NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Montreal - 29. června 2021   02:00

Tampa
Tampa
06:19' Černák (Palát, B. Point) • 25:47' Gourde (Colton, Goodrow) • 42:00' Kučerov (Sergačjov) • 51:25' Kučerov (B. Point) • 58:50' Stamkos (Kučerov, B. Point)
Montreal

Uvidíme, zda gól ze 42. minuty nebude ještě zpětně připsaný Ondřeji Palátovi.
Hokejisté Tampy vyhrávají poměrně jednoznačně úvodní zápas. Po dvou třetinách vedli 2:1, ale ve třetí části se dokázali prosadit hned třikrát.

Erik Černák poslal Tampu do vedení, její náskok pak vylepšil Yanni Gourde. Za hosty snížil Ben Chiarot. Následně ve třetí třetině puk do branky dostala Tampa znovu, zatím je gól připsaný Kučerovovi, jehož střelu si asi do branky srazil Chiarot. Nejprve to ale vypadalo na Ondřeje Paláta, který byl před brankou. V závěru pak domácí výhru pojistili Nikita Kučerov a Steven Stamkos.

Tampa právě vstřelila branku!
Gól v přesilovce a domácí vedou už o čtyři góly. Po rychlé akci zakončoval z kruhu volný STEVEN STAMKOS. Jeho rána zapadla přesně do volného prostoru a do branky. Gólman se nestihl přesunout. Asistence: Nikita Kučerov a Brayden Point.
58:31'
Steven Stamkos to zkoušel z dobré pozice, ale puk nezpracoval.
58:18'
Tlak domácích pokračuje dál.
58:00'
Jeden z domácích hráčů minul branku, následně se vyloučený hráč vrátil do hry. Přesilovka pět na čtyři.
57:20'
Tampa hraje pět na tři, na ledě má pět útočníků.
57:20'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Joel Edmundson – 2 min., hrubost).
57:20'
Brankář Canadiens kryje kotouč, následovala další potyčka. Zápas je nyní poněkud vyhrocený.
56:45'
Victor Hedman pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle. Následně Canadiens vyhodili.
56:30'
Tampa dostala hru do útočného pásma. Nikita Kučerov a Anthony Cirelli kombinovali okolo modré čáry.
56:10'
Nyní hraje přesilovku domácí celek, který vede o tři branky a vyloženě do útoku se hnát nemusí.
55:51'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jesperi Kotkaniemi – 2 min., vysoká hůl).
55:51'
Přerušení hry a další potyčka.
55:00'
Hosté střídají a musí rozehrávat od své branky, domácí hrají hodně aktivně. Následně se Montreal dostal do ofsajdu.
54:24'
Nick Suzuki to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky, domácí následně vyhodili přes všechny čáry.
54:05'
Přesilovku nyní hraje hostující celek, který prohrává o tři branky. Usadil se v útočném pásmu.
53:42'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Blake Coleman – 2 min., hrubost).
53:42'
Brendan Gallagher má krvavý šrám v obličeji a míří do ošetřovny.
53:42'
Andrej Vasilevskij kryje kotouč, další potyčka před jeho brankou.
53:31'
22:15, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
53:09'
Necelým sedm minut zbývá do konce třetí třetiny a domácí celek vede aktuálně o tři góly. K výhře v prvním finálovém zápase má blízko.
51:25'
Brayden Point vyhrál buly čistě na spoluhráče, tím byl NIKITA KUČEROV. Kučerov si vybruslil na osu hrací plochy a dokázal kotouč poslat přesně do protipohybu brankáře soupeře. Carey Price neměl nárok na střelu zareagovat. Blesky míří za výhrou. Asistence: Brayden Point.
51:22'
Ryan McDonagh mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu. S jeho pokusem si poměrně snadno dokázal poradit brankář Canadiens.
50:48'
Brendan Gallagher vedl zajímavou akci hostujícího celku, ale do výraznější šance se přes dobrou hru domácí obrany nedostal.
50:35'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
50:31'
Komerční přestávka.
50:13'
Jeff Petry (Montreal) pálil jako obránce od modré čáry. Jeho tvrdá rána se od mantinelu za brankou odrazila před branku, ale spoluhráči nedokázali dorážet.
49:30'
Blesky se pokouší hrát aktivně, snadněji se dostávají do útočného pásma i střeleckých pozic.
48:44'
Tyler Toffoli vybojoval kotouč ve svém pásmu, následně ale Canadiens o puk ve středním pásmu přišli.
48:06'
Cole Caufield napadal domácí rozehrávku, ale nedokázal vybojovat puk. Tampa kontroluje hru a nedává soupeři mnoho prostoru.
47:40'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.
47:00'
Jan Rutta dostal kotouč do útočného pásma, kde drží puk, ale k ohrožení branky se nedostal.
46:40'
Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři. Montreal se usadil v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal.
46:30'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Eric Staal – 2 min., hrubost).
46:21'
Andrej Vasilevskij vybruslil za svou branku, odkud rozehráváo. Následně přerušil hru a vypadá to na šarvátku a komerční přestávku.
46:00'
Corey Perry hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávka postrádala přesnost. Tampa rychle otáčí směr hry.
45:40'
Sledujeme rychlý hokej, který musí bavit zejména domácí fanoušky, jejichž oblíbenci vedou o dva góly.
44:00'
Čtyři minuty ze třetí třetiny jsou pryč a domácí udělali důležitý krok k výhře v prvním finálovém zápase.
43:30'
Tampa má zatím tento zápas rozehraný velmi dobře, a aktuálně míří za výhrou v tomto utkání.
43:06'
Ross Colton dostal výbornou přihrávku před branku, byl volný před bránou, ale jeho rána končí vysoko nad brankou.
42:00'
Domácí celek navyšuje své vedení a dostává se do dvoubrankového náskoku. Nikita Kučerov přihrával před branku, Ben Chiarot chtěl kotouč odehrát rukou, ale srazil si ho do své branky Autorem gólu je zatím NIKITA KUČEROV. Asistence: Michail Sergačjov. Vypadalo to na Ondřeje Paláta, který hlídkoval před brankou, uvidíme, zda se oficiální střelec ještě nezmění.
41:26'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Canadiens.
40:56'
Montreal rozehrává od své branky, Phillip Danault hledal spoluhráče, podařilo se mu přenést hru na druhou stranu hrací plochy. Následně se ale píská icing.
40:42'
Utkání pokračuje třetí třetinou.
40:01'
Tampa ve druhé třetině navýšila své vedení, prosadil se Yanni Gourde. Za hosty pak v závěru třetiny dokázal snížit díky dvojnásobné teči Ben Chiarot. Třetí třetina bude jistě zajímavá.
40:00'
39:50'
Carey Price ještě přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí mají možnost s průběžným výsledkem ještě něco udělat.
39:40'
Už se pravděpodobně v této třetině nic nestane.
39:33'
Následně se hostující celek dostal do postavení mimo hru, znovu se bude vhazovat ve středním pásmu.
39:27'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.
37:40'
Montreal právě vstřelil branku!
V závěru druhé třetiny se hostujícímu celku podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Anthony Cirelli nejprve zblokoval puk na modré čáře a ztečoval ho, následně před brankou mimo dosah brankáře tečoval puk do vlastní branky Ryan McDonagh. Autorem původní střely od modré byl BEN CHIAROT. Asistence: Jesperi Kotkaniemi a Shea Weber.
37:32'
Paul Byron pálil z dobré pozice, ale minul.
37:10'
Michail Sergačjov přišel za svou brankou o puk, ale Montreal této drobné šance využít nedokázal.
36:42'
Gólman Tampy rozehrává od své branky, rychle přenechal puk spoluhráčům, kteří tak mohou otočit směr hry.
36:05'
Sledujeme aktivní hru Tampy, následovala další rána od modré čáry, se kterou si poradil brankář Canadiens.
35:35'
Michail Sergačjov to zkoušel od modré čáry, jeho rána končí vedle branky.
35:11'
Jake Evans to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se nedostal. Naopak přišel o puk, a tak mohli hrát domácí.
34:20'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Další velkou šanci po rychlém brejku měla Tampa, ale hostující brankář své kolegy podržel.
34:07'
Komerční přestávka, buly před brankou Tampy.
34:00'
Šest minut hry nás dělí od konce druhé třetiny, domácí hokejisté vedou o dvě branky a pokračují v aktivní hře.
33:24'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Alex Killorn se položil do střely soupeře od modré čáry. Byla to tvrdá rána.
32:48'
Andrej Vasilevskij kryje kotouč po střele soupeře, buly před brankou Tampy.
32:24'
Montreal rychle otočil směr hry a dostal se do útočného pásma, v něm ale dlouho nevydržel, a tak znovu mohou hrát domácí.
31:48'
Tyler Johnson ani Patrick Maroon nedokázali své velké šance proměnit. Carey Price se nyní proti šancím domácích vytáhl.
31:42'
31:11'
Domácí hráči se nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují.
30:46'
Blesky se usadily v útočném pásmu, rána od modré čáry byla tečovaná a gólman tak tak vytěsnil puk mimo branku.
30:01'
12:9, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, Tampa vede o dva góly. Zatím Canadiens měli jednu velkou šanci, kterou neproměnili.
29:44'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí hokejisté vedou o dvě branky a momentálně mají k výhře blíže.
29:30'
Steven Stamkos to vzal na sebe, jeho rána končí zblokovaná nad brankou. Komerční přestávka.
28:54'
Brendan Gallagher dostal puk v situaci dva na jednoho, ale jeho dobrou střelu výborně vyrazil Andrej Vasilevskij. Domácí brankář potvrdil své kvality.
28:30'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Zatím spokojenější mohou být ti domácí, jejichž oblíbenci vedou o dva góly.
25:47'
Aktivněji hrající domácí celek po rychlém přenesení hry navyšuje své vedení. YANNI GOURDE se dostal s pukem před branku a vedle obránce dokázal vypálit přesně. Na puk brankář nedosáhl. Asistence: Blake Coleman a Barclay Goodrow.
25:34'
Brendan Gallagher vedl zajímavou akci hostujícího týmu, ale přes obránce nevypálil.
24:51'
Tampa hraje aktivně, Nikita Kučerov to zkoušel individuálně, ale propracovat se do zakončení nedokázal.
24:12'
Yanni Gourde se dostal do útočného pásma, ale branku soupeře ohrozit nedokázal. Následně jeho spoluhráči pokračovali v útočné akci.
23:30'
Steven Stamkos dostal parádní přihrávka, byl sám před brankou. Vypálil do horní části branky, ale Carey Price předvedl ukázkový semafor.
23:12'
Nyní se vhazovalo ve středním pásmu a domácí celek vybojoval kotouč. Následně se rychle dostal do útočného pásma.
23:06'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. 9:8, tak vypadá statistika střel na branku.
22:35'
Carey Price kryje kotouč po střele domácího hráče, buly před jeho brankou.
22:11'
Tampa nyní rozehrává od své branky, oba kluby střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.
21:50'
Cole Caufield, dnes aktivně hrající, se dostal do střelecké pozice, jeho ránu kryje brankář Tampy.
21:20'
V závěru přesilovky měl velkou šanci domácí celek, ale rána končí vedle branky.
20:01'
7:5, tak vypadají střely v tomto prvním finálovém zápase. Jako první se dokázal prosadit domácí celek. Erik Černák výborně tečoval střílenou přihrávku Ondřeje Paláta. Díky této akci vede aktivněji hrající Tampa po první třetině o jednu branku.
20:00'
19:47'
Steven Stamkos dostal dobrý pas, ale puk minul při pokusu vypálit z první.
19:20'
Domácí hráči se usadili v útočném pásmu, Kučerov pálil, ale rána mu nesedla.
19:15'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Ben Chiarot – 2 min., krosček).
18:54'
Blesky se rychle dostaly do útočného pásma, ale rána v situaci dva na jednoho nebyla vůbec přesná.
18:43'
Andrej Vasilevskij mohl rozehrávat, ale nechtěl riskovat, a tak přerušil hru. Buly před jeho brankou.
18:26'
7:5, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, aktivnější je v tomto směru domácí celek.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:50'
Další nepřesná hostující přihrávka na modrou čáru znamená, že Montreal přišel o útočné pásmo.
17:21'
Vyloučený hráč se vrací do hry a hosté ani jednou vystřelit nedokázali.
17:10'
Canadiens znovu přišli o pásmo a jejich přesilovka se rychle blíží ke konci.
16:40'
Tampa znovu vyhazuje přes všechny čáry, Carey Price má kotouč za svou brankou a oba týmy střídají. Na led jdou nové formace.
16:16'
Cole Caufield byl volný před brankou, ale přihrávku k němu spoluhráči dostat nedokázali.
15:44'
Tři na dva nyní postupovali domácí hokejisté při vlastním oslabení, ale k přesnější střele se tým nedostal.
15:31'
Tampa vyhrála buly a rychle vyhodila přes všechny čáry.
15:21'
Úvodní přesilovou hru v tomto zápase si zahraje hostující celek.
15:21'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Barclay Goodrow – 2 min., krosček).
15:01'
Victor Hedman pálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus v pohodě kryje hostující brankář. Komerční přestávka.
14:22'
Alex Killorn ani nadvakrát si nedokázal připravit na modré čáře kotouč pro střelu. Obrana Canadiens byla pozorná.
13:57'
Domácí celek se dostal do útočného pásma, kde se pokoušel něco vymyslet, ale Nick Suzuki dobře zapracoval a akci Tampy zastavil.
13:29'
Artturi Lehkonen se dostal do zakončení, Andrej Vasilevskij vytáhl velmi dobrý zákrok. Následovala potyčka před brankou.
12:48'
Yanni Gourde to zkoušel individuálně, ale dostal se do postavení mimo hru, píská se ofsajd. Následovat bude komerční přestávka, a pak buly ve středním pásmu.
12:02'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, následovala rána od modré čáry, která nebyla vůbec špatná. Puk ale končí mimo branku.
11:02'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Hosté se pokouší rychle odpovědět, ale domácí obrana hraje zodpovědně.
10:49'
10:40'
Canadiens rozehrávají od své branky, náseldně Josh Anderson zkoušel dojet puk, ale neuspěl.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině úvodního finálového zápasu, Tampa po brance Čermáka vede 1:0.
09:51'
Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Fanoušky musí tento hokej bavit.
09:16'
Montreal se nyní propracoval do útočného pásma, Joel Edmundson pálil nepřesně od modré čáry. Jeho spoluhráči se k dorážce nedostali.
08:38'
Tampa rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, Barclay Goodrow zakončoval z otočky, volnou část branky netrefil.
08:11'
4:4, střelecky je zápas vyrovnaný, ale domácí celek se dokázal prosadit jako první. Blesky pokračují dál v aktivní hře.
06:19'
Tampa se dostává do vedení po rychlé a pěkné akci. Ondřej Palát mohl zakončovat, ale rozhodl se pro střílenou přihrávku před branku. Tam byl ERIK ČERNÁK, který puk tečoval přesně do horní části branky. Carey Price na tuto střelu nedosáhl. Asistence: Ondřej Palát a Brayden Point.
05:40'
Oba týmy střídají, následně se Tampa dopustila zakázaného uvolnění. Vhazovat se tak bude před její brankou.
05:18'
Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci zatím v tomto zápase čekáme.
04:34'
Victor Hedman zakončoval od modré čáry, na jeho střelu brankář Canadiens dobře viděl, a tak v pohodě zasáhl a ukryl kotouč do rukavice. Buly před jeho brankou.
04:10'
Tyler Toffoli to vzal na sebe, pokoušel se před brankou tečovat střelu soupeře, ale neuspěl.
03:37'
Brayden Point se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus zatavil brankář Montrealu.
03:17'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, sledujeme zatím rychlý hokej, střelecky vedou hosté 2:1.
02:44'
Brendan Gallagher to zkoušel individuálně, ale vypracovat si výraznější šanci nedokázal. Následně pálil z otočky a Andrej Vasilevskij tak tak zasáhl.
01:49'
Rozruch před brankou Montrealu, Anthony Cirelli zakončoval z dobré pozice, ale Carey Price byl připravený.
01:31'
Steven Stamkos nahodil kotouč do útočného pásma. Následně jeho spoluhráči zakončovali od modré čáry, ale neuspěli.
01:03'
Cole Caufield se se svými spoluhráči dostal do zakončení, před brankou byl ještě Nick Suzuki. Ale domácí brankář si se střelou z ostré pozice dokázal poradit. Bude se vhazovat.
00:30'
Artturi Lehkonen, autor rozhodující branky předchozího kola pro Canadiens, vedl hostující akci. Dostal se do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.
00:10'
Blake Coleman se hned jako první dostal do střelecké pozice, jeho rána z mezikruží postrádala přesnost.
00:01'
Finále začalo, úvodní buly pro domácí hokejisty.
00:01'
Následovat budou hymny Kanady a USA.
Nyní probíhá slavnostní představení obou týmů.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, D. Savard – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Goodrow, Gourde, Coleman – Colton, T. Johnson, Maroon.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, E. Gustafsson, Merrill – Lehkonen, Danault, Gallagher (A) – Toffoli, Suzuki, Caufield – Byron (A), Kotkaniemi, J. Anderson – Perry, E. Staal, Evans.

Rozhodčí: O'Rourke, Charron – Cormier, Murchison.
Něco málo po druhé hodině noční zápas začíná, buďte u toho.
Domácí hokejisté jsou podle mnohých favority, ale Montreal rozhodně nedá soupeři ani metr ledu bez řádného boje.
Tampa vyhrála Stanley Cup minulou sezonu, Montreal se do finále dostal poprvé od jeho triumfu v roce 1993.
Finálová série začne na ledě Tampy. Hokejisté Montrealu v rámci sezony míří do druhé destinace mimo Kanadu. Nejprve hráli v minulém kole na ledě Vegas, nyní se představí na druhé straně USA.
Montreal hlásí před začátkem finále nepříjemný problém, útočník Joel Armia byl poslán do karantény a v rámci COVID-19 protokolu NHL neodcestoval do Tampy spolu s hráči Canadiens.
Tampa Bay Lightning si v prvním kole poradila s Floridou Panthers 4:2 na zápasy, rozhodující zápas vyhrála 4:0. Ve druhém kole zvládla postoupit v pěti zápasech, Carolinu porazila 4:1 na zápasy, poslední mač vyhrála 2:0. V zatím poslední sérii vyhrála nad New Yorkem Islanders 4:3 na zápasy, série se natáhla na maximální počet utkání. V tom sedmém vyhrála Tampa 1:0 a znovu v postupovém zápase uhájila čisté konto.
Montreal Canadiens si v prvním kole play-off poradil s Torontem 4:3 na zápasy, rozhodující zápas vyhráli Canadiens 3:1. Druhé kolo bylo podstatně jednoznačnější, s Winnipegem Jets si Montreal poradil 4:0 na zápasy, což mnoho lidí překvapilo. Ve finále konference si Montreal poradil s Las Vegas 4:2 na zápasy, v šestém zápase v prodloužení rozhodl Lehkonen.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Dlouho očekávané finále je tu a v něm proti sobě nastoupí Tampa Bay Lightning a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.