NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Minnesota - 18. dubna 2023   03:50

22:08' Hintz (Ja. Benn) • 24:13' J. Robertson (Heiskanen, Pavelski)
(0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Stav série: (0:1)
Minnesota
Minnesota
19:12' Kaprizov  (Spurgeon, Zuccarello) • 34:25' Steel  (Nyquist) • 92:20' Hartman  (Steel)
Dallas
O´Rourke, Luxmore – Kovachik, Flemington
American Airlines Center, Dallas
18 532 diváků
Minnesota

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

3. Jake Oettinger (DAL) 45 zákroků
Dallas se po prohrané první třetině zvedl a dvěma zásahy v přesilových hrách překlopil vedení na svou stranu. V čase 34:25 z úniku obstaral vyrovnání Minnesoty Sam Steel a za stavu 2:2 se na další gól muselo čekat přes dvě a půl hodiny. V dramatickém prodloužení Dallas neproměnil žádnou z mnoha šancí a kvůli jednomu smolnému odrazu mu v 93. minutě zasadil nečekaný direkt Ryan Hartman. S obrovskou zásluhou brankáře Gustavssona se Wild ujímají vedení v sérii, jež bude v Texasu pokračovat v noci ze středy na čtvrtek. Otázkou je, zda se dalších bojů bude účastnit Joe Pavelski, kterého ve druhé třetině vyřadil ze hry hit Matta Dumby. Obránce Minnesoty u domácích upadl v nemilost a v dalších zápasech díky němu bude o emoce postaráno.
92:20'
Minnesota právě vstřelila branku!
Ve třiadevadesáté minutě nastal smutný konec pro Dallas, který doplácí na neproměňování šancí! Harley bekhendem odvracel Steelovu přihrávku do rohu. Colin Miller chtěl posunout puk podél hrazení na Marchmenta, jenže odraz od Steela zničehonic uvolnil zapomenutého RYANA HARTMANA. Muž, který od prvního prodloužení bojuje se zraněním, si vyjel před brankoviště a zblízka zvedl puk nad bezmocně klečícího Jakea Oettingera. Asistence: Sam Steel.
91:36'
Dumbovu ránu zpoza kruhu Oettinger vyrazil pravou nohou. Hra se rychle přesunula na druhý konec hřiště. Štěstí se tam neusmálo na Johnstona, Gustavsson zakročil hokejkou.
91:13'
91:02'
Robertsonův pokus z pravého kruhu byl zablokován. Vzápětí mohl složit reparát, ale Gustavsson chladnokrevně odpověděl lapačkou.
90:45'
Heiskanen neprotrhl střeleckou smůlu. Puk poslal do mantinelu a Minnesota ho pak odvedla do klidnějších míst.
90:27'
Miro Heiskanen už překročil čtyřicetiminutový ice-time. Na straně Minnesoty jsou nejvytěžovanější Jonas Brodin (37:25) a Matt Dumba (37.23).
90:16'
Seguin pořádně zakončil souhru na jeden dotek a Middleton z posledních sil zahodil puk na svou střídačku. V rozehraném oslabení Minnesotě pomůže přestávka na úklid ledové plochy.
89:45'
Seguin znovu hledal Hintze, před kterého si lehl Spurgeon. O pár sekund později hosty vysvobodil Johansson.
89:18'
Zase nic! Prudká střela zápěstím z produkce Hintze se zastavila o tyč Gustavssonovy branky. Stars pokračují v zámku.
89:13'
Kritické okamžiky pro Wild! Jamie Benn byl podražen Gaudreauem a Dallas bude mít v polovině druhého prodloužení přesilovou hru!
89:01'
Ani na prahu devadesáté minuty není konec! Domi před nárazem do protihráče posunul puk na Dellandreu. Jeho střela z pravého kruhu se od vyrážečky Gustavssona přesunula mezi kruhy a Marchmentovu dorážku do prázdné branky vychytal obětavým skokem Faber.
88:35'
Oettinger nemohl vidět střelu Spurgeona, nicméně kotouč neproletěl přes les hráčů, který vyrostl u hrany brankoviště.
87:35'
Při dalším pokusu Heiskanen přestřelil. Robertson pak dělal kličku mezi kruhy, ale o puk ho připravil Sam Steel.
87:19'
Gustavsson vysvobodil spoluhráče, kteří byli po zakázaném uvolnění. Heiskanenova střela mu přistála na hrudi.
86:24'
Johansson se přiřítil k Oettingerovi za bravurní přihrávkou Gaudreaua, ovšem bekhendem nepřehodil gólmanův levý beton!
85:45'
Hartman nedosáhl na rozehrávku ze zadní modré čáry. Naštěstí pro Minnesota puk neměl takovou rychlost, aby doklouzal na icing.
85:00'
Navzdory zdravotní indispozici Hartman vyvinul vysokou rychlost. Ukázal záda Heiskanenovi a snažil se zvednout puk k horní tyči. Oettinger ho zvládl vytáhnout do ochranné sítě.
84:40'
Radek Faksa ujel Boldymu a přihrával na zadní tyč. Johnstonovi zakončení zblízka nesedlo a Wild stále žijí.
84:18'
Benn konečně vyšťoural puk z mely u mantinelu a přehodil ho na volnější pravou stranu, odkud Gustavssonovi zavařil jedovatou ranou zavařil Heiskanen.
83:02'
Boldyho bekhend ztroskotal na betonu Oettingera. Rádoby rychlý přechod Robertsona vyvrcholil blokem Spurgeonovy hole.
82:48'
Obrovitý Reaves stál před Oettingerem a trochu mu zkomplikoval zákrok způsobený Duhaimem a jeho střelou z levé strany.
82:02'
Faber podlehl napadání Dallasu, jenž se usadil před Gustavssonem, ale tečovanou střelou Hakanpääho mu nikterak nepřitížil.
81:13'
Ryan Hartman už delší čas bojuje s bolestí nohy. Na rozdíl od domácího útočníka Pavelskiho ze zápasu ještě neodstoupil.
80:59'
Na tyčce přilepený Oettinger si vychutnal zákrok lapačkou proti Zuccarellovi a propagační střele z krajního mantinelu.
80:20'
Dadonov si pokryl puk za brankou a adresoval ho na hůl Johnstona, jenž zprava orazítkoval vnější tyč hostující klece.
80:01'
Začalo druhé prodloužení.
Střely na branku po 1. prodloužení: 44 – 42 (5:10, 10:19, 12:7, 17:6).
Ani dominantní převaha Dallasu nestačila na ukončení zápasu, jenže bude za pár minut pokračovat druhým prodloužením.
První prodloužení skončilo.
79:56'
Hlavní rozhodčí přivřeli všechny oči, když Boldy podrazil Millera. Skoro to vypadalo, že ani útočník Wild nevěří tomu, že nebude vyloučen.
79:35'
Radek Faksa ubránil kličkujícího Kaprizova. Hvězda Wild nakonec ztratila balanc a nabourala do mantinelu v rohu.
79:00'
Benn prověřil Gustavssona bekhendem z pravého křídla. Z druhé strany neukončil zápas ani Dadonov. Middletonovi se naopak povedlo vyhodit.
78:45'
Lindellova utažená střela od modré čáry se zastavila ještě před klečícím Gustavssonem, kde se snažil zlobit Domi.
78:10'
Harley dost riskantně přihrál před vlastní branku. Robertson se vyvaroval vážnější chyby a našel cestu ven z obranné třetiny.
77:38'
Hintz přijel před levý kruh a střelou zápěstím nasměroval puk do náruče Gustavssona. Švédský gólman je v posledních minutách naprosto stěžejním hráčem Minnesoty.
77:06'
Heiskanen ve společnosti Foligna promáchl. Puk pro sebe udržel, ale pak s ním ani napodruhé branku Wild neohrozil.
76:53'
Wyatt Johnston patří v prodloužení mezi nejvytěžovanější hráče. Teď dostal od hostů trochu prostoru na levém křídle, nicméně to nepřetavil v žádnou nebezpečnou střelu.
76:32'
Hrdinou se nemohl stát ani Radek Faksa. Okamžitě před ním vyrostl hostující dvojblok, jenž zabránil střele na Gustavssona.
75:55'
Zuccarello předal puk Hartmanovi, který s ním trefil Lindella. Ani šestnáctá minuta prodloužení rozhodnutí nepřinese.
75:10'
Tyler Seguin na několik sekund zaparkoval u brankoviště, ale Spurgeon k němu očekávaný centr Hintze nepustil.
74:37'
Z tlačenice u bočního mantinelu opět vydolovali puk domácí hokejisté, kteří v prodloužení vedou v počtu střel na branku 12:6. V tomto případě ale spáchali nevynucený icing.
73:18'
Hakanpää učebnicově dostoupil Dewara a držel se ho po celou dobu, co kopíroval obvod útočného pásma. Dallas směle míří vstříc dalším šancím.
72:12'
Benn těsně minul z vrcholku levého kruhu. Zase následovalo i několik domácích dorážek, ale Gustavsson opět vyvázl bez inkasovaného gólu!
71:40'
Dumba si trpělivě hledal výhodný úhel na střelu. Poslal ji do Hintze, načež pokračující nápor Wild zmařila přihrávka rukou.
71:03'
Seguin neměl přesně seřízená mířidla na ose kluziště. Hintz vrátil puk do ohně, ale Robertson ho nedokázal posunout za brankovou čáru.
70:35'
Veterán Gustav Nyquist krásně načasoval přihrávku za obránce, ovšem Boldy zblízka puk za Oettingera nepropasíroval.
70:10'
Hakanpää nedovolil Johanssonově střele projít do brankoviště Dallasu. Za ten se o přechod středního pásma neúspěšně snažil Faksa.
69:38'
69:15'
Dadonov vpádu nedorazil střelu Sutera. Nepřehlednou situaci uklidnil Merrill přihrávkou na vyhazujícího Middletona.
68:56'
Gustavsson neudržel Domiho střelu z pravého křídla. Johnston z dorážky neuspěl, ale Dallas se i tak usadil v útočném pásmu.
68:35'
Ze zadovky Benna nepřesně pálil Heiskanen. Volný puk našel Matt Dumba a vyhodil jej doslova přes celé hřiště.
68:06'
Seguin se houževnatě tlačil do předbrankového prostoru, jenže Heiskanenova finální přihrávka mu projela kolem čepele hokejky.
67:38'
O pár sekund později už se vylučuje! Spurgeon neopatrně podrazil Dadonova, který zrovna protečoval na Gustavssona nástřel Benna.
67:21'
Současně se střelou Sutera a jistým zásahem Gustavssona dostal Faberovou hokejkou ránu do obličeje Seguin. Domácí se zase zlobí, že jim nebyla přidělena přesilovka.
67:15'
Trochu klidnější období přerušuje zakázané uvolnění Wild. Domácí tým opět nasazuje do akce Seguina, Hintze a Robertsona.
66:02'
Heiskanenova střela od modré se zastavila o vlastního spoluhráče Seguina. Na tahu je výprava z Minnesoty.
65:35'
Wyatt Johnston dostal na střed krátkou přihrávku Benna. Proti sobě měl Merrilla, jenž srazil mladíkovo zakončení do ochranné sítě.
65:06'
Domiho nahození z delší vzdálenosti bylo odkloněno do středního pásma. Z toho se řítil vpřed Hartman, ovšem Heiskanen ho odtlačil až za branku.
64:38'
Roope Hintz si ze strany vyjel na osu a vystřelil. Gustavsson byl ve střehu a zabezpečil kotouč před Seguinem.
64:12'
Jake Oettinger neměl vůbec dobrý výhled na střelu Middletona, jež nakonec prosvištěla vedle domácí branky.
63:10'
Dumba napálil Johnstona. Jamie Benn se na druhé straně probíjel do mezikruží, ale pod tlakem obrany kvalitně nevystřelil.
62:57'
Druhý hvězdný moment pro Oettingera v tomto prodloužení! Proti přihrávce Gaudreaua a teči Boldyho nastavil svůj levý beton a ve finále ukryl do lapačky bekhendovou dorážku Johanssona.
62:22'
Millerova střela zpoza kruhu proletěla houštinou těl. Gustavsson si jí stačil všimnout, kdežto střílený centr Dellandrey ho zajímat nemusel.
62:06'
Marchment stáhl puk ze vzduchu k Dellandreovi. Tomu se střela z pravé části hřiště nepovedla a Stars přišli o útočné pásmo.
61:01'
Zuccarello narýsoval milimetrovou přihrávku na hůl Dumby. Nejméně oblíbený muž na stadionu mohl po minutě prodloužení rozhodnout, jenže puk zvedl přímo do Oettingerovy lapačky.
60:46'
Jamie Benn si užíval volna na pravém křídle. Rozhodl se ale schovat za branku a po vyjetí nepředvedl žádné zakončení na Filip Gustavssona.
60:01'
Wild mají historickou bilanci v prodloužení play-off zápasů 9:11. V případě Dallasu je to 37:43.
Střely na branku po 3. třetině: 27 – 36 (5:10, 10:19, 12:7).
Stars ve třetí třetině hosty párkrát sevřeli. Gustavsson jim všech dvanáct střel na branku chytil a když bylo potřeba, tak mu pomohly i dobře postavené tyče. Po šedesáti minutách tak platí stav 2:2 a my se můžeme těšit na první prodloužení v letošním play-off.
60:00'
59:21'
Middleton předložil puk na levou stranu. Hartmanův volej Oettinger vyrazil a měl štěstí, že Zuccarello nebyl v mezikruží připraven dorážet do odkryté branky.
59:00'
Poslední minuta třetí třetiny.
58:50'
Kaprizov se ztěžka zvedal z ledu po vyražené střele Hartmana. Nejspíše dostal ránu od důrazné obrany Stars.
57:45'
Gaudreau zkusil umlčet domácí fanoušky střelou zpoza kruhu, která narazila do zadního mantinelu. O moc úspěšnější nebyl ani Spurgeon, kterému se do cesty postavil Lindell.
57:30'
O Millerem nahozený puk bojovali Dadonov a Johnston, ovšem Minnesota ho opět vrátila do středního pásma, což mělo za následek domácí ofsajd.
56:20'
Dallas pomalu maže ztrátu ve statistice střel na branku. Na rozdílový gól se ale čeká, velmi rychle se blížíme k prodloužení.
55:15'
54:56'
Max Domi si vpravo chystal střelu na agresivně vyjetého Gustavssona. Tomu výtečným blokem pomohl Brodin.
54:30'
Tísněný Dadonov dal puk do druhého sledu, jenže Johnston napálil pouze připravenou vyrážečku hostujícího gólmana.
54:02'
Wild se zatím dobré brání. Duhaime a Gaudreau získali další cenné sekundy napadáním v útočném pásmu.
53:30'
Na dva přesilovkové góly Stars potřebovali dohromady devět sekund. Teď to tak rychlé nebude, Heiskanenovi utekl puk do středního pásma.
53:15'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Jared Spurgeon – 2 min., podrážení.
53:14'
Domiho brutální ránu příklepem Gustavsson vyrazil na protější stranu. Toť vše v ponechané výhodě Dallasu, který se konečně dočká přesilovky.
52:45'
Heiskanenův golfák obětavě zastavil Johansson. Z pravého kruhu Gustavssona zaměstnal až Marchment.
52:40'
Další zámek Stars skončil vyhozením puku mimo hřiště. Předcházel tomu Heiskanenův neúspěšný pokus z ostrého úhlu.
52:10'
Hakanpää překonal střed hřiště a dal puk Dadonovovi. Ruský útočník objel branku, ale na koncovce už si tolik záležet nedal.
51:18'
Faksovu křížnou přihrávku na Lindella přečetl Kaprizov a ulevil pětce Wild, která byla několik desítek sekund sevřena u vlastní branky.
50:22'
Dellandrea prováhal nejlepší moment na zakončení z pravého kruhu, kde se na nějakou dobu objevil úplně sám.
49:40'
Johansson si famózně zpracoval přihrávku Boldyho. Přebruslil Lindella, ale z mezikruží poslední překážku v brance Dallasu nepřekonal.
48:56'
Dělovka Merrilla letěla k prostředku branky do betonu Oettingera. Z druhé strany nepřesně dorážel Duhaime.
48:27'
Foligno dohrál Robertsona, který už byl na cestě na střídačku. Hra běžela dál a Steel pálil nad bránu z pravého kruhu.
47:40'
Oba týmy v plném počtu.
47:02'
Stars hodně těží z vyhraných vhazování v útočném pásmu. Miller opět nabíjel Heiskanenovi na prudkou ránu, kterou Gustavsson vyrazil.
46:46'
Další rutina pro Gustavssona. S předstihem se přemístil ke své pravé tyči za málo nadějnou střelou Sutera.
46:29'
Frédérick Gaudreau přejel útočnou modrou a vysokou střelou na hrudník Oettingera se zapříčinil alespoň o vhazování v útočném pásmu Wild.
45:40'
Ani teď si tým rozhodčích moc fanoušků v Dallasu nezískal. Foligno sice byl vyloučen za podrážení, ale na trestnou lavici si za údajné simulování sedl i Jason Robertson.
45:17'
Hintz se prezentoval zakončením z otočky do betonu Gustavssona. Při švédském brankáři pak stálo i štěstí – po nabídce Sutera vypálil Heiskanen do tyče.
44:57'
Benn zase zvládl buly v útočném pásmu. Výsledkem byl jen dalekonosný pokus Mira Heiskanena, se kterým si Gustavsson snadno poradil.
44:37'
Vybučený Dumba z vrcholku kruhu zasáhl pravý beton Oettingera, který si po pádu na zem dodatečně stěžoval na podražení ze strany Zuccarella.
43:41'
Gustavsson dvakrát vychytal Esu Lindella a napotřetí zasáhl i proti Millerovi. Faksa marně číhal na vypadený puk.
42:38'
Thomas Harley vyrazil podpořit ofenzivu výpadem po levém křídle. Gustavsson se kvůli střele zleva moc nenadřel.
41:36'
V důsledku Pavelskiho absence musel Peter DeBoer výrazněji sáhnout do složení útoků. O něco vyššího ice-timu se dostává Radku Faksovi.
40:14'
Začíná třetí dějství, které rozhodně nemusí být poslední. Oettinger se na úvod popasoval s bekhendem šikovného mladíka Boldyho.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 15 – 29 (5:10, 10:19).
Po klidné první části se v Texasu rozjelo to pravé play-off drama. Dallasu se do 25. minuty povedlo otočit stav na 2:1, když Hintz a Robertson bleskově využili přesilové hry. Wild se proti čtyřem naopak neprosadili a ještě měli štěstí, že nepřišli o Dumbu, který dostal za tvrdý hit na zraněného Pavelskiho jen dvě trestné minuty. Naštvané fanoušky Stars nepotěšila ani situace z 35. minuty. Sam Steel zablokoval střelu Robertsona a navíc ujel do úniku, v němž vyrovnal na 2:2.
40:00'
39:58'
Díky icingu dostali Stars ještě jedno buly v útočném pásmu. Benn ho opanoval, ale Heiskanenovu střelu od modré Gustavsson chytil navzdory clonícímu Dadonovovi.
39:28'
Reaves a Gaudreau neúnavně doráželi na hraně brankoviště, kde Oettingerovi dlouho trvalo, než definitivně dostal pod kontrolu původní Reavsovu střelu zpoza pravého kruhu.
39:02'
Marcus Johansson převzal Boldyho zadovku, ale pomalou střelu z uctivé vzdálenosti Oettingera rovněž neznervózněl.
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:12'
Hartman si chystal zakončení tak dlouho, až mu do něj sáhl Glendening. To samé udělal Miller s Boldym.
37:42'
Symbolický Folignův pokus z pravého mantinelu se stavem nepohnul. Minnesotu pak připravil o útočné pásmo zapískaný ofsajd.
37:05'
Miller po Bennem vyhraném vhazování trefil první překážku. Na druhé straně nedostal povolení ke střele Steel.
36:55'
Tyler Seguin si nahodil puk sám pro sebe, jenomže za brankou mu ho sebral vyjetý brankář Gustavsson.
36:22'
Další vlna nevole v hledišti, které vidělo Boldyho faul na Hintze. Vylučovat se nebude.
35:10'
Každý Dumbův kontakt s kotoučem je doprovázen hlasitým bučením domácích fanoušků. Předchozí sporný okamžik si Stars budou dlouho pamatovat, už teď se do zmíněného obránce pustil Marchment.
34:25'
V American Airlines Center opět platí remízový stav! SAM STEEL zablokoval střelu Robertsona a prostřednictvím Nyquista byl vyslán do samostatného úniku, v němž použil forhendový blafák k uklizení puku nad Oettingerovu vyrážečku. Asistence: Gustav Nyquist.
34:02'
33:42'
Dumbův tvrdý hit se hostům svým způsobem vyplatil. Ze hry odešel zraněný Pavelski a do konce třetiny je mimo i další útočník Max Domi.
33:15'
Na úplně stejném místě se Jamie Benn trefil do nohou Spurgeona. Znovu se vhazuje v útočném pásmu Dallasu.
33:07'
Robertsonovu střelu z levého kruhu zpomalil Brodin a kotouč se sotva doploužil ke Gustavssonovi, který raději přerušil hru.
32:33'
Gustavsson sebejistým způsobem chytil do lapačky střelu zápěstím z produkce domácího kapitána Jamieho Benna.
32:02'
Matt Dumba nakonec vyvázl pouze s menším trestem za hrubost. Více trestných minut paradoxně posbíral Domi, který byl za svou mstu odměněn i desetiminutovým osobním trestem. Hraje se čtyři na čtyři.
32:02'
Rozhodčí se shodli na pětiminutovém trestu pro Matta Dumbu a u videa budou řešit případné vyloučení do konce zápasu.
32:02'
Důležitější než všechny potyčky je zdravotní stav Pavelskiho. Zkušený útočník Dallasu je viditelně otřesen a do šatny odchází s pomocí Masona Marchmenta.
32:02'
Dumba dávno po odehrání puku sestřelil Pavelskiho, který nějaký čas zůstal nehybně ležet. Reakce ostatních hráčů Dallasu na sebe nenechala dlouho čekat, tato série začíná mít pořádné grády už v polovině první partie!
31:34'
Dumbova pohotová střela z pravé strany skončila na vyrážečce Oettingera. Dorážku Kaprizova pomohl zneškodnit Colin Miller.
30:02'
Obecenstvo se dožadovalo další přesilovky za vyloučení Heiskanena. Muži v pruhovaném tentokrát zůstali klidní.
29:39'
Z nepřesné střely Kaprizova vznikl menší závar kolem domácí klece. Po Folignovi se za Oettingera snažil dorazit puk také Sam Steel.
29:09'
Gaudreau v závěru přesilové hry nenachytal Oettingera z levého křídla. Icing vrací hru do útočného pásma Wild.
29:08'
28:45'
Další dobrá práce bránícího Lindella. O vyhozený puk usilovně bojoval Glendening a na několik sekund komplikoval rozehrávku Brodina.
28:15'
Boldy elegantně pronikl hluboko do útočného pásma. Přesnou střelou to ale nepodpořil a Stars se vzápětí vysvobodili.
27:55'
Kaprizov perfektně objevil v mezikruží Zuccarella, nicméně Oettinger se proti střele bez přípravy vyznamenal zákrokem vlastní hlavou.
27:26'
Minnesota se marně snaží napodobit domácí produktivitu v početních výhodách. Oettinger neměl problém s dalekonosným projektilem Spurgeona.
27:08'
Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Joe Pavelski – 2 min., podrážení.
26:45'
26:41'
Johansson dostal puk do předbrankového prostoru, ale z minimální vzdálenosti ho za Oettingera nezasunul.
26:28'
Brodin se pokusil o zakončení dvakrát za sebou, ale v obou případech trefil jen hráče Dallasu, kteří se postavili před něj.
25:50'
Faksa v oslabení zavezl puk do útočného pásma a přes jeho šířku nahrál Dellandreovi, jenž mírně zahrozil z levého kruhu.
25:01'
Spurgeonova střela letěla po ose hřiště až do výstroje Oettingera. Možná tam byla i jemná teč Marcuse Johanssona.
24:45'
Roope Hintz – 2 min., hákování.
24:13'
Dallas právě vstřelil branku!
První přesilovku Stars proměnili za tři sekundy, druhou za šest! Z buly dostal Pavelski puk za sebe. Heiskanen ho u modré čáry nechal JASONU ROBERTSONOVI a křížná střela zpoza pravého kruhu se zase zastavila až za zády brankáře Gustavssona. Asistence: Miro Heiskanen, Joe Pavelski.
24:07'
Marcus Foligno – 2 min., sekání.
24:07'
První hromadná potyčka už začíná připomínat vyostřené play-off souboje. Vše začal konflikt mezi Harleym a Folignem ve chvíli, kdy už byl signalizován další menší trest.
23:22'
Dallas je po přestávce jako vyměněný. Třetí útok hýřil pohybem a Seguin se díky Domiho nahrávce z krátkého hrazení postaral o střelu z levého kruhu.
22:08'
Necelé tři sekundy stačily hráčům Stars na dosazení přesilovkového gólu! Jamie Benn vyhrál vhazování na ROOPEHO HINTZE a jeho rychlá střela zápěstím se přes spodní hranu Gustavssonovy lapačky překulila do sítě. Asistence: Jamie Benn.
22:05'
Ryan Hartman – 2 min., vražení na hrazení.
21:53'
Hartman nebezpečně poslal Lindella na mantinel. Dallas udržel puk ve své moci a ještě se snaží využít ponechané výhody.
21:12'
Hintz nabral rychlost, ale Faber ho čistým způsobem odtlačil až ke krátkému mantinelu. Nebezpečná nebyla ani následná střela Dadonova.
20:42'
Neškodnou střelu z otočky v podání Jasona Robertsona chytila lapačka Gustavssona. Stejný miniduel se opakoval bezprostředně po vhazování a měl znovu stejného vítěze.
20:30'
Levačka Oettingera pohltila střelu Boldyho, který profitoval z aktivního forčekinku jeho spoluhráčů.
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 5 – 10.
Minnesota byla v prvním dějství o něco aktivnější a to se necelou minutu před přestávkou odrazilo i na podobě skóre. Úspěšnou tečí ho ve druhé přesilové hře otevřel Kirill Kaprizov, který byl jednoznačně nejviditelnějším hráčem na ledě.
20:00'
19:45'
Z rohu hřiště Hintz distribuoval puk na levý konec modré čáry. Suter se tam o bleskové vyrovnání nepostaral, jelikož orazítkoval jen dobře postaveného obránce Brodina.
19:12'
Druhá početní výhoda Wild končí gólem do šatny! KIRILL KAPRIZOV za brankou pomohl udržet ležícímu Johanssonovi a po předávce Zuccarellovi se šel postavit před Oettingera, kterému do protipohybu protečoval střelu Spurgeona. Asistence. Jared Spurgeon, Mats Zuccarello.
19:00'
Poslední minuta první třetiny.
18:36'
Wyatt Johnston – 2 min., sekání.
18:35'
Hartman přesně rozdal puk do křídla. Faulovaný Kaprizov se pokusil o zakončení z ostrého úhlu, na což byl Oettinger u přední tyče připraven.
18:02'
Hakanpää neměl přesnou mušku na ose hřiště. Při dalším zakládání útoku se Dallas provinil zakázaným uvolněním.
17:35'
Ani po dalším buly zákrok hostujícího gólmana zapotřebí nebyl. Heiskanenův pokus zpoza kruhu se zastavil ve změti těl.
17:12'
Colin Miller měl před sebou volný prostor. Už na modré čáře mohutně napřáhl, jenže Gustavsson díky Merrillovi zasahovat nemusel.
16:28'
Jason Robertson vrátil puk k modré čáře na Lindella, jehož nahození Glendeningova teč gólovým neudělala.
15:19'
Brandon Duhaime střelou švihem ani netrefoval bránu. Oettinger se pro puk stejně natáhl lapačkou a nechal ho v ní až do hvizdu.
14:42'
Robertson přenechal puk Domimu. Ten mu ho vrátil, nicméně finální fázi nejproduktivnějšího člena Stars překazil Kaprizov.
13:52'
13:12'
Wild na několik dlouhých sekund zastabilizovali kombinaci v útočném pásmu. Před nepřesností Boldyho se však nepokusili o zářné zakončení na branku Oettingera.
12:15'
Kirill Kaprizov je zatím nejpilnějším střelcem. Oettinger na jeho pokus opět našel odpověď a spolehlivě přerušil hru.
12:01'
Luke Glendening porazil na buly Boldyho a Lindell díky tomu z rohu přehodil úplně celé hřiště.
11:52'
Jamie Benn – 2 min., vysoká hůl.
11:27'
Faksa vyzvedl vypadený puk. Dallas si ho přesto moc dlouho neužil, Harleymu ujel k mladému obránci Brocku Faberovi.
10:44'
Mats Zuccarello chtěl přihrát do předbrankového prostoru, ale kvůli zásahu Sutera skončil puk v rohu kluziště.
09:56'
Middleton si ve středním počkal na Seguina a ten jenom odhodil puk směrem k útočné modré, kde nebyl nikdo v zeleném.
09:29'
Brodinova rozehrávka propadla k Oettingerovi. Hosté to musí zkoušet znova.
08:35'
Gustavsson nepodcenil ani Glendeningův pozdrav z pravé strany. Nic víc obrana Wild Texasanům nedovolila.
07:39'
Kaprizov si na levém křídle narovnal puk na střelu zápěstím. Branku o značný kus minul a kotouč se po prknech svezl do středu hřiště.
06:59'
Ryan Suter zastavil dlouhou střelu Dumby a poslal puk ven z obranného pásma Dallasu.
06:28'
Filip Gustavsson zajistil Bennovo nahození ze středního pásma a počkal si na přerušení hry.
05:20'
Robertson v obranném pásmu nechal puk za sebou a z toho vyústila nenápadná střela Nyquista, kterou Oettinger nejistým způsobem vyrazil na tyč.
05:02'
Hintz z pravého mantinelu bekhendem našel Robertsona, jenž se na pětníku otočil kolem své osy a trefil vršek Gustavssonova těla.
04:30'
Robertson si v rozehrávce nevyhověl s Hinzem a puk doletěl až na zakázané uvolnění. Steel vyhrál buly a z kombinace na jeden dotek pak osobně vypálil na připraveného Oettingera.
04:21'
Podruhé to bylo od Kaprizova jen propagační pozdravení domácího gólmana, jenž se po rutinním zásahu neodvážil rozehrát.
03:44'
Zuccarello si všiml otevřeného středu útočného pásma a v něm najetého Kaprizova, jenž z voleje připravil první těžší zákrok pro Oettingera.
02:55'
Od prvních sekund je to urputná taktická bitva. Pokusem z ostrého úhlu se prezentoval český útočník Radek Faksa.
01:32'
Oba týmy předvedly zakázané uvolnění. Nyní to bude Dallas, který se pokusí využít buly v útočném pásmu.
00:55'
Roope Hintz po chybné rozehrávce Minnesoty promarnil první šanci. Vůbec netrefil bránu, kterou stráží Filip Gustavsson.
00:10'
Ze zahajovacího vhazování vydolovali puk hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Dallas je v zeleném.
00:01'

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, Suter, Hakanpää, Lindell (A), C. Miller, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Dadonov, W. Johnston, Ja. Benn (C) – Seguin (A), Domi, Marchment – Dellandrea, Glendening, Faksa.
Trenér: Peter DeBoer

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Brodin, Faber, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, Gaudreau, M. Johansson – Nyquist, Steel, M. Foligno (A) – Reaves, Dewar, Duhaime.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: O´Rourke, Luxmore – Kovachik, Flemington.

Radek Faksa (DAL)

Útočník, 29 let, 81 zápasů v ZČ, 20 bodů (11+9).
Vzájemné zápasy 2022/23

04.12.2022 Dallas – Minnesota 5:6
29.12.2022 Minnesota – Dallas 1:4
08.02.2023 Dallas – Minnesota 4:1
18.02.2023 Minnesota – Dallas 2:1.
Minnesota Wild

Wild v posledních deseti letech postupují do play-off pravidelně, jenže pouze jedinkrát se jim povedlo přejít přes první kolo. V pozici favorita Minnesota není ani letos. Základní část zakončila na šestém místě Západní konference, přičemž z postupující osmičky měla nejméně produktivní ofenzivu. Porci 82 zápasů Wild zakončili dvěma porážkami. Winnipegu podlehla 1:3 a Nashvillu 3:4 v prodloužení. Na marodce jsou Švédové Klingberg, Eriksson Ek a Sundqvist a jejich kanadský spoluhráč Mason Shaw.

Nejproduktivnější hráči v ZČ:
• K. Kaprizov – 75 bodů (40+35)
• M. Zuccarello – 67 bodů (22+45)
• M. Boldy – 63 bodů (31+32).
Dallas Stars

Až na jednu sérii pěti porážek prošli Texasané základní částí naprosto hladce. V Západní konferenci skončili čtvrtí s tříbodovým mankem na první Vegas. Na vyřazovací část sezony se Dallas naladil šesti výhrami v řadě, v nichž pouze jednou inkasoval více než jeden gól. V závěrečném 82. utkání Stars porazili St. Louis fotbalovým výsledkem 1:0. Dallasu se celý rok vyhýbají zranění. I před dneškem má trenér Peter DeBoer k dispozici kompletně zdravé mužstvo.

• J. Robertson – 109 bodů (46+63)
• J. Benn – 78 bodů (33+45)
• J. Pavelski – 77 bodů (28+49).
Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola play-off kanadsko-americké NHL. Od tří hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Dallasem Stars a Minnesotou Wild!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.