NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Vegas - 25. června 2021   02:00

Montreal
Montreal
14:06' S. Weber  • 29:36' Caufield (Edmundson, Petry) • 61:39' Lehkonen (Danault, Gallagher)
3:2
(1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Stav série: (4:2)
Vegas
Vegas
14:54' R. Smith  (Theodore, W. Karlsson) • 41:08' Martinez  (Pietrangelo, W. Karlsson)

3. Cole Caufield (MTL) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 32-39; Zablokované střely: 14-13; Vhazování: 47%-53%; Hity: 29-31; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Montreal slaví v domácím Bell Centre postup do finále Stanley Cupu a nutno dodat, že zaslouženě. Vegas nevyužilo ani jednu z patnácti přesilových her, zatímco Habs přečkali rekordních 30 oslabení v řadě, což se zdá být až neuvěřitelné. Když už jsme u senzačních věcí, trojice mladých pušek ve složení Nick Suzuki, Jesperi Kotkaniemi a Cole Caufield, který dnes mimochodem skóroval znovu, podává stále fantastické výkony a má společně s brankářem Careym Pricem obrovský podíl na tom, že si Canadiens poprvé od roku 1993 zahrají finále a mohou znovu dosáhnout na hokejový grál. Hrdinou prodloužení se dnes stal Artturi Lehkonen. Konec dnes. Montreal Canadiens 3 Vegas Golden Knights 2.
61:39'
Montreal právě vstřelil branku!
Max Pacioretty zamířil z levého kruhu do náruče Careyho Price a na opačné straně vzápětí udeřil hrdina ARTTURI LEHKONEN, který využil skvělé bekhendové přihrávky Phillipa Danaulta přes osu útočného pásma a na vzdálenější levé tyči zvedl puk nad rameno Robina Lehnera! Asistence: Phillip Danault a Brendan Gallagher. (stav 3:2)
61:14'
Vyhozený kotouč evidentně zasáhl levý beton Robina Lehnera, jenže rozhodčí to nepostřehli a chybně odpískali proti Canadiens zakázané uvolnění. Chyba.
60:43'
Alex Pietrangelo využil velkého tlaku Golden Knights a na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k jedovaté střele, kterou zablokoval Josh Anderson.
60:08'
Montreal chtěl vstoupit do prodloužení aktivně, jenže se mu nepodařilo přesně rozehrát a podél střídaček vyhodil puk na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.
60:01'
Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 31-37; Zablokované střely: 13-12; Vhazování: 48%-52%; Hity: 28-31; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné min.: 4-6.
Prodloužení začne přibližně v 5:03.
Golden Knights dokázali dvakrát odpovědět na vedení Montrealu a potřetí v sérii mezi oběma týmy budeme svědky prodloužení. Vzájemná bilance v prodloužení je vyrovnaná. Zajistí si Montreal postup? Skóre po třetí části. Montreal Canadiens 2 Vegas Golden Knights 2.
60:00'
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:45'
Zach Whitecloud mohl využít tlaku Golden Knights a nyní rozhodnout střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže těsně minul přední horní roh brány.
57:14'
Paul Byron vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho táhlá střela zápěstím skončila v lapačce Robina Lehnera, který si poté připsal snadný zákrok.
55:46'
Cole Caufield se vzápětí mohl řítit sám na bránu, jenže byl nakonec nepříjemně tísněn a jeho střela z pravého kruhu pro buly skončila na výstroji Robina Lehnera.
55:25'
Alex Pietrangelo dobře vypálil na vrcholu mezikruží a jeho rána s příklepem mířila ke vzdálenější levé tyči, Carey Price ale skvěle zasáhl vyrážečkou. Stále 2:2.
55:01'
William Karlsson zachytil na pravém křídle rozehrávku Montrealu a od modré čáry zamířil do náruče Careyho Price, po jehož zákroku následuje reklamní přestávka.
53:09'
Český útočník Tomáš Nosek se mohl stát hrdinou, jeho střela z mezikruží ale zamířila do náruče Careyho Price, který měl dobrý výhled a podržel kotouč v náručí.
52:49'
Tyler Toffoli se krásně protáhl na ose útočného pásma mezi dvěma protihráči a poté zakončil bekhendem, puk ale skončil v lapačce Robina Lehnera! Vypadá to na třetí prodloužení v sérii.
51:47'
Paul Byron nahazoval puk z vrcholu levého kruhu před bránu Robina Lehnera, jenže žádný z jeho spoluhráčů ho netečoval, a tak skončil za bránou hráčů Knights.
51:20'
Chandler Stephenson se otáčel s pukem v levém kruhu pro vhazování, jenže Golden Knights bylo pískáno postavení mimo hru. Komerční přestávka.
50:35'
Tomáš Nosek zkusil vystřelit od modré čáry a jeho pokus byl těsně před bránou Montrealu zablokován. Canadiens poté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
48:14'
Artturi Lehkonen byl zřejmě hráčem, který z levého kruhu pro vhazování mířil do předního horního rohu brány, Robin Lehner ale každopádně zasáhl ramenem.
47:03'
Nick Suzuki chtěl z pravého křídla a ostrého úhlu nahodit puk před bránu, kde číhal jeden z jeho spoluhráčů, jenže jeho pas odvrátil Alec Martinez.
46:45'
Obránce Shea Theodore předvedl strašidelnou rozehrávku od vlastní brány a Phillip Danault mohl vrátit Montrealu vedení, jeho střela z vrcholu mezikruží ale skončila v náručí Robina Lehnera! Následuje komerční přestávka – 2:2.
45:37'
Cole Caufield sice nepřesně rozehrál zpoza vlastní brány podél hrazení, jenže kotouč neměl dostatečnou rychlost a hostující obránce Alex Pietrangelo hrál.
43:50'
V útočném pásmu Montrealu se pískala hra vysokou holí a následovalo vhazování po pravici Robina Lehnera. Dovede Knights stejně jako v zápase č. 4 k vítězství?
42:59'
Nick Suzuki dokázal vybojovat puk za bránou Vegas a snažil se zakončit z otočky v blízkosti levé tyče, Robin Lehner ovšem kotouč vyrazil!
41:08'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Carey Price chytal doposud fantasticky, nyní ale udělal obrovskou chybu, když nedokázal udržet střelu Alexe Pietrangela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování mezi rukavicemi a u pravé tyče ho za to potrestal z dorážky ALEC MARTINEZ – 2:2! Asistence: Alex Pietrangelo a William Karlsson.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-22; Zablokované střely: 11-7; Vhazování: 44%-56%; Hity: 20-19; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 4:08.
Útočník Cole Caufield je jednou z ústředních postav Montrealu a po přestávce to dokonale dokázal, když předvedl úchvatnou individuální akci a vrátil Montrealu ztracené vedení. Vegas má dvacet minut na to, aby sérii zachránilo. Skóre po druhé třetině střetnutí v Bell Centre. Montreal Canadiens 2 Vegas Golden Knights 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:41'
Jesperi Kotkaniemi se snažil zdvojnásobit vedení svého týmu střelou z levého kruhu pro vhazování, Robin Lehner ovšem kotouč vyrazil do rohu ledové plochy.
36:40'
Reilly Smith se ocitl v šanci, když si sjel z pravého křídla rychle před bránu Habs, kotouč mu ale sjel z hokejky a skončil pod lapačkou brankáře Careyho Price. Stav 2:1.
36:20'
Joel Armia vybojoval kotouč na vrcholu mezikruží a rychlou střelou zápěstím mířil k levé tyči, Robin Lehner ale předvedl skvělý postřeh a zasáhl pravým betonem.
35:57'
Carey Price našel puk ve své výstroji a v klidu si dojel na střídačku. Brankář Montrealu opět chytá s ledovým klidem a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
34:30'
Na opačné straně ledové plochy mohl vyrovnat William Karlsson, jenže se z blízkosti nedokázal prosadit a Carey Price mu ukradl gól betonem!
33:07'
Montreal přečkal 30 z posledních 30 oslabení a Nick Suzuki mohl krátce na to udeřit, jeho střela z levého kruhu minula přední horní roh brány!
32:10'
Golden Knights jsou během přesilové hry naprosto bezzubí a Montrealu se opět podařilo vyhodit podél hrazení, což kvitují domácí fanoušci v Bell Centre.
31:04'
Po krátké komerční přestávce hra pokračovala a nyní se bude vylučovat. Eric Staal vyloučen za hákování.
29:36'
COLE CAUFIELD předvedl úžasnou individuální akci, když si ve středním pásmu nejprve krásně přehodil puk přes hokejku Braydena McNabba, z pravého křídla se natlačil před bránu a vzápětí kotouč z blízkosti zvedl nad lapačku Lehnera – 2:1! Asistence: Joel Edmundson a Jeff Petry.
28:37'
Bývalý útočník Montrealu je během posledních chvil zápasu hodně aktivní. Krátce po komerční přestávce vypálil z levé strany a Carey Price pak zasáhl lapačkou.
28:14'
Max Pacioretty se ocitl na levém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka. Vegas hraje na ledě Canadiens stále 1:1.
26:07'
Cole Caufield se dokázal dostat do zakončení v blízkosti levé tyče, jenže puk mu v rychlosti trochu skákal a z blízkosti našel pouze náruč brankáře Robina Lehnera.
25:42'
Vegas nyní hrálo v šesti a dostalo týmový trest za příliš mnoho hráčů, který odpyká útočník Keegan Kolesar.
25:36'
Nick Suzuki vyrazil podél střídaček do přečíslení tři na dva a rozhodl se pro střelu zápěstím, která z bodu levého kruhu zamířila do výstroje Robina Lehnera.
24:28'
Carey Price zasáhl pravým betonem proti prudké ráně Golden Knights z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Montrealu se podařilo podél střídaček puk vyhodit.
23:15'
Tyler Toffoli byl vyloučen na dvě minuty za hákování a nyní nastává důležitý okamžik. Vegas má přesilovou hru, Habs ovšem přečkali 28 z posledních 28 oslabení.
22:07'
Alec Martinez se s tím teď nemazlil a na ose útočného pásma vypálil od modré čáry, jeho střela s příklepem poté ale našla pouze náruč klečícího Careyho Price.
20:33'
Jonathan Marchessault se dostal k nahození v pravém rohu útočného pásma a před bránou se snažil puk ze vzduchu sklepnout do sítě William Karlsson, jenže ho netrefil a Carey Price zasáhl vyrážečkou! Golden Knights mohli otočit skóre.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-10; Zablokované střely: 5-6; Vhazování: 48%-52%; Hity: 10-7; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 3:12.
Shea Weber poslal Montreal do vedení, když necelých šest minut před koncem úvodní části využil přesilovou hru, jenže radost domácích neměla dlouhého trvání. O pouhých 48 sekund později pak vyrovnal na 1:1 Reilly Smith. Montreal Canadiens 1 Vegas Golden Knights 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:07'
Golden Knights vystřelili z prostoru v pravém kruhu pro vhazování, Carey Price byl ale včas na vzdálenější tyči, aby pokus hostujících hráčů vyrazil pravým betonem.
16:27'
Jesperi Kotkaniemi zkusil na levém křídle vypálit z ostrého úhlu, na přední tyči byl ale dobře postavený Shea Theodore, který puk srazil za bránu Knights.
15:59'
Joel Edmundson vystřelil v levém kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím byla přizvednuta do ochranné sítě. Vegas po reklamní přestávce rychle odpovědělo.
14:54'
REILLY SMITH si teď našel místo u levé tyče a nahození Shea Theodorea z vrcholu mezikruží tečoval za záda Careyho Price, který se marně snažil proti úvodní střele zasáhnout betonem! Asistence: Shea Theodore a William Karlsson.
14:06'
SHEA WEBER skvěle zachytil vyhození Golden Knights a poté na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, která skončila za zády klečícího Robina Lehnera! Montreal využil přesilovou hru a zásluhou svého kapitána vede v 6. zápase 1:0! Bez asistence.
12:36'
Alex Pietrangelo nejprve reagoval na ostrý hit před boxem časoměřičů a vzápětí byl vyloučen za hrubost.
11:11'
Jesperi Kotkaniemi vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a Robin Lehner už se chystal zakročit, těsně před ním byl ovšem pokus domácích Canadiens zablokován.
10:37'
Phillip Danault nabral na levém křídle slušnou rychlost a na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou Robin Lehner zachytil. Reklamní přestávka.
08:50'
Mattias Janmark teď vyrazil podél střídaček do přečíslení dva na jednoho a rozhodl se pro střelu z úhlu, kterou Carey Price fantastickým skluzem vyrazil za svou bránu! První velká šance Knights.
07:32'
Nick Suzuki si vyhledal místo před brankovištěm a po zpětné přihrávce spoluhráče zpoza brány mu scházely centimetry k tomu, aby se nyní dostal do zakončení.
06:43'
Keegan Kolesar skvěle zabojoval v pravém rohu pásma Vegas a zpětnou přihrávkou pak oslovil Tomáše Noska, který z ostrého úhlu našel Careyho Price. Puk vyražen.
06:21'
Canadiens nepřesně rozehráli od vlastní brány a puk zamířil na zakázané uvolnění. Reilly Smith pak na levé straně rychle vystřelil, Carey Price ovšem puk zachytil. Následuje krátká komerční přestávka. Skóre stále 0:0.
05:39'
Vegas si vytvořilo tlak, ze kterého pramenila prudká střela z bodu levého kruhu pro vhazování, Carey Price ale puk viděl a na přední tyči ho ukryl ve své lapačce.
03:56'
Vyloučený Nicolas Roy se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Vegas hraje opět v plném počtu poté, co bez problému přečkalo první přesilovou hru.
03:09'
Golden Knights si vedou v oslabení velice solidně a opět se jim podařilo vyhodit puk až k bráně Careyho Price. Canadiens zatím stále čekají na střelu na bránu.
01:56'
Nicolas Roy zbytečně fauloval v pravém rohu útočného pásma a byl vyloučen za vysokou hůl. První přesilovka.
01:44'
Golden Knights prožívají skvělý vstup do utkání a nyní na levém křídle vypálili od modré čáry, domácí brankář byl ale opět připraven a nyní zasáhl levým betonem.
01:17'
Nicolas Hague už se dnes dostal do sestavy Golden Knights a uvedl se střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, Carey Price ale na přední tyči puk vyrazil.
00:33'
Jonathan Marchessault zamíchal s pukem na pravém křídle a rozhodl se k táhlému nahození zápěstím, po kterém kotouč skončil v ochranné síti. Hra přerušena.
00:01'
V Bell Centre doznívá kanadská národní hymna a do začátku zápasu už zbývá jen několik málo okamžiků. Dokáží dnes Golden Knights vyhrát a prodloužit sérii?
Vegas se ocitá v nové roli. Poprvé v letošním playoff musí odvracet mečbol soupeře. V prvním kole proti Minnesotě sice rozhodoval sedmý zápas, vynutit si ho ovšem museli Wild. Do brány se vrací brankář Robin Lehner, který Knights dovedl v Montrealu k vítězství během zápasu číslo 4. Nechybí ani Čech Tomáš Nosek.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, E. Gustafsson – Caufield, Suzuki, Toffoli – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia. Hlavní trenér: Dominique Ducharme.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Janmark – Kolesar, Nosek, W. Carrier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Eric Furlatt. Čároví: Jonny Murray, David Brisebois.
Vegas se připravuje na prolomení rekordní série

Ač se to zdá neuvěřitelné, Montreal neinkasoval gól v oslabení už dvanáct zápasů v řadě a stále natahuje rekordní sérii. NHL začala počítat góly v oslabení od sezóny 1933-34 a Canadiens aktuálně vytváří nový rekord. Montreal přečkal během úchvatné série 28 z 28 oslabení a Golden Knights nutně potřebují skórovat v početní převaze, když během série nevyužili žádnou ze třinácti přesilových her. Pomoci by dnes mohl Max Pacioretty, který má proti bývalému celku motivaci.

Max Pacioretty přestoupil do Vegas z Montrealu v létě 2018 a v posledním střetnutí se dokázal proti svému bývalému týmu prosadit, když na začátku třetí třetiny snížil na 1:3 a v zápase číslo 5 obstaral jedinou branku Golden Knights. V letošním playoff odehrál dvanáct utkání a připsal si 11 bodů za pět gólů a šest asistencí.
Talentované mladí Montrealu tupí ostří Knights

Na úspěchu Montrealu má obrovský podíl trojice velmi mladých hráčů ve složení Jesperi Kotkaniemi (20 let), Nick Suzuki (21 let) a konečně Cole Caufield (20 let).

Nick Suzuki si připsal v posledním zápase proti Vegas tři body za jeden gól a dvě asistence a dovedl Canadiens k hladké výhře 4:1. Jednadvacetiletý rodák z Londýna bodoval ve třetím střetnutí po sobě a během skvělé série už zaznamenal pět bodů za gól a čtyři asistence. Nick Suzuki si připsal v playoff před dosažením věku 22 let druhý nejvyšší počet bodů (13) v historii tradiční organizace. Rekord drží Claude Lemieux, který dosáhl během 20 zápasů na 16 bodů (10 gólů a 6 asistencí) a Canadiens vyhráli v roce 1986 už svůj 23. Stanley Cup.

Jesperi Kotkaniemi (20) je aktuálně v letošním Stanley Cupu nejlepším střelcem Montrealu společně s Nickem Suzukim a také Tylerem Toffolim, když všichni vstřelili shodně pět gólů. Teprve dvacetiletý Fin zaznamenal v playoff během své kariéry 9 gólů ve 20 zápasech, což v ligové historii dokázalo před dosažením věku 21 let pouze sedm hokejistů, jmenovitě Jaromír Jágr (14), Jordan Staal (13), Jeremy Roenick a Brent Sutter (12), Wendel Clark a Dan Quinn (11) a Lemieux (10).

Cole Caufield podává zápas od zápasu lepší výkony a stal se teprve druhým nováčkem Montrealu, který v playoff zaznamenal osm nebo více bodů. Jako prvnímu se to podařilo obráncovi P.K. Subbanovi, který v roce 2010 taktéž zaznamenal v čtrnácti zápasech 8 bodů.
Tradiční a klíčový souboj brankářů v Bell Centre

Marc-André Fleury podává během playoff fantastické výkony, jenže podobně a ještě o něco lépe je na tom domácí hvězda Carey Price, který se může v letošním Stanley Cupu 2021 pyšnit druhou nejlepší procentuální úspěšností zákroků. Carey Price a Andrej Vasilevskij mají sice stejný průměr 93,3%, jenže ruský brankář odchytal o zápas více a šlo na něj o rovných 50 střel více. Marc-André Fleury odchytal stejně jako Carey Price šestnáct utkání a jeho průměr činí 91,8 procent.
Už před zahájením letošního Stanley Cupu se hovořilo o tom, že některé z kanadských mužstev může dojít hodně daleko a hokejová kolébka má nyní jedinečnou možnost dosáhnout na hokejový grál. Do semifinále se ovšem nedostalo Toronto a ani tým Winnipegu, nýbrž Montreal, který podává fantastické výkony a poprvé od roku 1993 si tak může zahrát finále Stanley Cupu. Vegas prohrává v sérii s Canadiens 3:2 a v Bell Centre bude letos vůbec poprvé bojovat o holé bytí a nebytí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.