NHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Edmonton - 24. dubna 2023   03:00

Kings
Kings
09:25' Vilardi (Fiala, Iafallo) • 16:48' Arvidsson (Moore, Danault) • 18:11' Kopitar (Fiala, Kempe) • 44:28' M. Roy (Arvidsson, Danault)
4:5
(3:0, 0:3, 1:1 - 0:1)
Stav série: (2:2)
Edmonton
Edmonton
24:55' Bouchard  (Draisaitl, McDavid) • 29:41' Draisaitl  (McDavid, Hyman) • 39:49' Draisaitl  (Nugent-Hopkins, Bouchard) • 56:58' E. Kane  (McDavid, Ekholm) • 70:39' Hyman  (Bouchard)
Kings
Korpisalo (Copley) – Doughty (A), Anderson, M. Roy, Gavrikov, Durzi, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Vilardi, Fiala – Anderson-Dolan, Kupari, Grundström.
Lee, Kozari – Alphonso, Mills
Crypto.com Arena, Los Angeles
18 367 diváků
Edmonton
Skinner (21. Campbell) – Ceci, Nurse, Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak, Broberg – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Bjugstad, Kostin.

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji úspěšný start do pracovního týdne!

Střely na bránu: 39 – 42 | Přesilová hra: 1/2 – 2/3 | Trestné minuty: 6 – 4
Hokejisté Edmontonu se dnes vyhrabali z hodně obtížné situace. V zápase, který si nemohli dovolit ztratit, nejprve po první třetině prohrávali 0:3. Ve druhé části se do utkání vrátili, když dokázali třígólové manko vymazat, ovšem ve třetí dvacetiminutovce se jim nedařilo a po gólu Matta Roye zase museli dohánět ztrátu. Tři minuty před koncem ale vyrovnal Evander Kane a v prodloužení nakonec rozhodl o výhře Oilers Zach Hyman. Série se tedy stěhuje do Edmontonu za stavu 2:2.
70:39'
Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté vítězí a srovnávají stav série na 2:2! Evan Bouchard si vzal kotouč za vlastní brankou. Dlouhým pasem pak našel na levém křídle najetého ZACHA HYMANA, který dobruslil na kruh pro vhazování a odsud vypálil do bližšího horního růžku Korpisalovy branky. Je tedy rozhodnuto – 4:5. Asistence: Evan Bouchard.
70:03'
Derek Ryan se snažil dorážet před brankou, ale domácí zadáci mu to nedovolili. Vzápětí odpalují kotouč do bezpečí.
69:43'
Teď taková pasáž, kdy se ani jednomu z týmů několikrát nepodařilo dostat s pukem do útočného pásma.
68:43'
Drew Doughty střílel z ostrého úhlu. Campbell připraven.
68:30'
Korpisalo přerušuje hru po střele Boucharda od modré čáry. Králové jsou už kompletní!
67:56'
Evan Bouchard od modré neprostřelil obranný val soupeře. Domácí vyhazují.
67:21'
Nugent-Hopkins nahrál na pravý kruh Connorovi McDavidovi, který přestřelil!
66:55'
Domácí vyhodili. Campbell za brankou zastavil puk pro Boucharda, který tedy může pokračovat.
66:26'
Vyloučení opravdu přišlo! Adrian Kempe je potrestán za krosček a Oilers tak mají šanci rozhodnout!
66:26'
Adrian Kempe poslal proti hrazení Evana Boucharda, který se nezvedal a rozhodčí přerušili hru. Nyní je už hostující obránce na nohou. Tohle bylo hodně hraniční, vylučovat se dalo klidně za krosček, protože tam byla hokejka v obou rukách.
66:01'
Phillip Danault vypálil z levé strany hřiště. Campbell byl připraven, puk vyrazil do rohu.
65:45'
Doughtyho pas Vilardi jen tečoval do ochranné sítě za brankou soupeře. V prodloužení se pochopitelně nehraje na nějaké velké riziko.
65:02'
Tak Matt Roy je už zpátky na ledě. To je pro Kings velmi dobrá zpráva.
64:16'
Adrian Kempe si vyjel s pukem na modrou čáru. Jeho střela neprošla až na branku Edmontonu.
63:08'
Po souboji s Evanderem Kanem spadl hlavou na mantinel Matt Roy! Vylučovat se nebude. Domácí bek se ale zvedal hodně těžce a rovnou pak zamířil do útrob arény. Minimálně bude muset projít vyšetřením na otřes mozku.
62:20'
Domácí dobře forčekovali za brankou. Kopitar tam získal puk a hledal Quintona Byfielda, který nedokázal dobře zakončit. Následně se hra otáčela na druhou stranu, ovšem Leon Draisaitl nevymyslel nic velkého. Domácí pak zahráli na zakázané uvolnění.
61:28'
Derek Ryan na nic nečekal a příklepem pálil z pravého kruhu. Ránu na zadní tyčku vyrazil Korpisalo.
60:47'
Mattias Ekholm zlomil při střele hokejku. Puk se dostal k domácím hráčům.
60:44'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
60:21'
První zákrok v prodloužení si připsal Jack Campbell, který vyrazil ránu Quintona Byfielda.
60:01'
Prodloužení začne přibližně v 6:08
Statistika
Střely na bránu: 36 – 36 | Přesilová hra: 1/2 – 2/2 | Trestné minuty: 4 – 4
Kings se dokázali během přestávky oklepat ze ztráty třígólového náskoku a většinu třetí třetiny byli lepším týmem. Ve 45. minutě jim vrátil vedení obránce Matt Roy, který se v rámci rychlého protiútoku ocitl až v roli koncového hráče před brankou soupeře. Domácí pak měli i další příležitosti a Oilers držely ve hře především zákroky brankáře Campbella. Dlouho neškodným hostům se přeci jen podařilo srovnat tři minuty před koncem, kdy se přesnou ranou švihem trefil Evander Kane. Stejný hráč pak mohl i dokonat obrat, LA však zachránil levý beton Korpisala. Potřetí v této sérii bude rozhodovat prodloužení.
60:00'
59:55'
Anderson má puk za vlastní brankou a už nikam nepospíchá. Potřetí v této sérii se půjde do prodloužení.
59:22'
Zakázané uvolnění Edmontonu. Před tím se prezentoval dobrou střelou z levé strany Kempe. Ta mířila do bližšího horního růžku. Campbell ale zasáhl ramenem. Anže Kopitar se pak neúspěšně pokoušel dorážet.
59:01'
Běží už poslední minuta třetí třetiny.
58:21'
Pokus Ryana McLeoda končí ve výstroji Korpisala. Hosté po vyrovnání hodně ožili.
57:34'
Mohl tu být dokonce totální obrat! Kings nyní spasila špička levého betonu Joonase Korpisala, který se dokázal natáhnout proti bekhendu Evandera Kanea!
56:58'
Hostům se ve třetí třetině vůbec nedařilo, přesto dokázali vyrovnat! Connor McDavid zavezl puk do útočného pásma. Tam ho posunul doleva na EVANDERA KANEA, který ranou na lapačku Korpisala srovnává na 4:4. Asistence: Connor McDavid a Mattias Ekholm.
55:59'
Rozhodčí se mezi sebou radili, kde se bude vhazovat. Nakonec nařídili buly po pravici Korpisala, což pak ještě museli vysvětlit domácímu trenérovi Toddovi McLellanovi, který svou vizáží výrazně připomíná herce Michala Suchánka.
55:36'
Warren Foegele si našel za brankou puk po nahození Kulaka a pokusil se rychlým vyjetím překvapit Korpisala. Ten zasáhl pravým betonem.
54:43'
Adrian Kempe přišel v souboji za brankou Oilers o hokejku a neměl tak jak zabránit soupeři vyjet s kotoučem dopředu.
54:14'
Victor Arvidsson jel sám na Jacka Cambella. Ten hosty udržel ve hře, když přečetl forhendovou kličku švédského útočníka a u levé tyčky zasáhl špičkou betonu! Poslední reklamní pauza.
53:51'
Kotouč vypadl na střídačku Edmontonu. Hra je tedy přerušena. Hosté se stále nemohou dostat do třetí třetiny. Jako by se vyčerpali stíhací jízdou ve druhé části utkání.
53:02'
Střely na branku ve 3. třetině – 11:1!

Tato statistika vypovídá o tom, jak se obraz hry zase úplně proměnil oproti prostřední části.
51:44'
Velkou šanci měl Victor Arvidsson, který po nahrávce zpoza branky zůstal osamocen mezi kruhy. Jeho rána minula levý horní růžek hostující klece!
51:35'
Trevor Moore získal pro domácí puk ve středním pásmu. Poté nabil Drewovi Doughtymu. Ten se naznačením ještě zbavil protihráče a z pravé strany nepropálil Campbella.
50:43'
Kotouč ale vypadává z hrací plochy a tak tu máme další reklamní přestávku.
50:35'
Campbell zastavil puk za brankou a zakládá útok Edmontonu.
49:52'
Hosté oproti druhé třetině vypadli z tempa. Ve třetí části jsou zatím lepší hráči LA Kings.
49:36'
Ostrá rána Phillipa Danaulta z levé strany. Campbell ji vyrazil ramenem do ochranné sítě.
49:13'
Jack Campbell měl problémy s nahozením ze středního pásma, které mu napoprvé vypadlo. Kotouč pak stihl před Quintonem Byfieldem přikrýt. Reklamní přestávka.
48:23'
Leon Draisaitl manévroval s pukem v útočném pásmu. Zkusil bekhendovou střelu, kterou odrazil vyrážečkou Korpisalo.
47:56'
47:49'
Do nahrávky Durziho se opřel Gabriel Vilardi. Jeho ránu zablokoval McDavid.
46:56'
Anže Kopitar nahrál k levému mantinelu Gabrielovi Vilardimu. Ten z těžké pozice netrefil v tu chvíli odkrytou branku. Úhel to byl skoro nulový.
46:21'
Adrian Kempe netrefil branku. Domácí pak přišli o pásmo.
45:55'
Zach Hyman šel do střetu s Mikeyem Andersonem. Přitom zvedl moc vysoko ruce a dostává dvouminutový trest. Kings budou hrát přesilovku!
45:30'
Signalizováno vyloučení na straně hostí. Kings zatím mají výhodu.
44:28'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Góly dnes padají jen do jedné branky! A tu teď hájí hostující Jack Campbell. Domácí získali kotouč ve středním pásmu a vyrazili do rychlého protiútoku. Victor Arvidsson adresoval krásnou přihrávku před branku, kam si sjel za obranu soupeře zadák Kings MATT ROY, který po bekhendové kličce poslal kotouč za Campbella – 4:3 Asistence: Victor Arvidsson a Phillip Danault.
44:02'
Victor Arvidsson odebral puk Yamamotovi a hnal se dopředu na levé straně. Byl ale poslán k ledu bránícím hráčem.
43:09'
Hosté se osvobodili a někteří hráči střídají snad po dvouminutovém pobytu na ledě!
42:57'
Kevin Fiala vystřelil z pravé strany. Campbell vykopl puk do bezpečí.
42:05'
V domácí kabině musela o přestávce proběhnout důrazná domluva. Kings totiž v úvodu třetí části výrazně tlačí svého soupeře!
41:18'
Hodně nepříjemná situace pro Jacka Campbella. Ránu Phillipa Danaulta z levého kruhu srazil McDavid tak, že kotouč výrazně změnil směr. Trefil ale levý beton gólmana Oilers, který měl i štěstí!
40:57'
Domácí se jako první usadili v útočném pásmu. Ke střele se dostal Anže Kopitar, Draisaitl ji zablokoval.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 5:15.
Statistika
Střely na bránu: 19 – 29 | Přesilová hra: 1/1 – 2/2 | Trestné minuty: 4 – 2
Hráči Edmontonu dokázali ve druhé třetině to samé, co soupeř v první! Tedy třikrát skórovat a srovnali tak skóre duelu z 0:3 na 3:3! Pozitivním impulsem asi bylo už střídání gólmanů, ke kterému došlo o přestávce. Ve 25. se pak v přesilové hře prosadil Evan Bouchard a Olejářů najednou bylo plné hřiště. V polovině duelu snížil už na rozdíl jediné branky Leon Draisaitl, kterého našel věrný parťák Connor McDavid. Stejný hráč byl poté také autorem vyrovnávací trefy. 11 sekund před přestávkou zužitkoval početní výhodu. Teď je tedy psychická výhoda na straně kanadského celku.
40:00'
39:49'
Hosté přesilovku využívají a pouhých 11 sekund před přestávkou vyrovnávají! Evan Bouchard nahrál z modré čáry doleva Ryanovi Nugentovi-Hopkinsovi, který se nacházel blízko brankové čáry. Ten následně oslovil na slotu čekajícího LEONA DRAISAITLA, který přesnou ranou z první potrestal Fialův faul na svou osobu. Oilers tak dokázali vymazat třígólové manko – 3:3. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Evan Bouchard.
39:08'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Kevin Fiala – 2 min., podrážení.
39:07'
Kevin Fiala trefil na modré čáře kličkujícího Leona Draisaitla. Domácí pak startovali do přečíslení 2 na 1, následně ale přišel hvizd a Fiala půjde na trestnou lavici...
38:41'
Zakázané uvolnění Los Angeles. Hra se vrací do útočného pásma Edmontonu.
38:32'
Nahození Ceciho ze středního pásma odrazil do rohu Korpisalo.
37:43'
Leon Draisaitl zprava posílal puk bekhendem před branku: Tam nějaké teči nebo zakončení nedošlo.
36:54'
Trevor Moore dostal puk za branku. Tam ho ale poslal k ledu Mattias Ekholm, který tak může založit další akci Oilers.
36:15'
Aktivita je teď jasně na hostujících holích. Edmonton se vrátil do zápasu a jeho hráči touží po vyrovnání.
35:31'
Warren Foegele vystihl rozehrávku soupeře a z pravého kruhu okamžitě pálil na Korpisala. Ten byl připraven.
35:14'
Nahození Broberga směřovalo do zadního hrazení. Puk se pak odrazil do brankoviště, kde ho Korpisalo přikryl. Následuje reklamní přestávka.
34:49'
Na levé straně se dobře uvolnil Kevin Fiala. Bekhendem pak střílel vedle hostující branky.
34:08'
Po McDavidově nahrávce jel z pravé strany na Korpisala Zach Hyman. Domácí brankář udržel svůj tým ve vedení!
33:39'
Střela Darnella Nurse končí v lapačce Korpisala. Opět se tedy vhazuje v obranném pásmu domácích.
33:34'
Zakázané uvolnění Kings.
33:27'
Vhazovalo se po pravici Korpisala. Hosté dostali puk před branku, kde ho přikryl gólman LA Kings. Další buly.
33:15'
Dobré manévry Ryana McLeoda na levé straně útočného pásma. Pak ale přišla nepřesná střela útočníka hostí.
32:44'
32:30'
Střely na branku – 18:21
31:51'
Kotouč vylétl na domácí střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.
31:42'
Hra je přerušena a tak může přijít chvíle oddechu. Reklamní přestávka.
31:00'
Za dělovkou Vladislava Gavrikova se Campbell jen ohlédl! Chyběly centimetry. Hosté potřebují vystřídat.
30:46'
Domácí odpovídají aktivním střídáním. Ránu Trevora Moorea vyráží Campbell, Kings ale zůstávají v tlaku.
29:41'
Olejáři dávají kontaktní gól! Skvělá práce hostí při forčekinku za brankou, kde se dostal k puku Connor McDavid. Ten okamžitě našel nepokrytého LEONA DRAISAITLA, který zblízka zamířil k pravé tyčce – 3:2. Asistence: Connor McDavid a Zach Hyman.
29:03'
Hosté drželi puk v útočném pásmu. Jejich kroužení ukončil střelou z levé strany Ryan McLeod a Korpisalo hru přerušil.
28:12'
Domácím dnes hraje výborně Vilardiho řada. Útočníkům ještě pomohl obránce Matt Roy, který se drze natlačil až před Campbella, jenž puk udržel před brankovou čarou a pak sebral dorážku Alexovi Iafallovi!
27:26'
Šance Kings! Viktor Arvidsson střílel z pravého kruhu do pravého betonu Campbella. Dorážet pak zkoušel Phillip Danault, ovšem gólman Edmontonu nakonec nalezl puk pod sebou! Následuje reklamní přestávka.
27:00'
Evan Bouchard je při chuti! Naznačením střely se zbavil napadajícího protihráče a pálil až pak. Branku minul.
26:44'
Na nahození Bretta Kukala Korpisalo nedosáhl lapačkou a puk skončil v rohu. Hosté ho tam získávají.
26:10'
Hosté jsou povzbuzeni a nadále se snaží útočit.
24:55'
Hosté přeci jen využívají přesilovku a vracejí se do hry! Leon Draisaitl nabil na modrou čáru EVANOVI BOUCHARDOVI, který vypálil z první a jeho projektil zapadl k levé tyčce z pohledu tentokrát již bezmocného Korpisala – 3:1. Asistence: Leon Draisaitl a Connor McDavid.
24:44'
Ránu Leona Draisaitla z první vyráží Korpisalo!
24:15'
Domácí vyhazují.
23:24'
Connor McDavid mířil z pravého kruhu na bližší horní růžek nad lapačkou Korpisala. Puk se odrazil do ochranné sítě od horní tyčky!
23:13'
Alexander Edler potrestán dvěma minutami. Hosté si zahrají přesilovku!
22:51'
Philip Broberg vyslal od modré čáry projektil, který netrefil domácí svatyni.
22:14'
Na druhé straně vyzkoušel Korpisala z pravé strany Brett Kulak.
22:00'
Alex Iafallo hledal křížným pasem Gabriela Vilardiho. Ten si sjel na levý kruh, odkud z jedničky minul branku.
21:37'
Dopředu si to na pravé straně namířil Connor McDavid. Jeho střela od mantinelu skončila v lapačce Korpisala.
21:06'
Hosté byli v útočném pásmu. Evander Kane však nedokázal vrátit puk McDavidovi a domácí mohou vyvézt hrací předmět do bezpečí.
20:01'
Hosté se rozhodli pro změnu mezi tyčemi! Stuarta Skinnera nahrazuje Jack Campbell. Ten to v LA dobře zná. Něco v dresu Kings odchytal.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:17.
Statistika
Střely na bránu: 11 – 9 | Přesilová hra: 1/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2
První třetina se vydařila hokejistům LA Kings skvěle. Nad Edmontonem vedou 3:0! Hosté přitom nezačali špatně a za bezgólového stavu nastřelili Cecim a Draisaitlem dvakrát brankovou konstrukci. V 10. minutě se však na druhé straně prosadil Gabriel Vilardi, který dorazil do branky puk po střele Fialy. Druhý gól vstřelil v 17. minutě Victor Arvidsson, který se u mantinelu elegantně vyhnul obránci a překonal Skinnera střelou mezi betony. Poté ještě přišla využitá přesilovka, když se před brankou dostal k puku Anže Kopitar, který skóroval po bekhendové kličce gólmanovi. Oilers mají o čem přemýšlet. Pokud dnešní zápas prohrají, budou už ve velkých potížích.
20:00'
19:54'
Domácí posunuli puk do bezpečí a první třetinu dohrají s nulou.
19:32'
Po střele Zacha Hymana kotouč vypadl do ochranné sítě. Následuje buly po levici Korpisala.
19:02'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:11'
Pro domácí snová první třetina! Po přiťuknutí od Kevina Fialy zůstal ANŽE KOPITAR sám před brankou a nabídnutou šanci elegantně proměnil. Udělal Skinnerovi kličku do bekhendu a zasunul kotouč za brankovou čáru – 3:0. Asistence: Kevin Fiala a Adrian Kempe.
17:49'
Z levého kruhu střílel Kevin Fiala. Mířil vedle vzdálenější tyčky.
17:16'
Cody Ceci vyloučen za držení. Další problém pro Edmonton!
16:48'
2:0 pro Krále! VIKTOR ARVIDSSON přebral puk u levého mantinelu. Tam se krásnou otočkou zbavil obránce Desharnaise a namířil si to proti Skinnerovi, kterého překonal ranou mezi betony. Asistence: Trevor Moore a Phillip Danault.
16:01'
Adrian Kempe to zkoušel individuálně. Jeho střelu nepropustili na Skinnera obránci Oilers.
15:37'
Na druhé straně to zkoušel Warren Foegele. Po zákroku Korpisala je tu reklamní přestávka.
15:29'
Alex Iafallo vyhrál buly na Gabriela Vilardiho, jehož dobrou ránu vyrazil Skinner!
15:25'
Zakázané uvolnění Edmontonu. Hra se přesouvá před branku Stuarta Skinnera.
15:09'
Derek Ryan neměl v útočném pásmu dostatečnou podporu a ke kotouči se dostávají domácí.
13:53'
Evan Bouchard opět posílá puk za branku soupeře. Hosté se pak nedokázali v pásmu usadit.
13:19'
Střely na branku – 7:6
12:40'
Gabriel Villardi se snažil tečovat pas Iafalla z pravé strany. Na kotouč před brankou nedosáhl.
12:04'
Od modré pálil Darnell Nurse. Korpisalo vyráží jeho ránu.
11:45'
Cody Ceci nastřelil puk za domácí branku. Tam se o něj teď bojuje.
10:46'
Trevor Moore to zkoušel z úhlu. Skinner vyrazil jeho pokus.
10:12'
Mohlo být hned vyrovnáno! Leon Draisaitl před brankou posunul puk na Evandera Kanea. Ten ale zblízka nepřekonal Korpisala, který se v brankovišti roztáhl, zasáhl pravým betonem a pak kotouč zalehl!
09:25'
Domácí se ujímají vedení! Kings rozjeli akci od vlastní branky. Alex Iafallo pak nahrál doleva Kevinovi Fialovi, který se dostal do zakončení. Jeho střelu vyrazil Skinner levým betonem jen před sebe, kde byl GABRIEL VILARDI, který přes lapačku hostujícího gólmana otevřel skóre. Asistence: Kevin Fiala a Alex Iafallo.
08:20'
Utkání má zatím velice dobré tempo. Hraje se s velkým nasazením.
08:10'
Leon Draisaitl střílel mírně z pravé strany a jeho střela skončila na vzdálenější tyčce! Hosté zatím mají smůlu. Za Korpisalem to zvoní již podruhé.
07:26'
Darnell Nurse poslal do šance kolegu z obrany Codyho Ceciho, který se ocitl na pozici pravého křídla. Jeho střela se otřela o bližší tyčku Korpisalovy branky!
06:57'
Střelu Victora Arvidssona z pravé straně zablokovala obrana Edmontonu.
06:38'
Connor McDavid zamířil za branku, odkud posílal kotouč k brankovišti. Tam působil Derek Ryan, černou pryž ale přikryl Korpisalo.
06:20'
Gabriel Vilardi se dostal k bekhendové střele z bezprostřední blízkosti, zamířil však jen do klečícího Skinnera! Poté ještě střílel od modré Alexander Edler a to brankář hostí přerušil hru. Reklamní přestávka!
05:08'
Kailer Yamamoto kontroval nebezpečnou ranou na domácí branku. Korpisalo vyráží.
04:53'
Adrian Kempe se objevil před Skinnerem. Jeho bekhendovou střelu vykopl hostující gólman pravým betonem a Quinton Byfield ve snaze dorážet netrefil puk dobře!
04:02'
Na druhé straně střílel Trevor Moore. Také Stuart Skinner byl na místě.
03:10'
Nick Bjugstad tečoval puk před domácí brankou a do akce musel Joonas Korpisalo.
02:42'
Tohle vypadalo hodně nebezpečně! Na nahrávku Kevina Fialy nedosáhl před Alex Iafallo před odkrytou brankou!
02:30'
Draisaitl nyní startoval McDavida. Tentokrát ke kapitánovi Oilers neprošel puk.
01:58'
Connor McDavid přebíral puk ve středním pásmu, ale byl okamžitě dohrán. Kings si nejproduktivnějšího hráče základní části celé soutěže hodně hledí.
01:06'
Hosté posunuli kotouč do středního pásma a mění síly na ledě.
00:32'
Hned po buly střílel z levé strany Viktor Arvidsson. Útočník Kings minul branku.
00:03'
Leon Draisaitl vyhrál úvodní buly proti domácímu kapitánovi Anžemu Kopitarovi.
00:01'
Oficiality jsou za námi. Nyní již začne samotné utkání.
Aktéři jsou připraveni na střídačkách a modrých čarách. Nyní zazní hymny Kanady a USA.
V Crypto.com Areně se už vše chystá k zahájení duelu. Hokejisté čekají na chodbách před šatnami a nastoupí na ledovou plochu.

Los Angeles Kings: Korpisalo (Copley) – Doughty (A), Anderson, M. Roy, Gavrikov, Durzi, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Vilardi, Fiala – Kaliyev, Kupari, Grundström.
Trenér: Todd McLellan

Edmonton Oilers: Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse, Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak, Broberg – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl (A), E. Kane – Ryan, R. McLeod, Foegele – Bjugstad, Kostin.
Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Lee, Kozari – Alphonso, Mills.
Průběh série – 2:1 na zápasy:
Kings dokázali oba své zápasy v sérii vyhrát v prodloužení. První duel na ledě Oilers 4:3, když v 70. minutě rozhodl Alex Iafallo. Utkání číslo dvě vyšlo Edmontonu, který zvítězil i díky třem bodům (1+2) Leona Draisaitla 4:2. Série se pak přesunula do LA a tam se za stavu 2:2 opět muselo až do prodloužení. Tam tentokrát trefil Králům druhý bod Trevor Moore.

1. zápas: Edmonton – LA Kings 3:4 po prodl. (2:0, 0:0, 1:3 – 0:1)
Branky a nahrávky:
7. Draisaitl (Janmark), 13. Bouchard (Nugent-Hopkins, Hyman), 49. Draisaitl (E. Kane) – 41. Kempe (M. Roy, Kopitar), 52. Kempe (Byfield, Kopitar), 60. Kopitar (Danault, Arvidsson), 70. Iafallo (Arvidsson, Kopitar)

2. zápas: Edmonton – LA Kings 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
3. Ryan (Draisaitl, Nurse), 13. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 43. Kostin, 60. E. Kane (Draisaitl) – 35. Danault (Kempe, Anderson), 40. Vilardi (Moore, Gavrikov)

3. zápas: LA Kings – Edmonton 3:2 (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)
20. Iafallo (M. Roy, Kopitar), 30. Kempe (Arvidsson, Doughty), 64. Moore – 28. McDavid (Bouchard, Nugent-Hopkins), 30. McDavid (Bouchard, Draisaitl)
Vítám tu všechny milovníky hokeje! Úvodní kolo play-off NHL pokračuje také v noci z neděle na pondělí. Já Vás provedu čtvrtým zápasem série mezi Los Angeles Kings a Edmontonem Oilers. Domácí králové si zatím vedou lépe. Vedou 2:1 a pokud by vyhráli i dnešní utkání, už by byli k postupu hodně blízko. To ale Olejáři v čele s kapitánem Connorem McDavidem určitě nebudou chtít dopustit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.