NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Toronto - 8. května 2023   00:30

Florida
Florida
22:36' Duclair (Ekblad) • 32:28' Verhaeghe (Gudas, Mahura) • 63:02' Reinhart (Lundell, Ekblad)
3:2
(0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Stav série: (3:0)
Toronto
Toronto
02:26' Lafferty  (Kämpf, Rielly) • 27:32' E. Gustafsson  (Nylander, McCabe)
Florida
Bobrovskij (Lyon) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tkachuk (A), Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Dalpe, E. Staal, White.
McCauley, O'Rourke – Murray, Cherrey
FLA Live Arena, Sunrise
19 911 diváků
Toronto
Samsonov (21. Woll) – Schenn, Rielly (A), Brodie, McCabe, Holl, E. Gustafsson, Giordano – Marner (A), Matthews, Bunting – Nylander, Tavares (C), Järnkrok – Acciari, O'Reilly, Kerfoot – Kämpf, Lafferty.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Dnešní utkání sledovalo 19 911 diváků.
Statistika

Střely na bránu: 29 – 24| Přesilová hra: 1/2 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 4
Kdo se postavil do brankoviště?

Sergej Bobrovskij (FLA) 22 zákroků, 2 OG, úspěšnost 91,07%, odchytal 62:03.

Ilja Samsonov (TOR) 8 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 20:00.

Joseph Woll (TOR) 18 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,7%, odchytal 42:25.
Česká a slovenská stopa:

Radko Gudas (FLA) 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 13:31.

David Kämpf (TOR) 0+1, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:04.
Tři hvězdy utkání:

1. Sam Reinhart (FLA) 1+0
2. Anthony Duclair (FLA) 1+0
3. Sergej Bobrovskij (FLA) výhra
Je konec! Prodloužení nakonec opravdu moc dlouhé nebylo, vždyť trvalo jen tři minuty! Poté totiž zavezl Sam Reinhart kotouč do útočného pásma. Ten poté chvilku cestoval, než se ale dostal zpět k útočníkovi s číslem třináct, který trochu nachytal gólmana hostí. Zpoza branky se totiž vydal rychlým pohybem před ní a poslal mu kotouč mezi betony. Toronto je tak hodně blízko vyřazení v play-off, naopak Florida je jedinou výhru od konferenčního finále!
63:02'
Florida právě vstřelila branku! Prodloužení nakonec netrvalo vůbec dlouho a Panteři jdou v sérii do trháku! Anton Lundell posunul kotouč podél mantinelu za branku, kde si ho vzal SAM REINHART, který celkem nečekaně okamžitě vyjel k tyči. Joseph Woll udělal pohyb k druhé tyči, a tak domácí útočník našel prostor mezi jeho betony. Asistence: Anton Lundell a Aaron Ekblad.
62:28'
Anthony Duclair poslal kotouč do středního pásma, když byl atakován na hranici faulu. To ale platilo poté i na druhé straně, a tak žádné vyloučení zase nebude.
61:43'
Ne, zatím se spíše přerušuje, než hraje... Tentokrát za to mohl ofsajd domácího celku.
61:15'
William Nylander se vydal napadat hodně ostře rozehrávku soupeřů. Ti si ho ale včas všimli a posunuli puk do bezpečí. Po chvíli přišel další icing Maple Leafs.
60:42'
Gustav Forsling byl nejspíše ten, kdo pálil od modré. Trefil ale jen soupeře před sebou. Torontu se poté nepovedla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění.
60:09'
Tak nám začíná dlouhé prodloužení! To se hraje klasicky dvacet minut při hře pět na pět. A hrát se bude tak dlouho, dokud se nerozhodne... Snad nepadne rekord.
60:01'
Začalo prodloužení.
Tak jsme se dočkali prodloužení! Ani jeden z týmů nedokázal skórovat ve třetí periodě, a tak drama bude ještě pokračovat. Povede se jít Floridě do trháku? Nebo Toronto sníží stav série na 1:2? Na odpovědi si ještě budeme muset chvíli počkat.

Prodloužení začne přibližně v 3:24.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:00'
Minuta do konce základní hrací doby!
58:24'
Fanoušci domácího celku nejsou spokojeni, chtěli by přesilovku za dva zákroky hostů. Rozhodčí dnes ale mají hodně volný metr, nyní už moc pískat nebudou.
57:40'
Alexander Kerfoot počítal, že mu pojede spoluhráč po pravé straně, tak tam naslepo poslal kotouč. Nikdo tam však nebyl, a tak může touš sebrat Florida.
57:14'
Komerční přestávka.
56:47'
Sergej Bobrovskij se musel mít pořádně na pozoru, ovšem povedlo se mu udržet kotouč před sebou. Navíc žádná z dorážek nepřekonala obranný val.
56:12'
Marc Staal se neodhodlal vypálit na bránu, přestože tam to místo bylo. Takhle poslal kotouč jen podél mantinelu a hosté se k němu dostávají bez boje.
55:31'
Navíc minuty z poslední periody nám ubíhají velmi rychle... Chybí nám totiž něco přes čtyři do konce základní hrací doby. Dočkáme se dnes prodloužení?
54:48'
Luke Schenn chtěl vyslat ránu od modré, jenže napálil jenom prvního soupeře před sebou.
54:03'
Sam Lafferty byl na poslední chvíli dojet, takže nechal puk ještě za modrou a musel se vracet. Toronto ale u puku zůstává a rozjíždí novou ofenzivní akci.
53:25'
Jinak jsme v tomto duelu zatím viděli jen dva dvouminutové tresty! Oba padly na straně hostujícího celku, Florida je dnes, zatím, bez vyloučení!
52:46'
Bobrovskij si vak nemůže stěžovat na nedostatek práce. A pojďme si dát i zajímavost. Tento gólman má pět výher v play-off za sebou, to je nejdelší série Panterů!
52:02'
Hráči v bílém mají nadále více ze hry, ale nedaří se jim vstřelit tu rozdílovou branku.
51:01'
50:28'
Maple Leafs začínají trochu stupňovat tlak a Florida se osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.
49:41'
Nyní to vypadá, že více ze hry mají hokejisté v bílém. Eetu Luostarinen se ale pustil do hodně aktivního napadání a k zisku kotouče mu moc nechybělo.
49:02'
Hostující útočník se dokázal prosadit po pravé straně. Byl jím John Tavares a mířil někam mezi ruku a tělo na zadní tyč. Bobrovskij tam ale místečko nenechal.
48:08'
Jenže akce Toronta nebyla o moc úspěšnější. Na druhou stranu se mohli hnát Panteři. Nick Cousins už čekal na přihrávku, ale ta byla na poslední chvíli sražena.
47:37'
Radko Gudas rozjel novou akci svého celku, ale daleko se domácí s kotoučem tedy nedostali.
46:27'
Je vidět, že Toronto zabralo v této části a srovnává krok i ve střelách. Stav je ale nadále nerozhodný. My si nyní dáme první komerční pauzu této části.
45:46'
Střely na branku: 22 – 21!
45:03'
Auston Matthews dostal nabito přímo ideálně mezi kruhy, ale jeho ránu vychytal Sergej Bobrovskij a ještě k tomu udržel kotouč někde ve výstroji.
44:31'
Alexander Kerfoot bojoval jako lev o kotouč u mantinelu, ale proti přesile moc šancí neměl.
43:56'
Obrovský závar vznikl před brankou domácího gólmana, když puk nakonec vyplaval těsně vedle tyče! Tam ale nebyl nikdo z hostů, jinak by šli už potřetí dnes do vedení...
43:15'
Mark Giordano dostal nabito na modrou a vyslal teda slušnou ránu! Ta ale neprošla až ke gólmanovi a obránce hostí musí spěchat za pukem až k Wollovi.
42:40'
Joseph Woll na druhé straně už ale zasahovat musel. Celou situaci ovšem dobře viděl, jednoduchý zákrok. Nyní se ale musí mít na pozoru před vhazováním.
42:02'
Mitchell Marner posouval kotouč na střed hřiště, ale jeho spoluhráč pálit nemohl Včas jej stihl dojet jeden z domácích hráčů a celou akci překazit.
41:28'
A už nyní je jisté, že Ilja Samsonov, který se zranil na začátku druhé periody, se do hry nevrátí! No, to rozhodně není pro trenéra Toronta dobrá zpráva.
40:33'
Morgan Rielly je na ledě!
40:12'
A už se zase hraje! Dočkáme se rozuzlení v třetí třetině? To se během několika desítek minutek dozvíme. Každopádně domácí mají ještě přesilovou hru.
40:01'
Již jsou za námi dvě periody dnešního duelu, po kterých je stav vyrovnaný 2:2, v druhé části jsme tak viděli branky tři. Floridě se celkem brzy povedlo srovnat, když se Anthony Duclair prosadil vteřinu před koncem přesilovky ze samostatného úniku. Toronto si však vzalo vedení zpět, když si střelu Erika Gustafssona srazil do své vlastní sítě Marc Staal. Panteři však srovnali i tentokrát. Radko Gudas vypálil od modré a kotouč se doslova odrazil od Cartera Verhaegheho do protipohybu gólmana.

Další třetina začne přibližně v 2:32.
40:00'
39:23'
Domácí obránce se snažil za každou cenu zachytit puk ještě na modré, jenže ten už do středního pásma přejel. Hosté ale neměli šanci na vystřídání.
39:00'
Minuta do konce třetiny!
38:33'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Morgan Rielly – 2 min., držení.
38:11'
Auston Matthews se pustil do ostrého napadání, ale k zisku puku to nevedlo. O chvilku později navíc hosté faulují a domácí si zahrají druhou přesilovku.
37:30'
Domácí gólman pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Marc Staal ale musel počkat na dostřídání. Nikdo ho však nenapadal, takže to zvládl bez problémů.
36:59'
Carter Verhaeghe se vydal napadat hodně vysoko a k zisku kotouče mu mnoho nechybělo. Anthony Duclair tam i ztratil hokejku, jinak by mu pomohl.
36:13'
Celkem laciná ztráta puku v podání hráčů v bílém. Florida se tak mohla hnát do přečíslení tři na dva, jenže Zac Dalpe neposlal přesnou přihrávku doleva.
35:26'
Druhá útoční formace Toronta se usadila v útočném pásmu, ale Sergej Bobrovskij nakonec nemusel zasahovat. Na druhou stranu se otáčí domácí.
34:58'
34:08'
Tak máme zase srovnáno, najednou se Toronto probudilo směrem dopředu. William Nylander nyní nejspíše pálil z vrcholku kruhu, ale jen vyprášil betony.
32:28'
Florida právě vstřelila branku! O chvilku později už ale srovnáno je! Panteři předvedli rychlý přechod přes střední pásmo, když od modré vypálil Radko Gudas. V tu dobu probíhal souboj CARTERA VERHAEGHEHO s jedním ze soupeřů a kotouč se mu doslova odrazil od nohy do protipohybu gólmana. Asistence: Radko Gudas a Josh Mahura.
32:05'
A klidně mohlo být srovnáno! Znovu v tom měl prsty Anthony Duclair, který jel znovu sám na gólmana. Tentokrát zkusil kličku do forhendu, ale Joseph Woll zasahuje!
31:48'
Utkání nám nadále plyne celkem rychle, i když ne tolik jako v první periodě. Stále ale nevidíme moc faulů, přece jen byl vyloučený jen Schenn za podrážení.
31:02'
Hra musí být přerušena, jelikož branka za hostujícím gólmanem vypadla. Byli v tom jak domácí hráči, tak ti hostující. Vylučovat se tedy nebude.
30:31'
Hokejisté v bílých dresech dobře hlídají střední pásmo a domácím se nedaří se tudy probojovat.
29:57'
Střely na bránu: 16 – 7!
29:05'
Ryan O'Reilly se ocitl v ideální palebné pozici z ničeho nic. Na střed hřiště mezi kruhy dostal nahrávku, avšak jeho bombu Sergej Bobrovskij vyrazil do rohu.
28:25'
Domácí tak zase musí dohánět ztrátu. Radko Gudas vypálil tvrdě od modré, ale Joseph Woll chytá. Už se tak dostává poměrně rychle do zápasového tempa.
27:46'
27:32'
Toronto právě vstřelilo branku! Hosté si berou ztracené vedení zpět! Hráči v bílém využili střídačky v útočném pásmu. William Nylander posunul kotouč v otevřené obraně na ERIKA GUSTAFSSONA, který ještě nahrával před branku. Tam do přihrávky ale sáhl Marc Staal, který si touš srazil do sítě. Asistence: William Nylander a Jake McCabe.
26:50'
Jake McCabe si dobře počkal u mantinelu na kotouč a posunul ho na modrou. Odtud následovala tvrdá rána, kterou Sergej Bobrovskij vyráží.
25:34'
Morgan Rielly to chtěl vzít trochu na sebe a snažil se zavézt kotouč do útočného pásma. Jeho spoluhráč ale musel nechat na modrou a nemohl ho podpořit.
24:48'
Jeden z obránců hostů zkoušel vyslat takovou nenápadnou střelu, jenže tu zablokoval hned první soupeř.
24:03'
Zac Dalpe obral soupeře ve středním pásmu a pokoušel se založit akci Floridy. Obrana Toronta si ale poradila. Škoda, že Dalpe neviděl spoluhráče na pas.
23:34'
Florida se samozřejmě snaží využít psychické výhody, kterou teď rozhodně má. Vstřelený gól, na druhé straně výměna gólmanů. To by mohly být zlomové momenty.
22:36'
Florida právě vstřelila branku! Přesilová hra je vteřinu před jejím koncem využita! ANTHONY DUCLAIR dostal fantastický pas na modrou a jel sám na gólmana. Toho si pořádně natáhl, aby zakončil k tyči. Joseph Woll se ještě snažil betonem natáhnout, ale už to prostě nešlo. Asistence: Aaron Ekblad.
22:06'
Nyní to sehráli domácí moc hezky! Křižná přihrávka nakonec doputovala až k Samu Bennettovi, ale jeho prudká rána jen štrejchla o rameno brankáře.
21:48'
Nyní se ale povedlo dostat se domácím do pásma. Křižnou přihrávku ale vystihl jeden z hostí, který posunul puk do středního pásma. Vystřídat však nestihl.
21:06'
Floridě se zatím početní výhoda nedaří ani trochu. Dvakrát se už Maple Leafs osvobodili... Panteři mají obrovský problém s přechodem útočné modré.
20:37'
Navíc si hosté zahrají oslabení! Podjetí nohy totiž nebylo nezaviněné a Luke Schenn si odsedí dvouminutový trest za podrážení. To není dobrý start.
20:37'
Střídání v týmu Toronto Maple Leafs:
ze hřiště odchází Ilja Samsonov, přichází Joseph Woll.
20:37'
A tohle je hodně nepříjemný moment! Carter Verhaeghe totiž dorážel střelu Duclaira, když mu podjela noha. Následně trefil nohu gólmana a sám naboural do mantinelu... A Ilja Samsonov opravdu bude muset střídat, jede na lavičku a vypadá to na svalový problém.
20:01'
Je za námi první perioda, po které budou spokojenější hostující hokejisté, kteří vedou o jednu branku. Tu navíc vstřelili celkem brzy, když David Kämpf ujel do přečíslení a posunul kotouč na Sama Laffertyho, který ranou z první nedal přesouvajícímu se gólmanovi šanci. Na začátku mělo převahu rozhodně Toronto, ale postupem času se hra hodně vyrovnala. Žádná další branka ale nepadla.

Další třetina začne přibližně v 1:33.
20:00'
19:00'
18:21'
První třetina se nám pomalu ale jistě blíží ke svému konci, dočkáme se ještě nějaké branky?
17:47'
Hráči v červeném měli dokonce převahu v útočném pásmu na pár vteřinek, jenže ani to jim k ničemu nebylo. Stejně tak rychle ztroskotal útok hostů.
17:02'
Sergej Bobrovskij také musel po delší době zasahovat, avšak na celou situaci dobře viděl. Následně se Torontu nepovedlo dostat do útočného pásma.
16:28'
Po delší době se usadili v útočném pásmu hostující hokejisté, ale dlouho se tam nezdrželi. Od modré přišla nepřesná rána a domácí kotouč vyhazují do bezpečí.
15:49'
Nick Cousins si šikovně zamíchal s kotoučem, čímž se zbavil napadajícího soupeře. Následně se ale domácím nepovedl přechod a je mu pískán jen ofsajd.
15:14'
William Nylander se snažil probít směrem dopředu, ale mezi dva hráče už proskočit nedokázal.
14:43'
Radko Gudas se dostal k ráně po vhazování, ale obětavý hráč hostujícího celku mu do ní stihl kleknout. Ránu zblokoval a kotouč se odrazil do střední třetiny.
14:07'
Toronto si muselo poradit s napadáním v obranném pásmu a úplně mu to nevyšlo. Dlouhou přihrávku podél mantinelu nikdo nezachytil a je z toho icing.
13:25'
William Nylander dostal kotouč do jízdy, jenže ho potřeboval ještě trochu lépe na hokejku. Takhle nedokázal projet s pukem ani přes střední pásmo.
12:48'
Střel na branku jsme ale zatím moc neviděli, konkrétně osm! Florida už srovnala obrázek do hry a nyní se snaží útočit hlavně ona. Přece jen prohrává.
12:21'
Rozhodně je zajímavé, že jsme neviděli ještě ani jeden trest na té či druhé straně. Hraje se hodně čisté utkání. Tak snad budeme v tomto trendu pokračovat.
11:34'
Gustav Forsling si sjel nejspíše ze střídačky na modrou a vyslal tedy parádně tvrdou ránu. Ta se ale mezi tři tyče nakonec nejspíše nevešla.
11:00'
Nick Cousins vjel nejspíše do nějaké rýhy, jelikož v celkem zajímavé pozici upadl, aniž by okolo něj někdo byl. Florida se přesto udržela na kotouči.
10:02'
Kotouč se nám dostal mimo hrací plochu, a tak se samozřejmě musela přerušit hra. Ilja Samsonov se bude muset mít dále na pozoru, bude u něj buly.
09:18'
Hra má zatím nadále neskutečné tempo a my máme odehranou skoro polovinu třetiny! Florida se nyní snaží vymyslet něco zajímavé v útočném pásmu.
08:58'
Respektive kotouč jen odpálil podél mantinelu, kde jej získali domácí hráči. Těm se nakonec povedlo ohrozit branku Maple Leafs, ale Ilja Samsonov vyráží.
08:22'
Mitchell Marner získal puk v dalším ze soubojů a počkal, než jeho spoluhráči vystřídají. V tu chvíli byl okamžitě napadán a situaci jen tak tak ustál.
07:31'
Velká skupinka se utvořila u mantinelu, nakonec tyto souboje vyhrálo Toronto. To se ale znovu nedokázalo probojovat s pukem přes útočnou modrou.
06:58'
Justin Holl musí rozjet novou ofenzivu ze svého obranného pásma. Jeho dlouhá přihrávka se ale nesetkala s pochopením, a tak přichází laciná ztráta.
06:13'
Je před námi komerční přestávka. Sledujeme ale zatím parádní hokej, ve kterém padla jedna branka. O tu se postarali hosté, kteří nutně potřebují vyhrát.
05:50'
Střely na bránu: 3 – 2!
05:15'
Carter Verhaeghe posunul kotouč podél mantinelu směrem dopředu, kde našel rozjetého spoluhráče. Tomu se ale nepovedl první dotyk s pukem a byl dojet.
04:26'
Jinak se nám ale nadále moc nepřerušuje... Vlastně jenom při vstřeleném gólu, tempo je navíc skvělé! Hostující hokejisté ale nedokázali udržet pásmo.
03:45'
Naopak Floridě se ještě nepovedlo zachytit začátek utkání... Zatím se vlastně jenom brání. Radko Gudas musel rychle dozadu, ale celou situaci zvládl.
03:08'
Toronto navíc pokračuje ve svém aktivním výkonu, chce si vybudovat dostatečný náskok co nejdříve. No, vypadá to, že nás čeká parádní utkání.
02:26'
Toronto právě vstřelilo branku! První přerušení přichází s první brankou, do vedení jdou hosté! Obrana Floridy propadla a Maple Leafs se dostali do přečíslení dva na jednoho. V tom našel David Kämpf křižným pasem SAMA LAFFERTYHO, který se ranou z první prosazuje střelou k tyči. Asistence David Kämpf a Morgan Rielly.
01:30'
Do úvodního tlaku se nám pustil hostující celek, ale Sergej Bobrovskij nakonec nemusel zasahovat.
00:48'
Jinak si ještě pojďme říct, kdo hraje v jakých dresech. Domácí nastupují klasicky v červené, zatímco hostující celek má na sobě hlavně bílé svršky.
00:12'
A třetí utkání v rámci této série právě odstartovalo! Toronto dnes potřebuje nutně vyhrát, jinak půjde Florida do obrovského trháku – vedení 3:0 na zápasy.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Lyon) – Ekblad, Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Duclair, Barkov, Verhaeghe – Tkachuk, Bennett, Cousins – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Dalpe, E. Staal, White.
Trenér: Paul Maurice.

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Schenn, Rielly, Brodie, McCabe, Holl, E. Gustafsson – Marner, Matthews, Bunting – Nylander, Tavares, Järnkrok – Acciari, O'Reilly, Kerfoot – Giordano, Kämpf, Aston-Reese.
Trenér: Sheldon Keefe.
První dva duely play-off

První dva zápasy se odehrály na ledě Toronta. A asi nikdo nečekal, že skončí dvěma výhrami floridských Panterů. Ti v prvním zápase vlastně vedli už od desáté minuty a domácí se sice jednou dotáhli na srovnání skóre, ale ani jednou nebyli ve vedení a padli 2:4. To druhý zápas rozjelo Toronto mnohem lépe, vždyť už po šesti minutách vedlo o dvě branky! Jenže ani to nestačilo. Florida v první třetině snížila na rozdíl jedné branky a během prvních dvou minut v druhé periodě skóre otočila. I druhý zápas tak dopadl pro Pantery, tentokrát 3:2.
Toronto Maple Leafs

Toronto naopak postoupilo bez nějakých větších potíží, když v základní části nasbíralo 111 bodů a patřilo mu druhé místo v rámci Atlantické divize. Maple Leafs ale narazili na jeden z těch nejtěžších celků, jelikož jejich soupeřem se stala Tampa Bay. Ta ale v letošní sezóně hrála o něco hůře než v těch předchozích a v této sérii se to potvrdilo. Toronto ovládlo sérii 4:2 na zápasy a od roku 2004 vyhrálo svou první sérii v rámci vyřazovacích bojů... Neskutečně dlouhé čekání.
Florida Panthers

Florida to měla s postupem hodně těsné a vlastně postoupila z posledního místa, když na Pittsburgh i na Buffalo měla náskok jediného bodu. V prvním kole se navíc utkala s nejlepším týmem celé NHL – Bostonem, který překonal nejeden rekord v základní části. Kdekdo tedy čekal asi jasnou záležitost, jenže se stal opak. Bruins sice vedli v sérii už 3:1 na zápasy, jenže Panteři se poté neskutečně zvedli a obrátili celou sérii ve svůj prospěch! Poslední duel se navíc hrál na ledě soupeře, kde Florida rozhodla o svém postupu v prodloužení.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního duelu v rámci play-off NHL! Spolu se podíváme na duel mezi domácí Floridou a hostujícím Torontem. Úvodní buly je naplánováno na 00:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.