NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Montreal - 15. června 2021   03:00

Vegas
Vegas
09:15' Theodore (McNabb, Stephenson) • 22:18' Martinez (Theodore, R. Smith) • 32:58' Janmark (Tuch, Whitecloud) • 50:06' Holden (R. Smith, W. Karlsson)

3. Marc-André Fleury (VGK)
Statistiky: Střely na bránu: 30-29; Zablokované střely: 16-15; Vhazování: 44%-56%; Hity: 44-52; Přesilové hry: 0/4-1/3; Trestné minuty: 6-8.
Carey Price předvedl několik skvělých zákroků, zastavit rozjeté Vegas ale v úvodním zápase semifinále playoff nedokázal. I když útočníci nemají zrovna den, dokáží je zastoupit obránci, kteří dnes vstřelili tři ze čtyř gólů Golden Knights. Jmenovitě Shea Theodore, Alex Martinez a Nick Holden. Vyprodaná T-Mobile Arena slaví vedení v sérii. Konečný výsledek dnešního duelu číslo 1. Vegas Golden Knights 4 Montreal Canadiens 1.
59:16'
Cole Caufield rychle zamíchal s pukem v mezikruží a střelou zápěstím mířil k levé tyči brány, Marc-André Fleury ale puk vykopl pravým betonem!
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:46'
Marc-André Fleury předvádí v závěru zápasu neskutečné zákroky a vysloužil si standing ovation vyprodané T-Mobile Areny ve Vegas!
58:25'
Cole Caufield nepříjemně dorážel v brankovišti Vegas společně s jedním ze spoluhráčů, to už měl ale Marc-André Fleury kotouč zmražený pod svou lapačkou.
57:49'
Kotouč skončil na střídačce Montrealu a před námi je poslední krátká reklamní přestávka. Vegas vede 4:1.
57:22'
Ben Chiarot vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela byla dvakrát tečována, nakonec ale minula vzdálenější levou tyč brány Golden Knights.
56:26'
Canadiens nyní předvedli na levém křídle nepřesnou zpětnou diagonální přihrávku a připravili se o pásmo.
55:45'
Montreal to zkusil bez brankáře a Mark Stone mohl zamířit z obraného pásma do prázdné brány, jenže jeho pokus těsně minul pravou tyč!
55:24'
William Karlsson chtěl rozehrát podél trestných lavic, jenže jeho přihrávka minula jednoho z jeho spoluhráčů a proti Vegas se tak pískalo další zakázané uvolnění.
53:27'
Nick Suzuki mohl skórovat u pravé tyče po nádherné kolmé přihrávce za obranu, Marc-André Fleury ho ale fantasticky vychytal svým levým betonem! Vegas stále vede o tři branky.
53:15'
Josh Anderson rychle zamíchal s pukem na bodu levého kruhu a v blízkosti levé tyče se pod tlakem dostal ke střele, kterou Marc-André Fleury podržel.
52:08'
Hra je teď po komerční přestávce často kouskována. Vegas znovu vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra se vrací před bránu Marca-Andrého Fleuryho. Stav 4:1.
50:34'
Golden Knights před pár okamžiky odskočili na rozdíl tří branek a po přerušení hry je zde reklamní přestávka.
50:06'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Reilly Smith parádně přenesl hru z pravé strany doleva, kde se rychle zorientoval NICK HOLDEN a střelou zápěstím pak z bodu levého kruhu pro vhazování zamířil do odkryté sítě! Vegas vede 4:1. Asistence: Reilly Smith a William Karlsson.
48:14'
Alex Tuch dostal nádhernou kolmou přihrávku před bránu a ocitl se v obrovské šanci, po které už zvedal ruce nad hlavu, jenže Carey Price nebo branková konstrukce mu zabránili ve skórování!
47:36'
Golden Knights dostali Montreal pod obrovský tlak a zásluhou Maxe Paciorettyho se na poměrně dlouhou dobu usadili v útočném pásmu, střela ovšem nikde.
46:31'
Tyler Toffoli nepříjemně vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a puk mířil pod horní tyč, jenže Marc-André Fleury ho zřejmě vyrazil mimo s pomocí masky.
46:23'
Útočník Jesperi Kotkaniemi nemohl na pravém křídle pokračovat v útočném snažení, proti Canadiens se pískalo postavení mimo hru. Komerční přestávka.
44:48'
Reilly Smith hledal na vzdálenější levé tyči nádhernou diagonální přihrávkou od modré čáry nyní Chandlera Stephensona, puk ho ale minul. Jinak by skóroval.
43:34'
Carey Price se nyní vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Golden Knights a poté podél hrazení rozehrál.
42:20'
Brett Kulak zablokoval nebezpečnou střelu Vegas od modré čáry a nakonec tedy nedošlo k teči. Před Carey Pricem byl postavený jeden z hráčů Golden Knights.
41:28'
Vegas se nepodařilo přesně rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění, po kterém se vhazovalo po pravici skvěle chytajícího gólmana Marca-Andrého Fleuryho.
40:42'
William Karlsson využil špatného zpracování jednoho z hráčů Montrealu a před modrou čárou napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Carey Price vyrazil.
40:01'
Závěrečná třetí třetina zápasu byla zahájena a Montreal potřebuje za současného stavu dvakrát skórovat, aby utkání číslo 1 dotáhl alespoň do prodloužení. Stav 3:1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-17; Zablokované střely: 8-12; Vhazování: 44%-56%; Hity: 30-39; Přesilové hry: 0/4-1/3; Trestné minuty: 6-8.
Třetí třetina začne přibližně v 5:07.
Cole Caufield vstřelil první gól v playoff a odpověděl na druhý gól Vegas z hokejky Alece Martineze, který se prosadil krátce po přestávce. Pouhých 53 sekund na to ovšem vrátil Golden Knights zpět dvoubrankové vedení Mattias Janmark. Skóre po druhé třetině duelu. Vegas Golden Knights 3 Montreal Canadiens 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:16'
Jonathan Marchessault pálil po přihrávce Marka Stonea přes osu útočného pásma z levého kruhu do zdánlivě odkryté brány, Carey Price ovšem předvedl úchvatný bleskový přesun a zákrok!
36:47'
Canadiens teď museli opustit útočné pásmo, protože čárový rozhodčí jasně signalizoval postavení mimo hru.
35:51'
Joel Edmundson zkoušel nahodit puk od modré čáry na bránu a kotouč skončil v ochranné síti. Montreal sice snížil, krátce na to ale inkasoval. Komerční brejk.
33:29'
William Carrier byl zřejmě hráčem, který mohl krátce na to skórovat u pravé tyče, jenže Carey Price předvedl úžasný zákrok! Puk zůstal ve hře.
32:58'
Alex Tuch zvedl na vrcholu pravého kruhu hlavu a nádhernou diagonální přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči MATTIASE JANMARKA, kterému stačilo nastavit čepel hole, aby puk z blízkosti usměrnil do sítě! Vegas znovu vede o dva. Asistence: Alex Tuch a Zach Whitecloud.
32:05'
Montreal právě vstřelil branku!
Tyler Toffoli vypálil v mezikruží bez přípravy po skvělé přihrávce Coreyho Perryho zpoza brány a Marc-André Fleury fantasticky zasáhl pravým betonem, v levém kruhu se ale dostal k dorážce COLE CAUFIELD a bez problému zamířil do brány! Stav 2:1. Asistence: Tyler Toffoli a Corey Perry.
31:46'
William Carrier nakonec dostal menší trest za hrubost poté, co se rozhodčí podruhé dobře a rychle poradili.
31:23'
Canadiens přečkali další oslabení a Josh Anderson mohl otočit hru, jenže se na pravém křídle ocitl v postavení mimo hru. Prostor pro krátkou reklamní přestávku.
30:40'
Carey Price dobře zasáhl proti střele z úhlu a Golden Knights se vzápětí v pravém kruhu pro vhazování k dorážce nedostali. Canadiens se dokázali ubránit.
28:20'
Montreal po přestávce často fauluje a po komerční přestávce bude čelit dalšímu oslabení. Brett Kulak sedí na trestné lavici poté, co dostal trest za podrážení.
27:04'
Vyloučený Joel Edmundson naskočil zpět na ledovou plochu a začíná tedy zkrácená přesilová hra Montrealu.
26:13'
William Karlsson chtěl v blízkosti levé tyče zakončit pod tlakem s hokejkou mezi nohama ve stylu Tomáše Hertla, jeho pěkný pokus ovšem na bránu neprošel.
25:20'
Shea Theodore se vrhl pod nohy Paula Byrona ve snaze ho zastavit, jenže ho během pádu podrazil.
25:04'
Joel Edmundson teď zamířil se sklopenou hlavou na trestnou lavici poté, co mu rozhodčí udělili trest za sekání. Golden Knights tak čeká další přesilová hra.
24:10'
Mark Stone nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a rychlou střelou zápěstím mířil do předního horního rohu brány, Carey Price ale vytáhl spektakulární semafor! Svítí červená!
23:47'
Eric Staal mohl odpovědět střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jenže puk by zřejmě minul přední pravý horní roh brány a Fleury ho ukryl navíc v lapačce.
22:18'
Shea Theodore naznačil na vrcholu mezikruží střelu bez přípravy a Carey Price šel k ledu, místo střely ovšem přišla přihrávka na pravou stranu, kde ALEC MARTINEZ z bodu pravého kruhu napálil puk střelou bez přípravy do horní části brány! Asistence: Shea Theodore a Reilly Smith.
21:52'
Obránce Alex Pietrangelo napřáhl před vrcholem mezikruží k pěkné ráně s příklepem, která mířila do pravého horního rohu brány, Carey Price ale vytáhl parádní semafor a ukryl puk v lapačce!
20:20'
Vyloučený Phillip Danault naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Canadiens jsou tak z nejhoršího.
20:07'
Ben Chiarot teď sice reklamuje, že se jeho vyhození odrazilo od ochranného skla, jenže tomu tak nebylo podle rozhodčích, kteří mu pak udělili dvě minuty za zdržování hry. Vegas bude hrát 13 sekund pět na tři.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-12; Zablokované střely: 4-7; Vhazování: 44%-56%; Hity: 23-21; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 4:11.
Montreal měl dnes parádní vstup do utkání a vytvořil si několik brankových příležitostí, jenže Vegas podržel nad vodou fantastický Marc-André Fleury a v polovině úvodní části přišel trest, když se nádhernou střelou bez přípravy prosadil Shea Theodore. Skóre po první třetině. Vegas Golden Knights 1 Montreal Canadiens 0.
20:00'
19:36'
Alex Pietrangelo vypálil na ose útočného pásma od modré, jenže jeho prudká rána s příklepem byla těsně před bránou Careyho Price hosty dobře zablokována.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:20'
Phillip Danault teď vyfasoval dvě minuty za hákování a Vegas dostane v závěru první třetiny přesilovou hru.
17:38'
Alex Pietrangelo nyní nabral na pravém křídle dobrou rychlost a na vrcholu pravého kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Carey Price dobře zastavil.
17:05'
Keegan Kolesar pak dloubl pod lapačku Careyho Price, který v blízkosti své pravé tyče zmrazil puk pohybující se za bránou pod ní, a vzápětí vznikla menší potyčka.
16:19'
Hra se teď od poslední komerční přestávky poměrně uklidnila a Golden Knights jde především o to, aby po skončení první třetiny drželi svůj těsný náskok 1:0.
15:16'
Canadiens bojovali o puk za bránou Vegas a u pravé tyče ho dokázali dostat do brankoviště, kde ho Marc-André Fleury zmrazil. Následuje komerční přestávka.
15:10'
Brendan Gallagher napřáhl na ose útočného pásma k táhlé střele zápěstím, která těsně nad ledem mířila k levé tyči, Fleury ji ale dobře vykopl pravým betonem.
13:36'
William Karlsson poté zamíchal s pukem a na vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl k táhlé střele zápěstím, která byla na přední tyči hosty zablokována.
12:12'
Artturi Lehkonen se pokusil skórovat v blízkosti pravé a po objetí brány levé tyče, jenže Marc-André Fleury v obou případech zasáhl betony a podržel tým Vegas.
11:03'
Joel Armia se ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru a po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka. Vegas prolomilo ledy a vede nad Habs 1:0.
09:15'
Golden Knights vyhráli vhazování na levém křídle a SHEA THEODORE napřáhl od modré čáry k nádherné střele bez přípravy, která poté nad vyrážečkou Careyho Price vymetla přední levý horní roh brány! Vegas ve vedení! Asistence: Brayden McNabb a Chandler Stephenson. (1:0)
08:57'
Nick Holden teď nabral na pravém křídle obrovskou rychlost a na přední tyči se pokusil puk zvednout bekhendem pod horní tyč, Carey Price byl ale proti.
07:28'
A další obrovská šance hráčů Canadiens, která tentokrát přišla v blízkosti pravé tyče, jenže Marc-André Fleury vytáhl úžasný zákrok a puk zůstal ve hře! Hosté mají nyní obrovský tlak.
06:57'
Nick Suzuki a Cole Caufield měli v blízkosti levé tyče obrovskou šanci, jenže Marc-André Fleury opět ukázal svou obrovskou kvalitu, když v rychlém sledu třikrát zasáhl levým betonem!
06:18'
Brendan Gallagher se dostal ke střele na vrcholu pravého kruhu a Marc-André Fleury ukryl kotouč v lapačce. Po drobné potyčce komerční přestávka.
05:14'
Golden Knights se dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, první z pravého křídla Carey Price skvěle vyrazil vyrážečkou a druhou vzápětí bez problému zmrazil.
04:15'
Mark Stone předvedl dobrý přehled ve středu hrací plochy, když nyní znemožnil Canadiens přechod do útočného pásma a Golden Knights se poté osvobodili.
02:54'
Erik Gustafsson zkusil vystřelit na ose útočného pásma, jeho střela zápěstím od modré čáry ale byla vzápětí zablokována. Rychle k němu přistoupil jeden z hráčů.
02:38'
Jonathan Marchessault fauloval během forčekingu za bránou Montrealu a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
01:56'
Kanadský tým prožívá velice dobrý vstup do zápasu. Golden Knights se zatím nedostali ani k jedné střele, zatímco Canadiens mají na kontě aktuálně tři střely.
00:58'
Montreal měl po necelé minutě hry obrovskou šanci, když Phillip Danault oslovil bekhendovou přihrávkou zpoza brány Brendana Gallaghera a z mezikruží přišla střela bez přípravy, Marc-André Fleury ale včas sevřel betony a poté dokázal puk zmrazit! Canadiens se pak snažili dorážet marně.
00:15'
Canadiens vyhráli úvodní vhazování zápasu a William Karlsson chyboval v rohu obranného pásma, následná střela hostí z ostrého úhlu poté ale byla zablokována.
00:01'
V T-Mobile Areně dozněla kanadská národní hymna, po které následuje americká, a poté už vše bude připraveno k zahájení úvodního zápasu série mezi Vegas a Montrealem. Kdo je dnes Vaším favoritem?

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Janmark – Reaves, Kolesar, W. Carrier. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Kulak, Edmundson, E. Gustafsson, A. Romanov – Caufield, Suzuki, Toffoli – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia. Hlavní trenér: Dominique Ducharme.

Rozhodčí: Francis Charron, Gord Dwyer. Čároví: Kiel Murchison, Scott Cherrey.
Montreal Canadiens

Montreal vyzval hned v úvodním kole Toronto v čele s Austonem Matthewsem a také tato série byla velice vyrovnaná, když ji muselo rozhodnout sedmé utkání. Hráči Canadiens se mohou stejně jako Golden Knights spolehnout na týmový výkon, což potvrzuje fakt, že mezi deseti nejproduktivnějšími hráči playoff nemá ani jedna organizace svého zástupce. Hokejisté Montrealu si po Maple Leafs poradili s Winnipegem, který vyřadili 4:0 na zápasy, a pouze v jednom zápase inkasovali více než dva góly. Své životní výkony podává Carey Price.
Vegas Golden Knights

Vegas má za sebou letos hodně náročnou cestu do semifinále, když hned v prvním kole muselo podstoupit rozhodující sedmý zápas proti nevyzpytatelným hráčům Minnesoty, Golden Knights ho ale zvládly, stejně jako utkání číslo 3 v sérii proti Coloradu, když necelých pět minut před koncem prohrávali 1:2 a byli už na pokraji svého vyřazení, jenže zásluhou dvou gólů v rozpětí 45 sekund vyhráli 3:2 a nastartovali úžasný obrat, během něhož vyhráli čtyři zápasy v řadě, a jsou krok od toho, aby si teď po třech letech zahráli finále Stanley Cupu.
Montreal výrazně ožívá. Kanaďané vyhráli i přes špatný vstup do šampionátu Mistrovství světa v Rize a tamní Canadiens jsou blízko tomu, aby poprvé od roku 1993 bojovali o Stanley Cup. Do cesty se ovšem tradičnímu kanadskému celku postaví hladoví hokejisté Knights, kteří se během inaugurační sezóny probojovali až do finále a dosavadní historický úspěch by rádi překonali. Golden Knights píší svou historii organizace teprve čtyři roky, výsledky a předváděná hra jsou ovšem parádní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.