NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Minnesota - 13. května 2022   03:30

St. Louis
St. Louis
14:59' Leddy (Parayko) • 29:26' O'Reilly (Schenn, Perron) • 33:25' Bozak (Toropčenko, Saad) • 38:36' Tarasenko (Perron, Perunovich) • 58:19' Parayko
St. Louis
Binnington (Husso) – Parayko, Leddy, Faulk, Rosén, Bortuzzo, Mikkola, Perunovich – Perron, O'Reilly (C), Schenn (A) – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Kyrou, Barbašev, Saad – Bozak, Toropčenko.
Rehman, Kozari – Nansen, Brisebois
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Minnesota
Talbot (Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Dewar.

Tři hvězdy utkání:
1. Ryan O'Reilly (STL) 1+0
2. Jordan Binnington (STL) 25 zákroků
3. David Perron (STL) 0+2
Česká a slovenská stopa:
Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
Kdo se postavil do brankoviště?
Jordan Binnington (STL) – 25 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,2 %, odchytal 60:00
Cal Talbot (MNS) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6 %, odchytal 57:53
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 27:26 (4:10, 21:5, 2:11)
Zblokované střely – 7:12
Vyhraná vhazování – 31:26
Trestné minuty – 10:12
Hity – 12:27
Hokejisté St. Louis dnes přehráli Minnesotu výsledkem 5:1 a celkově vyhráli sérii poměrem 4:2 na zápasy!

Duel se zlomil ve druhé třetině. Do ní se nastupovalo za stavu 1:0. Ve 30. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek v přesilovce Ryan O'Reilly a Wild v tu chvíli naprosto vypadli z role. Ještě do přestávky tak navýšili na 4:0 svými trefami Tyler Bozak a Vladimir Tarasenko. V závěrečné dvacetiminutovce Divočákům vykřesal slabou jiskřičku naděje Matt Dumba, ovšem to bylo z jejich strany po střelecké stránce vše. V závěru naopak zamířil z vlastního obranného pásma do opuštěné branky Colton Parayko. Teď už mohou hokejisté St. Louis oslavovat spolu se svými fanoušky postup.

Konečný stav série – 4:1
59:35'
Aréna je na nohou. Diváci již slaví postup St. Louis.
59:03'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Začala už poslední minuta zápasu.
58:50'
Závar před domácí brankou. Vše vyřešil přikrytím puku Binnington.
58:30'
Zakázané uvolnění domácích.
58:19'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Osud Minnesoty v letošním play-off zpečetil COLTON PARAYKO! Domácí obránce trefil z vlastního obranného pásma opuštěnou branku soupeře. Bez asistence.
58:01'
Spurgeonovu střelu od modré čáry vyráží Binnington.
57:32'
Poslední reklamní přestávka.
57:32'
Mohlo to být o dva góly! Pas Kaprizova tečoval těsně před brankou Joel Eriksson Ek. Puk skončil někde mezi betony Jordana Binningtona!
56:48'
Saad hosty pozdržel v rohu jejich obranného pásma. To Blues stačí.
56:15'
Hosté se chytají posledního stébla a odvolávají brankáře!
55:50'
55:30'
Domácí si přihrávali, nestříleli. Perronův pas nakonec zablokoval bránící hráč a kotouč se odrazil do středního pásma.
54:59'
Nyní se už Blues v útočném pásmu rozestavěli.
54:24'
Domácí do útočného pásma nepospíchají. Zřejmě chtějí především držet puk a odehrát poklidné dvě minuty.
53:49'
Dmitrij Kulikov dostal dvě minuty za držení. Pro hosty další velká komplikace.
53:28'
Merrill chyboval. V branném pásmu mu odskočil puk na hůl Davida Perrona. Svému spoluhráči pomohl Dmitrij Kulikov, jenž kotouč získal zpátky pro hosty.
52:48'
Od modré střílel Matt Dumba. Jeho ránu obětavě zablokoval Toropčenko.
52:00'
Od modré čáry střílel Justin Faulk. Hostující branku netrefil.
51:21'
Kaprizov se dobře uvolnil na levém křídle. Přihrávka z otočky však neprošla na Matse Zuccarella.
50:10'
Zakázané uvolnění Blues. Hosté vrhají vše do útoku, nic jiného už jim ani nezbývá.
48:52'
Domácí jsou v plném počtu. Oslabení přestáli i díky brankové konstrukci.
48:15'
V oslabení zaútočil Ivan Barbašev. Dobrý zákrok si připsal Talbot.
47:33'
Spurgeonův pas tečovali Matthew Boldy a Joel Eriksson Ek. Puk se pak snášel za záda ležícího Binningtona. Domácí zachránila horní tyčka!
46:51'
Dvě minuty za vysokou hůl dostává Brayden Schenn. Šance pro hosty vrátit se do utkání!
46:25'
Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté se dočkali gólu! Jon Merrill se dostal s pukem až do rohu útočného pásma. Odsud nahrál na osu, kde se do kotouče z první opřel MATT DUMBA a Binnington sáhl lapačkou do prázdna – 4:1. Asistence: Jon Merrill a Dmitrij Kulikov.
44:54'
Hosté se snaží korigovat. Rána Jacoba Middletona byla zablokovaná, kotouč se pak odrazil ke Kirillovi Kaprizovovi. Ten z dobré pozice minul branku. Blues vyhodili na icing.
44:09'
43:57'
Hosté vyhazují. Tahle přesilovka není zdaleka tak dobrá v porovnání s tím, jak to Bluesmani hráli ve druhé periodě.
42:52'
Hosté vyrazili v oslabení do brejku. Conor Dewar předal puk na osu Brandonovi Duhaimovi, který to cpal do protipohybu domácího brankáře. Ten ale stačil škrtnout puk pravým betonem a vytěsnil ho mimo branku!
41:20'
Jonas Brodin nastřelil od modré čáry tyčku! Joel Eriksson Ek pak nedokázal doklepnout kotouč do branky!
41:07'
Zuccarello nyní našel Kirilla Kaprizova, proti jehož ráně z levé strany se stačil Binnington přesunout!
40:44'
Dobrá rána Matse Zuccarella. Ta však o kousek minula vzdálenější tyčku.
40:32'
Parayko vyhodil.
40:02'
Pokračuje hostující přesilovka, kterou rozdělila přestávka.
Hity – 10:21
Druhá třetina jasně patřila Bluesmanům. Ti třemi góly navýšili skóre na 4:0 a dost pravděpodobně rozhodli o svém postupu do dalšího kola. Ve 30. minutě zvýšil v přesilovce na 2:0 Ryan O'Reilly a Wild od té doby naprosto vypadli z role. Ve 34. minutě tak dokončil Toropčenkovu pěknou individuální akci dorážkou Tyler Bozak a ještě do přestávky zužitkoval další početní výhodu Vladimir Tarasenko. Hráči Minnesoty si přenesou do třetí části přesilovou hru. Pokud by ji využili, tak by snad ještě vykřesali jiskřičku naděje.
40:00'
39:53'
Dvě minuty za hákování dostal Calle Rosén. Hosté budou hrát přesilovku, kterou si asi přenesou do třetí třetiny.
39:16'
Od modré čáry vypálil Jarod Spurgeon. Pokus hostujícího kapitána vytěsnil Binnington.
39:01'
Běží už poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Domácí dnes podruhé využívají přesilovku a zdá se, že je rozhodnuto! David Perron přenesl svou přihrávkou hru z levé strany na pravou, kde byl připravený VLADIMIR TARASENKO. Ten pověsil kotouč nad rameno přesouvajícího se Talbota a zvýšil na 4:0. Asistence: David Perron a Scott Perunovich.
38:18'
Brayden Schenn našel křížným pasem Davida Perrona. Talbot se stačil přemístit a nepustil za svá záda další puk!
38:07'
David Perron měl napřaženo nalevo. Trefil jen Spurgeona.
37:36'
Dvě minuty za držení Kyroua vyfasoval Tyson Jost. Přesilovka pro domácí.
37:15'
Ránu Nicka Leddyho vyráží Talbot. Hosté momentálně vůbec nestíhají.
36:59'
Jordan Kyrou projel s pukem až na osu hřiště. Pak minul branku.
36:38'
Talbot raději přikryl puk před Brandonem Saadem. Domácí tak získali buly v útočném pásmu.
35:45'
Ano, hra může pokrčovat.
Ledaři řeší nějaký problém s hrací plochou. Někde před brankou Minnesoty zřejmě byla nějaká rýha. Už by to ale mělo být v pořádku.
35:37'
Málem čtvrtý gól St. Louis! Po střele Pavla Bučněviče vykopl Talbot kotouč doleva k Ivanovi Barbaševovi, jenž minul již odkrytou branku! Poté ještě pálil Jordan Kyrou a gólman hostí přerušil hru. Reklamní pauza.
34:50'
Bluesmanům tahle třetina vychází. Už jsou také střelecky aktivnější.
33:25'
Bluesmani zvyšují na 3:0 a směřují za postupem! Alexej Toropřenko se dostal k puku u pravého mantinelu. Proti sobě měl Zuccarella, jehož si efektně prohodil kolem bruslí a natlačil se před Talbota. Ten jeho zakončení ještě zastavil, ovšem dojíždějící TYLER BOZAK už poslal kotouč za záda gólmana Minnesoty. Asistence: Alexej Toropčenko a Brandon Saad.
32:46'
32:03'
Hned po buly se domácí dostali do další dobré šance. Faulk posunul puk na Saada, který ho poslal mezi kruhy, kde byl Pavel Bučněvič. Cam Talbot předvedl dobrý zákrok a má kotouč v klíně.
31:55'
Schenn se snažil najít přihrávkou přes brankoviště Perrona. Kotouč tečoval bránící Kulikov a Talbot měl možná i trochu štěstí, že to neskončilo vlastním gólem. Hrací předmět je někde pod brankářem Wild!
30:56'
Téměř totožná akce, ze které padl druhý gól domácích! Schenn hledal před brankou Ryana O'Reillyho, který tentokrát trefil Talbota!
30:45'
Na trestnou lavici za vysokou hůl míří Ryan Hartman. Blues tedy budou hrát další přesilovku.
30:30'
Domácí dělí už jen druhá polovina zápasu od postupu do další fáze play-off. Rozehrané to mají dobře.
30:13'
Pokus Kevina Fialy pokryl Jordan Binnington. Následuje reklamní přestávka.
29:26'
Využitá přesilovka domácích! Brayden Schenn dostal puk k brankové čáře, kde si trpělivě počkal, až se mu mezi kruhy uvolní RYAN O'REILLY. Poté poslal do tohoto prostoru přihrávku a kapitán Bluesmanů se z první trefil k levé tyčce z pohledu gólmana soupeře – 2:0. Asistence: Brayden Schenn a David Perron.
29:06'
Mats Zuccarello odehrál puk do hlediště a za to přijde trest za zdržování hry! Přesilovka Bluesmanů začne po reklamní přestávce.
28:50'
Od modré to zkoušel Matt Dumba. Kotouč neprošel až na brankáře Binningtona.
28:05'
Domácí zatím výtečně brání elitní řadu Wild. Ani nejproduktivnější hráč hostí Kirill Kaprizov dnes není moc vidět.
26:42'
Domácím se v útočném pásmu pletla do cesty zlomená hůl, která tam zůstala ležet. Nejprve o ní zakopl Kyrou, poté herní nástroj připravil Perunoviche o možnost střílet.
25:58'
Blues v plném počtu. Divočákům se tato přesilovka nepovedla.
25:40'
Domácí vyhazují.
24:56'
Barbašev tentokrát nahrával Robertovi Thomasovi a Talbot musel přerušit hru. Zatím povedené oslabení od domácích.
24:33'
Domácí se osvobodili a Bozak navíc poslal na zteč Ivana Barbaševa. Ten střílel z levé strany do připraveného Talbota.
23:57'
Robert Bortuzzo zasáhl holí do helmy Jordana Greenwaye a domácí se tak budou muset bránit v oslabení.
22:16'
Duhaimovu přihrávku prodloužil Dewar na domácí branku. Binnington puk zachytil a před dotírajícím Dewarem si dovolil i rozehrát.
21:03'
Chyba Matta Dumby, kterému nejprve na útočné modré puk přeskočil hokejku a poté navíc ve středním pásmu zakopl. Kotouč si tak vzal Brayden Schenn, který řešil vzniklé přečíslení ranou z levého kruhu do horní tyčky nad lapačkou Talbota!
20:21'
Eriksson Ek objel branku a nahrál na pravý kruh Dmitrijovi Kulikovovi. Ten minul domácí klec.
20:08'
Zakázané uvolnění domácích je důvodem k prvnímu přerušení ve druhé třetině.
Hity – 5:10
První třetina je za námi. Bluesmanům zatím vychází defenzivní taktika, kdy především vyčkávají na soupeře. Střelecky aktivnější Wild skórovat nedokázali. Nejblíže k tomu byl Foligno, jehož střela skončila na brankové konstrukci. V 15. minutě se naopak ujali vedení domácí. Nick Leddy vzal puk ve vlastním obranném pásmu, zavezl ho dopředu a svou ranou dokonale zaskočil brankáře Talbota.
20:00'
19:56'
Brayden Schenn se ještě dostal na levém křídle do brejku. Byl ale křižován, tak musel střílet a Talbot byl na místě.
19:37'
Matthew Boldy si z rohu vybruslil až před Binningtona, který puk na betonech udržel před brankovou čarou! Tohle byla nadějná příležitost Wild, kteří se snaží v závěru úvodní části vyrovnat.
19:10'
Matt Dumba si počkal na to, až mu nalevo najede Frédérick Gaudreau. Ten popojel k levému kruhu, jeho střela pak skončila ve výstroji Binningtona.
18:22'
Mats Zuccarello si najel na přihrávku od zadního mantinelu. Z levého kruhu střílel na bližší tyčku, Binnington však dobře zasáhl vyrážečkou.
17:05'
Domácí sebrali kotouč ve středním pásmu a bylo z toho přečíslení 2 na 1. Na nahrávku Braydena Schenna však nedosáhl napravo najíždějící Perron.
16:28'
Blues se zatím prezentují úsporným, ale účinným hokejem, kdy spíše vyčkávají na soupeře.
15:35'
V Enterprise Center nyní probíhá reklamní přestávka.
14:59'
A třetí střela na Talbota končí gólem! Ve vlastním obranném pásmu převzal puk NICK LEDDY. Ten ho zavezl až do útočné třetiny, kde dojel na vrchol levého kruhu a střelou k pravé tyčce na vyrážečku překvapil gólmana Wild. Asistence: Colton Parayko.
14:45'
Především domácí zatím šetří s útočnou aktivitou. Na kontě mají jen dvě střely na branku.
13:47'
Parayko zablokoval střelu protihráče. Odražený puk si našel Connor Dewar, jenž bekhendem minul branku.
13:17'
Frédérick Gaudreau se dostal k volnému puku na pravém kruhu a vystřelil. Binnington si připsal jistý zákrok.
13:01'
Dobře to udělal Pavel Bučněvič. Ten se na pravé straně zbavil bránícího hráče a dostal se k bekhendovému zakončení. To pokryl Talbot.
12:02'
Až příliš přesně naopak pálil Marcus Foligno, jehož rána skončila na brankové konstrukci za brankářem Binningtonem! Konkrétně to byla spojnice nad vyrážečkou gólmana Blues.
11:51'
Od modré střílel Jon Merrill. Hostující zadák netrefil branku.
11:23'
Zatím je to hodně opatrný duel. Na střely vedou hosté 4:1.
10:50'
Jordan Kyrou znepříjemnil rozehrávku Middletonovi. Hostující obránce měl co dělat, aby o puk nepřišel.
10:21'
Jeden z domácích hráčů se dotkl kotouče vysokou holí. Následuje reklamní přestávka.
09:55'
Z levé strany nahazoval puk do brankoviště Matthew Boldy. Nikdo ze spoluhráčů nedokázal tečovat. St. Louis je už v plném počtu.
09:06'
Pavel Bučněvič v oslabení dobře forčekoval a připravil hosty o cenný čas z početní výhody.
08:36'
Od modré vypálil Jared Spurgeon. Domácí jeho ránu zablokovali.
08:13'
Boldy je na ledě. Začíná přesilovka Minnesoty.
07:54'
Síly na ledě se na 18 sekund vyrovnají. Brandon Saad dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
07:43'
První zákrok Cama Talbota. Hostující brankář si sáhl lapačkou pro střelu Vladimira Tarasenka z vrcholu pravého kruhu.
07:32'
Tarasenko nahrával před branku Brandonovi Saadovi. Tomu nedovolil zakončit Dumba.
06:39'
Kevin Fiala vyhodil kotouč až za branku soupeře.
06:12'
Bezprostředně po skončení Faulkova trestu obdržel dvě minuty za sekání naopak Matthew Boldy. Po reklamní přestávce si zahrají přesilovku Bluesmani.
05:50'
Matthew Boldy nahazoval puk na branku od modré čáry. U brankoviště pracoval Frédérick Gaudreau, obrana Blues však všechno zablokovala.
05:30'
Nick Leddy posílá kotouč až za branku soupeře.
05:10'
Další nástřel Kirilla Kaprizova před branku. Domácí to opět pokryli a vyhodili.
04:45'
Kaprizov hledal před brankou Fialu. Přihrávka neprošla a domácí vyhodili.
04:08'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Justin Faulk – 2 min., hákování.
04:08'
Domácí dostali puk do středního pásma, ale nestačili vystřídat. Vzešla z toho šance Minnesoty. Marcus Foligno posunul puk nalevo rozjetému Joelovi Erikssonovi Ekovi, který nedokázal přetlačit pravý beton Binningtona. Bude se však vylučovat...
03:28'
Čtvrtá formace Wild drží kotouč v útočném pásmu, zatím to je hlavně za brankou.
02:39'
Tarasenko hledal Bozaka, který byl v útočném pásmu dříve než puk. Domácím tak byl odpískán ofsajd.
01:50'
Přihrávka na Fialu byla tečována do hlediště. Vhazuje se v útočném pásmu Minnesoty.
01:18'
Hosté nevytěžili šanci z pobytu své elitní formace v útočném pásmu. Na druhé straně nevymyslel nic velkého ani Tarasenko.
00:42'
00:05'
V brankách svých týmů dva muži, kteří zahájili sérii jako náhradníci. Jordan Binnington a Cam Talbot. Ten dokonce v letošním play-off debutuje.
00:01'
Oficiality jsou za námi. Jdeme na utkání číslo 6!
Aktéři utkání konečně nastupují na led. Následovat bude oficiální úvod včetně hymny USA.
V aréně zatím probíhá předzápasový program.
Do branky Divočiny by se měl poprvé v sérii postavit Cam Talbot. Kouč Evason tak zareagoval na dvě po sobě jdoucí porážky.

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Rosén, Bortuzzo, Mikkola, Perunovich – Perron, O'Reilly (C), Schenn (A) – Tarasenko, Thomas, Bučněvič – Kyrou, Barbašev, Saad – Bozak, Toropčenko.
Trenér: Berube

Minnesota Wild: Talbot (Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Kulikov, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Fiala – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Greenway – Duhaime, Jost, Deslauriers.
Trenér: Evason

Rozhodčí: Rehman, Kozari – Nansen, Brisebois.

Průběh série – 3:2 na zápasy:
Do série vstoupilo lépe St. Louis, které vyhrálo první duel na ledě soupeře 4:0. Hattrickem zazářil David Perron a 37 zákroků vytáhl gólman Ville Husso. Druhé utkání se naopak neslo poměrně jednoznačně v režii Wild. Ti do utkání výtečně vstoupili a ve 21. minutě vedli po gólu Kirilla Kaprizova už 4:0. Ten později dovršil i hattrick a dovedl svůj tým k výhře 6:2.

Divočákům pak výborně vyšel také první ze dvou duelů v St. Louis, kde zvítězili 5:1. Domácí se prosadili jen na začátku třetí třetiny, kdy snižovali na 1:4, jinak si s hrou soupeře nevěděli rady. Do čtvrtého zápasu nastoupil v brance Blues poprvé Jordan Binnington, který spolehlivým výkonem pomohl k vyrovnání stavu série. Bluesmani měli také dva dvougólové střelce Jordana Kyroua a Davida Perrona, kteří přispěli k vítězství 5:2.

Páté utkání v Minnesotě pak opět vyšlo lépe St. Louis, které tak otočilo stav série. Domácí sice odpověděli na úvodní gól soupeře dvěma přesilovkovými zásahy Kirilla Kaprizova, ovšem pak už tahali za kratší konec. Ve druhé třetině tak vyrovnal Brandon Saad a v závěrečné části duel zlomil čistým hattrickem Vladimir Tarasenko.

1. zápas: St. Louis – Minnesota 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
7. Perron (O'Reilly, Krug), 16. O'Reilly (Faulk, Perron), 37. Perron (Schenn, Krug), 53. Perron (Krug, Saad)

2. zápas: St. Louis – Minnesota 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
10. Eriksson Ek (Greenway), 14. F. Gaudreau (Brodin, Hartman), 20. Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello), 21. Eriksson Ek, 52. Kaprizov (Zuccarello), 53. Kaprizov (Hartman, Brodin) – 33. Kyrou (Thomas, Tarasenko), 45. Tarasenko (Bučněvič, Thomas)

3. zápas: St. Louis – Minnesota 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 43. O'Reilly (Parayko) – 1. Greenway (Eriksson Ek, M. Foligno), 3. Kaprizov (Hartman), 28. Zuccarello (Kaprizov, Spurgeon), 41. Eriksson Ek (M. Foligno), 53. Brodin (Hartman)

4. zápas: St. Louis – Minnesota 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
5. Kyrou (Bučněvič, Parayko), 31. Perron (O'Reilly, Bučněvič), 32. Kyrou (O'Reilly), 59. Perron, 59. O'Reilly (Perron, Tarasenko) – 15. Kaprizov (Spurgeon, Hartman), 43. Boldy (Middleton, Fiala)

5. zápas: Minnesota – St. Louis 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 14. Kaprizov (Spurgeon, Fiala), 18. Kaprizov (Fiala, Zuccarello) – 5. O'Reilly (Schenn, Perunovich), 36. Saad (Kyrou, Thomas), 42. Tarasenko (Bučněvič, Faulk), 43. Tarasenko (Barbašev, Faulk), 59. Tarasenko (Bučněvič)
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V šestém utkání 1. kola play-off Západní konference se utkají St. Louis Blues a Minnesota Wild. Série se na led Bluesmanů vrací za stavu 3:2 na zápasy a to znamená, že domácí celek už může rozhodnout o svém postupu. Divočáci naopak udělají vše proto, aby si vynutili šestý duel, který by se hrál na jejich ledě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.