číslo 3!
Aktéři zápasu jsou již na ledové ploše. Za malou chvíli zazní hymny Spojených států a Kanady.
Na lavičku Montrealu se dnes konečně postaví hlavní kouč Dominique Ducharme. Ten by po pozitivním testu na Covid v karanténě a vynechal celkem šest utkání. I jeho přítomnost může být pro Habs vítaným impulsem.
Ulice kolem arény jsou zcela obležené lidmi. Škoda, že kanadská nařízení umožňují pustit přímo do ochozů jen 3500 lidí.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, E. Gustafsson – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, T. Johnson – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.

Rozhodčí: Dwyer, Charron – Cherrey, Murchison.

Průběh série – 0:2 na zápasy:

Tampa je favoritem série a to dokázala i v úvodních dvou domácích zápasech. V tom prvním držel Montreal naději na dobrý výsledek dvě třetiny. Sice 0:2 prohrával, ovšem ve 38. minutě vykřesal naději kontaktním gólem Bena Chiarota. V závěrečné čísti ale zlomil odpor Habs dvěma zásahy Nikita Kučerov. Poslední trefu si pak připsal kapitán Bolts Steven Stamkos a Tampa tak zvítězila 5:1.

Druhý duel byl rozhodně vyrovnanější. Canadiens byli v prvních dvou třetinách dokonce lepším celkem, ale troskotali na brankáři Vasilevském, který celkově pokryl 42 střel. Inkasoval pouze z hokejky Nicka Suzukiho, jenž v polovině utkání srovnával na 1:1. Bleskům vrátil vedení těsně před koncem druhé části Blake Coleman a v 56. minutě jejich výhru pojistil Ondřej Palát.

1. zápas: Tampa Bay Lightning – Montreal Canadiens 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Černák (Palát, B. Point), 26. Gourde (Colton, Goodrow), 42. Kučerov (Sergačjov), 52. Kučerov (B. Point), 59. Stamkos (Kučerov, B. Point) – 38. Chiarot (Kotkaniemi, S. Weber)

2. zápas: Tampa Bay Lightning – Montreal Canadiens 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Cirelli (T. Johnson, Rutta), 40. Coleman (Goodrow, McDonagh), 56. Palát – 31. Suzuki
V Montrealu a vlastně celé Kanadě se strhlo doslova hokejové šílenství! Kolébka hokeje totiž čeká na zisk Stanley Cupu už 28 let. V roce 1993 se radoval právě Montreal, jehož oporami tehdy byli hráči jako Patrick Roy, Eric Desjardins, Mathieu Schneider, Brian Bellows, John LeClair či Kirk Muller. Od té doby už žádný kanadský tým trofej nezískal a bylo to také poslední finále, do něhož se Canadiens probojovali. Jen škoda, že do Bell Centre může kvůli koronavirovým restrikcím stále jen omezený počet diváků – konkrétně 3500.
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! Dnes je na programu třetí finálový zápas Stanley Cupu. Série se stěhuje do Bell Centre, kde Montreal Canadiens přivítá Tampu Bay Lightning. Obhájci trofeje z Tampy zvládli domácí duely skvěle a v sérii tak vedou 2:0 na zápasy. Uvidíme, jak využijí své arény hokejisté Habs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.