NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Colorado - 5. června 2022   02:16

00:38' McDavid (Hyman, Nurse) • 47:34' McLeod (Kulak, Ryan)
(1:1, 0:1, 1:2)
Stav série: (0:3)
Colorado
Colorado
16:12' Ničuškin  (Byram, Toews) • 24:37' Ničuškin  (Toews, MacKinnon) • 52:42' Compher  (Cogliano) • 59:30' Rantanen
Edmonton
McCauley, Furlatt – Murchison, Murray
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Colorado

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 23:4
Je dobojováno a Colorado má důvod slavit. Ve třetí třetině pokračoval hokej, ve kterém se Edmonton snažil něco udělat s nepříznivým výsledkem, ale dlouho se naráželo na výborný výkon obrany soupeře a gólmana Pavla Francouze. Ten odolával až do 48. minuty, kdy jej překvapil takovou nenápadnou střelou Ryan McLeod a srovnal. Edmonton se cítil na obrat ve skóre, jenže v 53. minutě přišla ledová sprcha, když se po návratu z trestné lavice prosadil J. T. Compher a vrátil hostům vedení. Kanadskému celku nezbylo nic jiného, než vrhnout vše do útoku, v závěru i odvolat gólmana, v power-play však Colorado znovu udeřilo a Mikko Rantanen svou střelou do prázdné branky uzavřel výsledek na 2:4. Colorado je tak jedinou výhru od postupu do finále Stanley Cupu, naopak Edmonton stojí nad propastí, neboť pouze čtyřem týmům se v celé historii Stanley Cupu povedlo otočit sérii ze stavu 0:3.
59:33'
Chvilku po buly ve středním pásmu neudržel nervy domácí Brett Malone, předvedl zbytečný zákrok a dostal dvě minuty za krosček a desetiminutový trest za nesportovní chování.
59:30'
Colorado právě vstřelilo branku!
A je patrně rozhodnuto. MIKKO RANTANEN vzal bleskově své nářadí zpět do rukou, ve středním pásmu se k němu vrátil i puk a on hravě zakončil do prázdné branky Edmontonu – 2:4. Bez asistence.
59:17'
Rantanen v pádu dokázal dostat puk do středního pásma.
58:56'
Makar vytlačil puk do středního pásma, už jde ale dopředu zase Edmonton, jmenovitě Connor McDavid.
58:32'
Nurse zakončoval z ostrého úhlu, Toews jeho pokus dobře zablokoval.
58:02'
A ten moment přišel právě teď, Edmonton zahájil power-play!
57:46'
Smith je stále v brance, čeká už však na pokyn, aby se vydal na střídačku.
56:40'
Landeskog se u pravého mantinelu obtočil okolo Kulaka a vypadalo to, že se sám vydá kupředu. Vyhodnotil ale situaci tak, že je lepší opět pouze nahodit.
56:18'
Makar zkušeně přejel červenou čáru a poté vysokým obloučkem nahodil do útočného pásma.
55:51'
Hosté pouze vyhazují přes všechny čáry, píská se zakázané uvolnění.
54:31'
Mohlo být možná rozhodnuto, neboť Colorado se dostalo do brejku dva na jednoho, MacKinnon přihrál na Ničuškina, ten mířil do odkryté části branky, nicméně Smith dokázal zakročit vyrážečkou a zabránit čtvrtému puku za svými zády!
53:53'
Edmonton tak má rázem co dohánět, potřebuje co nejrychlejší odpověď.
52:42'
Nedáš – dostaneš! Toto pravidlo se opět potvrdilo, když domácí v závěru přesilovky trefili břevno, aby se pak J. T. COMPHER vrátil z trestné lavice na led, po rychlém přechodu do útočného pásma obral soupeře o puk a poté svou střelu propasíroval mezi Smithovy betony – 2:3. Asistence: Andrew Cogliano.
52:24'
Další Francouzův zákrok, Edmonton stupňuje svůj nápor.
51:43'
No, tohle už volalo po gólu, proti však byl Francouz, který se při akci soupeře zvládl přemístit a zasáhnout připravenou lapačkou.
51:22'
Úvodní minuta zatím asi není podle představ domácích, ti kombinují mimo útočné pásmo.
50:32'
Edmonton si zahraje přesilovku, neboť u mantinelu se dopustil faulu J. T. Compher a dostal dvě minuty za podrážení.
50:26'
Kulak se prohnal do útočného pásma, v tuto chvíli však pouze skončil v rohu, kde byl vytlačen.
49:48'
Zase se i přitvrdilo, zejména domácí tým předvádí velice účinnou fyzickou hru.
48:50'
Ráze je domácích plný led, kanadský celek je teď hnán diváky do dalších útoků.
47:34'
Edmonton právě vstřelil branku!
Je srovnáno! K puku se dostal RYAN MCLEOD, ten středem projel až do útočného pásma, kde dostal až překvapivě mnoho prostoru na střelu a jeho rána prošla skrz až do sítě. Francouzova lapačka promáchla naprázdno a je to 2:2. Asistence: Brett Kulak, Derek Ryan.
47:17'
Na opačné straně to bylo lepší a Mike Smith při svém zákroku raději přerušil hru.
46:49'
Draisaitl s MacKinnonem přecházeli do útočného pásma, jenže v koncovce to dnes Edmontonu docela skřípe, ani tohle střelou neskončilo.
46:05'
Draisaitl se vrátil na led, oba celky tak hrají v plném počtu.
45:34'
Smith při pokusu o obranný zákrok ztratil hůl, chvíli poté na něj střílel Landeskog. Prudká rána šla vysoko nad.
45:05'
Puk je ve středním pásmu, alespoň někteří hráči domácích mohou vystřídat.
44:33'
Rantanen prověřil Smithe střelou z pravého kruhu, gólman Edmontonu zakročil svými betony.
44:05'
Už se pískalo a na trestnou lavici zamířil Leon Draisaitl s dvouminutovým trestem za vysokou hůl.
43:40'
Ničuškin a Toews točí domácí v jejich pásmu a navíc se signalizuje vyloučení. Hosté tak hrají v šesti a mají ponechanou výhodu.
42:45'
Teď už hosté dokázali vyrovnat hru a jsou to oni, kdo je převážně u puku.
41:15'
Přečíslení Edmontonu tři na dva, skončilo to ovšem chybnou finální přihrávkou.
40:45'
Jak se v tomto utkání stalo zvykem, tak úvod patří domácím. Ti jsou v tlaku a snaží se o co nejrychlejší srovnání skóre.

Trestné minuty: 9:2
Čtyřicet minut hry je za námi a my stále sledujeme dramatické utkání, kde může rozhodnout jediná chyba. Ve druhé části padla jediná branka a dnes podruhé se prosadil hostující Valerij Ničuškin. Tentokrát to bylo po vyhraném buly v útočném pásmu a tečované střele přes obránce. Edmonton se samozřejmě snaží o zvrat ve skóre, jenže naráží na dobře a obětavě pracující obranu soupeře a také na gólmana Francouze. Stav zápasu je tak 1:2.
40:00'
39:39'
MacKinnonova střela přes obránce postrádala přesnost, skončila na zadním mantinelu.
39:01'
Rantanen se ve druhé třetině už podruhé prohnal okolo obránce do útočného pásma, tentokrát to však bylo bez střeleckého vyjádření. Každopádně rychlost tohoto útočníka dělá Edmontonu velké problémy.
38:11'
Přihrávku do druhé vlny dostal domácí Nurse, následná rána zápěstím však skončila na připraveném Francouzovi.
37:40'
MacKinnon se vyloupl zpoza branky a dostával se už do pozice, ze které se dalo minimálně nebezpečně přihrávat, puk mu ovšem v rozhodujícím okamžiku odskočil od hole.
36:23'
Už je po přesilovce hostů, oba celky hrají v plném počtu.
36:13'
Domácí celek se v oslavení velice dobře brání, Colorado se nemůže dostat ke střele.
35:08'
Puk je pod Smithem, hráči se chvíli dívali po sudím, tomu trvalo, než hru přerušil.
34:23'
Přesilovka pro Colorado, dvě minuty za držení hole dostal Ryan Nugent-Hopkins.
34:01'
V další akci Colorada byl Ničuškin a už se pomalu radoval z hattricku, když jeho střelu z bezprostřední blízkosti vyrazil Smith spektakulárním zákrokem v trochu krkolomné pozici.
33:49'
Moc povedená kombinace Colorada prakticky na jeden dotek, po víření v pásmu zakončoval z mezikruží Makar, Smith opět zakročil!
33:19'
Na opačné straně vystřelil od modré čáry Barrie, Francouzovu branku ale netrefil.
32:56'
Colorado je v posledních minutách aktivnější a nebezpečnější, dokázala to i akce v podání J. T. Comphera, kdy musel Smith vytáhnout jeden z těch těžších zákroků.
31:34'
Po zisku puku našlápl k individuální akci levou stranou Rantanen, přebruslil obránce, jeho následnou střelu však Smith zvládl vyrazit.
30:23'
Zasahoval i na druhé straně Smith a to proti nenápadné střele z levého kruhu.
29:54'
Francouz řešil závar před svým brankovištěm, kde se ochomýtali Kassian a Kane, český gólman se ale vrhl po volném puku a přerušil hru.
28:39'
Od modré vystřelil Kulak, jeho tvrdá rána prošla přes několik hráčů, Francouzovu branku ale minula.
26:45'
Opět sledujeme rychlý hokej plný osobních soubojů. Nyní se většina akcí odehrává ve středním pásmu.
25:38'
Domácí se samozřejmě snaží o co nejrychlejší srovnání skóre a blízko byl Ceci. Stačilo jen, aby ranou z pravé strany lépe mířil.
24:37'
Hosté otáčí skóre! Po vhazování v pásmu Edmontonu předvedlo Colorado rychlou kombinaci, k pravému kruhu si najel VALERIJ NIČUŠKIN a střelou přes obránce, které byla opět tečována, překonal marně zasahujícího Smithe – 1:2. Asistence: Devon Toews, Nathan MacKinnon.
23:41'
Po domácí ztrátě puku se do útočného pásma dostal volný Ničuškin, střelu zápěstím mu ovšem Smith dokázal zneškodnit vyrážečkou.
22:56'
Mike Smith si při jednom ze zákroků ublížil a není nyní stoprocentní, přesto o střídání ani na chvíli neuvažoval. Koskinen se sice začal zlehka rozcvičovat, do hry ale nepůjde.
22:33'
Je to teď hokej nahoru a dolů, jak Francouz, tak i Smith mají plné ruce práce.
21:31'
A zase český gólman v hlavní roli, nyní si poradil s výpadem z pravého křídla a na brankovišti vytlačil puk k mantinelu.
21:05'
Až teď vystřelil Kassian, Francouz předvedl další ze svých jistých zákroků.
20:44'
I do druhé třetiny měli domácí aktivní vstup, zatím ale bez střeleckého vyjádření.

Trestné minuty: 7:2
Je za námi první třetina, která přinesla velice živý hokej s ostrým vstupem do zápasu. Už v první minutě se do útočného pásma dostal Connor McDavid a spoluhráčovo přiklepnutí zužitkoval ke střele z levého kruhu a otevření skóre. Edmonton poté přečkal dvě oslabení, z toho jedno dokonce pětiminutové za Kaneův faul u mantinelu a vypadalo to, že minimálně do konce třetiny dokáže eliminovat sílu soupeře. Jenže v 17. minutě nahodil Valerij Ničuškin a po Nurseho nechtěné teči skončil puk za Smithovými zády. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:1 a nás čeká další dramatická podívaná.
20:00'
19:48'
Od pravého mantinelu vystřelil Puljujärvi, Francouz si dokázal slušně skrytý pokus najít a puk srazit mimo své brankoviště.
19:01'
Dokonce tu byl brejk Colorada dva na jednoho, zakončen ovšem vedle Smithovy branky.
18:49'
Domácí mají docela problém se dostat do útočného pásma, tahle přesilovka jim zatím nevychází.
17:33'
O malou chvíli později se faulu dopustil hostující Nathan MacKinnon a dostal dvě minuty za podrážení.
17:27'
Landeskog se snažil přejít do útočného pásma, což se mu i povedlo, jenže poté se dostal k mantinelu, kde byl tvrdě atakován.
16:56'
Domácí se už po Kassianově sklepnutí radovali z opětovného vedení, jenže Francouz dokázal zastavit puk těsně před brankovou čárou a se zbytkem mu pomohla obrana!
16:41'
Jestli byla ještě před chvílí atmosféra v hale bouřlivá, tak nyní po inkasovaném gólu je hodně mrazivá.
16:12'
Najednou máme srovnáno! Hosté zůstali v útočném pásmu, od levého mantinelu nahazoval puk VALERIJ NIČUŠKIN a od hole Darnella Nurseho se puk odrazil přesně na branku do mezírky, kterou Smith nepokrýval. Ten ač dělal co jen mohl, gólu nezabránil a je to tak 1:1. Asistence: Bowen Byram, Devon Toews.
15:29'
Colorado se hrnulo do brejku dva na jednoho, po nepovedené žabičce přes nataženou hůl ale vše skončilo u mantinelu a Barrie přidal jeden tvrdý hit.
14:55'
Od levého mantinelu vystřelil Barrie a Francouz měl i přes dobrý výhled celkem problém zakročit. Nakonec se mu povedlo puk vytlačit do rohu.
14:33'
Oba celky střídají v nepřerušené hře, Edmonton se chystá do dalšího útoku.
13:54'
Sledujeme velice rychlý hokej z obou stran, Edmonton se teď všemožně snaží udržet v útočném pásmu a přidat druhý gól.
12:38'
Domácí se tak mohou konečně vrhnout do útoku, Sturm posunul puk na modrou čáru, odkud nahazoval do chumlu Tyson Barrie, Francouz si ale dokázal tento pokus najít a srazit jej mimo své brankoviště.
11:36'
Už je po přesilovce, Edmonton je v plném počtu.
10:38'
Smithovi nyní nevyšel pokus pomoci obraně s rozehrávkou a musel se rychle vracet mezi tyče. Vleže pak vyrazil Landeskogův pokus z bezprostřední blízkosti.
10:03'
Derek Ryan se s ničím nepáral a rázně vyhodil puk přes všechny čáry.
09:36'
Z obranného pásma vyhodil puk mimo ledovou plochu domácí Darnell Nurse a je tu tak další přesilovka pro Colorado, tentokrát za zdržování hry.
08:55'
Ničuškin se nenápadně probil do útočného pásma, jenže mu scházelo více podpory a tak po neúspěšné kličce na střed bylo po akci.
07:57'
Kame pokračuje v tvrdém atakování soupeřů, nyní si u mantinelu vyšlápl na Sturma.
06:49'
Cogliano se odvážně vrhl mezi dva obránce Edmontonu, u mantinelu to ale bylo moc i na něj a o puk přišel. Domácí přechází do protiútoku.
06:06'
Kane se vrátil na ledovou plochu a hned se zapojil do útoku. Po dlouhé době si musel dát velký pozor i Pavel Francouz.
05:39'
K radosti publika letí puk přes všechny čáry, přesilovka se pozvolna chýlí ke svému konci.
04:45'
Pokračuje ostřelování Smithovy branky, ale domácí se už dokáží osvobozovat, není to jen trvající tlak hostů.
03:46'
Draisaitl vyhazuje přes všechny čáry, domácí si tak mohou alespoň na chvíli vydechnout.
03:15'
Smith má puk v lapačce, ranou s první si na něj nepřišel Mikko Rantanen.
02:41'
Hosté to zkouší ze všech možných pozic, z levého kruhu neuspěl ani MacKinnon.
02:06'
Gólman Edmontonu si poradil i s bombou Makara od modré čáry.
01:36'
Klasická kombinace Colorada v přesilové hře. Po přihrávce skrz pásmo střílel z pravého kruhu Landeskog, Smith se ale stihl přemístit a puk skryl mezi svými chrániči.
01:06'
Vzápětí je tu ale problém pro Edmonton, neboť u mantinelu se na Kadrim dopustil faulu Evander Kane a po kontrole u videa dostal domácí hráč pětiminutový trest za vražení na hrazení.
00:38'
Utkání začalo ve velkém stylu! Vypadalo to, že hosté hráli u střídačky chvíli v šesti, pokračovalo se ale dál. po přiklepnutí puku se do pozice na střelu dostal CONNOR MCDAVID a ranou z levého kruhu odčaroval Francouzovo kouzlo. Ten v minulém utkání udržel nulu, dnes inkasoval hned v první minutě – 1:0. Asistence: Zach Hyman, Darnell Nurse.
00:01'

Edmonton Oilers: Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak, Russell – Kassian, McDavid (C), Kane – Hyman, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Puljujärvi, McLeod, Foegele – Ryan, Malone.
Trenér: Jay Woodcroft

Colorado Avalanche: Francouz (Annunen) – Makar, Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, Byram – Ničuškin, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Kadri, Lehkonen – Newhook, Compher, Sturm – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: McCauley, Furlatt – Murchison, Murray.
Oba celky jsou již na ledové ploše, následují hymny a poté již začne samotný zápas.
Zápas v Rogers Place začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.